Dodaj do ulubionych

rzućcie okiem kobitki

08.07.09, 22:36
i powiedzcie, czy zdecydowałybyście się na budowe tego typu domku?
a może któraś ma już taki?
allegro.pl/item671815212_dom_zbali_196_m2_do_budowy_na_dzialce_kupujacego.html
Obserwuj wątek
    • deela Re: rzućcie okiem kobitki 08.07.09, 22:40
      domy z bala sa fajne, cieple, ergonomiczne i szybko sie buduja
      sami taki chcielismy ale przystosowanie naszego projektu za duzo by nas kosztowalo
      ten akurat proekt jest z deka chujowy bo schody na gore wlaza z salonu :o
      • agik82 Re: rzućcie okiem kobitki 08.07.09, 22:43
        no fakt, schody z salonu nie bardzo
        ale sam pomysł domu z bali mi się podoba
    • asiam10 Re: rzućcie okiem kobitki 08.07.09, 22:45
      Mi się pomysł podoba i sama kiedyś o takim myślałam. Ale mam jakąś
      schizę pożarową.
      • agusia79-dwa Re: rzućcie okiem kobitki 08.07.09, 22:50
        mój m. takie coś sobie upatrzył i sam chce budować.
    • figrut Re: rzućcie okiem kobitki 08.07.09, 22:53
      Kocham takie domy i gdybym miała tyle kasy i budowę w planach, postawiłabym
      sobie takie cudo smile
    • gacusia1 Re: rzućcie okiem kobitki 08.07.09, 22:53
      To styl mojego meza. Mnie sie nie podoba i nie chcialabym w takim
      mieszkac.
    • ez-aw Re: rzućcie okiem kobitki 08.07.09, 23:01
      ja chciałam ten
      https://www.misoni.com.pl/offergallery/m2/217_image059.jpg

      ze strony www.misoni.com.pl/
      Oglądałam go w środku, super.
      Podobają mi się doby z drewna smile Twój też jest ładny smile
      • thndzeta Re: rzućcie okiem kobitki 24.08.09, 11:47
        A ja buduje sobie wlasnie ten smile Jestem zauroczona tym projektem.
        Wydluzylismy sobie ten dom o 1metr tak aby byl troszke wiekszy i
        teraz ma 130m2. Bo jednak w pokojach na gorze sa spore skosy. Dom z
        drewna jest tanszy, zdrowszy i ladniejszy. poza tym stawiaja go w
        miesiac. Dzieki oszczednosciom przy samej budowie bedzie nas stac na
        gruntowy wymiennik ciepla i kolektory sloneczne. W naszej okolicy sa
        juz 4 domy wybudowane przez firme Misoni. Wszyscy sa jak najbardziej
        zadowoleni ze wspolpracy z ta firma.
    • edycja_kopiuj_wklej Re: rzućcie okiem kobitki 08.07.09, 23:01
      Dom z bali jak najbardziej tak, ten model nie
    • to_wlasnie_cala_ja Re: rzućcie okiem kobitki 08.07.09, 23:22
      niedaleko mnie stoi podobny i zawsze kiedy obok idę to patrzę z zazdroscią
    • emigrantka34 NEEEEEEEEEEEEEVEEEEEEER !!!!! 08.07.09, 23:23
      fuj
    • ceres9 Re: rzućcie okiem kobitki 09.07.09, 00:19
      ja mam drewniany na dzialce,ale parterowy
      ale co chcesz wiedziec dokladnie?
      • agik82 ceres 09.07.09, 07:04
        no ten projekt to tylko przykładsmile
        ja wolałabym właśnie parterowy. A ty masz całoroczny czy letniskowy? jak się w nim mieszka? jakie są koszty ogrzewania? czy podobne jak w tradycyjnych domach?
        • grave_digger Re: ceres 09.07.09, 09:51
          oglądałam w tv jak budowali. wszystko musi być idealnie przycięte, by bale do
          siebie pasowały. do zdrowy. zatrzymuje w środku ciepło. ja bym chciała.
          • hellious Re: ceres 09.07.09, 10:06
            Jej, marzenie miec takie cos... A najlepiej nad zalewem wink
            • doral2 Re: ceres 09.07.09, 11:19
              jako osobnik mieszkający w domu, a nie w bloku już ci mówię jakie są mankamenty
              tego domu:
              - brak pralni/kotłowni
              - jedna łazienka - znowu wszyscy rano w kolejce do niej będą stać
              - brak miejsca na spiżarkę
              - brak miejsca na tzw. przedsionek
              - brak zaplecza technicznego - garaż lub składzik na kosiarkę, łopaty, grabie,
              nasiona, doniczki, słoiki z przetworami, kalosze (sic!) i tym podobne pierdoły.
              - pokoiki malutkie, kliteczki wręcz.

              jak już sobie masz flaki wypruwać na dom, to niech to będzie DOM, a nie
              wolnostojące mieszkanie z bloku. niech ten dom ma przestronne pokoje, a nie
              takie że jak wstawisz łóżko i krzesło to już nic więcej nie wejdzie.
              łazienek minimum dwie i pół, te pół to kibelek z umywalką dla gości, jak przyjdą
              cię odwiedzać, to żeby nie włazili ci w twoje szlafroki i papiloty.
              pralnia po to, żeby wzorem mieszkań blokowych suszarka ci w salonie zimą nie stała.
              balkony w domku są zupełnie zbędnym gadżetem.
              no i ten dom to mówiąc szczerze brzydki jest, raczej w okolicach górskich by
              pasował, na nizinach wyglądałby nieco nie na miejscu.
              tak trochę wygląda jak domek działkowy.
              • eyes69 To kwestia projektu 09.07.09, 11:27
                Ja mam pod Gdanskiem ekspozycje domow drewnianych.
                Mozna sobie wejsc i zobaczyc jak to wyglada.
              • madameblanka Re: ceres 09.07.09, 11:44
                doral z tym mieszkaniem to strzał w dziesiątkę, sama mieszkałam 25 lat w bloku i
                nigdy nie chciałbym wrócić. Jak bym miala brać kredyt to TYLKO na dom a nie na
                żadne zafajdane mieszkanie w bloku. Ale nie przetłumaczysz, ludzie chcą być tacy
                "miastowi"....
              • margotka28 Re: ceres 24.08.09, 12:06
                doral pozwolisz, że się podłączę pod twoją wypowiedź,bo zgadzam się
                z nią w 100-procentach.

                A od siebie jeszcze dodam, że zalinkowany projekt zupełnie mi się
                nie podoba.

                Howk
        • ceres9 Re: ceres 09.07.09, 11:35
          agik ja mam letniskowy w lato to nie ma tam zadnego ogrzewania wiec nie ma kosztow
          jak przyjedziemy na jeden/dwa dni zimniejsza pora to piecyk sobie wlaczamy,taki
          do pradu
          wiec nie wiem jak z calorocznym ogrzewaniem,ale chyba na mieszkanie w zimie w
          drewnianym nie zdecydowalabym sie jednak;/
    • eyes69 Domy z bali sa swietne! 09.07.09, 11:25
      Ten projekt akurat nie jest piekny, ale to sprawa gustu.




    • eyes69 Agik 09.07.09, 11:48
      Moze oni Ci odpowiedza na Twoje pytania droga mailowa?
      www.danmardomy.pl/kontakt.php

      Koszty ogrzewania przy domu do 100m2 (dom caloroczny) to chyba 900zl
      rocznie, ale nie mam pewnosci 100%, ceny ida do gory przeciez.
      Oczywiscie pisze tylko o grzewaniu kominkowym.
      Mozna sobie zaintalowac kominek z plaszczem wodnym i miec ogrzewanie
      podlogowe.
      Ogrzewanie elektryczne tez warto miec - szczegolnie w lazienkach.
      Drewno jest swietnym izolatorem.
      Takie domy szybko sie ogrzewaja i trzymaja to cieplo.
    • karra-mia Re: rzućcie okiem kobitki 09.07.09, 12:33
      piękne
      w takich domach to się człowiek czuje swojskosmile
    • kitka20061 Re: rzućcie okiem kobitki 09.07.09, 13:04
      Gdybym mieszkała w górach, albo miejscowości agroturystycznej zdecydowanie tak, ale w Warszawie czy bliskiej okolicy nie, bo uważam że tu nie pasuje. Domy z bala bardzo mi sie podobają i uwielbiam ich klimat, ale ten przedstawiony na obrazku akurat niezbyt do mnie przemawia.
      Na górze brak toalety, i bardzo małe pokoiki, na dole brak spiżarki i jak dla mnie aneks zamiast kuchni odpada.
      • agik82 dzięki za odpowiedzi 09.07.09, 13:59
        owszem ten zalinkowany przeze mnie prijekt nie jest zbyt funkcjonalny, ale chodziło mi tylko o przykład.
        Mi osobiście się podobają domy z bali, ale nie wiem jakby parterowy taki domek się prezentował, bo jak dla mnie to tylko parterówka wchodzi w gre.
        Narazie nie mam kasy na żadną budowę, więc moje pyt. tylko teoretyczne byłosmile
    • dlania Re: rzućcie okiem kobitki 09.07.09, 14:17
      Te projekty mi sie podobają
      www.domy-z-drewna.com.pl/drewniane_domy/domy-caloroczne
      np. ten:
      www.domy-z-drewna.com.pl/domy_z_bali/27_brzeg_drewniany
      Wiem, że mały, wiekszego nie chce.
      • agik82 dlania 09.07.09, 14:21
        ten mi się widzi, ale jakby jeszcze z 1 pokój jakoś wykroić to byłby ok
        www.domy-z-drewna.com.pl/domy_z_bali/45_boleslawice_7#
        szkoda, że mnie nie stać na budowesad
        • bluemadlen-1 Re: dlania 24.08.09, 15:20
          polecam fantastyczne rozwiązanie!!!!!!
    • kkokoszkaa Re: rzućcie okiem kobitki 24.08.09, 11:56
      sprzedawałam domy o konstrukcji drewnianej. Budowaliśmy je dla
      naszych klientów. Biuro w którym pracowałąm to był własnie domek
      postawiony w tej technologii.
      Nigdy nie zbudowałabym domu z drewna jako całorocznego.
      • papiki Re: rzućcie okiem kobitki 24.08.09, 15:56
        mieszkam w domu z bali (z BALI, nie z balątekwink) dwa lata. Stawiali
        górale, solidna robota. Na codzień już nie czuję zapachu drewna, ale
        po kilkudniowej nieobecności chodzę z nosem w górze, żeby jak
        najwięcej tego zapachu pochłonąc.
        Za ogrzewanie w zimie dużo płacimy, bo podgrzewanie wody, kaloryfery
        i ogrzew.podłogowe są na gaz. Kominek niestety nie jest zapalony
        nonstop z uwagi na małe dziecko.

        Największy minus tego domu to taki, że mam okien w huj do myciasad
    • princy-mincy Re: rzućcie okiem kobitki 24.08.09, 16:21
      domy z bali sa fajne, ale ten projekt moim zdaniem kiepski
      zarowno z zewn mi sie nie podoba, jak i wewn rozmieszczenie pokoi i
      brak spizarni, garazu czy pomieszczenia gospodarczego
    • fajka7 Re: rzućcie okiem kobitki 24.08.09, 17:57
      Mialam etap, gdy prawie sie zdecydowalam na dom drewniany, ale z
      tradycyjna elewacja. Ale po przestudiowaniu forum muratora
      wystraszylam sie. Zbyt duzo watpliwosci wokol tematu i to takich
      dajacych do myslenia. Polecam lekture przed podjeciem decyzji, po
      prostu warto znac wszystkie za i przeciw.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka