Dodaj do ulubionych

Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosnowie

IP: *.111.200.204.static.crowley.pl 03.02.11, 14:19
Witam serdecznie! Jestem właśnie po wstępnej rezerwacji mieszkania w ww. budynku, budowanym przez Centrum Developer Sosnowiec ul. Plonów. Po pierwszej rozmowie z pracownikiem firmy odnieśliśmy dość pozytywne wrażenie o inwestycji i firmie. Po przeczytaniu jednak kilku opinii o tym Developerze nie jestem już tak pozytywnie nastawiona, jak wcześniej. Zdecydowana większość osób ma negatywne doświadczenie z tą firmą. Są to jednak głównie opinie sprzed kilku lat. Chciałabym poznać obecne zdanie osób, które czekają na swoje mieszkanie, budowane przez CD. Może ktoś poczynił już więcej kroków niż ja do jej sprawdzenia. Będę wdzięczna za informacje.
Obserwuj wątek
    • Gość: ko Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.147.17.118.nat.umts.dynamic.eranet.pl 03.02.11, 16:51
      Kilkadziesiąt osób czeka na oddanie i zakończenie budowy osiedla domów szeregowych 100 m dalej już ponad 2 lata.Końca inwestycji nie widać.Na tym forum jest cały wątek dotyczący tej budowy-bardzo aktualny.Nie ma sensu się powtarzać .
      • magatti Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno 03.02.11, 22:01
        Dziękuję za odpowiedź. Zapoznałam się z tamtym wątkiem. Ciekawa jednak jestem, czy sytuacja się zmieniła. Lata 2008 - 2009 były trudne dla wielu branż również dla budowlanki. Czy osoby, które kupiły od CD nieruchomości w 2010 r. również miały takie przejścia z tą firmą? Poza tym jestem zdania, że kupowanie wizualizacji różni się nieco od kupienia mieszkania, które już jest (kończą się właśnie prace wewnątrz budynku). Czy osoby, które kupiły gotowe domy również mają takie zastrzeżenia do CD?
        • Gość: leo Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.dynamic.chello.pl 07.02.11, 23:05
          Magatti co ty za bzdury wypisujesz? 2008 trudny dla budowlanki, a niby 2010 jest łatwy? A co z latami 2006-2007, gdzie było eldorado i sprzedawało się dziury w ziemi? Wtedy zaczęli inwestycję a skoro jest dołek to ceny ich podwykonawców powinny spaść a oni powinni krocie zarobić. A tu co? nabijanie klienta.

Skoro pojawiłeś się na forum tzn, że nie jesteś zacofany i masz dostęp do netu. Wpisanie w jakąkolwiek wyszukiwarkę Centrum D.... kieruje na odpowiednie strony z komentarzami pechowców. Dlaczego nie pomyślałeś by zrobić to wcześniej?

Marketing szeptany .......
          • Gość: aaragorn73 Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: 195.128.228.* 07.02.11, 23:46
            Witam. Ja Osiedlem Słonecznym interesowałem się juz w 2007 roku kiedy ukazały się PIERWSZE ogłoszenia w prasie. Co więcej wpłaciłem zaliczkę w formie rezerwacji w kwocie 5000 zł w połowie 2008 roku z widokiem na mieszkanie w połowie 2009 roku które pieknie zachwalał pan Rafał H. Na swoje szczęscie poszedłem do dobrego prawnika z umową przedstepną jaką raczyli mi wysłać po kilku miesiącach od wpłaty zaliczki. I co? Prawnik prawie zdębiał że takie umowy są jeszcze na rynku. Umowa zawierała same wymagania z strony CD do klienta w w drugą stronę nie dawała NIC. Jak zaproponowałem swoje uwagi do umowy to nie chcieli o niczym słyszeć. To dało mi już konkretny obraz aby nie kupować od nich dziury w ziemi i wycofałem się po pół roku z rezerwacji. Tutaj muszę wspomnieć że swoje "drobne" 5 tys musiałem prawie wywalczyć bo po dobroci nic nie dawało rezultatu. I miałem rację bo przez 2 lata nic nie działo się na budowie. Drugie podejście maiłem prawie rok temu jak wreszcie ruszyli z budową. Na spotkaniu powiedziałem ze kupie od nich mieszkanie ale pod jednym warunkiem. Wpłacam zaliczkę a resztę płacę GOTÓWKĄ przy odbiorze mieszkania i aktu notarialnego. I co Pan Rafałek powiedział że ok ale mieszkanie będzie droższe po roku o około 20% !!! i tyle będę musiał więcej zapłacić. To mnie całkiem rozmieszyło i powiedziałem dość !. Zrezygnowałem całkiem z usług tej firmy i jak widzę bardzo dobrze zrobiłem bo jak widze jak ciągnie im się budowa szeregówek i bloku to nic dobrego to nie wróży. Uwazam że kupowanie od nich lokum to duże ryzyko dla własnych pieniędzy.
            • Gość: metrogoldenhajer poczekaJCIE IP: *.dynamic.chello.pl 10.02.11, 11:27
              jak wybuduja to dopiero warto kupowac po co rezerwowac?
              przyklady w katowicach osiedle ksiazece zakupionych mieszkan jest chyba 4 na kilkadziesiat oddanych ludzie po co sie spieszytc czasy kupowania dziury w ziemi chyba minely??
              • Gość: niby Re: poczekaJCIE IP: 87.206.236.* 11.02.11, 12:55
                niby minęły... tylko za co oni to niby wybudują? :D
                • Gość: Mo Re: poczekaJCIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.02.11, 21:33
                  ...za co?? jak to... za zaciągnięte kredyty!
    • Gość: klient222 Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.180.68.155.nat.umts.dynamic.eranet.pl 01.05.11, 23:44
      jestem coraz bardziej zaniepokojony sytuacją na budowie apartamentów, obiecywali pierwsze mieszkania w grudniu 2010 a tutaj jest już maj 2011 i nic się nie dzieje, można sobie pooglądać z zaogrodzenia. Obsługa wręcz "OLEWA " każdy poruszany temat. Czy jest ktoś kto kupił mieszkanie w segmencie A, B lub C i ma jakieś przyzwoite informacje?? Będę wdzięczny.
      • Gość: sąsiad Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.dynamic.chello.pl 02.05.11, 10:17
        Ale dlaczego sytuacja ma być różna od innych ich budów?

Postawią surowy zamknięty, bez sieci itp., i wsio. Tak jak na innych budowach.
        • klien-t222 Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno 02.05.11, 18:11
          Po tym co przeczytałem na innych forach, myślę , że może się tak to skończyć ,że nie mają za co dalej budować, żeby to zauważyć nie trzeba być szczególnie bystrym .
          Wiem już ,że na mieszkanie będę musiał jeszcze zaczekać dlatego zapytam jeszcze o to czy płacą kary za niedotrzymanie terminu oddania mieszkań czy domów?
          • Gość: o Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.205.13.172.nat.umts.dynamic.eranet.pl 02.05.11, 22:20
            to powiem z własnego doświadczenia-poszukaj od razu dobrej kancelarii prawnej.Ja kupiłam od nich dom-NIESTETY
            • klien-t222 Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno 03.05.11, 16:03
              A czy w Sądzie coś da się wyegzekwować? Przecież to rozbój w biały dzień... Napiszcie czy to można jakoś ogarnąć czy raczej paraliż? Czy w ogóle jest kto kolwiek kto ma to za co zapłacił??
              • Gość: Sąsiad Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.05.11, 23:47
                Obawiam się, że nic nie wskóramy. Termin to chyba i tak najmniejszy problem. Zastanów się co zostanie zrobione wokół apartamentowców ( zagospodarowanie terenu ), woda, gaz, prąd, zarządzanie obiektem. Wystarczy przejśc się dalej na osiedle słoneczne ( z 300 metrów ) i zobaczyć jak wygląda budowa 3 lata po terminie...
          • Gość: pola Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.204.24.172.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 10.02.12, 11:41
            Nie płacą kar , robią przekręty w dokumentach , kłamią w sądzie , oszukują.Dno dna , zmarnowali mojej rodzinie kilka lat życia a to nie koniec.Życzę im , z całego serca aby ponieśli karę za to , co zrobili setkom ludzi-pazerne , bezwzględne hieny
          • Gość: sąsiad Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.adsl.inetia.pl 10.02.12, 23:58
            KARY ? TYLKO SĄDOWNIE
            ONI ZA NIC NIE PŁACĄ
            • Gość: o mało nie kupiłem Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.silesialan.eu 03.03.12, 23:52
              Szanowni, mamy marzec, ktoś już tam mieszka?

4 lata temu szukałem mieszkania - w absolutnym szczycie prosperity gdy dawali kredyty na "130 procent" wartości:).

I byłem u nich jak jeszcze mieli biuro w Katowicach. Niestety, albo stety - nie było mnie stać na kupno u nich. A obiecywali oddanie mieszkań na początku 2010.

Kupiłem w bloku na środuli i co prawda szału nie ma, ale dzięki Bogu przyglądam się temu co się dzieje na tej inwestycji z boku.

Czy ktoś już odebrał klucze do mieszkania?
              • Gość: jeleń Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.182.53.191.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 04.03.12, 09:22
                Miałeś człowieku MEGA szczęście, że nie było Cię stać!!! To co robią BiW to rozbój w biały dzień !!! Nik tam nie mieszka , do dzisiaj żadne mieszkanie nie zostało oddane a co gorsza w najbliższym czasie się nie zapowiada..... Brak słów
                • Gość: sąsiad? Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.205.41.92.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 04.03.12, 18:14
                  a ja już mam klucze:-)
                  • Gość: o mało nie kupiłem Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.silesialan.eu 04.03.12, 21:21
                    To Gratuluję:) W którym segmencie? Czy możliwe jest już zamieszkanie tam?

No i czy wszystko jest, tzn. windy czy pracują, jest prąd, woda kanalizacja itp.? Sprzedają razem z miejscem parkingowym? Oraz jak ze stanem prawnym? Jest już pełna własnośc z aktem notarialnym?
                  • Gość: jeleń Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.182.230.214.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 04.03.12, 21:34
                    Jeśli to prawda sąsiad? to mamy przełom w tym BAGNIE. Może wreszcie odetchnie setka ludzi, która nie śpi po nocach .Proszę napisz kiedy oddają pod zamieszkanie?? I kiedy otrzymałeś klucze do mieszkania?? Rany trudno mi w to uwieżyć!!!
                    • beata.harazim Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno 05.03.12, 16:40
                      Dajecie się wkręcać ... pewnie znowu jakiś pracownik CD podszywa się pod klienta , który klucze odebrał ...
                      • Gość: ??? Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.147.177.253.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 06.03.12, 08:39
                        Koleżana ma racje, nikt tam nie mieszka a problem z RPWiK długo nie pozwoli jeszcze tam zamieszkać...
                  • Gość: corus Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: 109.95.200.* 29.04.12, 23:17
                    Tak masz klucze od czego? od auta, garażu blaszaka? bo na pewno nie z apartamentowca CD
    • Gość: Freea Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.adsl.net.t-com.hr 20.07.11, 10:13
      Ogólne wrażenia po spotkaniu były pozytywne, oficjalna informacja o opóznieniach w oddaniu mieszkań w segmentach C ,B ,A padła na początku lipca 2011 więc ...nie ma powodów do niepokoju... do momentu kiedy czytamy opinie sprzed lat na temat tego dewelopera. Nastawiamy się na odbiór w okolicach września.... czekamy.
      • Gość: magan Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.205.102.7.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 20.07.11, 14:55
        września?tylko którego roku??domy na osiedlu słonecznym powinny być skończone jakieś 2 lata temu-do dziś nie ma odbiorów , "mądre głowy "zrobiły na dziko kanalizację -bez projektów , bez pozwoleń...Życzę dużo siły w walce z CD a tych ,którzy zastanawiają się nad kupnem czegokolwiek od firmy Centrum Developer , lub tez innych ich spółeczek-ostrzegam !!Uciekajcie gdzie pieprz rośnie
        • Gość: Freea Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.adsl.net.t-com.hr 21.07.11, 18:44
          Czy ktoś już kupił tam mieszkanie " Apartamenty Słoneczne" ?? Jak deweloper tłumaczy opóżnienia ...jakieś odszkodowania ?
          • Gość: megan Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.146.217.34.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 21.07.11, 20:21
            Tłumaczenia?Odszkodowania?Nie żartuj !To są HIENY
          • klien-t222 Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno 22.07.11, 20:38
            Jestem NIEszczęśliwym posiadaczem NIBY mieszkania. W dwóch słowach- wpadłem po uszy w G..NO!! Deweloper gdzie szyldem jest BRAK ZASAD. Mimo tego ,że sam sobię robię tym na złość ostrzegam innych NIC OD NICH NIE KUPUJCIE !!!! Tylko na to czekają a potem szukaj wiatru w polu.... Moje mieszkanie miałem mieć w grudniu 2010 roku. Jest 2011 koniec lipca i co ??? Wielkie G..NO... MASAKRA
            • Gość: życzliwy Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.dynamic.chello.pl 23.07.11, 16:15
              Trzeba było iść na przeciw, tylko przez tą niby ulicę, zobaczyć super "jakość" i "terminowość" (osiedle z bodaj 2003 roku) tego dev., jak już nie chciało sie jechać do Rudy, czy pod Warszawę.

Sami jesteście sobie winni. Film "Plac Zbawiciela" powstał w 2006 roku. Trzeba było obejrzeć, jak nie lubicie czytać gazet itp.

• Gość: mieszkaniec Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.dynamic.chello.pl 29.07.11, 19:32
                niestety a tak jestesmy w czarnej d....
                mimo ze nie grozi (chyba) upadkiem ta spolka to jednak jak z filmu - jest tylko gorzej. thx zyczliwy za dobice mnie i mojej zony. w zasadzie tylko modlic sie trzeba ze skoncza i to sie nie rozlcei bo kto wiem jakie nas czekaja "atrakcje" w nowych mieszkankach
    • Gość: Freea Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.adsl.net.t-com.hr 21.07.11, 18:19
      Ogólne wrażenia po spotkaniu były pozytywne, oficjalna informacja o opóznieniach w oddaniu mieszkań w segmentach C ,B ,A padła na początku lipca 2011 więc ...nie ma powodów do niepokoju... do momentu kiedy czytamy opinie sprzed lat na temat tego dewelopera. Nastawiamy się na odbiór w okolicach września.... czekamy.
      • Gość: ssiiwwaa Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.11, 10:29
        jest grudzień i nadal nic :( co dalej....?
        • Gość: zyczliwy Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.telpol.net.pl 21.12.11, 11:00
          a czego sie spodziewalas?

jak dobrze pojdzie to jeszcze wiele grudni przed tobą.

jak pójdzie źle....
          • Gość: mm Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.dynamic.chello.pl 03.01.12, 13:49
            sosnowiec.gazeta.pl/gazetasosnowiec/1,93867,10902698,Eleganckie_osiedle_zasiedlone_na_dziko___XXI_wiek__.html
            I to jeszcze na glownej :-)
        • Gość: sąsiad? Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.181.159.67.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 03.01.12, 18:46
          czy może ktoś z sąsiadów "apartamentów słonecznych" wie, czy problem z mediami, a przede wszystkim ściekami dotyczy też apartamentów czy tylko osiedla, o którym był dziś reportaż w teleexpresie
          • Gość: w Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.telpol.net.pl 04.01.12, 00:06
            Pewnie was też, przecież nie puszczą dwóch róznych nitek...

CD mialo na pienku z wodociagami juz od czasu budowy pierwszego osiedla na klimont., na przeciw. Nie wiem czy do dzis ludziska maja podpisane umowy...

Zrobili samowole to i wodociagi nie chca gowna odebrac... tyle w temacie
            • Gość: mm Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.dynamic.chello.pl 04.01.12, 21:58
              tvp.info/teleexpress/wideo/03012012-1700/5907594
              • Gość: Brodziak i Wsp. Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 06.01.12, 00:04
                W oficjalnej odpowiedzi Spółki na ostatnie doniesienia związane z zaopatrzeniem w wodę i odprowadzaniem ścieków dotyczące Osiedla Słonecznego tj. części dla domów jednorodzinnych oraz innych domów prywatnych w okolicy, informujemy wszystkich zainteresowanych, że sprawa trudności z podłączeniem do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej nie ma i nigdy nie miała żadnego związku z częścią inwestycji mieszkaniowej "Apartamenty Słoneczne", która to inwestycja ma zapewniony dostęp do wszystkich niezbędnych mediów.
                Oświadczenie to wydajemy aby z góry zakończyć wszelkie towarzyszące sprawie spekulacje oraz komentarze np. "firm konkurencyjnych z regionu" oraz osób nie przychylnych spółce, a także sprostować pojawiające się nieprawdziwe informacje dot. inwestycji "Apartamenty Słoneczne".
                • Gość: sąsiad? Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.205.68.20.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 06.01.12, 09:32
                  to chyba nie jest prawda, gdyż byłem ostatnio w RPWiK w Sosnowcu i dowiedziałem się, że inwestycja Apartamenty Słonecznie nie jest połączona do nitki ścieków miejskich? więc termin oddania na koniec stycznia jest nierealny, chyba że na dziko
                  • Gość: gość Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.147.101.172.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 06.01.12, 18:51
                    bardzo ciekawe, ja tez byłam, sprawdziłam. zaniepokojona po obejrzeniu materiału w Teleexpressie i wiesz co? WSZYSTKO W PORZĄDKU, nie wiem komu zależy na tym żeby pisać takie bzdury i ludzi niepokoić!!!!
                    • Gość: ???? Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.204.124.178.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 07.01.12, 10:36
                      Kobieto nikomu nie zależy żeby się niepokoić !!! To są FAKTY . Nie wiem jak Ty ale ja czekam na odbiór mieszkania już ponad ROK czasu. Za zaufanie którym obdażyłem firmę Brodziak płacę teraz bardzo słono. Nikt w życiu mnie tak nie naciągnął a teraz ma to głęboko w nosie i śmeję się prosto w twarz. Myślę ,że każdy kto zainwestował w ten KANAŁ tak jak ja , świetnie wie o czym mówię. Dlatego wybacz ale Ty chyba jesteś z CD i piszesz coś o czym nie masz pojęcia!!!
                      • Gość: gość Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.204.66.214.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 08.01.12, 09:06
                        nie jestem z CD, na odbiór mieszkania czekamy jak pozostali, w umowie mam zaznaczone ze należy mi się odszkodowanie, a odbiór miał być pod koniec sierpnia. Wiec będę domagać się odszkodowania. Ale pisząc, że nie będzie kanalizacji czy kłopoty z wodą to nie prawda i nie ma co zamętu wprowadzać skoro na dziś nic nie zrobimy Drogi Sąsiedzie -;)
                        Byłam w RPWiK i Pani powiedziała ze z Apartamentami Słonecznymi nie ma kłopotów, a dodatkowo działka ma własną studnie.
                        Faktem jest ze opóźnienie jest ale miejmy nadzieje ze zostanie nam to zrekompensowanie przez CD zgodnie z umową. Jak chcemy się na tym forum wymieniać opiniami to chyba lepiej prawdziwymi niż zmyślonymi.
                        • Gość: ???? Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.147.247.113.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 08.01.12, 18:43
                          Droga Pani...
                          Do końca życzę Pani takiego optymizmu, dobrego prawnika no i tej NADZIEJI...
                • Gość: ZŁY!!!!! Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.204.91.146.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 06.01.12, 10:38
                  Szkoda tylko , że kończy się u Was Brodziaki na wydawaniu NIC NIEWARTYCH oświadczeń , zamiast wydawaniu MIESZKAŃ.
                  p.s zatrudnijcie w firmie polonistę bo na formu błędy ortograficzne świadczą o ..... ( niech sobie każdy sam dopowie)
                • Gość: zirytowany Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.147.71.195.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 06.01.12, 17:50
                  To proszę mi odpowiedzieć dlaczego w przypadku Apartamentów załatwiliście wszytko jak trzeba a nie chcieliście i nie chcecie postąpić zgodnie z przepisami w przypadku Osiedla Słonecznego ?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!
                  • Gość: m Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.dynamic.chello.pl 16.01.12, 11:00
                    dzwoniłem do wodociągów.
                    miły Pan powiedział mi, że jeśli chodzi o apartamenty słoneczne to oni jako RPWIK nie mają w ogóle zgłoszonej kanalizacji tam! nie nadzorują żadnych prac, nie wiedzą co tam jest zrobione i jak.

gdy go zapytałem ile mniej więcej będzie trwał odbiór przez nich takich przyłączy(zakładając że będzie wszystko ok) to powiedział mi że od kilku miesięcy do roku.

niezła wtopa.
                    • Gość: ZONK Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.180.63.56.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 16.01.12, 19:04
                      Niestety nie mam dobrych wiadomości dla Nas ludzi , którzy kupili mieszkania . Mianowicie byłem dzisiaj RPWIK, rozmawiałem z osobą na stanowisku kierowniczym, która potwierdziła fakt , że żadnego odbioru na tej inwestycji nie było i co gorsza nic nawet nie jest planowane!!! Potwierdził również ,że może to potrwać nawet dwa lata. Teraz jest jasne dlaczego mieszkania w segmencie A,B,C nadal stoją puste, do chwili obecnej nie oddali żadnego mieszkania...
                      • Gość: nieuczciwy BiW Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.182.154.28.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 29.01.12, 10:25
                        zaniepokojona po tym co tutaj pisaliście o RPWiK pofatygowałam się tam osobiście. Niestety mieliście rację. Nie ma żadnych odbiorów na tym osiedlu i jeszcze długo nie będzie a co gorsza Pan poinformował mnie , że na to się nawet nie zanosi. Co świadczy o tym ,że oświadczenie Brodziaków to NIEPRAWDA. Zresztą, styczeń się skończył a mieszkania dalej stoją puste..... Strasznie to przykre :(
                        • Gość: allah Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.232.140.115.rudna-net.pl 30.01.12, 21:52
                          Lol jeżeli to jest prawda do jesteście ludzie w dużym głównie
                          • Gość: gość Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.182.73.62.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 03.02.12, 20:59
                            problem jest ale nie na działce APARTAMENTÓW a na osiedlu SŁONECZNYM...byłam świadkiem jak Panowie RPWiK odbierali wodę (mąż z nimi rozmawiał)...działka ma swoją studnie, wszystkie przyłącza zostały zrobione jak drogę budowali...
                            • Gość: ???? Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.146.188.23.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 03.02.12, 21:27
                              Nic takiego nie miało miejsca, żadnych odbiorów do dzisiaj nie było . To ,że jest studnia,nic nie oznacza.Nikt z RPWiK jej nie odebrał i jeszcze długo nie załatwią tematu. Najlepszym przykładem jest segment A,B,C , który niszczeje już ponad pół roku . Jest początek lutego i żadne mieszkanie nie oddane. Pierwsze terminy były w GRUDNIU 2010 roku !!! PYTAM DLACZEGO???? Ktoś wie??
                            • Gość: obserwatror Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.232.140.115.rudna-net.pl 04.02.12, 15:11
                              Dobra Ale w tej nowej drodze co budowali idzie nowa kanalizacja? jeżeli tak to czy oni się do niej popieli? czy też popieli sie do tej od Perka co podpięte jest tez osiedle Słoneczne...?? Jeżli jesteście podpięci do tej od perka to zapomnijcie żeby miasto wam to odebrało pozdrawiam
                              • Gość: aaa Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.telpol.net.pl 04.02.12, 21:25
                                trudno żeby druga szła równolegle w tym miejscu :-D, no zacznijcie ludzie myśleć....

o_O
                                • Gość: zef Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.232.140.115.rudna-net.pl 05.02.12, 00:36
                                  Sam pomyśl i się ogarnij kilka razy zanim coś napiszesz, często się zdarza że obok siebie biegną 2-3 rury....Z tego co wiem przyłącze Perka jest na 160 i to jest za mała średnica żeby przyjeła ścieki z tylu mieszkań i domów.
    • Gość: koala Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.146.188.92.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 09.01.12, 16:05
      Śmieszne to jest , że firma Centrum Developer uważa, że może stanowić dla kogoś konkurencję.
      Tak beznadziejne firmy już w większości zniknęły z horyzontu.Jestem właścicielem domu szeregowego na Osiedlu Słonecznym.Pomijając problemy z wodą , CD zostawiło po sobie totalny syf , ilość usterek jest przerażająca.Wszystko trzeba potem naprawiać we własnym zakresie , bo kontakt z nimi zerowy.Klient to dla nich szmata , którego unikają jak ognia-kręcą , lawirują.Niezabezpieczone studzienki kanalizacyjne , przepaście ponad 2 metry przy murze oporowym , też niezabezpieczone.Jednym słowem KOSZMAR.Przestrzegam przed kontaktami z tą firmą.Nasze domy powinny być skończone ponad 3 lata temu,tak więc perspektywa ukończenia bloku jest bardzo odległa....
    • anula5550 Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno 16.01.12, 13:31
      Witam, przepraszam że tutaj piszę z prośbą, ale to najlepsze miejsce na znalezienie osób kupujących mieszkanie u dewelopera. Mam zatem ogromną prośbę o wypełnienie ankiety składającej się z kilku pytań, a dotyczącej reklam deweloperów. Oto link do ankiety: LINK. Będę niezmiernie wdzięczna za każdą pomoc :)
    • Gość: kupiec Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.03.12, 12:40
      interesują mnie lokale handlowe w apartamentach. maja wkrótce je sprzedawać. myślę o otwarciu kwiaciarni. myslicie że to dobry pomysł, a może ktoś ma jakieś ciekawe propozycje na to miejsce bo w pobliżu tam chyba nie ma
      • Gość: sąsiad Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.232.140.117.rudna-net.pl 06.03.12, 20:15
        każdy biznes w tej lokalizacji będzie opłacalny za jakieś 10 lat jak wybudują jeszcze ze 3 bloki
        • Gość: zły Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.147.182.95.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 07.03.12, 21:17
          Znowu CD robi z Nas piiiiiiiiiiiii, żadne mieszkanie nie jest oddane, a Ty co podobno masz klucze to chyba na obrazku, tak jak my wszyscy!!!!!!!!!!
          • Gość: o mało nie kupiłem Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.silesialan.eu 16.03.12, 21:54
            No to szkoda, a taka fajna miejscówka na mieszkanie. Szkoda, że organizator całej tej imprezy przygrał w ch... bo inaczej tego nazwać nie można.

Za chytry byłeś "deweloperze". Szkoda mi tych co ufając w uczciwość ludzką zostali oszukani, tym bardziej, że mogłem być wśród nich. Bo tak naprawdę to jest ogromnyh dramat ludzi, którzy poprostu chcieli kupić i mieć przyzwoite lokum w przyzwoitym miejscu. Ani mi się nie chce myśleć co ci ludzie muszą przeżywać.
            A Ty wozisz się Maserati i masz wszystko w d.
            Nie zdziw się, jak kiedyś komuś puszczą nerwy. Chińskie przysłowie mówi: "Strzeż się cichego psa i spokojnej wody."

Nie pozdrawiam.
            • Gość: kiedyś Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.180.211.230.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 17.03.12, 09:23
              A przyjdzie taki czas, że ten główny dowodzący CD ze swoim psełdo kierownikiem sprzedaży nie podniosą się z dna. Bo ZŁO wyrządzone drugiemu człowiekowi WRACA z POTRÓJNĄ SIŁĄ. A wtedy nikt Was nie pożałuje. Wspomnicie ten WPIS.... OSZUKANY
              • Gość: Klient Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.180.143.184.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 19.03.12, 17:27
                Jesteśmy kolejnymi klientami CD. Na mieszkanie czekamy już ponad pół roku, wszelkie kontakty z CD kończą się pustymi obietnicami. Kierownik sprzedaży obiecuje klucze co 2 tygodnie. Ciężko się do nich dodzwonić. Planujemy się do nich wybrać osobiście do biura, jednak uważamy, że w grupie siła, więc może udałoby się zorganizować spotkanie ludzi zainteresowanych tą sprawą? Jest ktoś chętny? Dajcie znać na tym forum, może wspólnie coś zadziałamy.
                • Gość: po Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: 37.30.92.* 19.03.12, 19:35
                  To co napiszę wynika niestety z moich doświadczeń z tą parszywą firmą.Nie traćcie czasu na jakieś piesze , grupowe wędrówki.Nic to nie da.Jedynie znajdźcie rozsądnego prawnika , który powie wam po przeczytaniu umowy co można zdziałać w tej konkretnej sytuacji.Przeżywamy horror od paru lat przez pseudo biznesmenów z CD.Z całą odpowiedzialnością powiem tylko, że to bezwzględni ludzie(zastanawiam się czy słowo LUDZIE jest w ogóle na miejscu),zdolni do wszystkiego dla własnej korzyści.Dosłownie do wszystkiego.Wielu prawników w okolicy ma już temat w miarę rozeznany , gdyż ilość pozwów przeciwko tej firmie jest ogromna.Część spraw, ze względu na wartość sporu toczy się w Sądzie Okręgowym.Dla zaoszczędzenia niepotrzebnych nerwów , płaszczenia się przed jakimiś pana kierownikami czy też prezesami czy innymi śmiesznymi figurami idźcie do dobrego prawnika i tyle .Umowy z pewnością są skonstruowane na ich korzyść.Ja też jestem klientem , tyle że z innego osiedla.Nowa ustawa być może zmiecie z powierzchni ziemi takich nieudaczników , wchodzi w życie lada moment,takze walczcie póki jest z kim.Powodzenia!Mam nadzieję , że ktoś to czyta z jakiegoś szumnie nazwanego działu obsługi klienta.
                  • Gość: kolejny Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.182.2.192.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 19.03.12, 19:55
                    Witam
                    Ja mieszkanie powinienem otrzymać już prawie rok temu. Traktowanie przez CD jest uwłaczające a kierownik sprzedaży jest "KIMŚ " kompletnie bez skrupułów i jakichkolwiek cech ludzkich, z resztą jak oni wszyscy z CD.
                    Boże , jak sobie pomyślę co oni wyprawiają to krew mnie zalewa!!!
                    Jeśłi to nam pomoże to jestem do dyspozycji.
                    • Gość: po Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: 37.30.7.* 20.03.12, 08:32
                      Nie , to wam nie pomoże.Wierz mi , bo my też próbowaliśmy wraz z sąsiadami spotkań , rozmów itd.nie dały NIC.Strata czasu.W każdej umowie mogą być niby drobne różnice ale to powoduje że każdy może mieć inne prawa i inne zobowiązania.Ja uważam z perspektywy ,że do prawnika trafiłam zbyt późno.Rozmawianie z kimkowiek z CD uważam za stratę czasu i nerwów.To są nieodpowiedzialni ludzie , nie mający pojęcia o takich inwestycjach.Możecie razem , w grupie spróbować porady prawnej.My też tak zaczynaliśmy , niestety tylko kilka osób było tym zainteresowanych a szkoda.Zdajcie sobie sprawę , że są w tej chwili już setki ludzi oszukanych przed z CD , dziesiątki a może setki spraw sądowych.Przecież to zarówno pokrzwdzeni pracownicy , klienci , podwykonawcy itd itd.Takich ludzi , którzy czegoś się domagają jest masę.Osiedle Słoneczne w dalszym ciągu jest nieskończone , nie oddane do użytku mimo , że miało być całkowicie ukończone 3 LATA TEMU
                      • Gość: ??? Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.146.3.42.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 01.04.12, 13:02
                        Wy na Osiedlu Słonecznym MIESZKACIE a my w apartamentach ... ani widu ani słychu, strach pomyśleć jak to się skończy...
                        • Gość: cytat z osiedla sł Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.146.3.42.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 01.04.12, 13:04
                          ....Do tej pory odważyło się tylko kilka osób na wniosek do prokuratury, ja też to zrobiłem. Wiadomo,że im będzie nas więcej tym są większe szanse na ich zainteresowanie!!!!
                          Więc jeśli to nie kłopot to SŁADAJCIE czym prędzej, składają już nawet ludzie z apartamentów, którzy niestety nie mogą tam nawet zamieszkać!! ...
                    • Gość: sąsiad Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.232.140.117.rudna-net.pl 01.04.12, 23:36
                      mieszkania z pierwszego segmentu wyglądają na skończone czym tłumaczą że nie mogą wydać wam kluczy ? na słonecznym ludzie mieszkali bez elewacji z kocami wciśniętymi między mur a okno, bez podjazdu a jeden bez gazu w zimie taki sosnowiecki standard wg CD
                      • Gość: apartamenty Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.181.6.92.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 02.04.12, 21:46
                        Teraz CD jest już na etapie totalnej ignoracji klienta. Są na tyle uprzejmi, że od roku nie ma z ich strony żadnej konkretnej odpowiedzi , bo teksty typu cyt.:"za tydzień kończymy"... są dla mnie uwłaczające. A Jednym z istotnych problemów to brak odbioru RPWiK, niestety to tylko jeden z całej listy. Oczywiście CD pewnie nie wie o czym tutaj się wypisuje.... KOSZMAR
                        • Gość: sąsiad Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.232.140.117.rudna-net.pl 02.04.12, 23:28
                          ale bez odbioru remontować można ?
                          • Gość: apartamenty Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.180.49.102.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 03.04.12, 17:02
                            Właśnie chodzi o to , że nic nie można, nawet wejść do klatki nie można. Ja swoje mieszkanie widziałem raz. Ogólnie wielka tajemnica.
                            • Gość: omg Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.telpol.net.pl 03.04.12, 17:41
                              Ile by sie nie ostrzegało o kupowaniu dziury w ziemi - wszystko jak groch o ścianę. Sami sobie naważyliście piwa. teraz je pijcie.
                              • Gość: sąsiad Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.232.140.117.rudna-net.pl 25.04.12, 23:57
                                TO JUŻ WIEMY BEZ TWOICH GŁUPICH UWAG
                                • Gość: sąsiad Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.31.52.59.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 27.04.12, 17:27
                                  sąsiedzi.
                                  czy ktoś z Was dostał już info o odbiorze mieszkania w Apartamentach Słonecznych. Pan "kierownik" naciska na zapłatę reszty za mieszkanie przed odbiorem technicznym. jak sobie z tym radzicie. płacicie czy spuszczacie go na drzewo póki nie będzie aktów notarialnych?
                                  • Gość: oszukany Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.181.7.181.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 27.04.12, 17:45
                                    Drogi sąsiedzie ...
                                    Nadal nie ma odbioru RPWiK,więc jak mogą być odbiory techniczne!! Ludzie czekają w tym i ja już od grudnia 2010 roku.
                                    Nikt Ci nie powie : wpłacaj albo nie wpłacaj bo to zależy od umowy przedstępnej, każdy z nas ma inną. Jeśli te mieszkania będą chociaż częściowo oddane pod koniec roku to będzie CUD!!!
                                    Napisz proszę co mówią o terminie oddania mieszkań?
                                    • Gość: nik Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: 178.218.238.* 09.05.12, 09:35
                                      wpłacać kasę wpłacać wakacje się zbliżają nie ważne są odbiory czy akty notarialne za coś na wczasy muszą jechać
                                      • Gość: nie Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.31.115.169.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 09.05.12, 14:58
                                        sąsiedzi, wpłacacie im całość kasy czy czekacie na akty notarialne i zrobienie wszystkiego zgodnie z umową. np. asfaltu nie ma w umowie, a jest "betonowa kostka brukowa wokół domu, plus parkingi i uliczka wjazdowa"
                                        jak ktoś miał już odbiór to może napisze jak było i czy szanowny Pan Han dalej ściemniał jak najęty i opowiadał niestworzone historyjki, że niby asfalt jest lepszy od kostki?
                                        • Gość: paranoja Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.180.29.242.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 12.05.12, 16:22
                                          oddają mieszkania bez wody i gazu!!!! To się w głowie nie mieści.
                                          • Gość: Leo Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.dynamic.chello.pl 12.05.12, 21:44
                                            Może dorzuciliby zgrzewkę mineralki i butlę turystyczną.
                                  • Gość: sąsiad Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.hsi2.kabel-badenwuerttemberg.de 04.05.12, 10:45
                                    odbiory mają być na następny tydzień, a akty notarialne nie wiadomo, bo ich zapewnieniom nie ma co wierzyć
                                    • Gość: ja Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.ip.netia.com.pl 04.05.12, 15:24
                                      Witam chciałam zapytac czy już ktoś odebrał klucze z tego co wiem to odbiory mieszkań juz sa od 27.04.12??? prosze o odpowiedź poniewaz mam pytania odnośnie wykonanych prac...
                                      • Gość: ...sasiadka :) Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.05.12, 15:55
                                        witam!
                                        odbiory faktycznie zaczely sie w ubieglym tygodniu. kolezanka byla na odbiorze w sobote 28.04 - mieszkanie w klatce B. niestety kluczy nie odebrala. w mieszkaniu jest grzyb (duzy pokoj), jakis kat nierowny, sufit nie rowny, w lazience i ubikacji nie zaklejone dziury w scianach, zniszczone wszytskie okna - tto tylko nie liczne niedociagniecia. do 2 tygodni developer ma niby usterki usunac no ale zobaczymy... podobno byla pierwsza osoba, ktora odmowila przyjecia kluczy...
                                        ja jade na odbior 8.05. mam nadzieje ze bedzie lepiej, w przeciwnym razie rowniez nie odbiore kluczy...
                                        • Gość: coś się zaczęło... Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.180.7.44.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 04.05.12, 16:45
                                          Powiedzcie kochani co z wodą i gazem?? Jak i co Wam powiedzieli , bo przecież to najistotniejsza sprawa oprócz partactwa, które zastałem w swoim mieszkaniu. Brak słów również na temat klatki schodowej, która jest jak po kilkuletnim użytkowaniu a elewacja zewnętrzna jest poprostu kolejnym z koszmarów. Jak to zobaczyłem to zaniemówiłem.
                                          • Gość: ja Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.ip.netia.com.pl 07.05.12, 15:29
                                            niby w poniedziałek tydzień temu mieli podpisac umowe ...

a powiedz porosze co zastałeś w swoim mieszkaniu ??
                                      • Gość: ja Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.204.72.162.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 07.05.12, 18:36
                                        daj znać jak odbiór. rada - weź sobie inspektora budowlanego z uprawnieniami. kosztuje to od 300-500zł. a oni znają triki developerów
                                      • Gość: on Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.204.39.169.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 07.05.12, 18:39
                                        a jak Wam sąsiedzi podoba się asfalt - paskudny przed domem. miała być piękna kostka brukowa
                                        • Gość: !!! Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.147.29.243.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 07.05.12, 19:41
                                          Pojechali po całości z tym komunistycznym asfaltem partacze!!! Przecież to jest wszystko naszym kosztem, zapłaciliśmy za "luksus" a jest jak przed kopalnią!!!Co to ma być???
                                          W zeszłym tygodniu byłem u konkurencji , mieli dni otwarte...Osiedle przepiękne , POSPRZĄTANE, zapiętne na ostatniu guzik, aż miło wejść . Mieszkania w stanie PERFEKCYJNYM. A u nas gorzej niż WSTYD !!!!! Jak wszedłem do klatki , potem do swojego mieszkania to miałem ochotę się rozpłakać . Z zewnątrz ten Nasz apartament jest w stanie OPŁAKANYM, woła o POMSTĘ !!! PORAŻKA!!!!!
                                          • Gość: sąsiadka Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.services.v-private.net 08.05.12, 10:02
                                            no, naprawde jak zobaczyłam ten asfalt, odpadajacy tynk na zewnatrz koło wejścia do B, tez mi sie płakac chciało -;(( masakra! syf, syf i jeszcze raz syf!
                                            • Gość: pola Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.180.121.176.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 08.05.12, 18:42
                                              Cała ta firma to jeden SYF
    • Gość: prawieMieszkaniec Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.dynamic.chello.pl 20.05.12, 19:23
      Dotarły do mnie informacje ze źródeł zbliżonych do CD, że budynek nie ma pozwolenia na użytkowanie! Jakim cudem Wy ludzie odbieracie te mieszkania? Potwierdzam również, że nie ma wody i gazu w całym budynku.
      • Gość: !!! Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.146.103.227.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 20.05.12, 19:45
        Oddają żeby ludzie już się remontowali, mnie powiedzieli,że wszystko będzie w swoim czasie. Ciekawe kiedy oddadzą segment D i E. Z tego co zauważyłem robią to szybciej niż w moim segmencie B. Wiem ,że tam ludzie mieli mieć odbiory w marcu 2011 roku, także też są już u kresu sił i cierpliwości.
        • Gość: gość Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.05.12, 09:21
          witam czy w tych budynkach są windy ?
          • Gość: ja... Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.ip.netia.com.pl 21.05.12, 12:39
            tak są widy ale w dalszym ciagu nie działają....

a kiedy niby ma byc odbiór budynku i podłaczenie wody i gazu ??
            • Gość: !!!! Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.146.2.150.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 24.05.12, 20:07
              Tego to nikt nie wie............jak ze wszystkim "czeski film "
              • Gość: / Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.204.97.184.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 27.05.12, 08:52
                drodzy sąsiedzi. skończcie marudzić i jedźcie na budowę, podpisujcie listę żeby można było odebrać budynek - woda i ścieki. lista jest u ochroniarza. będzie wtedy szybciej, a tu się tylko lamentuje i marudzi!!!! wiadomo nikt nie jest szczęśliwy z opóźnienia, ale teraz już przecież jest bliżej niż dalej:-)
                • Gość: do / Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.147.150.220.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 05.06.12, 08:54
                  Człowieku drogi. Bliżej niż dalej , o czym Ty piszesz... Jeszcze się zdążysz przekonać co CD potrafi ....
                  • Gość: / Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.180.42.168.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 05.06.12, 13:38
                    a co np. podaj konkretnie, bo tu tylko epitety, a żadnych szczegółów?
                    • Gość: do / Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.182.250.11.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 05.06.12, 19:30
                      Nie wiem czy udajesz "Greka" czy może jesteś na początku drogi z CD . Ja też, przez chwilę jak wpłacałem pieniądze byłem dla CD ważny. Niestety po wpłacie zostałem zbędnym śmieciem, który zaczął upominać się o swoje i zaczęło się piekło. Gdybym chciał tutaj opisać wszystko do czego KANALIA ( bezgranicznie) jest zdolna, byłaby to książka. Mam nadzieję, że jest więcej "zadowolonych" klientów tej firmy . Mnie się to nie udało a życzyłbym sobie tego.
        • Gość: Do !!!! Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.leon.com.pl 10.08.13, 11:40
          Chyba coś Ci się pomieszało , segmenty A B i C były oddane w zeszłym roku w maju , praktycznie wszystkie, natomiast segment D i E dalej gnije
    • Gość: podaj dalej Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.146.184.31.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 16.07.12, 20:07
      Hej, hej sąsiedzie. Myślę, że Han nie jest na tyle nierozsądny żeby tam zamieszkać. No chyba , że szuka wrażeń. No i jeszcze to ,że nie ma segmentu F, kończy się na E.
      Jak się udał odbiór??
      • Gość: sąsiad Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.147.57.46.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 09.09.12, 08:59
        hej sąsiedzi. czy ktoś może ma jakieś informacje na temat tego kiedy będą podpisywane akty notarialne do naszych mieszkań, a może ktoś już podpisał.
        • rufio99 Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno 09.09.12, 12:54
          jak znam życie to będzie tak jak z osiedlem słonecznym. ludzie mieszkają trzeci rok na dziko, bo tu też ciągle opowiadają jakieś dziwne daty. miało być na 100% na koniec sierpnia, a mamy już niemal połowę września i cicho. nabrali wody w usta i znowu będzie jakaś nowa data.
          super baner powiesili przy wjeździe, koło parkingu apartamentowca. trzeba tylko dopisać, że "sprzedaż apartamentów" a efektami ubocznymi gratis, do każdego mieszkania
          • Gość: do rufio Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.147.7.218.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 09.09.12, 17:33
            A jak załatwiliście sprawę z Bankiem ( kredyt), przecież doliczają dodatkowe kupę kasy przez to, że nie ma aktów. Jest na to jakiś sposób??
            • Gość: gość Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.toya.net.pl 19.09.12, 12:48
              UWAGA! Firma nie płaci podwykonawcom...UWAGA!
              • Gość: Art Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.play-internet.pl 01.10.12, 20:05
                Witam. Skąd takie informacje? WYgląda na to, że inwestycja posuwa się do przodu więc może jednak płacą?
        • Gość: Art Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.play-internet.pl 01.10.12, 20:09
          Witam. I jak sprawa z aktami? Zastanawiam się nad kupnem mieszkania. Byłem świadkiem jakieś 3 tygodnie temu jak Pan H. mówil mieszkańcowi z klatki A-C, ze akty już za kilka dni, uspakajając go w ten sposób. COś się zmieniło?
          • Gość: ja [...] IP: *.147.161.123.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 06.10.12, 20:55
            Treść postu jest niedostępna.
            • Gość: sąsiad Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.181.143.172.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 31.10.12, 20:59
              podobno są już tacy, którzy mają akty notarialne? słyszał ktoś o tym. ponoć bez naszej wiedzy zrobili sobie wspólnotę mieszkaniową i podpisali już umowy na obsługę
              • Gość: mieszkaniec Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.181.236.224.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 04.11.12, 22:04
                czyli nic nowego, mają właścicieli mieszkań dalej w ....., mają nową stronę internetową i tam chwalą się ,że obsługiwać będzie firma ADM z sosnowca za szacunkowe 2,90 za metr. Ciekawe bo to oni mieli się tym zająć tak mam w umowie, ciekawe.....
                • Gość: pio Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.telpol.net.pl 05.11.12, 08:05
                  Na szczęście domek wł. macie na przeciwko.

Zróbcie marsz protestacyjny. Załóżcie miasteczko namiotowe. Macie Fejsa i inne media.
                • Gość: gość Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.static.chello.pl 03.12.12, 13:09
                  słabo czytałaś ta swoją umowę, ja mam że albo oni albo firma zewnętrzna. ADM jest w Sosnowcu od dawna, to chyba dobrze że współpracują ze sprawdzoną i profesjonalną firmą. Jeśli nie będa się sprawdzać zawsze możemy ich odwołać
                  • Gość: Jaco Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.dynamic.chello.pl 17.01.13, 09:49
                    ADM fakt istnieje długo ale nie można jej nazwać firmą profesjonalną :) panuje tam niezły bałagan
                    • Gość: sąsiad z dołu Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.232.140.117.rudna-net.pl 26.01.13, 23:13
                      a adm już coś robi bo droga widzę że nieodśnieżona :(
                      • rufio99 Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno 28.01.13, 14:52
                        ADM został posadzony na minę, bo przecież raptem kilka osób ma akty własności i te osoby muszą płacić, za zarządzanie nieruchomością. reszta mieszka za darmo na koszt ADM-u i Firmy Brodziak i Wspólnicy. na budowie cisza, ale za to w siedzibie firmy na ul. Plonów postawili ściankę i ograniczyli metraż pomieszczeń, bo kasy już na nic nie ma.
                        • Gość: sąsiad z dołu Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.01.13, 11:08
                          CZY TO PRAWDA ŻE KTOŚ IM WYMIERZYŁ SPRAWIEDLIWOŚĆ NA WŁASNĄ RĘKĘ ?
                          • Gość: aa Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.ip.gronet.pl 30.01.13, 12:25
                            Witam,

Też się zastnawiam nad zakupem - mieszkania w Apartamentach Słonecznych jak już rozumiem są gotowe. Możecie coś powiedziec na temat jakości wykonania? Na co zwracać uwagę przy odbiorze ?

Też gdzieś się przewinął wątek o problemach z ciśnieniem wody - ale nie wiem czy to w Apartementach czy w domkach.

Dziękuję bardzo :)
                            • rufio99 Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno 30.01.13, 19:50
                              szanowny Panie, proszę dokładnie poczytać tego co jest na tym forum napisane. w 90% to jest prawda. następnie proszę sobie stanąć przed lustrem i zadać sobie pytanie czy Pan tego chce. jeśli padnie odpowiedź, że tak to współczuję.
                              • Gość: Ktos Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.dsi-sieci.pl 30.01.13, 21:19
                                Szukam wlasnie mieszkania nowego. Z ciekawosci pojade zobaczyc te apartamenty. Jakie tam sa oplaty comiesieczne ?
                                • Gość: sąsiad Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.dynamic.chello.pl 30.01.13, 21:29
                                  nie wiem czy ma Pan kłopoty z czytaniem, ale życzę powodzenia, budynek jest extra, lokalizacja super i tu kończą się dobre wiadomości......
                                  • Gość: aa Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.204.88.237.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 31.01.13, 01:59
                                    Ale Panie i Panowie jakies konkrety co jest z Waszego doswiadczenua na nie: ) jesli jestescie niezadowoleni pomozcie nam niezdecydowanym zrozumiec: )
                                    • Gość: Ann Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.ip.gronet.pl 03.02.13, 12:14
                                      My również sięzastnawiamy nad zakupem w segmencie D. Czy ktoś już mieszka w segmentach A-C (takie informacje podaje deweloper)?

Jeśli mieszkacie napiszcie prosze wrażenia - czy macie akty notarialne, czy instalacje działają (tutaj ktoś mówił o problemach z odpadającym tynkiem i z wodą i gazem)?

Zastanawiamy się kiedy segment d będą oddawać i czy też będą takei opóźnienia jak u Was..no i czy za pół roku przy takim dziadostwie o jakim tu piszecie wszystko się nie rozsypie.
                                      • Gość: segment D Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.centertel.pl 03.02.13, 16:06
                                        Ja kupiłem już dawno w segmencie D i nadal nie mam mieszkania. Chciałem zapytać tych którzy zastanawiają się nad zakupem... co Wam mówią u Dewelopera ? Czy podają dlaczego nie ma gazu w segmencie D i kiedy ma być ? Kiedy będzie odbiór segmentu D i E przez Urząd ?Co Wam mówią o Aktach Notarialnych ? Czy mówią o pseudo drodze (wylewce) przed segmentem D i E ?
                                        Będę wdzięczny za info :)
                                        • Gość: Ann Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.ip.gronet.pl 03.02.13, 16:44
                                          Do 15 marca ma być pozwolenie na użytkowanie podobno.

Nie wiem co z drogą - ale wygląda to fatalnie...
                                          • Gość: segment D Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.180.78.28.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 03.02.13, 17:58
                                            Proszę się dobrze zastanowić i przygotować do kupna tego mieszkania. Im zależy tylko na wpłacie kasy a potem zaczyna się koszmar. Mnie firma Brodziak dosłownie rzecz ujmując ZRUJNOWAŁA finansowo i psychicznie śmiejąc się z tego prosto w twarz. Proszę uważać.
                                            Dziękuję za info na temat oddania pod użytkowanie.
                                            • Gość: Ann Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.ip.gronet.pl 03.02.13, 18:02
                                              Właśnie jesteśmy w trakcie zastanawiania - a na czym problem u Pana/Pani polegał - bedę wdzięczna za wsyzstkie informację - ułatwi to podjęcie decyzji
                                              • Gość: meganka Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.146.228.7.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 03.02.13, 18:35
                                                To może ja ułatwię podjęcie decyzji.Kupiliśmy dom od Brodziak i wspólnicy.Był to największy błąd jaki popełniliśmy w życiu.Jeszcze długo pewnie ta sprawa będzie się za nami ciągnąć.W całej działalności tej firmy nie chodzi o sprzedaż domów , mieszkań.Chodzi jedynie o wyciągnięcie pieniędzy od ludzi i wyrolowanie ich do granic możliwości.Nie sposób opisać tu wszystkich sposobów wycwanienia klienta ale nawet dobrzy prawnicy przecierają oczy ze zdumienia .Wciąż pojawiają się nowe triki .Jednego nie odda nam nikt-zdrowia i nerwów zszarganych przez tych ludzi (chociaż czy kogoś takiego można nazwać człowiekiem?).A to przecież jeszcze nie koniec.Moje leczenie trwać będzie już do końca życia.Przyczyna choroby-długotrwały , silny stres.Podkreślam-sprawa domu nie jest zakończona.Dziwę się , że pomimo tylu negatywnych rzeczy jakie mówi się i pisze o tej firmie i jej pokrewnych firemkach jeszcze ktoś się interesuje a wręcz jest chętny aby cokolwiek kupić i dobrowolnie ściągnąć na siebie kłopoty.
                                                • Gość: segment D Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.147.39.220.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 03.02.13, 19:40
                                                  Nic dodać nic ująć. Poprzednik opisał wszystko zgodnie z faktami. Na forum nie będę poruszać szczegółów umowy bo musiałbym siedzieć do jutra. Uważajcie na "wielkiego szu" H. ten ktoś mówi prawdę w Święta a one są tylko dwa razy w roku. Zresztą jak cała tam ekipa.
                                                  • Gość: Ann Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.ip.gronet.pl 03.02.13, 20:21
                                                    Ojj Wasze opisy źle wróżą - a na kiedy mieliście terminy odbioru lokali i przeniesienia własności w segmentach D i E (domki to jak już wyczytałam odrębna historia)- bo zastanawiamy się ile się spóźnia firma Brodziak.
                                                  • Gość: segment D Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.182.2.32.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 03.02.13, 20:28
                                                    No tutaj to jest cały widz pogrzebany . Ja osobiście odbiór na umowie miałem na lipiec 2011 :(
                                                    Nic dodać , nic ująć.
                                                  • Gość: Ann Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.ip.gronet.pl 03.02.13, 20:33
                                                    Ale odbiór w segmencie D miał Pan/Pani na ten czas ? - który lokal w D - bo jak sprawdzalismy z mężem w ksiegach wieczystych to tam są terminy przeniesienia własności na marzec 2013 r. ?
                                                  • Gość: segment D Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.180.1.232.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 03.02.13, 21:18
                                                    Droga Pani , tak segment D, powinienem mieszkać już półtorej roku . Na forum o szczegóły się nie pyta, to strzelanie sobie w kolano. Proszę sobie wnioki wyciągnąć i zrobić z tym co uważacie.
                                      • Gość: mieszkaniec Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.dynamic.chello.pl 20.06.13, 19:21
                                        ludzie nie kupujcie tu mieszkania.w wielkie bagno sie wpakujecie.w tamtym roku az wrzalo tu od robotnikow,ladny skalia i czesc zagospodarowania terenu- i to wszystko.nic tu wiecej nie powstanie.nie wierzcie hanowi w place zabaw i zagospodarowanie terenu.oni nawet za ochrone nie placa.tu juz nic wiecej nie bedzie.nic.bedziemy zyc w syfie.a jeszcze maja budowac jakies 60m.od segmenty d nastepny blok-informacja sprawdzona.cale zycie spedzimy w brudzie smrodzie i na budowie.segmentAto porazka,nawet drzwi wejsciowe nie dzialaja.sa kradzieze obowia.akty sa...pare osob je ma i to wszystko.a z reszta jak chca podpisywac to tak sciemniaja oszukuja ze ludzie wychodza bez aktu.masakra.mialam kupic mieszkanie na osiedlu chronionym a tu wlamania.zadnej ochrony nie ma i nie bedzie.ja juz w krotce sprzedam to mieszkanie bo wcale nie czuje sie bezpiecznie.a meneli i narkomanow tu w brod chodzi na laki,tylko patrzec jak beda obrabiac ogrodki.masakra
                  • Gość: C Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.dynamic.chello.pl 20.06.13, 19:55
                    ODWOLAC ICH MOZNA W DNIU SPRZEDANIA OSTATNIEGO MIESZKANIA CZYLI NIGDY A MAJA TAKI BURDEL ZE TO MASAKRA.
    • Gość: NIE marcin mazurek Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.dynamic.chello.pl 20.09.12, 02:10
      Odradzam zatrudnienie budowlańca Marcina Mazurka ok. 30lat z Lublina , obecnie ukrywającego się w Dublinie. To niesolidny pracownik, podkrada pieniądze i nie rozlicza się z kolegami, pije w pracy i pracuje na czarno, bez faktur, pobiera wyłącznie zaliczki i i nie kończy prac.
    • Gość: jaon Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.dynamic.chello.pl 03.02.13, 20:25
      jest jeszcze inne wyjście. jeżeli wielu poszkodowanych ze słonecznego i apartamentowca napisze zawiadomienie do prokutatury, ruszy media : uwaga tvn, jaworowicz tvp2, to sprawa może obrać inny bieg. na razie są zupełnie bezkarni, bo mają swoich ludzi w urzędzie, nadzorze budowlanym czy sądach. innego wyjścia nie ma
      • Gość: sąsiad Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.dynamic.chello.pl 15.03.13, 21:51
        Zgodnie z umową termin odbioru mieszkania minął we wrześniu 2011!!! Cały czas opowiadają bajki na temat nowych terminów, ostatnie podane mi informacje to odbiór techniczny budynku kwiecień 2013 a akty notarialne kwiecień/maj 2013. Szczerze... Wątpię w to!!! Chyba znów się im lata pomyliły i może chodzi o 2014, 2015... Firma zrujnowała życie i zdrowie wielu rodzinom nic sobie z tego nie robiąc. Miejsce super, ale Ci którzy zastanawiają się nad kupnem, poczekajcie na odbiór budynku i pytajcie ludzi tam mieszkających o konkrety. Od pilnujących budowy ochroniarzy można bardziej uczciwe informacje zdobyć niż w biurze! Mieszkań nie braknie bo przecież już chwalą się na stronie o kolejnym etapie budowy zaplanowanym na 2013 rok, KPINA!!!!!
        • Gość: GOŚĆ Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.fucio.net 19.03.13, 17:21
          To nie ma aktów notarialnych? jak to? widziałam, że ludzie tam mieszkają. Moja znajoma jest zadowolna. Ja dalej nie wiem co tam jest nie tak? bo Ci co piszą piszą, ze mieszkań nie oddali na czas i to jest jedyny konkret-pisze o mieszkaniach. Czy nie ma tam gazu? czy nie ma kanalizacji? wody? prądu? co jest nie tak ? dokładnie proszę o odpowiedż.
          Czytam wypowiedzi ale bez konkretów.
          • Gość: gość Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.dynamic.chello.pl 23.03.13, 19:36
            Więc czy znajoma ma akt notarialny? Skoro jest osoba zadowolona to może my poprosimy o konkrety? Człowieku 2 lata opóźnienia to dla Ciebie jedyny konkret? Bo jak dla mnie to są właśnie konkrety że - segment D i E nadal bez gazu, bez odbioru, ludzie bez aktów notarialnych tylko klucze chyba w listopadzie zaczęli oddawać!!! Nie wiem po co bo tam jeszcze ciężkie roboty w mieszkaniach do zrobienia mają! Chyba by zrobić złudne wrażenie że to już blisko do końca tego koszmaru... Osobiście spotkałam ludzi wnoszących płytki do segmentu D w listopadzie bo developer im obiecał że w grudniu akt będzie. Do dzisiaj brak gazu i ogrzewania (nawet rury do mieszkania nie doprowadzone), może zdesperowani mieszkają w warunkach prymitywnych bo np. nie mają kasy na wynajem ciągnący się latami, bo przecież większość już kredyty od lat spłaca! Nie wiem więc skąd zdziwienie że ludzie mieszkają w tych wcześniejszych segmentach, może niektórzy mają już akty, osobiście nie spotkałam takiej osoby. Wiem że opłaty za media mieli jeszcze niedawno. Co jeszcze dodać? Przecież nikt tu swojego nazwiska podawać nie będzie! Nie znam osoby zadowolonej ze współpracy z tą firmą!!!! Zresztą, tylko ludzie dewelopera próbują ratować tu ich wizerunek, pisząc że wszystko jest ok i inni piszący źle to kłamliwe ogólniki tu wstawiają.
            • Gość: GOŚĆ Re: Centrum Developer Apartamenty Słoneczne Sosno IP: *.fucio.net 24.03.13, 20:29
              Dziękuję bardzo za tą rzeczową konkretna odpowiedź. Ma pan rację 2 lata opóżnienia to już konkret, na nazwiska nie liczę. Cieszę się, że pisze Pan prawdę to daje wiarę w uczciwość ludzi- dziękuję.