Dodaj do ulubionych

AD05/5-ustny 20.09

IP: *.polskieradio.pl 18.09.06, 17:03
Moze jeszcze jest ktos, kto zdaje ustny 20-ego w srode i ma ochote
zrelaksowac sie przed egzaminem we wtorek wieczorem? Jest nas juz dwoje,
czekamy na innych. Zawsze to razniej w grupie.
Obserwuj wątek
    • byly_eurokrata Re: AD05/5-ustny 20.09 19.09.06, 11:23
      Zycze polamania jezykow!

      Lista rezerwowa AD/05/05 juz jest opublikowana na stronie EPSO, odnosnie j.
      polskiego jest uwaga "zostanie opublikowana w jesieni", wiec wy bedziecie miec
      jutro z glowy, potem wystarczy poczekac pare tygpdni i wszystko bedzie wiadomo
      • Gość: misza52 Re: AD05/5-ustny 20.09 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.09.06, 12:03
        Dzieki za zyczenia,

        w czwartek podam szczegoly z ustnego.
      • mrumru74 Re: AD05/5-ustny 20.09 19.09.06, 12:06
        mozesz podac link do list dla posostalych jezykow? Nie moge znalezc
        • byly_eurokrata Re: AD05/5-ustny 20.09 19.09.06, 13:21
          normalna strona poczatkowa EPSO, dziewiaty link po lewej stronie, w niebieskim
          polu "reserve lists"
          europa.eu.int/epso/laureats/liste_en.htm
          a tam wystarczy poszukac AD/05/05 (pierwsza pozycja pod Administrators/Linguists
    • byly_eurokrata Re: AD05/5-ustny 20.09 20.09.06, 18:05
      Misza, Marta, jak bylo? Czy komisja egzaminacyjna jest juz tak znudzona, ze
      pyta o kolor skarpetek Barroso czy nie? ;-)
      • Gość: misza52 Re: AD05/5-ustny 20.09 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.09.06, 14:14
        Ja juz po ustnym.
        Komisja sympatyczna, nastawiona na dialog a nie monolog zdajacego.
        Na poczatku dosc dluga rozmowa o tlumaczeniach: jak zapewnic jakosc, co jest
        dla ciebie wyzwaniem przy tlumaczeniu.
        Potem pytania o UE: mnie meczyli tylko z wydarzen biezacych: rozszerzenie, UE a
        Palestyna i Izrael, niejakie domaganie sie Wloch 'immigtation amnesty',
        najnowsze propozycje w sprawie konstytucji.

        No i potem tradycyjnie pytania o prace w zespole.

        Wyniki maja byc pod koniec pazdziernika

        Pozdrawiam
        • Gość: marta Re: AD05/5-ustny 20.09 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.09.06, 16:37
          już po, jaka ulga:))

          pytania w sumie nie takie całkiem ogólne, np. o obecny status Grenlandii, co
          nowego słychać z konstytucją, ułatwienia dla obcokrajowców chcących pracować w
          Polsce (w związku z brain-drain), o co chodzi z "deficytem demokracji".
          Dodatkowo pytania o CATy, czy i jeśli, to jak, pomagają w tłumaczeniu, co wolę
          translation czy interpreting, parę pytań o cv, no i oczywiście trzeba się
          scharakteryzować jako tłumacza.

          Aż do końca października nie zamierzam nawet otworzyć tych wszystkich unijnych
          papierzysk, teraz tylko niezobowiązująca lektura i ewentualnie jakiś miły
          rozrywkowy film.

          pozdrowienia
          • byly_eurokrata Re: AD05/5-ustny 20.09 21.09.06, 17:34
            Dzieki Marta i Misza. O tlumaczeniach cos tam moge pobredzic, o Tradosie tez, o
            srodowisku multi-kulti no problem, byle mnie nie pytali, o jakies pierdoly z
            zakreso polityki rolnej albo programow strukturalnych.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka