05.10.03, 14:36
Myslalem zeby zadac o to pytanie w moim konkursie ale jednak zrezygnowalem.
Znacie moze zespol Kopernik? Dwoch gosci nagralo plyte o tym samym tytule co
nazwa zespolu, znajduje sie na niej 8 utworow, przypominajacych, moze troche
GYBE? Sa to utwory instrumentalne grane na przeroznych instrumentach, chyba
jakis rogach, wiolonczelach, gitarach, klawiszach. Polecam na poczatek
utwor "Found Photograph"
Obserwuj wątek
    • pirx13 Re: Kopernik 05.10.03, 16:56
      Dołączam się do rekomendacji, świetna płyta, taka mieszanka akustycznych
      brzmień instrumentów z elementami elektroniki, trochę ambientowa, minimalna,
      nastrojowa itd. smile a poza tym ta nazwa, ale to niejedyny ich związek z Polską,
      poza tym panowie znaja i cenią Góreckiego (którego zresztą wpływ słychać na tej
      płycie) i Pendereckiego.
      Płytę wydała mała ale za to ciekawasmile wytwórnia Eastern Developments czyli
      wytwornia gościa wydającego płyty pod pseudonimem Prefuse 73. Na stronie
      wytwórni www.easterndevelopments.com można więcej na ich temat poczytać,
      zobaczyć teledysk, posłuchać paru utworów, polecam
    • nierymek Re: Kopernik 05.10.03, 17:04
      właśnie ściąga się
    • vulture Re: Kopernik 05.10.03, 17:42
      Fajne, przypomina mi klimatem nieco płyty Petera Hammila czy Briana Eno.
      Maksymalnie jesienne.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka