Dodaj do ulubionych

Obrażać po ludzku, czyli miniporadnik dla publi...

26.04.12, 20:30
Wszystko fajnie, ale oczekiwać od osoby o lotności pióra Wildsteina, formułowania metafor choćby takich jak wymienione w tekście, to jak wymagać od Ferdynanda Kiepskiego, żeby posługiwał się polszczyzną z dzieł Mickiewicza, lub Słowackiego.
Obserwuj wątek
    • sewa1 Obrażać po ludzku, czyli miniporadnik dla publi... 27.04.12, 10:42
      Chamstwo pozostanie chamstwem, niezaleznie od tego czy jest przypudrowane czy nie.
    • kotek.filemon Re: Obrażać po ludzku, czyli miniporadnik dla pub 27.04.12, 10:47
      A w "Nie" kładą na to pałę i obrażają hurtowo jak leci, ale nikt nie wytoczył im jeszcze procesu (pomijając gołą babę szargającą uczucia religijne dwojga imion Jurka Marka wiele lat temu) - może dlatego, że celnie strzelają?
      • wujcio44 Re: Obrażać po ludzku, czyli miniporadnik dla pub 27.04.12, 11:23
        kotek.filemon napisał:

        > A w "Nie" kładą na to pałę i obrażają hurtowo jak leci, ale nikt nie wytoczył i
        > m jeszcze procesu (pomijając gołą babę szargającą uczucia religijne dwojga imio
        > n Jurka Marka wiele lat temu) - może dlatego, że celnie strzelają?

        Raczej dlatego, żeby nie robić im reklamy. Poza tym niektórzy się zwyczajnie brzydzą.
        • hate-war Re: Obrażać po ludzku, czyli miniporadnik dla pub 29.04.12, 08:14
          wujcio44 napisał:

          > kotek.filemon napisał:
          >
          > > A w "Nie" kładą na to pałę i obrażają hurtowo jak leci, ale nikt nie wyto
          > czył i
          > > m jeszcze procesu (pomijając gołą babę szargającą uczucia religijne dwojg
          > a imio
          > > n Jurka Marka wiele lat temu) - może dlatego, że celnie strzelają?
          >
          > Raczej dlatego, żeby nie robić im reklamy. Poza tym niektórzy się zwyczajnie br
          > zydzą.
          raczej to strach p[rzed przegraną i skaza na "życirycie":"ble,ble,ble.....w roku.... przegrał proces wytoczony redakcji Tygodnika NIE " hehehe
      • antropoid Re: Obrażać po ludzku, czyli miniporadnik dla pub 27.04.12, 12:37
        kotek.filemon napisał:

        > A w "Nie" kładą na to pałę i obrażają hurtowo jak leci, ale nikt nie wytoczył i
        > m jeszcze procesu (pomijając gołą babę szargającą uczucia religijne dwojga imio
        > n Jurka Marka wiele lat temu) - może dlatego, że celnie strzelają?


        Nie "może", tylko na pewno.
    • awizowano Obrażać po ludzku, czyli miniporadnik dla publi... 27.04.12, 12:24
      Moim zdaniem, nazwanie człowieka oligofrenikiem w celu obraźliwym, jest tych samych lotów, co wyśmiewanie człowieka niewidomego lub na wózku
    • 2berber Dobry artykuł :-) 27.04.12, 12:42
      W jakiś sposób cywilizuje też nas forumowiczów :-)
      • trajkotek racja, cywilizuje! 29.04.12, 15:57

        nie komuś nie chodzi o to, by obrażać, ale o to by się czegoś dowiedzieć, wystarczy spytać:
        Na te pytania Adam Michnik nie odpowie
        zamiast rozpamiętywać to, że ten i ów mijają się z prawdą, można rozwijać twórczo ich myśl głęboką:
        Wroński składa samokrytykę
        Trzeba kłamać!
        oczywiście, że ryzyko zawsze istnieje, obrzucą cię inwektywami albo po prostu usuną twój wpis ...
        Trajkotek narusza regulamin / tabu
    • gwwatch Obrażać po ludzku, czyli miniporadnik dla publi... 27.04.12, 13:17
      I Ziemkiewicz, i Wildstein, i Lisiecki mają za sobą doświadczenia literackie i o wiele sprawniejsze pióro niż lewicujący pismacy z GW.
      I MOIM ZDANIEM poziom edytorski Rzepy jest o niebo lepszy niźli jedynej słusznej...
      • kotek.filemon Re: Obrażać po ludzku, czyli miniporadnik dla pub 27.04.12, 14:25
        gwwatch napisał:

        > I Ziemkiewicz, i Wildstein, i Lisiecki mają za sobą doświadczenia literackie i
        > o wiele sprawniejsze pióro niż lewicujący pismacy z GW.

        "Sprawni Inaczej"?
      • antropoid Re: Obrażać po ludzku, czyli miniporadnik dla pub 27.04.12, 17:53
        gwwatch napisał:

        > I Ziemkiewicz, i Wildstein, i Lisiecki mają za sobą doświadczenia literackie

        I nie bawią się w metafory. Plują i bluzgają ile fabryka dała.


        > i o wiele sprawniejsze pióro niż lewicujący pismacy z GW.

        Tak, ale tylko dla tych, którzy nie wspięli się wyżej niż na poziom gimnazjalny.
        • p0kraka Re: Obrażać po ludzku, czyli miniporadnik dla pub 29.04.12, 08:50
          no coz...mam obawy czy ty wzpioles sie wyszej niz 6-ta klasa podstawoki, chyba nie..
          • antropoid Re: Obrażać po ludzku, czyli miniporadnik dla pub 29.04.12, 12:37
            To dlatego, że czytasz i wierzysz w infantylne wypociny różnych Ziemkiewiczów. Przy takiej lekturze wszystko może kojarzyć się z podstawówką.
      • fawad Re: Obrażać po ludzku, czyli miniporadnik dla pub 27.04.12, 17:55
        Jeśli już nazwiskami się przerzucamy to proponuję wgłębić się w komentarze pod blogowpisami panów Ziemkiewicza, Wildsteina i Lisickiego a następnie poczytać takowe na blogu p. Orlińskiego. Radzę przygotowac się na sporą dawkę szoku wywołanego kontrastem.

        - TomiK
        • ktos.inteligentny komentarze to tu i to tam 28.04.12, 22:10
          To prawda. Porównując jakość komentarzy, poziom polszczyzny, wyrafinowanie dowcipu w komentarzach na blogu Orlińskiego i na forum Rzepy pod tekstami Lisickiego, czy Wildsteina, to wypada bardzo na niekorzyść tych ostatnich. Zachowując należny szacunek dla tam komentujących, niestety trzeba zauważyć zatrważający wysoki odsetek troglodytów. A czasem wręcz ryczących, brodatych, z maczugami.
          • entres Re: komentarze to tu i to tam 29.04.12, 10:44
            > To prawda. Porównując jakość komentarzy, poziom polszczyzny, wyrafinowanie dowcipu w
            > komentarzach na blogu Orlińskiego i na forum Rzepy pod tekstami Lisickiego, czy
            > Wildsteina, to wypada bardzo na niekorzyść tych ostatnich.

            Porównujecie komentarze na prywatnym blogu dość ostro moderowanym przez WO z wpisami do tekstów na ogólnopolskim portalu. Niezależnie od tego, czy wasza opinia o ich jakości jest trafna, słuszna czy prawdziwa, to tym samym obrażacie inteligencję choćby tych bywających u Orlińskiego.
            • antropoid Re: komentarze to tu i to tam 29.04.12, 12:42
              entres napisał:

              > Porównujecie komentarze na prywatnym blogu dość ostro moderowanym przez WO z wp
              > isami do tekstów na ogólnopolskim portalu...


              Na którym moderacja jest na pewno nie mniejsza. W Rzepie na większości blogów wycinają niewygodne komenty aż miło i nie potrzeba wcale obraźliwych słów.
              • mentatd_at_gmail Re: komentarze to tu i to tam 29.04.12, 14:00
                No mnie trzy razy z rzędu wycieli w rzepie. Więc już tam nie zaglądam - szkoda czasu i atłasu. No i mają tam kółko wzajemnej adoracji o co zdaje się redaktorom rzepy chodzi.

                Pod tym względem GW tak opluwana przez "siły dobra i jedynej prawości" mieni się jak oaza wolności słowa.
              • entres Re: komentarze to tu i to tam 29.04.12, 21:10
                antropoid napisał:
                > Na którym moderacja jest na pewno nie mniejsza. W Rzepie na większości blogów
                > wycinają niewygodne komenty aż miło i nie potrzeba wcale obraźliwych słów.

                Ale jest to zupełnie inny rodzaj moderacji. Możesz moderować ze względu na głupotę lub ze względu na poglądy. Efekty są łatwe do przewidzenia.
          • anmafan Re: komentarze to tu i to tam 29.04.12, 12:55
            Może dlatego, że wielu czytelników woli harcować na terytorium "wroga," dzięki czemu 'prawicowcy' lądują na forum "Gazety," z kansumenci mediów mainsteamowych ... tam gdzie lądują
      • nex_us Re: Obrażać po ludzku, czyli miniporadnik dla pub 28.04.12, 22:49
        Ziemkiewicz jedyne co potrafił to opowiadanka sci-fi DAWNO temu, a potem przez coraz bardziej bełkotliwe zapisy prawicowej choroby. Obecnie już tylko bez ustanku bluzga nienawiścią.
        • mentatd_at_gmail Re: Obrażać po ludzku, czyli miniporadnik dla pub 29.04.12, 14:03
          Dlaczego uważasz, że to nienawiść?
          To nie jest nienawiść tylko cynizm! Oni (piszę oni bo nie chodzi tylko o mojego "ulubionego" antysemitę) podburzają tłumy i robią to z wyrachowania i dla pieniędzy.
      • pis_busters Re: Nie wiem. Nie czytam Rzepy... 29.04.12, 08:01
        Nie wiem. Nie czytam Rzepy...
      • anmafan Re: Obrażać po ludzku, czyli miniporadnik dla pub 29.04.12, 12:23
        Warto również zwrócić uwagę na "lekkość pióra" redaktora Orlińskiego :)

        Szczególnie w zdaniu: " ... miniporadnik jest na tyle klarowny, że zrozumieją go nawet takie intelektualne tuzy jak bracia Karnowscy czy Łukasz Warzecha."

        Co za finezja, godna zaiste mistrzów

        • antipasti60 Re: Obrażać po ludzku, czyli miniporadnik dla pub 08.05.12, 23:03
          " zrozumieją go nawet takie intelektualne tuzy jak bracia Karnowscy czy Łukasz Warzecha" To "lekkie" i "dowcipne" pióro WO ma kształt i ciężar kowadła.
    • mr197 Obrażać po ludzku, czyli miniporadnik dla publi... 29.04.12, 02:58
      coz, nie pozostaje Mi nic innego jak tylko sie zgodzic
      pewnie, ze pamietam :) i dla mnie osobiscie pan pseudo polkownik sb
      moze byc gadem , swinia, draniem]
      (za 50 lat i tak nas juz nie bedzie a malolaty beda mialy w d.... nasze przezycia i stresy )
      al;e niestety zgodzic sie musze
      chcialo sie demokracji??
      to nawet takie "bydle" jest szanowanym obywatel do chwili kiedy tej opinii nie zmieni niezawisly sad
      coz
      zycie nie jest bajka, gdzie dobrzy sa nagradzani a zli zawsze dostana kare
    • p0kraka Obrażać po ludzku, czyli miniporadnik dla publi... 29.04.12, 08:48
      jaka intwelekutalna tuza jest Wojciech Orliński? udowadnia tym tekstem ze dosc marna
      • cmoscmos Re: Obrażać po ludzku, czyli miniporadnik dla pub 29.04.12, 10:10
        "jaka intwelekutalna tuza jest Wojciech Orliński? udowadnia tym tekstem ze dosc marna"

        Powiedział autorytet nie potrafiący poprawnie sklecić paru słów. Dziękujemy za oświecenie, o Autorytecie.
        • p0kraka Re: Obrażać po ludzku, czyli miniporadnik dla pub 29.04.12, 11:47
          no coz...do ciebie jeszcze mi daleko
          • cmoscmos Re: Obrażać po ludzku, czyli miniporadnik dla pub 29.04.12, 13:05
            Nie poddawaj się! Poczytaj coś, popracuj nad stylem, może jeszcze coś z Ciebie będzie.
            --
            Blog o Niemczech i NRD: cmos.blox.pl
      • mentatd_at_gmail Re: Obrażać po ludzku, czyli miniporadnik dla pub 29.04.12, 14:06
        > jaka intwelekutalna tuza jest Wojciech Orliński? udowadnia tym tekstem z
        > e dosc marna

        O i to właśnie jest to o czym jest artykuł - "jaką intelektualną tuzą" - piękny eufemizm ;)
        Mi wręcz wydaje się, że wziąłeś sobie jego słowa bardzo do serca :D
    • lechu733 Obrażać po ludzku, czyli miniporadnik dla publi... 29.04.12, 14:26
      Czyli autor gdy się za nadto opali to taki czerwony Oligofrenik lewacki, uważający się za mądrzejszego od wszystkich innych. I najgorsze, że takich wielbicieli swojej "inteligencji" i "mądrości" Oraz nauczycieli fachu dziennikarskiego i kultury nikt nie sieje. Niestety sami się rodzą
    • basia12.1 Obrażać po ludzku, czyli miniporadnik dla publi... 29.04.12, 18:17
      Na braci Karnowskich, a tym bardziej na Warzeche bym nie liczyła
    • anmafan Obrażać po ludzku, czyli miniporadnik dla publi... 29.04.12, 18:30
      Jeśli chodzi o polemiką "z klasą" wiele można się nauczyczyć od Piotra Śmiłowicza (Newsweek) oglądając jego rozmowę z Ewą Stankiewicz.

      W ekstremalnie trudnych warunkach zdołał wyłożyć swoje racje, bez uciekania się do 'chwytów a la pan Orliński.

      Robi wrażenie

      www.youtube.com/watch?v=V7Rsyt78gEA&feature=player_embedded
    • sooool Kasa, Agoro, kasa - Orlińskiemu pod rozwagę: 29.04.12, 18:45
      Panie redaktorze, niechętni "G.W." dziennikarze was krytykują, często niewybrednie - ich dobre prawo, tak samo jak i wasze krytykować ich. Ale nikt nie posuwa się w tchórzliwym pieniactwie tak daleko jak redaktor Michnik, który niemal każdą negatywną opinię na swój temat kwituje pozwem jej autora do sądu. Człowiek dość inteligentny jak pan, panie Orliński, nie może tego nie dostrzec, ale tego nie mówi, by nie narazić się obermacherowi Michnikowi. Wyzywajcie innych od oligofreników, tyle że charakteryzujące Michnika, pana, redaktorze Orliński, i innych z "G.W." pieniactwo i skłonność do szyderstw ma jednak granice - nigdy nie odważycie się powiedzieć o redaktorze Stanisławie Remuszce, autora jedynej na świecie książki na temat początków "G.W" i przekrętu, którego dokonali Michnik, Pacewicz, Łuczywo, Stasińscy, Blumsztajn etc. W 1999 roku, gdy "Gazeta Wyborcza. Początki i okolice. Kalejdoskop" się ukazała, Remuszko napisał, żeście złodzieje - a wy do dziś trzymacie buzię w ciup! Na Remuszce ciąży wasza damnatio memoriae, bo ktoś by jeszcze sięgnął po jego fundamentalną dla wolności mediów w Polsce publikację. Nie wolno wam też pozwać go do sądu, bo on by wam udowodnił, żeście bandą łgarzy - wasz kuty na cztery nogi mecenas Rogowski i zgraja przydupaśnych mecenasów świetnie o tym wie. Remuszko widział zakładanie "G.W." od środka i ma dowody na wasze przeniewierstwo. W tym miejscu przebiega kres waszej żelaznej odwagi w opluwaniu, obrażaniu i pozywaniu krytyków. Jeśli bowiem Agora nie ma niczego do ukrycia, czemu do dziś trzyma za pazuchą listę stu swoich udziałowców? Wyszłoby na jaw, kto i w jakim stopniu upasł się na przewale Agorowym, co, trefnisiu Orliński? To dla pana przypomnienia miniporadnik śmiałości, tuzie intelektualny od siedmiu boleści.
      • oldnick5 @ sooool 01.05.12, 03:55
        Uprzejmie dziękuję Panu(i) za wpis, który pozwoliłem sobie omówić na swoim blogu
        www.remuszko.pl/blog.php/?p=1441
        i z przyjemnością zacytuję w przygotowywanym właśnie do druku IV wydaniu wiadomej książczyny. Gdybym mógł Panu(i) podziękować osobiście, to wszystkie moje namiary pocztowo-telefoniczno-mejlowe są pod adresem www.remuszko.pl/gw
        Z wdzięcznością i respektem :-)
        Stanisław Remuszko
        • antropoid Re: @ sooool 01.05.12, 16:26
          He, he, można się na Michnika i Agorę śmiertelnie obrazić, ale nagrody od nich przyjmować co? W końcu kasa nie śmierdzi... :)
          • oldnick5 @ antropoid 01.05.12, 21:51
            Co do kasy, to się zgadzam. Petunia nie olej:
            forum.gazeta.pl/forum/w,28,134559653,134559653,Kasa_Michnika.html
            Stanisław Remuszko
    • trajkotek wykrakałem? 30.04.12, 12:32

      ha, ha ... wykrakałem! usunięto wpis, który nie naruszał regulaminu, nie obrażał ...
      zawierał tylko niewinny link do: Na te pytania Adam Michnik nie odpowie
    • irakirakirak Subtelność rodem z Gazety Polskiej 30.04.12, 17:58

      "Oligofrenik" zamiast "kretyna"? To może też "schizofrenik" zamiast "wariata", co Orliński?

      Czy ten nieszczęsny publicysta słyszał kiedy o stygmatyzacji? Słyszał o roli języka w stygmatyzowaniu grup mniejszościowych? Chce "oligofrenika" używać w charakterze zawoalowanej obelgi? To pewnie nie ma nic przeciwko zastępowania słowa "pedał" słowem "gej" i stosowania go jako inwektywy?

      Orliński, wejdź ty, jako twórca, do jakiejś nory i nie wychodź, bo co wyjdziesz, to wstyd pracodawcy przynosisz.

      I zanim zaczniesz kpić z lekkości pióra innych publicystów, przyjrzyj się własnej twórczości. Zanim opublikujesz taki artykulik, sprawdź czy zamiast zabawnego eseju nie wyszedł ci przypadkiem esej śmieszny.
    • piotr7777 Re: Obrażać po ludzku, czyli miniporadnik dla pub 30.04.12, 20:19
      antropoid napisał:

      > Wszystko fajnie, ale oczekiwać od osoby o lotności pióra Wildsteina, formułowan
      > ia metafor choćby takich jak wymienione w tekście, to jak wymagać od Ferdynand
      > a Kiepskiego, żeby posługiwał się polszczyzną z dzieł Mickiewicza, lub Słowacki
      > ego.

      Hm, Wildstein nie ma lekkiego pióra (takim dysponują np. Zaremba czy Ziemkiewicz), tu byłbym w stanie się zgodzić, pisze trochę rozwlekle ale ciekawie. No i całkiem nieźle radzi sobie w beletrystyce (ostatnio napisał niezłą sagę "Czas niedokonany").
      A czym oryginalnym - oprócz niszowych felietonów dla miłośników fantastyki - może się poszczycić W. Orliński?
      • antropoid Re: Obrażać po ludzku, czyli miniporadnik dla pub 01.05.12, 15:50
        De gustibus.
        A te niszowe felietony mają swoich sympatyków. Mnie co prawda fantastyka nie kręci, ale i tak wolę ją od lansowania wydumanych teorii spiskowych i prostackiego, agresywnego jątrzycielstwa, które uprawia Wildstein.


        Zaś co do "lekkiego pióra" Ziemkiewicza - cóż, jeśli masz na myśli to, że ktoś pisze jakby nie angażował do tego szarych komórek, to można to i tak nazwać.

        • piotr7777 Re: Obrażać po ludzku, czyli miniporadnik dla pub 01.05.12, 16:41
          > A te niszowe felietony mają swoich sympatyków. Mnie co prawda fantastyka nie k
          > ręci, ale i tak wolę ją od lansowania wydumanych teorii spiskowych i prostacki
          > ego, agresywnego jątrzycielstwa, które uprawia Wildstein.

          Czytasz teksty Wildsteina czy raczej ich interpretację w GW?
          • antropoid Re: Obrażać po ludzku, czyli miniporadnik dla pub 01.05.12, 16:52
            Aleś się wysilił...
            • trajkotek co lepsze? teksty czy interpretacje? 02.05.12, 00:09
              zdecydowanie, jeśli interpretator zdolny i otwarty - lepsza interpretacja!
              • antropoid Re: co lepsze? teksty czy interpretacje? 02.05.12, 13:31
                A spamotek jak zwykle trafił kulą w płot, ale niech tam... Niech się cieszy i dalej myśli, że ma rację. :)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka