04.11.11, 08:18
zycie ludzkie nie ma poczatku, nie powstaje z czegos "niezywego", wiec mozna uznawac, ze jest procesem trwajacym od poczatku istnienia zycia na ziemi, czyli jakies kilka miliardow lat. komorki sie dziela, czesc z nich umiera. to co powstaje "z niczego", a potem bezpowrotnie przestaje istniec to osoba ludzka. to osobe mozemy w pelni okreslic slowem czlowiek.
Obserwuj wątek
    • jazmig Płód jest pełnym człowiekiem 04.11.11, 13:53
      Tak samo, jak pełnym człowiekiem jest osesek, niemowlę, dziecko, młodzieniec, mężczyzna lub kobieta i starzec.

      Są różne etapy rozwoju i życia człowieka, ale to jest stale ten sam człowiek - pełny człowiek, szanowny panie Turnau.
      • mnbvcx Re: Płód jest pełnym człowiekiem 05.11.11, 09:09
        plod mozna nazywac czlowiekiem na tej samej zasadzie jak cialo ludzkie, w ktorym doszlo do "smierci mozgowej". nie mozna go jednak nazwac osoba. nie nadawalbym tych samych praw cialu ludzkiemu, co ludzkiej osobie.
    • pablobodek Polska nie może być totalitarnym państwem 04.11.11, 23:15
      katolickim !
      Konkordat musimy wypowiedzieć, musimy uzyskać niepodległość !!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka