miroslaw1veritas 22.03.10, 06:53 idiotyzm !!! tylko B.KOMOROWSKI. mlody lewicowo-liberalny elektorat jest raczej bliski PO z wskazaniem na Pana Marszalka Komorowskiego. ps. Panie posel Palikot - masz Pan jakas robote dla Napieralskiego ??? . Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
anna12-3 Wybory 2010: SLD może poprzeć Olechowskiego. Bo... 22.03.10, 07:05 Gdyby Olechowsli wszedl do drugiej tury,to napewno wyborcy SLD-popra go w wyscigu prezydenckim.Kazdy jest lepszy od kandydata Platformy,bo inaczej bedziemy w Polsce mieli wladze jednopartyjna.Nie wyobrazam sobie buty i arogancji "wladcow"przy takim scenariuszu.Juz w tej chwili sluchajac Niesiolowskiego.Palikota,Nowaka,Nitrasa i innych,takich pewnych siebie,az chamskich.Niech Szmajdzinski dalej jezdzi po Polsce,niech przedstawia lewicowy punkt widzenia.Jest na lewice miejsce w naszym zzeranym bieda kraju.W czwartek-wieczorem glosami PO i PSL odrzucono mozliwosc dodatkow do najnizszych emerytur,ale to dla usluznych PO mediow nie jest wazne.Najwaznieszym wydarzeniem byl cyrk urzadzony przez PO.Poslowie Platformy i PSL-uznali,ze emerytom z 800-1000 swiadczeniem jest tak dobrze,ze juz nie potrzebuja zadnego wsparcia.ONI sie wyzywia,maja 13-tki,premie/vide Rosol/,sluzbowe auta,przerost zatrudnienia w urzedach rzadowych itp.IM nie moze zabraknac.Emeryci niech zdychaja.Trzeba im zafundowac eutanazje cicha,bez fajewerkow ustawowych,zamieciona pod dywan,bo czymze innym jest dla emeryta brak pieniedzy na leki? Odpowiedz Link Zgłoś
ojciecrydzyk1 Re: Wybory 2010: SLD może poprzeć Olechowskiego. 22.03.10, 07:30 Tylko dlaczego ci emeryci maja po 800-1000 złotych, albo mało pracowali albo mało zarabiali a tym samym odprowadzali małe składki więc do kogo teraz mają protęsje . Odpowiedz Link Zgłoś
miszczu.pl Film "nie lubię poniedziałku" 22.03.10, 07:49 dokładnie odźwierciedla pracę obecnych emerytów w tamtych latach Odpowiedz Link Zgłoś
mozart los SLD = los PZPR 22.03.10, 07:57 PO przegranej, sztandar wyprowadzic... Odpowiedz Link Zgłoś
anty-idiot Re: Wybory 2010: SLD może poprzeć Olechowskiego. 22.03.10, 08:56 ci ludzie podnieśli ten kraj z ruiny po wojnie a następnie cały wypracowany przez nich majątek został sprzedany za bezcen lub zwyczajnie rozgrabiony przez aparatczyków tak czerwonych, jak i czarno-styropianowych po nich. ich dzieci z kolei zmuszone są emigrować za chlebem, żeby Tusk w telewizorze mógł mówić o zielonych wskaźnikach. ślepy jesteś czy aż tak głupi? Odpowiedz Link Zgłoś
zoil44elwer Re: Wybory 2010: SLD może poprzeć Olechowskiego. 23.03.10, 12:18 Nauczający religii w kościelnych salkach katechetycznych w latach 1960-1989 zostali przez Sąd Najwyższy uznani za "nauczycieli",z przywilejami emerytalnymi z Karty Nauczyciela.Mimo sprzeciwu ZUS który argumentował że ci nauczyciele(?)nie płacili składek emerytalnych.Niech Kościół rzymsko-katolicki płaci emerytury swoim funkcjonariuszom-katechetom!! Odpowiedz Link Zgłoś
malarysa A dlaczego nie Pawlak !!! 22.03.10, 07:35 Nie dajmy się otumanić, myślmy. Odpowiedz Link Zgłoś
konread Re: A dlaczego nie Pawlak !!! 22.03.10, 08:48 Olechowski jest dziwny, nikt nie będzie głosował na osobę która wczoraj była liberałem, a dziś dla poparcia jest w stanie stać się socjalistą. Powinien się zgłosić teraz do Ojca zawsze Dyrektora - on teraz poszukuje kandydata na prezydenta. Odpowiedz Link Zgłoś
krzych.korab Co Iwiński zrobił w sprawie aborcji czy finansowa- 22.03.10, 07:37 -nia kościoła kat?. Czy sprzeciwił się wypłatom pieniędzy dla k.k. z funduszu unijnego dla rolników? Odpowiedz Link Zgłoś
yanfhowah Wybory 2010: SLD traci zludzenia? 22.03.10, 07:14 a mieli jakies?......chyba takie jak PiS Odpowiedz Link Zgłoś
imie_jaszczomp Re: Wybory 2010: SLD traci zludzenia? 22.03.10, 07:25 eee, tam, od razu stracone zludzenia...po prostu czas,w ktorym mozna sie pokazac w telewizorze jest bezcenny(vide:szopka z "debata" Komorowskiego z Sikorskim) Odpowiedz Link Zgłoś
ojciecrydzyk1 Re: Wybory 2010: SLD traci zludzenia? 22.03.10, 07:34 Każda minuta wyrwana propagandzistom SLD i PiSu kierującym TVP jest na wagę złota więc o co ten jazgot przecież i tak w TVP królują lewacko populistyczne bzdury. Odpowiedz Link Zgłoś
zoil44elwer Re: Miałeś chamie Złoty LID i nie chciałeś 23.03.10, 12:26 Pomysł Kwacha:LiD,czyli tratwa ratunkowa dla liberałów Borowskiego,niedobitków po UW i sKORodowanych solidaruchów zaszkodził lewicy bardziej niż liberalne pomysły Lesia Millera(b ministranta)Teraz Napieralski powinien usunąć z SLD kwaśne złogi w rodzaju Kalisza,Dereszowej,Olejniczaka......a nawet Szmaji(Scooby Doo lewicy) Odpowiedz Link Zgłoś
jerjar Wybory 2010: SLD może poprzeć Olechowskiego. Bo... 22.03.10, 07:34 No to ma zgryz Napieralski Grzegorz, bo gdy marny wynik, to go rozliczą, a Olechowski i powrót do idei LiD-u, to też zielona trawka. Odpowiedz Link Zgłoś
zoil44elwer Re: Wybory 2010: SLD może poprzeć Olechowskiego. 23.03.10, 12:27 LiD to był sabotaż(V Kolumna) w SLD! Odpowiedz Link Zgłoś
a.k.traper co to znaczy prwicowa gospodarka? 22.03.10, 07:38 albo gospodarka sie rozwija i część pieniędzy mozna przeznaczyć na potrzeby socjalne społeczeństwa albo jest rozdawnictwo i bida ogólna. Zdaje sie że poseł Iwiński miał na mysli centralne zarządzanie, "dawanie" wczasów, kolonii, mieszkań i miejsc pracy, przypomne ze od tego modelu Polacy pragneli odejść, zamiast kartek, miec kolorowe sklepy i szynke w domu na co dzień. Czas się skupić na zachęceniu do tworzenia miejsc pracy a co za tym idzie wzrost kasy na pomoc społeczną. Poza tym prezydent zgodnie z Konstytucją RP nie zarządza gospodarką, ma natomiast mozliwość inicjatywy ustawodawczej. Osobiście uważam, że kandydatura p.Olechowskiego w obecnym rozdaniu politycznym jak i przyszłym gwarantowała by pewna obiektywność i rozsądek w wielu kwestiach. Odpowiedz Link Zgłoś
balrog008 Re: co to znaczy prwicowa gospodarka? 22.03.10, 08:33 "Prawicowa gospodarka" zakłada likwidację socjalu i radykalną liberalizację. To co teraz powiedziałeś to albo socjalizm albo komunizm. Inną sprawą jest, że w Polsce nie ma znaczącej siły prawicowej. Widać to choćby po tym, że nie jesteś sobie w stanie wyobrazić innej gospodarki. Odpowiedz Link Zgłoś
a.k.traper ja moge sobie wyobrazić zapytałem znawców. 22.03.10, 09:05 Taka gospodarka o której piszesz była na początky XX w. mozna jeszcze resztki spotkac w USa i krajach w których sa rządy bardziej "rodzinne" i autokratyczne. w obecnej chwili nie ma mozliwosci prowadzenia takiej gospodarki, poczytaj troche o trendach w zarządzaniu, z tego co piszesz prawica powinna dazyc do likwidacji ZUS i wprowadzeniu ubezpieczeń dobrowolnych a tak się nie dzieje. By pomagać socjalnie trzeba zarobic na ten fundusz i to nie jest ideologia tylko fakty. Ani prawica nie chce az takich radykalnych kroków ani lewie nie chce likwidacji prywatnych firm, atego mówienie o róznicach pogladow jest dla mnie bzdurą, tym bardziej że prezydent nie kreuje az tak aktywnie gospodarki. Odpowiedz Link Zgłoś
balrog008 Re: ja moge sobie wyobrazić zapytałem znawców. 23.03.10, 09:02 Pora do takiej gospodarki powrócić. Jeśli współczesne partie "prawicowe" opowiadają się za interwencjonizmem i państwem opiekuńczym to po prostu prawicowcami nie są. Prawica opowiada się zawsze za wolnym rynkiem, czy to konserwatyści czy konsweratywni-liberałowie. W dalszym ciągu istnieją partie prawicowe, ale niestety w większości krajów są zepchnięte poza margines polityki. Odpowiedz Link Zgłoś
w.i.l Prawicowa gospodarka to zyski - tylko dla 22.03.10, 08:40 bogatych. Teraz jasne? Odpowiedz Link Zgłoś
a.k.traper a lewica to zyski dla biednych z kasy bogatych? 22.03.10, 08:54 teraz jasne. Nie ma takiego systemu, próbowano zbudowac ale skończyło się dyktatura proletariatu i ogólnym zubożeniem państwa i obywateli. Odpowiedz Link Zgłoś
balrog008 Re: Prawicowa gospodarka to zyski - tylko dla 23.03.10, 09:00 Prawicowa gospodarka daje szansę każdemu stać się bogatym. Teraz jasne? Odpowiedz Link Zgłoś
incipit To może w ogóle partię zlikwidować - będzie taniej 22.03.10, 07:48 To może w ogóle partię zlikwidować - będzie taniej :-) Bo śmiesznie z napieralsiem to już jest od dawna. Odpowiedz Link Zgłoś
3v-sie Re: Wybory 2010: SLD może poprzeć Olechowskiego. 22.03.10, 07:50 >kandydatura Szmajdzieńskiego Tylko na niego jest super nie odgadnięty i zakamuflowany. Nawet nazwisko sobie podkoloryzował, tak dla niepoznaki Odpowiedz Link Zgłoś
gangut Skąd w Timesie taka troska o SLD? 22.03.10, 07:50 Tonący brzydko się chwyta? Odpowiedz Link Zgłoś
zoil44elwer Re: Skąd w Timesie taka troska o SLD? 23.03.10, 12:31 Krokodyle wylewają łzy nad losem lewicy? Jeżeli wrogowie lewicy ganią ją tzn że jej sprawy idą w dobrym kierunku.Gorzej by było gdyby np Platforma chwaliła Grzesia tak jak pazia Kwacha Wojtusia O. Odpowiedz Link Zgłoś
trasat Wybory 2010: SLD może poprzeć Olechowskiego. Bo... 22.03.10, 07:50 Pan Olechowski jest inteligentny, wykształcony, przystojny i zdolny do ... właśnie do zrobienia każdego interesu. Był już w tylu różnych rządach i popierał tak rażąco prawicowe kierunki polityczne, że kojarzenie go z lewicą jest nieporozumieniem. Choć on koniunkturalnie by to zaakceptował. A Oleksy znów coś mąci. Ma taki chrakter Odpowiedz Link Zgłoś
haen1950 Tak to bywa, 22.03.10, 08:03 Kiedy na szefa wybiera się chorobliwie ambitnego głupka, któremu się wydaje, że dorósł do swej dziejowej misji. Trzeba było patrzeć, jak zdobywał władzę w partii. Przy pomocy bagażnika z wódą i objazdu po delegatach. Psu na budę wartymi obietnicami dla "swoich", jednocześnie traktowaniu pozostałych jak swych osobistych wrogów. Jak nie wywalą głupiego Grzesia, to nigdy się nie pozbierają. Odpowiedz Link Zgłoś
miroslaw1veritas Wybory 2010: SLD może poprzeć Olechowskiego. Bo... 22.03.10, 08:15 Szmaja - Ty - jestes bystry facet !!! Ul.Smolna 40 Ps. pogadaj z Januszem Palikotem - On - Tobie powie o co tu biega. Odpowiedz Link Zgłoś
evident co ma wspólnego Olechowski z lewicą 22.03.10, 08:18 nie ośmieszajcie się do końca Odpowiedz Link Zgłoś
q-ku Olechowski nie ma nic wspólnego z niczym;-) 22.03.10, 08:41 co niby ten człowiek zrobił w polityce z kimkolwiek? Kim jest i co znaczy?? Odpowiedz Link Zgłoś
a.k.traper a co to jest lewica albo prawica? 22.03.10, 08:46 jedni i drudzy obiecuja że dadzą natomiast nie podaja skąd wezmą. Żeby byc wrażliwym społecznie nie wystarczy mówić, trzeba robić by napełnic garnuszek, swiatopogląd jest tu mało istotny, gdyż w każdej religii jest powiedziane by się opiekować ubogimi i niesprawnymi. Trzeba mieć by dać i to cała filozofia bez podziałów na lewo czy prawo, albo sie potrafi albo nie. Odpowiedz Link Zgłoś
vibhisana SLD może kopnąć w D...Olechowskiego. 22.03.10, 08:21 Znów ta sama propaganda. Jeszcze się nie odbyła żadna poważna debata konkurentów, a już GW za Polsak the Times powtarza faramazony. Wk..wia mnie to, że GW liberalna obyczajowo gazeta gra na ludzi PO, któzy bedą Polskę klerykalizować. Odpowiedz Link Zgłoś
gronostaj8 SLD = PiS 22.03.10, 08:25 po co głosować na SLD skoro za możliwą uznają koalicję z PiSem... Odpowiedz Link Zgłoś
absurd Sld (pzpr) i psl (zsl), podobnie jak sd... 22.03.10, 08:25 ...powinny raz na zawsze zniknąć ze sceny politycznej. Banda bezideowych karierowiczów i populistów. Najlepszy dla Polski będzie układ dwupartyjny jak w Anglii czy Stanach. Pozostaje tylko problem liderów, bo w tej chwili mamy niestety przeciętniaków. Tego kraju nie stać na przeciętnych liderów w rodzaju Tuska, Komorowskiego, Sikorskiego czy Kaczyńskich. Odpowiedz Link Zgłoś
w.i.l Ależ bełkot - typowy dla Dziennika i GW. 22.03.10, 08:35 Kampania dopiero się zaczyna ale już wiadomo, że Szmajdziński będzie miał słaby wynik. Pomimo, że cały czas pracuje i jeździ po kraju, tam gdzie nie docierają sondaże. Za to dobry wynik będzie miał Olechowski, skompromitowany przez Piskorskiego, Olechowski, który nic nie robi i nigdzie nie jeździ i z nikim się nie spotyka. To kolejna prostacka próba przerzucenia przez media głosów wyborców lewicy na prawicę - tak jak w ostatnich wyborach parlamentarnych. Olechowski dołuje - no to pomoże mu Dziennik i GW. Odpowiedz Link Zgłoś
chwdpis51 SLD popełniło poważny błąd wystawiając komsomolca 22.03.10, 08:49 Były komsomolec Szmajdziński - mimo gwarancji konstytucyjnych - nie powinien nawet pomyśleć o kandydowaniu. Trzeba nie mieć odrobiny honoru, żeby będąc zagorzałym komsomolcem za PRL-u, ubiegać się o prezydenturę. Ci ludzie MUSZĄ schodzić ze sceny politycznej dla dobra Polski. Czas najwyższy ! Odpowiedz Link Zgłoś
zoil44elwer Re: SLD popełniło poważny błąd wystawiając komsom 23.03.10, 13:15 Lewica popełniała błędy dając sobie narzucić liderów w postaci wychowanka jezuitów W Jaruzelskiego,seminarzystę duchownego J Oleksego oraz byłych ministrantów:Millera,Olejniczaka i Napieralskiego!Toć to była i jest V Kolumna Krk. Odpowiedz Link Zgłoś
szuszwol LiD był dobrą koncepcją, SLD skrewiło. 22.03.10, 08:50 PO się zużywa, ale elektorat nie ma gdzie odpływać. Prędzej nie pójdą na wybory niż zagłosują na PiS lub takie SLD. LiD powinien był tylko czekać na to aż PO zacznie tracić, ale Napierdalski był niecierpliwy jak szczeniak a Olejniczak, cóż, był po prostu słaby by to ciągnąć. Przypominam, że PO przez długie, długie lata była partią o poparciu niższym niż 20% i dopiero kryzys zaufania do SLD Millera spowodował, że poparcie u niej wzrosło. PO, choć istnieje 10 lat, dopiero 2,5 roku temu temu wygrało wybory! Odpowiedz Link Zgłoś
zoil44elwer Re: LiD był dobrą koncepcją, SLD skrewiło. 23.03.10, 12:36 LiD to była szansa na powrót do polityki dla secesjonistów Borowskiego(po rozbijackiej działalności na lewicy poszedł na dwuletni śmietnik polityczny) i tratwa ratunkowa dla UWolsakich niedobitków. Odpowiedz Link Zgłoś
uniaeuropejska1 Re: Wybory 2010: SLD może poprzeć Olechowskiego. 22.03.10, 09:14 Załosne to SLD najpierw mdły Szmajdziński,teraz szuka kogoś innego.Nie wiedzieli,że w tym roku wybory? Od początku trzeba było postawić na konkretnego kandydata. Odpowiedz Link Zgłoś