Dodaj do ulubionych

Granica z Ukrainą trudna do zdobycia

23.11.09, 10:33
Widocznie Ukrainie bardziej zalezy na zlych ukladach z Polska niz na dobrych.
W kazdej chwili mogliby to zmienic ale po prostu nie chca.
Obserwuj wątek
    • dejot7 Re: Granica z Ukrainą trudna do zdobycia 23.11.09, 11:45
      Czyli co, Ukraińcy są winni, że naszym funkcjonariuszom nie chce się
      wyjść z budki żeby odprawiać ludzi?
      Nawet jeżeli nieprawidłowości po stronie ukraińskiej są większe, nie
      tłumaczy to opieszałego działania naszych służb. Chyba powinniśmy
      równać do lepszych, a nie zasłaniać się "że u nich jest jeszcze
      gorzej".

      A dla Rzecznika Praw Obywatelskich brawo za zajęciem się realnym
      problemem obywateli, a nie kolejną polityczną szopką.
      • lexus_400 Re: Granica z Ukrainą trudna do zdobycia 23.11.09, 14:28
        Wina lezy po obu stronach. Tak Polacy jak i Ukraincy zarabiaja na
        tym chorym procederze. Czasami czlowiek sie zastanawia po co
        Gorbaczow dal demoludom wolnosc ...
        • lol76 Gdzie??? W centrum Europy??? hahaha 23.11.09, 15:41
          Skarzyli sie ze ma to miejsce w centrum europy???
          hahahaha To jakis smutny, chory zart. Polska i Ukraina nie jest w
          zadnym centrum Europy. Jestesmy na wschodzie i to dalekim.
          Nie kwalifikujemy sie do centrum Europy w zaden sposob, ...przeciez
          nie politycznie, spolecznie czy ekonomicznie ...a juz na pewno nie
          swiatopoglodowo.
          • lexus_400 Re: Gdzie??? W centrum Europy??? hahaha 23.11.09, 17:21
            Ruscy do dzis dnia po malej wodce mowia: Kura nie ptica, Polszia nie
            zagranica :)
            • olias Re: Gdzie??? W centrum Europy??? hahaha 23.11.09, 17:54
              stawieniu. tak, prawda. ale o ile my mamy tu negatywne skojarzenia,
              to Rosjanie nie mówią tego ze złym nastawieniem. dla nich
              Polsza "nie zagranica", Polacy i Rosjanie są mentalnie podobni do
              siebie. na pytanie z kim chciałbyś wypić wodkę wskażą siebie
              nawzajem.
              ..... do cholery, za komuny jak tu przyjeżdżali to zaopatrywali się
              w płyty z Okudżawą. Bo gdzieżby na świecie był Okudżawa do kupienia
              jak nie w Polsze?
              • wlodwoz Re: Gdzie??? W centrum Europy??? hahaha 23.11.09, 19:41
                Też było odwrotnie. Tam kupiłem komplet płyt Wysockiego! Nie wiedzieli ile to
                warte.
              • yankes1968 Re: Gdzie??? W centrum Europy??? hahaha 23.11.09, 19:56
                z tym 'mentalnym' podobieństwem nie do końca się zgadzam. W UK pracowałem przez
                3 lata z rodowitym Indiańcem ze szczepu Pomo i stwierdzam, że to oni właśnie są
                nam najbliżsi duchowo :) Serio to pisze.
            • antoni99 Re: Gdzie??? W centrum Europy??? hahaha 23.11.09, 20:19
              lexus_400 napisała:

              > Ruscy do dzis dnia po malej wodce mowia: Kura nie ptica, Polszia nie
              > zagranica
              I co nie mają racji ?!!!!!! Bez wódki można tak powiedzieć, jeśli orientujesz
              się w wielkości ROSJI !!!! Pod każdym względem !!!!!!!!
    • vito3 Granica z Ukrainą trudna do zdobycia 23.11.09, 12:12
      polacy dzialaja w spolce dostaja od ukraincow dzialke za tworzenie
      korka sytuacja jest znana i stara jak swiat urzednicy obu panstw nie
      protestuja bo nie jezdza incognito to jest spora kasa do podzialu na
      dobrze zblokowanym przejsciu nawet i pol miliona na dobe normalnie
      robi granice 20 procent biednych ktorych nie stac na 50 baksow
      ciekaw jestem ile dostaje szef naszych pogranicznikow dziennie za
      robienie korka mysle ze kontrola skarbowa ich majatu a takze ich
      krewnych dalaby przejrzystszy obraz wszyscy zdziwilibyscie sie jak
      wielki majatek posiadaja rodziny tych skromnie w koncu zarabiajacych
      urzednikow panstwowych pomijam juz fakt ze 10 procent palaczy w
      polsce pali ukrainskie fajki co przy tej drobiazgowej kontroli jest
      co najmniej zastanawiajace caly ten interes jest bardzo czytelny
      srednio rozgarniety dziennikarz jest w stanie rozszyfrowac go w trzy
      dni nasze sluzby ani normalne ani specjalne od lat 20 tu nie
      potrafia nie dlatego ze sa tepe a dlatego ze polecenia ktore wtej
      sprawie dostaja ograniczaja sie do tepienia konkurencji wydawanie
      wiz ukraincom to kolejny dwunarodowy biznes tak ze mowienie iz
      narody nasze nie dogaduja sie jest nieprawdziwe tam gdzie jest kasa
      wspolpraca kwitnie
      • grlt Re: Granica z Ukrainą trudna do zdobycia 23.11.09, 14:47
        A teraz po polsku proszę. Z akapitami, dużymi literami na początku zdań i bez tylu literówek...

        bo naprawdenie sue hce czytac takiefo teksu... :(
        • mariuszelwood Re: Granica z Ukrainą trudna do zdobycia 23.11.09, 16:37
          CZEPIASZ SIĘ !!!!!!!!!!
        • lagosapapa Re: Granica z Ukrainą trudna do zdobycia 23.11.09, 16:38
          Masz rację. vito3 wstawił taki pseudopolski bełkot, że bez pół litra nie
          razbierosz :-) To pewnie jakiś giertychowy maturzysta, który nie zdążył poznać
          zasad poprawnej polszczyzny.
          • vito3 Re: Granica z Ukrainą trudna do zdobycia 23.11.09, 17:19
            wyluzuj jak masz klopot ze zrozumieniem prostego tekstu chetnie
            wytlumacze jezeli natomiast to jakies dydaktyczne natrectwo nie
            czuje sie kompetentny innym purystom moge powiedziec ze nie mam
            matury zadnej nawet giertychowskiej nie myslalem ze to jakis cenzus
            niezbedny na forum skupcie sie na problemie bo to jest istota forum
            nie osobiste wycieczki
            • tk_s Re: Granica z Ukrainą trudna do zdobycia 23.11.09, 21:02
              Nie przejmuj się. U mnie za formę masz 4, ale za treść 14 w 10-stopniowej skali. :)
              --------------------------------------------------------
              Wszyscy jesteśmy trochę odchyleni. Bać się należy tych normalnych... (Jack Carter)
              --------------------------------------------------------
            • pajak6011 konstytucja, prezydent.. a wy o granicznej mafi! 23.11.09, 23:04
              Takie bzdury polityków nie interesuja. To za mała kasa. Zostawili te
              mafijne profity dla leśnych zbójników, lokalnych policjantów i
              urażonych zesłaniem na wschód celników. Prawdziwy polityk taką
              korupcja sie nie papra. A miotły nie widać.
              Pajak
          • rc47 Re: Granica z Ukrainą trudna do zdobycia 23.11.09, 19:17
            Co się czepiacie chłopa. Brak kropki w klawiaturze i to wszystko.
    • darino Hrebenne jest chyba najbardziej tragiczne ... 23.11.09, 13:50
      Te 9.5 godziny to dobry wynik. Czasami trzeba stac nawet 24 godziny. A ta
      banda zbierajca oplaty za przejazd funkcjonuje juz kilkanascie lat.
      • zosl Re: Hrebenne jest chyba najbardziej tragiczne ... 23.11.09, 14:38
        Zgadza się.!
        Na granicy funkcjonuje zgrabny układ współpracujący ze sobą.Nie ma szansy żeby
        przejechać szybko nie dając komuś łapówki .
        Pamiętam, ze nawet kilkanaście lat temu panowała przy wyjeździe z Ukrainy opłata
        "ekologiczna".Dawano na nią kwit i wtedy można było wyjechać.Jak nie było
        hrywien, to brali w dolarach.
        Dzwoniłam oburzona do ambasady Ukrainy, oczywiści bez odzewu.Nawyki wieloletnie
        pokutują.
        • kylomylo Re: Hrebenne jest chyba najbardziej tragiczne ... 23.11.09, 14:59
          Opłata ekologiczna ma się dobrze. W zeszłym roku jechałem przez granicę w
          Zosinie. Jakieś 200 metrów przed granicą siedzi pan w budce i kosi. Ponieważ
          byłem tam przypadkiem i zupełnie niekumaty (wycieczki mi się zachciało) nie
          miałem ani grosza i przejechałem bez problemu, minus 4 godziny czekania na moście.
    • dokto Pierwszy śnieg 23.11.09, 14:55
      W tym roku pierwszy atak zimy zaskoczył nawet Recznika PO.
      Ale przy następnym mozemy się spodziewać wyjazdów jego urzędników
      incognito w teren (Dlaczego rząd nie wyposażył każdego kierowcy w opony
      zimowe albo łańcuchy?!)
      Przed Świętami zapewne znajda się oni wśród stojących w ogonku za karpiem
      (nierybie warunki sprzedaży ryby!) lub drzewkiem (co rząd zrobił żeby
      choinkom nie spadały igły?!).
      BYć może później będą się wdzierac do mieszań w przebraniu świętych
      mikołajów (Dlaczego rząd nie reaguje na masowe narkotyzowanie Polaków się
      makowcem ?!)
    • parkiecik Granica z Ukrainą trudna do zdobycia 23.11.09, 15:48
      Dlaczego nikt po obu stronach granicy nie zacznie rozmawiać jak zmienić tą sytuację. Przecież w tym wypadku szybka odprawa leży zarówno w interesie jednej jak i drugiej strony. Oczywiście, nie można przeoczyć siły granicznej mafii, ale nie sądzę, aby ona była w stanie skutecznie paraliżować jakiekolwiek próby zmiany sytuacji na granicy. Czy dojazdy na mecze Euro 2012 będzie trzeba planować z uwzględnieniem doby w przygranicznej kolejce?
      • dinki_red Re: Granica z Ukrainą trudna do zdobycia 23.11.09, 16:13
        no wlasnie.
        Igrzyska za pasem.Nalezy sie spodziewac ze w tym okresie do
        normalnego natezenia ruchu dolacza sie kibice w naprawde duzej
        ilosci.
        Jak odprawa bedzie wygladac tak jak teraz to nie w godzinach a w
        dobach trzeba bedzie czas oczekiwania na odprawe mierzyc.

        W zeszlym roku transport towarowy mial takie problemy.Kolejki na
        granicy ciagnely sie na 25 km albo wiecej ,ze nawet zakorkowalo to
        przygraniczne miasto (Chelm jesli sie nie myle).Oczekiwanie na
        odprawe trwalo 2-3 dni.Zdaje sie ze jeden z kierowcow mial nawet
        zawal serca w tej kolejce i karetka miala utrudniony dojazd.
    • guru133 Duużo lat i zmiany rządu potrzebował niedorzecznik 23.11.09, 16:02
      żeby stwierdzić ten od dawna znany fakt.
      • tc2 Duużo lat i zmiany rządu potrzebował niedorzecznik 23.11.09, 16:37
        Podobne "stosuneczki" są na granicy z Białorusią.

        Pewnie naprawić to byłoby łatwo, ale nie ma woli, bo "decydęci" najwyraźniej
        mają prywatny interes w trwaniu tego burdlu.
        -wspólne odprawy PL+UKR
        -stała obecność i konkurencja CBA CBŚ RPO etc itd w trzymaniu celników i
        jawnogrzesznic za twarz
        -zaproszenie celników i pograniczników innych państw europejskich do wspólnego
        strzyżenia granicy
        -zwiększenie liczby i rodzajów przejść granicznych
        tc2
        • czuly-wojtek Re: Duużo lat i zmiany rządu potrzebował niedorze 23.11.09, 19:48
          I chyba z Rosją tak samo?

          > -zaproszenie celników i pograniczników innych państw europejskich
          do wspólnego
          > strzyżenia granicy

          Ja przepraszam - czy tu europejski burdel, że mają zajmować się tym
          służby innych krajów? To tak jak nasi pogranicznicy mieliby pilnować
          granicy Bułgarii z Turcją (tam to dopiero korupcja pełną gębą), albo
          patrolować gibraltarskich wybrzeży przed imigrantami z Afryki. Miło?

          > -zwiększenie liczby i rodzajów przejść granicznych

          A co się bezustannie robi? Czy napawdę myślisz, że w sytuaji, kiedy
          Ukrainie i tak prawdopdobonoie zabiorą Euro 2012, to naszym -
          priorytetem jest budowanie masowo przejść z "ulubionym" (według nas)
          sąsiadem?
          • babaqba Re: Duużo lat i zmiany rządu potrzebował niedorze 23.11.09, 20:32
            czuly-wojtek napisał: (...)to naszym -
            > priorytetem jest budowanie masowo przejść z "ulubionym" (według nas)
            > sąsiadem?

            Zwracam nieśmiało uwagę, że nienawiść do sąsiednich narodów to fobia
            katonarodowców. Normalna reszta ma głęboko w dupie te sprawy i chce
            żyć normalnie. Widzę to na granicy z Niemcami, Czechami (ukraińskiej
            nie znam). Tylko mentalne popłuczyny po szlachcie polskiej siedzą i
            plują jadem na wszystkich wokół. Polski szlachcic tak samo wrednie
            traktował chłopa polskiego i ukraińskiego. Nie mamy nic do siebie.
            Tworzenie się nowej warstwy szlacheckiej w Polsce jest zaawansowane i
            w porozumieniu z kościołem znów zawłaszcza ona kraj. Już raz kościół i
            szlachta doprowadziły Polskę do upadku. Niczego się nie nauczyliśmy i
            pozwalamy im na to znowu. Insurekcji nam trza!
        • anuszka_ha3.agh.edu.pl Re: Duużo lat i zmiany rządu potrzebował niedorze 23.11.09, 20:43
          tc2 napisał:

          > Podobne "stosuneczki" są na granicy z Białorusią.

          Jechałam na Białoruś przez Terespol, latem zeszłego roku. Nie było prawie
          kolejki. Kilka aut, z tego co pamiętam.
    • tadjan Granica z Ukrainą trudna do zdobycia 23.11.09, 16:16
      a ten się dzisiaj obudził?- rzecznik pisiarski

    • rosolina Granica z Ukrainą trudna do zdobycia 23.11.09, 16:22
      Całe szczęście, że nie muszę ani nie chcę tam jeździć. Tamte strony
      to dla mnie w ogóle jakaś inna galaktyka.
    • dzakarta Granica z Ukrainą trudna do zdobycia 23.11.09, 16:33
      Tak działają służby państwowe pod kierownictwem solidaruchów w Polsce i
      ukraińskich banderowców na Ukrainie.
      • x2468 Re: Granica z Ukrainą trudna do zdobycia 23.11.09, 16:52
        Wracalem z Lwowa.Po drodze,jadac do granicy zabralem z drogi
        ukrainskiego pogranicznika.Przed granica uformowala sie ponad
        kilometrowa kolejka.Dzieki Ukrainskiemu pogranicznikowi udalo mi sie
        podjechac(sluzbowym pasem)do samej granicy.Szlaban byl
        opuszczony,straznicy graniczni i celnicy (ukrainscy)zajeci rozmowa
        stali przy tym zamknietym szlabanie.Za pare dolarow,podniesli
        szlaban i nastepnie natychmiast opuscili.Wjechalem na pas
        graniczny.Nikogo nie bylo.Nie bylo podroznych ani urzednikow
        ukrainskich.Zostali pod szlabanem.Podjechalem pod Polska
        placowke,parominutowa odprawa i bylem Polsce.Pareset metrow za
        granica zatrzymalem sie aby odpoczac.Od granicy przynajmniej dwie
        godziny nikt nie jechal.Tak to widzialem.
    • bezzebnypirat Jest mi po prostu wstyd... 23.11.09, 16:48
      Czy zapomnielismy juz jak sami bylismy traktowani jak bydlo na granicach 'z
      zachodem' po upadku komuny? Dlaczego teraz podobnie zachowujemy sie wobec
      Ukraincow i Bialorusinow?

      To HANIEBNA sytuacja.

      Jest mi zwyczajnie wstyd i przykro z tego powodu.
      • drdr2 zosin 23.11.09, 17:01
        w zosinie są wspólne odprawy i to nic nie zmienia. Każdemu kolejnemu
        pogranicznikowi czy tamożnikowi trzeba dać w łapę. Daję takiemu 10
        hrywien za pieczątkę, a on co mi tu dajesz, dawaj 15. Dlaczego?
        Maluchem jedziesz czy passatem, dawaj 15. (w passacie jest duży
        zbiornik paliwa). To jest przemysł. Przejazd przez granicę kosztuje
        20-40 zł łapówek dla ukraińców, (nie mówię tu wcale o mafii
        kolejkowej tylko o opłatach za kolejne pieczątki) parę tysięcy aut
        dziennie x ilość przejść... Pogranicznik bierze kasę, dzieli się z
        dowódcą, ten ze swoim szefem we włodzimierzu, tamten z tym w łucku,
        a ten z łucka z samym ministrem w kijowie. PRZEMYSŁ UKRAIŃSKI po
        prostu
    • waldenoc1 Granica z Ukrainą trudna do zdobycia 23.11.09, 16:52
      ha , ha zupełnie się z tym nie zgadza jakiś biurokrata z
      ministerstwa, niech sobie jedzie i zobaczy. Zupełna porażka a
      dziennikarze mu odpuścili- no ale o młodych bandytach to umieli
      napisać a logicznie myśleć nie umieją-kolejka tworzy się właśnie
      dzięki braku organizacji pracy po stronie polskiej-coś na zasadzie
      zbyt wąskiego lejka. Temat znany od wielu lat, rozwiązania są bardzo
      proste bo przy nowo wybudowanych terminalach to nie problem
      infrastruktury i technicznych możliwości -ale wystarczy usprawnić
      system
      odprawy celnej. Bo niby dlaczego to jeden celnik sprawdza samochód i
      sam wprowadza dane do komputera a klikanie zajmuje mu sporo czasu.
      Sytuacja na wjeździe do Polski to skandal XXI w. Przecież wjeżdżamy
      do swojego kraju !!!!
    • pocalujta_wujta P. Smogorzewski nie rozumie co czyta 23.11.09, 17:42
      Klania sie pojecie "sredni czas" Panie Dyrektorze. A usredniac mozna na wiele
      sposobow i srednia obchodzi zwykle urzedasow a nie klientow, ktorzy maja w
      glowie pojecie "maksymalny" jesli chodzi o przestoje i opoznienia.

      Jesli jedno przejscie nie dziala poprawnie o te srednia czasu moze Pan sobie
      zachowac dla siebie, a nie probowac otumaniac spoleczenstwo, bo sredni czas po
      wszystkich przejsciach nie odzwierciedlka nieprawidlowoasci na jednym
      przejsciu w zaden sposob (klania sie matematyka i zrozumienie pojec).
    • pocalujta_wujta A wspolnych kontroli nie da sie tam wprowadzic, bo 23.11.09, 17:46
      jedna lub druga strona musialaby ulec korupcji. To ciezko sie tak domyslec, ze
      te oplaty za przepuszczanie sa dzielone z celnikami jednej czy drugiej strony?
      Trzeba tylko zlapac za reke gnojkow. na razie nie ma dowodow, bo wyglada jakby
      to byl naturalny mechanizm napedzajacy proceder.
    • olias Granica z Ukrainą trudna do zdobycia 23.11.09, 17:48
      a skąd zdziwienie panie Kochanowski? przecież po to podzieliliście
      Polskę na bogatą i inwestycyjną i biedną by było więcej żarcia dla
      was.
      jak ja to lubię - co chwila jakaś menda z bogatej warszawy odkrywa
      że poza nimi jest inny kraj. żryjcie wiecej, może sie wreszcie
      zadławicie.
      • harey Re: Granica z Ukrainą trudna do zdobycia 23.11.09, 19:27
        Kolega ma rację. Dróg nie ma. Kolej zlikwidowali. Zapowiadane nowe przejścia
        graniczne dopiero po 2013!!! Zamojszczyzna skazana na zapomnienie.
    • morlow07 Granica z Ukrainą trudna do zdobycia 23.11.09, 18:34
      Bogaci i biedni są wszędzie ale nie wszędzie jest taki (przepraszam) burdel.
      Raz w roku bywam w Kijowie i przećwiczyłem temat we wrześniu na przejściu
      Jagodin - Dorohusk. Co tam 9 i pół godziny - a 17 nie łaska?
      Tyle czasu mi to zajęło. Ponieważ nie zapłaciłem mafii kolejkowej po
      ukraińskiej stronie, więc na wjazd na teren przejścia granicznego stałem w
      kolejce (tych którzy nie zapłacili) 12 godzin. W tym czasie tylko śmigały po
      lewym pasie ci którzy zapłacili. Ponieważ nie jestem przemytnikiem ani mrówką,
      więc formalności na samym ukraińskim przejściu zajęły mi "tylko" 2 godziny, no
      i jeszcze 3 po stronie polskiej. Tak wielkiej korupcji jaką widziałem po
      stronie ukraińskiej jeszcze nie widziałem na świecie, choć tylko na
      Antarktydzie nie byłem. To zorganizowany system blokowania granicy i nie wiem,
      czy poradziłyby sobie z tym brygady niemieckie, duńskie czy holenderskie.
      Musiałyby stacjonować w jednym miejscu nie dłużej niż miesiąc, bo jeśli
      dłużej, to i one zaczęłyby brać. To po prostu upodlenie człowieka.
      Czy jest wyjście z sytuacji? Jestem pesymistą. Na EURO 2012 na dwa tygodnie
      wszystko będzie OK, potem wszystko wróci do "normy". I ci co jechali na mecz
      nawet nie zorientują się jak jest w rzeczywistości. Ja więcej na Ukrainę
      samochodem nie pojadę - bo na tych przejściach korupcja tkwi we krwi.
      • drdr2 Re: Granica z Ukrainą trudna do zdobycia 23.11.09, 19:14
        proponuję dziennikarzom pojechać tam z ukrytą kamerą, nagrać
        zachowania ukraińców, wszystkie żądania łapówek, ślamazarność i
        chamstwo polskich celników, puścić to w programie "uwaga" czy
        podobnym i dopiero wtedy się obudzi konsul minister czy ambasador.
        choć i to pewnie na długo nie pomoże, za duże pieniądze tam się
        ściąga
    • wlodwoz Granica z Ukrainą trudna do zdobycia 23.11.09, 19:38
      Zdarza mi się przekraczać tę granicę. Stwierdzam jednoznacznie! Ukraińcy są
      uprzejmi i nie tamują ruchu. Mafia po ich stronie, żyje z tamowania przejścia
      przez mieszkańców pogranicza, zatrudnionych na przejściach. Tu nasuwają się,
      nie tak całkiem nieuzasadnione, podejrzenia. Na nieuzasadnionym opóźnianiu
      przekraczania granicy, mają w tym interes! Jeżeli CBA tego nie widzi, to
      zlikwidujmy etaty bęcwałów: Mareczka, Kamińskiego i innych nieudaczników!
      Wszyscy niby to wiedzą! Tylko nikt nie mówi Tuskowi? Chyba, że Tuskowi zależy
      na tolerowaniu tej, chorej sytuacji!?
    • venus99 Granica z Ukrainą trudna do zdobycia 23.11.09, 19:39
      p.dyr.Smogorzewski nie ma kontaktu z rzeczywistością!nigdy nie
      czekałem krócej niż 5 godzin.ewidentną winę za to ponoszą służby
      polskie.
    • jolunia01 Granica z Ukrainą trudna do zdobycia 23.11.09, 19:56
      Pan Smogorzewski powinien wiedzieć, że największym kłamstwem jest
      statystyka. I niech nie pitoli głupot. Z powodów rodzinnych w
      ostatnich latach kilkakrotnie musiałam pojechać na Ukrainę i jak
      najgorzej oceniam pracę polskich służb granicznych - niezależnie od
      przejścia: to w Medyce, po szybkiej odprawie ukraińskiej, czekałam w
      upale niemal 7 godzin "na ziemi niczyjej" w rejsowym autobusie, to w
      Korczowej, po około półgodzinnym oczekiwaniu po stronie ukraińskiej
      spędziłam w samochodzie ponad 9 godzin przed polską odprawą, to w
      Hrebennem, akurat podczas w miarę szybkiej (niecałe 3 godziny
      oczekiwania) polskiej odprawy celnej widziałam jak celnik sprawdzał
      ukraiński autobus (rejsowy) i bardzo się starał, żeby nic nie
      znaleźć, a nieliczni pasażerowie Polacy zastanawiali się, jak to
      mozliwe, że nie nasunęły mu żadnych podejrzeń ani podarte obicia,
      ani pozdejmowane kratki przy wywietrznikach, ani wiele innych oznak
      ingerencji w wyposażenie autobusu, podobnie jak jak drugiemu
      celnikowi niczego nie zasugerowały przesadnie obszerne stroje
      podróżnych, w Zosinie też nie lepiej.
      To, że przez ten czas nie ma mozliwości skorzystania z toalety jakoś
      panu Smogorzewskiemu nie przeszkadza w pochlebnej ocenie "pracy"
      polskich służb.
    • antoni99 Granica z Ukrainą trudna do zdobycia 23.11.09, 20:14
      horror to delikatne określenie, ja nie jżdżę obecnie za granicę w stronę
      Rosji, Ukrainy czy Białorusi. To NOWA STALOWA KURTYNA jaka Polska rozwiesiła
      wraz i z pomocą UE ! Tego w historii jeszcze nie było to nie czasy żelaznej
      kurtyny jak nazywali kiedyś te granice. Za komuny w latach 70 tych byłem na
      Ukrainie (d. ZSRR) ale wjazd był bezproblemowy, wręcz kulturalny. A pobyt nie
      do zapomnienia. Dzisiaj to tragedia, nasze straże ( SG i SC) robią wszystko by
      nam obrzydzić wjazd i wyjazd na Ukrainę ! Do pewnego czasu brali i nasi
      łapówki i jakoś szło, można było przyśpieszyć odprawę, teraz boją się brać i
      pokazują co mogą zrobić i co robią !!!! Nas Obywateli Unii mają za
      szmatławców, oszołomów, a oni są PANAMI EUROPY ! To wstyd i wobec Ukraińców
      których też traktują jak ludzi ostatniej kategorii. Czas z tym skończyć, ale
      kto ma to zrobić. A to proste naszych Celników i Służbę Graniczną usunąć i dać
      np. Francuzów, Niemców, Włochów czy innych Europejczyków którzy dorośli do
      tego miana !!!!!
    • antoni99 Re: Granica z Ukrainą trudna do zdobycia 23.11.09, 20:17
      anders76 napisał:

      > Widocznie Ukrainie bardziej zalezy na zlych ukladach z Polska niz na dobrych.
      > W kazdej chwili mogliby to zmienic ale po prostu nie chca.
      Trzeba się nauczyć czytać zanim się coś napisze ! Także przeczytaj cały artykuł,
      a nie tylko tytuł anders76 i zabieraj głos w sprawie !!!!!!!!
    • tomak69 Granica z Ukrainą trudna do zdobycia 24.11.09, 00:59
      Tak to skandal ,tez czekalem ok.9 godzin na przekroczenie granicy w
      Korczowej,bardzo drobiazgowe kontrole i zlosliwosc polskich sluzb
      granicznych!!!Skutecznie to zniecheca do odwiedzania Ukrainy!!!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka