Dodaj do ulubionych

A czy ty jesteś godzien?

04.12.11, 10:42
Co to za ludziska w Ludziskach,zamiast zrobic zbiorke na mercedesa to robia proboszcza w capa. Radio Maryja powinno was przeklac i skazac na smole piekielna. Ludziska nie sa godne tak dobrego proboszcza.
Obserwuj wątek
    • 6.smiech A czy ty jesteś godzien? 04.12.11, 10:43
      Brawo parafianie. Jak juz konicznie musicie latac do kosciola to niech kosciol bedzie na uslugach dla was, a nie wy dla kosciola. Oby inni poszli za waszym przykladem.
      • makoshika Uwielbiam patrzeć, jak pasterz strzyże durne owce. 04.12.11, 12:57
        Miód na moje ateuszowskie serce.
        • arius5 Alez ci ludzie glupi 04.12.11, 21:50
          Czy cala Polska jest taka glupia ?
          Chyba tak.
          • i_ona_wie_o_co_chodzi Wszyscy nawzajem się pilnują w zabobonie. 04.12.11, 22:53
            • robgrusza Re: Wszyscy nawzajem się pilnują w zabobonie. 05.12.11, 00:48
              nie jestes bardzo madry !
              a moze nawet calkiem glupi ?
              • spam_box [...] 05.12.11, 06:29
                Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
                • mreck Re: Wszyscy nawzajem się pilnują w zabobonie. 05.12.11, 07:07
                  może przestań obnosić się ze swoją głupotą po forach internetowych, bo mi się wydaje, żeś bardziej głupi niż ten ksiądz niewydarzony.
                  • carol_p www_odwyk_com o Bogu po ludzku 05.12.11, 07:28
                    o Bogu po ludzku
        • i-tyle Re: Uwielbiam patrzeć, jak pasterz strzyże durne 04.12.11, 22:11
          > Miód na moje ateuszowskie serce.

          mam identyczne odczucia:)

          nie ma nic lepszego niż widok baranów, które .... zbaraniały.
        • wichrowy Re: ateisci 05.12.11, 07:45
          Ateiści niech zajmą się swoimi sprawami a nie społecznością wiernych. Gdyby kościół im coś narzucał to byłaby wtedy nietolerancja.
          • zbyszek.bejach Re: ateisci 05.12.11, 11:40
            Durny pacanie. Mam w dupie co kościół robi ze społecznością wiernych. Jest to sprawa wiernych i kościoła, ale ten tzw kościół wpi...la się w moje życie. I świetnie, że dziennikarze opisują perypetie społeczności wiernych ze swoim kościołem i pasterzem (dojarką). Mam nadzieję, że ten opór wiernych posłuży również mnie, a jak stanie się tak, że "pasterze" zajmą się tym do czego są powołani to ja ze społecznością wiernych na pewno się dogadam.
          • he1ku Re: ateisci 05.12.11, 12:07
            wichrowy napisał:

            > Ateiści niech zajmą się swoimi sprawami a nie społecznością wiernych. Gdyby koś
            > ciół im coś narzucał to byłaby wtedy nietolerancja.
            Tak sie składa,że to właśnie ludzie kościoła narzucają sposób bycia .Są tekimi małymi terrorystami.Gdzieś zagineła tolerancja i dobro człowieka.Narasta nienawiść i egoizm a podstawą jest wiara. W polskim przypadku to katolicyzm. Ci ludzie poniewierani przez proboszcza nadal idą by być poniżania przez następnego .To jest wiernopoddaństwo katolików , ale tych na dole. Góra zawsze ignorowała tak potrzeby jak i zasady głoszone tym malućkim.
            • basia8.93 Re: ateisci 05.12.11, 12:44
              > Tak sie składa,że to właśnie ludzie kościoła narzucają sposób bycia .Są tekimimałymi >terrorystami.Gdzieś zagineła tolerancja i dobro człowieka.Narasta nienawiść i egoizm a >podstawą jest wiara. W polskim przypadku to katolicyzm.
              jakiś przykład narzucania katolickiego "sposobu bycia"? jakoś nie zauważyłam. a co do tolerancji i narzucania poglądów - wystarczy przeczytać wpisy pod tym (i innymi) artykułem. ich treść nie tylko przeczy temu, co twierdzisz, ale i zadaje temu kłam. agresja, wyrażona w wyzwiskach, aż uderza. taka to tolerancja
              >Ci ludzie poniewierani przez proboszcza nadal idą by być poniżania przez następnego .
              > To jest wiernopoddaństwo katolików , ale tych na dole.
              Ci ludzie dobrze wspominają poprzedniego proboszcza, i tego , który wspomaga ich w tej chwili, też dobrze. gdyby kapłan nie był im potrzebny sprawa rozwiązałaby się sama
              • bromba_bez_glusia Re: ateisci 05.12.11, 22:21
                > jakiś przykład narzucania katolickiego "sposobu bycia"? jakoś nie zauważyłam
                ==============
                Dobrze, moja basiu, ci rozjasnie spojrzenie na swiat i podam trzy najbardziej banalne z banalnych przykłady:
                -aborcja
                -in vitro
                -finansowanie koscioła

      • marl57 taki to proboszcz jak Michalik biskup 04.12.11, 23:06
        wredne to cyniczne i wyrachowane ...
    • sedaluk A czy ty jesteś godzien? 04.12.11, 10:44
      Jedno ale trzeba dobrodziejowi przyznac-"chodzenie" konduktu drogami nie powinno miec juz
      miejsca. Ale nalezalo to oczywiscie inteligentnie przeprowadzic...
      Nawiazujac do tytulu- przed komunia to kazdy marocze pod nosem "Panie, nie jestem godzien..."
      ale potem i tak idzie....
      • kosmosiki Re: A czy ty jesteś godzien? 04.12.11, 23:59
        > Jedno ale trzeba dobrodziejowi przyznac-"chodzenie" konduktu
        > drogami nie powinno miec juz miejsca.

        W zasadzie czemu? Przecież drogi do tego właśnie służą aby po nich chodzić. Jeżeli takie przejście odbywa się w asyście policji i nie utrudnia w sposób istotny (no sorry zwolnić i ominąć to nie jest jakaś tragedia) ruchu to ja nie widzę problemu.
        • luni8 Re: A czy ty jesteś godzien? 05.12.11, 03:43
          > W zasadzie czemu? Przecież drogi do tego właśnie służą aby po nich chodzić. Jeż
          > eli takie przejście odbywa się w asyście policji i nie utrudnia w sposób istotn
          > y (no sorry zwolnić i ominąć to nie jest jakaś tragedia) ruchu to ja nie widzę
          > problemu.

          A ja widzę.
          Jeździłem w swoim czasie trochę po Polsce i bywa to problematyczne. Czasem jeden traktor powodował małą blokadę.
          Niestety masa wiosek jest niemal cała położona wzdłuż drogi.
          • mreck Re: A czy ty jesteś godzien? 05.12.11, 07:09
            te wioski, "są u siebie", a ty jesteś przejezdnym. Uszanuj pogrzeb, zwolnij... może twój bedzie troche później?
    • harald2 A czy ty jesteś godzien? 04.12.11, 10:52
      Nie wiadomo śmiać się czy plakać?
      Przeciez to wierni kształtują postawy ksiezy. Chcą go całowac po rękach czy gdzie indziej to niech całują.
      Może coś kiedys zrozumieja.
      w takiej sytuacji z pochowkiem też miałem i co? pochowałem bez ksiedza .TAK.
      Ludzie nie lekajcie sie !!! Przestańcie dawać pieniadze,ale całkowicie.
      Pieniadze przeznaczcie na lepsze cele na przyjemniejsze cele.Problemy rozwiązą sie same
      • bezspokoju Re: A czy ty jesteś godzien? 04.12.11, 13:19
        PAN DZIEDZIC się znalazł i oczekuje, że tępy gmin wystawioną rękę ucałuje i będzie rad z zaszczytu , którego właśnie dostąpił. Pajac kompletny nie dostrzegł, że to już XXI wiek i ludzie bardziej światli i świadomi swej wartości. Zakłamani hipokryci dziwią się, że "owieczki i barany" chcą mieć cokolwiek do powiedzenia zamiast z lubością całować wyciągniętą rękę PASTERZA.
    • sir_fred A czy ty jesteś godzien? 04.12.11, 11:12
      He he, a ludzie ciągle wierzą w bajkę o "powołaniach". I wciąż dają się doić tej mafii, tak jakby sami sobie tej Biblii nie umieli poczytać, skoro już w ogóle muszą się zajmować tymi bzdurami...
    • 6.smiech Re: A czy ty jesteś godzien? 04.12.11, 11:12
      assassyn napisał:

