Dodaj do ulubionych

Ale o co chodzi?

09.11.20, 12:38
Niejaka Dekiel Smrodek (nie lubię kpić z nazwisk ale w tym wypadku inaczej nie mogę) ma nowy sposób na uprzykrzenie życia innym www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/ustawa-stop-lgbt-fundacja-kai-godek-zlozy-podpisy-w-sejmie/4y2tfpp,79cfc278

A ja się tylko zapytam, z pozycji osoby która troszkę się zna na zjawisku trisomii 21, jakim cudem to pierwsze dziecko pani KG urodziło się z tym syndromem? Syndrom ten występuje dopiero w drugiej z kolei ciąży. Czyli albo poronienie, albo wcześniejsza skrobanka. W obu wypadkach można coś z tym zrobić a nie zwalać na cały świat własne frustracje.
Obserwuj wątek
    • ave.duce Re: Ale o co chodzi? 09.11.20, 22:54
      www.ofeminin.pl/swiat-kobiet/prawa-kobiet/kaja-godek-o-3-ciazach-i-aborcji-godek-pozywa-anje-rubik/qmebtn6

Nic nie rozumiem z tych "dojaśnień" antyczojsówki. Głupia jestem.
      • trusiaa Re: Ale o co chodzi? 08.12.20, 09:15
        Och, Pani to jesteś, napraffdę.

Czego nie rozumi?
        W momencie poczęcia Marii przez jej świętych rodziców Joachima i Annę nie było jeszcze na ziemi Odkupiciela, ale Jego moc sięgała w przeszłość aż do Adama: podczas gdy wszyscy są odkupieni (redempti), Maria jest uprzednio-odkupiona (præ-redempta). Współczesna teologia wskazuje na pozytywny aspekt orzeczenia, mianowicie, napełnienie Duchem Świętym.

Boskie prawo, wiadoma to rzecz, działa wstecz i właśnie tu zadziałało. Nihil novi - mógł PAD uniewinnić Nerwuska? To tym bardziej Pijus Dziewiąty w XIX wieku mógł machnąć bullę dogmatyczną o niepokalanie poczętym dziewczęciu. Zapomniał biedaczek, że wypadałoby uniewinnić też mamusię mamusi i jej mamusię i wszystkie wcześniejsze praprapra... prrr! aź do Ewy? tej pierwszej grześnicy bezsstydnej, przebrzydłej łakomczuchy?!
        Co najfajniejsze, mamusia Marii (w sumie to trzech) Anna nie została nawet wymieniona w Piśmie Świętym, a jej historia była prawie tak zagmatwana, jakby cała rodzina należała do PiSu.

W 4 lata po ogłoszeniu dogmatu przez Piusa IX Matka Boża miała ukazać się Bernadetcie Soubirous. Było to w Lourdes 11 lutego 1858 Katolicy uznają, że wypowiedziane przez Matkę Bożą słowa: „Ja jestem Niepokalane Poczęcie” są potwierdzeniem dogmatu.
        Proste? Proste.
      • inna57 Re: Ale o co chodzi? 08.12.20, 09:44
        Czego nie rozumie? O in vitro Wodzowa nie słyszała? To było jeszcze przed spaleniem biblioteki aleksandryjskiej. Nie znamy rzeczywistego poziomu wiedzy starożytnych.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka