Dodaj do ulubionych

Cannes 2022

28.05.22, 22:50
Cannes 2022. Kto zdobył Złotą Palmę?
Nagroda dla Jerzego Skolimowskiego!

Cannes 2022 za nami. Już wiadomo, kto otrzymał jedne z najbardziej prestiżowych statuetek filmowych na świecie. Podczas uroczystej gali w Grand Théâtre Lumiere pojawiło się mnóstwo międzynarodowych gwiazd. Nie zabrakło polskiej reprezentacji. W jury tegorocznej edycji festiwalu znalazła się polska aktorka, Joanna Kulig, ale mamy też Polaka z festiwalową nagrodą filmową!
Złota Palma w konkursie filmów krótkometrażowych trafił w ręce Jianying Chen za film "The Water Murmurs". Złotą Kamerę otrzymał film "War Pony" w reżyserii Riley Keough i Giny Gammell. Nagrodę za najlepszy scenariusz odebrał Tarik Saleh za film "Boy from Heaven".

Najlepszą aktorką została Zar Amir Ebrahim, która zagrała w filmie Aliego Abbasiego "Holy Spider". Najlepszym aktorem - Sang Kang Ho za rolę w filmie Kore-edy Hirokazu "Broker".Tekst linku
Obserwuj wątek
    • marii51 Re: Cannes 2022 28.05.22, 23:17
      W tym roku możemy mówić o sukcesie polskiego kina. Film Jerzego Skolimowskiego "Io" otrzymał Nagrodę Jury ex aequo z filmem "Le otto montagne" w reżyserii Felixa van Groeningena i Charlotte Vandermeersch.

      O czym jest film? "Io" to imię głównego bohatera film - osła, którego los rzuca w ręce różnych opiekunów. Skolimowski nad scenariuszem pracował razem z współproducentką filmu Ewą Piaskowską. "Io" to eksperyment filmowy, składający się z sześciu opowieści, w których centrum stoi wspomniany osioł.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka