Dodaj do ulubionych

Stu ukraińskich parlamentarzystów broni Bandery...

05.03.10, 18:59
Niech pisza do Janukowicza,ktory chce odebrania Banderze tytulu
bohatera
Obserwuj wątek
    • ubiquitousghost88 Stu ukraińskich parlamentarzystów broni Bandery... 05.03.10, 19:00

      No to J.uzek ma problem, bo tacy nie popuszczą...
      Może do Gen. Świerczewskiego pomodlić się?
      • maruda.r Czy ludobójstwo może ulec zapomnieniu? 05.03.10, 19:39
        ubiquitousghost88 napisał:

        >
        > No to J.uzek ma problem, bo tacy nie popuszczą...
        > Może do Gen. Świerczewskiego pomodlić się?

        *****************************

        Nie musi. Turcja dostała ultimatum w sprawie rzezi Ormian, a Ukraina jest na
        najlepszej drodze do ultimatum ws. ludobójstwa Polaków na Wołyniu i Polesiu.

        • ubiquitousghost88 Ultimatum do tyłu? Czego tu nie można znaleźć... 05.03.10, 19:53
          maruda.r napisał:

          > ubiquitousghost88 napisał:
          >
          > >
          > > No to J.uzek ma problem, bo tacy nie popuszczą...
          > > Może do Gen. Świerczewskiego pomodlić się?
          >
          > *****************************
          >
          > Nie musi. Turcja dostała ultimatum w sprawie rzezi Ormian, a Ukraina jest na
          > najlepszej drodze do ultimatum ws. ludobójstwa Polaków na Wołyniu i Polesiu.
          >
          • zigzaur Re: Ultimatum do tyłu? Czego tu nie można znaleźć 06.03.10, 16:53
            Ty się o Moskwę martw, tego notorycznego ludobójcę.
    • brat_mazoune Stu ukraińskich parlamentarzystów broni Bandery... 05.03.10, 19:27
      co za tupet
    • reality_show Trochę z innej strony tematu 05.03.10, 19:29
      Polacy tak łatwo plują na innych, że nie zauważają, że opluwają samych siebie.
      Gen. Karol Świerczewski był co prawda zagorzałym komunistą, ale chwała mu za
      to. Bo lepiej trzymać się swoich ideałów, niż być chorągiewką na wietrze i
      zdrajcą. Osoba ta wniosła tak wiele w walce z Niemcami i w walce z oddziałami
      opluwanego Bandery. Ba nawet poświęciła swoje życie. Czy Polacy uhonorowali
      to? Odpowiedzcie sobie na to pytanie, zanim znów zaczniecie opluwać innych.
      • ubiquitousghost88 Opluł Go głupi bezdennie własny naród, nie ja! 05.03.10, 19:37
        reality_show napisał:

        > Polacy tak łatwo plują na innych, że nie zauważają, że opluwają samych siebie.
        > Gen. Karol Świerczewski był co prawda zagorzałym komunistą, ale chwała mu za
        > to. Bo lepiej trzymać się swoich ideałów, niż być chorągiewką na wietrze i
        > zdrajcą. Osoba ta wniosła tak wiele w walce z Niemcami i w walce z oddziałami
        > opluwanego Bandery. Ba nawet poświęciła swoje życie. Czy Polacy uhonorowali
        > to? Odpowiedzcie sobie na to pytanie, zanim znów zaczniecie opluwać innych.
        • awatar_sm Sybir, Kraków, Katyń, Oświęcim 05.03.10, 20:14
          Czyżby się okupantom udało wymordować myślących w narodzie.
          Pozostali piszą o komuniście, 'Opluł Go głupi bezdennie własny
          naród, nie ja',
      • ar.co Re: Trochę z innej strony tematu 05.03.10, 20:02
        No to jeszcze pamiętaj uhonorować Stalina, bo mało kto tak jak
        on "wniósł tak wiele w walce z Niemcami i w walce z oddziałami
        opluwanego Bandery". Bo "banderowcy" - w odróżnieniu od akowców -
        nie wpółdziałali z Armią Czerwoną i Stalinem, np. przy zdobywaniu
        Lwowa. Co zresztą dobrze świadczy o ich realizmie.
        A Lwów tak czy inaczej Ukraina dostała. Co prawda w pełni
        niezależnie dopiero pół wieku później, ale zawsze. I kto miał rację?
      • ba3nski Re: Trochę z innej strony tematu 05.03.10, 20:49
        Przyznaję ci rację. Świerczewski zginął w obronie Polski i przez to zasługuje na
        szacunek i pamięć. Nie wszyscy Polacy muszą być jednej wiary, i jadnakich
        przekonań.
        • zigzaur Re: Trochę z innej strony tematu 06.03.10, 09:55
          Świerczewski na stanowisku dowódcy II Armii popisał się krańcową indolencją,
          wysłał ogromne ilości ludzi na rzeź, poniósł wiele klęsk z wielokrotnie
          słabszymi liczebnie Niemcami.

          Nic dziwnego, skoro żadnego wojskowego wykształcenia nie posiadał, tylko
          szkolenia polityczne.

          A zasadzka pod Baligrodem przebiegała w sposób mocno przypadkowy: akurat tylko
          samochód Świerczewskiego się zepsuł i akurat w pobliżu znalazł się oddział UPA,
          który z góry wiedział, na kogo polować.
          • dr.ozdek Re: Trochę z innej strony tematu 06.03.10, 15:10
            zigzaur napisał:

            >
            >
            > A zasadzka pod Baligrodem przebiegała w sposób mocno przypadkowy: akurat tylko
            > samochód Świerczewskiego się zepsuł i akurat w pobliżu znalazł się oddział UPA,
            > który z góry wiedział, na kogo polować.

            >
            Sprawa zabicia Swierczewskiego nie jest wyjasniona do konca. Wspomina sie takze, ze zostal "wpuszczony w kanal" i zabili go towarzysze rekoma banderowcow. Podobny los spotkal (nieco wczesniej)innego wielkiego bohatyra komunistow Marcela Nowotke.
            • zigzaur Re: Trochę z innej strony tematu 06.03.10, 16:49
              Nie każdy wie, że dowódca Pierwszego Frontu Ukraińskiego, generał armii Nikołaj
              Watutin również został śmiertelnie ranny w zasadzce UPA.
          • ba3nski Re: Jakie czasy tacy politycy, przywódcy 06.03.10, 22:08
            Jakie czasy tacy politycy, przywódcy.

            Np chłopak z warsztatu elektrycznego został przywódcą niekwestionowanym Polaków,
            a potem prezydentem. Ale jakim mógł być prezydentem? Nie on i nie my byliśmy
            temu winni.
            • zigzaur W tym konkretnym przypadku to właśnie 07.03.10, 09:14
              objęcie takiej funkcji przez mocno średnio wykwalifikowanego robotnika
              dokumentnie i ostatecznie ośmieszyło komunizm jako "ruch robotniczy".
              • ba3nski Re: W tym konkretnym przypadku to właśnie 07.03.10, 22:05
                Widzę to inaczej. "Ruch robotniczy" gdyby sprawował władzę w swej ciągłości, jak to robił przez owe 40 lat, nie wyniósłby na przywódcę "mocno średnio" kwalifikowanego robotnika. Rakowski, Urban, Jaruzelski nie byli ludźmi nisko kwalifikowanymi, a socjotechniki stosowane w owym czasie, można rzec, były pierwszej marki. Moskiewski okupant (określenie przesadne, ale niech tam) wolał oczywiście miernych, wiernych, ale to nie wchodziło w istotę "ruchu robotniczego".
                Poziom demoralizacji, ośmieszenie ideowości ww. ruchu obnażyły demokratyczne wybory, gdy Elektryk stał się deską ratunkową, przed wygraną "Caringtona" z serialu telewizyjnego.
    • kibic_rudego Jak spluto elyty S i KOR za wlazenie w d. Benderze 05.03.10, 20:15

      to ci cichem w UE zaczeli odkrecac i robic sie na patriotow polskich.
      A tu sojusznicy z Ukrainy wkru... sie i zabawa zacznya sie na nowo.

      W Polsce nikt nie ma zamiaru uczci pamieci pomordowanych Polakow.

      IPN zajmuje sie prezerwatywami SBeckimi ale patriotycznie ma w d.. polskie
      straty w II WS.

      Wstyd.
    • 58-rokers Stu ukraińskich parlamentarzystów broni Bandery... 05.03.10, 20:18
      Winnym rzezi na Polakach dokonanych przez upa trzeba by było wytoczyć proces
      tak jak dla Karadżicza. Myślę że IPN i nasi politycy rozliczą winnych
      Ukraińców za zbrodnie na ludności cywilnej (kobiety, dzieci i starcy).
    • ivrp sami sobie winni głuptaki, 05.03.10, 20:55
      a o samostanowienie sami dbajcie.
      • surma_bojowa Proporcje 05.03.10, 21:25
        Pod petycją podpisało się 100 deputowanych na ogólną liczbę 450.
        Petycji nie podpisało, a więc było jej przeciwnych lub ma sprawę w doopie 350
        deputowanych, czyli ponad 77%.

        I to jest przygniatająca większość oraz właściwy news, proszę szanownej Redakcji!
        • piotr7777 Re: Bandera "nie współpracował z nazistami" 05.03.10, 21:28
          ...bo sam był nazistą i to w dodatku dzikim.
          W porównaniu z tym co wyczyniali jego ludzie na Wołyniu SS-mani byli
          dżentalemenami.
          Moim zdaniem polityka jednostronnego pojednania z Ukrainą (a raczej
          z jej banderowsko - nacjonalistycznym zachodem) poniosła klęskę.
    • des4 funny, a jakie jest twoje stanowisko? 05.03.10, 21:43
    • ksartan nigdy nie zapomnimy mordowania dzieci 05.03.10, 23:44
      tzw.wianków - opowska hołoto,normalni ukraińcy się was brzydza
      • lijko Re: nigdy nie zapomnimy mordowania dzieci 06.03.10, 12:36
        Tzw. "wianek" to dzieło chorej psychicznie Cyganki, która zabiła swoje
        dzieci jeszcze na początku lat trzydziestych XX wieku. O UPA nikt
        jeszcze wtedy nie słyszał. Pisała m.in. o tym "Rzeczpospolita".
        Zbrodnię tę przypisano UPA w ramach jej oczerniania i jak widać nadal
        ma to miejsce.
        • takisobiestatystyk Nie da się oczernić UPA . 06.03.10, 14:10
          O oczernianiu można mówić wówczas, gdy się kogoś przedstawia w
          gorszym świetle, niż ten ktoś zasługuje. W przypadku UPA jest to
          niewykonalne - nie ma takich słów w żadnym ludzkim języku, które
          byłyby w stanie ukazać we WŁAŚCIWYM świetle cały ogrom
          zezwierzęcenia tych "ukraińskich patriotów", a cóż dopiero
          wyolbrzymić...
          • zigzaur Nie da się oczerwienić Rosji 06.03.10, 16:52
            bo kolor czerwony jest kolorem krwi.
            • takisobiestatystyk Nikt nie przelewał krwi okrutniej, niż Ukraińcy 06.03.10, 18:42
              • zigzaur Owszem, Moskale. 06.03.10, 19:06
                Ci ludobójcy wykończyli miliony Ukraińców głodem.

                Miliony Słowian wyginęły, zanim Hitler coś rozkazał, Goebbels coś wygłosił,
                Rosenberg coś napisał.

                W latach 1918-1939 na terenie CCCP masowo eksterminowano także Polaków.
                • takisobiestatystyk Re: Owszem, Moskale. 06.03.10, 19:15
                  Szkoda, że nie wymarło z głodu więcej Ukraińcow. Może nie byłoby
                  wtedy Wołynia.
                  • zigzaur Re: Owszem, Moskale. 06.03.10, 20:22
                    W miejsce wysiedlonych Ukraińców sowieci nasiedlali mieszkańców z głębi CCCP. I
                    to oni uczestniczyli w napadach na Polaków.
                    A tak w ogóle, to popełniłeś przestępstwo pochwalania ludobójstwa.
                    • takisobiestatystyk Re: Owszem, Moskale. 06.03.10, 21:12
                      Polaków mordowali nie żadni przesiedleńcy, ale Ukraińcy zasiedziali
                      tam od pokolenień, o czy doskonale wiesz. Sąsiedzi z tej samej
                      wioski, koledzy ze szkolnej ławy, czasami ukraińscy członkowie
                      mieszanych ukraińsko - polskich rodzin. Poza tym żeby mordować w tak
                      bestialski sposób dla samej przyjemności mordowania, dla czerpania z
                      tego dodatkowej satysfakcji - po prostu trzeba być Ukraińcem.
                      • lijko Re: Owszem, Moskale. 06.03.10, 21:25
                        Co Ty możesz wiedzieć o zbrodniach na Wołyniu. Piszesz o nich jakbyś
                        brał w nich udział. Zresztą sadyzm wychodzi z każdego Twojego postu.
                        • takisobiestatystyk Re: Owszem, Moskale. 06.03.10, 21:59
                          Rzeczywiście wiem niemało - i to nie tylko z literatury (choć z
                          literatury również). Znam wielu naocznych świadkow tamtych wydarzeń.
                          Słuchałem ich opowieści wielokrotnie, od najmłodszych lat. Wierzę
                          tym ludziom. Dlatego tak mnie drażnią idiotyczne próby czy to
                          usprawiedliwiania ówczesnych oprawców, czy też - co gorsza - próby
                          obarczania odpowiedzialnością kogoś innego. Może dlatego moje posty
                          dotyczące akurat tego tematu bywają czasem zbyt emocjonalne.
                          Widzisz - ja potrafię wiele zrozumieć. Na przykład walkę jakiegoś
                          narodu o własne państwo, o niepodłegłość. To zresztą zrozumieć
                          najłatwiej. Można też jakoś zrozumieć czystki etniczne dokonywane
                          przez ciemnych, ogłupionych nacjonalistyczną ideologią ludzi.
                          Chociaż to już zrozumieć trudniej, a jeszcze trudniej
                          usprawiedliwić. Ale sadystycznych, bestialskich mordów dokonywanych
                          na masową skalę, niesłychanych okrucieństw popełnianych chyba tylko
                          dla jakiejś perwersyjnej satysfakcji ani zrozumieć, ani
                          usprawiedliwić nie można. Niczym, lijko, niczym. Ani walką o własne
                          państwo, ani własnymi krzywdami doznanymi w przeszłosci. Będę
                          cyniczny - jeżeli UPA chciało "oczyścić" teren z Polaków - dlaczego
                          nie poprzestało na masowych wypędzeniach, a jeśli już uznali, że
                          jedynym wyjściem jest zabijanie, dlaczego czynili to w tak straszny
                          sposób, przecież zabić też można w miarę "humanitarnie", jak by to
                          cynicznie nie zabrzmiało. Dlaczego więc robiono to, co robiono? Na
                          te pytania nie ma logicznej odpowiedzi, dlatego biorą górę emocje.
                          I daruj sobie łaskawie zarzuty o zawarty w moich postach sadyzm. To
                          nie sadyzm - to ból, żal i gorycz.
                          • zigzaur Re: Owszem, Moskale. 07.03.10, 08:31
                            Z jednej strony jesteś zimnym moskiewskim agentem a z drugiej strony
                            przedstawiasz się jako osobnik piszący pod wpływem emocji. Kogo chcesz oszukać.
                            Inspiratorzy zbrodni na Wołyniu, zarówno w 1939 jak i 1943 byli w Moskwie.
                        • zigzaur Re: Owszem, Moskale. 07.03.10, 08:29
                          Może jego tata nosił niebieską czapkę?
                      • zigzaur Re: Owszem, Moskale. 07.03.10, 08:29
                        Popełniłeś przestępstwo nawoływania do nienawiści na tle nacjonalistycznym.
                        Bezpośrednimi sprawcami zbrodni były osobniki prymitywne, dające się sterować -
                        patrz odezwa Timoszenki.
        • ksartan jestem w posiadaniu zdjęcia zabitych dzieci 06.03.10, 20:27
          z okresu upowskich czystek,więc nie gadaj mi o jakiejś chorej psychicznie babie
          • lijko Re: jestem w posiadaniu zdjęcia zabitych dzieci 06.03.10, 21:28
            I o czym to zdjęcie ma świadczyć? Chyba, że sam je zrobiłeś?
    • wet3 Stu ukraińskich parlamentarzystów broni Bandery... 05.03.10, 23:57
      Az 100 parlamentarzystow???! Do diabla! Myslalem, ze te chachlowe
      parlamenty sa nieco madrzejsze. Jednym slowem - jest z nimi bardzo
      zle!!!
      • zigzaur Re: Stu ukraińskich parlamentarzystów broni Bande 06.03.10, 16:51
        Określenie "chachłowe" jest epitetem używanym przez moskiewskich naszystów.
        Czyżby i wet3 należał do web brigades?
        • wet3 Re: zigzaur 06.03.10, 17:58
          zigzaur napisał:

          > Określenie "chachłowe" jest epitetem używanym przez moskiewskich
          naszystów.
          Czyżby i wet3 należał do web brigades?

          A ja zawsze myslalem, ze zlosliwie mowi sie na ruskich - kacapy, a
          na Ukraincow - chachly. Nigdy tego nie slyszales?
          • zigzaur Re: zigzaur 06.03.10, 18:52
            Tak na Ukraińców mówią wyłącznie moskiewscy naszyści.
            Jacy ci Ukraińcy są, tacy, są ale są sąsiadami Polski i jakoś z nimi trzeba żyć.
            Rady, aby zajęli się nimi Moskale, są dla Polski szkodliwe.
          • takisobiestatystyk Re: zigzaur 06.03.10, 19:10
            Chachły to określenie nieco tylko pejoratywne, bardziej żartobliwe
            niż obraźliwe. Chochoł to po prostu ukraiński chłop. Tych Uraińców,
            o których dyskutujemy, którzy "walczyli" w szeregach UPA, należy
            nazywać sadystycznymi rezunami, potworami, bestiami w ludzkiej
            skórze.
    • 18261826www Do naszych braci Ukraincow!!! 06.03.10, 03:45
      Kochani!
      Ten kto bestialko morduje kobiety i dzieci jest bandyta!!!
      To jest swieta,przenajswietrza prawda!
      I tylko na gruncie prawdy mozemy sie wzajemnie zrozumiec i pojednac.
    • jerzy.zywiecki Stu ukraińskich parlamentarzystów broni Bandery... 06.03.10, 07:05
      To jest wynik tego,że zbrodni na Podolu i Wołyniu nie uznano za
      ludobójstwo i czystki etniczne.Przyczyniły się do tego i nasze elity
      polityczne,które w imię geopolityki zabraniały w naszym kraju nawet
      mówić o tych zbrodniach.Młode polskie pokolenie nie ma pojęcia o co
      chodzi.W programach szkół milczenie.Tu tylko mówi się o zbrodni
      katyńskiej i deportacjach a 60 000 - 160 000 bestilsko pomordowanych
      rodaków na pamięć nie zasługuje.Nawet nie potrafimy ustalić liczby
      zamordowanych.
    • alik62 pojednanie polsko-ukraińskie pod znakiem Bandery 06.03.10, 09:26
      chyba jednak bez sprawiedliwej oceny ideologii i działalności ukraińskiego
      nacjonalizmu nie da się zbudować trwałych podstaw dla stosunków
      polsko-ukraińskich; dotychczasowa polityka politycznej poprawności i
      przemilczeń w imię wspólnego frontu przeciwko Moskwie prowadzi jedynie
      gloryfikacji skrajnych nacjonalistów i dale rosyjskim polityką wspaniała kartę
      do rozgrywania przeciwko sobie naszych narodów, a Ukraińcom próbującym opierać
      proeuropejską orientację na banderowskich bohaterach zamyka w praktyce a nie
      otwiera drogę do demokratycznej Europy...
    • zigzaur Winę za ludobójcze zbrodnie na Polakach ponosi 06.03.10, 09:51
      ktoś inny:

      We wrześniu 1939, kiedy to w sojuszu z Hitlerem Rosja napadła na Polskę,
      głównodowodzący Frontu Ukraińskiego, marszał Siemion Timoszenko wydał taką oto
      odezwę:

      "Mordujcie polskich panów widłami i siekierami!"

      Głównym politrukiem, odpowiedzialnym za "odpowiednie postępowanie" z ludnością
      cywilną był Nikita Chruszczow.

      Ludobójcze mordy na Polakach zaczęły się zatem nie latem 1943 ale we wrześniu
      1939. Były propagandowo uzasadniane tzw. "walką klasową".

      Druga fala rzezi istotnie wybuchła w lecie 1943. Wtedy akurat Rosjanie wygrali
      bitwę pod Kurskiem (dzięki lądowaniu Amerykanów we Włoszech i konieczności
      przerzucenia niemieckich wojsk z frontu wschodniego do Włoch) i mieli w
      perspektywie atak na Ukrainę. Z kremlowskiego punktu widzenia sojusz AK z UPA
      był wysoce niepożądany.
      • ubiquitousghost88 Pan zdążył za chama się przebrać? 06.03.10, 11:06
        zigzaur napisał:

        > ktoś inny:
        >
        > We wrześniu 1939, kiedy to w sojuszu z Hitlerem Rosja napadła na Polskę,
        > głównodowodzący Frontu Ukraińskiego, marszał Siemion Timoszenko wydał taką oto
        > odezwę:
        >
        > "Mordujcie polskich panów widłami i siekierami!"
        • dr.ozdek Re: w odpowiedzi ubiquitousghost88 06.03.10, 15:17
          ubiquitousghost88: taka jest prawda, dokument do wgladu w internecie.Zgooluj sobie. Jezeli tekstu nie zrozumiales, to twoj problem. Moze jest gdzies wersja rosyjska?
          • ubiquitousghost88 Ależ ja tylko sprawdzam, kto tu pan, a kto cham... 06.03.10, 18:22
            dr.ozdek napisał:

            > ubiquitousghost88: taka jest prawda, dokument do wgladu w interne
            > cie.Zgooluj sobie. Jezeli tekstu nie zrozumiales, to twoj problem. Moze jest gd
            > zies wersja rosyjska?

            ...On wyraźnie unika odpowiedzi, z pewnością szuka mądrej, i nie wychodzi mu w żaden sposób...
            • zigzaur Paszoł won, glizdo! 07.03.10, 14:27

      • takisobiestatystyk Dyżurny obrońca rezunów czuwa. 06.03.10, 14:27
        Zigzaur - po raz nie wiem już który prezentujesz na tym forum swoją
        teorię rodem z Tworek zresztą. I co - żadnego większego odzewu, a
        więc marnujesz swój potencjał w sposób mało efektywny. W związku z
        powyższym proponuję ci:
        1 - wysłać listy otwarte do wszelkich instytucji międzynarodowych
        (ze szczególnym uwzględnieniem różnej maści instytutów historycznych)
        w których raz na zawsze uświadomiłbyś wszystkich, że za ludobójstwo
        na Wołyniu oraz w pozostalych rejonach działalności UPA winni są
        wyłącznie Rosjanie, a żadnej winy Ukraińców w ogóle a UPA w
        szczególe tu nie ma
        2 - w trybie natychmiastowym zacząć zbierać w Polsce podpisy pod
        petycją o pozostawienie Banderze tytułu Bohatera Ukrainy
        3 - zacząć zbierać podpisy pod petycją do prezydenta RP o pośmiertne
        odznaczenie Stefana Bandery Orderem Orła Białego.
        • dr.ozdek Re: Dyżurny obrońca rezunów czuwa. 06.03.10, 15:19
          A podaj mi przyklad w wypowiedzi zigzaura, ktory swiadczy o obronie banderowcow.
          • takisobiestatystyk Re: Dyżurny obrońca rezunów czuwa. 06.03.10, 15:46
            Cała jego wypowiedź o tym świadczy, podobnie jak wszystkie jego
            poprzednie wypowiedzi dotyczące tej problematyki. Jeżeli zdejmowanie
            odpowiedzialności z prawdziwych (i jedynych) winowajców tej krucjaty
            przeciwko Polakom i próba ich "wybielania" poprzez obarczanie
            odpowiedzialnością kogoś innego (sam tytuł jego postu o tym
            zaświadcza) nie jest według Ciebie obroną - to co nią jest?
          • zigzaur Re: Dyżurny obrońca rezunów czuwa. 06.03.10, 16:48
            Bandera NIE MÓGŁ kierować rzeziami Polaków w 1943, bo w tym czasie siedział w
            obozie (łagrze, to dla forumowych Rosjan) w Sachsenhausen.
            Niemcom narodowe aspiracje Ukraińców powiewały kalafiorem. Po pierwsze, Niemcy
            podpisały pakt ze Stalinem w 1939, przewidujący włączenie całości Ukrainy (także
            Finlandii i państw bałtyckich) do Rosji. Po 1941 dawną Galicję Wschodnią
            włączono jako dystrykt do Generalnego Gubernatorstwa. Owszem, Niemcy
            wykorzystywali miejscową policję do zwalczania partyzantki czy tępienia Żydów
            ale dokładnie to samo działo się na okupowanych przez Niemcy obszarach Rosji
            (np. okolic Smoleńska). Do Waffen-SS przyjmowano ukraińskich ochotników ale
            przyjmowano także Rosjan i Białorusinów. W Waffen-SS oraz RONA służyło znacznie
            więcej Rosjan niż Ukraińców.

            Nie da się wykluczyć, że lokalne struktury OUN na Wołyniu i gdzie indziej
            zostały po prostu opanowane przez rosyjskie służby specjalne i realizowały
            polecenia Kremla wcale o tym nie wiedząc.

            Nigdy nie stawałem w obronie socjalistycznych zbrodniarzy:

            www.pi-news.net/wp/uploads/2009/06/sozialisten_nein.gif
            • takisobiestatystyk Re: Dyżurny obrońca rezunów czuwa. 06.03.10, 18:40
              Jeszcze raz polecam moje rady dla ciebie z postu powyżej. Marnujesz
              się na tym forum. Z takimi przemyśleniami winieneś wypłynąć na
              szerokie wody, a może jakiś doktorat honoris causa ci skapnie - jak
              nie w Cambridge, to może chociaż w Tworkach...
              • zigzaur Re: Dyżurny obrońca rezunów czuwa. 06.03.10, 18:50
                Spadaj, gnoju!
                • takisobiestatystyk Re: Dyżurny obrońca rezunów czuwa. 06.03.10, 18:56
                  Widzę, że dotknąłem czułej struny. No, cóż - prawda boli, obrońco
                  najsadystyczniejszych morderców w historii...
                  • zigzaur Re: Dyżurny obrońca rezunów czuwa. 06.03.10, 19:07
                    Nigdy nie broniłem Moskali.
                    I nie będę bronił.
                    • takisobiestatystyk Re: Dyżurny obrońca rezunów czuwa. 06.03.10, 19:13
                      Oni nie potrzebują obrony. Umieją bronić się sami i to skuteczniej,
                      niż twoi dziadkowie przed polskimi kobietami i dziećmi na Wołyniu.
                      • zigzaur Re: Dyżurny obrońca rezunów czuwa. 06.03.10, 20:24
                        Hahaha!
                        Nie mam Moskali wśród przodków.
                        Dostarczyłeś dowodu, że to Moskale lub ich współpracownicy mordowali Polaków.
                        • takisobiestatystyk Re: Dyżurny obrońca rezunów czuwa. 06.03.10, 21:02
                          Zaczynasz sprawiać wrażenie, że nie jesteś w stanie prawidłowo
                          zrozumieć nawet najprostszego postu. Różne mogą być tego powody, ale
                          cztery z nich wydają się najprawdopodobniejsze :
                          1 - wściekłość odebrała ci jakąkolwiek zdolność do jasnego myślenia
                          2 - przyćpałeś coś bardzo podłej jakości
                          3 - postępująca demencja starcza w zastraszającym tempie pozbawia
                          cię resztek i tak malutkiego rozumku
                          4 - celowo rżniesz głupa, bo tylko na to cię stać

                          Mniejsza o to, która z tych wersji jest prawdziwa - ważne jest to,
                          że choć doskonale mnie bawiłeś, to dyskusja z kimś o tak
                          ograniczonej zdolności pojmowania i jasnego myślenia po pewnym
                          czasie musi stać się nudna - żegnam.
                          • zigzaur Re: Dyżurny obrońca rezunów czuwa. 07.03.10, 08:33
                            To ty odpyskowujesz na moje rzeczowe posty, kierowane zresztą do całej forumowej
                            społeczności.
                            Jesteś znany jako rzecznik kremlowskich zbrodniarzy. Zarówno z 1939, z 1943 jak
                            i aktualnych.
                            • ubiquitousghost88 To on cię jeszcze nie doje-bał do końca? 07.03.10, 11:50
                              zigzaur napisał:

                              > To ty odpyskowujesz na moje rzeczowe posty, kierowane zresztą do całej forumowe
                              > j
                              > społeczności.
                              > Jesteś znany jako rzecznik kremlowskich zbrodniarzy. Zarówno z 1939, z 1943 jak
                              > i aktualnych.
                              >
                              • zigzaur Paszoł won, gnido! 07.03.10, 14:26

    • obcy444 Stu ukraińskich parlamentarzystów broni Bandery... 06.03.10, 14:02
      Przydusic porzadnie rezunow. Izolowac ich polskich poplecznikow - z
      Wojciechowskim i ta banda Zydow z GW (wola nie pamietac, jak
      Ukraincy Zydow tepili, a Polakom wypominaja stokrotnie mniejsze
      zbrodnie...)
      Polsce potrzeba dobrej wspolpracy z Rosja i Putinem. Oddac Rosji
      Ukraine i Bialorus - zaden Europejczyk sobie z ta holota nie poradzi.
      • walter622 Wpadanie w krajności 06.03.10, 14:50
        obcy444 napisał:
        > Oddac Rosji Ukraine i Bialorus - zaden
        > Europejczyk sobie z ta holota nie poradzi.

        Można coś "oddać" jeżeli się posiada. Ukraina i Białoruś należy
        do Ukraińców i Białorusinów. Tyko oni powinni decydować o własnym losie.
        Natomiast nazywanie ich "hołotą" jest przejawem zwykłego chamstwa. Powinniśmy
        dążyć do normalizacji stosunków ze wszystkimi
        naszymi sąsiadami, a nie decydować o ich przyszłości i okazywać im
        taką pogardę.

        • zigzaur Re: Wpadanie w krajności 06.03.10, 17:24
          Rzecz w tym, że Moskale to jeszcze gorsza hołota od Ukraińców i Białorusinów
          (tak statystycznie patrząc).
          • walter622 Re: Wpadanie w krajności 06.03.10, 17:51
            zigzaur napisał:

            > Rzecz w tym, że Moskale to jeszcze gorsza hołota od Ukraińców i Białorusinów
            > (tak statystycznie patrząc).

            Rzecz w tym, że każdy twój wpis jest przejawem zwykłego chamstwa
            (tak statystycznie patrząc).
            • zigzaur Re: Wpadanie w krajności 06.03.10, 18:51
              Rzecz w tym, że moskiewska naszystowska kłamliwa propaganda ma krótkie nogi.
            • takisobiestatystyk Daj spokój - to nie jest cham. 06.03.10, 18:52
              To chory psychicznie prostaczyna boży. Wiedzy nie posiada toto
              żadnej, więc pozostało mu tylko żałosne demonstrowanie na forum
              swoich fobii. Należy mu tylko współczuć - jego świat jest straszny.
              • zigzaur Re: Daj spokój - to nie jest cham. 06.03.10, 19:06
                A jaką ty masz wiedzę?
                Umiesz tylko zdjąć paczkę vizirów z palety i postawić na półce.
                • takisobiestatystyk Re: Daj spokój - to nie jest cham. 06.03.10, 19:21
                  zigzaur napisał:

                  > A jaką ty masz wiedzę?
                  > Umiesz tylko zdjąć paczkę vizirów z palety i postawić na półce.
                  >
                  Ty za to z pewnością potrafisz przepiłować człowieka tępą piłą,
                  rozpruć ciężarnej kobiecie brzuch, nadziewać dzieci na sztachety i
                  zapewne wiele innych tego rodzaju rzeczy. Jak na potomka bojowników
                  o "samostijną" przystało.
                  • zigzaur Re: Daj spokój - to nie jest cham. 06.03.10, 20:24
                    Nigdy takich rzeczy nie robiłem. Nie napadłem na Gruzję i Czeczenię.
    • jk2007 Bandera a Polacy 06.03.10, 16:50
      www.zalupa.info/content/view/31/9/

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka