anders76 23.11.09, 10:33 Widocznie Ukrainie bardziej zalezy na zlych ukladach z Polska niz na dobrych. W kazdej chwili mogliby to zmienic ale po prostu nie chca. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
dejot7 Re: Granica z Ukrainą trudna do zdobycia 23.11.09, 11:45 Czyli co, Ukraińcy są winni, że naszym funkcjonariuszom nie chce się wyjść z budki żeby odprawiać ludzi? Nawet jeżeli nieprawidłowości po stronie ukraińskiej są większe, nie tłumaczy to opieszałego działania naszych służb. Chyba powinniśmy równać do lepszych, a nie zasłaniać się "że u nich jest jeszcze gorzej". A dla Rzecznika Praw Obywatelskich brawo za zajęciem się realnym problemem obywateli, a nie kolejną polityczną szopką. Odpowiedz Link Zgłoś
lexus_400 Re: Granica z Ukrainą trudna do zdobycia 23.11.09, 14:28 Wina lezy po obu stronach. Tak Polacy jak i Ukraincy zarabiaja na tym chorym procederze. Czasami czlowiek sie zastanawia po co Gorbaczow dal demoludom wolnosc ... Odpowiedz Link Zgłoś
lol76 Gdzie??? W centrum Europy??? hahaha 23.11.09, 15:41 Skarzyli sie ze ma to miejsce w centrum europy??? hahahaha To jakis smutny, chory zart. Polska i Ukraina nie jest w zadnym centrum Europy. Jestesmy na wschodzie i to dalekim. Nie kwalifikujemy sie do centrum Europy w zaden sposob, ...przeciez nie politycznie, spolecznie czy ekonomicznie ...a juz na pewno nie swiatopoglodowo. Odpowiedz Link Zgłoś
lexus_400 Re: Gdzie??? W centrum Europy??? hahaha 23.11.09, 17:21 Ruscy do dzis dnia po malej wodce mowia: Kura nie ptica, Polszia nie zagranica :) Odpowiedz Link Zgłoś
olias Re: Gdzie??? W centrum Europy??? hahaha 23.11.09, 17:54 stawieniu. tak, prawda. ale o ile my mamy tu negatywne skojarzenia, to Rosjanie nie mówią tego ze złym nastawieniem. dla nich Polsza "nie zagranica", Polacy i Rosjanie są mentalnie podobni do siebie. na pytanie z kim chciałbyś wypić wodkę wskażą siebie nawzajem. ..... do cholery, za komuny jak tu przyjeżdżali to zaopatrywali się w płyty z Okudżawą. Bo gdzieżby na świecie był Okudżawa do kupienia jak nie w Polsze? Odpowiedz Link Zgłoś
wlodwoz Re: Gdzie??? W centrum Europy??? hahaha 23.11.09, 19:41 Też było odwrotnie. Tam kupiłem komplet płyt Wysockiego! Nie wiedzieli ile to warte. Odpowiedz Link Zgłoś
yankes1968 Re: Gdzie??? W centrum Europy??? hahaha 23.11.09, 19:56 z tym 'mentalnym' podobieństwem nie do końca się zgadzam. W UK pracowałem przez 3 lata z rodowitym Indiańcem ze szczepu Pomo i stwierdzam, że to oni właśnie są nam najbliżsi duchowo :) Serio to pisze. Odpowiedz Link Zgłoś
antoni99 Re: Gdzie??? W centrum Europy??? hahaha 23.11.09, 20:19 lexus_400 napisała: > Ruscy do dzis dnia po malej wodce mowia: Kura nie ptica, Polszia nie > zagranica I co nie mają racji ?!!!!!! Bez wódki można tak powiedzieć, jeśli orientujesz się w wielkości ROSJI !!!! Pod każdym względem !!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
vito3 Granica z Ukrainą trudna do zdobycia 23.11.09, 12:12 polacy dzialaja w spolce dostaja od ukraincow dzialke za tworzenie korka sytuacja jest znana i stara jak swiat urzednicy obu panstw nie protestuja bo nie jezdza incognito to jest spora kasa do podzialu na dobrze zblokowanym przejsciu nawet i pol miliona na dobe normalnie robi granice 20 procent biednych ktorych nie stac na 50 baksow ciekaw jestem ile dostaje szef naszych pogranicznikow dziennie za robienie korka mysle ze kontrola skarbowa ich majatu a takze ich krewnych dalaby przejrzystszy obraz wszyscy zdziwilibyscie sie jak wielki majatek posiadaja rodziny tych skromnie w koncu zarabiajacych urzednikow panstwowych pomijam juz fakt ze 10 procent palaczy w polsce pali ukrainskie fajki co przy tej drobiazgowej kontroli jest co najmniej zastanawiajace caly ten interes jest bardzo czytelny srednio rozgarniety dziennikarz jest w stanie rozszyfrowac go w trzy dni nasze sluzby ani normalne ani specjalne od lat 20 tu nie potrafia nie dlatego ze sa tepe a dlatego ze polecenia ktore wtej sprawie dostaja ograniczaja sie do tepienia konkurencji wydawanie wiz ukraincom to kolejny dwunarodowy biznes tak ze mowienie iz narody nasze nie dogaduja sie jest nieprawdziwe tam gdzie jest kasa wspolpraca kwitnie Odpowiedz Link Zgłoś
grlt Re: Granica z Ukrainą trudna do zdobycia 23.11.09, 14:47 A teraz po polsku proszę. Z akapitami, dużymi literami na początku zdań i bez tylu literówek... bo naprawdenie sue hce czytac takiefo teksu... :( Odpowiedz Link Zgłoś
mariuszelwood Re: Granica z Ukrainą trudna do zdobycia 23.11.09, 16:37 CZEPIASZ SIĘ !!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
lagosapapa Re: Granica z Ukrainą trudna do zdobycia 23.11.09, 16:38 Masz rację. vito3 wstawił taki pseudopolski bełkot, że bez pół litra nie razbierosz :-) To pewnie jakiś giertychowy maturzysta, który nie zdążył poznać zasad poprawnej polszczyzny. Odpowiedz Link Zgłoś
vito3 Re: Granica z Ukrainą trudna do zdobycia 23.11.09, 17:19 wyluzuj jak masz klopot ze zrozumieniem prostego tekstu chetnie wytlumacze jezeli natomiast to jakies dydaktyczne natrectwo nie czuje sie kompetentny innym purystom moge powiedziec ze nie mam matury zadnej nawet giertychowskiej nie myslalem ze to jakis cenzus niezbedny na forum skupcie sie na problemie bo to jest istota forum nie osobiste wycieczki Odpowiedz Link Zgłoś
tk_s Re: Granica z Ukrainą trudna do zdobycia 23.11.09, 21:02 Nie przejmuj się. U mnie za formę masz 4, ale za treść 14 w 10-stopniowej skali. :) -------------------------------------------------------- Wszyscy jesteśmy trochę odchyleni. Bać się należy tych normalnych... (Jack Carter) -------------------------------------------------------- Odpowiedz Link Zgłoś
pajak6011 konstytucja, prezydent.. a wy o granicznej mafi! 23.11.09, 23:04 Takie bzdury polityków nie interesuja. To za mała kasa. Zostawili te mafijne profity dla leśnych zbójników, lokalnych policjantów i urażonych zesłaniem na wschód celników. Prawdziwy polityk taką korupcja sie nie papra. A miotły nie widać. Pajak Odpowiedz Link Zgłoś
rc47 Re: Granica z Ukrainą trudna do zdobycia 23.11.09, 19:17 Co się czepiacie chłopa. Brak kropki w klawiaturze i to wszystko. Odpowiedz Link Zgłoś
darino Hrebenne jest chyba najbardziej tragiczne ... 23.11.09, 13:50 Te 9.5 godziny to dobry wynik. Czasami trzeba stac nawet 24 godziny. A ta banda zbierajca oplaty za przejazd funkcjonuje juz kilkanascie lat. Odpowiedz Link Zgłoś
zosl Re: Hrebenne jest chyba najbardziej tragiczne ... 23.11.09, 14:38 Zgadza się.! Na granicy funkcjonuje zgrabny układ współpracujący ze sobą.Nie ma szansy żeby przejechać szybko nie dając komuś łapówki . Pamiętam, ze nawet kilkanaście lat temu panowała przy wyjeździe z Ukrainy opłata "ekologiczna".Dawano na nią kwit i wtedy można było wyjechać.Jak nie było hrywien, to brali w dolarach. Dzwoniłam oburzona do ambasady Ukrainy, oczywiści bez odzewu.Nawyki wieloletnie pokutują. Odpowiedz Link Zgłoś
kylomylo Re: Hrebenne jest chyba najbardziej tragiczne ... 23.11.09, 14:59 Opłata ekologiczna ma się dobrze. W zeszłym roku jechałem przez granicę w Zosinie. Jakieś 200 metrów przed granicą siedzi pan w budce i kosi. Ponieważ byłem tam przypadkiem i zupełnie niekumaty (wycieczki mi się zachciało) nie miałem ani grosza i przejechałem bez problemu, minus 4 godziny czekania na moście. Odpowiedz Link Zgłoś
dokto Pierwszy śnieg 23.11.09, 14:55 W tym roku pierwszy atak zimy zaskoczył nawet Recznika PO. Ale przy następnym mozemy się spodziewać wyjazdów jego urzędników incognito w teren (Dlaczego rząd nie wyposażył każdego kierowcy w opony zimowe albo łańcuchy?!) Przed Świętami zapewne znajda się oni wśród stojących w ogonku za karpiem (nierybie warunki sprzedaży ryby!) lub drzewkiem (co rząd zrobił żeby choinkom nie spadały igły?!). BYć może później będą się wdzierac do mieszań w przebraniu świętych mikołajów (Dlaczego rząd nie reaguje na masowe narkotyzowanie Polaków się makowcem ?!) Odpowiedz Link Zgłoś
parkiecik Granica z Ukrainą trudna do zdobycia 23.11.09, 15:48 Dlaczego nikt po obu stronach granicy nie zacznie rozmawiać jak zmienić tą sytuację. Przecież w tym wypadku szybka odprawa leży zarówno w interesie jednej jak i drugiej strony. Oczywiście, nie można przeoczyć siły granicznej mafii, ale nie sądzę, aby ona była w stanie skutecznie paraliżować jakiekolwiek próby zmiany sytuacji na granicy. Czy dojazdy na mecze Euro 2012 będzie trzeba planować z uwzględnieniem doby w przygranicznej kolejce? Odpowiedz Link Zgłoś
dinki_red Re: Granica z Ukrainą trudna do zdobycia 23.11.09, 16:13 no wlasnie. Igrzyska za pasem.Nalezy sie spodziewac ze w tym okresie do normalnego natezenia ruchu dolacza sie kibice w naprawde duzej ilosci. Jak odprawa bedzie wygladac tak jak teraz to nie w godzinach a w dobach trzeba bedzie czas oczekiwania na odprawe mierzyc. W zeszlym roku transport towarowy mial takie problemy.Kolejki na granicy ciagnely sie na 25 km albo wiecej ,ze nawet zakorkowalo to przygraniczne miasto (Chelm jesli sie nie myle).Oczekiwanie na odprawe trwalo 2-3 dni.Zdaje sie ze jeden z kierowcow mial nawet zawal serca w tej kolejce i karetka miala utrudniony dojazd. Odpowiedz Link Zgłoś
guru133 Duużo lat i zmiany rządu potrzebował niedorzecznik 23.11.09, 16:02 żeby stwierdzić ten od dawna znany fakt. Odpowiedz Link Zgłoś
tc2 Duużo lat i zmiany rządu potrzebował niedorzecznik 23.11.09, 16:37 Podobne "stosuneczki" są na granicy z Białorusią. Pewnie naprawić to byłoby łatwo, ale nie ma woli, bo "decydęci" najwyraźniej mają prywatny interes w trwaniu tego burdlu. -wspólne odprawy PL+UKR -stała obecność i konkurencja CBA CBŚ RPO etc itd w trzymaniu celników i jawnogrzesznic za twarz -zaproszenie celników i pograniczników innych państw europejskich do wspólnego strzyżenia granicy -zwiększenie liczby i rodzajów przejść granicznych tc2 Odpowiedz Link Zgłoś
czuly-wojtek Re: Duużo lat i zmiany rządu potrzebował niedorze 23.11.09, 19:48 I chyba z Rosją tak samo? > -zaproszenie celników i pograniczników innych państw europejskich do wspólnego > strzyżenia granicy Ja przepraszam - czy tu europejski burdel, że mają zajmować się tym służby innych krajów? To tak jak nasi pogranicznicy mieliby pilnować granicy Bułgarii z Turcją (tam to dopiero korupcja pełną gębą), albo patrolować gibraltarskich wybrzeży przed imigrantami z Afryki. Miło? > -zwiększenie liczby i rodzajów przejść granicznych A co się bezustannie robi? Czy napawdę myślisz, że w sytuaji, kiedy Ukrainie i tak prawdopdobonoie zabiorą Euro 2012, to naszym - priorytetem jest budowanie masowo przejść z "ulubionym" (według nas) sąsiadem? Odpowiedz Link Zgłoś
babaqba Re: Duużo lat i zmiany rządu potrzebował niedorze 23.11.09, 20:32 czuly-wojtek napisał: (...)to naszym - > priorytetem jest budowanie masowo przejść z "ulubionym" (według nas) > sąsiadem? Zwracam nieśmiało uwagę, że nienawiść do sąsiednich narodów to fobia katonarodowców. Normalna reszta ma głęboko w dupie te sprawy i chce żyć normalnie. Widzę to na granicy z Niemcami, Czechami (ukraińskiej nie znam). Tylko mentalne popłuczyny po szlachcie polskiej siedzą i plują jadem na wszystkich wokół. Polski szlachcic tak samo wrednie traktował chłopa polskiego i ukraińskiego. Nie mamy nic do siebie. Tworzenie się nowej warstwy szlacheckiej w Polsce jest zaawansowane i w porozumieniu z kościołem znów zawłaszcza ona kraj. Już raz kościół i szlachta doprowadziły Polskę do upadku. Niczego się nie nauczyliśmy i pozwalamy im na to znowu. Insurekcji nam trza! Odpowiedz Link Zgłoś
anuszka_ha3.agh.edu.pl Re: Duużo lat i zmiany rządu potrzebował niedorze 23.11.09, 20:43 tc2 napisał: > Podobne "stosuneczki" są na granicy z Białorusią. Jechałam na Białoruś przez Terespol, latem zeszłego roku. Nie było prawie kolejki. Kilka aut, z tego co pamiętam. Odpowiedz Link Zgłoś
tadjan Granica z Ukrainą trudna do zdobycia 23.11.09, 16:16 a ten się dzisiaj obudził?- rzecznik pisiarski Odpowiedz Link Zgłoś
rosolina Granica z Ukrainą trudna do zdobycia 23.11.09, 16:22 Całe szczęście, że nie muszę ani nie chcę tam jeździć. Tamte strony to dla mnie w ogóle jakaś inna galaktyka. Odpowiedz Link Zgłoś
dzakarta Granica z Ukrainą trudna do zdobycia 23.11.09, 16:33 Tak działają służby państwowe pod kierownictwem solidaruchów w Polsce i ukraińskich banderowców na Ukrainie. Odpowiedz Link Zgłoś
x2468 Re: Granica z Ukrainą trudna do zdobycia 23.11.09, 16:52 Wracalem z Lwowa.Po drodze,jadac do granicy zabralem z drogi ukrainskiego pogranicznika.Przed granica uformowala sie ponad kilometrowa kolejka.Dzieki Ukrainskiemu pogranicznikowi udalo mi sie podjechac(sluzbowym pasem)do samej granicy.Szlaban byl opuszczony,straznicy graniczni i celnicy (ukrainscy)zajeci rozmowa stali przy tym zamknietym szlabanie.Za pare dolarow,podniesli szlaban i nastepnie natychmiast opuscili.Wjechalem na pas graniczny.Nikogo nie bylo.Nie bylo podroznych ani urzednikow ukrainskich.Zostali pod szlabanem.Podjechalem pod Polska placowke,parominutowa odprawa i bylem Polsce.Pareset metrow za granica zatrzymalem sie aby odpoczac.Od granicy przynajmniej dwie godziny nikt nie jechal.Tak to widzialem. Odpowiedz Link Zgłoś
bezzebnypirat Jest mi po prostu wstyd... 23.11.09, 16:48 Czy zapomnielismy juz jak sami bylismy traktowani jak bydlo na granicach 'z zachodem' po upadku komuny? Dlaczego teraz podobnie zachowujemy sie wobec Ukraincow i Bialorusinow? To HANIEBNA sytuacja. Jest mi zwyczajnie wstyd i przykro z tego powodu. Odpowiedz Link Zgłoś
drdr2 zosin 23.11.09, 17:01 w zosinie są wspólne odprawy i to nic nie zmienia. Każdemu kolejnemu pogranicznikowi czy tamożnikowi trzeba dać w łapę. Daję takiemu 10 hrywien za pieczątkę, a on co mi tu dajesz, dawaj 15. Dlaczego? Maluchem jedziesz czy passatem, dawaj 15. (w passacie jest duży zbiornik paliwa). To jest przemysł. Przejazd przez granicę kosztuje 20-40 zł łapówek dla ukraińców, (nie mówię tu wcale o mafii kolejkowej tylko o opłatach za kolejne pieczątki) parę tysięcy aut dziennie x ilość przejść... Pogranicznik bierze kasę, dzieli się z dowódcą, ten ze swoim szefem we włodzimierzu, tamten z tym w łucku, a ten z łucka z samym ministrem w kijowie. PRZEMYSŁ UKRAIŃSKI po prostu Odpowiedz Link Zgłoś
waldenoc1 Granica z Ukrainą trudna do zdobycia 23.11.09, 16:52 ha , ha zupełnie się z tym nie zgadza jakiś biurokrata z ministerstwa, niech sobie jedzie i zobaczy. Zupełna porażka a dziennikarze mu odpuścili- no ale o młodych bandytach to umieli napisać a logicznie myśleć nie umieją-kolejka tworzy się właśnie dzięki braku organizacji pracy po stronie polskiej-coś na zasadzie zbyt wąskiego lejka. Temat znany od wielu lat, rozwiązania są bardzo proste bo przy nowo wybudowanych terminalach to nie problem infrastruktury i technicznych możliwości -ale wystarczy usprawnić system odprawy celnej. Bo niby dlaczego to jeden celnik sprawdza samochód i sam wprowadza dane do komputera a klikanie zajmuje mu sporo czasu. Sytuacja na wjeździe do Polski to skandal XXI w. Przecież wjeżdżamy do swojego kraju !!!! Odpowiedz Link Zgłoś
pocalujta_wujta P. Smogorzewski nie rozumie co czyta 23.11.09, 17:42 Klania sie pojecie "sredni czas" Panie Dyrektorze. A usredniac mozna na wiele sposobow i srednia obchodzi zwykle urzedasow a nie klientow, ktorzy maja w glowie pojecie "maksymalny" jesli chodzi o przestoje i opoznienia. Jesli jedno przejscie nie dziala poprawnie o te srednia czasu moze Pan sobie zachowac dla siebie, a nie probowac otumaniac spoleczenstwo, bo sredni czas po wszystkich przejsciach nie odzwierciedlka nieprawidlowoasci na jednym przejsciu w zaden sposob (klania sie matematyka i zrozumienie pojec). Odpowiedz Link Zgłoś
pocalujta_wujta A wspolnych kontroli nie da sie tam wprowadzic, bo 23.11.09, 17:46 jedna lub druga strona musialaby ulec korupcji. To ciezko sie tak domyslec, ze te oplaty za przepuszczanie sa dzielone z celnikami jednej czy drugiej strony? Trzeba tylko zlapac za reke gnojkow. na razie nie ma dowodow, bo wyglada jakby to byl naturalny mechanizm napedzajacy proceder. Odpowiedz Link Zgłoś
olias Granica z Ukrainą trudna do zdobycia 23.11.09, 17:48 a skąd zdziwienie panie Kochanowski? przecież po to podzieliliście Polskę na bogatą i inwestycyjną i biedną by było więcej żarcia dla was. jak ja to lubię - co chwila jakaś menda z bogatej warszawy odkrywa że poza nimi jest inny kraj. żryjcie wiecej, może sie wreszcie zadławicie. Odpowiedz Link Zgłoś
harey Re: Granica z Ukrainą trudna do zdobycia 23.11.09, 19:27 Kolega ma rację. Dróg nie ma. Kolej zlikwidowali. Zapowiadane nowe przejścia graniczne dopiero po 2013!!! Zamojszczyzna skazana na zapomnienie. Odpowiedz Link Zgłoś
morlow07 Granica z Ukrainą trudna do zdobycia 23.11.09, 18:34 Bogaci i biedni są wszędzie ale nie wszędzie jest taki (przepraszam) burdel. Raz w roku bywam w Kijowie i przećwiczyłem temat we wrześniu na przejściu Jagodin - Dorohusk. Co tam 9 i pół godziny - a 17 nie łaska? Tyle czasu mi to zajęło. Ponieważ nie zapłaciłem mafii kolejkowej po ukraińskiej stronie, więc na wjazd na teren przejścia granicznego stałem w kolejce (tych którzy nie zapłacili) 12 godzin. W tym czasie tylko śmigały po lewym pasie ci którzy zapłacili. Ponieważ nie jestem przemytnikiem ani mrówką, więc formalności na samym ukraińskim przejściu zajęły mi "tylko" 2 godziny, no i jeszcze 3 po stronie polskiej. Tak wielkiej korupcji jaką widziałem po stronie ukraińskiej jeszcze nie widziałem na świecie, choć tylko na Antarktydzie nie byłem. To zorganizowany system blokowania granicy i nie wiem, czy poradziłyby sobie z tym brygady niemieckie, duńskie czy holenderskie. Musiałyby stacjonować w jednym miejscu nie dłużej niż miesiąc, bo jeśli dłużej, to i one zaczęłyby brać. To po prostu upodlenie człowieka. Czy jest wyjście z sytuacji? Jestem pesymistą. Na EURO 2012 na dwa tygodnie wszystko będzie OK, potem wszystko wróci do "normy". I ci co jechali na mecz nawet nie zorientują się jak jest w rzeczywistości. Ja więcej na Ukrainę samochodem nie pojadę - bo na tych przejściach korupcja tkwi we krwi. Odpowiedz Link Zgłoś
drdr2 Re: Granica z Ukrainą trudna do zdobycia 23.11.09, 19:14 proponuję dziennikarzom pojechać tam z ukrytą kamerą, nagrać zachowania ukraińców, wszystkie żądania łapówek, ślamazarność i chamstwo polskich celników, puścić to w programie "uwaga" czy podobnym i dopiero wtedy się obudzi konsul minister czy ambasador. choć i to pewnie na długo nie pomoże, za duże pieniądze tam się ściąga Odpowiedz Link Zgłoś
wlodwoz Granica z Ukrainą trudna do zdobycia 23.11.09, 19:38 Zdarza mi się przekraczać tę granicę. Stwierdzam jednoznacznie! Ukraińcy są uprzejmi i nie tamują ruchu. Mafia po ich stronie, żyje z tamowania przejścia przez mieszkańców pogranicza, zatrudnionych na przejściach. Tu nasuwają się, nie tak całkiem nieuzasadnione, podejrzenia. Na nieuzasadnionym opóźnianiu przekraczania granicy, mają w tym interes! Jeżeli CBA tego nie widzi, to zlikwidujmy etaty bęcwałów: Mareczka, Kamińskiego i innych nieudaczników! Wszyscy niby to wiedzą! Tylko nikt nie mówi Tuskowi? Chyba, że Tuskowi zależy na tolerowaniu tej, chorej sytuacji!? Odpowiedz Link Zgłoś
venus99 Granica z Ukrainą trudna do zdobycia 23.11.09, 19:39 p.dyr.Smogorzewski nie ma kontaktu z rzeczywistością!nigdy nie czekałem krócej niż 5 godzin.ewidentną winę za to ponoszą służby polskie. Odpowiedz Link Zgłoś
jolunia01 Granica z Ukrainą trudna do zdobycia 23.11.09, 19:56 Pan Smogorzewski powinien wiedzieć, że największym kłamstwem jest statystyka. I niech nie pitoli głupot. Z powodów rodzinnych w ostatnich latach kilkakrotnie musiałam pojechać na Ukrainę i jak najgorzej oceniam pracę polskich służb granicznych - niezależnie od przejścia: to w Medyce, po szybkiej odprawie ukraińskiej, czekałam w upale niemal 7 godzin "na ziemi niczyjej" w rejsowym autobusie, to w Korczowej, po około półgodzinnym oczekiwaniu po stronie ukraińskiej spędziłam w samochodzie ponad 9 godzin przed polską odprawą, to w Hrebennem, akurat podczas w miarę szybkiej (niecałe 3 godziny oczekiwania) polskiej odprawy celnej widziałam jak celnik sprawdzał ukraiński autobus (rejsowy) i bardzo się starał, żeby nic nie znaleźć, a nieliczni pasażerowie Polacy zastanawiali się, jak to mozliwe, że nie nasunęły mu żadnych podejrzeń ani podarte obicia, ani pozdejmowane kratki przy wywietrznikach, ani wiele innych oznak ingerencji w wyposażenie autobusu, podobnie jak jak drugiemu celnikowi niczego nie zasugerowały przesadnie obszerne stroje podróżnych, w Zosinie też nie lepiej. To, że przez ten czas nie ma mozliwości skorzystania z toalety jakoś panu Smogorzewskiemu nie przeszkadza w pochlebnej ocenie "pracy" polskich służb. Odpowiedz Link Zgłoś
antoni99 Granica z Ukrainą trudna do zdobycia 23.11.09, 20:14 horror to delikatne określenie, ja nie jżdżę obecnie za granicę w stronę Rosji, Ukrainy czy Białorusi. To NOWA STALOWA KURTYNA jaka Polska rozwiesiła wraz i z pomocą UE ! Tego w historii jeszcze nie było to nie czasy żelaznej kurtyny jak nazywali kiedyś te granice. Za komuny w latach 70 tych byłem na Ukrainie (d. ZSRR) ale wjazd był bezproblemowy, wręcz kulturalny. A pobyt nie do zapomnienia. Dzisiaj to tragedia, nasze straże ( SG i SC) robią wszystko by nam obrzydzić wjazd i wyjazd na Ukrainę ! Do pewnego czasu brali i nasi łapówki i jakoś szło, można było przyśpieszyć odprawę, teraz boją się brać i pokazują co mogą zrobić i co robią !!!! Nas Obywateli Unii mają za szmatławców, oszołomów, a oni są PANAMI EUROPY ! To wstyd i wobec Ukraińców których też traktują jak ludzi ostatniej kategorii. Czas z tym skończyć, ale kto ma to zrobić. A to proste naszych Celników i Służbę Graniczną usunąć i dać np. Francuzów, Niemców, Włochów czy innych Europejczyków którzy dorośli do tego miana !!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
antoni99 Re: Granica z Ukrainą trudna do zdobycia 23.11.09, 20:17 anders76 napisał: > Widocznie Ukrainie bardziej zalezy na zlych ukladach z Polska niz na dobrych. > W kazdej chwili mogliby to zmienic ale po prostu nie chca. Trzeba się nauczyć czytać zanim się coś napisze ! Także przeczytaj cały artykuł, a nie tylko tytuł anders76 i zabieraj głos w sprawie !!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
tomak69 Granica z Ukrainą trudna do zdobycia 24.11.09, 00:59 Tak to skandal ,tez czekalem ok.9 godzin na przekroczenie granicy w Korczowej,bardzo drobiazgowe kontrole i zlosliwosc polskich sluzb granicznych!!!Skutecznie to zniecheca do odwiedzania Ukrainy!!! Odpowiedz Link Zgłoś