miszogun Dziś każdy może zrobić świat w konia i ogłosić że 21.08.11, 20:31 jest artystą. Im mniej sztuki tym więcej "prowokacji" Odpowiedz Link Zgłoś
talking_head A Nieznalska nie może po prostu zdjąć majtek ? 21.08.11, 20:32 Nie widziałem nigdy na żywo tej hucpiary, ale myślę że zamiast wieszać kolejnych penisów na krzyżach czy naciągać ministra kultury na kolejen dotacje "artystka" mogłaby siąść w galerii, ściągnąć barchany i zbierać kasę za to co może ma nejlepszego do pokazania. Już była jedna "artystka" która wsadziła sobie do cipki laleczkę Barbie i później nagrała jej "poród" na video i to pokazywała na salonach. Tez oczywiście została okrzyknieta "artystką" a jej hucpa "sztuką zaangażowaną" tudzież "krytyczną" i tak samo jak Nieznalska ciągnęła niezłą kasę z srodków publicznych. Ja osobiście nic nie mam do tych pseudoartystek, mogą obierać ziemniaki (była taka jedna debilka która inna debilka, dyrektoraka Zachęty wpóściła do galerii), rodzić lalki Barbie, wieszać fiutki czy inne rzeczy na krzyzu itp. Niech tylko te hucpiary robia to za swoje pieniądze !!!! Niech nie zmuszaja nas, podatników do opłacania ich hucpiarstwa! Odpowiedz Link Zgłoś
kiczkis ~"Sztuka" na sedesie.. 21.08.11, 21:33 Z mojej strony będzie bez Nieznalskiej jako "obiektu do wyładowywania męskich frustracji i kompleksów"... - Taki wychudzony "kaszalot" - taki babo-chłop, raczej przeraża i brzydzi niż wzbudza jakiekolwiek chęci do "wyładowywania" czegokolwiek - a już "męskich frustracji i kompleksów" w szczególności.. - Jakby powiesiła owa "artystka" NA KRZYŻU swoje osr.ne gacie, - efekt byłby dokładnie TEN SAM - tylko ktoś dociekliwszy zapytałby czy powiesiłaby owe gacie na prawosławnym krzyżu lub muzułmańskim półksiężycu.. - I taki ktoś usłyszałby w odpowiedzi o "wyładowywania męskich frustracji i kompleksów" - o "nietolerancji".. "rasizmie".. "faszyzmie" - etc.. - Czyli usłyszałby stałą i dyżurną śpiewkę lewaków.. Za to będzie u mnie z Nieznalską jako "nowoczesnom" i "postempowom" (tfu!) "artystkom".. - Może sobie być ona "innych orientacji" (rodzinę to ona założy, ale chyba z Kazią Szczuką.. Kingą Dunin albo z "ciocią Biedroniową..) - mi to nie przeszkadza i NIE OBCHODZI mnie!! - Ale niech nie uczy moich wnuków (dzieci maja wyrobiony i jednoznaczny pogląd nt. tej "artystki" ) że wieszanie jajec na krzyżu to "sztuka".. - Niech z lewackimi obsesjami (- maniakalnymi obsesjami..) typu: - "rasizm", "ksenofobia", "nietolerancja".. "faszyzm".. "homofobia".. "walka płci".. i oczywiście dyżurny "antysemityzm" - etc.itp.itd.. - również od moich wnuków trzyma się z daleka.. Jeśli już.. to jako różnej proweniencji "artyści" - niech " Nieznalskie" zbudują to: www.alovelyworld.com/webgb/htmgb/gb26.htm albo to: www.photos4travel.com/travel-guides/barcelona/pictures/santa-eulalia-cathedral - Jako różnej proweniencji "artyści" - niech " Nieznalskie" wyrzeźbią to: www.knowledgerush.com/kr/encyclopedia/Laocoon_and_his_Sons/ to commons.wikimedia.org/wiki/File:Utrecht_Statue_Jan_van_Nassau_3.JPG to www.donquijote.org/album/rate.asp?id=1026 czy choćby to worldsofimagination.com/god%20Hebe.htm - Jako różnej proweniencji "artyści" - niech " Nieznalskie" SPRÓBUJĄ namalować to: szasad.wrzuta.pl/obraz/1jpUoiMCTLO/ulysse_aldrovandi-a.carracci a spróbujcie tak namalować: szasad.wrzuta.pl/obraz/0S5BZ6tc7Pq/franz_xaver_winterhalter-portrait_of_mme._rimsky-korsakova_1864 - a może tak zamiast jajec na krzyżu, mniej "powabny" temat?? szasad.wrzuta.pl/obraz/powieksz/560tLpzFACQ Wtedy pogadamy o "artyzmie" i sztuce" - bo z kolei TAKIE "dzieło sztuki": - bialystok.gazeta.pl/bialystok/55,90711,9909724,,,,9912124.html - projektu niejakiego Leona Tarasewicza, to jak naplucie w gębę naiwnym "odbiorcom".. - I "toto" - ta hybryda prymitywnego STOŁU (albo baldachimu nad burdelowym łożem..) - miało być wysokości SZEŚCIU metrów!!! - sic! Podobnie wygląda inne "dzieło SZTUKI" dla ogłupionego motłochu, innej "artystki" ---> wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/51,80708,8013949.html?i=1 - ani "dzieło" ani sama "artystka" komentarza nie potrzebują - takowy był do "dzieła" Tarasewicza.. Całkowitą groteską i parodią będzie, jak lewacka "artystka" swoją "sławę" i "artyzm" będzie budować wiążąc "Solidarność" i związane z nią wydarzenia - z lewackim praniem mózgów nt. "rasizmu", "ksenofobii", "nietolerancji" etc.itd.. Niech się trzyma od nas z daleka.. Tylko tego nam trzeba - nic więcej.. - bez żadnych "frustracji" - męskich czy nie męskich - i bez kompleksów.. - "Obejdzie się żydowskie wesele bez marcepanów"... ~~ Odpowiedz Link Zgłoś
ajakzupa to nie tak 21.08.11, 21:50 O najwybitniejszym impresjoniście pisano tak: "toż to nawet tapeta na fazie embrionalnej ma lepsze wykończenie niż ten widoczek morski". A to łagodniejsza wypowiedź... Odpowiedz Link Zgłoś
paputekonly "Sztuka" na sedesie..łomatko ale nudziarz z ciebie 22.08.11, 00:02 uech... lol.. "Partia jest szaleństwem wielu, dla korzyści nielicznych" "Party is the madness of many, for the gain of a few." Jonathan Swift Odpowiedz Link Zgłoś
benek231 Jesli krzyz jest rodzaju meskiego, to :O) 21.08.11, 21:43 z siusiakiem do przodu jest meski jeszcze bardziej. Czyli bigoci raczej powinni byc Nieznalskiej wdzieczni. Bo czy Bog rodzaju meskiego pozwolilby ukrzyzowac sie na zenskim krzyzu z cipka? Odpowiedz Link Zgłoś
gsb Fakty TVN, Olejnik, Kutz... zaczęli 21.08.11, 23:06 to były lata kiedy TVN wprowadzało: 'agresywne dziennikarstwo' newsowe pamiętam... fakty TVN zrobiły o tym epizodzie wielki reportaż - prowokując skandal, potem była 'kropka nad i' i Olejnik zaczęła prowokować gościa - Kutza, który całej instalacji nie widział, ale ocenił, że jest słaba... rządni rozgłosu działacze LPR-u uznali, że taki darmowy PR nie może się zmarnować i wytoczyli Nieznalskiej proces. bulwarowe dziennikarstwo pokochało temat: penis, krzyż, kobieta... mówiąc wprost TVN wywołał tę aferę i zrobił Nieznalskiej krzywdę. Odpowiedz Link Zgłoś
maciekz70 Nieznalska na bramie 22.08.11, 09:10 Miernoty polaczki bzdurzą o czymś o czym nie mają pojęcia.Jednak głupi jest ten narodek. Odpowiedz Link Zgłoś
mar_kra3 Nieznalska na bramie 22.08.11, 15:25 Trzymam kciuki za Dorote N.!! niech zyje wolnosc artystyczna w morzu ksenofobii, fanatyzmu religijnego i nienawisci! Odpowiedz Link Zgłoś
placebo99 Pani Nieznalska nie jest jedyną taką artystką 22.08.11, 15:52 Znalazłem tu jeszcze taką ambitną sztukę artystyczną: www.flickr.com/photos/11579617@N02/3895707697 Pewnie katole nie zrozumieją głębokiego przesłania tej sztuki. Odpowiedz Link Zgłoś
meet_amor_foza Re: Nieznalska na bramie 24.08.11, 23:35 Z całym szacunkiem dla artystki poszukującej własnej drogi do sztuki (piszę poważnie) - nie uważam osiągnięć tej Pani, za ciekawe. Wybrała najprostszą i najbanalniejszą drogę do "sławy" prowokując najbardziej tandetnym chwytem z możliwych - na dodatek wykorzystywanym już niejednokrotnie - i próbując nadać mu jakieś drugie znaczenie. A prawda jest taka, że sława Nieznalskiej wzięła się z tego, że jakiś niezbyt rozgarnięty obrońca wartości religijnych (w które osobiście też wieżę) zaangażował się w bycie agencją reklamową Nieznalskiej. Czyli jej sztuka to sztuka marketingu (kiepskiego) a nie sztuka wnosząca coś do świadomości zbiorowej. Jeż Jerzy potrafił przekuć antyreligijnych ekshibicjonistów na coś co faktycznie jest jakoś tam ważne i wpisało się w życie pomimo fjutka na wierzchu, a Nieznalska pomimo prezentacji tegoż fjutka nie zrobiła niczego ciekawego. Mi się to bardziej kojarzy z uosobieniem zaściankowości myślenia polskiej "awangardy artystycznej" ekscytującej się tym, że może zrobić coś co wkurzy "prosty (prostacki?) lud" i tenże "lud" mu, czyli ARTYŚCIE (koniecznie przez wszystkie wielkie litery) nic nie może zrobić. Na koniec oczywiście trzeba dodać troszkę tzw. "feminizmu" i pojechać po facetach i przepis na "SZTUKĘ" gotowy. Błeeee __ www.tanie-latanie.net/ Odpowiedz Link Zgłoś
turing_machine Re: Nieznalska na bramie 26.08.11, 19:32 W roku 2002 podjęto próbę zniszczenia prawdziwej artystki. Dorota Nieznalska została potraktowana przez niechętnych jej "odbiorców sztuki" z Ligi Polskich Rodzin (w tym posłów RP) tak, jak niszczono artystów w PRL-u (vide Strzemiński i Kobro). Czytamy w artykule, że doszło nawet to agresji słownej i fizycznej w stosunku do artystki. Ale to był dopiero początek. Potem nastąpiły wielogodzinne przesłuchania i 41 rozpraw sądowych. Dopiero w marcu 2010 "Sąd uznał prawomocnym wyrokiem, że nie ma dowodów przemawiającym za tym, że artystka miała na celu obrażanie innych osób. Dorotę Nieznalską uznano za niewinną". Sądząc z wielu wpisów, "obrażeni znawcy sztuki" w dalszym ciągu nie są usatysfakcjonowani. Aż zimno się robi na myśl, że ci ludzie mijają mnie na ulicach. Gratulacje dla Pani Doroty Nieznalskiej!!! Wspaniale, że po 116 miesiącach znów można zobaczyć w Gdańsku dzieła artystki, która ceniona jest za granicą, ale w ojczyźnie przez lata osamotniona była gnębiona procesami. Na pewno odwiedzę wystawę. Mam nadzieję, że wśród dzieł eksponowanych na wystawie będzie można także obejrzeć nagrodzoną koronę cierniową "Królowa Polski", którą dane mi było zobaczyć tylko na fotografiach. Odpowiedz Link Zgłoś
agnieszkaanuszewska Nieznalska na bramie 29.08.11, 19:11 Fotograf na wesele warszawa wynajmowany jest przez większość par wstępujących w związek małżeński. Ślub jest wydarzeniem o dużej randze. Pary planują go miesiącami, jeśli nie nawet latami. Pragną on, aby każdy detal był dokładnie taki jak sobie wymarzyli. Z tych właśnie powodów tak ważne jest, aby utrwalić to wydarzenie na zdjęciach. Dawniej powierzano to zadanie jednemu z członków rodziny. Oczywiście jakość takich zdjęć była dość słaba. Wynikało to przede wszystkim z małego doświadczenia takiej osoby oraz z ograniczonych możliwości sprzętu, jakim ona dysponowała. Takich problemów nie ma natomiast, gdy korzysta się z usług profesjonalnego fotografa. Świadczy one pełen zakres usług. Zajmuję się oprawą uroczystości już w domu państwa młodych gdzie rodzice obojga ich błogosławią. Następnie uroczystość przenosi się do kościoła. Fotograf stara się uchwycić zarówno nowożeńców jak i zaproszonych przez nich gości. Zawsze wie gdzie się ustawić, aby ujęcie było jak najlepsze. A koniec uczestniczy w przyjęciu weselnym. Zazwyczaj zostaje tam aż do oczepin. Później i tak z reguły nie ma już, co fotografować poza tym ilość zebranego materiału i tak jest z reguły olbrzymia. Tak, więc praca fotografa ślubnego jest dość wyczerpująca i czasochłonna, ale za to dostarcza młodej parze mnóstwa niezapomnianych wrażeń, jakie towarzyszyć im będą zawsze, gdy będą spoglądać na zdjęcia.<strong> </strong> Odpowiedz Link Zgłoś
veryok szok 30.08.11, 17:06 jestem zszokowana komentarzami na tym forum!!! Ludzie czy wyscie rozum stracili czy go nigdy nie mieliscie? Tyle jadu i wulgarnosci. pojecia nie macie o tym co sie dzieje w sztuce wspolczesnej na swiecie i pieprzycie tutaj od rzeczy. idzcie lepiej sie wyspowiadac do jakiegos nedznego goscia w sukience. co za bezdenna glupotaaaaaaaaaaaaa. a pani Nieznalskiej zycze powodzenia, a jak nie to prosze gdzies wyjechac na dluzej, sa inne spokojne miasta i kraje. glupich nigdy mi nie zal. Odpowiedz Link Zgłoś
turing_machine Re: szok 30.08.11, 23:32 veryok napisała: > jestem zszokowana komentarzami na tym forum!!! Ludzie czy wyscie rozum stracili > czy go nigdy nie mieliscie? Tyle jadu i wulgarnosci. pojecia nie macie o tym c > o sie dzieje w sztuce wspolczesnej na swiecie i pieprzycie tutaj od rzeczy. idz > cie lepiej sie wyspowiadac do jakiegos nedznego goscia w sukience. co za bezden > na glupotaaaaaaaaaaaaa. > a pani Nieznalskiej zycze powodzenia, a jak nie to prosze gdzies wyjechac na dl > uzej, sa inne spokojne miasta i kraje. > glupich nigdy mi nie zal. veryok, podpisuję się rękami i nogami !!! Odpowiedz Link Zgłoś