tabakierka2 25.08.09, 11:24 temat kontrowersyjny zwykle ja zdejmuję, ale latem sandałków nie (jakoś głupio byłoby mi biegać komuś na boso spoconymi stopami), tak samo jeśli kreację mam wizytową. Również panom w garniturze i bez butów mowię NIE. Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
madame_zuzu Re: zdejmujecie buty w 'gościach'? 25.08.09, 11:27 U mnie w domu sięnie ściąga butów, u rodziców tez goście nigdy tego nie musieli robić, a jak robili to z własnej inicjatywy. Ja najczęściej ściągam, bo lubie na bosaka łazić. Nawet jak jest to impreza wieczorowa i mam kreacje jakąś Odpowiedz Link
iwoniaw Zależy 25.08.09, 11:31 Jeśli to formalna impreza z wizytowymi strojami, to nie. Jeśli do kogoś po prostu wpadam, to zależy - od pogody (suche sandałki wprost z samochodu zostają na nogach, mokre buciory z błota zdecydowanie nie) i od stanu podłóg u gospodarzy (są takie, na które grzech wejść i takie, do których strach się przylepić, niestety) Odpowiedz Link
elske Re: Zależy 25.08.09, 11:37 Ja sciągam ,chociaz by dlatego zeby nogi mi odpoczeły od butów A w Norwegii jest zwyczaj sciagania butow.Tutaj buty sciaga się nawet helsestasjon (przychodnia dla małych dzieci) , w przedszkolach -jak bylam ogladac przedszkole corkizaraz za progiem sciaganie butow. Jak czasami do mnie przyjedzie włascicielka domu i zaprosze ja na kawe,zawsze sciaga buty, nawet jak mowie że dopiero bede sprzatac i lepiej niech w butach zostanie.To i tak sciagnie, bo tutaj taki zwyczaj. Odpowiedz Link
iska202 Re: zdejmujecie buty w 'gościach'? 25.08.09, 11:37 Zimą i jesienią to obowiązkowo.Wiosną i latem różnie.Ale zazwyczaj tak, bo lubię boso chodzić.Przy eleganckich imprezach nie. Odpowiedz Link
niesiah Re: zdejmujecie buty w 'gościach'? 25.08.09, 22:13 Ja zdejmuje buty, bo lubię na bosaka latać jak madame_zuzu, podobnie moje dzieciaki... w ogóle to wszędzie na boso by biegali. Moi goście jak chcą t zdejmują jak nie chcą to nie wolna wola...no chyba, że zabłocone kalosze Odpowiedz Link
bernimy Re: zdejmujecie buty w 'gościach'? 25.08.09, 11:34 Różnie, zależy od imprezy i od gospodarzy, zazwyczaj zdejmuję, chyba ze ktoś nalega, że nie. U mnie kiedyś bywało różnie, ale od czasu pojawienia się dziecka zdecydowanie proszę o zdejmowanie butów. Odpowiedz Link
panna.migotka777 Re: zdejmujecie buty w 'gościach'? 25.08.09, 11:36 zawsze zdejmuję, nie umiem chodzić w butach po mieszkaniu Odpowiedz Link
inia33 Re: zdejmujecie buty w 'gościach'? 25.08.09, 11:38 zdejmuję, chyba że gospodarze wyraźnie powiedzą, żeby nie Odpowiedz Link
elan-o100 Re: zdejmujecie buty w 'gościach'? 25.08.09, 11:57 inia33 napisała: > zdejmuję, chyba że gospodarze wyraźnie powiedzą, żeby nie ja tak samo Odpowiedz Link
margerytka69 Re: zdejmujecie buty w 'gościach'? 25.08.09, 12:29 nie ściągam latem - wiadomo, jakieś sandałki, szpileczki noszę więc nie brudzą w pozostałych porach roku problem rozwiązałam w ten sposób, że mam zapasowe buty często jeśli jedziemy samochodem, to nie zakładam kozaków, ale jakieś szpilki, pasujące do stroju, nawet w zimie po śniegu można przejśc się w eleganckich małych bucikach z samochodu do klatki/domu jeśli taksówką - tak samo jakoś głupio się czuję bez butów w obcym domu u siebie mogę chodzić boso, u kogoś nie no i czesto są to jakieś imprezy, na których wystrojona beznadziejnie wyglądałabym bez butów, bo to przecież część ubioru no i dla mnie podstawa to buty Odpowiedz Link
margerytka69 Re: zdejmujecie buty w 'gościach'? 25.08.09, 12:33 no i ostatnio mieliśmy gości, był upał, oni w sandałkach, spocone nogi, i uparli się, żeby zdjąć buty, a nogi mieli tak spocone, że na podłodze pozostawiały ślady i uparli się, że zdejmą te buty od razu, jak wyszli, musiałam umyć podłogi Odpowiedz Link
tabakierka2 Re: zdejmujecie buty w 'gościach'? 25.08.09, 12:34 margerytka69 napisała: > no i ostatnio mieliśmy gości, był upał, oni w sandałkach, spocone > nogi, i uparli się, żeby zdjąć buty, a nogi mieli tak spocone, że na > podłodze pozostawiały ślady > > i uparli się, że zdejmą te buty > > od razu, jak wyszli, musiałam umyć podłogi no właaaaaaaaaśnie, to jest masakra ja jeszcze nie zdejmuję sandałków ze względu na zapachy Odpowiedz Link
ib_k margerytka69 25.08.09, 13:23 OT do margerytka69, czy ty niektóre swoje posty piszesz boldem? Odpowiedz Link
drosophila.melanogaster Re: zdejmujecie buty w 'gościach'? 25.08.09, 12:37 Zalezy od sytuacji.Na pewno nie zdejmuje na jakies imprezie(mniej lub bardziej oficjalnej).Ale jak ide do kumpeli na kawke to czesto tak.Zwlaszcza w zimie gdy mam mokre buty.Latem chyba rzadziej. Odpowiedz Link
zuzanka79 Re: zdejmujecie buty w 'gościach'? 25.08.09, 13:03 Ja zdejmuję, bo lubię pomykać na bosaka A moi goście nie muszą, bo zanim do mnie dotrą całe błoto zostaje dwa piętra niżej Odpowiedz Link
princy-mincy Re: zdejmujecie buty w 'gościach'? 25.08.09, 13:11 jestem absolutnie na NIE jesli chodzi o zdejmowanie butow proszenie goscia, by sciagnal buty, uwazam za niegrzeczne jedyna sytuacja, gdy sciagam buty sama z siebie- gdy buty sa przemoczone, oblepione blotem czy cos (np pada snieg, deszcz i buty sie zabrudzily) Odpowiedz Link
panna.migotka777 Re: zdejmujecie buty w 'gościach'? 25.08.09, 13:19 No patrz a moim zdaniem niegrzeczne jest brudzenie komuś mieszkania butami. To nie Ameryka gdzie masz 4 sypialnie tylko dla domowników i 3 salony z terakotą dla gości. U nas rolę pokoju gościnnego przejmuje sypialnia rodziców, moi goście siedzą w moim pokoju. Nie wyobrażam sobie że ktoś łazi w butach po podłodze po której ja często hasam boso a nie zamierzam co chwilę fruwać na odkurzaczu. Co dom to obyczaj Odpowiedz Link
princy-mincy Re: zdejmujecie buty w 'gościach'? 25.08.09, 16:59 Moje buty sa czyste, wycieram dokladnie przy wchodzeniu do mieszkania. Gdy jest mokro na dworze, wtedy sciagam. U mnie w domu goscie sa proszeni o niesciaganie butow. Wole odkurzyc raz dwa, zwlaszcza ze tez sama czesto boso biegam Odpowiedz Link
ajike Re: zdejmujecie buty w 'gościach'? 25.08.09, 13:16 Bardzo różnie. Wszystko zależy od gospodarzy (mamy takich znajomych, którzy jak przychodzą do nas na obiad czy kolację to zawsze mają własne kapcie, więc u nich zawsze ściągam buty), rodzaju spotkania (jeśli strój jest elegancki buty są jego częścią i nie ściągam ich), pogody (zdejmuję buty jak na zewnątrz jest np mokro). Nie wymagam ściagana butów w swoim mieszkaniu i dlatego wolę również sama nie ściągać. Ale staram się szanować zdanie i pracę innych. Odpowiedz Link
bryanowa-1 Re: zdejmujecie buty w 'gościach'? 25.08.09, 14:35 zawsze sciagam bo szanuję ludzka pracę,jak mam klapki to biere ze soba skarpetki-stopki i zakładam po zdjeciu laczków.nie smierdza mi nogi,śladów tez nie zostawiam.jak do mnie ludziska przychodza zdejmuja buty nie ma zmiłuj.potem mój dzieciak po brudnej wykładzinie biega i wyjada te mikroskopijne kamyszki.piore wykładzine i se nie zycze żeby mi łazili w butach.nie chca bez ok daje laczki dla gosci. Odpowiedz Link
bluemadlen-1 Re: zdejmujecie buty w 'gościach'? 25.08.09, 14:41 dokładnie wycieram i według mnie to już wole wejść w butach niż na bosaka lub w skarpetkach.Ja wole żeby do mnie wchodziło się w butach woń stóp z butów nie odpowiada mi.Moja siostra ma zestaw 4 pary uniwersalnych pantofli dla gości(dla niej to ok ale dla gości?? wrrr dla mnie nie, nie wiem w końcu kto wczesniej miał tam łapę z natury jestem obrzydliwiec tzn. po nikim nic nie założe np. pantofle lub buty. Odpowiedz Link
