20.01.21, 10:46
Poczatki kariery

kobieta.onet.pl/wiadomosci/neilia-hunter-biden-pierwsza-zona-joe-bidena-zycie-zwiazek-smierc-kobieta/62qk7nb
Obserwuj wątek
  • marii51 Re: JOE BIDEN 20.01.21, 12:48
   Donald Trump do samego końca nie odda nuklearnej walizki. Joe Biden dostanie drugą


   dbd, IAR
   20.01.2021 10:23
   Po raz pierwszy w historii ustępująca głowa państwa
   nie przekaże nowemu prezydentowi USA walizki
   służącej do kontrolowania arsenału nuklearnego.
   Powinno to nastąpić w chwili zaprzysiężenia Joe Bidena, ale wtedy Donald Trump będzie przebywał w swojej posiadłości na Florydzie.

   I NIE MA silnych na Trympa?
   a jak wróci do nawykow z mlodosci i zacznie brać i w jego rękach walizka ?
   Niedopraowana Konstytucja czy co to jest?
   I ZAWSZE moż ewpowiedzieć że to nie on to Biden !!!wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,26703036,donald-trump-do-samego-konca-nie-odda-nuklearnej-walizki-joe.html#s=BoxMMtImg1
   • marii51 Re: JOE BIDEN 20.01.21, 13:26
    wciąz czekam na ... UROCZYSTOŚC W WASZYNGTONIE

    tzn
    jak taki niespokojny duch z tego TRUMPA,,ŻEBY CZEGO NIE WYMYSLIŁ !!!

    kultura.gazeta.pl/kultura/7,114528,26703202,w-wieku-trzydziestu-lat-byl-senatorem-elektem-chwile-pozniej.html#s=BoxMMtImg1
   • marii51 Re: JOE BIDEN 20.01.21, 14:10
    Polska premiera autobiografii Joe Bidena jest zaplanowana na 24 marca.
    W niezwykle osobistej książce Joe Biden zdradza tajemnice
    zaciekłych kampanii i politycznej rywalizacji.
    Nie boi się też pisać o najtrudniejszych
    osobistych doświadczeniach.
    Wraca wspomnieniami do traumatycznych momentów swojego życia.
    Do tragicznego wypadku samochodowego,
    w którym stracił ukochaną żonę i roczną córeczkę.
    Opisuje również swoją walkę o życie

    ZOSTAWIAM NIE mam czasu
    kultura.gazeta.pl/kultura/7,114528,26703202,w-wieku-trzydziestu-lat-byl-senatorem-elektem-chwile-pozniej.html#s=BoxMMtImg1
    po zdiagnozowaniu u niego dwóch tętniaków mózgu.
  • marii51 Re: JOE BIDEN 20.01.21, 14:19
   pia.ed napisała:

   > Poczatki kariery

   i o [ierwszym małżęństwie

   Chyba jedyny raz, kiedy miałam kłopoty z rodzicami,
   kiedy chciałam poślubić Joego.
   On był irlandzkim katolikiem,
   a my byliśmy szkockimi prezbiterianami,
   ale za bardzo go lubili, żeby powiedzieć "nie"


   Neilia Hunter Biden była pierwszą żoną nowo wybranego prezydenta USA, Joego Bidena
   To ona stała za jego pierwszą kampanią wyborczą do Senatu, choć wolała, by został statecznym prawnikiem
   Sześć tygodni po wygranej męża w wyborach na senatora Neilia Hunter zginęła tragicznie wraz z córką w wypadku samochodowym
   "Zawdzięczam jej tak wiele" - mówiła druga małżonka Bidena, Jill, która od lat pielęgnuje pamięć po poprzedniczce
   Więcej takich historii znajdziesz na stronie głównej Onet.pl
   Zobacz także
   Eksmąż Jill Biden twierdzi: miała romans z Joem przed śmiercią pierwszej żony
   Nauczycielka ze zmysłem drapieżnika. Biden wygrał z Trumpem, dzięki jej waleczności
   Nazywają go "drugim gentlemanem USA". Kim jest mąż Kamali Harris?
   Gdyby nie tragiczny los, wiara Neilii Hunter Biden w polityczną karierę ambitnego męża trwałaby pewnie jeszcze 50 lat, do dnia dzisiejszego, kiedy to kandydat Demokratów obejmuje właśnie najwyższy urząd w Stanach Zjednoczonych. Choć miała wyższe wykształcenie i była niezwykle inteligentną kobietą, w artykułach z archiwów, do jakich dotarł magazyn "The News Journal", zwykle określano ją wyłącznie jako "ładną", "uderzająco atrakcyjną" lub "całkowicie czarującą królową piękności". I choć widziano w niej przede wszystkim urodę, 30-letnia piękność, jak mawiał Joe Biden, była "mózgiem, stojącym za jego szybkim politycznym rozwojem" oraz "bardziej instynktowną policjantką niż on sam".


   REKLAMA

   Była po prostu dynamitem. Pełna energii, entuzjastyczna. Mogła zmusić cię do zrobienia wszystkiego w tej kampanii. Nigdy nie można było odmówić Neilii. Ona była siłą napędową, ona i Valerie, siostra Joego, były spoiwami jego kampanii. Valerie jako strateg, a Neilia jako główna cheerleaderka (śmiech)

   - tak określiła ją Karen Peterson, była senatorka Demokratów stanu Delaware w latach 2003–2017, która kilka dekad wcześniej, w czasie wyborów do Senatu, zgłosiła się na ochotnika do pracy w pierwszej kampanii Bidena.

   Choć jej wsparcie, a także liczne działania na rzecz zawodowych sukcesów męża zaprocentowały jego kolejnymi awansami, Neilia Hunter Biden, która żoną Joego Bidena była przez zaledwie sześć lat, nie doczekała momentu, kiedy obejmował on stanowisko senatora Delaware. Urząd ten sprawował nieprzerwanie od 1973 do 2009 r. Sześć tygodni przed fatalnym wypadkiem samochodowym, w którym zginęły jego żona i córka, 29-letni wtedy Joe Biden odniósł niespodziewane zwycięstwo nad senatorem Republikanów, J. Calebem Boggsem. Był to bowiem urzędnik, który w tamtym czasie wydawał się nie do pokonania. Kiedy okazało się, że to Biden wygrał wyścig o fotel senatorski w Deleware, zwycięstwo to zostało uznane za jedno z największych "wstrząsów" politycznych w kraju. Samego Bidena zaś uczyniło najmłodszym senatorem w Stanach Zjednoczonych.

   Poznajcie historię kobiety, która stała za rozpoczęciem politycznej kariery Joego Bidena. Bez jej pomocy oraz wsparcia, jakie dawała mu przed laty, prawdopodobnie nie wygrałby on w pojedynku z Donaldem Trumpem, stając się tym samym 46. prezydentem USA. Choć jej historia zakończyła się tragicznie, działania, które podejmowała, zaprocentowały objęciem przez Bidena najwyższego urzedu w państwie. Kim była Neila Hunter Biden?   Pobrali się 27 sierpnia 1966 r., kiedy Biden był jeszcze uczniem szkoły prawniczej. Niedługo potem przenieśli się do Delaware. Zamieszkali przy cichej uliczce Woods Road w pobliżu Brandywine Springs Park w kolonialnym domu z cegły, mieszczącym cztery sypialnie. "Kiedy miałem Neilię obok, było to jak marzenie na jawie" - pisał o żonie Biden w swojej biografii "Promises To Keep". Trzy lata później na świat przyszedł ich pierwszy syn, Joseph R. "Beau" III, a w kolejnym roku urodził się Robert Hunter. W 1971 r. natomiast Bidenowie po raz trzeci zostali rodzicami. Beau i Hunter, bo tak pieszczotliwie nazywali ich rodzice, zyskali młodszą siostrę. Dziewczynka otrzymała imiona Naomi Christina.

   Neilia i Joe Bidenowie z synamiFoto: Bettmann / Contributor / Getty Images
   Neilia i Joe Bidenowie z synami
   Mimo matczynych obowiązków Neilia ciągle chciała rozwijać się zawodowo. Zapragnęła zrobić doktorat i uczyć w college'u, kiedy jej dzieci trochę podrosną. Po założeniu rodziny żona Joego Bidena, która wcześniej popierała republikanów, przeszła na stronę demokratów. On z kolei początkowo pracował jako prawnik ds. karnych w Wilmington, a później zajmował się sprawami cywilnymi. Byli współpracownicy zdradzili, że podczas procesów sądowych zachowywał się nieco ekstrawagancko, co wyprowadzało z równowagi sędziów i kolegów po fachu. W pracy wciąż myślał o rodzinie. Na biurku w gabinecie Joego Bidena główne miejsce zajmowało zdjęcie Neilii w czerwonym bikini, która pozowała przy motocyklu.

   W 1970 r. pani Biden rozpoczęła pracę jako nauczycielka w szkole św. Katarzyny ze Sieny, a jej mąż, mając 28 lat, uplasował się na 4. miejscu Rady Hrabstwa New Castle, zdobywając ponad 2 tys. głosów. Młodość, energia i upór w dążeniu do celu, jakim się wyróżniał, przyciągnęły zainteresowanie przywódców stanowej Partii Demokratycznej. W 1970 r. w wywiadzie dla dziennika "The News Journal" Harry Topel, przewodniczący stanu demokratycznego Delaware, stwierdził:

   Joe Biden jest jednym z najbardziej obiecujących młodych ludzi, jakich demokratyczna partia Delaware kiedykolwiek widziała. Ma wszelkie kwalifikacje do wspaniałej pr
    • pia.ed JOE BIDEN 20.01.21, 15:31

     Prezydent elekt USA przemawia w swoim rodzinnym stanie Delaware przed wyjazdem do Waszyngtonu,
     gdzie zostanie zaprzysiężony na prezydenta. Podczas przemówienia Joe Biden zalał się łzami, gdy mówił o tym, co państwo znaczy dla niego i jego rodziny.

     To nie pierwszy raz, kiedy Joe Biden wyjechał z Delaware do Białego Domu w Waszyngtonie.
     Ale odkąd administracja Baracka Obamy przekazała wladze Donaldowi Trumpowi w styczniu 2017 r.,
     Biden spędził czas w Delaware.

     - Wiem, że są ciemne czasy, ale zawsze jest światło. Ten stan mnie tego nauczył, powiedział we wtorek Joe Biden w swoim pożegnalnym przemówieniu.

     - W naszej rodzinie wartości, którymi się dzielimy, takie, jakimi staramy się być, sposób w jaki postrzegamy świat, pochodzą z domu. Wszystko pochodzi z Delaware.

     Potem zalał się łzami:
     - Jestem zaszczycony, że będę waszym następnym prezydentem i głównodowodzącym. I zawsze będę dumnym synem stanu Delaware.

     Przemówienie było dla Bidena emocjonalne z kilku powodów, a jego oczy kilkakrotnie wypełniły się łzami. Przemówienie zostało wygłoszone w bazie wojskowej nazwanej na cześć jego zmarłego syna Beau Bidena.
     Syn, który zmarł na guza mózgu w 2015 roku, był majorem w Gwardii Narodowej Delaware.

     - Przepraszam za uczucia ... ale kiedy umrę, Delaware zostanie zapisane w moim sercu. Jest w sercach wszystkich członków rodziny Biden. Zawsze byłeś tam dla nas, jestem dumny. Dumny, dumny, dumny z bycia synem Delaware.
     Jestem jeszcze bardziej dumny, że stoję tutaj i robię to z bazy majora Beau Bidena.- Przepraszam tylko za jedno: że go tu nie ma. Ponieważ uczynilibyśmy go prezydentem


        • pia.ed JOE BIDEN 21.01.21, 14:29
         Bede wklejac nie tylko o samym prezydencie, ale takze o osobach z jego otoczenia...
         a wiec tym razem o "pierwszej damie" czyli o jejo zonie Jill Biden.

         wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,26708503,jill-biden-nie-zamierza-rezygnowac-z-kariery-zawodowej-pierwszy.html#e=RelRecImg6
         • marii51 Joe BIDEN precyzyjnie dobrał osoby, 23.01.21, 15:09
          --------
          Od młodej poetki opisującej dyskryminację
          Afroamerykanów po liberalną sędzię Sądu Najwyższego -
          postaci, które zobaczymy w środę przed Kapitolem,
          są dla nowego prezydenta USA z różnych powodów ważne.

          a.Joe BIDEN
          precyzyjnie dobrał osoby, które będą mu towarzyszyć podczas zaprzysiężeni
          Przedstawiamy ich krótkie sylwetki:
          John Roberts – to on odbierze przysięgę od Joego Bidena. Jest przewodniczącym Sądu Najwyższego. Nominowany przez republikanina George’a W. Busha, ale czasem głosujący inaczej niż reszta konserwatystów. Roberts przyjmował także przysięgę od Donalda Trumpa
          .wyborcza.pl/7,75399,26701480,kto-poprowadzi-uroczystosc-zaprzysiezenia-joego-bidena.html

          ```` UUUUU wyborcza czeka mnei wklejenie pozostalych

          a_gdyby_tak_nieba_przyblizyc.--marii51
          • marii51 Re: Joe BIDEN precyzyjnie dobrał osoby, 23.01.21, 15:17
           Sonia Sotomayor – pierwsza Latynoska w Sądzie Najwyższym
           odbierze przysięgę od pierwszej kolorowej wiceprezydentki USA
           Kamali Harris. Sotomayor została nominowana do SN przez Baracka Obamę.

           Leo O’Donovan – jezuita i przewodnik duchowy Bidena
           rozpocznie środową uroczystość inwokacją. O’Donovan
           wygłaszał m.in. kazanie w 2015 r. po śmierci syna prezydenta Beau Bidena.
           Swego czasu zasiadał m.in. w... zarządzie Disneya.
           Andrea Hall – pierwsza czarna kapitan straży pożarnej
           w South Fulton w Georgii wypowie słowa przysięgi wierności
           sztandarowi Stanów Zjednoczonych, co stanowi żelazny punkt
           uroczystości państwowych w kraju.

           Lady Gaga – słynna piosenkarka wspomagała Bidena
           na szlaku kampanii.
           Podczas jego inauguracji zaśpiewa hymn USA.
           Będzie główną muzyczną gwiazdą wydarzenia oprócz\
           Jennifer Lopez i Gartha Brooksa.
           Amanda Gorman – do odczytania wiersza wybrano młodą czarną
           poetkę i aktywistkę z Los Angeles. Gorman porusza w swoich utworach
           kwestie rasy, ucisku, feminizmu i marginalizacji społeczności.
           Silvester Beaman
           – czarny pastor z Delaware i od wielu lat przyjaciel Bidena
           na koniec udzieli zebranym błogosławieństwa.
           Beaman utrzymuje zażyłe stosunki z całą rodziną Bidenów.
           ps
           chyba niekoniecznie autor napisać musiąl //czarna, czarny
           są slowa nowsze obecnie np Afroamerykanin
         • marii51 Światowe media o inauguracji Joe Bidena. 23.01.21, 15:23
          Światowe media o inauguracji Joe Bidena.
          "Czas na jedność", "Żegnaj, Don!", "Demokracja zwyciężyła"

          oprac. Maria Lipińska
          21.01.2021 11:13
          "Czas na jedność", "Żegnaj, Don!", "Demokracja zwyciężyła" - tak prasa na całym świecie informuje o zaprzysiężeniu Joe Bidena na 46. prezydenta USA. Największe dzienniki zwracają uwagę na słowa Bidena o odbudowie demokracji i na to, że "wciąż jest wiele do uleczenia". Zaprzysiężenie Bidena było relacjonowane od Indonezji po Hiszpanię.
          DEKORACJA WIELE panstw
          wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,26707871,usa-joe-biden-na-pierwszych-stronach-gazet-na-calym-swiecie.html#e=RelArtLink(1)

          a_gdyby_tak_nieba_przyblizyc.--marii51
           • pia.ed Zaprzysiężenie Bidena... zdjecia 23.01.21, 18:22
            Na poczatku kilka zdjec z Donaldem Trumpem, ale wiekszosc z inauguracji. Warto poczytac tekst o
            walizce z kodami atomowymi.

            www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/koniec-ery-trumpa-zaprzysiezenie-bidena-historyczny-dzien-zdjecia/yv4yg8w,79cfc278
            • marii51 piersza rozmowa PUTIN BIDEN 26.01.21, 21:05

             Była to pierwsza rozmowa telefoniczna nowego amerykańskiego prezydenta Joe Bidena z przywódcą Rosji Władimirem Putinem, o czym poinformował Biały Dom. Wśród poruszonych tematów, o których rozmawiali politycy była kwestia Aleksieja Nawalnego, ataki cybernetyczne na amerykańskie instytucje oraz nowy traktat o redukcji broni strategicznej, a także kwestia suwerenności Ukrainy.

             Joe Biden powiedział Putinowi, że USA i Rosja powinny przedłużyć START, czyli traktat o kontroli zbrojeń strategicznych
             Nowy amerykański prezydent poruszył kwestię ostatnich ataków cybernetycznych, o które podejrzewani są rosyjscy hakerzy oraz doniesienia o wypłacaniu przez Rosę nagród talibom za ataki na amerykańskich żołnierzy w Afganistanie
             Jak przekazuje AP, o rozmowę telefoniczną z Bidenem zwróciła się już w zeszłym tygodniu strona rosyjska. Biden zgodził się, ale chciał najpierw przygotować się ze swoim sztabem i porozmawiać z europejskimi sojusznikami
             Więcej takich informacji znajdziesz na stronie głównej Onet.plwww.onet.pl/?utm_source=wiadomosci.onet.pl_viasg_wiadomosci&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&pid=af
             • marii51 Cały świat powinien tak napoisac do Puttina 31.01.21, 11:36
              Wezwanie padło podczas rozmowy telefonicznej pomiędzy prezydentami USA i Rosji,
              do której doszło we wtorek - poinformowała w piątek rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki.

              Psaki podkreśliła, że sprawa uwięzionego rosyjskiego opozycjonisty
              była jednym z kilku tematów,
              w których Biden stanowczo naciskał na Putina.
              Amerykański prezydent poruszył także sprawę
              domniemanej ingerencji Rosji w ostatnie wybory
              prezydenckie w Stanach Zjednoczonych
              oraz kwestie suwerenności Ukrainy i cyberataku na instytucje w USA

              ~~~~~~~~~~~~~~~~~~
              dlaczego dlaczego dlaczego?
              czlowik ,ktory wzywa do wolności prawdziwej dla calego społeczeństwa
              rosujskiego narażąąc się na konsekwencje swoje i najbliżśzych
              dlaczego świat POLITYKI TAKI JEST BRUTALNY?
              ---------

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka