Dodaj do ulubionych

Białoruska gazeta o bandach AK

21.09.09, 07:10
Gazeta; "według białoruskiej gazety Armia Krajowa dokonywała
zabójstw Białorusinów. "Po przyjściu Armii Czerwonej polscy
kolaboranci ( ) uciekali do lasów i tworzyli bandy" - pisze gazeta,
oskarżając tylko "jedno z akowskich ugrupowań" o wymordowanie 20
tys. sowieckich urzędników."

A to sie Lukaszenka zbytnio nie wyslil, cos mu sie pomylily te "20
tysiecy Sowieckich urzednikow wymordowanymi przez Polakow z AK "20
tysiacemi Polskich urzednikami, wymordowanymi przez Rosjan z
NKVD"...albo po prostu z braku laku poszedl na latwizne, zamieniajac
ofiary na katow, a katow na ofiary....
Obserwuj wątek
    • logikus1 Białoruska gazeta o bandach AK 21.09.09, 07:24
      nie wiem co wtedy bylo tu czy tam, ale w tym wszystkim uderza mnie jedno:
      Nadszedl najjwyzszy czas historie Polski raz i do konca wyjasnic!
      • bachczysaraj Lukaszenko ma rację! Jest w tym logika. 21.09.09, 12:01
        Proszę pamiętać, że Łukaszenko i jego przydupasy to nieodrodni ludzie radzieccy.
        Ich ojczyzna to Zwiazek Socjalistycznych Republik Radzieckich, konkretnie
        Białoruska Socjaliostyczna Republika Radziecka i tak traktują rządzone przez
        siebie państwo. Dzisiejsza Białoruś to swego rodzaju relikt ZSRR, osierocona
        republika związkowa. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że z punktu widzenia
        Wielkiego Agronoma i innych ludzi radzieckich na Białorusi wyparcie wojsk ZSRR
        przez wojska Rzeczypospolitej z zachodniej części byłego Wielkiego Księstwa
        Litewskiego to polska okupacja. A podbicie Białoruskiej Republiki Ludowej w 1919
        roku przez wojska radzieckie to wyzwolenie. Podobnie jak niedoszłym wyzwoleniem
        dla polskich komunistów w 1920 roku był marsz wojsk Tuchaczewskiego na Warszawę.
        Proszę pamiętać, że mówimy o ludziach, dla których język białoruski to język
        faszystów, bo jako dobrzy ludzie radzieccy mówią po rosyjsku (w dzisiejszej
        Białorusi językiem białoruskim w kontaktach domowych posługuje się ok. 37
        procent ludności).
        • bachczysaraj P.S. Nazwa tej gazety to "Radziecka Białoruś" 21.09.09, 12:03
          Czy trzeba innego komentarza?
          • pensioner63 Subiektywna natura historii 21.09.09, 13:40
            logikus1 napisał:
            > nie wiem co wtedy bylo tu czy tam, ale w tym wszystkim uderza mnie
            > jedno: najwyzszy czas historie Polski raz i do konca wyjasnic!

            Niestety to nie problem z historią. To problem z naturą ludzką - ściślej ze
            stadnym instynktem człowieka. W efekcie spory procent ludzi uważa, że dobry
            uczynek to gdy nasze wojsko zajmuje sąsiedni kraj, a zły uczynek gdy wojsko
            sąsiedniego kraju zajmuje nasz kraj. Dobry człowiek to nasz rodak. Zły człowiek
            to kacap, żyd, szwab, czy nawet Białorusin. W dyskusji o 17 września 39 roku i
            innych zdarzeniach z historii niemal nikt nie kwestionuje faktów. Kwestionowana
            jest interpretacja tych faktów. W efekcie historię Polski czy Białorusi powinien
            pisać człowiek z dalekiego kraju, ktory nie ma emocjonalnego zaangażowania w
            wybielanie historii własnego kraju.
      • ducks_arse Re: Białoruska gazeta o bandach AK 21.09.09, 13:34
        logikus1 napisał:

        > nie wiem co wtedy bylo tu czy tam, ale w tym wszystkim uderza mnie
        jedno:
        > Nadszedl najjwyzszy czas historie Polski raz i do konca wyjasnic!
        A kto to ma zrobić??? Kacze goebbelsy z IPN przy współudziale
        kaczego Gestapo (CBA)???????????
      • ewa12321 Razem zasiasc do stolu i wyjasniac! 21.09.09, 21:02
        > nie wiem co wtedy bylo tu czy tam, ale w tym wszystkim uderza mnie
        >jedno: Nadszedl najjwyzszy czas historie Polski raz i do konca
        >wyjasnic!

        Jestem w stanie zrozumiec, ze kazdy chce sie widziec w bialych
        barwach, ale -jak kazdy inny kraj- mamy swoje chwile swiatlosci i
        cienia. Jak dlugo bedziemy sie widziec tylko i wylacznie w roli
        ofiary, tak dlugo bedziemy mieli ze wszystkimi sasiadami na pienku.
        My takze powinnismy wysluchac tego, co nam inni zarzucaja, nie
        tylko przez nas pryzmat, ale ocenic nasze postepowanie z boku i w
        miare obiektywnie. W okresie miedzywojennym staralismy sie za
        wszelka cene odzyskac nasza swietnosc z 17 wieku, nie baczac, ze na
        tych terenach zyja inni ludzie. Nie tylko Bialorusini maja jeszcze
        morze zalow do nas. Nie bez powodow Ukraina czci Bandere. To tylko
        dla nas Korfanty jest bohaterem.Troche obiektywizmu dobrze by nam
        zrobilo.

        Tak samemu postepujac, nie mozemy zarzucac Niemcom, ze pamietaja o
        swoich wypedzonych. Nie mozemy zarzucac Rosjanom, ze uwazaja, iz
        podporzadkowanie sobie krajow wschodnioeuropejskich bylo wywalczone
        i oplacone smiercia milionow ich ludzi, wiec sluszne.

        Moze by tak sie zastanowic, co by dzis bylo, gdyby Rosjanie nie
        poszli na Berlin i zostawili nas pod wladaniem Niemcow?

        Czy naprawde po 70 latach nie byloby uczciwsze porozmawiac ze
        wszystkimi, pokajac sie tam, gdzie nalezy i wysluchac slow
        przeprosin od tych, ktorzy wobec nas zawinili?

        Od dluzszego czasu proponuje wspolne napisanie historii Europy.
        Widzianej oczami historykow z roznych krajow, a nie tylko wlasnymi.
        Moze pomogloby to nam znalezc dzis wlasne miejsce w Europie.

    • 88i88 Białoruska gazeta o bandach AK 21.09.09, 07:27
      Minęło 70 lat od wybuchu II wojny światowej. Może dość już jątrzenia i
      rozdrapywania starych ran ? Po co grac na emocjach ? Chyba,że ma to być jakiś
      temat zastępczy.
    • mareknaw Białoruska gazeta o bandach AK 21.09.09, 07:54
      Szkoda, że nie napisali, że Polacy szykują na nich inwazję. chcą
      siła wprowadzić: demokrację, kapitalizm i dobrobyt, szczególnie to
      ostatnie - jest przerażające i trzeba się przed tym bronić.
      • slawekpl Re: Białoruska gazeta o bandach AK 21.09.09, 10:00
        Taki artykul nic nie kosztowal Lukaszenki. Pozwolil napisac to czego
        chcial Putin. Taka mala wzajemnosc Putinowi i skala nienawisci i
        oszczerst rosnie.....
    • aekielski Białoruska gazeta o bandach AK 21.09.09, 08:00
      Nie jestem ze wschodu i nie znam historii tych ziem. Znam natomiast oskarżenia
      wypływające zarówno z jednej jak i drugiej strony.Obecnie licytacja kto komu
      wyrządził więcej krzywd jest bezcelowa.Każda ze stron widzi te historię
      inaczej,patrząc z pozycji poniesionych strat ludzkich.Wartość życia
      Polaka,Białorusina,Ukraińca czy też za przeproszeniem Rosjanina jest
      identyczna.Kwiat inteligencji i chłop czy robotnik to w obliczu śmierci
      człowiek,który został zamordowany przez innego człowieka.Próby zmierzenia lub
      zważenia tego są niemoralne.
      • mreck Re: Białoruska gazeta o bandach AK 21.09.09, 08:07
        a czy ten tekst ukazał się po białorusku,czy po rosyjsku?
      • czarny-misio Cały ten młyn zaczęli Kaczyńscy 21.09.09, 08:07
        fanatyzm na granicy hitlerowskiego
        • robert_dworas Re: Cały ten młyn zaczęli Kaczyńscy 21.09.09, 08:19
          nie wiem co i jak było na prawdę wtedy 70 lat temu wiem jedynie że
          ten kto miał broń ten zabijał tu czy tam, wiem też że polacy dużo
          wycierpieli ze strony niemieckiej czy rosjan ale też napewno nie
          byli święci dlatego nie będę się roztrząsał na ten temat. Wiem za to
          napewno że ukaszenko wlazł by w dupę rosji gdyby tylko mógł cały sie
          tam zmieścic i to bez wazeliny, żyje w dzisiejszych czasach i mam
          wystarczająco inteligencji żeby wiedzieć że takie artykuły to tylko
          kolejny ruch propagandy sowieckiej ukaszenkowskiej czy putinowskiej
          i że powinien ktoś im to wybić z głowy raz a dobrze bo mnie to już
          nie śmieszy...
    • menuet1 Nawet Witos 21.09.09, 08:18
      Jeden z najlepszych Premierów II RP też miał poglądy 'pańskie'
      mówiąc ,że tylko chłop polski moze ta ziemię zrobić wydajną.

      Świat ówczesny opierał się na koloniach. W Teheranie nawet Churchil
      sprzedał Polskę Stalinowi za potępienie hinduskiego ruchu
      niepodległościowego z Nehru i Ghandim. Jeszcze teraz Francja w
      Nigerii ,na Pacyfiku ,USA na Pacyfiku i Ameryce Srodkowej ,
      Anglia , która tak 'namieszała' na Bliskim Wschodzie, bronia swoich
      zamorskich terytoriów. W tamtych latach Polska myslala o
      Madagaskarze i polityka wschodnia Piłsudskiego wcale nie opierała
      sie na 'podstawach etnicznych'. Polska 'od morza do morza'- tak
      miało byc i nie ma co zaprzeczać . Powinniśmy te Narody , za taką
      politykę przeprosić. Inaczej nigdy sie nie porozumiemy z nimi.
      Republika Żeligowskiego wg. mnie to hańba. Wyprawa na Kijów to też
      hańba.Podobnie jak monachijska okazja z Zaolziem. Uderzmy się w
      piersi.
      • matti_cipanen Re: Nawet Witos 21.09.09, 10:06
        a czesi i litwini rzadzacy polakami na polskich ziemiach to chluba ?
      • bachczysaraj Hańbą jest taki bełkot jak twój. 21.09.09, 12:56
        Bredzisz jak potłuczony.

        > Polska 'od morza do morza'- tak
        > miało byc i nie ma co zaprzeczać

        Ależ jak najbardziej należy zaprzeczać. Po 1918 żaden liczący się polski polityk
        nie głosił hasła "Polska od morza do morza". To, że wypisujesz takie brednie
        świaeczy tylko o twojej ignornacji. Poczytaj sobie, sieroto, o rywalizujących ze
        sobą koncepcjach Dmowskiego i Piłsudskiego.

        To właśnie Piłsudski wspierał dążenia Białorusinów i Ukraińców do własnych
        państw. To, że z rónych przyczyn mu nie wyszło to inna sprawa. Nie będę robił tu
        wykładu, włóż trochę wysiłku i sam się doucz.

        > Inaczej nigdy sie nie porozumiemy z nimi.
        > Republika Żeligowskiego wg. mnie to hańba.

        To już tragedia... Jak można był tak ciemnym a jednocześnie z tak pewnym swoich
        racji...

        Biedny ignorancie, przypominam, że w owej "Republice Żeligowskiego Polacy
        stanowili 70 procent ludności, zaś etniczni Litwini ledwie kilka procent. Jeśli
        prawo do samostanowienia przysługiwało etnicznym Litwinom, czy to chyba nie ma w
        tym nic dziwnego, że miejscowi Polacy uważali, że także mają takie prawo, prawda?

        > Wyprawa na Kijów to też hańba

        Przypominam, ciemnoto, że wyprawa kijowska została podjęta we sojuszu z RZĄDEM
        UKRAIŃSKIEJ REPUBLIKI LUDOWEJ! Gdzie tu widzisz hańbę? Hańbą była co najwyżej
        późniejsza zdrada Ukraińców przez Polske i dogadanie się ponad ich plecami z
        Sowietami.
        • pensioner63 Kolonialny świat w pierwszej połowie XX wieku 21.09.09, 13:54
          bachczysaraj napisał:
          > Bredzisz jak potłuczony. ... To właśnie Piłsudski wspierał
          > dążenia Białorusinów i Ukraińców do własnych państw. To, że z
          > rónych przyczyn mu nie wyszło to inna sprawa.

          Za rządów Piłsudskiego wojsko polskie zajęło Wilno i niemal połowę Litwy.
          Pisanie, że Piłsudski troskał się integralność sąsiednich państw to demagogia
          lub ignorancja. Raczej to pierwsze, bo piszesz, że dobrze chciał tylko "mu nie
          wyszło".

          W czasach przed 1945 rokiem każde większe państwo starało się mieć swoje
          kolonie. Było to jedną z przyczyn II wojny światowej. Polska była słabsza niż
          Niemcy dlatego została zajęta, a nie odwrotnie. Nawet dzisiaj gdy prezydent
          Kaczyński nie chce podpisać nominacji generalskich to mam wrażenie, ze chętnie
          użyłby wojska aby rozszerzyć zakres swojej władzy.
    • alakyr Skończcie już! 21.09.09, 09:12
      Nasze brednie na ich temat są cacy, ich brednie na nasz temat są bee.
    • makova_panenka Re: Białoruska gazeta o bandach AK 21.09.09, 09:14
      Wg. dzisiejszego pojmowania spraw i w oparciu o przykłady ze świata AK uznano by
      za organizację terrorystyczną.
      • pereiro Re: Białoruska gazeta o bandach AK 21.09.09, 12:45
        Konkretnie. Podaj definicje "dzisiejszego pojmowania spraw" i te całe "przykłady
        ze świata" Według schematu: współczesny przykład terroryzmu - analogiczne
        działanie AK. Tylko konkrety, bez bełkotu!
    • agg Białoruska gazeta o bandach AK 21.09.09, 09:25
      no coz za pewne jest w tym wiele prawdy. w koncu budujac te polske
      miedzywojnia siegalismy dalej niz granice etniczne ale niezaleznosci
      biaruluska czy ukrainska i tak by nie powstala ze wzgledu na rosjan wiec w
      jakims sensie nie mielismy wyboru, ale czasem powinnismy sie jednak udezyc i
      we wlasne piersi, nie zawsze bylysmy tylko ofiara.
      • librek Re: Białoruska gazeta o bandach AK 21.09.09, 12:59
        agg skąd się zerwałeś : "w koncu budujac te polske miedzywojnia
        siegalismy dalej niz granice etniczne ale niezaleznosci biaruluska
        czy ukrainska i tak by nie powstala ze wzgledu na rosjan wiec w
        jakims sensie nie mielismy wyboru" - tak samo argumentują sowieci
        atak na Polskę 17.09.39r.
        Białorusini nigdy nie mieli własnego państwa, nawet w ZSRR, teraz
        mają Łukaszenkę i przedłużenie socjalizmu. Gdyby ustanowić w Europie
        granice państwowe według kryteriów etnicznych, to mielibyśmy jedne
        Bałkany. AK, obecnie gloryfikowana, ma wiele za uszami, zarówno
        Ogień jak i inni dowódcy-watażkowie na całym terenie II RP. Akcje
        odwetowe na niewinnych mieszkańcach Ukrainy, Białorusi czy Litwy nie
        były odosobnione. I oni to pamiętają. Bez dokonania rachunku
        sumienia dajemy do ręki politykom z tamtych krajów narzędzie do
        walki z pozostałą tam Polonią i polskością.
        • bachczysaraj Ukrainy? Białorusi? Litwy? 21.09.09, 13:07
          1. Przypominam, że w czasie II wojny światowej, tereny te stanowiły co najwyżej
          okupowane obszary Rzeczypospolitej Polskiej.
          2. Proszę o konkretne przykłady mordowania Białorusinów i Litwinów.
          W przypadku Ukraińców proszę pamiętać, że na każdego Ukraińca zabitego w czasie
          akcji odwetowych przypadało kilkudziesięciu zamordowanych Polaków.
    • przyjacielameryki Białoruska gazeta o bandach AK 21.09.09, 09:40
      Ciekawe, co Białorusini chcą udowodnić???? Białoruś na przestrzeni
      najbliższych 10-15 lat poprzez swoich obywateli będzie musiała dokonać wyboru,
      czy chce zdecydowanego zbliżenia z Europą i Polską i budowy obywatelskiego,
      niepodległego państwa czy tez będzie dalej chciała być marionetką Moskwy,
      krajem zacofanym bez rozwoju i przyszłości!!!!!
      • matti_cipanen Re: Białoruska gazeta o bandach AK 21.09.09, 10:02
        niepodlegle panstwo ? do prawdziwej wolnosci brakuje im chyba tylko wyprzedarzy
        za bezcen panstwowych firm i kontyngentu w afganistanie dla swoich nowych panow.
      • detrius Re: Białoruska gazeta o bandach AK 21.09.09, 11:02
        Może Białorusini i chcieliby zbliżenia z Europą i budowy obywatelskiego, niepodległego państwa ale na pewno nie z Polską (bo za głęboko w doopie USA)
      • menuet1 Re: Białoruska gazeta o bandach AK 21.09.09, 11:34
        A co to 'przyjacielu ameryki' ma wspolnego z tematem dyskusji.
        Czyżbyś chciał ich szantażować ???
        • przyjacielameryki Re: Białoruska gazeta o bandach AK 21.09.09, 14:26
          menuet1 napisał:

          > A co to 'przyjacielu ameryki' ma wspolnego z tematem dyskusji.
          > Czyżbyś chciał ich szantażować ???

          Nie wiesz co ma wspólnego??? Pomyśl godzinę, dwie, cały dzień - to może Ci się
          rozjaśni!!!
    • oliwia.anna.majewska Gross publikuje na Białorusi czy co? 21.09.09, 11:08
    • yeronimo Białoruska gazeta o bandach AK 21.09.09, 11:11
      Przecież to prawda !
      Propaganda Białoruska może to przerysowuje zbytnio,ale tak przecież było.
      Polska za czasów II RP miała większe granice niż jej etniczny zasięg, więc
      prowadzono politykę asymilacji innych narodowości i polonizowania, osiedlania
      Polaków na wschodzie, prowadzono chociażby osadnictwo wojskowe.
      W Polsce od lat traktuje się historię jednostronnie, Polacy zawsze byli
      dobrzy, prawi i porządni, zawsze chcieli dobrze i nikomu krzywdy nie zrobili -
      szkoda tylko,że inne narody tak tego nie widzą ! szczególnie na wschodzie,
      gdzie Polacy stanowili mniejszość, a do dziś wszyscy trąbią o kresach jako
      raku utraconym!
    • 12.12a1 Białoruska gazeta o bandach AK 21.09.09, 11:17
      II RP prowadzila polityke "opolaczenia" Bialorusinów,a ta gazecina wraz z
      Lukaszenka prowadza polityke odmózdzenia Bialorusinów.Ciekawe co jest
      gorsze,mysle ze to drugie.
      • 12.12a1 Re: Białoruska gazeta o bandach AK 21.09.09, 11:25
        Poza tym Polska w latach 20-tych nie napadla na zadne panstwo bialoruskie,bo
        takowe nigdy nie istnialo,natomiast przez bialoruska republike sowiecka Polacy
        pedzili ta czerwona dzicz na wschód.Szkoda tylko,ze nie zniszczyli Polacy tej
        wszawicy i po II wojnie odzylo to dziadostwo.
        • maryjan_pazdzioch Re: Białoruska gazeta o bandach AK 21.09.09, 11:51
          no ciekawa argumentacja :( czyli twierdzisz, ze Bialorusini czy Ukraincy nie maja prawa do swojego panstwa? Niestety przez takie debilne nastawienie II RP skonczyla tak jak skonczyla. Zamiast dzialac na rzecz utworzenia Bialorusi i Ukrainy na wschodzie jako bufor przed ZSRR wladze wolaly snuc mocarstwowe wizje. Efekt byl taki, ze jak tylko pojawila sie okazja to wszyscy (Bialorusini, Polacy, Ukraincy, ...) rzucili sie sobie do gardel - taki kociol balkanski, tyle ze w innej czescie Europy i kilkadziesiat lat wczesniej.
          • 12.12a1 Re: Białoruska gazeta o bandach AK 21.09.09, 12:06
            maryjan_pazdzioch napisała:

            > no ciekawa argumentacja :( czyli twierdzisz, ze Bialorusini czy Ukraincy nie ma
            > ja prawa do swojego panstwa? Niestety przez takie debilne nastawienie II RP sko
            > nczyla tak jak skonczyla. Zamiast dzialac na rzecz utworzenia Bialorusi i Ukrai
            > ny na wschodzie jako bufor przed ZSRR wladze wolaly snuc mocarstwowe wizje. Efe
            > kt byl taki, ze jak tylko pojawila sie okazja to wszyscy (Bialorusini, Polacy,
            > Ukraincy, ...) rzucili sie sobie do gardel - taki kociol balkanski, tyle ze w i
            > nnej czescie Europy i kilkadziesiat lat wczesniej.
            -----------------------------------------------------------------
            • detrius Re: Białoruska gazeta o bandach AK 21.09.09, 12:50
              Chyba nie zrozumiałe(a)ś. Dla Białorusinów i dużej części Ukraińców Polacy są tym kim Rosjanie są dla Polaków.
              • konikoni Re: Białoruska gazeta o bandach AK 21.09.09, 13:07
                Naprawdę, to mają bardzo wybiórczą pamięć. Na każdego zabitego przez państwo
                Polskie Ukraińca czy Białorusina przypada minimum 100000 zamordowanych przez
                ZSRR.
                Spojrzenie na mapę też pokazuje ciekawą rzecz o wiele większe tereny były pod
                okupacją ZSRR niż Polski, na dodatek wiele etnicznych ziem Białoruskich czy
                Ukraińskich dzisiaj nadal jest w granicach Rosji, niestety już bez autochtonów:
                Smoleńsk czy Kubań
    • lepus42 Re: Białoruska gazeta o bandach AK 21.09.09, 13:10
      Nie wiem co wy ludzie chcecie od Łukaszenki. Jest to jeden z najwybitniejszych
      polityków w okolicy. I mówię to całkiem serio. Facet który prowadzi kraj od 15
      lat znajdujący się w kleszczach między Rosją a Polską i nie pozwolił go
      zwasalizować zasługuje na najwyższy podziw. Z jednej strony Putin z towarzystwem
      z drugiej pani Borys z kasą z zachodu z trzeciej pozostałości po Czernobylu, a
      Białoruś w środku. Jak dotąd nikomu jeszcze nie udało się ich rzucić na kolana.
      Żyją może biednie ale za swoje. I życzę im powodzenia.
      • kownopalka Re: Białoruska gazeta o bandach AK 21.09.09, 14:47
        Najgłupszy post jaki się ukazał. Białoruś nie żyje za swoje, ale siedzi na
        garnuszku u Moskwy i gdyby nie ona już dawno nie byłoby reżimu Łukaszenki.
    • john_lennon Re: Białoruska gazeta o bandach AK 21.09.09, 13:52
      oczywiście, Ukraina, Białoruś i Litwa to od tysięcy lat rdzennie polskie ziemie,
      zamieszkane w przeważającej ilości przez Polaków (15%), kochający pokój i
      najwspanialszy naród na świecie i garstkę napływowej ludności białoruskiej,
      ukraińskiej cz też litewskiej (80%). To haniebne kłamstwa, że Polacy na tych
      terenach prześladowali inteligencję, rzekomych patriotów, że pacyfikowali całe
      wioski, że gwałcili i mordowali. Polacy nieśli jedynie cywilizację tym zacofanym
      ludom, które nie wiedziały, co dobre. Narody te w swojej tępocie nie potrafiły
      docenić wysiłku polskich żołnierzy (takie masowe gwałty jednak męczą), i
      donosiły NKWD, którzy to oficerowie wydawali rozkazy mordowania, którzy
      sędziowie skazywali tamtejszych patriotów na śmierć, i którzy klawisze katowali
      i mordowali więźniów politycznych. Jak mogli? tak się odwdzięczyć za
      niezaprzeczalną miłość ze strony polskich panów? czarna niewdzięczność...

      Macki komunistycznej propagandy sięgają daleko, wyobraźcie sobie, że komuniści
      sfałszowali oryginał Traktatu Wersalskiego, w którym możni tego świata
      nakreślili granice Polski na wschodzie wg tzw. linii Curzona, czyli obecnej
      granicy na Bugu. Każdy hardcorowy antykomunista wie, ze jest to fałszerstwo
      mające usprawiedliwić wejście wojsk radzieckich 17 września. Jak wiadomo, wojska
      te nie przekroczyły linii Curzona, niby, że Rosja nie weszła na ziemie polskie.

    • nektarist Białoruska gazeta o bandach AK 21.09.09, 14:54
      Człowiekowi, który gloryfikuje i stawia pomniki Dzierzyńskiemu i Stalinowi nie
      nalezy wierzyć i ufać nigdy. KGB tam wciąż działa pod niezmienioną postacią.
      Kłamstwa, półprawdy, szyderstwa i manipulacja oto sposób działania Łukaszenki.
      To zwykły czekista-kołchożnik, wierny uczen Dzierżynskiego i Stalina.
    • przyjacielameryki Białoruska gazeta o bandach AK 21.09.09, 15:01
      Ktoś kto stawia znak równości pomiędzy "polskimi panami" a wyczynami NAKWD na
      terenie Białorusi chyba niezbyt dobrze życzy temu krajowi. Ale to sama
      Białoruś dokona w końcu wyboru, z kim chce się kolegować i co będzie lepsze
      dla Białorusinów i czy pójdzie w ślady Kremla w manipulowaniu historią????
      Polska ma jasno wytyczoną drogę i dobrze nam z tym, jeżeli Białoruś nie będzie
      chciała się do nas przyłączyć to jej sprawa!!!!
    • snellville Białoruska gazeta o bandach AK 21.09.09, 18:12
      Tak jak w przedszkolu,prosze pani on pierwszy zaczal.
      Nie dziwne wiec ze dostanie w jape od naszej prasy,bo mu sie nalezy.
    • zg13 czyli jest taka bialoruska wersja GW 21.09.09, 21:23
      wiec reklamuja
    • henrywigo Białoruska gazeta o bandach AK 22.09.09, 08:12
      Polskie pany osadnicy wojenni i Bialoruskie parobki na wlasnej ziemi,
      niezla kombinacja do przyszlej tragedii.Ci pierwsi na Syberie drudzy
      do wladzy.
    • grba Białoruska gazeta o bandach AK 22.09.09, 08:31
      Zamiast "bandytów walczących z Armią Czerwoną" czy "kolaborantów Hitlera"
      państwowa telewizja ONT uczciwie przedstawiła walkę Armii Krajowej z Niemcami
      i sowieckim okupantem. I dodała, że 40 proc. żołnierzy AK było
      Białorusinami.


      ONT w poniedziałek późnym wieczorem pokazała pierwszy z trzech odcinków
      dokumentu "Armia Krajowa. Nieznana wojna". To kolejna produkcja w ramach
      sztandarowego projektu telewizji "Zwrotne liczenie", poświęconego mało znanym
      wydarzeniom białoruskiej historii. W ubiegłym roku w ramach tego samego
      projektu ONT wyemitowała film o gen. Władysławie Andersie i tragicznych losach
      żołnierzy jego armii, którzy po zakończeniu II wojny światowej postanowili
      wrócić na tereny należące już do ZSRR.

      "Armia Krajowa. Nieznana wojna" bardzo różni się od tez głoszonych przez
      oficjalną białoruską historiografię. W podręcznikach, zgodnie z sowieckimi
      wzorcami, AK nadal oskarżana jest o kolaborację z Niemcami, a powojenne walki
      z Sowietami określane są mianem bandytyzmu.

      Pierwszy odcinek filmu obejmował działania AK na terenie dzisiejszej Białorusi
      w latach 1939 -43. "Władza radziecka dała dużo. Bezpłatną edukację i medycynę,
      możliwość uczenia się w ojczystym języku, ale jednocześnie zostały
      znacjonalizowane prywatne przedsiębiorstwa, sklepy. Rolnikom zabrano
      najcenniejsze - ziemię (...). Tylko w ciągu czterech miesięcy 1939 r.
      aresztowano ponad 9 tys. mieszkańców zachodniej Białorusi" - tego można m.in.
      dowiedzieć się z dokumentu.

      Jego autorzy właśnie niepopularnością sowieckiej polityki tłumaczą poparcie
      miejscowej ludności dla podziemia. Podkreślają, że nawet do 40 proc. żołnierzy
      w oddziałach AK działających na terenie zachodniej Białorusi stanowiła
      miejscowa ludność. To zaskoczenie - dotychczas działalność polskiego podziemia
      w oficjalnej wersji miała mieć antybiałoruski charakter.

      Film opowiada nie tylko o akcjach AK przeciwko Niemcom, jak zdobycie w
      styczniu 1943 r. przez oddział Jana Piwnika "Ponurego" więzienia w Pińsku, ale
      także o antyradzieckich działaniach, np. brawurowym uwolnieniu w styczniu 1940
      r. z więzienia w Wołkowysku 35 osób.

      - Zadaliśmy sobie pytanie, dlaczego Białorusini szli do AK. I z tego powstał
      film - tłumaczyła nam dziennikarka Taćciana Suchockaja.

      Weterani AK mieszkający na Białorusi nie kryją zdziwienia filmem. -
      Przyzwyczailiśmy się, że w białoruskich mediach nazywa się nas bandytami -
      powiedziała "Gazecie" Weronika Sebastianowicz, prezes Stowarzyszenia Żołnierzy
      AK przy Związku Polaków na Białorusi. Zastrzegła jednak, że do ostatecznej
      oceny filmu potrzebne jest obejrzenie pozostałych odcinków, które mają być
      pokazane w następnym tygodniu.

      Bardziej krytycznie ocenia film niezależny białoruski historyk dr Igor
      Kuźniecou: - To po prostu soft propaganda. Najbardziej ostre momenty zostały
      wygładzone, jednak nadal słyszymy o wyzwoleńczym pochodzie Armii Czerwonej we
      wrześniu 1939 r., ale nie dowiemy się o pakcie Ribbentrop-Mołotow.

      wyborcza.pl/1,75477,6477209,Bialoruska_telewizja_pozytywnie_o_Armii_Krajowej.html
    • darkraj Nieźle nam dokopują! 22.09.09, 09:01
      ========================= Wszyscy wschodni sąsiedzi biorą sobie ostry i
      bolesny odwet na Polsce za dwadzieścia lat (a nawet dłużej) poniewierania ich
      i bezkarnych obelg.
      Także wtrącanie się w wenętrzne sprawy metodami nierzadko bliższymi
      prowokacjom, niż dyplomacji są dzisiaj coraz śmielej wytykane polskim
      politykierom.

      Już wszyscy wiedzą, że "wielki brat" znad Potomaku wypiął się grzecznie na
      swoich solidaruchowych wasali.
      Oni wszyscy (Rosja, Ukraina, Białoruś a nawet Litwa) doskonale wiedzą o
      bezsilności i braku znaczenia Polski na arenie międzynarodowej. Z atakowanych
      zamienili się w atakujących.

      Teraz to polskie władze zmuszone są do ustosunkowania się do licznych, bardzo
      poważnych oskarżeń.
      Inaczej świat przyjmie zarzuty jako "status quo", czyli milczącą akceptację.
      Mamy więc kolejnych kilka "gwoździ do trumny" poetosowych "jelyt" politycznych.
      -----------------------------------------------------------
      • cseresznye77 Re: Nieźle nam dokopują! 22.09.09, 10:01
        "Nam"? Uwazasz siebe za Polaka? Pojecia nie mam jak smiesz zyc wsrod
        Polakow...Nedawno w polskiej TV widzialem propagandowe sovieckie
        ulotki z 17/09/39 roku kerowane do Polakow w jezyku
        polskim.Zaprezentujesz taki sam primitywny kgbowszki styl plucia i
        ponizania.
        • darkraj Re: Nieźle nam dokopują! 22.09.09, 10:22
          cseresznye77 napisał:

          > "Nam"? Uwazasz siebe za Polaka? Pojecia nie mam jak smiesz zyc wsrod
          > Polakow...Nedawno w polskiej TV widzialem propagandowe sovieckie
          > ulotki z 17/09/39 roku kerowane do Polakow w jezyku
          > polskim.Zaprezentujesz taki sam primitywny kgbowszki styl plucia i
          > ponizania.
          ================================ Bujaj się oszołomski matołku. O jakim pluciu i
          poniżaniu bełkoczesz?
          To poetosowe "jelyty" poniżali i poniżają własny naród budując nienawistną
          wrogość wobec całego świata.

          Dlaczego mam przyjmować za prawdziwą idiotyczną normę kwaczego bajora, że:
          "...nikt nam nie wmówi, że czarne jest czarne, a białe jest białe..."?
          Gdzie jest napisane, że władze przedwojennej Polski były najświętsze, i bez skazy?
          Kto spowodował wystawienie narodu na zagładę, niczym pokorne baranki podstępem
          zaprowadzone na rzeź? Pokojowa polityka sanacji? Puknij się w swój pusty łeb!
          Jeśli bezkrytycznie uważasz, że Polska była i jest "zawsze dziewica", to
          zacznij się uczyć albo leczyć.
          ------------------------------------------------------------
          • cseresznye77 Re: Nieźle nam dokopują! 22.09.09, 10:46
            Kto tobie placi za szambo ktore za soba zosztawiasz? Bo ne lubisz
            Kaczynszki i dlatego wyjesz publicznie? Nie chodzi zeby ne byc
            krytyczy ale tzeba pamietac i uwazac zkim opluwa sie wlasny narod.
            > zacznij się uczyć albo leczyć.
            Ty sie zazcnij uczyc histori swojego ruszkiego bagna, prowadzania na
            rzez o lagrach ,glodzie i pokojowej politiki kgbowszkiej.Gdy sie
            uporasz wytrzyj buty, wejdz na fórum i rozmawaj z Polakami o
            histori.Wysylanie na leczene zdradza ciebe, stara bolsewicka metoda
            walki z ludzmi.
    • przyjacielameryki Darkaraj jesteś głupi!!!!! 22.09.09, 10:49
      Oczywiście Polska przedwojenna nie była zbyt przyjazna mniejszościom, świadczy
      o tym np. minimalny udział tych mniejszości(Ukraińców, Białorusinów, Żydów) we
      władzach lokalnych pomimo znacznej przewagi ludnościowej Ukraińców czy
      Białorusinów ale i Żydów na danym terenie! To niestety był błąd, nie za bardzo
      potrafiliśmy integrować całe społeczeństwo, niezależnie od przyczyn!!!! Jednak
      stawianie znaku równości pomiędzy tymi niedoskonałościami państwa polskiego a
      wyczynami NKWD - mordami setek tysięcy najwartościowszych ludzi,zsyłaniu
      milionów całych rodzin w Sybir i niewolniczej pracy, nieustannych
      aresztowaniach prześladowaniach i torturach, niszczeniu kultury, wiary,
      wreszcie okupowaniu i wyzyskiwaniu całych krajów przez 45 lat skutkującego
      zacofaniem cywilizacyjnym, jest kompletną niedorzecznością, niekompetencją,
      zakłamaniem i wpisuje się tylko i wyłącznie w styl propagandy kremlowskiej(nie
      wiele różniącej się od tej stalinowsko-goebelsowskiej)!!!!!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka