Dodaj do ulubionych

Dlaczego PiS unika debat

25.08.11, 13:35
pis! ,pis! był zły i jest ale ciągle potrzebny by nam żyło się lepiej
Obserwuj wątek
  • jurber1 Dlaczego PiS unika debat 25.08.11, 13:59
   Serio mowię: dziwię się Kaczyńskiemu (żeby głupio nie powiedzieć "podziwiam") i nie rozumiem jego determinacji, choć "palec Boży" - wydarzenie które powoduje zastanowienie się - ukazywał mu się wielokrotnie. Normalny człowiek, który stracił by brata-bliżniaka, bratową, przyjaciół, mial ciężko chorą matkę, przeżył skandale siostrzenicy którą wprzągł w swój rydwan polityczny (udowodniła że "tatuś nie był tatusiem", nowy mąż - co miał być premierem - był aferzystą i chyba już nie-mężem)... normalny człowiek uspokoiłby się ! "Buddy yoy're old man, poor man... make you some peace some !" - jak ci grały młode PIS-ie
   • koloratura1 Re: Dlaczego PiS unika debat 25.08.11, 17:18
    jurber1 napisał:

    > normalny człowiek uspokoiłby się ! "Buddy yoy're old man, poor
    > man... make you some peace some !" - jak ci grały młode PIS-ie

    Oni tam, w PiS-ie, po prostu nie rozumieją po angielsku...
  • prosatis Dlaczego PiS unika debat 25.08.11, 14:07
   Można się z tym zgodzić. Ale pozostaje znacznie ważniejsze pytanie: dlaczego PO unika debat w parlamencie, zamieniając je każdorazowo w ordynarne pyskówki ? Oczywiście, ma sprawnych zagończyków, Rostowskiego, Niesiołowskiego i samego Tuska. Ale podstawą demokracji są debaty parlamentarne a nie jednorazowe pojedynki wyborcze. I dzisiaj dobrze wiemy, że w czasie debaty w 2007 r. z Kaczyńskim Tusk kłamał i korzystał z pomocy chamsko zachowującej się sali. Typowy PR - ustawka pod portret psychologiczny Kaczyńskiego. Czyli nalezy dodać, że cały problem debat wyborczych jest w naszych warunkach tylko PRem.
   • koloratura1 Re: Dlaczego PiS unika debat 25.08.11, 17:21
    prosatis napisała:

    > Można się z tym zgodzić. Ale pozostaje znacznie ważniejsze pytanie: dlaczego PO
    > unika debat w parlamencie, zamieniając je każdorazowo w ordynarne pyskówki ?

    Choć to, co napisałaś, to nie do końca prawda, pozwól, że - mimo to - zapytam: a ma z kim tam debatować?
     • prosatis Re: Dlaczego PiS unika debat 25.08.11, 19:22
      No właśnie, to jest przejaw zdziczenia naszej sceny politycznej. Dla zwolenników PiS wszyscy z PO to PRowskie wydmuszki, dla POwców pisowcy do prymitywy /na tym portalu po prostu idioci i pisuary/. Nigdzie na świecie politycy nie są intelektualistami, co nie znaczy, że są głupi. I w PO i w PiS jest sporo ludzi znających się na rzeczy. Ale zamiast dyskutować, przy pomocy mediów /tu PO ma olbrzymią przewagę, głównie w TV i w radiu/ okładają się cepami. W rezultacie PO narobiła głupstw /i długów/. Na nasz rachunek.
      • rodzaj_konta Re: Dlaczego PiS unika debat 25.08.11, 22:21
       Niestety tak, i to niestety rozciąga się na pozostałe partie.

       Ostatnią osobą na wizji która usiłowała prowadzić debatę w tradycyjnym rozumieniu słowa "debata" był Balcerowicz w starciu z Rostowskim.

       W trakcie którego zresztą z Rostowskiego wyszedł cham i taniutki manipulant łamiący ustalenia odnośnie prowadzenia w/w debaty.

       Jeżeli więc w tak "sterylnych" politycznie warunkach nic nie wyszło to lepiej chyba byłoby żeby PO i PiS swoich ekspertów zamknęli w klatce i ten który przeżyje i wyjdzie ma rację (w ekonomii, zdrowiu czy co tam).
   • jot10 Re: Dlaczego PiS unika debat 25.08.11, 21:14
    @prosatis
    Powiem więcej.
    Twarz prezesa stłamszona jak wysuszona śliwka,jeno czoło gładkie,bez jednej myśli.
    Za pół roku może być sytuacja jak w dowcipie o Breżniewie.
    Dlaczego Jarek podnosi rękę do góry?
    Ano dlatego żeby dać znać ochronie,że się zesrał.
  • 123jna Dlaczego PiS unika debat 25.08.11, 14:09
   Juz Jaroslawa Kaczynskiego znamy. Wiemy, ze nie jest tym genialnym strategiem jak sie wydawalo Staniszkis, wiemy, ze zupelnie nie rozumie ekonomii, nawet sie nie stara. Pewnie jak Szydlo nie wie co to jest BNP i jak sie go oblicza - widac to po jego wypowiedziach. Nie jest w stanie przeczytac pewnie zadnej ksiazki o ekonomii, calkowicie nie zna zachodniego swiata, nie wie nic o pradach filozoficznyc, kto to jest Derida - calkowita "detka" intelektualna. Kaczynski nie jest stanie dyskutowac na tematy wazne dla kraju, ma zbyt mala wiedze. Potrafi jedynie jak pierwszy sekretarz partii komunistycznej obiecywac nam, na co wyda pieniadze jak je znajdzie, kto jest winien katastrofie samolotowej (wiele ich juz bylo) - nie potrafi powiedziec jak mozna zarobic pieniadze na wydawanie, najwyzej zaproponuje dodrukowanie ich. To nie jest czlowiek, ktory moglby pokierowac Polska. To marny populista, nawet tu nie potrafi wykazac sie wielkoscia - zbyt malo zna sie na czymkolwiek. Jedynie potrafi powtarzac stare komunaly, agitki ubeckie z lat 50-tych.
  • anwad Dlaczego nie rozmawiać z PO 25.08.11, 14:11
   1. Tego rodzaju debaty nie mają żadnego znaczenia informacyjnego i nie służą poznaniu myśli dyskutantów. Ich końcowe przesłanie zależne jest wyłącznie od ocen dokonywanych przez funkcyjne media.

   2. Każde wspólne wystąpienie prezesa partii opozycyjnej z premierem tego rządu, zostanie wykorzystane jako propagandowy glejt i posłuży uwiarygodnieniu polityki grupy rządzącej. Już pozytywna reakcja ludzi PO i rządowych mediów na propozycję debaty powinna wskazywać, że konfrontacja tych polityków zostanie obrócona przeciwko Kaczyńskiemu i przedstawiona w formie alibi na uwierzytelnienie fasadowej demokracji III RP.

   3. Nie można prowadzić partnerskiej rozmowy z człowiekiem, którego oskarża się o polityczną i moralną odpowiedzialność za tragedię smoleńską.

   Polecam cały tekst Aleksandra Ściosa: cogito.salon24.pl/335724,nie-rozmawiac
   • maaac Re: Dlaczego nie rozmawiać z PO 25.08.11, 14:41
    anwad napisała:

    > 1. Tego rodzaju debaty nie mają żadnego znaczenia informacyjnego i nie służą po
    > znaniu myśli dyskutantów. Ich końcowe przesłanie zależne jest wyłącznie od ocen
    > dokonywanych przez funkcyjne media.
    To dlaczego się je stosuje na całym demokratycznym świecie? Tam politycy sa głupsi? Wszyscy należą do Układu?

    > 2. Każde wspólne wystąpienie prezesa partii opozycyjnej z premierem tego rządu,
    > zostanie wykorzystane jako propagandowy glejt i posłuży uwiarygodnieniu polity
    > ki grupy rządzącej. Już pozytywna reakcja ludzi PO i rządowych mediów na propoz
    > ycję debaty powinna wskazywać, że konfrontacja tych polityków zostanie obrócona
    > przeciwko Kaczyńskiemu i przedstawiona w formie alibi na uwierzytelnienie fasa
    > dowej demokracji III RP.
    PiS kontestuje system prawny RP? Jakakolwiek "interakcja" z członkami tegoż systemu prawnego/władzy RP była by jego legitymizacją? Więc dlaczego PiS uczestniczy w wyborach? Dla czego jego członkowie są członkami Sejmu, Senatu? Dla czego od tej "fasadowej demokracji" bierze pieniądze na działalność swojej partii? Czy AK brało by pieniądze od III Rzeszy? Czy podziemna Solidarność by brała pieniądze od PRLu?

    > 3. Nie można prowadzić partnerskiej rozmowy z człowiekiem, którego oskarża się
    > o polityczną i moralną odpowiedzialność za tragedię smoleńską.
    Z wszystkimi ludźmi z którymi miały być debaty z tego powodu nie możecie rozmawiać? Całe PO jest "politycznie i moralnie" odpowiedzialne za wypadek w Smoleńsku?
  • antropoid Dlaczego PiS unika debat 25.08.11, 14:17
   "Dlaczego PiS unika debat"
   ------------------------------

   Zapewne dlatego, że w debatach chodzi także o co innego, niż tylko oskarżenia, czy spektakularne niczym "Big Brother" ( i stojące na równie żałosnym poziomie) seanse z darciem czyichś ulotek, bądź uroczystym, pierwszym w 60-letnim życiu wkraczaniem do sklepu w asyście kamer tv.

   W debacie PiS-owscy "mężowie stanu" mogliby np. zostać ofiarami podłych spisków/zamachów, polegających na zadawaniu im konkretnych (i nie ujawnionych wcześniej) pytań o program PiS, a na ten temat jak wiadomo mają zawsze g**no do powiedzenia, jeśli coś o tym mówią to chyba tylko między sobą, skrzętnie ukrywając przed obywatelami szczegóły tego czegoś, co ma być uszczęśliwieniem i zbawieniem całego (a więc jakieś 25-30%) NARODU.
  • jurber1 Dlaczego PiS unika debat 25.08.11, 14:27
   Jest szansa na debatę - Jarek przekonywuje Zytę... A ciekawe - dlaczego On w sprawach ekonomicznych ufa tylko kobietom: Zytę - "odrzut z PO" (choć o poglądach liberalnych) - zrobił v-premierem, potem dwie panie co zginęły w katastrofie, taraz Szydło... no "wianuszek" mu się zamknie jeśli Zyta... Skąd ten "matriarchat ekonomiczny ? Może to pamięć o gospodarności matczynej... Bo żony - gospodyni Jareczek się boi...
   • k.janno Re: Dlaczego PiS unika debat 25.08.11, 21:29
    Ano dlatego, że nikt się nie zna na wszystkim. Powyższe oczywiście nie dotyczy Tuska. Ten bowiem nigdy nie pracując, niczego nie czytając, interesując się wyłącznie futbolem, w sposób naturalnie genialny ( nie wierzycie? spytajcie Nowaka; A gdzie jest Nitras, BTW) posiadł wiedzę teoretyczną i praktyczną na każdy temat. Co rzecz jasna z wielkim powodzeniem i przy wydatnej pomocy służalczych mediów skutecznie pożytkuje dla dobra Polski, która jest dla niego nienormalnością.
  • agnostic5 Re: Dlaczego PiS unika debat 25.08.11, 14:31
   Mam w nosie PiS, debaty i dęby.

   Ale nie mam w nosie prób przepchnięcia przez koalicję PO-PSL w ustawie o nasiennictwie - tylnymi drzwiami GMO w Polsce. Piszcie o tym, a nie zamulacie mózgi ludziom głupotami o debatach.

     • agnostic5 Re: Dlaczego PiS unika debat 25.08.11, 14:51
      maaac napisał:

      > A wiesz co to GMO? A Kaczyński wie? Wie dla czego Komorowski zawetował tą ustaw
      > ę? Czy wy cokowliek wiecie poza tym, że PO jest be?

      No to napisz, czym jest GMO, oświeć głupoli.

      A wiesz, że 90% upraw GMO kontroluje jedna firma?
      A wiesz, że nasiona roślin GMO są opatentowane. Są własnością firmy, która zmodyfikowała roślinę w określony sposób. Rolnik, który chce uprawiać GMO musi co roku uiścić opłatę licencyjną, zwykle musi podpisać umowę. Nie ma prawa zebrać nasion i wysiać ich za rok bez opłaty.
      Wiesz? Czy wiesz tylko tyle, że PO jest najzajefajną partią na świecie? Chrzanie cały wasz POPiS, mnie interesują fakty.
      • debergerac Re: Dlaczego PiS unika debat 25.08.11, 15:08
       A to ta ustawa zakładała obowiązek uprawiania GMO? Bo mi się wydaje że tylko (z ograniczeniami) dopuszczała taką możliwość.

       Oczywiście że nasiona są opatentowane. Są produktem wysokiej technologii a laboratoria i specjaliści nie pracują za miskę zmodyfikowanego ryżu tylko za pieniądze. Te nasiona są produktem a za produkt trzeba płacić. Rolnik może się na to zgodzić albo może uprawiać po staremu. Ma wybór. I jeśli go stać, wykupi sobie licencję i powetuje to sobie przy pomocy wyższych plonów.

       Jeden fachowiec woli odkrecać śrubki paznokciem a drugi zainwestuje w śrubokręt. Temu drugiemu to się zwróci po jakimś czasie. Ten pierwszy za to jest ekologiczny.
       • agnostic5 Re: Dlaczego PiS unika debat 25.08.11, 15:12
        No. I o to chodzi, żeby wpuścić na rynek wielką korporację, która nasiona GMO sprzedaje.
        I rolnik znowu będzie odwalał pańszczyznę. PSL było za.

        Chyba tylko pracownik Monsanto może sobie wyobrazić bezproblemowe sąsiedztwo uprawy GMO i tradycyjnej. Pyłek roślin GMO przenosi się na sąsiednie pola, które miały być wolne od GMO i przestają nimi być, a rolnik jest zmuszony uiścić opłatę licencyjną. Brzmi to absurdalnie ale taka jest prawda.

        Wiele produktów sprzedawanych w sklepach zawiera dodatki GMO i nie są w żaden sposób oznakowane. Kupując zwykłe produkty nie można świadomie zrezygnować z GMO. Przykładowo w chlebie też często znajdują się pozostałości GMO.

        www.izba-ochrona.pl/
        • ar.co Re: Dlaczego PiS unika debat 25.08.11, 15:32
         No w tym momencie to poleciałeś jak Szydło o PKB. Rolnik będzie musiał zapłacić, bo pyłek przeleci na jego pole...
         A ty będziesz musiał zapłacić abonament za telewizor, jak sąsiad za głośno rozkręci "Taniec z gwiazdami".
         • agnostic5 Re: Dlaczego PiS unika debat 25.08.11, 15:43
          ar.co napisała:

          > No w tym momencie to poleciałeś jak Szydło o PKB. Rolnik będzie musiał zapłacić
          > , bo pyłek przeleci na jego pole...
          > A ty będziesz musiał zapłacić abonament za telewizor, jak sąsiad za głośno rozk
          > ręci "Taniec z gwiazdami".

          A nie wiesz, że nasiona się rozsiewają?
          Poczytaj trochę o GMO i pogadamy.
          • agnostic5 Re: Dlaczego PiS unika debat 25.08.11, 15:45
           Stwierdzono także, iż dochodzi na dużą skalę do krzyżowania między roślinami GM a konwencjonalnymi. Pyłki roślin GM są przenoszone przez wiatr, owady i ludzi na sąsiednie uprawy i nie sposób temu zapobiec. Badania w Central Science Laboratory (Anglia) potwierdziły, że pyłki rzepaku mogą być roznoszone na odległość 26 km. Natomiast badania przeprowadzone przez Uniwersytet w Reading (Anglia) wykazały, iż rzepak oleisty GM krzyżuje się w drodze zapylenia z dziko rosnącymi gatunkami kapustowatych (kalarepa, rzepa, buraki pastewne, rzodkiew), tworząc superchwasty.
           • agnostic5 Re: Dlaczego PiS unika debat 25.08.11, 15:46
            Prof. Jan Narkiewicz-Jodko twierdzi, że „uwolnione do środowiska żywe organizmy transgeniczne (nasiona, sadzeniaki), ze względu na silne swe właściwości rozprzestrzeniania się, mogą zanieczyścić cały teren, a po dłuższym czasie wyprzeć uprawy ekologiczne, integrowane i konwencjonalne, prowadząc do nieprzewidywalnych i nieodwracalnych skutków. Ze względu na to, że pyłek z roślin transgenicznych utrzymuje się w powietrzu do kilku godzin, a przy odpowiedniej prędkości wiatru przenosi się na dziesiątki kilometrów, istnieje duże zagrożenie dla upraw ekologicznych, integrowanych i konwencjonalnych”.
         • rodzaj_konta Re: Dlaczego PiS unika debat 25.08.11, 19:02
          ar.co napisała:

          > No w tym momencie to poleciałeś jak Szydło o PKB. Rolnik będzie musiał zapłacić
          > , bo pyłek przeleci na jego pole...

          Poczytaj lemingu co się dzieje na świecie, o Monsato itd.

          > A ty będziesz musiał zapłacić abonament za telewizor, jak sąsiad za głośno rozk
          > ręci "Taniec z gwiazdami".

          Musisz się bardziej wysilić, żeby wymyślić coś oryginalnego.
          W Kalifornii opatentowali część genotypu faceta, który poszedł na zwykłe badania i wykryli u niego jakąś chroboodporną mutację. Sąd uznał, że mogą.
  • euro_pejczyk1 Szczujni cyngle zapomnięli? 25.08.11, 14:37
   O czym debatować z PO? O cmentarzu czy cepeenie? A może o Wałbrzychu? A może o samobójstwach za czasów Polityki Miłości? O łapówkarzach z PO, prawomocnie skazanych?
   O 7 godzinach w pociągu z Warszawy do Gdańska? O PO-wskim mordercy z Łodzi? O kłamstwach wyborczych?

   Z PO-szustami się nie dyskutuje. Ich się spuszcza z prądem. I nie poradzą na to redakcje z Czerskiej i Wiertniczej razem wzięte. Mogą sobie wrzeszczeć do woli.
   • maxik-g Może ciebie spuścić z prądem, bucu? 25.08.11, 15:07
    euro_pejczyk1 napisał:

    > O czym debatować z PO? O cmentarzu czy cepeenie? A może o Wałbrzychu? A może o
    > samobójstwach za czasów Polityki Miłości? O łapówkarzach z PO, prawomocnie skaz
    > anych?
    > O 7 godzinach w pociągu z Warszawy do Gdańska? O PO-wskim mordercy z Łodzi? O k
    > łamstwach wyborczych?
    >
    > Z PO-szustami się nie dyskutuje. Ich się spuszcza z prądem. I nie poradzą na to
    > redakcje z Czerskiej i Wiertniczej razem wzięte. Mogą sobie wrzeszczeć do woli
    > .
   • ar.co Re: Szczujni cyngle zapomnięli? 25.08.11, 15:34
    No to czego pisiorki tak się boją? Przecież mogliby zmieżdżyć to ohydne PO. A tu nie - ogon podwinięty, usteczka zaciśnięte (może i dobrze, krzywych zębów nie widać), łapki chomika w piąstki - i nie bo nie!
   • borsuk112 Re: Szczujni cyngle zapomnięli? 25.08.11, 19:05
    euro_pejczyk1 napisał:

    > O czym debatować z PO? O cmentarzu czy cepeenie? A może o Wałbrzychu? A może o
    > samobójstwach za czasów Polityki Miłości? O łapówkarzach z PO, prawomocnie skaz
    > anych?
    > O 7 godzinach w pociągu z Warszawy do Gdańska? O PO-wskim mordercy z Łodzi? O k
    > łamstwach wyborczych?
    >
    > Z PO-szustami się nie dyskutuje. Ich się spuszcza z prądem. I nie poradzą na to
    > redakcje z Czerskiej i Wiertniczej razem wzięte. Mogą sobie wrzeszczeć do woli


    wymyśl stary coś nowego, bo od paru dni pieprzysz te same głodne kawałki. pracodawcy się zorientują i pojadą ci po stawce
    • prosatis Re: Szczujni cyngle zapomnięli? 25.08.11, 19:30
     borsuk112 i poprzednik. Dlaczego głodne kawałki ? Wpis euro-pejczyka był niegrzeczny, ostatnie zdanie zupełnie niepotrzebne. Ale czy nie ma problemu ? Miro, Rychu i spółka to dowcip ? Samobójstwa /także z najbliższego otoczenia premiera/ to bajka ? Bałagan na kolejach i przy budowie dróg to wymysł pisowców ? Niestety, poziom większości wpisów to gorzej niż magiel. Zero myśli, tylko plucie i inwektywy.
     • euro_pejczyk1 Re: Szczujni cyngle zapomnięli? 25.08.11, 20:11
      prosatis napisała:

      > borsuk112 i poprzednik. Dlaczego głodne kawałki ? Wpis euro-pejczyka był niegrz
      > eczny, ostatnie zdanie zupełnie niepotrzebne. Ale czy nie ma problemu ? Miro, R
      > ychu i spółka to dowcip ? Samobójstwa /także z najbliższego otoczenia premiera/
      > to bajka ? Bałagan na kolejach i przy budowie dróg to wymysł pisowców ? Niest
      > ety, poziom większości wpisów to gorzej niż magiel. Zero myśli, tylko plucie i
      > inwektywy.

      Nie obrażam się na widok chamstwa, które prezentują ci...dyskutanci. Obrażają się czytając swój (że tak powiem) własny język. To GazWybowe dzieci. Nic nie rozumieją, nic nie przyswajają. Dla nich nie ma innych informacji - poza "publikacjami" w GW.
      Napisałem o wrzasku. To zdanie jest potrzebne dlatego, że (zauważ) NIKT z tzw. salonu NIE ZAJMUJE SIĘ czteroleciem PO. Mam nieodparte wrażenie, że dla NICH propozycja tzw. debat
      jest ucieczką od ocen. Bo wybory są również oceną. Na ocenę nie stać zarówno PO jak i wiernych jej mediów. ONI chcą jak najszybciej o niej zapomnieć. I wymazać z pamięci.
      Dlaczego? Odpowiedź to właśnie cmentarz, cepeen, samobójstwa, łapówkarstwo, dorsz, chora goleń Sławomira Nowaka, kłamstwa "raportu Pitery" (słusznie ukarane grzywną nałożoną na KPRM pod wodzą Donalda) i wiele wiele innych. Dlatego dziś wrzeszczą. WRZESZCZĄ by zakrzyczeć swoje własne sumienia. To gorzej niż faszyzm.
      • jot10 Re: Szczujni cyngle zapomnięli? 25.08.11, 21:32
       euro_pejczyk1 napisał:
       jewropiejczk napisał był,że cztery lata rządów PO są do dupy.

       Cóż, każdy ma prawo wyrażać swoje poglądy (nie bojąc się,że Wąsik będzie słuchał).
       I dlatego, szanowny euro_pejczyk1-u,będę głosował na PO,żeby uniknąć zaparowanych okularów pana Wąsika,siedzącego na podsłuchach.
  • demetria11 Dlaczego PiS unika debat 25.08.11, 14:46
   Pis jest żałosne w swej niewiedzy, więc unika debat jak prezes małżeństwa. Debata to nie jest ujadanie z sejmowej mównicy i ucieczka zanim ktokolwiek zdąży odpowiedzieć. Bo nie o odpowiedź, nie o informacje pisiakom chodzi, tylko o burdę. Debata to nie jest ściemnianie i darcie książeczek. Wiedza w Pisie to towar deficytowy, dlatego debata obnażyłaby całą żałosną niekompetencję tej partii i dlatego będą jej unikać aż do końca.
  • taxidriver0 Zasadzka. 25.08.11, 15:17
   Tak ,tak już widzę tę debatę. Stado POlszeickiego bydełka za plecami "pisowca" ryczącego ,wyjącego i klnącego w chwili gdy 'Pisowiec" się odezwie.
   Widziałem tą debatę gdy wykształcenie z wielkich miast "kurowoali" sobie do woli na debacie Tusk - Kaczyński.
   Nie bedzie ustawki ,po raz drugi nie damy sie wciągnąć na wasz teren (TVN , TVP) i nie uznamu cynglistów za uczicwych dziennikarzy.
   To se ne wrati. Wybory juz przegraliście.
   • borsuk112 Re: Zasadzka. 25.08.11, 19:10
    taxidriver0 napisał:

    > Tak ,tak już widzę tę debatę. Stado POlszeickiego bydełka za plecami "pisowca"
    > ryczącego ,wyjącego i klnącego w chwili gdy 'Pisowiec" się odezwie.
    > Widziałem tą debatę gdy wykształcenie z wielkich miast "kurowoali" sobie do wo
    > li na debacie Tusk - Kaczyński.
    > Nie bedzie ustawki ,po raz drugi nie damy sie wciągnąć na wasz teren (TVN , TVP
    > ) i nie uznamu cynglistów za uczicwych dziennikarzy.
    > To se ne wrati. Wybory juz przegraliście.

    a odpowiedz mi kochany, gdzie była ta debata i kto był wtedy prezesem TVP. czyżby nie mianowany przez PiS pan Urbański. czemu Tusk się nie bał tamtej debaty, mimo partyjnej, PiSowskiej TVP?
    jesteście po prostu ludźmi bez honoru i tchórzami. w tak uwielbianym przez was Międzywojniu nie mielibyście prawa bytu jako tchórze, kłamcy i głupcy
  • romp66 PO unika debat z SLD, 5XSLD złożyło propozycje PO 25.08.11, 16:42
   Platforma ucieka przed debatami z SLD, powtórzę co napisałem na forum TOK FM!

   GZIE PROGRAM JEST PROGRAM , JAKIKOLWIEK PROGRAM PLATFORMY?
   NIE MĘCZCIE SIĘ , KLAKIERZY TEGO PLASTIKU POLITYCZNEGO TUSKA - PROGRAMU NIEMA, NIGDY NIE BYŁO I NIE BĘDZIE !!!
   PO DZIAŁA OD RANA DO RANA BEZ WIZJI, JEDNIE PATRZĄC, CO TAKIEGO POWIE IGOR OSTACHOWICZ SPEC OD PR, I CO USTALĄ NA PORANNYCH NASIADÓWKA Z SZEFAMI MEDIÓW.

   ródło: PAP
   SLD skierowało do PKW, Prokuratury Generalnej i KRRiT pisma w sprawie spotu PO "Polska w budowie", który został wyemitowany w TVP w godzinach wieczornych 8 sierpnia. Zdaniem SLD, PO wyemitowała swój spot bezprawnie, ponieważ cieszy się uprzywilejowaną pozycją w telewizji publicznej.

   Jak dowodził wiceszef klubu Sojuszu Marek Wikiński na środowej konferencji prasowej, PO otrzymała z PKW zaświadczenie o utworzeniu swego komitetu 8 sierpnia o godz. 17.

   Aby móc wyemitować spot wyborczy, musiałaby najpierw - zgodnie z prawem - założyć rachunek bankowy komitetu, wykupić w telewizji publicznej czas antenowy, dopiero później mogłaby wyświetlić film wyborczy.

   Według Wikińskiego, spot PO "Polska w budowie" został po raz pierwszy wyemitowany w TVP 8 sierpnia o godz. 19.24. W jego opinii, ponad dwie godziny to jednak zbyt krótki czas na to, by PO mogła zdążyć ze wszystkimi formalnościami.   • darek638 Re: PO rezygnuje z debat TV nie oglądacie ? 25.08.11, 18:22
    Koło 13 tej Pan Kaczyński wezwał PO żeby przesłali swój program pod adres PIS.
    Koło 15 tej Pani Błońska z szefem kampanii PO mówi:
    program PO nie istnieje będzie w drugiej połowie września!
    Urlopy pewnie nie mają czasu. Jaka szkoda. Na autostradach też urlopy. Jaka szkoda.
    PO chętnie weźmie udział w debacie ale gra tylko w cudze karty bo nie ma swoich.
    Prawdziwy kabaret. Co tam polityka trzeba haratnąć w gałę.
    Ludzie zawsze myślałem, że nie ma nic gorszego od PISu i co? Jest Platforma.
    • koloratura1 Kto "rezygnuje" i czemu... 26.08.11, 06:47
     darek638 napisał:

     > Co tam polityka trzeba haratnąć w gałę. (podkreśl. moje).

     Pal sześć, że po chamsku (p. pogrubione); widać, biedaku, inaczej nie potrafisz...
     Ale czemu akurat do mnie kierujesz te słowa? Cóż one mają wspólnego z moim poprzednim postem?
  • 1stanczyk Debaty jakie by byly na pewno zaszkodzic krajowi 25.08.11, 17:34
   nie mogą.

   To czy mogą pomoc w wybraniu (przez wyborców), rokującego lepsze niż dotychczasowy perspektywy, Sejmu i rządu zależy po pierwsze od tego czy w ogóle dzisiaj taka ewentualność w naszym kraju istnieje, czy ogranicza się tylko do PO, PiS-u, SLD i PSL, a po drugie od konwencji w jakiej toczyć się będą debaty.

   Te cztery główne formacje polityczne (ale nie tylko) do których należą nieomal wszystkie znaczące w naszym kraju pajace polityczne miały już, w mijającym dwudziestoleciu, dłuższą lub krótszą, w takim czy innym przetasowaniu, okazje rządzić w naszym kraju.

   Stad wszystkie one wraz ze swoimi "autorytetami" i pajacami politycznymi i ponoszą wspólnie całkowitą odpowiedzialność za obecny, po dwudziestu kilku latach suwerenności, na pewno nie przysparzający ani im, ani nam chluby, obecny stan naszego kraju, narodu i państwa.

   Stan dalece odbiegający, od nie tak odległych jeszcze żeby nie pamiętać zapowiedzi i deklaracji dumnych swoimi "patriotycznymi" dokonaniami w czasach Solidarności "obalaczy komuny".

   Stan, który jeśli byłby znany w latach 80-tych ubiegłego wieku ostudziłby wielu żeby nie napisać większość spontanicznie i aktywnie uczestniczących w tamtych zmianach bez, jak te nasze obecne pajace polityczne i ich mentorzy, tej przemożnej, typowej dla odmozdzonych prostaków, karierowiczowskiej żądzy władzy skrywanej za "patriotycznym" parawanem.

   Stad, z tego zawodu jakim okazały się dla dużej (żeby nie napisać większej) części społeczeństwa rządy wyłonionego przy okrągłym stole naszego nowego establishmentu budującego głównie dla siebie korytokracje, a w związku z tym pozbawionego obecnie wszelkiego autorytetu, po części bierze się nasza malejąca stale frekwencja wyborcza.

   Ta przestawiona wyżej właśnie sytuacja establishmentu wśród którego toczyć miałyby się przedwyborcze debaty jest sama w sobie czynnikiem decydującym o konwencji w jakich miałyby się odbywać.

   Konwencji która, oprócz kolorowego medialnego spektaklu od dwudziestu kilku lat cały czas tych samych pajaców niewiele mogłaby wnieść nowego, a przecież tego właśnie, wobec więcej niż miernych ich wspólnych dotychczasowych postokrągłostołowych dokonań, nam chyba najbardziej w kraju potrzeba.


   Dlaczego PiS unika debat
  • henryk_49 Dlaczego PiS unika debat 26.08.11, 02:04
   Przy takiej przewadze w mediach jak 1:200 , przy wynikającej stąd bezkarności PO za najbardziej obraźliwe i kłamliwe informacje oraz wypowiadane oszczerstwa, to każdy kto zgodzi się wystąpić w debacie z PO decyduje się na totalne harakiri. Zniszczy siebie i rodzinę. Żaden "niezawisły sąd" mu nie pomoże, bo przed naszymi "niezawisłymi sądami" GW i PO , bezwzględnie wygrywają. I w takich właśnie warunkach, bezczelnie proponuje się pyskówkę (przepraszam debatę ) i to w TVN ! O przemożnym PI-jaże PO wspomaganym przez potężne media świadczy fakt , że każde dziecko wie że kaczor to Donald, stosując metodę Gebelsa , kaczora z Kaczyńskiego zrobiono. Z tego ugrupowania, w niejasnych okolicznościach odeszli jego twórcy śp. Płażyński, Olechowski i ci którzy partię tą wypromowali, jak prof. Zyta Gilowska czy Jan Rokita. W oficjalne uzasadnienia dotyczące ich odejścia nikt nie wierzy. Czy aby ci ludzie, w/g metody "ojca chrzestnego" nie otrzymali propozycji nie do odrzucenia? Przypadek Cimoszewicza uprawnia do takich podejrzeń. Debata z takim partnerem nawet na własnym terenie i swoich warunkach, jest również wielkim ryzykiem dla dyskutanta, a ze względu na kłamliwe i bezkarne media, również dla jego rodziny.
   • koloratura1 Re: Dlaczego PiS unika debat 26.08.11, 08:21
    henryk_49 napisał:

    > każdy kto zgodzi się wystąpić w debacie z PO decyduje się na totalne harakiri

    Może nie zupełnie każdy, ale na pewno - każdy z PiS-u.
    I to - bynajmniej nie z powodów, o których wspominasz, a wyłącznie - z powodów merytorycznych.

  • coin.operated Dlaczego PiS unika debat 26.08.11, 10:35
   Kaczyński unika debat to jasne, bo nie ma nadal nic do powiedzenia prócz swojego ulubionego podtrzymajmy dziedzictwo mojego klona i znowu o Smoleńsku. Ludzie już nie chcą tego słuchać, a Pis nic innego do powiedzenia nie ma. Nie ma też specjalistów którzy mogli by brać udział w debacie, chyba że wezmą rydzyka, on jest specjalistą od wyciągania pieniędzy i "dobrych" inwestycji.
  • henryk_49 Dlaczego PiS unika debat 26.08.11, 13:45
   A no dlatego.

   Widziałem i słyszałem. Pan Premier na konf. prasowej głupa rżnął . Dla niego neutralny teren, to TVN i " odPOlityczniona " telewizja
   publiczna, ewentualnie Polsat. Ciekawe co powie na telewizję TRWAM, która jest podobnie obiektywna i bezstronna, jak te powyżej wymienione , tylko że w przeciwną stronę. Ponadto, insynuował, straszył i obrażał, grając rolę jasnowidza.
   Tak więc ;
   - Kaczyński udaje że jest tym kim jest, a w rzeczywistości to zawzięty niebezpieczny facet,
   - chce wzywać członków rządu , do swych kazamatów na przesłuchanie, nie do opowiedzenia tego co zrobili i wytłumaczenia się z tego co obiecali a czego nie zrobili,
   - nie ma się co śmiać , jak PiS wygra, to panią Red. na przesłuchanie wezwą.
   Tak więc, niezła próbka proPOnowanej debaty. Ktoś już napisał, z "chuliganami i oszczercami się nie dyskutuje"
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka