alakyr 14.10.11, 22:00 Bez przesady, mężem stanu to ten człowiek nie jest. Nie ma programu dla Polski to ma mieć dla Europy? Wolne żarty. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
strangeday Żenujący atykuł 16.10.11, 17:00 Może by pan redaktor przedstawił jakieś poważne argumenty za wejściem do strefy euro zamiast tekstów w rodzaju "pogłaszczą Tuska po główce, a może i ze stołu cosik skapnie" ? Odpowiedz Link Zgłoś
asasello_krakow Re: Tusk dla Europy 16.10.11, 17:34 chodzi o jakiś romantyczny akt strzelisty? jak niby Polska pomoże Euro wchodząc do eurostrefy? nie mówiąc już o naszych własnych interesach. zawsze musimy pchać się tam, gdzie są największe kłopoty? Odpowiedz Link Zgłoś
asasello_krakow Re: Tusk dla Europy 16.10.11, 17:40 nawet sama deklaracja byłaby w tej chwili nieracjonalna. Odpowiedz Link Zgłoś
konto.do.komentarzy Re: Tusk dla Europy 16.10.11, 18:48 > jak niby Polska pomoże Euro wchodząc > do eurostrefy? Jak to jak? Da kaskę Grecji, Hiszpanii, Portugalii na ratowanie niemieckich banków. Jak Słowacy. Odpowiedz Link Zgłoś
rawahecht "Tusk, czyli europejski filar" 16.10.11, 17:38 PÓLICER, za sam tytuł ! Odpowiedz Link Zgłoś
konto.do.komentarzy Tusk, czyli europejski filar 16.10.11, 18:52 Ładna laurka dla premiera, może stanąć w szranki z tekstem Karnowskiego o Kaczyńskim. Odpowiedz Link Zgłoś
artremi Tusk, czyli europejski filar 16.10.11, 19:21 Wyborcza czesto brzmi jak dawna Trybuna Ludu, ktora zachwalala wladze pierwszego sekretarza. Co do wejscia do strefy euro: trzeba przypomniec wielbicielom Tuska, ze ten czlowiek tak zadluzyl Polske, ze Polska nie spelnia podstawowych warunkow zeby wejsc do tej strefy. Odpowiedz Link Zgłoś
landaverde Re: Tusk, czyli europejski filar 17.10.11, 13:21 No przecież od tego jest poddany brytyjski, pan Rostowski, by tak zachachmęcić księgi aby Polska mogła wejść do strefy euro, tak jak onegdaj Grecja. No przecież tu nie chodzi o żadną "pomoc" dla Grecji, "bailouty" tylko potroiły jej zadłużenie, chodzi o wprowadzenie euro by przejąć kontrolę nad finansami i o zbankrutowanie kraju, by przejąć kontrolę nad jego gospodarką. To jest zarzynanie państw narodowych by stworzyć superpaństwo europejskie rządzone niby z Brukseli, a w istocie przez Niemcy, bo tam drukowane są pieniądze i stamtąd wychodzą wszystkie decyzje. Odpowiedz Link Zgłoś
bekessy Tusk, czyli europejski filar 16.10.11, 19:23 Już przestańcie straszyć tym rozpadem strefy euro. Od początku był to nieuzasadniony ekonomicznie projekt, nic więc dziwnego, że może się rozpaść. Unia to przetrwa, a nawet gdyby nastąpił powrót do mniej zintegrowanej Europy - tzn. czegoś na kształt EWG - to może i byłoby lepiej. Odpowiedz Link Zgłoś
wojtekd38 Tusk, czyli europejski filar 16.10.11, 20:04 Wlasnieidzie KAWA NA LAWE. Obrzucaja TUSKA inwektywami jakich malo. Ale nie mowia ze TUSK odniosl victorie niespotykana w historii i ma prawo roic co uwaza za dobre dla POLSKI. Odpowiedz Link Zgłoś
kbaus Euro? Teraz? Trzeba byc nienormalnym... 16.10.11, 22:20 Wspominanie wejscia do strefy euro teraz to trzeba byc szalencem. Sami czlonkowie strefy euro mowia ze trzeba to zmienic, swiatowe rynki mowia otwarcie o mozliwosci rozpadu. A tu pan redaktor cytuje oszolomow bo o hipokryzje chodz. To dopiero jest hipokryzja. Czy, jak PiS, nie mamy pojecia co to logika jest? Jezdze po Europie i euro jest bardzo wygodne ale Grecja wyleczyla wielu z euro-eufori. Trzeba zobaczyc jak euro panstwa sie zorganizuja by zapobiec oszustom wodzic sie za nos w przyszlosci. Jak mawiaja Anglicy "the ball is in their court" zobaczymy jak ja odbija a potem podejmie sie decyzje. Hipokryzja? to sie nie liczy, liczy sie czy jestes glupi, naiwny czy madry i rozsadny, panie redaktorze. Odpowiedz Link Zgłoś
darek638 Re: Euro? 16.10.11, 22:45 Mądrale rzucili się Panu do gardła redaktorze. Trochę Pan przesadził i to nie w sprawie wejścia do strefy Euro bo normalna przyzwoitość nakazuje, że dawno już tam powinniśmy być. Zobowiązania trzeba wypełniać czyny dają nam wiarygodność. Brać zawsze jesteśmy skłonni, napinać się jak pawie zawsze dawać, wspierać nigdy. I za to nas "lubią". Czy Słowacja źle wyszła na wejściu do strefy? Kto Wam to powiedział? A tak w ogóle w kryzysie złotówka się umacnia do Euro i niestety innych walut czy słabnie? Do strefy oczywiście nie wejdziemy bo my to jesteśmy tacy prymusi co będziemy pewnie jeszcze 5 lat w tej samej klasie i tak wątpię czy wtedy spełnimy warunki?! A mamy koledzy alternatywę? Natomiast redaktor "pociągnął" sen o potędze Tuska, Rostowskiego i innych, że wygrał wybory to będzie filarem? Jeszcze długo będziemy terminować niestety bo marnie się rządzimy. Z Orbanem też Pan przestrzelił bo to pupil Kaczyńskiego Europa postrzega go jako szalonego autokratę, GW również. Odpowiedz Link Zgłoś
konto.do.komentarzy Re: Euro? 16.10.11, 23:28 Jaka przyzwoitość? W polityce nie ma przyzwoitości, tylko interesy. W naszym interesie nie leży przyjęcie euro, i nigdy nie leżało. Odpowiedz Link Zgłoś
erte2 Tusk, czyli europejski filar 17.10.11, 00:23 Taka trochę laura, ale czy tak zupełnie niezasłużona ? Bez watpienia przeszliśmy kryzys jako tako obronną ręką, bez wątpienia druga z rzędu kadencja i dosyć przekonywująca wygrana, bez wątpienia niezła pozycja premiera w UE - to są wszystko niezaprzeczalne sukcesy. Czy to wystarczy do miana "męża stanu" ? Moim zdaniem na razie jest to zaliczka, owszem, spora - ale co Donald Tusk z nią zrobi to się dopiero okaże. Przyznaję, trzymam kciuki aby mu się to udało - nie tylko ze zwykłej sympatii, ale też i z wyrachowania - bo jego sukces przełoży się na sukces Polski (a i może moja emerytura trochę lepiej się zrewaloryzuje). Odpowiedz Link Zgłoś
tymon99 Re: Tusk dla Europy 17.10.11, 01:18 owszem, ma dla polski program. który w dodatku.. działa, co niedawno docenili wyborcy. na gust starych komunistów może jest to program nie dość ideologiczny? na szczęście starzy komuniści to dziś mniejszość. Odpowiedz Link Zgłoś
alakyr Re: Tusk dla Europy 17.10.11, 08:39 Programem nazywasz zbiór pobożnych życzeń w raporcie Boniego? Czy może ten chaos w programie Sikorskiego? Oba zawierają jakieś cele ale jak do nich dojść - ani słowa. A to, sorry, nie jest program poważnej partii. Chyba że wiesz więcej to proszę, podziel się wiedzą. Odpowiedz Link Zgłoś
sam16 Tusk, czyli europejski filar 17.10.11, 09:23 Pozycja Tuska niewatpliwie sie wzmocnila po wygranych wyborach. Gdyby przegral z cala pewnoscia nie mialby lepszych notowan niz teraz. W wyborczych programach nie bylo ani slowa o wejsciu do strefy euro bo nie bardzo wiadomo czy wprowadzenie wspolnej waluty to byl dobry pomysl. Premier Tusk niewatpliwie czuje sie swobodnie na forum europejskim. Zna jezyki i jest madrym politykiem umiejacym sie porozumiec ze swoimi wyborcami jak rowniez z elita rzadzaca w Europie.Tusk jest pelnoprawnym czlonkiem tej elity ale w dalszym ciagu jest przede wszyskim premierem Polski. W zwiazku z tym interes Polski powinien byc dla Tuska wazniejszy niz jego pozycja w UE. I poki co nic nie wskazuje na to zeby bylo inaczej. Odpowiedz Link Zgłoś
stix Polacy nie są Europejczykami. 17.10.11, 11:14 Polacy byli, są i będą Polakami. To Europejczycy wielokrotnie niszczyli Polskę. I o tym trzeba pamiętać. A jeżeli chodzi o walutę, to Polska już ma swoją - ZŁOTY POLSKI. I nie potrzeba żadnej innej. Zwolennicy euro niech emigrują do Brukseli. W Polsce nie ma dla nich miejsca. Odpowiedz Link Zgłoś
tymon99 Re: Polacy nie są Europejczykami. 17.10.11, 23:40 może ty nie jesteś europejczykiem, mów za siebie, moskiewski wasalu. Odpowiedz Link Zgłoś