agik82 08.07.09, 22:36 i powiedzcie, czy zdecydowałybyście się na budowe tego typu domku? a może któraś ma już taki? allegro.pl/item671815212_dom_zbali_196_m2_do_budowy_na_dzialce_kupujacego.html Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
deela Re: rzućcie okiem kobitki 08.07.09, 22:40 domy z bala sa fajne, cieple, ergonomiczne i szybko sie buduja sami taki chcielismy ale przystosowanie naszego projektu za duzo by nas kosztowalo ten akurat proekt jest z deka chujowy bo schody na gore wlaza z salonu :o Odpowiedz Link
agik82 Re: rzućcie okiem kobitki 08.07.09, 22:43 no fakt, schody z salonu nie bardzo ale sam pomysł domu z bali mi się podoba Odpowiedz Link
asiam10 Re: rzućcie okiem kobitki 08.07.09, 22:45 Mi się pomysł podoba i sama kiedyś o takim myślałam. Ale mam jakąś schizę pożarową. Odpowiedz Link
agusia79-dwa Re: rzućcie okiem kobitki 08.07.09, 22:50 mój m. takie coś sobie upatrzył i sam chce budować. Odpowiedz Link
figrut Re: rzućcie okiem kobitki 08.07.09, 22:53 Kocham takie domy i gdybym miała tyle kasy i budowę w planach, postawiłabym sobie takie cudo Odpowiedz Link
gacusia1 Re: rzućcie okiem kobitki 08.07.09, 22:53 To styl mojego meza. Mnie sie nie podoba i nie chcialabym w takim mieszkac. Odpowiedz Link
ez-aw Re: rzućcie okiem kobitki 08.07.09, 23:01 ja chciałam ten ze strony www.misoni.com.pl/ Oglądałam go w środku, super. Podobają mi się doby z drewna Twój też jest ładny Odpowiedz Link
thndzeta Re: rzućcie okiem kobitki 24.08.09, 11:47 A ja buduje sobie wlasnie ten Jestem zauroczona tym projektem. Wydluzylismy sobie ten dom o 1metr tak aby byl troszke wiekszy i teraz ma 130m2. Bo jednak w pokojach na gorze sa spore skosy. Dom z drewna jest tanszy, zdrowszy i ladniejszy. poza tym stawiaja go w miesiac. Dzieki oszczednosciom przy samej budowie bedzie nas stac na gruntowy wymiennik ciepla i kolektory sloneczne. W naszej okolicy sa juz 4 domy wybudowane przez firme Misoni. Wszyscy sa jak najbardziej zadowoleni ze wspolpracy z ta firma. Odpowiedz Link
edycja_kopiuj_wklej Re: rzućcie okiem kobitki 08.07.09, 23:01 Dom z bali jak najbardziej tak, ten model nie Odpowiedz Link
to_wlasnie_cala_ja Re: rzućcie okiem kobitki 08.07.09, 23:22 niedaleko mnie stoi podobny i zawsze kiedy obok idę to patrzę z zazdroscią Odpowiedz Link
ceres9 Re: rzućcie okiem kobitki 09.07.09, 00:19 ja mam drewniany na dzialce,ale parterowy ale co chcesz wiedziec dokladnie? Odpowiedz Link
agik82 ceres 09.07.09, 07:04 no ten projekt to tylko przykład ja wolałabym właśnie parterowy. A ty masz całoroczny czy letniskowy? jak się w nim mieszka? jakie są koszty ogrzewania? czy podobne jak w tradycyjnych domach? Odpowiedz Link
grave_digger Re: ceres 09.07.09, 09:51 oglądałam w tv jak budowali. wszystko musi być idealnie przycięte, by bale do siebie pasowały. do zdrowy. zatrzymuje w środku ciepło. ja bym chciała. Odpowiedz Link
hellious Re: ceres 09.07.09, 10:06 Jej, marzenie miec takie cos... A najlepiej nad zalewem Odpowiedz Link
doral2 Re: ceres 09.07.09, 11:19 jako osobnik mieszkający w domu, a nie w bloku już ci mówię jakie są mankamenty tego domu: - brak pralni/kotłowni - jedna łazienka - znowu wszyscy rano w kolejce do niej będą stać - brak miejsca na spiżarkę - brak miejsca na tzw. przedsionek - brak zaplecza technicznego - garaż lub składzik na kosiarkę, łopaty, grabie, nasiona, doniczki, słoiki z przetworami, kalosze (sic!) i tym podobne pierdoły. - pokoiki malutkie, kliteczki wręcz. jak już sobie masz flaki wypruwać na dom, to niech to będzie DOM, a nie wolnostojące mieszkanie z bloku. niech ten dom ma przestronne pokoje, a nie takie że jak wstawisz łóżko i krzesło to już nic więcej nie wejdzie. łazienek minimum dwie i pół, te pół to kibelek z umywalką dla gości, jak przyjdą cię odwiedzać, to żeby nie włazili ci w twoje szlafroki i papiloty. pralnia po to, żeby wzorem mieszkań blokowych suszarka ci w salonie zimą nie stała. balkony w domku są zupełnie zbędnym gadżetem. no i ten dom to mówiąc szczerze brzydki jest, raczej w okolicach górskich by pasował, na nizinach wyglądałby nieco nie na miejscu. tak trochę wygląda jak domek działkowy. Odpowiedz Link
eyes69 To kwestia projektu 09.07.09, 11:27 Ja mam pod Gdanskiem ekspozycje domow drewnianych. Mozna sobie wejsc i zobaczyc jak to wyglada. Odpowiedz Link
madameblanka Re: ceres 09.07.09, 11:44 doral z tym mieszkaniem to strzał w dziesiątkę, sama mieszkałam 25 lat w bloku i nigdy nie chciałbym wrócić. Jak bym miala brać kredyt to TYLKO na dom a nie na żadne zafajdane mieszkanie w bloku. Ale nie przetłumaczysz, ludzie chcą być tacy "miastowi".... Odpowiedz Link
margotka28 Re: ceres 24.08.09, 12:06 doral pozwolisz, że się podłączę pod twoją wypowiedź,bo zgadzam się z nią w 100-procentach. A od siebie jeszcze dodam, że zalinkowany projekt zupełnie mi się nie podoba. Howk Odpowiedz Link
ceres9 Re: ceres 09.07.09, 11:35 agik ja mam letniskowy w lato to nie ma tam zadnego ogrzewania wiec nie ma kosztow jak przyjedziemy na jeden/dwa dni zimniejsza pora to piecyk sobie wlaczamy,taki do pradu wiec nie wiem jak z calorocznym ogrzewaniem,ale chyba na mieszkanie w zimie w drewnianym nie zdecydowalabym sie jednak;/ Odpowiedz Link
eyes69 Domy z bali sa swietne! 09.07.09, 11:25 Ten projekt akurat nie jest piekny, ale to sprawa gustu. Odpowiedz Link
eyes69 Agik 09.07.09, 11:48 Moze oni Ci odpowiedza na Twoje pytania droga mailowa? www.danmardomy.pl/kontakt.php Koszty ogrzewania przy domu do 100m2 (dom caloroczny) to chyba 900zl rocznie, ale nie mam pewnosci 100%, ceny ida do gory przeciez. Oczywiscie pisze tylko o grzewaniu kominkowym. Mozna sobie zaintalowac kominek z plaszczem wodnym i miec ogrzewanie podlogowe. Ogrzewanie elektryczne tez warto miec - szczegolnie w lazienkach. Drewno jest swietnym izolatorem. Takie domy szybko sie ogrzewaja i trzymaja to cieplo. Odpowiedz Link
karra-mia Re: rzućcie okiem kobitki 09.07.09, 12:33 piękne w takich domach to się człowiek czuje swojsko Odpowiedz Link
kitka20061 Re: rzućcie okiem kobitki 09.07.09, 13:04 Gdybym mieszkała w górach, albo miejscowości agroturystycznej zdecydowanie tak, ale w Warszawie czy bliskiej okolicy nie, bo uważam że tu nie pasuje. Domy z bala bardzo mi sie podobają i uwielbiam ich klimat, ale ten przedstawiony na obrazku akurat niezbyt do mnie przemawia. Na górze brak toalety, i bardzo małe pokoiki, na dole brak spiżarki i jak dla mnie aneks zamiast kuchni odpada. Odpowiedz Link
agik82 dzięki za odpowiedzi 09.07.09, 13:59 owszem ten zalinkowany przeze mnie prijekt nie jest zbyt funkcjonalny, ale chodziło mi tylko o przykład. Mi osobiście się podobają domy z bali, ale nie wiem jakby parterowy taki domek się prezentował, bo jak dla mnie to tylko parterówka wchodzi w gre. Narazie nie mam kasy na żadną budowę, więc moje pyt. tylko teoretyczne było Odpowiedz Link
dlania Re: rzućcie okiem kobitki 09.07.09, 14:17 Te projekty mi sie podobają www.domy-z-drewna.com.pl/drewniane_domy/domy-caloroczne np. ten: www.domy-z-drewna.com.pl/domy_z_bali/27_brzeg_drewniany Wiem, że mały, wiekszego nie chce. Odpowiedz Link
agik82 dlania 09.07.09, 14:21 ten mi się widzi, ale jakby jeszcze z 1 pokój jakoś wykroić to byłby ok www.domy-z-drewna.com.pl/domy_z_bali/45_boleslawice_7# szkoda, że mnie nie stać na budowe Odpowiedz Link
kkokoszkaa Re: rzućcie okiem kobitki 24.08.09, 11:56 sprzedawałam domy o konstrukcji drewnianej. Budowaliśmy je dla naszych klientów. Biuro w którym pracowałąm to był własnie domek postawiony w tej technologii. Nigdy nie zbudowałabym domu z drewna jako całorocznego. Odpowiedz Link
papiki Re: rzućcie okiem kobitki 24.08.09, 15:56 mieszkam w domu z bali (z BALI, nie z balątek) dwa lata. Stawiali górale, solidna robota. Na codzień już nie czuję zapachu drewna, ale po kilkudniowej nieobecności chodzę z nosem w górze, żeby jak najwięcej tego zapachu pochłonąc. Za ogrzewanie w zimie dużo płacimy, bo podgrzewanie wody, kaloryfery i ogrzew.podłogowe są na gaz. Kominek niestety nie jest zapalony nonstop z uwagi na małe dziecko. Największy minus tego domu to taki, że mam okien w huj do mycia Odpowiedz Link
princy-mincy Re: rzućcie okiem kobitki 24.08.09, 16:21 domy z bali sa fajne, ale ten projekt moim zdaniem kiepski zarowno z zewn mi sie nie podoba, jak i wewn rozmieszczenie pokoi i brak spizarni, garazu czy pomieszczenia gospodarczego Odpowiedz Link
fajka7 Re: rzućcie okiem kobitki 24.08.09, 17:57 Mialam etap, gdy prawie sie zdecydowalam na dom drewniany, ale z tradycyjna elewacja. Ale po przestudiowaniu forum muratora wystraszylam sie. Zbyt duzo watpliwosci wokol tematu i to takich dajacych do myslenia. Polecam lekture przed podjeciem decyzji, po prostu warto znac wszystkie za i przeciw. Odpowiedz Link