Dodaj do ulubionych

mamy dobrobyt!

12.04.13, 16:42
en.wikipedia.org/wiki/Median_household_income_in_Australia_and_New_Zealand
czyli 55k rocznie i wzwyz

en.wikipedia.org/wiki/Household_income_in_the_United_States
czyli tak na oko moze ze 20k na rok i w dol.

en.wikipedia.org/wiki/Median_household_income
tu jak zwykle liczby sie nie zgadzaja, ale od czego gumka.

www.statcan.gc.ca/tables-tableaux/sum-som/l01/cst01/famil108a-eng.htm
tu jak zwykle orkiestra nadal gra

en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_average_wage
tu znowu daja statystycy co maja najlepszego

appsso.eurostat.ec.europa.eu/nui/show.do?dataset=ilc_di04&lang=en
Polska jak zwykle gora: cale 5000 juro

no i g. prawdca: wiki.answers.com/Q/What_is_the_average_household_income_in_Germany

wiem, wiem: na glowe, na twarz, na rodzine... nie zmienia faktu ze liczby sa brane z sufitu w australijskim burdelu
Obserwuj wątek
    • nativeau Re: mamy dobrobyt! 13.04.13, 11:50
      www.jailbase.com/en/arrested/fl-bso/2012-12-05/monika-glodek-251200982
      www.jailbase.com/en/arrested/fl-bso/2012-12-05/janine-drzewiecka-251200983
      Piekne kobiety, to jest pewnie jakas pomylka bo pisze ze sa niewinne.
      • starypierdola Daj sobie spokoj .... 14.04.13, 08:38
        ...zignoruj pomylenca. Czlowiek ma wyraznie poprzestawiane w glowie wiec go nie podniecaj bo go mozesz miec na sumieniu jak z tego podniecenia wywinie orla.
        Wykaz zrozumienie dla biedaka.

Doradca SO
        • kan_z_oz Re: Daj sobie spokoj .... 14.04.13, 13:52
          Ja tam patrze na 'stock market' w AU, ktory rosnie bo okazuje sie, ze ten w US rosnie. Jakim cudem? ekonomia w dol a liczby jak przed GFC. Tez ktos chyba maluje caly ten bajzel i to grubo...ciekawe co sie stanie gdy sie w koncu okaze, ze to pic na wode fotomontaz i w sumie 'puste' liczby?
          Jak myslisz SP? Mnie tam snu z oczu nie spedza, ino gna do sklepu po zapasy coby nie utknac jak w 80-tych latach w PRL-u.

Kan
          • starypierdola Ja mysle ze relacja miedzy ... 15.04.13, 09:20
            .... dobrobytem spoleczenstwa a wartoscia akcji jest raczej luzna. Dam ci trzy przyklady:
            1. W 1944 jak Niemcy sie walily to wartosc akcji IG Farben byla najwyzsza w historii
            2. W 2009 jak gospodarka amerykanska 'tanked' akcje Haliburton staly najwyzej w historii
            3. w 2012 jak gospodarka AU zaczynala dolowac akcje BHP staly najwyzej w historii ....

.... ale w 2013 BHP spada, wiec moze idzie na lepsze. I zobacz na jakiej kupie cash (gotowki) siedzi to BHP obecnie.

Ale to wszystko tak tylko na marginesie. No chyba ze to jest sposob na przekazanie czesco bogactwa AU do wspolwlascicieli?
            SP
            • dicksmith Re: Ja mysle ze relacja miedzy ... 17.04.13, 12:19
              starypierdola napisał:

> .... dobrobytem spoleczenstwa a wartoscia akcji jest raczej luzna. Dam ci trzy
              > przyklady:
              > 1. W 1944 jak Niemcy sie walily to wartosc akcji IG Farben byla najwyzsza w his
              > torii
              Nic dziwnego, dyrektorem IG Farben był Prescott Bush, ojciec i dziadek dwóch przyszłych prezydentów USA
              > 2. W 2009 jak gospodarka amerykanska 'tanked' akcje Haliburton staly najwyzej w
              > historii
              kolejny przykład na t.zw Efekt Busha
              > 3. w 2012 jak gospodarka AU zaczynala dolowac akcje BHP staly najwyzej w histor
              > ii ....
              >
              > .... ale w 2013 BHP spada, wiec moze idzie na lepsze. I zobacz na jakiej kupie
              > cash (gotowki) siedzi to BHP obecnie.
              tu nie widzę żadnego Efektu Busha, a więc .... market się myli.... BHP jest karane na fali antysurowcowego sentymentu (po latach euforii) - KUPUJ!!
              >
              > Ale to wszystko tak tylko na marginesie. No chyba ze to jest sposob na przekaz
              > anie czesco bogactwa AU do wspolwlascicieli?
              > SP
          • dicksmith Re: Daj sobie spokoj .... 17.04.13, 10:03
            giełda akcji zawali się już wkrótce, a skąd to wiem? Stąd że trwa wyprzedaż złota, co jest pozornie nielogiczne, skoro Europa i Stany są w kryzysie. Manko mają większe niż się zdaje. Europa zalepia je sprzedając złoto, albo dopiero się do tego szykuje, a market już intuicyjnie zareagował. Stany nie muszą sprzedawać złota, bo mogą zamiast tego dodrukować więcej "światowej waluty" + rozniecić jakąś wojnę. Zresztą złota Stany już od dawna nie mają, a tylko pozłacany wolfram.
    • starypierdola Zabanowac N-eau czy nie? 15.04.13, 09:13
      Ja mysle ze nie. Niech sobie pisze co mu na mysl przyjdzie.

A dla nas, reszty, czytanie jego/jej wpisow to tez w sumie uciecha; widzac na jego tle jacy jestesmy madrzy poprawia nam samopoczucie.

No I kazdy z nas, pomijajac Luize, tez cos tam od czasu do czasu sknoci.

SP (z dobrym samopoczuciem)
        • kan_z_oz Re: Zabanowac N-eau czy nie? 16.04.13, 03:02
          Inkoherencyjny watek wyciac.
          Linki do wikipedii jako zrodla statystyk udowodniaja NIC. Albo Wiki ma racje (wciaz nalezy szukac w statystykach) albo Ci ja produkujacy sa w tym samym lulu land co ci ja cytujacy. Mnie macza watki z 15 linkami bez zwiazku i burza uczucia estetyczne majace na celu towarzyskie istnienie na Australii...haha

To moje samolubne powody na nozyczki.

Pa
          Kan
          • narfi Re: Zabanowac N-eau czy nie? 16.04.13, 04:23
            Inkoherencja, powiadasz.
            Wedlug slownika jest to" zaburzenie myślenia, wyrażające się w rozrywaniu związków pomiędzy członami myślenia. Zaliczana jest do zaburzeń struktury myślenia i skutkuje utratą spójności wypowiedzi w obrębie zdań. Dla zobrazowania dezorganizacji wypowiedzi używa się również określenia "sałata słowna". Może wystąpić w przebiegu ostrych psychoz z zaburzeniami świadomości jak i w schizofrenii o ostrym przebiegu."
            No, coz, powazna sprawa. Innymi slowy swir, czyli po prostu chory czlowiek, a Ty chcesz go
            nozyczkami potraktowac. Oj, nieladnie. To takie "un-australian" smilesmile
            • kan_z_oz Re: Zabanowac N-eau czy nie? 16.04.13, 09:33
              Nie powiedzialam, ze 'swir'. Inkoherencje mozna tez stosowac w celu tzw 'podkoorwnia innych', bo wczesniej czy pozniej ktos otworzy i sie 'zalapie'. Facet czerpie z tego energie czy jesli wolisz zastrzyk wielkiej radosci. Delikwent zlapany czuje sie jak 'shit', bez wzgledu czy sie wpisze czy tylko przeczyta...

Wycinac watki inkoherencyjne. Psychoza i inne - bull, dobra wymowka. Albo przestanie, albo odpadnie - nie widze innej rady.

Kan
              • nativeau Re: Zabanowac N-eau czy nie? 16.04.13, 15:58
                a nie pomyslalas ze jest inna mozliwosc? Ze ja jestem twoja szansa zyciowa, luizy, jakischs tam nerwikow, bardzostarychpierdzieli i wlascicieli warczacych kotow oraz ludzi magazynujacych fasole i zboze? Tobie np radze, zebys sobie kupila mikroskop tak ze 40x i popatrz sie na ziarno z bliska, w przerwie nauczania farmaceutow. Bedzie o czym gadac z nimi.
      • ratpole Re: Zabanowac N-eau czy nie? 15.04.13, 13:19
        starypierdola napisał:

> widzac na jego tle jacy jestesmy madrzy poprawia nam samopoczucie.

Zaloze sie, ze swoj stan posiadania oceniasz porownujac sie do dzieci w Zimbabwe, stad twoje niewzruszenie wysmienite samopoczucie hehehe
        • nativeau Re: Zabanowac N-eau czy nie? 16.04.13, 16:06
          ja ci powiem skad jego takie wysminite poczucie humoru, wot skad - stad: wyborcza.biz/finanse/1,105684,13745591,Zalamanie_na_rynku_zlota__W_poniedzialek_jego_cena.html

uwierzyl innym wiercom ze wolfram bedzie placil a tu taka sama niespodzianka: www.infomine.com/investment/metal-prices/ferro-tungsten/

A tu, przepraszam kaz ze az tak duzo linkow, cale trzy! o zgrozo, ale zaden z wiki, moze byc? www.bibula.com/?p=19304
    • nativeau Re: mamy dobrobyt! 17.04.13, 02:04
      wiem ze macie tu awersje do czytania a szczegolnie do czytania z wiki i chociaz wszystko wiecie i umiecie, nie placzecie w poduszke za Polska i burzanami to jednak wiem ze tego pisarza niebylo wam dane znac. Uczcie sie: pl.wikipedia.org/wiki/Adolf_Nowaczy%C5%84ski
        • luiza-w-ogrodzie Bogo, zamykam dyskusje na temat Nativeau 18.04.13, 01:10
          bogo200 napisał(a):

> szkoda...!
          > po pierwsze, to byla rozrywka...smile

Ten rodzaj "rozrywki" spowodowal kompletne zatrolowanie i rozpad forum Polonia. Polecam przeniesienie sie tam, jesli lubisz klimaty jakie reprezentowal Nativeau.

> po drugie, kto, i co, dal ci, to prawo...? paragraf prosze, wedlug ktorego moze
          > sz banowac...?!
          > wedlug mnie , ten nick, w zadnym z wpisow, nie naruszyl w razacy sposob, regula
          > minu forum...!

Pod winieta forum jest komunikat: "Proszę o przestrzeganie Netykiety a przede wszystkim unikanie chamstwa i obraźliwych wycieczek osobistych." Nativeau uporczywie lamal ten wymog (a zatem Netykiete GW) i za to dostal bana. Co do Netykiety, polecam poczytanie przylinkowanej powyzej strony.

Zamykam dyskusje na temat Nativeau.

Luiza-w-Ogrodzie
          Mówił Kon Fu Tse: Chcesz być szczęśliwy kilka chwil? Upij się. Kilka lat? Ożeń się. Całe życie? Załóż ogród...
          • bogo200 nie zgadzam sie , z twoja decyzja 18.04.13, 16:52
            w tym watku, to nie bylo widoczne...!

luiza-w-ogrodzie napisała:

>
            > Pod winieta forum jest komunikat: "Proszę o przestrzeganie Netykiety a przede wszystkim unikanie chamstwa i obraźliwych wycieczek osobistych." Nativeau uporczywie lamal ten wymog (a zatem Netykiete GW) i za to dostal bana.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka