Gość: misza52 IP: *.polskieradio.pl 18.09.06, 17:03 Moze jeszcze jest ktos, kto zdaje ustny 20-ego w srode i ma ochote zrelaksowac sie przed egzaminem we wtorek wieczorem? Jest nas juz dwoje, czekamy na innych. Zawsze to razniej w grupie. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
byly_eurokrata Re: AD05/5-ustny 20.09 19.09.06, 11:23 Zycze polamania jezykow! Lista rezerwowa AD/05/05 juz jest opublikowana na stronie EPSO, odnosnie j. polskiego jest uwaga "zostanie opublikowana w jesieni", wiec wy bedziecie miec jutro z glowy, potem wystarczy poczekac pare tygpdni i wszystko bedzie wiadomo Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: misza52 Re: AD05/5-ustny 20.09 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.09.06, 12:03 Dzieki za zyczenia, w czwartek podam szczegoly z ustnego. Odpowiedz Link Zgłoś
mrumru74 Re: AD05/5-ustny 20.09 19.09.06, 12:06 mozesz podac link do list dla posostalych jezykow? Nie moge znalezc Odpowiedz Link Zgłoś
byly_eurokrata Re: AD05/5-ustny 20.09 19.09.06, 13:21 normalna strona poczatkowa EPSO, dziewiaty link po lewej stronie, w niebieskim polu "reserve lists" europa.eu.int/epso/laureats/liste_en.htm a tam wystarczy poszukac AD/05/05 (pierwsza pozycja pod Administrators/Linguists Odpowiedz Link Zgłoś
byly_eurokrata Re: AD05/5-ustny 20.09 20.09.06, 18:05 Misza, Marta, jak bylo? Czy komisja egzaminacyjna jest juz tak znudzona, ze pyta o kolor skarpetek Barroso czy nie? ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: misza52 Re: AD05/5-ustny 20.09 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.09.06, 14:14 Ja juz po ustnym. Komisja sympatyczna, nastawiona na dialog a nie monolog zdajacego. Na poczatku dosc dluga rozmowa o tlumaczeniach: jak zapewnic jakosc, co jest dla ciebie wyzwaniem przy tlumaczeniu. Potem pytania o UE: mnie meczyli tylko z wydarzen biezacych: rozszerzenie, UE a Palestyna i Izrael, niejakie domaganie sie Wloch 'immigtation amnesty', najnowsze propozycje w sprawie konstytucji. No i potem tradycyjnie pytania o prace w zespole. Wyniki maja byc pod koniec pazdziernika Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marta Re: AD05/5-ustny 20.09 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.09.06, 16:37 już po, jaka ulga:)) pytania w sumie nie takie całkiem ogólne, np. o obecny status Grenlandii, co nowego słychać z konstytucją, ułatwienia dla obcokrajowców chcących pracować w Polsce (w związku z brain-drain), o co chodzi z "deficytem demokracji". Dodatkowo pytania o CATy, czy i jeśli, to jak, pomagają w tłumaczeniu, co wolę translation czy interpreting, parę pytań o cv, no i oczywiście trzeba się scharakteryzować jako tłumacza. Aż do końca października nie zamierzam nawet otworzyć tych wszystkich unijnych papierzysk, teraz tylko niezobowiązująca lektura i ewentualnie jakiś miły rozrywkowy film. pozdrowienia Odpowiedz Link Zgłoś
byly_eurokrata Re: AD05/5-ustny 20.09 21.09.06, 17:34 Dzieki Marta i Misza. O tlumaczeniach cos tam moge pobredzic, o Tradosie tez, o srodowisku multi-kulti no problem, byle mnie nie pytali, o jakies pierdoly z zakreso polityki rolnej albo programow strukturalnych. Odpowiedz Link Zgłoś