Dodaj do ulubionych

Chciałbym sie zapisać do TWA

17.02.03, 16:49
Kto przyjmuje zapisy?
I czy fajne dziewczyny są w tym TWA?
I czy tylko warszawka moze byc w TWA?
Obserwuj wątek
    • gregkor Re: Chciałbym sie zapisać do TWA 17.02.03, 16:51
      le_golas napisał:

> Kto przyjmuje zapisy?
      > I czy fajne dziewczyny są w tym TWA?
      > I czy tylko warszawka moze byc w TWA?

Przede wszystkim musisz zdać bardzo trudne testy ze znajomości muzyki
      rozrywkowej i klasycznej wtedy dopiero komisja rozpatrzy twoją kandydaturę...smile

pozdr
        • loveletter a pewnie, że się zapisuj:))) 17.02.03, 17:50
          vulture napisał:

> A komisja sprawdza również przydatność kandydatów w okresie wahań kariery

> (prezes Vulture, v-ce N_eska, sekretarz Loveletter).

Ha!! Widzę, że jakiś mały etacik mi się wykroiłsmile))))). Czy prócz robienia kawy
          dla szanownego prezesostwa jeszcze coś robię? Mógłbym na przykład oceniać
          kandydatki do zwrotu w karierze !!! O tak, tak tak, to na pewno będe robił z
          wielkim zaangażowaniemwink

Do le_golasa: nie tylko warszawkasmile. Egzaminy z widzy muzycznej raczej lajtowe
          (ciężki jest tylko ten ze znajomości wszystkich utworów Natalii Kukulskiej).
          Najgorszy jest chyba test sprawnościowy: musisz się zalogować i wylogować co
          najmniej 20 razy w ciągu minuty, i tak przez trzy godziny...

Pozdrawiamsmile. Lov_Sekretarz_d/s_Zwrotów.
          • n_eska71 Re: a pewnie, że się zapisuj:))) 17.02.03, 19:15
            Znowu jakaś robota ?! Ani chwili spokoju !!!
            Praca to przyjemność, a ja nie mam czasu na przyjemności!!!

Le_golasie Komisja d/s Zwrotów w Karierze zajmie się Tobą w odpowiednim
            czasie, kiedy już do tego dojrzejesz. A w tej chwili proszę poćwiczyć
            ADOROWANIE żeńskiej części TWA, by zatrzeć niekorzystne wrażenie po Twoim
            pytaniu-cytuję: "Czy fajne są dziewczyny w TWA?".
            Czy można mieć jakiekolwiek wątpliwości w tej kwestii ?!!! sad((

Loveletter, przypominam Ci, że statutowo kandydatkami do zwrotu zajmuje się
            sam prezes Vulture, ja otaczam troskliwą opieką kandydatów,
            a Ty... LEĆ PO KAWĘ CHŁOPIE BO WYSZŁA !!!
    • ilhan Re: Chciałbym sie zapisać do TWA 17.02.03, 17:01
      le_golas napisał:

> Kto przyjmuje zapisy?
      Nie wiem, trzebaby sprawdzić w statucie czy innym regulaminie smile)

Aha.

Eee tam... To jest międzynarodowe forum, nawet koleżanka z Anglii należy
      (chyba...) wink))))

Zasadniczo warunków nie ma żadnych, poza takim że trzeba się poudzielać na
      forum czasem smile)
      Można też przyjść na zlot i postawić mi piwo, w ramach większego integrowania
      się ze swoim T.W.A. wink))))))))))
    • madee1 Re: Chciałbym sie zapisać do TWA 17.02.03, 19:38
      le_golas napisał:

Dziewczyny są super, wiem, bo sama jestem jedną z nich. smile Zresztą, chłopacy
      też są fantastyczni.

Ależ skąd. Ja nie jestem warszawka. A ten, który nas najbardziej adorował to
      był aż z Retkinii...
      • vulture Re: Chciałbym sie zapisać do TWA 17.02.03, 19:52
        Choróbcia, w zasadzie sam nick autora wątku świadczy, że test na zwrot już
        przeszedł, acz prawdopodobnie żeńska część Forum zapragnęłaby obejrzeć
        rezultat... Co na to pani wiceprezes? Przekazuję sprawę w Pani ręce.
              • vulture Re: vulture/n_eska71 17.02.03, 20:18
                Ja jestem prezesem, a N_eska jest prezeską (wice) - dlatego przejęła tę sprawę
                ode mnie, jako bardziej zainteresowana. I kto tu w ogóle mówi o jakiejś
                perwersji, to przyzwoite muzyczne forum! Czyż nie tak, Pani Wiceprezes?
                • n_eska71 Re: vulture/n_eska71 17.02.03, 20:26
                  Oczywiście, Panie Prezesie! Jak zwykle ma Pan rację!
                  Widzę natomiast, że ktoś tu nam chce wystraszyć kandydata.
                  Proszę natychmiast zaprzestać tych niecnych praktyk.
                      • n_eska71 Re: vulture/n_eska71 17.02.03, 20:37
                        astir napisała:

> Czy pani vice - prezes nie potrzebuje przypadkiem pomocy siły
                        > niewykwalifikowanej co prawda, ale zaangażowanej? w sprawy muzyki,
                        oczywiściewink

Astir tekst wyżej odnosił się do kolejnego kandydata.
                        Ciebie zatrudniam w ciemno. smile))
                    • n_eska71 Re: vulture/n_eska71 17.02.03, 20:34
                      Oczywiście, każdemu chcemy dać szansę. Obowiązuje jednak kolejność.
                      Proszę złożyć podanie i cierpliwie czekać. O terminie przesłuchań powiadomimy
                      na Forum Muzyka.
                    • srootootoo Re: vulture/n_eska71 17.02.03, 20:35
                      vulture napisał:

> Właśnie, Panie srootootoo... Pani Wiceprezes zajmie się Pana interesem, jak
                      > tylko załatwi sprawę z pierwszym interesantem...

INTERES ujące! bez pośpiechu zaczekam bo mam...interes!!!
                        • srootootoo Re: astir 17.02.03, 20:56
                          astir napisała:

> a gdzie podanie???
                          > nieee, niestety ale bez recenzji - choć jednej! - musi Pan wracać na koniec
                          > ogonkawink)
                          > naaastęęęępny proszę!!!!

Ostatnio złożyłem podanie do zakładów mięsnych o wymianę ryja ale odrzucili!!!!
                          Precz z biurokracją i matriarchatem!!!!
                          • astir Re: astir 17.02.03, 21:19
                            czyżbyś należał do opcji - kobiece ręce precz od muzyki???
                            ryj nieważny, byle uszy miał czułewink
                            no, może nie tylko uszy...
                            • srootootoo Re: astir 17.02.03, 21:31
                              astir napisała:

> czyżbyś należał do opcji - kobiece ręce precz od muzyki???
                              > ryj nieważny, byle uszy miał czułewink
                              > no, może nie tylko uszy...
                              Nieeee...nie jestem muzycznym szowinistą.Wiele kobiet zarąbiście w tej branży
                              coś potrafi...Candy Dulfer, Marylin Mazur,Dana KRALL,Kaśka Wilson,Shela I- od
                              Prince,Ella F.and pare innych...
    • le_golas Re: Chciałbym sie zapisać do TWA 17.02.03, 20:51
      Jaja sobie robicie a ja naprawde chciałem sie zapisać.
      Kto tu rządzi i w ogóle o co chodzi z tym zwrotem.
      I czemu jakiś vulture sie tak wozi.
      A podsumowując to uważam ze to nie jest wasze prywatne forum i nie wiem czemu
      tak nie dopuszczacie nikogo do pisania tutaj.
    • n_eska71 Re: Chciałbym sie zapisać do TWA 17.02.03, 21:20
      Nie chcę być złym prorokiem, ale kiedy Prezes Główny TWA Pan Teddy zobaczy jak
      wyglądała rozmowa kwalifikacyjna, to da nam popalić. Zniechęciliśmy
      potencjalnego członka Towarzystwa, składki przepadły i tania siła robocza...
      • vulture Re: Chciałbym sie zapisać do TWA 22.02.03, 18:07
        Gość portalu: nefil napisał(a):

> Chcialbym sie zapytac jakie sa zalozenia programowe TWA? I czy stattut TWA
        jest
        >
        > zgodny z ustawa o stowarzyszeniach???

Jak ktoś ma w nicku "fil" to ja bym uważał z odpowiedzią...
        • astir Re: Chciałbym sie zapisać do TWA 22.02.03, 21:18
          vulture napisał:

> Gość portalu: nefil napisał(a):
          >
          > > Chcialbym sie zapytac jakie sa zalozenia programowe TWA? I czy stattut TWA
          >
          > jest
          > >
          > > zgodny z ustawa o stowarzyszeniach???

Pewnie że tak!
          Pod warunkiem, że w/w ustawa zawiera paragraf o nieformalnym stowarzyszeniu
          osób nie posiadających portfolio udokumentowanego doświadczeniami nie -
          politycznymi zajmujących zdecydowane stanowiska w sprawie biopaliw, dla których
          jedynym do przyjęcia półproduktem przemiany surowców pochodzenia naturalnego z
          domieszką nielicznych substancji ołowio - pochodnych są zanieczyszczenia
          bliskomiejskie a rezultat tej przemiany to płyn filletowawo - niebieski, nie
          mających żadnych bliższych związków z osobami próbującymi sprywatyzować dwójkę
          ale za to podlegających ciągłej i nieustannej adoracji wzajemnej która ma
          niewiele wspólnego z wysokoskomercializowanymi opiniami przeciętnego polskiego
          ankietera znajdującego się pod wpływem odchylenia standardowego z trzecim
          miejscem po przecinku.
          >
          > Jak ktoś ma w nicku "fil" to ja bym uważał z odpowiedzią...
          >
          nefil, ty nie uważaj! wchodź w to bez zabezpieczeń!wink))
          no, chyba że statut ci nie pasuje...
          • Gość: nefil Re: Chciałbym sie zapisać do TWA IP: 212.76.37.* 23.02.03, 10:48
            astir napisała:

> vulture napisał:
            >
            > > Gość portalu: nefil napisał(a):
            > >
            > > > Chcialbym sie zapytac jakie sa zalozenia programowe TWA? I czy stattu
            > t TWA
            > >
            > > jest
            > > >
            > > > zgodny z ustawa o stowarzyszeniach???
            >
            > Pewnie że tak!
            > Pod warunkiem, że w/w ustawa zawiera paragraf o nieformalnym stowarzyszeniu
            > osób nie posiadających portfolio udokumentowanego doświadczeniami nie -
            > politycznymi zajmujących zdecydowane stanowiska w sprawie biopaliw, dla
            których
            >
            > jedynym do przyjęcia półproduktem przemiany surowców pochodzenia naturalnego
            z
            > domieszką nielicznych substancji ołowio - pochodnych są zanieczyszczenia
            > bliskomiejskie a rezultat tej przemiany to płyn filletowawo - niebieski, nie
            > mających żadnych bliższych związków z osobami próbującymi sprywatyzować
            dwójkę
            > ale za to podlegających ciągłej i nieustannej adoracji wzajemnej która ma
            > niewiele wspólnego z wysokoskomercializowanymi opiniami przeciętnego
            polskiego
            > ankietera znajdującego się pod wpływem odchylenia standardowego z trzecim
            > miejscem po przecinku.
            > >
            > > Jak ktoś ma w nicku "fil" to ja bym uważał z odpowiedzią...
            > >
            > nefil, ty nie uważaj! wchodź w to bez zabezpieczeń!wink))
            > no, chyba że statut ci nie pasuje...
            Coz, statut jest ok. Dziex za zaproszenie smile
            Czy dla nowych czlonkow przewidziane sa jakowes otrzesiny??
          • n_eska71 Re: Chciałbym sie zapisać do TWA 23.02.03, 12:24
            astir napisała:

> nefil, ty nie uważaj! wchodź w to bez zabezpieczeń!

Astir, Vulture ma chyba rację. Warto zachować pewną ostrożność. Nie wiemy tak
            naprawdę kim jest Ne-Fil !
            Od dziś posługujemy się modną ostatnio formułką: 'Odmawiamy odpowiedzi
            na zadane pytanie. Prosimy o skontaktowanie się z naszymi prawnikami.'
            • Gość: nefil Re: Chciałbym sie zapisać do TWA IP: *.auth-el-0209568.acn.pl 23.02.03, 12:28
              n_eska71 napisała:

> astir napisała:
              >
              > > nefil, ty nie uważaj! wchodź w to bez zabezpieczeń!
              >
              > Astir, Vulture ma chyba rację. Warto zachować pewną ostrożność. Nie wiemy tak
              > naprawdę kim jest Ne-Fil !
              > Od dziś posługujemy się modną ostatnio formułką: 'Odmawiamy odpowiedzi
              > na zadane pytanie. Prosimy o skontaktowanie się z naszymi prawnikami.
              Ne oznacza zaprzeczenie czyli Nie Phil smile
              Skad tak wielkie podejrzenia co do mojej nefilowatej osobowosci?????
              • astir Re: Chciałbym sie zapisać do TWA 23.02.03, 12:36

> Skad tak wielkie podejrzenia co do mojej nefilowatej osobowosci?????
                Ty się nie kłóć z panią vice, ty się zmień i kwiatka jakiegoś poszukaj!!!
                poadorujesz, to może i podejrzenia uśpiszwink))
                a niby tak grzecznie pytał na początku...ależ ci ludzie się szybko zmieniają
                a zresztą - przecież ja tu tylko sprzątam...
            • Gość: Nefil Re: Chciałbym sie zapisać do TWA IP: *.auth-el-0209568.acn.pl 23.02.03, 12:39
              n_eska71 napisała:

> astir napisała:
              >
              > > nefil, ty nie uważaj! wchodź w to bez zabezpieczeń!
              >
              > Astir, Vulture ma chyba rację. Warto zachować pewną ostrożność. Nie wiemy tak
              > naprawdę kim jest Ne-Fil !
              > Od dziś posługujemy się modną ostatnio formułką: 'Odmawiamy odpowiedzi
              > na zadane pytanie. Prosimy o skontaktowanie się z naszymi prawnikami.'
              Jako weteran i kombatant Froum musze wyrazic swoj gleboki zal z powodu
              zaistnialej sytuacji, zostalem dzisiaj zaatakowany bez jakiejkolwiek przyczyny.
              Uwazam, ze atak na moja osobe wynika z przyczyn pozamerytorycznych i jest
              atakiem politycznym skierowanym przez grupe osob niezyczliwych z nieznanych mi
              powodow. Jutro wydam w tej sprawie stosowne oswiadczenie i skieruje sprawe do
              sadu kolezenskiego!
              • astir Re: Chciałbym sie zapisać do TWA 23.02.03, 12:52
                Gość portalu: Nefil napisał(a):

> Jako weteran i kombatant Froum musze wyrazic swoj gleboki zal z powodu
                > zaistnialej sytuacji, zostalem dzisiaj zaatakowany bez jakiejkolwiek
                przyczyny.
                >
                > Uwazam, ze atak na moja osobe wynika z przyczyn pozamerytorycznych i jest
                > atakiem politycznym skierowanym przez grupe osob niezyczliwych z nieznanych
                mi
                > powodow. Jutro wydam w tej sprawie stosowne oswiadczenie i skieruje sprawe do
                > sadu kolezenskiego!
                Jako weteran i kombatant szanowny petent może wydawać stosowne oświadczenia i
                niewątpliwie sąd koleżeński rozpatrzy w/w zarzuty w trybie przyspieszonym z
                wyciągnięciem odpowiednich wniosków niemerytorycznie uzasadnionych i
                stronniczych z egzekucją natychmiastową przedrostka 'ne', przewidzianą
                regulaminem TWA. O dalszych pracach komisji zainteresowane strony zostaną
                powiadomione w stosownym czasie przyszłym, bliżej nieokreślonym w trybie 14 dni
                od chwili złożenia wolnego wniosku.
              • n_eska71 Re: Chciałbym sie zapisać do TWA 23.02.03, 13:39
                Gość portalu: Nefil napisał(a):

> Jutro wydam w tej sprawie stosowne oswiadczenie i skieruje sprawe do
                > sadu kolezenskiego!

Sąd koleżeński ?!!!
                Już MOI koledzy zajmą się tym ODPOWIEDNIO! wink))

Właściwy Nefil, już z racji samego zasiedzenia na Forum, jest od dawna w TWA,
                więc nie podlega żadnej selekcji i dobrze o tym wie.
                Moje podejrzenia wzbudza natomiast fakt, iż mamy tu do czynienia z:

nefilem adres: 212.76.37*
                oraz
                Nefilem adres: *auth-el-0209568.acn.pl

Ale ja już taka podejrzliwa jestem od dziecka. smile)))
                • Gość: nefil Re: Chciałbym sie zapisać do TWA IP: 212.76.37.* 23.02.03, 14:55
                  n_eska71 napisała:

> Gość portalu: Nefil napisał(a):
                  >
                  > > Jutro wydam w tej sprawie stosowne oswiadczenie i skieruje sprawe do
                  > > sadu kolezenskiego!
                  >
                  > Sąd koleżeński ?!!!
                  > Już MOI koledzy zajmą się tym ODPOWIEDNIO! wink))
                  >
                  > Właściwy Nefil, już z racji samego zasiedzenia na Forum, jest od dawna w TWA,
                  > więc nie podlega żadnej selekcji i dobrze o tym wie.
                  > Moje podejrzenia wzbudza natomiast fakt, iż mamy tu do czynienia z:
                  >
                  > nefilem adres: 212.76.37*
                  > oraz
                  > Nefilem adres: *auth-el-0209568.acn.pl
                  >
                  > Ale ja już taka podejrzliwa jestem od dziecka. smile)
                  Jestem gotow poddac sie lustracji, od razu zaznaczam, ze nigdy nie bylem tajnym
                  ani oficjalnym wspolpracownikiem jakichkolwiek sluzb specjalnych, tudziez
                  wywiadu wojskowego, w mlodosci uczestniczylem tylko w zbiorkach ZHP, za co
                  wielokrotnie juz przepraszalem, jednak nie bylem wtedy swiadom, ze jest to
                  rowniez jakas forma legitymizacji minionego ustroju. Na moja korzysc powinien
                  wplynac rowniez fakt, ze zostalem niecnie zachecony do uczestnictwa w tejze
                  organizacji przez mojego owczesnego kolege- Macieja P.
                  • n_eska71 Re: Chciałbym sie zapisać do TWA 23.02.03, 16:42

> Jestem gotow poddac sie lustracji,

Proces lustracyjny zastał wszczęty w momencie, kiedy kolega dokonał pierwszego
                    wpisu na tym wątku. Nie zależy więc on od dobrej czy złej woli kandydata.

A jeśli chodzi o deklaracje słowne i okoliczności łagodzące...

Hm! Linia obrony nieco pokrętna.
                    Zapieranie się działalności prospołecznej w ramach przynależności do ZHP,
                    zrzucanie odpowiedzialności za własne czyny na ustrój państwowy,
                    zadenuncjowanie kolegi ( może nawet przyjaciela !), by odsunąć od siebie
                    podejrzenia.

Z trwogą patrzę na kręgosłup moralny kandydata.
                    • astir Re: Chciałbym sie zapisać do TWA 23.02.03, 17:02
                      n_eska71 napisała:

> Gość portalu: nefil napisał(a):
                      >
                      > > Jestem gotow poddac sie lustracji,
                      >
                      > Proces lustracyjny zastał wszczęty w momencie, kiedy kolega dokonał
                      pierwszego
                      > wpisu na tym wątku. Nie zależy więc on od dobrej czy złej woli kandydata.
                      łojej, przecia kandydat ma dobrom wole - a te kwiatki, które chowa za plecyma?
                      aaaa, ta jojta, on sie zarumienił!wink
                      >
                      > A jeśli chodzi o deklaracje słowne i okoliczności łagodzące...
                      A może by tak z tem kolegom pogadać?
                      Wydaje sie bardziej niż kandydat obyty z przynależnością do organizacji
                      paraadorujących, aaa?
                      Ten kolega to teraz wolny czy gdzieś przynależy?
                      Byśta se usiedli przy kawce i poustalali te tam różne njuanse, aaa?
                      >
                      > Z trwogą patrzę na kręgosłup moralny kandydata.
                      Ty pani vice nie obglądywuj kręgosłupa, to tylko zwyrodnienia! odpowiedni masaż
                      cuda sprawia na pokręconom moralność wink))
                      Trzeba z en fasu - prosto w oczy!
                • nefil Re: Chciałbym sie zapisać do TWA 23.02.03, 16:58
                  n_eska71 napisała:

> Gość portalu: Nefil napisał(a):
                  >
                  > > Jutro wydam w tej sprawie stosowne oswiadczenie i skieruje sprawe do
                  > > sadu kolezenskiego!
                  >
                  > Sąd koleżeński ?!!!
                  > Już MOI koledzy zajmą się tym ODPOWIEDNIO! wink))
                  >
                  > Właściwy Nefil, już z racji samego zasiedzenia na Forum, jest od dawna w TWA,
                  > więc nie podlega żadnej selekcji i dobrze o tym wie.
                  > Moje podejrzenia wzbudza natomiast fakt, iż mamy tu do czynienia z:
                  >
                  > nefilem adres: 212.76.37*
                  > oraz
                  > Nefilem adres: *auth-el-0209568.acn.pl
                  >
                  > Ale ja już taka podejrzliwa jestem od dziecka. smile)))
                  Coby nie bylo watpliwosci zalozylem se konto osobiste (a co?) Od teraz TYLKO
                  nefil zalogowany jest nefilem prawdziwym
                    • nefil Re: Chciałbym sie zapisać do TWA 23.02.03, 18:14
                      astir napisała:

> Prawda jest pojęciem względnym a co dopiero konto założone w gazeciewink
                      > ale doceniamy dobrą wolę kandydata
                      > siadnie se i poczeka...pooowoli - tylko te kurze zetre ścierkomwink
                      No to se zaczekam wink Ale nadzieja we mnie sie pojawila co te legitymacyje
                      dostanem w ciagu dni 14. Co, pani Astir??? Mam takie tutaj rajstopy z NRD, sa
                      mi zbedne, ale mysle, ze pani, tego..., no nic nie mowie coby kto nas nie
                      nagral wink
                      • astir Re: Chciałbym sie zapisać do TWA 23.02.03, 18:54
                        nefil napisał:

Mam takie tutaj rajstopy z NRD, sa
                        > mi zbedne, ale mysle, ze pani, tego..., no nic nie mowie coby kto nas nie
                        > nagral wink

łolaboga! dla mnie??? zagaraniczne, powiadasz pan?
                        Szanowny pan se siadnie w fotelu sekretarza a nie na tym taborku koślawym...a
                        ja pójde zakrzyknąć na paniom vice...siedzi se z prezesem, adorujom dzionek już
                        cały i empeczy nagrywajom - jeszcze sie te rajstopy wydajomsad
                        A jak do roboty przychodzi, to tylko 'Marysia zrobi...'
                        • astir Re: Prezeesy! chodźta no do chłopa! 23.02.03, 20:28
                          iii tam...
                          tera to im sie jakoweś bajty nie zgadzajom i kcom ich dokupić na kila.
                          A klienty czekajom...
                          Co ja beda z niem robić 14 dzionków? A możebym znalazła te blanki na te jeich
                          legitymacyje? Chłop by se skoczył do tego ekspresa fajsowego i zrobiliby my to
                          tak, coby nikt się nie rozpoznał...
                          .............................
                          - Szanowny pan se jeszcze kwilke zaczeka, zara bedzie ta tekturka.
                          A mientówke kce, aaa?
                          • n_eska71 Rany boskie !!! 24.02.03, 17:27
                            Co tu się dzieje ???

do Marysi: Marysia usunie natychmiast stąd te szczotki, szmaty i wiadra,
                            bo jeszcze sobie ktoś krzywdę zrobi ! Kto Marysię upoważnił do rozmów
                            służbowych ??? Proszę wracać do swojej pracy. I niech Marysia zadba trochę
                            o własny wygląd, bo coś się za Marysią wlecze- rajstopy jakieś z kieszeni
                            wystają czy co ?!

do Astir: Trzeba koniecznie zrobić PORZĄDEK z Marysią. Nie możemy pozwolić
                            na to, aby nasz konserwator powierzchni płaskich rozmawiał z petentami !
                            Głupstw jakichś naopowiada, gruszek na wierzbie naobiecuje, a potem Prezes
                            Główny Teddy będzie miał pretensje.

do kandydata Nefila: Biorąc pod uwagę fakt, że kandydat wykazuje rzadką
                            determinację i konsekwencję w dążeniu do celu, przyjmujemy kandydata na okres
                            próbny. W ciągu 14 dni proszę prowadzić działalność adoracyjną. Ocenimy
                            stopień zaangażowania i profesjonalizm. Jeśli wyniki będą dobre, kandydat
                            stanie się stałym członkiem TWA i będzie mógł bez ograniczeń korzystać
                            z wszelkich przywilejów.