      > A każdy rabin jest ostoja doba i sprawiedliwości:)

      A co ma piernik do wiatraka ? I pisz wyraznie aby bylo wiadomo o co ci chodzi.
      • assassyn Re: A czy ty jesteś godzien? 04.12.11, 13:00
        Według GW zło jest tylko w środ duchownych katolickich, no bo przecież duchowni żydowscy są tacy uczciwi i praworządni. Niech napiszą o mieniu odzyskanym przez gminy żydowskie w Warszawie i nie tylko i co się z nim stało.
        • zdybka Re: A czy ty jesteś godzien? 04.12.11, 13:10
          assassyn napisał:

          > Według GW zło jest tylko w środ duchownych katolickich, no bo przecież duchowni
          > żydowscy są tacy uczciwi i praworządni. Niech napiszą o mieniu odzyskanym prze
          > z gminy żydowskie w Warszawie i nie tylko i co się z nim stało.

          GW pisze o wszystkich i wszystkim ,ale u ciebie widze zapedy rasistowskie.
        • bezspokoju Re: A czy ty jesteś godzien? 04.12.11, 15:43
          Chłopie, czemu czepiasz się rabinów ? Czy oni są zakałą naszego życia ? Rozejrzyj się, a zobaczysz pysznych hipokrytów biadolących nad upadkiem obyczajów w Polsce, zobaczysz pedofilów, zboczeńców i pazernych cyników, sybarytów i chciwe hieny. Całość ubrana w czarne sutanny, szkarłaty i fiolety mówi Ci ciągle o moralności, ubóstwie, ofierze i POSŁUSZEŃSTWIE.
          • marl57 powiedziało się "A", to czas powiedzieć "B" 05.12.11, 00:20
            czyli wyny z konkordatem itp pasożytnictwem na narodzie.
            Sobie ktoś chce swojego pasterza utrzymywać - jego wola, ale za jego własną kasę.
        • luni8 Re: A czy ty jesteś godzien? 05.12.11, 03:45
          > Według GW zło jest tylko w środ duchownych katolickich

          A poczytaj coś poza GW. DZiwnym trafem tam też pieją.
          Dziwnym trafem tez duchowienstwo w PL miesza się do polityki o wiele częściej niż rabinowie
    • 3744meriva A czy ty jesteś godzien? 04.12.11, 11:28
      Ten opisany kościół to cyrk na kółkach a jego ksiądz to skończony idiota do kwadratu. Zamiast się cieszyć, że ludkowie jezszcze chodzą do kościoła i jeszcze za to nieźle płacą to ten patafian każe się całować po rękach. Co niektórzy książa chcieliby chyba powrócić do czasów średniowiecza i palenia opornych na stosach opalanych gazem. Bardzo szkoda, że w Polsce Reformacja nie miała większego wpływu bo wtedy Kościół Katolicki zachowywałby się wogóle inaczej. W Niemczech taka sytuacja jest wogóle nie do pomyślenia. Kiedy wreście księżule się obudzą albo dokładniej wytrzeźwieją i zobaczą że żyją w XXI wieku i średniowiecze już minęło. Brawo dla tych ludków którzy przepędzili tego idiotę takich trzeba więcej i to szybko.
    • zdybka A czy ty jesteś godzien? 04.12.11, 11:50
      Cala wies byla pod uciskiem jednego faceta (ksiedza) ,dali sie ponizac itp.
      Pytanie ,czy w calej wsi, nie bylo dwoch silnych, co by go z tej ambony sciagneli
      i wywalili za drzwi ? Brak odwagi czy zaszczepiony wieczny strach ?
      • pogodny100 Re: A czy ty jesteś godzien? 04.12.11, 13:05
        zdybka:Okolo 30% prawdziwych polakow jest dobrowolnie pod uciskiem kaczego ogona. Co ty na to ?
        • zdybka Re: A czy ty jesteś godzien? 04.12.11, 13:17
          Odpowiedz jest krotka ,to sa masochisci.
          Lubia to ,ich sprawa ale powinni takze akceptowac inne poglady.
          Prawdziwy czy udawany Polak Katolik.....sam to okresl.
      • mreck Re: A czy ty jesteś godzien? 05.12.11, 07:13
        ludzie są po prostu przyzwoici, i nikt nie będzie właził na ambonę, bo ty tak chcesz. Ale jak sie miarka przeleje to potrafią sie postawić.
    • terleo A czy ty jesteś godzien? 04.12.11, 11:50
      *Od wieczora wołali do rana:
      "Chcemy księdza, nie tyrana!"
      I zniknął Ty-ran,
      Gdy ręką dał znak Pan.*

      V. Dynger von Hassliebe.
    • pal666 czy ten JEDEN przykład jest rwprezentatywny? 04.12.11, 12:01
      Jeżeli tak, to GW poruszyła poważny problem społeczny i chwała jej za to, że pokazała prawdziwe oblicze polskiego Kościoła. Jednocześnie oznaczałoby to, że GW jest poważnym pismem, dostrzegającym problemy życia społecznego Jeżeli nie, jeżeli to przykład jednostkowy, to GW jest żądnym sensacji tabloidem, z tej samej półki co Fakt i Superexpress.
      • zbig1113 Re: czy ten JEDEN przykład jest rwprezentatywny? 04.12.11, 20:42
        A co ma reprezentatywność do rzeczy?
        Artykuł jest o tej, konkretnej parafii i sprawia wrażenie rzetelnie napisanego. Nie są to żadne badania stanu kościoła.
        • i-tyle a nie! 04.12.11, 22:20
          bo gazeta ma prawo pisać o kościelnych cudactwach tylko wtedy, gdy w tym samym czasie te same historie wydarzą się w conajmniej 1500 parafiach.

          każda inna opcja, to ukryta opcja pewnego pochodzenia, której nazwy nie ma co podawać, bo to oczywista oczywistość.
          • zbig1113 Re: a nie! 04.12.11, 22:44
            Dzięki za wyrwanie mnie z mroków niewiedzy.... ;)
            • i-tyle Re: a nie! 04.12.11, 22:57
              :) nie ma sprawy

              idź i nie grzesz więcej!
          • pal666 Re: a nie! 05.12.11, 20:20
            nie masz racji: gazeta ma prawo pisać o wszystkim: o kościelnych cudactwach, nawet gdyby zdarzyły się w 1/2 parafii, ma prawo pisać o nowych cyckach gwiazdy, o tym, że w Pcimiu Dolnym nie dowieźli mleka. Może LITERALNIE pisać o wszystkim. Tylko to, w jaki sposób będzie korzystała z tej wolności słowa, wpłynie na jej ocenę: czy będzie postrzegana jako medium opiniotwórcze czy tabloid. Niech pisze, o czym chce. Tylko w ten sposób dokonamy zgodnego z prawdą jej pozycjonowania na rynku prasowym.
            • zbig1113 Re: a nie! 05.12.11, 22:57
              Z całym szacunkiem, to jak takie pisanie wpłynie na ocenę gazety nie jest Twoim zmartwieniem (moim zresztą też).
              A przy okazji, czyżbyś twierdził, że pisanie o jednym, konkretnym przypadku patologii w jakiejkolwiek organizacji jest tabloidyzacją gazety?
              Czy Woodward i Bernstein też doprowadzili do tabloidyzacji Woshington Post? Bo przecież opisali tylko jeden przypadek podsłuchiwania opozycji...
    • zdybka A czy ty jesteś godzien? 04.12.11, 12:02
      "Religie są jakoś skąpe w udzielaniu odpowiedzi na pytanie, które uwielbiam: co, u diabła, robił Pan Bóg przed stworzeniem świata?"


      Roland Topor.
      • 6.smiech Re: A czy ty jesteś godzien? 04.12.11, 12:05
        zdybka napisała:

        > "Religie są jakoś skąpe w udzielaniu odpowiedzi na pytanie, które uwielbiam: co
        > , u diabła, robił Pan Bóg przed stworzeniem świata?"
        >
        moze dlubal w nosie i wgrzebal ksiezy ?
        • zdybka Re: A czy ty jesteś godzien? 04.12.11, 12:28
          6.smiech napisał:

          moze dlubal w nosie i wgrzebal ksiezy ?

          Zapewne tak ,ale ja jeszcze dodam ,ze baki zbijal.
          • 6.smiech Re: Zdybus 04.12.11, 12:51
            Czy rozumiesz co ma na mysli ten co napisal po tobie ?
            • zdybka Re: Zdybus 04.12.11, 12:58
              Za cholere,ni z tej ni z innej beczki ,trzeba uderzyc do Maciory on nam wyjasni.
      • lava71 hahaha ... i tyle... 04.12.11, 22:32

    • lmblmb Znowu buractwo wygrało z prawem... 04.12.11, 12:38
      ...a sarmacja z rozsądkiem
      • 6.smiech Re: Znowu buractwo wygrało z prawem... 04.12.11, 12:48
        lmblmb napisał:

        > ...a sarmacja z rozsądkiem

        Nie bardzo roumiem. Jakie buractwo i z jakim prawem ? klechowskim, boskim czy moze
        radyja ma ryja ?
        • lmblmb Z prawem drogowym. 05.12.11, 07:22
          6.smiech napisał:

          > lmblmb napisał:
          >
          > > ...a sarmacja z rozsądkiem
          >
          > Nie bardzo roumiem. Jakie buractwo i z jakim prawem ? klechowskim, boskim czy
          > moze
          > radyja ma ryja ?

          Z prawem drogowym. Jestem pewien, że kolumny ciągnące się za ciężarówką z trumną mają niewiele z nim wspólnego.
      • guru133 O jakim prawie klecho piszesz? O prawie 04.12.11, 20:22
        bezkarnego okradania wiernych, które kiedyś sami sobie przyznaliście? I nie ubliżaj ludziom od buraków watykański okupancie, bo twoje owieczki też się zbuntują i wyślą cię na zieloną trawkę.
      • zbig1113 Re: Znowu buractwo wygrało z prawem... 04.12.11, 20:43
        Odkąd to ksiądz proboszcz stanowi prawo?
    • jurek4491 A czy ty jesteś godzien? 04.12.11, 12:54
      Czarne robactwo się szarogęsi i długo jeszcze będzie bo takie jest przyzwolenie prymitywnych i zacofanych umysłowo małpiszonów w szczególności na polskiej wsi.
    • dido0808 A czy ty jesteś godzien? 04.12.11, 12:56
      Mieszkam i pracuję w Tilburgu,w Holandii.Kiedy ustanowiono w Tilburgu polską parafie (jakieś dwa,trzy lata temu-nie pamiętam dokładnie) na msze przychodziła garstka osób - może 30.Teraz na mszę przyjeżdża około 200 osób a czasem nawet więcej.To chyba jak najlepiej o pracy naszego księdza,prawda ? Może więc kolejny reportaż zrobicie o nim,kochana GW ?
      • bene_gesserit Re: A czy ty jesteś godzien? 04.12.11, 21:04
        Dobrze.
        GW nie bedzie pisac o cwaniaczkach z wielkim ego na stanowisku proboszcza kilkunastu tysiecy ludzi, skupi sie na to na przykladnych pasterzach dla 200 osob. Wszystko w imie gloszenia prawdy, pardon: Prawdy.
      • terrtt Re: A czy ty jesteś godzien? 04.12.11, 22:00
        Ja też mieszkałem w Tilburgu i widziałem po prostu ZALEW Polaków w ostatnich latach. W tamtych okolicach mieszkało dobrych kilka tysięcy Polaków. I prawie nikt, kogo znałem nie chodził do kościoła. Ale co tam, pomanipulujmy sobie faktami, powiedzmy jak to wspaniale rozwija się za granicą katolicyzm tylko te polaczki tego nie widzą...
        • dido0808 Re: A czy ty jesteś godzien? 05.12.11, 20:12
          terrtt napisał:

          > Ja też mieszkałem w Tilburgu i widziałem po prostu ZALEW Polaków w ostatnich la
          > tach. W tamtych okolicach mieszkało dobrych kilka tysięcy Polaków. I prawie nik
          > t, kogo znałem nie chodził do kościoła. Ale co tam, pomanipulujmy sobie faktami
          > , powiedzmy jak to wspaniale rozwija się za granicą katolicyzm tylko te polaczk
          > i tego nie widzą...
          Gdzie ta manipulacja ? Sam sobie zaprzeczasz.Skoro prawie nikt z Twoich znajomych nie chodził - to jednak ktoś chodził,prawda ? Skoro w tamtych okolicach mieszkało dobrych kilka tysięcy Polaków to chyba 200 z nich mogło chodzić,prawda ? To gdzie ta manipulacja ? Weź jeszcze pod uwage specyfike tego miejsca. Jesteśmy wszyscy daleko od domu , od rodzin , od sąsiadów - tutaj nikt nie chodzi ,,bo wypada,bo co ludzie powiedzą,, Tutaj do kościoła chodzą ludzie którzy naprawde czują taką potrzebe.
          • terrtt Re: A czy ty jesteś godzien? 11.12.11, 22:22
            No dokładnie. Ale 5, 50 czy 200 osób to malutka kropla w morzu polskich katolików, którzy mieszkają w tamtych okolicach. Nie nazwałbym tego sukcesem.
    • cul-de-sac Od dawna wiadomym jest, 04.12.11, 13:27
      ze bycie ksiedzem to niezly biznes. A kazdy z nich coraz bardziej rumiany, tlusciutki, i coraz dalej od problemow tego swiata. Robia wszystko by zasluzyc sobie na badziej interesujace towarzystwo w drugim zyciu. Niebo jest przeciez zbyt monotonne...
    • pal666 Gdzie są te Ludziska ? 04.12.11, 13:40
      To chyba jakaś wielka metropolia, skoro je tak dobrze widać z okien na Czerskiej ?
    • sedaluk Re: A czy ty jesteś godzien? 04.12.11, 13:40
      W takiej Holandi , Angli czy Niemczech to ludzie przychodza do polskiego kosciola pospiewac sobie
      po polsku i spotkac z rodakami. Jest to pozytywne i dlatego atmosfera taka przyjemna.
      Tutaj taki ksiundz ma calkiem inna funkcje jak na polskim Zadupiu.
      • fedorczyk4 Szanowny Assasynie 04.12.11, 13:47
        Artykuł jest o proboszczu katolickim, komentarze też. Czemu wyjeżdżasz z rabinami? Znasz jakiegoś? Wiesz ilu jest w Polsce, ile jest synagog etc. Jeśli znasz fakty dotyczące rabiniego rabunku mienia i inne paskudne wybryki rabinackie, donieś do Prokuratury zamiast pluć bez sensu jak lama.
        • 6.smiech Re: Szanowny Assasynie 04.12.11, 13:50
          fedorczyk4 napisała:

          > Artykuł jest o proboszczu katolickim, komentarze też. Czemu wyjeżdżasz z rabina
          > mi? Znasz jakiegoś? Wiesz ilu jest w Polsce, ile jest synagog etc. Jeśli znasz
          > fakty dotyczące rabiniego rabunku mienia i inne paskudne wybryki rabinackie, do
          > nieś do Prokuratury zamiast pluć bez sensu jak lama.

          Musisz zrozumiec ze on nie lama a pisdzielec i dlatego zawsze oszczerstwa bez dowodow.
        • assassyn Re: Szanowny Assasynie 04.12.11, 14:36
          Tak się składa ze znam bardzo wielu Żydów i mam przyjemność z nimi pracować. Ich również drażni tendencyjna socjalistyczna propaganda GW która więcej szkody niż pożytku przynosi a jej głównym celem jest szczucie jednych na drugich. A co do wybryków rabinackich od tego jest policja. A ja żyjąc w wolnym kraju mogę komentować to na własny sposób. Co do synagog zapraszam pana do Synagogi Nożyków może trochę przejaśni się pod berecikiem.
    • slowianin33 A czy ty jesteś godzien? 04.12.11, 13:53
      Ten i inne konflikty pomiędzy"pasterzami i owieczkami"w realiach POlski parafialnej przypomniały mi pobyt w 1975roku u Polaków w gościnie na ówczesnej radzieckiej Białorusi.Przebywałem wtedy na wsi będąc na jedno-miesięcznym zaproszeniu,najbliższy czynny kosciół katolicki znajdował się 100km od tego miejsca,w oddalonym o 10 km miasteczku cerkiew przerobiona na uniwermag-czyli sklep.W niedzielę rano nawiedził"nasz"drewniany domek"Dziad" z modlitwą,po"zakrapianej"kolacji jakoś się"zmobilizowałem"i nigdy nie zapomnę tej modlitwy w takich okolicznościach."Dziad"zainkasował kilka kopiejek i ruszył do następnej chałupy.
      Miejscowi prości, szczerzy ludzie wiedzieli na czym polega prawdziwa Wiara.
      • fajny30lat Nienormalny ksiadz 04.12.11, 14:38
        I znowu antyklerykalny artykul GW, a niedawno GW psioczyla na FaktyiMity.

        A jesli chodzi o meritum sprawy. Ktos tu pisal, ze ludzie ze wsi sa masochistami:
        ''Cztery lata cierpliwie znosili swojego proboszcza i właśnie powiedzieli "dość".
        Oni nawet 1 miesiaca nie powinni znosic ponizen. Po co wiec ono chodza do tego kosciola? Nie moga pomodlic sie w domu - jak ja to robilem jak bylem dawno temu wierzacy.
        Po co sie pchac do kosciola i dawac ponizac? Nie pasuje ksiedzu,ze ojcowie nie przychodza do kosciola, gdyz zajeci sa ciezka praca na roli? Podczas komunni swiecej robi fochy i bezczelnie pyta czy jestes godzien? Ksiadz wystawia jakies rachunki za ogrzewanie jakby byl Zarzadem Mienia Komunalnego.
        Na ich miejscu, gdybym mial potrzeby duchowe - zebralbym przeciwnych ksiedzu parafian, wynjal innego ksiedza, ktory by zrobil msze i po klopocie.
        9 lat nie chodze do KK. 7 nie modle sie, nie wierze ani w KK ani w Boga. Mam 1 problem z glowy.
        • joseph.007 Re: Nienormalny ksiadz 04.12.11, 14:49
          fajny30lat napisał:

          > Czy wiecie że świat ma 13,7 mld lat a nie 6 tys jak mówi religia.

          Hmmm, ale która religia? Bo akurat katolicyzm nie.

          > Czy wiecie że tylko w Polsce umiera w hospicjach dziecięcych 4000 dzieci które nie pójdą do
          > komunii--i gdzie jest ten wasz dobry bóg?

          Czeka, żeby je przywitać w raju, który im przygotował. Btw. nie ma on z tym aż tyle roboty, jak piszesz - rocznie w Polsce umiera w hospicjach ok. tysiąca dzieci.
          • comrade Re: Nienormalny ksiadz 04.12.11, 20:46
            > > Czy wiecie że świat ma 13,7 mld lat a nie 6 tys jak mówi religia.
            >
            > Hmmm, ale która religia? Bo akurat katolicyzm nie.

            Etam, to jeszce nic. Czy wiecie że wskrzeszenie zmarłego jest fizycznie niemożliwe? Albo że zamiana wody w wino jest termodynamicznie niemożliwa? Albo urodzenie dziecka bez udziału ojca... :))? To są dopiero zagwozdki, a nie tam jakiś wiek wszechświata czy teoria ewolucji :)
            • zigzaur Oglądałeś film "Thais"? 04.12.11, 22:52
              Postać grana przez Jerzego Kryszaka do postaci granej przez Dorotę Kwiatkowską:

              "Żeby zrozumieć, musisz uwierzyć. Czyli oddać się bez zapłaty z góry."
            • luni8 Re: Nienormalny ksiadz 05.12.11, 03:51
              > iwe? Albo że zamiana wody w wino jest termodynamicznie niemożliwa? Albo urodzen
              > ie dziecka bez udziału ojca... :))?

              Akurat dziecko bez ojca jest jak najbardziej możliwe.
              Jest trochę takich stworzonek, a i w metodzie klonowania tatisia nie ma - są tylko dwie mamusie.
    • lala1949 A czy ty jesteś godzien? 04.12.11, 16:25
      Wreszcie świetny komentarz brawo!
    • jerzy30 pozbyli sie czarnego katabasa 04.12.11, 19:59
      jeszcze przyjdzie czas ze pozostalych pogonią
    • kerrville O rabbim 04.12.11, 20:03
      Nie szukalem info o finansowych sprawach rabinow, natomiast mam informacje o pogladach jednego z nich. Mozna znalezc wiecej. I co z tego ze jednego? GW tez pisze tylko jednym ksiedzu.
      Rabbi Ovadia Josef jest jednym z najwazniejszych rabinow w Izraelu i na tyle silnym ze publicznie ruga prezydenta Izraela.

      Oto co ma on do powiedzenia;
      Goje urodzili sie tylko po to by nam (Zydom) sluzyc. Poza tym nie ma dla nich miejsca na swiecie. Goje maja pracowac jak osly dla Zydow

      www.youtube.com/watch?v=A4xMHVSZLyU
      a takze Jerusalem Post;
      www.jpost.com/JewishWorld/JewishNews/Article.aspx?id=191782
    • ksks3 Sami sobie winni ! 04.12.11, 20:12
      Tolerowanie zamordyzmu stosowanego wobec parafian przez bezideowych kapłanów. Brak jakiejkolwiek społecznej kontroli nad finansami parafii. To są przyczyny deprawacji katabasów. Trudno dać sobie później z takim radę !
      • rzewuski1 Re: Sami sobie winni ! 04.12.11, 20:14
        to początek końca KK w Polsce
        za 100 lat będą już tutaj tylko mniejszością
    • miroo Nie ma religii - nie ma problemu.. głupotami 04.12.11, 20:16
      się przestańcie zajmować....
      jeszcze jakieś kłótnie przez debilne religie....
    • guru133 Wbił sobie farosz do głupiego łba że jest dla 04.12.11, 20:17
      ludzi Bogiem a zachowywał się gorzej niż carski poborca podatkowy, no i nie chciało się leniowi chodzić za trumną, to się ludziska w Ludziskach zeźlili i wykopali watykańskiego okupanta. Jednak naród trzeźwieje po ponad tysiącu latach narkotyzowania religijnymi bajeczkami o tym że klecha to przedstawiciel Boga na Ziemi.
    • marek610.0 Prymitywy ze wsi 04.12.11, 20:17
      Te ondukty to wstyd i hańba tak jak całowanie trupa w trumnie i wogole pokazywanie go.. Zacofani wiesniacy skończcie z tym.
      • guru133 Prymitywy klecho, to się na plebaniach 04.12.11, 20:26
        zagnieździły a słowo, którego najchętniej używają to daj, daj, daj daj......

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka