Dodaj do ulubionych

wraca problem Izrael odpowiada

27.06.21, 20:48
Tak długo jak ja będę premierem, to Polska na pewno nie będzie płaciła za niemieckie zbrodnie. Ani złotówki, ani euro, ani dolara – powiedział premier Mateusz Morawiecki w reakcji na protesty Izraela dot. ustawy reprywatyzacyjnej. Te słowa spotkały się z reakcją szefa izraelskiej dyplomacji.

Stosunki polsko-izraelskie znów stały się bardzo napięte ze względu na uchwalone przez Sejm zmiany w Kodeksie postępowania administracyjnego dot. reprywatyzacji. Ambasada Izraela w Polsce stwierdziła, że nowela "uniemożliwi zwrot mienia żydowskiego lub ubieganie się o rekompensatę" i że "to niemoralne prawo poważnie uderzy w stosunki między naszymi państwami".

Premier Mateusz Morawiecki pytany o komentarz do sprawy stwierdził, że stosowne oświadczenie wydało polskie MSZ. – Ja mogę tylko powiedzieć, że tak długo jak ja będę premierem, to Polska na pewno nie będzie płaciła za niemieckie zbrodnie. Ani złotówki, ani euro, ani dolara – mówił podczas konferencji prasowej w piątek.

nadal trwa nieporozumienie o majątki po Zydach.......trudny temat

Tekst linku
Obserwuj wątek
    • marii51 Re: wraca problem Izrael odpowiada 27.06.21, 20:51
      Zaostrza się spór między Polską a Izraelem na tle uchwalonej przez Sejm nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego. Ambasador RP w Izraelu Marek Magierowski został w niedzielę wezwany przez tamtejsze MSZ - przekazał wiceszef polskiej dyplomacji Paweł Jabłoński.

      Czytaj więcej na wydarzenia.interia.pl/swiat/news-polski-ambasador-marek-magierowski-wezwany-do-msz-izraela,nId,5323390#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka