te_rence Relikwia show 12.02.11, 13:46 Jestesmy świadkami, jak świat zorientował się, ze towar sprzedawany przez szamanów w kieckach jest mocno nieświeży. Widzimy jak figurki, obrazy, złote cielce pod baldachimami zaczynają wywoływać u ludzi uśmiech politowania. I proces ten jest nie do zatrzymania, choć w Polsce oczywiście będzie następować na końcu jako, że jesteśmy narodem zacofanym i zabobonnym. Nie da się w dobie internetu, gdzie każdy ma dostęp do prawdziwego dekalogu (z prawdziwym przykazaniem drugim) wciemniać kitu o świętych obrazach, płaczących figurkach, relikwiach. Nie da się niespójnych bajań bandy pustynnych nomadów przerobić na coś sensownego bez opasłych tomisk pseudonaukowych zabaw zebranych pod nazwą 'teologia'. Skoro twierdzicie, że bóg mówił do prostego luda przypowieściami, tak by ten lud pojął jego słowo, to po co cała ta teologia, której bez gruntownych studiów nie da się ogarnąć, więc siłą rzeczy rozumienie tego zarezerwowane jest dla nielicznych hobbystów mających czas i pieniądze, by spędzić nad tym całe życie? Pytań, wątpliwości, niejasności są tysiące i liczba ta będzie się zwiększać wraz z rozwojem metod komunikacji międzyludzkiej i nieskrępowanym dostępem do informacji dla was niewygodnych, droga katolicka wierchuszko. Nie macie mocy przerobowych, by obronić wasze zabobony. Gdybyście głosili prawdę, nie potrzebowalibyscie fanatycznych obrońców, bo prawda broni się sama. Owszem, można ją zagłuszyć, można ją kryc nawet i 2 tysiące lat, jak pokazuje wasz przykład, ale na końcu zawszy wypłynie na powierzchnię. Możecie tupać nóżkami, wściekać się, płakać, modlić do wszystkich bógów świata (wiele tysięcy), a i tak prawda wyjdzie na jaw. Odpowiedz Link Zgłoś
kolona Proponuję specjalną modlitwę dla Dziwisza... 12.02.11, 13:52 Boże, uchroń mnie przed pokusą, aby mnie chwalono, o mnie mówiono... Odpowiedz Link Zgłoś
hoverowski Relikwia show 12.02.11, 13:53 "przeżył, bo na kasku umieścił napis "Jan Paweł II"". Kuczę, a ja całe życie wierzyłem, że to Bóg ma moc ochraniania ludzi a nie różnego rodzaju amulety. Eh, papież był człowiekiem, wybitnym człowiekiem. NIE BOGIEM. Niektórzy ludzie za sprawą kościoła katolickiego zapominają i gubią rolę samego Boga w swojej wierze. Myślę osobiście, że modlenie się do LUDZI i wierzenie że to LUDZIE maja moc sprawiania cudów jest HEREZJĄ. To ludzie za POŚREDNICTWEM i w IMIENIU BOGA mają moc sprawiania cudów. Zmarli ludzie nie mają raczej żadnej możliwości sprawiania cudów (przypominam, że nieba, piekła, ani czyśćca jeszcze nie ma - przynajmniej tak mówi Biblia, że najpierw musi przyjść Chrystus ponownie). Odpowiedz Link Zgłoś
maura4 Re: Relikwia show 12.02.11, 15:41 To prawda, że ludzie mają moc sprawiania cudów. To lekarze uratowali Kubicy życie. To krew, którą podarowali dawcy. Nie bóg, nie JP2. To nie ci nieżywi lub żywi, tylko ci co pracują a wcześniej wiele lat musieli się uczyć i praktykować. Chciałabym widzieć ten cud JP2 lub boski, gdyby zabrakło krwi. Odpowiedz Link Zgłoś
wlody1 Robert Kubica 12.02.11, 13:59 Media nie mają tematu to piszą o kierowcy. KIEROWCY!!!! To żaden geniusz, żadne cudo. Oczywiście bardzo cieszą Jego sukcesy i bijemy brawo niezależnie od tego czy ma na kasku JPII czy Red Bulla. Nie dorabiajmy ideologii, nie róbmy z tego jakiegoś wielkiego wydarzenia bo można w ten sposób dojść do codziennych relacji z wypróżniania Roberta Kubicy- moim zdaniem mniej obleśne od kupczenia krwią biednego Wielkiego Polaka... Dla mnie ważne jest to że JPII i Kubica i np.Kowalczyk dobrze`świadczą o Polsce. I byli czy są Polakami chętnie to podkreślając. A Ich wiara czy nie wiara to prywatna sprawa... Niech sobie wierzą, niech będą ateistami, ale niech nie wciskają kitów że to napis na kasku obronił przed śmiercią. Gdyby tak to działało to tenże JPII wcale by nie dopuścił do tego wypadku...Oczywiście zwolennicy teorii dorobią tu zaraz teorię o cierpieniu:) Odpowiedz Link Zgłoś
kadykianus Niech go zaczną leczyć na głowę :) 12.02.11, 14:00 Kubica, niezły oszołom. O mało się nie rozwalił w byle rajdzie, przekreślił karierę dla widzimisię a teraz szopka z krwią papieża. Git. Odpowiedz Link Zgłoś
adkalin Relikwia show 12.02.11, 14:09 Mamy już katodisneyland (w Licheniu) czas najwyższy na relikwia show, czy raczej szoł. Odpowiedz Link Zgłoś
ewagaja Relikwia show 12.02.11, 14:10 to jest przykład dla przeciwników Kościoła przykład wiary Roberta Kubica,to że wyszedł z wypadku i to że przebieg operacji i szybki powrót do zdrowia Kubicy to wpływ wstawiennictwa u Boga papieża błogosławionego Jana Pawła II .Zobaczycie że Kubica zdrowy wyjdzie ze szpitala po beatyfikacji' Odpowiedz Link Zgłoś
ewagaja Relikwia show 12.02.11, 14:15 to jest przykład wiary dla wszystkich sceptyków ,proszę przeczytać złotą książeczkę "o Naśladowaniu Chrystusa" Odpowiedz Link Zgłoś
gelbigel krew papieża 12.02.11, 14:34 krew ? wtf? ale pobrana za życia czy po śmierci? kto wpada na takie fetyszystyczno turpistyczne suweniry chyba tylko tak schorowana i zgniła instytucja jak kościół Odpowiedz Link Zgłoś
pogodny100 Relikwia show 12.02.11, 14:36 Nastepnym razem ten Arcydziwisz pojdzie na calego ,zafunduje kilo kaszanki pelnokrwistej. Odpowiedz Link Zgłoś
6.smiech Relikwia show 12.02.11, 14:37 Mam absmak ! Po pochowku na Wawelu to dziwisz juz mnie nieczym nie zdziwisz. Odpowiedz Link Zgłoś
szymonwildstein Relikwia show 12.02.11, 14:44 Na czym by tu jeszcze zarobić .. www.youtube.com/watch?v=zEo76kW5hEM&feature=mfu_in_order&list=UL Odpowiedz Link Zgłoś
m1r4640 Relikwia show 12.02.11, 20:07 jaka to trzeba miec wiare aby tak sluzyc Mamonie. Odpowiedz Link Zgłoś
miroo Relikwia show - świetne określenie! 12.02.11, 20:48 Relikwia show! A głupi wierzą... Odpowiedz Link Zgłoś
e-komentarz Relikwia show 12.02.11, 21:09 Czytałem w pewnej książce ze można kupić jako relikwię szczebel z drabiny o której się śniło św.Jakubowi. Nie znacie namiarów sprzedającego? Tu można przeczytać więcej o ww. drabinie : pl.wikipedia.org/wiki/Drabina_Jakuba Odpowiedz Link Zgłoś
ian54 Relikwia show 12.02.11, 21:21 Najważniejsze zdanie: "przed kamerami TVN24......." i o to chodzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
kaczka_dziwaczka_czyli_dziwna relikwie Gazety Wyborczej - bezcenne 12.02.11, 21:29 łysina Jacka Kuronia pobrana z miejsca, w którym się drapał po głowie kiedy myślał włos z brody Bronisława Geremka, który sobie wyrwał, kiedy bawił się w koziołka matołka palec Adama Michnika, którym włączył magnetofon nagrywający Lwa Rywina ... dopiszcie jeszcze inne Odpowiedz Link Zgłoś
siupak1 Relikwia show 12.02.11, 21:34 A ja mam szczebel z drabiny co się śniła św. Jakubowi !!!!!!!!!!!! ( Krzyżacy ) Odpowiedz Link Zgłoś
jawojtko Re: Relikwia show 12.02.11, 22:44 i ampułkę wiatru, który wiał w stajence betlejemskiej ;) WizaTele.pl Odpowiedz Link Zgłoś
1onewolf Relikwia show 12.02.11, 21:48 powinni Kubicy przetoczyć krew JPII - to by dopiero speeda dostał :-) Odpowiedz Link Zgłoś
sydio Stasiek krwiodawca 12.02.11, 22:29 Wprowadza polski Kościół w XXI wiek (Kubicy, Dody i in. narodowych bohaterów) Odpowiedz Link Zgłoś
4litery Re: Stasiek krwiodawca 12.02.11, 22:58 Czasem zastanawia mnie (jako katolika) tok myślenia hierarchów Kościoła... krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798,7910264,Kard__Dziwisz_prosi_o_pomoc_dla_powodzian.html Odpowiedz Link Zgłoś
tomjani Re: Relikwia show 13.02.11, 10:39 0ffka napisała: > Takie rzeczy to tylko w PL ... OBCIACH! Obciachu to Ty narobiłaś ledwie przedwczoraj na innym Forum. A skutki trwają do dziś. Odpowiedz Link Zgłoś
karul.nowy A na umyslowych 13.02.11, 03:46 peryferiach Europy, wsrod relikwi, piramid i wdow popapieskich, trwa wytezona dzialalnosc czarownikow by juz zupelnie oglupic biedny choc dzielny narod matolow solidarnosciowych ... Odpowiedz Link Zgłoś
krystyna620 Relikwia show 13.02.11, 07:33 A ja się pytam, papież nie miłował chorych i umierających dzieci? Panie Dziwisz, to tragikomedia. Odpowiedz Link Zgłoś