Dodaj do ulubionych

Tylko jedna rodzina wyprowadza się z domu Agnes...

24.11.09, 19:50
Przeciez PiSS da im 50 tys zl.Zyc nie umierac
Obserwuj wątek
    • lajosz3 Re: Tylko jedna rodzina wyprowadza się z domu Agn 24.11.09, 19:57
      A PO dało ...... no właśnie, co ?
      • aplus Re: Tylko jedna rodzina wyprowadza się z domu Agn 24.11.09, 21:00
        lajosz3 napisał:

        > A PO dało ...... no właśnie, co ?

        Ale da - na mydlo.
        Oto jakie lody Tusk pojechal do Peru krecic:
        www.msnbc.msn.com/id/34057001/ns/world_news-americas
    • szuwarek75 Re: Tylko jedna rodzina wyprowadza się z domu Agn 24.11.09, 20:01
      No, a PO zaoferuje 0 PLN. ale jasne, ponabijajmy się znów z Pisu, górą
      chojrak Tusk.
      • wolny_czlek A co zrobił w temacie praw własności PiS 24.11.09, 20:07
        przez dwa lata swej władzy? nie miał czasu co?
        • albinnos Re:Wywalic tych chamow z cudzego 24.11.09, 20:15
          Typowo faszystowskie postepowanie, wryc sie na cudze i jeszcze
          podskakiwac.Ciekawe ,czemu sie nie odbiera albo bezprawnie zasiedla
          wlasnosc ludzi , ktorzy wyemigrowali do innych krajow,
          np.USA.Dlatego wlasciciele niemieccy nie powinni odpuszczac
          tym ,ktorzy w zlodziejski sposob chcieliby sie wzbogacac.
          • mr_kagan Re:Wywalic tych chamow z cudzego 24.11.09, 20:25
            To nie sa juz bowiem wlasciciele, skoro wyjechali do Niemiec jako Niemcy, a wiec
            wyrzekli sie polskosci!
            • pakulec a co to ma do rzeczy kim są? 24.11.09, 20:31
              wyluzuj - jeżeli pani Tawny figuruje w księgach wieczystych jako
              włascicielka to jest to jej własnośc chociażby była czarną
              niekatoliczką
            • nie-tak Re:Wywalic tych chamow z cudzego 24.11.09, 23:09
              mr_kagan napisała:

              > To nie sa juz bowiem wlasciciele, skoro wyjechali do Niemiec jako Niemcy, a wie
              > c
              > wyrzekli sie polskosci!
              *******************************
              mr_kagan nie wiem gdzie siedzisz albo gdzie stoisz, ale w obliczu polskiego
              prawa jesteś jeszcze obywatelem Polski, chyba ze napisałeś petycje o zwolnienie
              cie z polskiego obywatelstwa i zapłaciłeś za to haracz.
              ----------------------------------------------------------------
          • amberka2 Re:Wywalic tych chamow z cudzego 24.11.09, 21:17
            A dlaczego PIS nie dalo pieniedzy dla mieszkancow kamienicy wyrzuconych na bruk
            przez meza senator PIS Arciszewskiej-Mielawczyk?

            • afarcik Prawo własności 24.11.09, 21:50
              Może nie od razu wywalić. Szkoda tych ludzi, to jasne. Z drugiej jednak strony
              ja wychowując sama dzieci, musiałam wziąć kredyt na mieszkanie. Nikogo nie
              obchodziło, czy będę miała z czego spłacać. Nie wprowadziłam się do cudzej
              własności. W Polsce prawo własności jest nie przestrzegane wcale. Bo z jakiej
              racji, Niemka, czy ktokolwiek inny ma pozwolić mieszkać w swoim domu zupełnie
              obcym ludziom? Jeśli Wojewoda dał tym ludziom mieszkanie, t sami powinni
              wyprowadzić się, jeśli nie chcą skorzystać z oferty, niech wezmą kredyt. Mi nikt
              takiej szansy nie dał.
              • koszerny51 Re: Prawo własności 24.11.09, 22:55
                afarcik napisała:

                > Może nie od razu wywalić. Szkoda tych ludzi, to jasne. Z drugiej jednak
                strony
                > ja wychowując sama dzieci, musiałam wziąć kredyt na mieszkanie. Nikogo
                nie
                > obchodziło, czy będę miała z czego spłacać. Nie wprowadziłam się do
                cudzej
                > własności. W Polsce prawo własności jest nie przestrzegane wcale. Bo z
                jakiej
                > racji, Niemka, czy ktokolwiek inny ma pozwolić mieszkać w swoim domu
                zupełnie
                > obcym ludziom? Jeśli Wojewoda dał tym ludziom mieszkanie, t sami powinni
                > wyprowadzić się, jeśli nie chcą skorzystać z oferty, niech wezmą kredyt.
                Mi nik
                > t
                > takiej szansy nie dał.


                moze tak pojsc dalej i sprawdzic,czy ziemia byla nabyta wczesniej
                legalnie przez jej ojca,czy Trawny zaplacila wszystkie podatki itd.To,ze
                ktos wychowuje samemu dzieci, nie jest cnota a raczej swiadczy o tym,ze
                kiedys zostala podjeta zla decyzja.Moim zdaniem wyrzucanie tych ludzi to
                wlasnie bezprawie. Wiekszosc ludzi po wojnie cos stracila, byli tacy co
                zyskali, w zadnym niemieckim sadzie Polak jeszcze nie wygral.
          • rk111 Re:Wywalic tych chamow z cudzego 24.11.09, 22:10
            Tylko czy Pani Trawny jest Niemką, bo jako Niemka na pewno była by
            wysiedlona a ona została podobnie do tysięcy innych Mazurów czy
            Ślązaków, ich władze PRL uznali za zgermanizowanych Polaków czy
            Słowian - nie bez racji, bo nimi są jak nie Polakami to Słowianami
            na pewno, ale teraz czują się Niemcami, bo nic dobrego od państwa
            polskiego nie dostali, więc to zupełnie zrozumiałe.
          • koszerny51 Re:Wywalic tych chamow z cudzego 24.11.09, 22:48
            albinnos napisał:

            > Typowo faszystowskie postepowanie, wryc sie na cudze i jeszcze
            > podskakiwac.Ciekawe ,czemu sie nie odbiera albo bezprawnie zasiedla
            > wlasnosc ludzi , ktorzy wyemigrowali do innych krajow,
            > np.USA.Dlatego wlasciciele niemieccy nie powinni odpuszczac
            > tym ,ktorzy w zlodziejski sposob chcieliby sie wzbogacac.


            jestes idiota i nazista
        • miguell Re: A co zrobił w temacie praw 24.11.09, 20:19
          Po kiego dawać się podpuszczać politykom i ciągnąć tak puste
          licytacje
          Z tego co wiem pierwsze zbierało LPR

          PiS zapoczątkował porządkowanie ksiąg wieczystych i PO udanie
          ciągnie temat. Chyba już ponad 50% ksiąg jest zcyfryzowana.

          Tutaj jest praca do wykonania
          • rzewucki polska mentalnosc! - tu lezy problem 24.11.09, 20:47
            cytat:"Jadwiga Moskalik: Kiedy dostaliśmy dom, nikt nie mógł się
            spodziewać bałaganu w księgach wieczystych "

            "KIEDY DOSTALISMY DOM"!!!! - czy nilt z was tego zdania nie
            zauwazyl?! albo jest to takie oczywiste u was w Polsce?! jedni
            dostaja za darmo, a innym, ktozy przez pokolenia musieli na to
            zarobic zostaje obierane?!
            i wy uwazacie sie za katolikow?!

            ---
            Unrecht Gut gedeiht nicht!!!!
            • aplus Re: polska mentalnosc! - tu lezy problem 24.11.09, 21:03
              ale o co ci chodzi ?
              Tak dostali dom co w tym dziwnego ?
              Tak samo Wejchert dostal koncesje a Tusk rzad
              • az100 Re: polska mentalnosc! - tu lezy problem 24.11.09, 21:19
                aplus napisał:

                > ale o co ci chodzi ?
                > Tak dostali dom co w tym dziwnego ?
                > Tak samo Wejchert dostal koncesje a Tusk rzad

                1. Nie dostali tylko wynajmowali od Lasów Państwowych (czyli
                pośrednio od SP).
                2. Wejchert za koncesję zpłacił zgodnie z ustawą.
                3. Tusk jak "dostał" rząd tak samo będzie go musiał wcześniej lub
                później "oddać"
                2.
            • bydlo_prof_wb Kiełbie we łbie... 24.11.09, 21:52
              Reszta to tylko pochodne...
              • rzewucki Re: Kiełbie we łbie... 24.11.09, 22:14
                bardzo, bardzo inteligentna odpowiedz!
                • bydlo_prof_wb Słusznie, ale co ważniejsze to celna. 24.11.09, 23:07
            • zimorodek_znad_wisly Homo sovieticus still alive! 24.11.09, 22:47
              "Dostałam" - fajnie :-) Generał Kiszczak ostatnio powiedział w wywiadzie, ze dostał 800 metrów nad jeziorem na Mazurach. Co to znaczy dostał? Pani Głowacka tez dostała. A własnośc prywatna to co? A zapisy w księgach to co? Nieważne? Jak mozna dac komus cudzą własność? A jednak mozna - zwłaszcza na Mazurach. Ciekawe zresztą dlaczego wszystkie media, poza (o dziwo) gazetą pisza o pani Trawny "Niemka"? Czy ona jest Niemką czy nie, to zapewne sama wie najlepiej. Na pewno jest obywatelką Niemiec (nie ona jedna). Tożsamośc narodowa Mazurów to trudny temat - dla nich chyba najtrudniejszy. Prosze zwrócic uwagę, ze ta polskojęzyczna ludnośc z nigdy (od powstanie państwa Hohenzollerna na początku XVI w) nie żyła w Polsce. Do 1945 roku. A zycie w PRL dla takich społeczności nie bylo latwe. Do tego stopnia, ze przestali się czuc "u siebie" na swojej własnej ziemi. Wyrzucano ich z domów. Pozbawiano ziemi. Wysmiewano nieczysta polszczyznę, w której czytywali Biblię i spiewali kościelne pieśni. Ruinowano cmentarze. To znacznie bardziej złozony problem niż tylko kwestia jednego domu, o który dziś toczy sie spór upraszczany do bólu przez byłego premniera i jego bulteriera.
              • rzewucki @zimorodek_znad_wisly! 25.11.09, 01:32
                obiektywnie powiedziane! nic dodac, nic ujac!
            • koszerny51 Re: polska mentalnosc! - tu lezy problem 24.11.09, 23:14
              rzewucki napisała:

              > cytat:"Jadwiga Moskalik: Kiedy dostaliśmy dom, nikt nie mógł się
              > spodziewać bałaganu w księgach wieczystych "
              >
              > "KIEDY DOSTALISMY DOM"!!!! - czy nilt z was tego zdania nie
              > zauwazyl?! albo jest to takie oczywiste u was w Polsce?! jedni
              > dostaja za darmo, a innym, ktozy przez pokolenia musieli na to
              > zarobic zostaje obierane?!
              > i wy uwazacie sie za katolikow?!
              >
              > ---
              > Unrecht Gut gedeiht nicht!!!!


              posluchaj niemiecki sku...synie, kiedy niemcy napadly na Polske nie tylko
              ze zginely miliony ludzi, niemcy brali, kradli co tylko chcieli,bylo norma
              odbieranie Polakom ich domow, mieszkan,palacy itd.Szkoda ,ze nie jestes w
              zasiegu mojej reki, ale i tak pluje w twoim kierunku nazisto.
              • excellenz Re: polska mentalnosc! - tu lezy problem 25.11.09, 00:33
                Za to wy, koszerni obywatele, wielokrotnie kradliście własność często niewinnym ludziom, mieszkającym w Prusach Wschodnich czy na Śląsku. Gardzę takimi komuchami jak wy.

                Mój pradziadek był powstańcem śląskim i właścicielem domu koło Bytomia. W 1940 Niemcy wsadzili go do KL. Niemniej, dom zostawili żonie i dzieciom, bo co one winne. Własność rzecz święta. Pradziadek przeżył, wiosną 1945 wrócił do swojego domu. Już po wojnie przyszli Polacy. Ponownie wsadzili pradziadka za kratki. Już nie wrócił. A dom odebrali rodzinie. Tylko z tego powodu, że pradziadek ośmielił się walczyć za Polskę i mieć dom, a komuniści postanowili w tym domu ulokować ludzi zza Buga.

                Ci, którzy odbierali mu dom, byli taką samą swołoczą jak ty. Mieli dokładnie taką samą mentalność. Mentalność cwaniaków, kombinatorów, oszustów i złodziei.

                P.S. Nieuku uwsteczniony, w języku polskim piszemy "pałaców" a nie "palacy"
        • acer0 Re: A co zrobił w temacie praw własności PiS 24.11.09, 21:24
          wolny_czlek napisał:

          > przez dwa lata swej władzy? nie miał czasu co?
          PIS 4 lata temu nakazał i wyznaczył termin władzom lokalnym uregulować te sprawy
          prawne. W mojej miejscowości władze w ciągu paru miesięcy załatwiły ten temat.
          Ale tam gdzie władze były z PO nic nie zrobiono bo to lenie śmierdzące jak sam
          wódz Tusk. I mamy teraz efekt pracy premiera. Myślę jednak że to celowe
          działanie tuska- przecież on ma pochodzenie wiadomo jakie i jak sam mówił że
          czuje się niemcem a polskość mu ciąży a w domu jego mówi sie tylko po niemiecku
          • deval Re: A co zrobił w temacie praw własności PiS 24.11.09, 21:43
            Jak się czujesz łżąc jak pies? Tak pytam z ciekawości. "Myślę jednak że to
            celowe działanie tuska- przecież on ma pochodzenie wiadomo jakie i jak sam mówił
            że czuje się niemcem a polskość mu ciąży a w domu jego mówi sie tylko po
            niemiecku" - i dlatego jego dziadek sześć lat w POW działał, a potem za to
            cztery w Stutthofie przesiedział jako wiezień, dlatego też odmówiła jego rodzina
            podpisania volkslisty. A co do przedostatniej części- mam ci przypomnieć, że
            wasz guru musiał zapłacić za to kłamstwo kasę na fundację dziecięcą i to
            publicznie odszczekać? Ale tak to jest, jak ktoś bierze czyją wypowiedź,
            odejmuje kilka przecinków, wstawia słowa do niej dodatkowe i prezentuje jako
            czyjąś, licząc, że głąby nie sprawdzą materiałów źródłowych a i ich wiedza
            historyczna będzie na tyle niska, żeby nie skojarzyć na czym bazuje oryginalna
            część (nie zmanipulowana). I jak widać - się nie przeliczył, bo dalej
            powtarzacie jak katarynka łgarstwo (choć po łapach od sądu już raz za to
            dostaliście - widać za słabo)... Dla mniejszych indolentów:
            www.miesiecznik.znak.com.pl/605/oswiadczenie.html
    • r_mol Co to za sformułowanie "formalnie należy"? 24.11.09, 20:12
      Dom należy do Trawny nie "formalnie", a po prostu, a ci ludzie którzy tam
      mieszkają to dzicy lokatorzy.
    • krakus24kr To skutek złej konstytucji 24.11.09, 20:13
      gdyby było wpisane w konstytucję że Polska to kraj dla polaków
      białych katolików, prawo byłoby po stronie naszej a nie złodziejki
      zza zachodniej granicy.
      • jarek5678 Re: To skutek złej konstytucji 24.11.09, 20:20
        A dla prawosławnych nie? Oszołomie katolicki?
      • pakulec ciekawy tok rozumowania 24.11.09, 20:21
        Hitler byłby z ciebie dumny
      • rk111 Re: To skutek złej konstytucji 24.11.09, 21:57
        A kto to jest Polak ? Jest jakaś definicja Polaka , chyba nie.
      • arius5 Rozumiem, ale... 24.11.09, 22:20
        Zapewne chodzi Ci o Wolakow (a nie Polakow), definicja tutaj:
        www.spieprzajdziadu.com/muzeum/index.php?title=Wolacy
      • abrahadabra Jest to wpisane. Nie wprost, ale jest. 24.11.09, 22:20
        Przeczytaj preambułę.
        Czy Polakiem może być np.etniczny Niemiec, kochający swą niemiecką tradycję?
        albo też etniczny Ukrainiec? krytykujący czyny IIRP?

        Problemem Polski jest to, że chciałaby aspirować do miana silnego nowoczesnego
        państwa a jednocześnie pozostać państwem jednej grupy etnicznej.
        Wszyscy są OK dopiero wtedy gdy zasymilują się z etnicznymi Polakami.
        Temu np. służy program j. polskiego i historii (z punktu widzenia polskiego
        interesu).
        Spróbuj podważyć, na lekcji j. pol., doniosłość dzieł lokalnych pisarzy lub
        przedstawić inny punkt widzenia na lekcji historii...
        Nie jest tak?

        Dlatego w powszechnej świadomości Trawny jest niegodziwa, co tam prawda co tam
        prawo i uczciwość, kiedy "naszym" odbierają co nakradli, to larum grają...
        ]:)
      • gozal abstrahując od tego, że to nie rozwiązałoby bała.. 24.11.09, 22:33
        ganu w księgach wieczystych prowadzonych niegdyś przez gminy, co prowadzi do
        takich finałów jak tu...
        durnyś jak mój but z lewej nogi. i do tego cham. jak możesz choćby teoretycznie
        ograniczać prawo do bycia obywatelem tego kraju do ludzi białych, katolików (a
        tfu! krzyżolubców), urodzonych z dziada pradziada polaków, ty rasisto? żałosny
        jesteś...
      • zimorodek_znad_wisly niezły tekst :-) 24.11.09, 22:52
        A czy wiesz, Krakusie, ze Piłsudski był ewangelikiem? I reformatorzy Bracia Łascy? I Frycz - Modrzewski? I Stefan Starzyński? I wielu, wielu wspaniałych Polaków nie było katolickiego wyznania? Co to za poziom? Dno dna
    • aarvedui Trawny - 2 x odszkodowania za to samo. fajnie... 24.11.09, 20:15
      chciwa jędza już przyjęła pieniążki za dom w czasach PRLu.
      teraz widać już się jej skończyły, a polactwo u sterów kraju uznało, że to
      fajnie jeszcze raz jej za to zapłacić.
      • pakulec nie polactwo tylko sąd 24.11.09, 20:23
        to sąd uznał moherku, że pani Tawny nalezy się zwrot majątku
        • aarvedui pies nazwany kotem staje sie kotem? 24.11.09, 20:33
          moherku? dziecko, jak brak ci argumentów, to wracaj do piaskownicy.

          Trawny dostała już raz potężne odszkodowanie za ten dom. był o tym solidny
          artykuł w NIE.
          Trawny dobrowolnie opuściła gospodarstwo, w zamian za odszkodowanie.

          jakby Sąd uznał, że pół głowy nie jest ci potrzebne, i wystarczy ci d*pa, to też
          byś się tak chętnie zgadzał?

          jak mówią tępi prusacy - "prawo jest prawo". tyle, że u nich prawo faktycznie
          dotyczy wszystkich, a nie wyłącznie szarego społeczeństwa.
          u nas są grupy poza prawem - kler, politycy, sprytniejsi biznesmeni, część
          wyższych rangą mundurowych i urzędników.

          i jeszcze, zebyś coś z tego zrozumiał - 2+2 nie równa się 5, dziecko.
          • pakulec rozumujesz jak dziecko 24.11.09, 20:40
            jest cos takiego jak księga wieczysta może nie wiesz moherku ale w
            tym dokumencie wpisuje sie prawowitych włascicieli, niezaleznie od
            tego czy dostali jakies odszkodowanie czy nie. Jeżeli pani Tawny tam
            jest jako włascicielka to należy to uszanować i to zrobił sąd.
            Bo sąd moherku to taka instytucja któa pilnuje przestrzegania prawa.
            Ten prosty i krótki kurs powinien ci pomóc w zrozumieniu całej
            sprawy.
            Nie dziękuj.
            • greg0.75 Re: rozumujesz jak dziecko 25.11.09, 00:35
              Hmmm - właściwie to lokalna administracja popełniła błąd, nie występując o "usunięcie niezgodności" między rzeczywistym stanem prawnym a stanem prawnym nieruchomości ujawnionym w księdze wieczystej (na podstawie art. 10 ustawy o księgach wieczystych i hipotece).
              A skupiło się jak zwykle na osobach postronnych...
          • rk111 Re: pies nazwany kotem staje sie kotem? 24.11.09, 22:01
            Komuchy w PRL nie dawały odszkodowania ale Pani Trawny dostała od
            rządu RFN rekompensatę .
            • metall Re: pies nazwany kotem staje sie kotem? 24.11.09, 22:05
              rk111 napisał:

              > Komuchy w PRL nie dawały odszkodowania

              Ani nie wyganiały pani Trawny.
              • pakulec powiem więcej 24.11.09, 22:11
                komuchy nie dopilnowały wpisów w księgach wieczystych więc pani
                Tawny pomimo ujadania moheru dalej jest włascicielką domu
                • metall Re: powiem więcej 24.11.09, 22:22
                  pakulec napisał:

                  > komuchy nie dopilnowały wpisów w księgach wieczystych więc pani
                  > Tawny dalej jest włascicielką domu

                  Niestety masz rację. Nie tylko komuchy - tych podobno już 20-stu lat nie ma.
                  Pytanie dlaczego przez te lata nadal nikt "nie dopilnował wpisów w księgach
                  wieczystych".

                  > pomimo ujadania moheru

                  To pozwoliłem sobie usunąć z cytatu, bo było zbędne.
                  • pakulec Re: powiem więcej 24.11.09, 22:47
                    metall napisał:
                    > Niestety masz rację. Nie tylko komuchy - tych podobno już 20-stu
                    lat nie ma.
                    > Pytanie dlaczego przez te lata nadal nikt "nie dopilnował wpisów w
                    księgach
                    > wieczystych".

                    odpowiedź jest bardzo prosta - jakość naszej klasy urzędniczej i
                    brak odpowiedzialnośc i za podejmowanie lub nie podejmowanie decyzji
                • reyamtet Re: powiem więcej 24.11.09, 22:26
                  co nie zmienia faktu, że wykorzystało babsko sytuację.
                  to jest skandal. mojej mamie i jej siostrze - sierotom wojennym po
                  zamordowanym w Austwitz ojcu, odmowiono w Genewie odszkodowania za dom
                  w centrum Gdańska (który stoi i jest zamieszkany do dziś), samochód,
                  całe życie bez rodziców (dziadkowie byli majętnymi Polakami w Wolnym
                  Mieście i jako jedni z pierwszych zostali przez Niemców wywizieni,
                  pozostawiając dwójkę małych dzieci - 8 i 9 lat! - rodzinie).
                  Ja się pytam, czy to jest sprawiedliwość?
                  • pakulec Re: powiem więcej 24.11.09, 22:52
                    a kto mówi że to ma byc sprawiedliwe?
                    to ma być zgodne z polskim prawem - i jest zgodne,
                    z tego co się orientuję Niemcy wypłacają (albo wypłacali)
                    odszkodowania za pracę niewolniczą - powołano na ten cel fundację
                    Pojednanie Polsko - Niemieckie,
                    jeżeli masz dom w Gdańsku i nie możesz go odzyskac to zmień (albo
                    zatrudnij) prawnika
                    • reyamtet Re: powiem więcej 24.11.09, 23:08
                      nie poddaje w watpliwosc zgodnosci z prawem.
                      poddaje w watpliwosc etycznosc postepowania tej kobiety.
                      dom nalezal do mojego dziadka. zostal przejety przez panstwo polskie i
                      zasiedlony tuz po wojnie. nie orientuje sie , jaki byl tego status
                      prawny.
              • rk111 Re: pies nazwany kotem staje sie kotem? 24.11.09, 22:13
                I tu się mylisz, bo za komuny nie można było normalnie żyć, dlatego
                nie tylko Mazurzy czy Ślązacy, ale i miliony Polaków uciekało z
                tego "raju" rad tyle ze Mazur czy Ślązak musiał wszystkiego się
                zrzec a Polak niekoniecznie.
                • metall Re: pies nazwany kotem staje sie kotem? 24.11.09, 22:25
                  rk111 napisał:

                  > I tu się mylisz, bo za komuny nie można było normalnie żyć, dlatego
                  > nie tylko Mazurzy czy Ślązacy, ale i miliony Polaków uciekało z
                  > tego "raju" rad tyle ze Mazur czy Ślązak musiał wszystkiego się
                  > zrzec a Polak niekoniecznie.

                  Tylko, że ta pani wyjechała w latach 70-tych. Skoro wytrzymała lata 50 i 60 ...
                  To i tak nie zmienia faktu, że nikt jej nie wywalał.

                  PS. Ja nie mam pretensji prawnych do tej pani. Looknij w moje inne wpisy.
              • rzewucki Re: pies nazwany kotem staje sie kotem? 24.11.09, 22:18
                metall napisał:
                ""rk111 napisał: Komuchy w PRL nie dawały odszkodowania " Ani nie
                wyganiały pani Trawny."

                polski mobing byl glownym powodem "samo-wypedzen"
                tzw. "Spätaussiedler"! przyklady takiego mobingu widac nawet jeszcze
                dzisiaj np. tu na forum!!!

                ps (do faszyzujacych Polakow):
                polityczna zmiana granicy nie oznacza wywlaszczen!!!

                ---
                Unrecht Gut gedeiht nicht!

                • metall Re: pies nazwany kotem staje sie kotem? 24.11.09, 22:27
                  rzewucki napisała:

                  > polski mobing byl glownym powodem "samo-wypedzen"
                  > tzw. "Spätaussiedler"! przyklady takiego mobingu widac nawet jeszcze
                  > dzisiaj np. tu na forum!!!

                  Patrz mój wpis wyżej.

                  > ps (do faszyzujacych Polakow):
                  > polityczna zmiana granicy nie oznacza wywlaszczen!!!

                  Nie do mnie to i nie odpowiadam.
                • greg0.75 to chyba nie na temat? 25.11.09, 00:44
                  > ps (do faszyzujacych Polakow):
                  > polityczna zmiana granicy nie oznacza wywlaszczen!!!

                  Opisywane wywłaszczenie nie jest nijak związane ze zmianą granic - wynika z uchwały Rady Państwa nr 37/56...
                  • rzewucki @greg0.75 - pytanie! 25.11.09, 01:30
                    rady panstwa powiadasz?... jakiego panstwa?..

                    greg0.75 napisał:

                    > > ps (do faszyzujacych Polakow):
                    > > polityczna zmiana granicy nie oznacza wywlaszczen!!!
                    >
                    > Opisywane wywłaszczenie nie jest nijak związane ze zmianą granic -
                    wynika z uch
                    > wały Rady Państwa nr 37/56...
                    • greg0.75 Re: @greg0.75 - pytanie! 25.11.09, 01:43
                      > rady panstwa powiadasz?... jakiego panstwa?..

                      nie wiem czy zauważyłeś, ale w 89 jak zmienialismy ustrój to jednak nie zerwaliśmy ciągłości państwa...
                      czyli ustalenia prawne z okresu PRLu funkcjonują, o ile nie zostały uchylone odrębnym aktem prawnym.
    • pakulec należy szybko przeprowadzić eksmisję 24.11.09, 20:19
      nie można pozwolił na łamanie prawa, nawet jeżeli Kaczyński by sie
      zapluł o obronie polskiej ziemi
    • aarvedui Trawny - 2 x odszkodowania za to samo. fajnie... 24.11.09, 20:23
      Trawny już dostała odszkodowanie za dom - w czasach PRL.
      widzę, ze polactwo u sterów kraju nie ma problemu w płaceniu jej jeszcze raz za
      to samo..faajnie..

      p.s.drogi cenzorze z wybiórczej, zanim jeszcze raz usuniesz komentarz, to sobie
      wspomnij, że Stalin i komuchy byłby z ciebie dumny. moderator do medalu cenzora
      - wystąp!
    • mr_kagan To nie jest dom Agnes Trawny! 24.11.09, 20:24
      Ona go oddala polskim wladzom, aby dostac zan sowite odszkodowanie od wladz
      niemieckich!
      • metall Chyba niestety jest. 24.11.09, 20:39
        mr_kagan napisała:

        > Ona go oddala polskim wladzom, aby dostac zan sowite odszkodowanie od wladz
        > niemieckich!

        Tylko,że polskie władze nie przejęły go formalnie. Pytanie czy to zwykłe
        niedopatrzenie, czy czyjeś świadome działanie.

        Polecam komentarz:
        www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=1027
      • rzewucki Re: To nie jest dom Agnes Trawny! 24.11.09, 20:51
        mr_kagan napisała:
        > Ona go oddala polskim wladzom, aby dostac zan sowite odszkodowanie
        > od wladz niemieckich!

        odszkodowanie?! chyba zapomoge w efekcie "Spätaussiedlung"!
      • abrahadabra W nieruchomościach to tylko akt notarialny... :) 24.11.09, 22:25
        Widziałeś akt darowizny? (Nie licz swojej chorej wyobraźni)
        Zostawiła nieruchomość, wyjechała, wróciła a nieruchomość jest nadal jej.

        Tak na marginesie a dlaczego miałaby zrzekać się praw do nieruchomości? Homo
        sovieticusie...
        • greg0.75 Re: W nieruchomościach to tylko akt notarialny... 25.11.09, 00:52
          > Tak na marginesie a dlaczego miałaby zrzekać się praw do nieruchomości? Homo
          > sovieticusie...

          Hmmm - może żeby uzyskać "Dokument podróży" wydawany wyjeżdżającym na pobyt stały do RFN na podstawie uchwały Rady Państwa nr 37/56, stwierdzający, że jego posiadacz "nie jest obywatelem polskim"?

          (za Jerzy Mąkosa "Sądy przeciwko polskim interesom")
          • rzewucki @greg0.75 - pytanie 25.11.09, 01:37
            czyzby stwierdzenie niepolskiego obywatelstwa bylo rownoznaczne z
            utrata wlasnosci - demokratyczny (?) Polaku?!
            • greg0.75 Re: @greg0.75 - pytanie 25.11.09, 01:59
              > czyzby stwierdzenie niepolskiego obywatelstwa bylo rownoznaczne z
              > utrata wlasnosci

              w konkretnym przypadku uznania obywatelstwa niemieckiego u osób UBIEGAJĄCYCH SIĘ o 'zezwolenie emigracyjne' - na podstawie powojennych dekretów o mieniu poniemieckim - być może tak ("być może" - bo jak praktyka pokazuje rozbieżność orzeczeń sądowych w tej kwestii jest imponująca)

              > demokratyczny (?) Polaku?!

              tak, jestem Polakiem, i PRAWOŻĄDNIE nastawionym demokratą...
    • marekfocus Tylko jedna rodzina wyprowadza się z domu Agnes... 24.11.09, 20:35
      prawo i sprawiedliwosc zglosila wniosek do marszalka sejmu o
      zasiedleniu i prawie wlasnosci przez obywateli polski majatkow po
      bylych wlascicielach nienieckich ktorzy opuscili nasz kraj i
      przeniesli sie do niemiec jadnak glosami platformy obywatelskiej
      ten wniosek zostal odrzucony teraz moga dziekowac wyksztalciuchom z
      platformy ktorzy bardziej uwazaja niemieckich spadkobiercow niz
      obywateli polskich tusk przysiegal ze nie bedzie niemiec plul nam w
      twarz i co i nic niemcy to cacy a polacy to be
      • deval Re: Tylko jedna rodzina wyprowadza się z domu Agn 24.11.09, 20:40
        Wspomnij tylko drogie dziecko opinię Rady Legislacyjnej o owym projekcie PiSu.
        Bo jest ciekawy. Ale - jak widać - niektórzy robią pod publiczkę a publiczka
        łyka jak młode pelikana ryby...
      • pakulec a Kopernika tez usunąć? 24.11.09, 20:49
        w sumie to Niemiec, a panoszy się na pomnikach w centrach polskich
        miast i zajmuje miejsca prawdziwych Polaków typ np Jędrzej Giertych
        • greg0.75 Re: a Kopernika tez usunąć? 25.11.09, 01:00
          > w sumie to Niemiec

          nie uważasz, że 'narodowość' w odniesieniu do XV wieku to anachronizm?
      • rzewucki Re: Tylko jedna rodzina wyprowadza się z domu Agn 24.11.09, 20:52
        opuszczenie majatku nie powoduje utraty wlasnosci!!!!
        • greg0.75 Re: Tylko jedna rodzina wyprowadza się z domu Agn 25.11.09, 01:04
          w obecnym stanie prawnym tak właśnie jest
          ale kiedyś obowiązywała np. taka Ustawa o majątkach opuszczonych i porzuconych z 6 maja 1945...
          • rzewucki @greg0.75 : pytanie [###] 25.11.09, 01:39
            jestes komunista, czy tez Polakiem chcacym komunistow i ich
            bezprawie i zbrodnie rozliczyc?!!!
            • greg0.75 Re: @greg0.75 : pytanie [###] 25.11.09, 02:04
              jestem konserwatywnym liberałem, zwolennikiem przestrzegania prawa stanowionego i przeciwnikiem rozliczania z poglądów (w tym komunistycznych)
      • e-spinacz Re: Tylko jedna rodzina wyprowadza się z domu Agn 24.11.09, 21:03
        Wypisujesz bzdury. Poczytaj sobie najpierw o Mazurach. A Agnes Trawny jest
        obywatelką Polski.
    • polonski Czy ty folksdojcz_ci..ciu nie rozumiesz.. 24.11.09, 20:43
      Thrawny przysięgała w Unie obronę interesów niamiec za wszelką cenę i kosztem
      Polski też.
      Podeptała i pluła na polskie dokumenty jak wiekszość polskich folksdojczów z
      niemieckiej łaski.
      Jestem naocznym świadkiem tych niemieckich działań antypolskich.
      Jak można oddawać najwiekszemu wrogowi Polaków to co jest najcenniejsze i
      okupione krwią milionów polskich obywateli.
      Ten akt gwałtu na narodzie polskim jest wbrew prawom logiki.
      To tak jak byś odrzynał swoje kończyny potrzebne abyś bronił i chronił swoje
      dzieci i przyszłe pokolenia. To jest akt wrogi i skierowany przeciwko Polakom.
      • szefunio1 Re: Czy ty folksdojcz_ci..ciu nie rozumiesz.. 24.11.09, 20:52
        > Podeptała i pluła na polskie dokumenty jak wiekszość polskich
        > folksdojczów z niemieckiej łaski...
        Zaraz, zaraz: przecież dostała ten dom dlatego właśnie, że w polskich
        dokumentach (księdze wieczystej) figurowała jako właścicielka.
        Podeptali i opluli polskie dokumenty, ci którzy chcieli by osoba figurująca w
        nich jako właściciel majątku nie mogła nim dysponować.
      • rzewucki Re: Czy ty folksdojcz_ci..ciu nie rozumiesz.. 24.11.09, 20:53
        ty polonski, ty jestes taki polski Hitler!!!
      • ergo12 An den Polonski 24.11.09, 21:54
        Du Idiot!
      • rk111 Re: Czy ty folksdojcz_ci..ciu nie rozumiesz.. 25.11.09, 19:46
        Może i pluła, ja sam plułem na PRLowską książeczkę wojskową, ale PRL
        to nie Polska tylko kolaboracyjny twór, którego trzeba się wstydzić.
    • ulczycka Tylko jedna rodzina wyprowadza się z domu Agnes... 24.11.09, 20:45

    • rzewucki polska mentalnosc problemem! 24.11.09, 20:47
      cytat:"Jadwiga Moskalik: Kiedy dostaliśmy dom, nikt nie mógł się
      spodziewać bałaganu w księgach wieczystych "

      "KIEDY DOSTALISMY DOM"!!!! - czy nilt z was tego zdania nie
      zauwazyl?! albo jest to takie oczywiste u was w Polsce?! jedni
      dostaja za darmo, a innym, ktozy przez pokolenia musieli na to
      zarobic zostaje obierane?!
      i wy uwazacie sie za katolikow?!

      ---
      Unrecht Gut gedeiht nicht!!!!
      • better_than_you ja tez chcę dom od wojewody! 60m2 w centrum W-wy! 24.11.09, 20:53
        jesli Ci ludzie chcą tam mieszkac to niech zaciagną kredyt i sobie kupią!
        Leniwe PRL-owskie żebraki!
        Prawde mówiąc ani mnie to grzeje ani ziębi czy ta niemra odzyska to gospodarstwo
        ale dlaczego znowu wszyscy musimy utrzymywać "biedotę"?!
      • polonski Re: folksdojcz mentalnosc problemem! 24.11.09, 20:54
        fergessen, że GRANICA przebiega wzdłuż Odry i Nysy.
        • rzewucki @polonsk - pytanie 24.11.09, 21:02
          polonski napisał:
          > fergessen, że GRANICA przebiega wzdłuż Odry i Nysy.

          a co ma wlasnosc do granicy?!

          ---
          Unrecht Gut gedeiht nicht!
        • pocalujta_wujta Wez sie w garsc 24.11.09, 21:10
          Nie przynos wstydu innym Polakom pieprzac takie bzdury. Jabys sie pouczyl
          historii to bys wiedzial ze to historycznie Prusy a wiec niemieckie rodziny maja
          tu sporo wlasnosci, ktore im odebrano.

          Prawo wlasnosci nie ma nic do narodowosci, ciemniaku.
    • sagi2007 Takie są skutki 24.11.09, 20:52
      braku regulacji prawnych i prowadzenia polityki na kolanach typu
      Skubiszewski-Bartoszewski.
      • az100 Re: Takie są skutki 24.11.09, 21:28
        sagi2007 napisał:

        > braku regulacji prawnych i prowadzenia polityki na kolanach typu
        > Skubiszewski-Bartoszewski.

        NIE!
        Takie są skutki bezprawia PRL-u!
      • koszerny51 Re: Takie są skutki 24.11.09, 23:24
        sagi2007 napisał:

        > braku regulacji prawnych i prowadzenia polityki na kolanach typu
        > Skubiszewski-Bartoszewski.

        wymienieni to Zydzi
    • brzezie76 Wódz Maczu-Picu ściąga swoich 24.11.09, 21:04
      ziomków do Polski.A poloczki niech spieprzają na ulicę.
    • xanatos7 Tylko jedna rodzina wyprowadza się z domu Agnes... 24.11.09, 21:05
      Niech Niemcy wypłacą nam odszkodowanie za miliony zabitych Polaków i
      zniszczone miasta, wtedy my możemy oddać im ich domy. Dlaczego oni mogą się
      czegoś domagać a my nie ? Nieprawdą jest mówienie że to Hitler wywołał wojnę,
      nie Niemcy. Hitler miał OGROMNE poparcie w Niemczech.
    • pocalujta_wujta I o czym tu chca dyskutowac te rodziny? 24.11.09, 21:05
      Czy w Polsce ciezko jest pojac pojecie wlasnosci? To nie PRL, rzesz kur.. mac!

      Ja rozumiem, ludzkie problemy, ale trzeba myslec na zapas a nie siedziec na du..
      i nic nie robic tylko mowic "nie", bo tak sie robilo w socjalizmie czy jak to
      nazywaja komunie.

      Wynocha z cudzej wlasnosci! Cztery lata wystarczy! Maja zamieszkac tam gdzie im
      zaoferowano albo nakazano i koniec dyskusji.

      A sad powinien jeszcze sensownie wyznaczyc terminy, bo takie wyroki bez terminow
      egezekucji to sad moze sobie.... wsadzic.

      pozdrawiam (z Zachodu gdzie wlasnosc prywatna sie szanuje czesciej niz w Polsce)
    • polonski Odpowiedż leży gdzie indziej.. 24.11.09, 21:09
      Należy sporządzić i to jak najszybciej liste skażonych polskich rodzin, które
      maja w swoim gronie folksdojcz_członków rodziny.
      Wszyscy oni podpisali niemieckie dokumenty oficjalnie szkodliwe racji stanu
      polskiego.
      Chodzi głównie o pracowników administracji polskiej, członków sądów,
      parlamentu itd., których dzieci, rodzeństwo przeszło niemiecką musztre "duldungu".

      Szwajnehund jest tam pochowany i to pod V kolumną.
      • pakulec znam odpowiedź na twoj problem 24.11.09, 21:13
        kup maść na nogi bo na rozum to juz za późno, a jakoś musisz sie
        poruszać
        • polonski Eee tam pakhulec, już prusacy próbowali.. 24.11.09, 21:42
          zarżnąć mojego pradziadka koło Zbąszynia jeszcze przed IWS. Ojca próbowali
          nauczyć oszczędności w jedzeniu i piciu a o elektryce już nie wspomnę, chyba że
          te druty z prądem przyłożone do jąder przez folksdojcza mówiącego i piszącego po
          polsku.
          A ja już sie zgodziłem z folksdojczami dla świętego spokoju zamieszkać w
          Wariatkowie byle po polskiej stronie tuż przy Odrze.
          Wysyłanie Polaków przez niamców i ich folksdojcz_psów w "różne miejsca" to jest
          już wielowiekowa tradycja. hrr..hrr.
          • pakulec masz piękne tradycje 24.11.09, 21:59
            piszesz, że mieszkasz przy Odrze czyli na ziemiach należących przed
            II wojna do jakiegos Niemca. I pewno boisz się że wróci?
            może wróci masz prawo sie bać
            więc biegnij do urzędu gminy i sprawdź czy jakis prawdziwie polski
            urzędnik i pewno katolik, nie zapomniał dopilnować wpisu w księdze
            wieczystej bo jeżeli tak to twoja antyfolksdojczna dupa znajdzie się
            na smietniku
      • rzewucki @polonski! 24.11.09, 21:14
        a moze bys tak jakis KZ sprywatyzowal?
        :)

        ---
        Unrecht Gut gedeiht nicht!!!
      • amberka2 Re: Odpowiedż leży gdzie indziej.. 24.11.09, 21:16
        Kto ma takowa liste sporzadzic?

        I jak to sie ma do czlonkostwa Polski w UE? Czy to nie bedzie dyskryminacja ze
        wzgledu na obywatelstwo? Konsultowales swoje wywody z jakim prawnikiem
        specjalista od UE?

        Polska moze oczywiscie to zrobic, ale wczesniej zlozy wniosek o opuszczenie UE
        (Traktak Lizbonski wchodzi w zycie lada dzien i daje taka mozliwosc).
        I wtedy beda znowu granice, cla, no i ty Polonski bedziesz placic rolnikom
        doplaty zamiast UE:):):)

        • polonski Spokojnie! tylko nie z grubej folksdojcz_rury.. 24.11.09, 21:29
          Jedno skromne pytanie (dla potrzeb statystycznych) przed przyjęciem na każde
          stanowisko administracyjne a szczególnie sądowe czy decyzyjne w Polsce wystarczy.
          Czy masz kogokolwiek w rodzinie (z właczeniem kuzynów)kto ma obywatelstwo
          innego kraju?. Podaj nazwę kraju!hrr..hrr

          RDB (relational database) przegryzie te dane z łatwościa i to za pieniądze zza
          Odry. A jaka użyteczność dla terażniejszych i przyszłych pokoleń w Polsce ten
          tylko się dowie , kto "stracił" jak ci biedni i niewinni Polacy.
          • pakulec Zyjesz w jakimś urojonym świecie 24.11.09, 21:34
            ja mam takie stanowisko o które pytasz i gwarantuje ci że nikt mnie
            nie pytał o żadnych krewnych i moich kolegów też nie pytano, nie
            wiem kto ci naopowiadał takich głupot ale dobrze ci radze nie
            musisz mu wierzyć we wszystko ;-)
          • ergo12 An den Idiot polonski 24.11.09, 21:59
            Ein echter Idiot!
        • chris30 Re: Odpowiedż leży gdzie indziej.. 24.11.09, 21:30
          Proszę, nie odpowiadajcie tak oczywistym psychopatom jak "polonski". Po co
          karmić trolla?
      • mdro Re: Odpowiedż leży gdzie indziej.. 24.11.09, 21:28
        Popieram! Proponuję zacząć od gen. Andersa! Taki Unrug Józef też nie
        lepszy! A potem np. Oskar Kolberg - nie będzie nam Niemiec opisywał
        naszego własnego, polskiego folkloru!
      • indywidualismus Re: Odpowiedż leży gdzie indziej.. 24.11.09, 22:37
        Należy sporządzić i to jak najszybciej liste skażonych mózgów i zamknąć ich w
        opiekuńczych zakładach zamkniętych. Bez dostep ...zaraz, zaraz polonski - macie
        w psychuszce internet????
    • old.european Komuna a nie kapitalizm i nie prawo dla was. 24.11.09, 21:26
      Kto ku... wymyslil, ze macie zyc w panstwie prawa, skoro pojecia o
      nim nie macie?
      I tylko mi nie zaczynajcie z litosciami itp zasiedzeniami. Dom jest
      Pani Trawny i dura lex sed lex, a jak sie nie podoba, robic
      rewolucje.
      • koszerny51 Re: Komuna a nie kapitalizm i nie prawo dla was. 24.11.09, 23:32
        old.european napisał:

        > Kto ku... wymyslil, ze macie zyc w panstwie prawa, skoro pojecia o
        > nim nie macie?
        > I tylko mi nie zaczynajcie z litosciami itp zasiedzeniami. Dom jest
        > Pani Trawny i dura lex sed lex, a jak sie nie podoba, robic
        > rewolucje.
        >
        ty lepiej sprawdz,czy te brudne gacie ktore masz na zydowskim tylku sa
        twoje?
        >
        • patriota21wieku koszerny51, spojz w lustro! 25.11.09, 01:28
          koszerny51 napisał:

          > ty lepiej sprawdz,czy te brudne gacie ktore masz na zydowskim tylku sa twoje?


          Oczywiscie wszystkiemu sa winni Zydzi. Nawet temu ze Polacy okazali sie leniwi i g..no zrobili zeby uporzadkowac prawo i ksiegi wieczyste. Ale w kazdym polskim urzedzie na pewno siedza sami Zydzi wiec sie nie ma czemu dziwic. Z takim jak twoje rozumowaniem to nie dziwota!!!
      • greg0.75 Re: Komuna a nie kapitalizm i nie prawo dla was. 25.11.09, 01:13
        > Dom jest Pani Trawny i dura lex sed lex,

        jak się zignoruje część aktów prawnych wydanych za poprzedniego ustroju to i owszem...
    • mocten 3 miesiace nie zagladalem do piwnicy! 24.11.09, 21:32
      Dzisiaj sasiad mi doniosl ze w mojej piwnicy do ktorej nie zagladalem 3
      miesiace zamieszkal jakis menel.
      Czy musze teraz skladac podanie o eksmisje czy moze juz ta piwnica formalnie
      nalezy do niego i nie mam o co walczyc?
      Co bedzie jak wyjade na wakacje?
      Czy jakas rodzina z dziecmi moze zajac moje mieszkanie?
      • rodziu81 Re: 3 miesiace nie zagladalem do piwnicy! 24.11.09, 21:45
        Jak sie zrzekles piwnicy tak jak Pani Trawny swego majatku w zamian za
        odszkodowanie wyplacone do reki wowczas faktycznie piwnica nalezy do menela.
        • pakulec odszkodowanie od rządu Niemiec 24.11.09, 22:05
          ma się nijak do polskiego prawa, a księga wieczysta to co innego
    • pakulec to dobra wiadomość dla Kaczyńskich 24.11.09, 21:45
      teraz Lechu może zaproponowac tym którzy nie chca sie wyprowadzic
      mieszkanie w swoim pałacu, a Jarek może pożyczyc gumofilce od
      swojego wicepremiera - Leppera i protestować przed domem pani Tawny -
      moher będzie zachwycony
    • thegreatmongo Tylko jedna rodzina wyprowadza się z domu Agnes... 24.11.09, 22:02
      wyprowadzac sie zlodzieje, a nie tylko zadac. Wezcie kredyt i budujcie dom,
      cokolwiek... lenie...
    • polonski Odwieczne przygody polskie z folksdojcz_problemem. 24.11.09, 22:03
      Nawet po podpisaniu cyrografu w Unie, czy innym "ośrodku", paranoiczne dążenia
      nie dają przeżyc na duldungu i socjalamcie.
      A jednocześnie niamcy codziennie wybijają myśl o przyswojeniu się polskiego
      folksdojcza do nowej ojczyzny koło "flohmarktu".

      I tu jest szwajnehund pogrzebany!!
      • ergo12 Herr Polonski 24.11.09, 22:16
        Haben Sie probleme?
        • polonski Jawol mein Herr.. 24.11.09, 22:29
          Folksdojcz problem w Polsce to tak jakby niamiec pluł w twarz Polakowi a rodzina
          folksdojcza w Polsce mówiła mi, że deszcz zbawienny pada.
    • polonski Jedyny kraj poza Polską.. 24.11.09, 22:13
      gdzie wygrywa Tusek w wyborach to niamcy.
      Każda nikła nadzieja na szkodzenie Polsce natychmiast podrywa do działania
      całą za przeproszeniem "rzeszę ziomków" pod V kolumną do działania hrr..hrr..
      • wardog1 Re: Jedyny kraj poza Polską.. 24.11.09, 22:32
        Hallo polonski,hast schon gehalt bekommen, schnaps gekauft und gesofen?
        habe lange nichts von dir gehöhrt.
        grüß deine familie im ruhrgebiet, die deutsche meine ich.

        dein "freund" wardog1.
        • polonski niszt fergesen... 24.11.09, 22:47
          Mam cię też na swojej "liście". To już tradycja, której pilnie sie uczyliśmy od
          niamców. "Papieren" w niamczech się nie pali a tylko to co "stoi po drodze na
          wschód".
          • ergo12 Panie Polonski,schizofrenia paranoidalna 24.11.09, 22:51
            Trzeci uskok, jedynie elektrowstrząsy mogą jeszcze pomóc!
    • ergo12 To nie jest wina tych nieszczęsnych ludzi! 24.11.09, 22:13
      Wina leży po stronie panstwa polskiego, które w porę nie
      uporządkowało statusu prawnego domostw na tym terenie!Ten dom nie
      jest niestety własnością tych ludzi,powinnością gminy jest wynajać
      po stawkach socjalnych lukum do mieszkania które by nie uwłaczało
      godności tych mieszkańcow.Przedmiotowy dom jest wlasnością p.Trawny!
      • vaclavnewyork Wylechala do vaterlandu 24.11.09, 22:20
        porzucila Polske czego teraz szuka ?Poszla won Zbrzydlo jej zycie
        wsrod nowych sasiadow? Moze szuka kasy?Nikt nie powinien sie
        wyprowadzac a tego Babuna pogonic.
      • polonski Ja ci powtarzam,że nie jest własnościa folksdojcza 24.11.09, 22:23
        Przestudiuj dokładnie papiery jakie podpisała w Unie to się przekonasz, że to co
        folksdojcz_thrawny wyprawia jest bezprawiem w EU i wbrew prawu niemieckiemu też.
        Thrawny jest folksdojcz_hochsztaplerem i nadużywa nie tylko prawo polskie ale i
        niemieckie.
        Wyrok sądu jaki zapadł jest spreparowany pod publiczkę tuskową.
        • ergo12 Polonski szybko do psychiatry! 24.11.09, 22:26
          Bo inaczej wezwę karetkę!
        • metall Re: Ja ci powtarzam,że nie jest własnościa folksd 24.11.09, 22:30
          polonski napisał:

          > Przestudiuj dokładnie papiery jakie podpisała w Unie to się przekonasz, że to c
          > o
          > folksdojcz_thrawny wyprawia jest bezprawiem w EU i wbrew prawu niemieckiemu też

          Jakieś szczegóły?
        • raddy idz ty w pizdu prowokatorze! 25.11.09, 00:53
      • cleryka Re: To nie jest wina tych nieszczęsnych ludzi! 24.11.09, 22:32
        Tak,ale pod warunkiem,że Ci mieszkancy tego gospodarstwa,wytocza proces
        o zwrot pieniedzy,za dbanie o majatek,remonty,ochrone . Sądownictwo
        Polskie,macie nie tylko wyroki wydawać,ale i pouczac poszkodowanych w
        ich prawach.
        • ergo12 Re: To nie jest wina tych nieszczęsnych ludzi! 24.11.09, 22:49
          Tu też może się pojawic problem, a mianowicie,większosć remontów
          wykonywało nadleśnictwo,a więc kto miałby placić, a po drugie koszty
          exploatacji się znoszą bo wsponmiany dom był używany!
        • wardog1 Re: To nie jest wina tych nieszczęsnych ludzi! 24.11.09, 22:58
          cleryka napisała:

          > Tak,ale pod warunkiem,że Ci mieszkancy tego gospodarstwa,wytocza proces
          > o zwrot pieniedzy,za dbanie o majatek,remonty,ochrone

          zobacz jak wyglądają domy poniemieckie zadbane,
          takie o które się polscy lokatorzy troszczyli
          i porównaj ze zdjęciem tego z pod jedwabna.


          mieszkania.trovit.pl/index.php/cod.search_homes/type.1/what_d.dom%20poniemiecki/

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka