Gość: sdf IP: *.cec.eu.int 07.12.05, 10:46 Czy ktos z was mieszka w Vilvoorde? Jak tam jest? Czy da sie tam dogadac po fr.? A moze macie jakies inne propozycje, gdzie mozna kupic mieszkanie na przedmiesciach? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: paw, just paw Re: Vilvoorde? Mieszkanie na przedmiesciach IP: *.240.81.adsl.skynet.be 07.12.05, 11:14 Gość portalu: sdf napisał(a): > Czy ktos z was mieszka w Vilvoorde? jesli tam mieszkasz a pracujesz w EU to szybciej dojdziesz z Charleroi niz z Volvoorde poaptrz na siatke polaczen. > Jak tam jest? Czy da sie tam dogadac po fr.? jest to chamstwo i nietakt tych okolichach. nie zdziwie sie jak w sklepie ci nie obsluza jak bedziesz mowil po francusku. > A moze macie jakies inne propozycje, gdzie mozna kupic mieszkanie na > przedmiesciach? nie ma dobrej propozycji - na wille w 'odergemie' cie nie stac bo cys nie szukal tanich miejsc jak vilvoorde. pomyls ile masz kasy, jak wazne jest dla ciebie spokoj, ilozs ziemi czy odleglosc od pociagu ew autostrady. wtedy mozna odpowiedziec na takie pytanie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: brublox Re: Vilvoorde? Mieszkanie na przedmiesciach IP: 195.234.32.* 07.12.05, 12:02 Vilvoorde to wojujaca Flandria, ktora ma zakusy na Bruksele :) Jesli bedziesz gadal po fr, to powiesza Cie za j*** na pierwszej lepszej latarni. Ja w koncu znalazlem, w samym centrum, niedaleko placu Jourdan, ale latem prawie kupilem dom w Louvain-la-Neuve. Doskonale polaczenie z bxl, okolice uniwersyteckie, wiec mlodo i milo, no i do tego tanio. Dom z 2003, 250m² ok 290.000 TVAC. powodzenia! Odpowiedz Link Zgłoś
drugapolowaeurokratki Re: Vilvoorde? Mieszkanie na przedmiesciach 07.12.05, 14:29 Trzeba mowic po angielsku to mile obsluza :-) Normalna rzecz walcza w wynarodowieniem! A nie jaka mowa Szyraka. A poza tym w Vilvoorde jest malo frankofonow (kilkanascie procent) wiec nie ma tak zwanych "language facilities" -- trois couleurs - un drapeau - un empire www.lafficheur.com/pictures/3%20couleurs%20,1%20drapeau,1empire.JPG Odpowiedz Link Zgłoś
drugapolowaeurokratki LANGUAGE FACILITIES - gdzie? 07.12.05, 14:36 Tylko dla zainteresowanych lista miejscowosci okolobrukselskich z duza iloscia frankofonow a co za tym idzie tzw. "language (linguistic) facilities" (niestety dla franko- a nie dla anglojezycznych) Drogenbos - 55% frankofonow Kraainem - 78% Linkebeek - 79% Sint-Genesius-Rode - 58% Wemmel - 54% Wezembeek-Oppem - 72% W tych miejscowosciach wiec sa ulatwienia dla nieflamandzkojezycznych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mama Re: LANGUAGE FACILITIES - gdzie? IP: *.cec.eu.int 07.12.05, 15:24 facilities dotyczy rowniez szkol i przedszkoli - w tych gminach sa rowniez francuskojezyczne. Kupilam dom w Rhode, polaczenie pociagiem bezposrednio na Schumana, cicho i zielono, polecam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: anbxl Re: LANGUAGE FACILITIES - gdzie? IP: *.247.81.adsl.skynet.be 07.12.05, 19:10 Gadacie glupoty,bo w Vilvoorde zaden,,szanujacy sie,,Flamand nie mieszka,gdyz swego czasu jak jeszcze ,,dzialalo,,Renault i nie mieli rak do pracy to przyjeli masy czyli Marokanow i Hiszpanow,Portugalczykow etc i dlatego tam jest prawdziwa mieszanka i wiekszosc mowi wlasnie po francusku.Z powodu tej mieszanki tam i domy sa tansze np niedawno miasto sprzedawalo nawet za 75-90 na licytacji.Ja osobiscie popieram flamandzkie roszczenia bo skoro wybierasz ta prowincje to ty powinienes dostosowac sie,ale to polityka i nie ten temat tu,a tam tak jest bo burmistrzem jest Dehaan-byly I minister.Oczywiscie sa i te lepsze okolice np willowa kolo parku 3 fonteinnen i tv vtm-podobno maja ja w najblizszych latach powiekszyc.Jest tez Koningsloo-zaraz za Laeken gdzie jeszcze sporo ziemi na sprzedaz i sporo nowych domow lub w budowie.Dookola BXL masz jeszcze Wemmel,Grimbergen-Strombeek,gdzie kiedys mieszkalam i Asse gdzie mieszkam.Please przestancie bawic sie w ta walonska fdf polityke-po co wam facilites linguistiques??????????? A jak nie to przeciez jestescie wolni i mieszkajcie sobie po stronie walonskiej i placcie dodatkowo np taxe za tv i radio i wiele innych Odpowiedz Link Zgłoś
logoo Re: LANGUAGE FACILITIES - gdzie? 07.12.05, 19:27 Przedmiescia Vilvoorde sa depresyjne, niczym Ksiezy Mlyn w Lodzi, ale ze maja charakter, to nawet nowe segmenty w zabudowie szeregowej nawiazuja do stylu starej zabudowy. Nie podobalo mi sie. Upilbym sie albo powiesil. Natomiast centrum Vilvoorde to dwie, trzy ale jakze urocze uliczki handlowe. Piekne. Teraz wybieraj. _____________ logoo Odpowiedz Link Zgłoś
brublox Re: LANGUAGE FACILITIES - gdzie? 07.12.05, 19:32 anbxl, masz racje, ze jesli chce sie mieszkac we Flandrii, to trzeba "play by their rules", ale to nie zmienia faktu, ze jak wjezdzasz do Vilvoorde, albo do Dilbeek, to pierwsze, co widzisz, to tablice z napisam "Tu Flamandowie czuja sie u siebie". A na dwujezycznych tablicach informacyjnych (najczesciej stawianych przez region bxl), czesc francuska jest zamazana sprayem. Portugalczycy raczej tego nie robia, he, he! U mnie w firmie, widac bardzo dobrze kto skad jest. Ci z okolic Brukseli jawia sie jako konkwistadorzy kultury NL. Ci z Antwerpi... n'ont en rien à f**re :) Tych ostatnich lubie bardziej :) Odpowiedz Link Zgłoś
drugapolowaeurokratki A co ? 07.12.05, 22:05 A co Marokanczyk to juz nie moze byc Flamandem? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: octi Re: Vilvoorde? Mieszkanie na przedmiesciach IP: *.117-200-80.adsl.skynet.be 07.12.05, 22:31 w odpowiedziach nikt nie wzial pod uwage ze Twoj nick to sdf ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: anbxl Re: Vilvoorde? Mieszkanie na przedmiesciach IP: *.247.81.adsl.skynet.be 07.12.05, 22:39 Temat jest inny,a jezeli chodzi o polityke to w tutejszej siedze od dobrych paru lat (min rada prowincjalna)-swego czasu bylam w PS a nawet na poczatku liznelam FDF (to dla tych bardziej wtajemniczonych w tutejsza polityke)ale jak mi kazano to czy tamto contre VL-czego nie cierpie to uprzedziam sie strasznie do tych frankofonskich zagrywek Manguine'a,a pracuje ze 179 Flamandami,gdzie jestem jedyna obca i zapewniam ciebie,ze jestem dawana za przyklad innym i super akceptowana,bo poprostu dostosowalam sie,bo to nie mnie Belgia wybrala tylko ja wybralam Belgie.A wiec jak sie nie podoba to zawsze mozna wrocic do PL Odpowiedz Link Zgłoś
paw_dady Re: Vilvoorde? Mieszkanie na przedmiesciach 07.12.05, 22:55 Gość portalu: anbxl napisał(a): > do tych frankofonskich zagrywek Manguine'a,a pracuje ze 179 Flamandami,gdzie > jestem jedyna obca anbxl i 179 rozbojow ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: anbxl Re: do paw IP: *.241.81.adsl.skynet.be 08.12.05, 08:34 paw nie rozbojow-swego czasu poszlam na calosc i ostro pokazalam pazurki,bo jestem za rownouprawnieniem :-)i....wyszlo na moja korzysc Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: anbxl Re: FDF? IP: *.241.81.adsl.skynet.be 08.12.05, 10:50 woluwe Vlaams Blocku-hihiiiiiiii ni pisownia sie zgadza ni fakty-bo ta nazwa nie istnieje nawet w takiej formie od roku,a jest Vlaams Belang za ktorym stoja murem Famandowie-co bylo widac podczas ostatnich wyborow.FDF to podgrupa MR gdzie rzadzi prawdziwy faszysta Oli Manguine-ale tu polityka to nie ten temat,bo przeciez bylo nt mieszkania,a rozmowa o polityce na necie moim zdaniem nie wskazana bo kazdy ma prawo do wlasnego zdania a ja wcale nikogo nie zamierzam przekonywac do mojego Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sofi Wzial, wzial octi ale przeciez to IP: *.cec.eu.int 08.12.05, 13:31 oczywiste, inzcaj by nie szukal chalupy czyli domicila :) Odpowiedz Link Zgłoś
berecik77 Re: Vilvoorde? Mieszkanie na przedmiesciach 08.12.05, 00:55 Gość portalu: sdf napisał(a): > Czy ktos z was mieszka w Vilvoorde? ja nie >Jak tam jest? nie wiem Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sdf Re: Vilvoorde? Mieszkanie na przedmiesciach IP: *.cec.eu.int 08.12.05, 18:27 Uzasadnij, prosze...;-) Odpowiedz Link Zgłoś
jakubsky Re: Vilvoorde? Mieszkanie na przedmiesciach 09.12.05, 21:21 ale jedzie tam autobus 47 z De Bruckere, przejezdzajacy kolo nas i rzut niemo(c)herowym beretem od Gare du Nord, co dla mnie jako dla osoby bez samochodu jako takiego jest raczej dosc istotne (transport miejski i publiczny) a jak tam jest to nie wiem, ale wiem, ze po drodze mija fajne na oko knajpy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sdf Re: Vilvoorde? Mieszkanie na przedmiesciach IP: *.cec.eu.int 08.12.05, 18:31 Bardzo dziekuje za tyle ciekawych informacji. Piszcie dalej, prosze, najlepiej o warunk&ach mieszkaniowych w bliskiej Flandrii, chociaz watki polityczne tez sa interesujace. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: anbxl Re: Vilvoorde? Mieszkanie na przedmiesciach IP: *.247.81.adsl.skynet.be 08.12.05, 21:18 Flandria jako region jest bogatsza bo wieksza,lepiej zorganizowana i moim zdaniem madrzejsza,bo biorac belgijska sytuacje to nie ma na swiecie drugiego takiego cyrku-10 mln ludzikow a 6 roznych rzadow i podleglych im ministerstw,ministrow i urzednikow.Ale przeciez to nie najwazniejsze- najwazniejsze sa 4 sciany gdzie bedziesz sie czuc jak w domu-u siebie w domu Odpowiedz Link Zgłoś
paw_dady Re: Vilvoorde? Mieszkanie na przedmiesciach 08.12.05, 21:25 Gość portalu: anbxl napisał(a): > takiego cyrku-10 mln ludzikow a 6 roznych rzadow i podleglych im eeee 6 nie 5 rzadow? a 6 to w plopslandzie? ;o) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mczapl Gwoli usislenia IP: *.dsl.scarlet.be 09.12.05, 07:30 Gość portalu: anbxl napisał(a): > Flandria jako region jest bogatsza bo wieksza Flandria jest mniejsza od Walonii... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: paw, just paw uscisleie uscislenia IP: *.24-136-217.adsl.skynet.be 09.12.05, 09:54 a) liczysz ze stolica (Brussel) czy bez? a Walonie z Eupen czy bez? b) jest ludniejsza 0k 60% ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: anbxl Re: Gwoli usislenia IP: *.243.81.adsl.skynet.be 09.12.05, 15:48 mczapl gwoli uscisnienia-niestety jest duzo wieksza od Walonii i moze jeszcze dzis podam ci dokladne liczby :-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mczapl Re: Gwoli usislenia IP: 212.190.72.* 09.12.05, 16:11 Wallonia 16 844 km2 Flandria 13 522 km2 Region Bruksela-stolica 161 km2 Zrodlo: Wikipedia.be Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ciakawy Re: Gwoli usislenia IP: *.brutele.be 09.12.05, 17:34 czekamy na twoje dane an bxl Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sdf ja juz wole o polityce... IP: *.cec.eu.int 09.12.05, 17:50 a najlepiej o tym, jak sie gdzie mieszka. Zielen, polaczenia, czystosc, przyjazni sasiedzi... takich wiadomosci nie znajde w encyklopedii, a dane o wielkosci i zaludnieniu krajow zwiazkowych, regionow etc - owszem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: paw, just paw Re: ja juz wole o polityce... IP: *.141-200-80.adsl.skynet.be 09.12.05, 19:12 jak sie mieszka - wszedzie sa zyczliwi sasiedzi ;) na ile zyczliwi zalezy do tego ja sam sie zachowujesz jak jestes epsobucem nigdzie nie bedzie milo. jak jestes gosc w porzo wszedzie bedzie ok... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: anbxl Re: Gwoli usislenia IP: *.240.81.adsl.skynet.be 10.12.05, 00:49 troche pozno dla mnie i po imprezce,ale jutro napewno poszukam moich,choc najprowdopodobniej mowiac ze jest wieksza mielismy dwa rozne pojecia na mysli Odpowiedz Link Zgłoś
paw_dady podatki 08.12.05, 21:29 przy zakupie 12,5% Walonia 10 Flandria 12,5% Bxl ale zdaje sie 45k Euro przy zakupie pierwszego domu nie jest taxowlne. + notariusz i koszta bankowe Kadaster zalezy od gminym jej zasobosci i lokalizacji mniej do domu ;) Odpowiedz Link Zgłoś
brublox Re: podatki 09.12.05, 20:23 Jesli chodzi o podatki, to kupujac w bruksie zwroccie uwage, czy ulica jest wlaczona do miejskiego planu zagospodarowania (plan régional de développement). Na ulicach objetych planem, abattement (kwota zwolniona od podatku) wzrasta z 45k do 60k. Warto zwrocic na to uwage, zwlaszcza, ze notariusz i koszta bankowe liczone sa od tej pomniejszonej kwoty. Mozna sprawdzic w gminie. W razie czego sluze mapka planu w pdf :) czirsik Odpowiedz Link Zgłoś
bruxellka Re: podatki 11.12.05, 17:25 w belgi tez ma sie znizki jezeli jest to twoja pierwsza nieruchomosc i w brukseli np musi sie mieszkac 5 lat :) pare istotnych informacji mozna wyczytac na www.bruxelles.irisnet.be/ lub na www.immoweb.be :) tu cos o vilvoorde :) www.vilvoorde.be/asp/home.asp Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ekonomist(k)a znizka podatku... IP: 80.91.156.* 11.12.05, 23:13 ... przysluguje (o ile piszemy o tym samym) tylko przy spelnieniu okreslonych warunkow (byc moze takich, jak piszesz - nie pamietam dokladnie jakie byly wymienione, ale z pewnoscia gros osob, ktore tutaj przyjechaly na dluzej a nie ma domku np. w Ostendzie ;) - czytaj: epsów - je spelnia), ale tylko wtedy, gdy kadaster na nieruchomosci nie przekracza 745 EUR. Mam wrazenie, ze w Brukseli bedzie trudno znalezc dom, ktory spelnia ten warunek. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zaciekawiona Re: znizka podatku... IP: *.consilium.eu.int 12.12.05, 16:11 Czy orientujecie się, czy uzyskanie tej zniżki wymaga nieposiadania wogóle żadnego domu/mieszkania (także w Polsce), czy liczą się tylko nieruchomości w Belgii? Odpowiedz Link Zgłoś