princy-mincy Re: zdejmujecie buty w 'gościach'? 25.08.09, 17:03 >Moja siostra ma zestaw 4 pary uniwersalnych pantofli dla gości(dla > niej to ok ale dla gości?? Dla mnie tez nie ok. Nie chcialabym zakladac po kims butow, to juz bym na bosaka wolala. Kiedys moj znajomy chcial urzadzic parapetowke i powiedzial, ze kupi kilka par 'pantofli' (u mnie sie mowi laczki, kapcie, a 'pantofle' to mi sie z dworkiem z XVIII wieku kojarza). Powiedzialam mu, ze jesli przyjde do niego na parapetowke i bedzie mi kazal to zalozyc to wyjde. Odpowiedz Link
aniuta75 Re: zdejmujecie buty w 'gościach'? 25.08.09, 14:43 Zdejmuję, chyba, że pani/pan domu powie aby tego nie robić . Odpowiedz Link
karra-mia tak 25.08.09, 21:24 bo u mnie na śląsku tak jest, nie wiem czy to tradycja, czy co innego, ale wszyscy zawsze ściągają buty, no chyba że starsza ciocia, babcia - to nie ściąga, bo biedaczka op siedzeniu nie potrafi ich włozyć, bo nogi jej puchną. Odpowiedz Link
myszykiszkaa Re: zdejmujecie buty w 'gościach'? 25.08.09, 21:28 ścigam i tego samego wymagam u siebie. Ostatnio ostrzej to egzekwuje, bo, kupiłam sobie nową, jasną wykładzinę o ! Odpowiedz Link
attiya Re: zdejmujecie buty w 'gościach'? 25.08.09, 22:19 hmmm ja tam dziwna jestem ale uwielbiam boso chodzić....w domu chodzę boso i z zasady w gościach też....jakos nie zdarzyło mi sie być na szczególnie uroczystej okazji w gościach - z zasady są to wyjścia na miasto Odpowiedz Link
mama-dzwoni Re: zdejmujecie buty w 'gościach'? 25.08.09, 22:43 zależy w jakim państwie jestem. Odpowiedz Link
kasiale73 Re: zdejmujecie buty w 'gościach'? 25.08.09, 22:49 różnie jak goście sobie życzą. u mnie w domu się nie zdejmuje i wyraźnie proszę o to gości. mam "salon" od razu na wejściu, bez wykładziny więc ew. ślady na podłodze szybko załatwia mop. ale strasznie mnie wkurzają goście, którzy upierają się i zdejmują buty i jeszcze moje prywatne papcie zakładają Odpowiedz Link
mamamira Re: zdejmujecie buty w 'gościach'? 25.08.09, 22:52 Tam gdzie są małe dzieci zdejmuje a u mnie w domu nie wymagam tego Odpowiedz Link
emigrantka34 Re: zdejmujecie buty w 'gościach'? 25.08.09, 23:00 nie zdejmuje, bo mam wkladki ortopedyczne i nigdy nie prosze o zdjecie butow - bo to wiocha dla mnie jest. Odpowiedz Link
tomelanka Re: zdejmujecie buty w 'gościach'? 25.08.09, 23:12 jak kogos nie lubie to nie a na powaznie-latem jak jest sucho a mam klapki to nie, inaczej tak, no chyba ze na bardzo elegancko Odpowiedz Link
mearuless nienawidze tego! 25.08.09, 23:29 rany ja osobiscie moge zdjac bo moje stopy sa cudownie czyste, pachnace i ogolnie piekne..ale pamietam jak nas zaprosili znajomi na ogladanie wyremontowanego mieszkania. na podlodze piekne bambusowe panele i kazano nam (5 osob) zdjac buty- po kilku minutach rozszedl sie taki smrod ze maLo sie nie porzygalismy w tym 12 m pokoju:0 naszemu koledze tak jechŁY STOPY a dodam ze bylismy po 8 godzinach pracy-miny gospodarzy BEZCENNE Odpowiedz Link
slimakpokazrogi Re: zdejmujecie buty w 'gościach'? 26.08.09, 00:20 a wiecie, że dla mnie zdejmowanie butów nie ma nic do szacunku dla ludzkiej pracy?? kurde, jak ktos mi ściąga buty w domu to tak, jakby się do bielizny rozbierał... nieestetyczne to i niegrzeczne dla mnie... ja czuję sie niezręcznie - bo pomimo, ze wszystkim mówię , żeby nie ściągali butów , to wiekszość i tak to robi!! a w salonie mam kafle. acha, buty mogą ściągać osoby, które moga czuć się u mnie jak u siebie w domu - bliscy przyjaciele, rodzina - oni mnie nie drażnią, bo i w bieliźnie by mnie nie drażnili. Ja uważam, że butów nie powinno się w gościach zdejmować, bo to tak , jakby się przebrać w piżamę czy coś w tym stylu! Tak, jakby powiedzieć gospodarzowi - mogę tu wszystko, mogę się rozbierać z czego chcę, mogę się drapać po dupie , mogę się zachowywać jak u siebie w domu..... dozwolone dla osób z najbliższego kręgu znajomych. Możecie mnie zjeść, no, ale zdania nie zmienię. NIENAWIDZĘ, kiedy goście ściągają buty i uważają, że robią mi tym uprzejmość, hm, też coś! Odpowiedz Link