funny5 05.03.10, 18:59 Niech pisza do Janukowicza,ktory chce odebrania Banderze tytulu bohatera Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
ubiquitousghost88 Stu ukraińskich parlamentarzystów broni Bandery... 05.03.10, 19:00 No to J.uzek ma problem, bo tacy nie popuszczą... Może do Gen. Świerczewskiego pomodlić się? Odpowiedz Link Zgłoś
maruda.r Czy ludobójstwo może ulec zapomnieniu? 05.03.10, 19:39 ubiquitousghost88 napisał: > > No to J.uzek ma problem, bo tacy nie popuszczą... > Może do Gen. Świerczewskiego pomodlić się? ***************************** Nie musi. Turcja dostała ultimatum w sprawie rzezi Ormian, a Ukraina jest na najlepszej drodze do ultimatum ws. ludobójstwa Polaków na Wołyniu i Polesiu. Odpowiedz Link Zgłoś
ubiquitousghost88 Ultimatum do tyłu? Czego tu nie można znaleźć... 05.03.10, 19:53 maruda.r napisał: > ubiquitousghost88 napisał: > > > > > No to J.uzek ma problem, bo tacy nie popuszczą... > > Może do Gen. Świerczewskiego pomodlić się? > > ***************************** > > Nie musi. Turcja dostała ultimatum w sprawie rzezi Ormian, a Ukraina jest na > najlepszej drodze do ultimatum ws. ludobójstwa Polaków na Wołyniu i Polesiu. > Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Ultimatum do tyłu? Czego tu nie można znaleźć 06.03.10, 16:53 Ty się o Moskwę martw, tego notorycznego ludobójcę. Odpowiedz Link Zgłoś
brat_mazoune Stu ukraińskich parlamentarzystów broni Bandery... 05.03.10, 19:27 co za tupet Odpowiedz Link Zgłoś
reality_show Trochę z innej strony tematu 05.03.10, 19:29 Polacy tak łatwo plują na innych, że nie zauważają, że opluwają samych siebie. Gen. Karol Świerczewski był co prawda zagorzałym komunistą, ale chwała mu za to. Bo lepiej trzymać się swoich ideałów, niż być chorągiewką na wietrze i zdrajcą. Osoba ta wniosła tak wiele w walce z Niemcami i w walce z oddziałami opluwanego Bandery. Ba nawet poświęciła swoje życie. Czy Polacy uhonorowali to? Odpowiedzcie sobie na to pytanie, zanim znów zaczniecie opluwać innych. Odpowiedz Link Zgłoś
ubiquitousghost88 Opluł Go głupi bezdennie własny naród, nie ja! 05.03.10, 19:37 reality_show napisał: > Polacy tak łatwo plują na innych, że nie zauważają, że opluwają samych siebie. > Gen. Karol Świerczewski był co prawda zagorzałym komunistą, ale chwała mu za > to. Bo lepiej trzymać się swoich ideałów, niż być chorągiewką na wietrze i > zdrajcą. Osoba ta wniosła tak wiele w walce z Niemcami i w walce z oddziałami > opluwanego Bandery. Ba nawet poświęciła swoje życie. Czy Polacy uhonorowali > to? Odpowiedzcie sobie na to pytanie, zanim znów zaczniecie opluwać innych. Odpowiedz Link Zgłoś
awatar_sm Sybir, Kraków, Katyń, Oświęcim 05.03.10, 20:14 Czyżby się okupantom udało wymordować myślących w narodzie. Pozostali piszą o komuniście, 'Opluł Go głupi bezdennie własny naród, nie ja', Odpowiedz Link Zgłoś
ar.co Re: Trochę z innej strony tematu 05.03.10, 20:02 No to jeszcze pamiętaj uhonorować Stalina, bo mało kto tak jak on "wniósł tak wiele w walce z Niemcami i w walce z oddziałami opluwanego Bandery". Bo "banderowcy" - w odróżnieniu od akowców - nie wpółdziałali z Armią Czerwoną i Stalinem, np. przy zdobywaniu Lwowa. Co zresztą dobrze świadczy o ich realizmie. A Lwów tak czy inaczej Ukraina dostała. Co prawda w pełni niezależnie dopiero pół wieku później, ale zawsze. I kto miał rację? Odpowiedz Link Zgłoś
ba3nski Re: Trochę z innej strony tematu 05.03.10, 20:49 Przyznaję ci rację. Świerczewski zginął w obronie Polski i przez to zasługuje na szacunek i pamięć. Nie wszyscy Polacy muszą być jednej wiary, i jadnakich przekonań. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Trochę z innej strony tematu 06.03.10, 09:55 Świerczewski na stanowisku dowódcy II Armii popisał się krańcową indolencją, wysłał ogromne ilości ludzi na rzeź, poniósł wiele klęsk z wielokrotnie słabszymi liczebnie Niemcami. Nic dziwnego, skoro żadnego wojskowego wykształcenia nie posiadał, tylko szkolenia polityczne. A zasadzka pod Baligrodem przebiegała w sposób mocno przypadkowy: akurat tylko samochód Świerczewskiego się zepsuł i akurat w pobliżu znalazł się oddział UPA, który z góry wiedział, na kogo polować. Odpowiedz Link Zgłoś
dr.ozdek Re: Trochę z innej strony tematu 06.03.10, 15:10 zigzaur napisał: > > > A zasadzka pod Baligrodem przebiegała w sposób mocno przypadkowy: akurat tylko > samochód Świerczewskiego się zepsuł i akurat w pobliżu znalazł się oddział UPA, > który z góry wiedział, na kogo polować. > Sprawa zabicia Swierczewskiego nie jest wyjasniona do konca. Wspomina sie takze, ze zostal "wpuszczony w kanal" i zabili go towarzysze rekoma banderowcow. Podobny los spotkal (nieco wczesniej)innego wielkiego bohatyra komunistow Marcela Nowotke. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Trochę z innej strony tematu 06.03.10, 16:49 Nie każdy wie, że dowódca Pierwszego Frontu Ukraińskiego, generał armii Nikołaj Watutin również został śmiertelnie ranny w zasadzce UPA. Odpowiedz Link Zgłoś
ba3nski Re: Jakie czasy tacy politycy, przywódcy 06.03.10, 22:08 Jakie czasy tacy politycy, przywódcy. Np chłopak z warsztatu elektrycznego został przywódcą niekwestionowanym Polaków, a potem prezydentem. Ale jakim mógł być prezydentem? Nie on i nie my byliśmy temu winni. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur W tym konkretnym przypadku to właśnie 07.03.10, 09:14 objęcie takiej funkcji przez mocno średnio wykwalifikowanego robotnika dokumentnie i ostatecznie ośmieszyło komunizm jako "ruch robotniczy". Odpowiedz Link Zgłoś
ba3nski Re: W tym konkretnym przypadku to właśnie 07.03.10, 22:05 Widzę to inaczej. "Ruch robotniczy" gdyby sprawował władzę w swej ciągłości, jak to robił przez owe 40 lat, nie wyniósłby na przywódcę "mocno średnio" kwalifikowanego robotnika. Rakowski, Urban, Jaruzelski nie byli ludźmi nisko kwalifikowanymi, a socjotechniki stosowane w owym czasie, można rzec, były pierwszej marki. Moskiewski okupant (określenie przesadne, ale niech tam) wolał oczywiście miernych, wiernych, ale to nie wchodziło w istotę "ruchu robotniczego". Poziom demoralizacji, ośmieszenie ideowości ww. ruchu obnażyły demokratyczne wybory, gdy Elektryk stał się deską ratunkową, przed wygraną "Caringtona" z serialu telewizyjnego. Odpowiedz Link Zgłoś
kibic_rudego Jak spluto elyty S i KOR za wlazenie w d. Benderze 05.03.10, 20:15 to ci cichem w UE zaczeli odkrecac i robic sie na patriotow polskich. A tu sojusznicy z Ukrainy wkru... sie i zabawa zacznya sie na nowo. W Polsce nikt nie ma zamiaru uczci pamieci pomordowanych Polakow. IPN zajmuje sie prezerwatywami SBeckimi ale patriotycznie ma w d.. polskie straty w II WS. Wstyd. Odpowiedz Link Zgłoś
58-rokers Stu ukraińskich parlamentarzystów broni Bandery... 05.03.10, 20:18 Winnym rzezi na Polakach dokonanych przez upa trzeba by było wytoczyć proces tak jak dla Karadżicza. Myślę że IPN i nasi politycy rozliczą winnych Ukraińców za zbrodnie na ludności cywilnej (kobiety, dzieci i starcy). Odpowiedz Link Zgłoś
ivrp sami sobie winni głuptaki, 05.03.10, 20:55 a o samostanowienie sami dbajcie. Odpowiedz Link Zgłoś
surma_bojowa Proporcje 05.03.10, 21:25 Pod petycją podpisało się 100 deputowanych na ogólną liczbę 450. Petycji nie podpisało, a więc było jej przeciwnych lub ma sprawę w doopie 350 deputowanych, czyli ponad 77%. I to jest przygniatająca większość oraz właściwy news, proszę szanownej Redakcji! Odpowiedz Link Zgłoś
piotr7777 Re: Bandera "nie współpracował z nazistami" 05.03.10, 21:28 ...bo sam był nazistą i to w dodatku dzikim. W porównaniu z tym co wyczyniali jego ludzie na Wołyniu SS-mani byli dżentalemenami. Moim zdaniem polityka jednostronnego pojednania z Ukrainą (a raczej z jej banderowsko - nacjonalistycznym zachodem) poniosła klęskę. Odpowiedz Link Zgłoś
ksartan nigdy nie zapomnimy mordowania dzieci 05.03.10, 23:44 tzw.wianków - opowska hołoto,normalni ukraińcy się was brzydza Odpowiedz Link Zgłoś
lijko Re: nigdy nie zapomnimy mordowania dzieci 06.03.10, 12:36 Tzw. "wianek" to dzieło chorej psychicznie Cyganki, która zabiła swoje dzieci jeszcze na początku lat trzydziestych XX wieku. O UPA nikt jeszcze wtedy nie słyszał. Pisała m.in. o tym "Rzeczpospolita". Zbrodnię tę przypisano UPA w ramach jej oczerniania i jak widać nadal ma to miejsce. Odpowiedz Link Zgłoś
takisobiestatystyk Nie da się oczernić UPA . 06.03.10, 14:10 O oczernianiu można mówić wówczas, gdy się kogoś przedstawia w gorszym świetle, niż ten ktoś zasługuje. W przypadku UPA jest to niewykonalne - nie ma takich słów w żadnym ludzkim języku, które byłyby w stanie ukazać we WŁAŚCIWYM świetle cały ogrom zezwierzęcenia tych "ukraińskich patriotów", a cóż dopiero wyolbrzymić... Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Nie da się oczerwienić Rosji 06.03.10, 16:52 bo kolor czerwony jest kolorem krwi. Odpowiedz Link Zgłoś
takisobiestatystyk Nikt nie przelewał krwi okrutniej, niż Ukraińcy 06.03.10, 18:42 Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Owszem, Moskale. 06.03.10, 19:06 Ci ludobójcy wykończyli miliony Ukraińców głodem. Miliony Słowian wyginęły, zanim Hitler coś rozkazał, Goebbels coś wygłosił, Rosenberg coś napisał. W latach 1918-1939 na terenie CCCP masowo eksterminowano także Polaków. Odpowiedz Link Zgłoś
takisobiestatystyk Re: Owszem, Moskale. 06.03.10, 19:15 Szkoda, że nie wymarło z głodu więcej Ukraińcow. Może nie byłoby wtedy Wołynia. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Owszem, Moskale. 06.03.10, 20:22 W miejsce wysiedlonych Ukraińców sowieci nasiedlali mieszkańców z głębi CCCP. I to oni uczestniczyli w napadach na Polaków. A tak w ogóle, to popełniłeś przestępstwo pochwalania ludobójstwa. Odpowiedz Link Zgłoś
takisobiestatystyk Re: Owszem, Moskale. 06.03.10, 21:12 Polaków mordowali nie żadni przesiedleńcy, ale Ukraińcy zasiedziali tam od pokolenień, o czy doskonale wiesz. Sąsiedzi z tej samej wioski, koledzy ze szkolnej ławy, czasami ukraińscy członkowie mieszanych ukraińsko - polskich rodzin. Poza tym żeby mordować w tak bestialski sposób dla samej przyjemności mordowania, dla czerpania z tego dodatkowej satysfakcji - po prostu trzeba być Ukraińcem. Odpowiedz Link Zgłoś
lijko Re: Owszem, Moskale. 06.03.10, 21:25 Co Ty możesz wiedzieć o zbrodniach na Wołyniu. Piszesz o nich jakbyś brał w nich udział. Zresztą sadyzm wychodzi z każdego Twojego postu. Odpowiedz Link Zgłoś
takisobiestatystyk Re: Owszem, Moskale. 06.03.10, 21:59 Rzeczywiście wiem niemało - i to nie tylko z literatury (choć z literatury również). Znam wielu naocznych świadkow tamtych wydarzeń. Słuchałem ich opowieści wielokrotnie, od najmłodszych lat. Wierzę tym ludziom. Dlatego tak mnie drażnią idiotyczne próby czy to usprawiedliwiania ówczesnych oprawców, czy też - co gorsza - próby obarczania odpowiedzialnością kogoś innego. Może dlatego moje posty dotyczące akurat tego tematu bywają czasem zbyt emocjonalne. Widzisz - ja potrafię wiele zrozumieć. Na przykład walkę jakiegoś narodu o własne państwo, o niepodłegłość. To zresztą zrozumieć najłatwiej. Można też jakoś zrozumieć czystki etniczne dokonywane przez ciemnych, ogłupionych nacjonalistyczną ideologią ludzi. Chociaż to już zrozumieć trudniej, a jeszcze trudniej usprawiedliwić. Ale sadystycznych, bestialskich mordów dokonywanych na masową skalę, niesłychanych okrucieństw popełnianych chyba tylko dla jakiejś perwersyjnej satysfakcji ani zrozumieć, ani usprawiedliwić nie można. Niczym, lijko, niczym. Ani walką o własne państwo, ani własnymi krzywdami doznanymi w przeszłosci. Będę cyniczny - jeżeli UPA chciało "oczyścić" teren z Polaków - dlaczego nie poprzestało na masowych wypędzeniach, a jeśli już uznali, że jedynym wyjściem jest zabijanie, dlaczego czynili to w tak straszny sposób, przecież zabić też można w miarę "humanitarnie", jak by to cynicznie nie zabrzmiało. Dlaczego więc robiono to, co robiono? Na te pytania nie ma logicznej odpowiedzi, dlatego biorą górę emocje. I daruj sobie łaskawie zarzuty o zawarty w moich postach sadyzm. To nie sadyzm - to ból, żal i gorycz. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Owszem, Moskale. 07.03.10, 08:31 Z jednej strony jesteś zimnym moskiewskim agentem a z drugiej strony przedstawiasz się jako osobnik piszący pod wpływem emocji. Kogo chcesz oszukać. Inspiratorzy zbrodni na Wołyniu, zarówno w 1939 jak i 1943 byli w Moskwie. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Owszem, Moskale. 07.03.10, 08:29 Może jego tata nosił niebieską czapkę? Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Owszem, Moskale. 07.03.10, 08:29 Popełniłeś przestępstwo nawoływania do nienawiści na tle nacjonalistycznym. Bezpośrednimi sprawcami zbrodni były osobniki prymitywne, dające się sterować - patrz odezwa Timoszenki. Odpowiedz Link Zgłoś
ksartan jestem w posiadaniu zdjęcia zabitych dzieci 06.03.10, 20:27 z okresu upowskich czystek,więc nie gadaj mi o jakiejś chorej psychicznie babie Odpowiedz Link Zgłoś
lijko Re: jestem w posiadaniu zdjęcia zabitych dzieci 06.03.10, 21:28 I o czym to zdjęcie ma świadczyć? Chyba, że sam je zrobiłeś? Odpowiedz Link Zgłoś
wet3 Stu ukraińskich parlamentarzystów broni Bandery... 05.03.10, 23:57 Az 100 parlamentarzystow???! Do diabla! Myslalem, ze te chachlowe parlamenty sa nieco madrzejsze. Jednym slowem - jest z nimi bardzo zle!!! Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Stu ukraińskich parlamentarzystów broni Bande 06.03.10, 16:51 Określenie "chachłowe" jest epitetem używanym przez moskiewskich naszystów. Czyżby i wet3 należał do web brigades? Odpowiedz Link Zgłoś
wet3 Re: zigzaur 06.03.10, 17:58 zigzaur napisał: > Określenie "chachłowe" jest epitetem używanym przez moskiewskich naszystów. Czyżby i wet3 należał do web brigades? A ja zawsze myslalem, ze zlosliwie mowi sie na ruskich - kacapy, a na Ukraincow - chachly. Nigdy tego nie slyszales? Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: zigzaur 06.03.10, 18:52 Tak na Ukraińców mówią wyłącznie moskiewscy naszyści. Jacy ci Ukraińcy są, tacy, są ale są sąsiadami Polski i jakoś z nimi trzeba żyć. Rady, aby zajęli się nimi Moskale, są dla Polski szkodliwe. Odpowiedz Link Zgłoś
takisobiestatystyk Re: zigzaur 06.03.10, 19:10 Chachły to określenie nieco tylko pejoratywne, bardziej żartobliwe niż obraźliwe. Chochoł to po prostu ukraiński chłop. Tych Uraińców, o których dyskutujemy, którzy "walczyli" w szeregach UPA, należy nazywać sadystycznymi rezunami, potworami, bestiami w ludzkiej skórze. Odpowiedz Link Zgłoś
18261826www Do naszych braci Ukraincow!!! 06.03.10, 03:45 Kochani! Ten kto bestialko morduje kobiety i dzieci jest bandyta!!! To jest swieta,przenajswietrza prawda! I tylko na gruncie prawdy mozemy sie wzajemnie zrozumiec i pojednac. Odpowiedz Link Zgłoś
jerzy.zywiecki Stu ukraińskich parlamentarzystów broni Bandery... 06.03.10, 07:05 To jest wynik tego,że zbrodni na Podolu i Wołyniu nie uznano za ludobójstwo i czystki etniczne.Przyczyniły się do tego i nasze elity polityczne,które w imię geopolityki zabraniały w naszym kraju nawet mówić o tych zbrodniach.Młode polskie pokolenie nie ma pojęcia o co chodzi.W programach szkół milczenie.Tu tylko mówi się o zbrodni katyńskiej i deportacjach a 60 000 - 160 000 bestilsko pomordowanych rodaków na pamięć nie zasługuje.Nawet nie potrafimy ustalić liczby zamordowanych. Odpowiedz Link Zgłoś
alik62 pojednanie polsko-ukraińskie pod znakiem Bandery 06.03.10, 09:26 chyba jednak bez sprawiedliwej oceny ideologii i działalności ukraińskiego nacjonalizmu nie da się zbudować trwałych podstaw dla stosunków polsko-ukraińskich; dotychczasowa polityka politycznej poprawności i przemilczeń w imię wspólnego frontu przeciwko Moskwie prowadzi jedynie gloryfikacji skrajnych nacjonalistów i dale rosyjskim polityką wspaniała kartę do rozgrywania przeciwko sobie naszych narodów, a Ukraińcom próbującym opierać proeuropejską orientację na banderowskich bohaterach zamyka w praktyce a nie otwiera drogę do demokratycznej Europy... Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Winę za ludobójcze zbrodnie na Polakach ponosi 06.03.10, 09:51 ktoś inny: We wrześniu 1939, kiedy to w sojuszu z Hitlerem Rosja napadła na Polskę, głównodowodzący Frontu Ukraińskiego, marszał Siemion Timoszenko wydał taką oto odezwę: "Mordujcie polskich panów widłami i siekierami!" Głównym politrukiem, odpowiedzialnym za "odpowiednie postępowanie" z ludnością cywilną był Nikita Chruszczow. Ludobójcze mordy na Polakach zaczęły się zatem nie latem 1943 ale we wrześniu 1939. Były propagandowo uzasadniane tzw. "walką klasową". Druga fala rzezi istotnie wybuchła w lecie 1943. Wtedy akurat Rosjanie wygrali bitwę pod Kurskiem (dzięki lądowaniu Amerykanów we Włoszech i konieczności przerzucenia niemieckich wojsk z frontu wschodniego do Włoch) i mieli w perspektywie atak na Ukrainę. Z kremlowskiego punktu widzenia sojusz AK z UPA był wysoce niepożądany. Odpowiedz Link Zgłoś
ubiquitousghost88 Pan zdążył za chama się przebrać? 06.03.10, 11:06 zigzaur napisał: > ktoś inny: > > We wrześniu 1939, kiedy to w sojuszu z Hitlerem Rosja napadła na Polskę, > głównodowodzący Frontu Ukraińskiego, marszał Siemion Timoszenko wydał taką oto > odezwę: > > "Mordujcie polskich panów widłami i siekierami!" Odpowiedz Link Zgłoś
dr.ozdek Re: w odpowiedzi ubiquitousghost88 06.03.10, 15:17 ubiquitousghost88: taka jest prawda, dokument do wgladu w internecie.Zgooluj sobie. Jezeli tekstu nie zrozumiales, to twoj problem. Moze jest gdzies wersja rosyjska? Odpowiedz Link Zgłoś
ubiquitousghost88 Ależ ja tylko sprawdzam, kto tu pan, a kto cham... 06.03.10, 18:22 dr.ozdek napisał: > ubiquitousghost88: taka jest prawda, dokument do wgladu w interne > cie.Zgooluj sobie. Jezeli tekstu nie zrozumiales, to twoj problem. Moze jest gd > zies wersja rosyjska? ...On wyraźnie unika odpowiedzi, z pewnością szuka mądrej, i nie wychodzi mu w żaden sposób... Odpowiedz Link Zgłoś
takisobiestatystyk Dyżurny obrońca rezunów czuwa. 06.03.10, 14:27 Zigzaur - po raz nie wiem już który prezentujesz na tym forum swoją teorię rodem z Tworek zresztą. I co - żadnego większego odzewu, a więc marnujesz swój potencjał w sposób mało efektywny. W związku z powyższym proponuję ci: 1 - wysłać listy otwarte do wszelkich instytucji międzynarodowych (ze szczególnym uwzględnieniem różnej maści instytutów historycznych) w których raz na zawsze uświadomiłbyś wszystkich, że za ludobójstwo na Wołyniu oraz w pozostalych rejonach działalności UPA winni są wyłącznie Rosjanie, a żadnej winy Ukraińców w ogóle a UPA w szczególe tu nie ma 2 - w trybie natychmiastowym zacząć zbierać w Polsce podpisy pod petycją o pozostawienie Banderze tytułu Bohatera Ukrainy 3 - zacząć zbierać podpisy pod petycją do prezydenta RP o pośmiertne odznaczenie Stefana Bandery Orderem Orła Białego. Odpowiedz Link Zgłoś
dr.ozdek Re: Dyżurny obrońca rezunów czuwa. 06.03.10, 15:19 A podaj mi przyklad w wypowiedzi zigzaura, ktory swiadczy o obronie banderowcow. Odpowiedz Link Zgłoś
takisobiestatystyk Re: Dyżurny obrońca rezunów czuwa. 06.03.10, 15:46 Cała jego wypowiedź o tym świadczy, podobnie jak wszystkie jego poprzednie wypowiedzi dotyczące tej problematyki. Jeżeli zdejmowanie odpowiedzialności z prawdziwych (i jedynych) winowajców tej krucjaty przeciwko Polakom i próba ich "wybielania" poprzez obarczanie odpowiedzialnością kogoś innego (sam tytuł jego postu o tym zaświadcza) nie jest według Ciebie obroną - to co nią jest? Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Dyżurny obrońca rezunów czuwa. 06.03.10, 16:48 Bandera NIE MÓGŁ kierować rzeziami Polaków w 1943, bo w tym czasie siedział w obozie (łagrze, to dla forumowych Rosjan) w Sachsenhausen. Niemcom narodowe aspiracje Ukraińców powiewały kalafiorem. Po pierwsze, Niemcy podpisały pakt ze Stalinem w 1939, przewidujący włączenie całości Ukrainy (także Finlandii i państw bałtyckich) do Rosji. Po 1941 dawną Galicję Wschodnią włączono jako dystrykt do Generalnego Gubernatorstwa. Owszem, Niemcy wykorzystywali miejscową policję do zwalczania partyzantki czy tępienia Żydów ale dokładnie to samo działo się na okupowanych przez Niemcy obszarach Rosji (np. okolic Smoleńska). Do Waffen-SS przyjmowano ukraińskich ochotników ale przyjmowano także Rosjan i Białorusinów. W Waffen-SS oraz RONA służyło znacznie więcej Rosjan niż Ukraińców. Nie da się wykluczyć, że lokalne struktury OUN na Wołyniu i gdzie indziej zostały po prostu opanowane przez rosyjskie służby specjalne i realizowały polecenia Kremla wcale o tym nie wiedząc. Nigdy nie stawałem w obronie socjalistycznych zbrodniarzy: www.pi-news.net/wp/uploads/2009/06/sozialisten_nein.gif Odpowiedz Link Zgłoś
takisobiestatystyk Re: Dyżurny obrońca rezunów czuwa. 06.03.10, 18:40 Jeszcze raz polecam moje rady dla ciebie z postu powyżej. Marnujesz się na tym forum. Z takimi przemyśleniami winieneś wypłynąć na szerokie wody, a może jakiś doktorat honoris causa ci skapnie - jak nie w Cambridge, to może chociaż w Tworkach... Odpowiedz Link Zgłoś
takisobiestatystyk Re: Dyżurny obrońca rezunów czuwa. 06.03.10, 18:56 Widzę, że dotknąłem czułej struny. No, cóż - prawda boli, obrońco najsadystyczniejszych morderców w historii... Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Dyżurny obrońca rezunów czuwa. 06.03.10, 19:07 Nigdy nie broniłem Moskali. I nie będę bronił. Odpowiedz Link Zgłoś
takisobiestatystyk Re: Dyżurny obrońca rezunów czuwa. 06.03.10, 19:13 Oni nie potrzebują obrony. Umieją bronić się sami i to skuteczniej, niż twoi dziadkowie przed polskimi kobietami i dziećmi na Wołyniu. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Dyżurny obrońca rezunów czuwa. 06.03.10, 20:24 Hahaha! Nie mam Moskali wśród przodków. Dostarczyłeś dowodu, że to Moskale lub ich współpracownicy mordowali Polaków. Odpowiedz Link Zgłoś
takisobiestatystyk Re: Dyżurny obrońca rezunów czuwa. 06.03.10, 21:02 Zaczynasz sprawiać wrażenie, że nie jesteś w stanie prawidłowo zrozumieć nawet najprostszego postu. Różne mogą być tego powody, ale cztery z nich wydają się najprawdopodobniejsze : 1 - wściekłość odebrała ci jakąkolwiek zdolność do jasnego myślenia 2 - przyćpałeś coś bardzo podłej jakości 3 - postępująca demencja starcza w zastraszającym tempie pozbawia cię resztek i tak malutkiego rozumku 4 - celowo rżniesz głupa, bo tylko na to cię stać Mniejsza o to, która z tych wersji jest prawdziwa - ważne jest to, że choć doskonale mnie bawiłeś, to dyskusja z kimś o tak ograniczonej zdolności pojmowania i jasnego myślenia po pewnym czasie musi stać się nudna - żegnam. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Dyżurny obrońca rezunów czuwa. 07.03.10, 08:33 To ty odpyskowujesz na moje rzeczowe posty, kierowane zresztą do całej forumowej społeczności. Jesteś znany jako rzecznik kremlowskich zbrodniarzy. Zarówno z 1939, z 1943 jak i aktualnych. Odpowiedz Link Zgłoś
ubiquitousghost88 To on cię jeszcze nie doje-bał do końca? 07.03.10, 11:50 zigzaur napisał: > To ty odpyskowujesz na moje rzeczowe posty, kierowane zresztą do całej forumowe > j > społeczności. > Jesteś znany jako rzecznik kremlowskich zbrodniarzy. Zarówno z 1939, z 1943 jak > i aktualnych. > Odpowiedz Link Zgłoś
obcy444 Stu ukraińskich parlamentarzystów broni Bandery... 06.03.10, 14:02 Przydusic porzadnie rezunow. Izolowac ich polskich poplecznikow - z Wojciechowskim i ta banda Zydow z GW (wola nie pamietac, jak Ukraincy Zydow tepili, a Polakom wypominaja stokrotnie mniejsze zbrodnie...) Polsce potrzeba dobrej wspolpracy z Rosja i Putinem. Oddac Rosji Ukraine i Bialorus - zaden Europejczyk sobie z ta holota nie poradzi. Odpowiedz Link Zgłoś
walter622 Wpadanie w krajności 06.03.10, 14:50 obcy444 napisał: > Oddac Rosji Ukraine i Bialorus - zaden > Europejczyk sobie z ta holota nie poradzi. Można coś "oddać" jeżeli się posiada. Ukraina i Białoruś należy do Ukraińców i Białorusinów. Tyko oni powinni decydować o własnym losie. Natomiast nazywanie ich "hołotą" jest przejawem zwykłego chamstwa. Powinniśmy dążyć do normalizacji stosunków ze wszystkimi naszymi sąsiadami, a nie decydować o ich przyszłości i okazywać im taką pogardę. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Wpadanie w krajności 06.03.10, 17:24 Rzecz w tym, że Moskale to jeszcze gorsza hołota od Ukraińców i Białorusinów (tak statystycznie patrząc). Odpowiedz Link Zgłoś
walter622 Re: Wpadanie w krajności 06.03.10, 17:51 zigzaur napisał: > Rzecz w tym, że Moskale to jeszcze gorsza hołota od Ukraińców i Białorusinów > (tak statystycznie patrząc). Rzecz w tym, że każdy twój wpis jest przejawem zwykłego chamstwa (tak statystycznie patrząc). Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Wpadanie w krajności 06.03.10, 18:51 Rzecz w tym, że moskiewska naszystowska kłamliwa propaganda ma krótkie nogi. Odpowiedz Link Zgłoś
takisobiestatystyk Daj spokój - to nie jest cham. 06.03.10, 18:52 To chory psychicznie prostaczyna boży. Wiedzy nie posiada toto żadnej, więc pozostało mu tylko żałosne demonstrowanie na forum swoich fobii. Należy mu tylko współczuć - jego świat jest straszny. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Daj spokój - to nie jest cham. 06.03.10, 19:06 A jaką ty masz wiedzę? Umiesz tylko zdjąć paczkę vizirów z palety i postawić na półce. Odpowiedz Link Zgłoś
takisobiestatystyk Re: Daj spokój - to nie jest cham. 06.03.10, 19:21 zigzaur napisał: > A jaką ty masz wiedzę? > Umiesz tylko zdjąć paczkę vizirów z palety i postawić na półce. > Ty za to z pewnością potrafisz przepiłować człowieka tępą piłą, rozpruć ciężarnej kobiecie brzuch, nadziewać dzieci na sztachety i zapewne wiele innych tego rodzaju rzeczy. Jak na potomka bojowników o "samostijną" przystało. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Daj spokój - to nie jest cham. 06.03.10, 20:24 Nigdy takich rzeczy nie robiłem. Nie napadłem na Gruzję i Czeczenię. Odpowiedz Link Zgłoś