Dodaj do ulubionych

KRRiT ucisza reklamy. Wreszcie spokój?

    • rorkdcr KRRiT ucisza reklamy. Wreszcie koniec ryku? 15.12.09, 23:42
      to jeszcze niech się wezmą za drzące mordę reklamy w internecie które
      dodatkowo zazwyczaj mają przesprytnie schowany przycisk zamknięcia albo
      wyciszenia.Tak, wiem, adblock, ale nie każdy chce z tego korzystać.
    • roberto74 KRRiT ucisza reklamy. Wreszcie koniec ryku? 15.12.09, 23:47
      Niech KRRiT zainteresuje się także irytującymi i samowolnie odtwarzającymi się
      video-reklamami na stronach internetowych. Oczywiście można temu zaradzić
      używając flashblocka, no ale przecież nie każdy użytkownik wie czym są wtyczki
      do przeglądarek.
    • enta2 KRRiT ucisza reklamy. Wreszcie koniec ryku? 16.12.09, 00:00
      Nareszcie!!! Nie można znieść tych ryczących reklam!
    • tymon99 KRRiT ucisza reklamy. Wreszcie koniec ryku? 16.12.09, 00:12
      krritv należy rozwiązać. nie ma tam nikogo, kto miałby pojęcie o radiofonii i
      telewizji, co właśnie udowodnili.
    • tomeks76 KRRiT ucisza reklamy. Wreszcie koniec ryku? 16.12.09, 00:26
      Brawo!!!
      Czekamy teraz na regulacje dotyczące emisji reklam w kinach przed seansem. W
      miniony weekend poszedłem z dzieckiem do Multikina i zanim zaczął się film,
      obejrzeliśmy 15-sto minutowy blok reklamowy!
      Dlaczego ja płacę za bilet 26 zł? NIE CHCĘ REKLAM!
      • fo.ka.zkro.ka Re: KRRiT ucisza reklamy. Wreszcie koniec ryku? 16.12.09, 00:45
        Właśnie dlatego,jak również ze względu na odgłosy żrących kinomanów nie chodzę
        do kina.
      • sorapis Re: KRRiT ucisza reklamy. Wreszcie koniec ryku? 16.12.09, 03:16

        tomeks76 napisał:

        > Brawo!!!
        > Czekamy teraz na regulacje dotyczące emisji reklam w kinach przed seansem. W
        > miniony weekend poszedłem z dzieckiem do Multikina i zanim zaczął się film,
        > obejrzeliśmy 15-sto minutowy blok reklamowy!
        > Dlaczego ja płacę za bilet 26 zł? NIE CHCĘ REKLAM!

        Człowieku, ciesz się że 15 minut! W CinemaCity czeka się 30-40 minut przed
        fimmem dla dorosłych. Mógłbym jeszcze znieść smród prażonej kukurydzy, chrupane,
        siorbanie coli i widok kinomanów z kubłami żarcia ale tego nie zniosę. No i nie
        chodzę do kina...

    • j-50 Uraaaaa! I jb twoju mć! Wpieriod, wpieriod! 16.12.09, 00:35
      Najpierw stworzony został problem, a teraz jego usunięcie ma być
      jakimś osiągnięciem? No to chyba jakiś cud!
      Ongiś śmiano się że cudem medycyny USA jest przypadek stary człowiek
      i może. A cudem medycyny radzieckiej jest przypadek Lenin wiecznie
      żywy. Ileśmy poszli do przodu w tej "medycynie"?
      Teraz mamy inny przypadek cudowny: TVP wiecznie przez nas bulona. Za
      co? Ano za żywota, jak kiedyś szprachano. Tej TVP w żaden sposób nie
      da się oglądać. Jak zresztą większości telewizji rodem z Polski. W
      szczególności te złotopolskie i podobne kicze. Kiedyś to nazywano
      produkcyjniakami. Teraz to jest po prostu królikarnia bulona przez
      podatnika. Moja teściowa też by mogła występować tam jako hitowa
      aktorka.
    • javall KRRiT ucisza reklamy. Wreszcie koniec ryku? 16.12.09, 00:57
      Najwyzsza pora!
    • j-50 No prawie jak u knezia Dreptaka! 16.12.09, 01:10
      Cytuję zatem Waligórskiego o kneziu Dreptaku.

      Tu kneź okazał męstwo i władzę. I rzekł - nie martwcie się goście!
      Już ja z tą zgagą sobie poradzę! A teraz pa! Teraz się wynoście!

      Ja naprawdę uważam, że ballady Waligórskiego o kneziu Dreptaku
      oddają znakomicie realia Pomrocznej. A w zamiarze miały oddawać
      realia komuny. Co się zatem zmieniło? Noooo! Kneź jest inny! I tylko
      to.

      Przypominam sobie też słowa pewnego komucha z czasu ZSRR. Rzekł
      on: "I cóż się zmieniło? Wyrzuciliśmy hrabiów, a w ich pałacach
      mieszkają teraz sekretarze. Nic się nie zmieniło! Jedni zastąpili
      drugich".
    • squat_kromera Ech osiołki, możecie już zacząć żałować tej zmiany 16.12.09, 01:25
      Odkąd wiara z PPT uzupełniła w squacie pilot czujnikiem natężenia dźwięku,
      trzymamy kciuki by nie zlikwidowali tak łatwego sposobu na detekcję bloków
      reklamowych.
    • paolo74 Opodatkować reklamy akcyzą! 16.12.09, 01:29
      Ich szkodliwość jest większa niż papierosów i gorzały razem, a w dodatku są upierdliwe dla postronnych osób. Zamiast okradać społeczeństwo akcyzą na paliwa, fajki, czy gorzałę, a przy okazji nabijać kasę przemytnikom, skorumpowanej Policji, celnikom i innej swołoczy obłożyć akcyzą reklamę w radiu, w TV, w kinie.
      Akcyza jest podatkiem kwotowym, a nałożona na reklamę nie da się w prosty sposób przerzucić na konsumenta. Naliczanie banalnie proste. Rejestruję całą dobę program TV, naliczam co do minuty czas reklam, mnożę przez kwotę akcyzy za minutę reklamy i jest suma, jaką telewizja musi odprowadzić do skarbówki. Jeśli reklama jest głośniejsza akcyza dubeltowa. Podobnie w radiu, tylko rzecz jasna niższa stawka, natomiast w kinach minuta reklamy przed seansem powinna kosztować tyle, żeby reklamy po prostu znikły z kin.
      Jednocześnie likwidacja możliwości zaliczania reklamy telewizyjnej w koszty działalności, albo co najwyżej 50% netto z faktury za reklamę stanowi koszt. Poza TV i radiem, podobną reklamą obłożyłbym bilboardy, tam z kolei nałożyłbym akcyzę na zarządcę, lub właściciela.
    • paffu Volume control? 16.12.09, 02:07
      Dobre sobie... W kazdym telewizorze jest opcja "volume control", ktora wycisza
      halas...

      A TVP za nasze pieniadze bedzie robic przetarg, zeby 108 osob, ktore wyslaly
      skarge, moglo spokojnie spac przy wlaczonym telewizorze... A abonament
      zaplacili? ;)
    • sorapis KRRiT ucisza reklamy. Wreszcie koniec ryku? 16.12.09, 03:12

      Jak coś takiego czytam to STRASZNIE się cieszę, że nie mam telewizora. Parę zalet:

      - zwykle po przyksci z pracy zalegałem z piwem przez ekranem i pstrykałem 2-3
      godziny po kanałach, teraz mogę zająć się czymś innym (choćby pojść wcześniej
      spać i odpocząc, poczytać, pogapić się w internet)

      - LCD lub plazma zuzywałaby kilkaset W energii - nie zużywa

      - ze względu na reklamy przerywające filmy i interesujące programy nie ma
      sensu ogladać ich w telewizji, już lepije pójsć do kina (30-40 minut po
      oficjalnym czasie seansu, żeby oczywiście nie słuchać reklam).

      Gdzieś tu przeczytałem mądrą rzecz: telewizory powinny być rozdawane z dopłatą
      jako medium propagandy i niechcianej reklamy. Trzeba na głowę upaść żeby coś
      czasami pobejrzeć jako bonus do obowiązkowej dawki reklam. telewizja stała sie
      zupełnie komercyjnym medium. Sytuacja, którą pamietam z komuny upełnie się
      odwróciła - wtedy reklamy były dodatkiem do programu. Teraz program jest
      dodatkiem do reklame, w przeciwnym razie nikt by telewizji nie oglądał.

      To też tłumaczy fenomen tzw. ,,darmowych'' kanałów. Na tym świecie nie ma nic
      za darmo.

    • johnny_english KRRiT ucisza reklamy. Wreszcie koniec ryku? 16.12.09, 03:36
      wreszcie!
    • aunap KRRiT ucisza reklamy. Wreszcie koniec ryku? 16.12.09, 04:00
      Wreszcie pożądna decyzja szkoda tylko że tak długo trzeba czekać.
      Dziwię się kto to dopuscił ogłuszanie społeczeństwa tymi bzdurnymi reklamami szczególnie banków.
    • lucky81 To nie ryk jest problemem. 16.12.09, 05:36
      Prawdziwy problem to ograniczanie konkurencji (przez KRRiT właśnie). Gdyby
      było 500 kanałów do wyboru do koloru, to telewizje by walczyły o klienta, a
      nie odstraszały kiepskim programem i nachalnymi reklamami.

      Taka walka z rykiem reklam przez KRRiT to czysty przykład socjalistycznego
      tworu cynicznie zwalczającego problemy, które sam stwarza.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka