Dodaj do ulubionych

Forumowo filmowo 20

10.09.22, 18:00

poprzedni numer
Obserwuj wątek
    • scoutek Re: Forumowo filmowo 20 10.09.22, 18:01
      Nareszcie udało mi się obejrzeć coś, co z założenia miało być spin-offem "Breaking Bad", a stało się prequelem i sequelem tego serialu. I pozwala na zupełnie inne spojrzenie na perypetie dwóch producentów i sprzedawców mety. Saula Goodmana ...........................
      • scoutek Re: Forumowo filmowo 20 15.09.22, 11:19
        Wpuszczony właśnie na platformę Netflix, film Leszka Dawida ("Jesteś Bogiem"czy "Ki"), o wyprawie ..................
        • scoutek Re: Forumowo filmowo 20 01.10.22, 11:54
          Jest kilka filmów z lat 80. i 90., które wspominam z sentymentem. Dobrze się przy nich bawiłam i przypominam sobie dobry nastrój w trakcie i po seansie. Takim właśnie filmem jest obraz z 1990 roku wyreżyserowany przez ............
          • trusiaa Re: Forumowo filmowo 20 02.10.22, 08:32
            O tak :) To był czas, kiedy filmy z Gibsonem oglądałam dla czystej frajdy (później mi przeszło).
            A np. "Duży"? Komedie z Goldie Hawn, Kathleen Turner, Billem Murrayem i Dannym Aykroydem, Eddiem Murphym? Dziś wracam do nich z przyjemnością... po ten luzik właśnie :)
            • scoutek Re: Forumowo filmowo 20 02.10.22, 10:59
              Otototototo.
              Fajnie, że się pojawiają i można sobie przypomnieć. Nawet odłożyłam sobie na półkę wszystkie zabójcze bronie, czekam też na szklane pułapki ;)))
              • eulalija Re: Forumowo filmowo 20 02.10.22, 14:01
                Jest trochę filmów "niestarzejących" się.
                Niedawno obejrzałam dwie jatki z Arnim, Commando i Predatora.
                Szklane pułapki powtarzam co jakiś czas, ale bez piątej.
                Czasem tak trzeba, jak się popatrzy dokoła.
                • scoutek Re: Forumowo filmowo 20 02.10.22, 15:13
                  Tak! To świetnie działa na nastrój.
          • scoutek Re: Forumowo filmowo 20 05.10.22, 11:08
            Nie czytałam książki Joyce Carol Oates, która jest podstawą tego filmu, więc trudno mi ocenić na ile ten obraz jest adaptacją tejże, a na ile swobodnym wymysłem reżysera. Otóż po obejrzeniu tak głośno rozreklamowanego filmu wyreżyserowanego przez Andrew Dominika, dochodzę do wniosku, że wyobrażenia autorki plus wyobrażenia reżysera są....................................
            • scoutek Re: Forumowo filmowo 20 09.10.22, 14:33
              Twórcy serialu "Rojst" już podczas realizacji tegoż zaczęli myśleć o nakręceniu historii, co opowiadałaby o wielkiej powodzi z 1997 roku. Zaczęli się do tego przymierzać, potem ostro pracować nad tym pomysłem, no i wpuścili właśnie na platformę Netflix znakomitą sześcioodcinkową opowieść o tamtych tragicznych wydarzeniach...................
              • scoutek Re: Forumowo filmowo 20 16.10.22, 10:32
                Minęło już tyle lat, że można z bardzo wielkim dystansem patrzeć na to, co się działo. I śmiać się z tego, patrząc z perspektywy lat minionych. Powstał niemiecki serial, który opowiada o tym, jak pracownicy STASI pracowali tuż przed zburzeniem muru, a potem o tym, co dla nich znaczyło zjednoczenie Niemiec. ................
                • scoutek Re: Forumowo filmowo 20 25.10.22, 11:38
                  Jeśli macie ochotę na spędzenie godziny i 45 minut w doskonałym nastroju, dobrym towarzystwie i w pięknych okolicznościach przyrody to film, którego reżyserem jest Ol Parker, jest zdecydowanie dla was. Prościutka i banalna fabułka............................
                  • scoutek Re: Forumowo filmowo 20 31.10.22, 12:16
                    Aaron Sorkin to jeden z najbardziej uzdolnionych scenarzystów (i reżyserów, o czym mało kto wie) w historii kina i telewizji, laureat Oscara za najlepszy scenariusz adaptowany ("The Social Network") w 2010 roku, stworzył bardzo wiele dobrze znanych tytułów, że wymienię choćby najsłynniejszych "Ludzi honoru", ale także "Proces Siódemki z Chicago", "Moneyball", "Gra o wszystko", "Steve Job" czy serial "Newsroom". Stworzony przez niego w 1999 roku serial o którym dzisiaj piszę, oglądany po latach 23, potwierdza geniusz Sorkina w każdym kadrze.....
                    • scoutek Re: Forumowo filmowo 20 09.11.22, 12:46
                      Co za cacko wykopałam na HBO! Tak urocze, że aż się cały czas uśmiecham. Całkiem przez przypadek, zwabiona paroma znanymi nazwiskami obejrzałam lekki film z 2006 roku. Ten krótki film, zaledwie 1h 30 minut, zrealizował ........
                      • trusiaa Re: Forumowo filmowo 20 10.11.22, 20:05
                        Obejrzałam (na CDA) i: TAK!
                        Leniwe popołudnie w parku, wyraziste postaci, zaskakujące puenty.
                        Film kojarzył mi się z Dekameronem, ale jakże złagodniały obyczaje od czternastego wieku ;) O seksie, bez seksu, co daje pole wyobraźni i nie jest wulgarne.

P.S. Miło było oglądać Lorda Granthama, jak osobiście rozkłada piknikowy koc i nalewa wino ;)
                        • scoutek Re: Forumowo filmowo 20 11.11.22, 08:31
                          No właśnie!
                          Albo tego, który tak bardzo kochał się w żonie przyjaciela w "To właśnie miłość"....
                          • scoutek Re: Forumowo filmowo 20 21.11.22, 11:25
                            Na początku filmu zostajemy poinformowani, że ta historia jest prawdziwa oprócz wydarzeń, które się nie zdarzyły. Tak oto twórcy delikatnie zabezpieczyli się przed pytaniami widzów opierając opowieść na kawałku zaledwie życia słynnej ..................................
    • trusiaa Re: Forumowo filmowo 20 12.09.22, 08:15
      Poza tematem ciut: wróciłam z przyjemnością do The Crown - i przekonałam się, że nadal silnie uzależnia - ani się oderwać, no.
      • scoutek Re: Forumowo filmowo 20 12.09.22, 08:38
        Nie kuś 😉

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka