30.05.04, 17:54
Mam prośbę, czy ktoś zna i wie jak się nazywa kawałek Stana Borysa, gdzie w
środku tekstu jest o jakichś szmatach czy szmacie??? Wiem, że to mało
szczegółowe ale tyle wiem smile
Obserwuj wątek
    • Gość: bylektoś Re: Prośba:) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.05.04, 20:19
      Wydaje mi się,że dosyć dobrze znam jego twórczość,ale nic nie kojarzę ze
      szmatami, może jeszcze coś sobie przypominasz?
      • Gość: bylektoś Eureka chyba:) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.05.04, 20:24
        A może z ostatniej płyty "Niczyj" - piosenka "...coraz to z ciebie jako z
        drzazgi smolnej"

        To jest wiersz Norwida

        Coraz to z ciebie, jako z drzazgi smolnej,
        Wokoło lecą szmaty zapalone:
        Gorejąc, nie wiesz, czy? Stawasz się wolny.
        Czy to, co twoje, ma być zatracone?
        Czy popiół zostanie i zamęt,
        Co idzie w przepaść z burzą? - czy zostanie
        Na dnie popiołu gwiaździsty dyjament.
        Wiekuistego zwycięstwa zaranie!...
        • Gość: bylektoś C.d, bo mi się urwało:) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.05.04, 20:31
          Wiary dziś życzę Tobie, że zostanie
          Bo na tej ziemi jesteś po to właśnie
          By z ognia zgliszcza mógł powstać dyjament
          Wiekuistego zwycięstwa zaranie!

          Czy wiesz, że jesteś po to właśnie!

          Połóż rękę na sercu, otwórz oczy szeroko i skacz!
          powiedz: teraz lub nigdy
          Zamiast: będzie co ma być
          I nie czekaj aż głód spełni Twoje cierpienie!
          Tak!

          Czy wiesz, że jetseś po to właśnie!

          • Gość: bylektoś Kurcze pomyliłam się:) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.05.04, 20:38
            To jest z płyty "Piszę pamiętnik artysty".

            Ale polecam płytę NICZYJsmile
    • ejno TO TO:) Dzieki:) 31.05.04, 16:58

    • ejno Re: Prośba:) 31.05.04, 18:03
      Tylko ze lipa bo nigdzie tego kawalka nie ma do sciagniecia a ja calej plyty
      nie chcesad

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka