Forum   odprawy

odprawy

(70 wyników)
 • Witam zostałam zwolniona z pracy po 9 latach na mocy porozumienia stron na wniosek pracodawcy bez podania przyczyny. Czy należy mi sie odprawa? przebywam w tej chwili na 3 miesiecznym wypowiedzeniu.
 • Pracuję w CRB w Łodzi, jak wszystkim wiadomo biuro to jest do likwidacji. Stracę pracę prawdopodobnie w roku 2011. Czy ktoś wie jakie mają być odprawy dla zwalnianych pracowników? Co się zmieni w stosunku do odpaw z roku 2010?
 • Od 12 lat pracuję w firmie, która obecnie jest w stanie upadłości. Do firmy wkroczył syndyk, który zaproponował wprawdzie pracownikom kontynuowanie pracy, ale za dużo niższe stawki. Jeśli nie podpiszę umowy na nowych warunkach, syndyk rozwiąże ze mną umowę, otrzymam wypowiedzenie. I stąd pytanie: czy w tej sytuacji należy mi się odprawa?
 • Mam zamiar złożyc wypowiedzenie z pracy w PEKAO czy istnieje szansa na odprawę???? Z doświadczenia wiem, że o takich sprawach ciężko się rozmawia z pracodawcą.
 • czy ktoś wie do jakiego momentu możńa zwalniać ludzi bez odpraw, u nas kombinują, nie ma związków a jednocześnie co jakiś czas są zwolnienia po kilka osob, nagle i bez ostżezeń, jakiś szczególnych powodów też tkwiących po stronie tych ludzi nie ma - podejrzewamy ze chodzi o ominięcie tych odpraw i zgłaszania do urzedu pracy chęci zwolnienia jakiejś wiekszej liczby ludzi, czy jest jakiś % od jakiego to się zaczyna i liczy jako zwolenienie grupowe i w jakim okresie czasu to obowiązuje, dz...
 • odprawy(5)

  Proszę o pomoc - w sierpniu mam 30 lat nieprzerwanej pracy w PKO i na jaka odprawe moge liczyć żegnajac się z tą firmą? oraz kto i do kiedy musi wystąpić z inicjatywą zwolnienia aby nie stracić ewentualnej odprawy? Proszę o informację bo nie wiem czy skorzystać z propozycji innej pracy czy też dalej wiernie służyć temu bankowi.
 • odprawy(4)

  Jak to jest z tymi odprawami. W marcu kończy się okres ochronny pracowników. I co dalej? Każdy zwalniany dostanie odprawę? a czy ten, który złoży wypowiedzenie w marcu też? Wiecie coś na ten temat?
 • odprawa(5)

  może ktoś wie w jaki sposób odejść z banku i otrzymać odprawę? rzekomo tylko z jednostek specjalistycznych można odejść z odprawą?
 • szef dał dzisiaj mojemu mężowi wypowiedzenie :/. Pracował w tej firmie ponad 4 lata, umowy miał na czas określony, ma 2-tygodniowy okres wypowiedzenia. Czy w związku ze strata pracy należy mu się jakaś odprawa??? Jeżeli tak to jaka? i czy coś mu jeszcze przysługuje czy po prostu o tak o zostajemy na lodzie? :(.
 • witam! mam pytanie do ekspertów z tej dziedziny. jak czytam te wszystkie "teksty prawne" to coraz bardziej jestem zakręcona i zagubiona... mam taką sytuację: u obecnego pracodawcy pracuję od 01.04.2006, umowe na czas nieokreślony mam od 1 lipca 2006. dnia 08.04.2008 dostałam wypowiedzenie umowy, a stosunek pracy rozwiązuje się z dniem 31.05.2008. jako przyczynę rozwiązania umowy podano: likwidacja oddziału - brak rentowności. dodam, że pracodawca zatrudnia ponad 100 osób z cze...
 • Pod koniec zeszłego roku zostałam zwolniona w ramach zwolnień grupowych (CRB). Dostałam odprawę zgodnie z porozumieniem. Teraz mam okazję wrócić do PKO (do Odziału jako doradca) ale postawiono mi warunek (dyrekcja), że owszem przyjmą mnie pod warunkiem oddania odprawy. Czy to jest zgodne i mogą tego ode mnie wymagać??? Nadmieniam, że o zwolnienie się nie prosiłam a na przejście do oddziału wtedy nie było możliwości - brak etatów (podobno, chociaż nowi byli przjmowani).
 • umowa na czas okreslony 1 rok okres wypowiedzenia 2 tygodnie i wypowiedzienie ze strony pracodawcy. czy nalezy mi sie odprawa ?
 • Czy to prawda, że związki zawodowe negocjują odprawę 24 miesięczną w przypadku zwolnień z przyczyn zakładu pracy. Doszły mnie takie pogłoski z centrali.
 • odprawa(6)

  czy jezeli pracuje na umowe o prace (pierwsza praca)i jestem po okresie probnym jezeli zostane zwolniona z powodu likwidacji dzialu to czy nalezy mi sie odprawa z tego tytulu?inne osoby z tego dzialu dostana, ale to tylko ja pracuje po raz pierwszy
 • Dostałam wypowiedzenie w pracy. 3- miesięczne. Pracodawcą jest duży zakład pracy. Czy należy mi się odprawa? Pracowałam 7 lat. Czytam w sieci i nie wiem, co to znaczą te 30 dni? Czy jak maiałm wypowiedzenie 3 miesięczne, to za długo?
 • Witam, Pracuję w firmie ponad 6 lat i mam umowę na czas nieokreślony, czy jakby mnie zwolnili należy mi się odprawa ???
 • firma w której pracuje wręczyła wypowiedzenia warunków pracy gdyż zmienił się układ zbiorowy a wraz z nim zasady wynagradzania :-( Oczywiscie pracodawca przedstawił swoje propozycje, ale nie sa one satysfakcjonujace. Czy w związku z tym należy mi się dwumiesieczna odprawa (umowa na czas nieokreslony, 5 lat stażu?)
 • Przysługuje mi 3 miesięczny okres wypowiedzenia i chcę zrezygnować z przysługującej mi odprawy, jaki wpis w rozwiązaniu umowy może coś takiego zrobić. Dodam że najbardziej pasowało by mi rozwiązanie za porozumieniem stron ale ze strony pracodawcy.
 • Czy rozwiazujac umowe o prace "za porozumieniem stron" przysługuje pracownikowi prawo do odprawy?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?