marcus_crassus 15.04.05, 20:21 z tym tekstem zgadzam sie w szczegolnosci: "Potrzebujemy rewolucji moralnej, gdyż otaczają nas "dusze z błota", reakcjoniści, ukryci monarchiści, ludzie mali, jednodniowi patrioci" Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
b11111 Michnik idź Pan na wódkę z zdrajcami i złodziejami 16.04.05, 10:51 Autorytet moralny to już z Pana nie będzie, a walka z systemem wartości to jedno co Wam z Urbanem pozostało. Odpowiedz Link Zgłoś
holyboy_666 Re: cóż, dla mnie michnik jest autorytetem 16.04.05, 12:40 i mi z tym dobrze. chodzę w cockney'ach, ale wszelkie rewolucje mam głęboko w d. :-) Odpowiedz Link Zgłoś
janek007 [...] 16.04.05, 21:22 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
michmal5 Na tym zdjeciu michnik puka sie w glowe !!!!!!!!!! 18.04.05, 19:29 no i usmiecha sie glupkowato ! chyba zrozumial po niewczasie ze popelnil bzdeta ! Odpowiedz Link Zgłoś
robertw18 NO MORALITY ! NO IV REPUBLIC ! 18.04.05, 21:52 Słabość myśli p. Michnika polega na tym, że napada na cnotę, podczas gdy z pewnością w wyborze między dobrem a złem wybór czegoś pośredniego nie jest wyborem najlepszym. Ale p. Michnikowi chodzi o to, żeby zwalczać PiS - jego hasło sprawiedliwości i wezwania do stanowczości na miarę IV Rzeczypospolitej. Pozdr. Odpowiedz Link Zgłoś
robertw18 PO OKRADZENIU NARODU ODPOCZNIJMY - MICHNIK. 18.04.05, 22:09 Wyprzedano Polskę, banki i prasę przekazano w obce ręce, narobiono długów na 130 mld, a niektóre jednostki (jak p. Michnik) niesamowicie się wzbogaciły. Teraz p. Michnik rzecze - już dość rewolucji. Pozdr. Odpowiedz Link Zgłoś
fajka2 Re: Michnik idź Pan na wódkę z zdrajcami i złodzi 16.04.05, 21:09 odechciało mi się Odpowiedz Link Zgłoś
prudent1 [...] 18.04.05, 02:45 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
holyboy_666 Re: czytać, czytać - i potem zrozumieć 16.04.05, 12:38 polecam jak w temacie. czytanie to nie to samo co rozumienie. Odpowiedz Link Zgłoś
nonno1 Re: Nie za wiele wymagasz od ultrasów? 18.04.05, 17:14 Gdyby rozumieli co czytają, nie byliby ultrasami. Przecież zarówno przed Rewolucją Francuską, restauracją Burbonów, Rewolucją Październikową etc było niemało rozsądnych głosów, ale cóż, naród zamiast słuchać rozsądku woli słuchać radykałów w rodzaju Kaczyńskich, dla których całe nasze 15-lecie to rządu agentów i tzw. "układu". Co ciekawe sami uczestniczyli w Okrągłym Stole, który teraz chcą obalać. Niestety, głupota ludzka to najlepszy przykład nieskończoności. Odpowiedz Link Zgłoś
michmal5 No bardzo slabiutko michnik, czyzby brak zdrowia ? 18.04.05, 18:56 michnik slaby jak nigdy ! nielogiczny, malo agresywny i glupawy w swych pseudofilozoficznych rozwazaniach ... widac ze facet sie konczy ... no i nie ma sily jechac do moskwy razem ze swoimi przyjacielami kwasem i jaruzelem aby lizac odbyt putimowi ! Odpowiedz Link Zgłoś
janek007 Trudno sie nie zgodzic z konkluzja A.Michnika... 15.04.05, 22:07 ze:"Nam, malkontentom, marzy się taka właśnie łatanina kompromisu i zdrowego rozsądku. My, malkontenci, nie chcemy kolejnych rewolucji w kraju, który nie doszedł jeszcze do siebie po kilku poprzednich..." Polsce jest wlasnie potrzebna "chlubna rewolucja" na wzor rewolucj angielskiej z 1688-89 roku tylko jakos nie widac nikogo kto milaby taka rewolucje zainspirowac oraz zmusic; miernot,lajdakow, tchorzy i zlodzieji do odejscia w niebyt. Odpowiedz Link Zgłoś
indris "Chwalebna rewolucja"... 16.04.05, 15:30 ...angielska 1688 nie wzięła się z powietrza. Przed nią było i ścięcie KArola I (1649) i 10 lat dyktatury Cromwella i okres restauracji Stuartów (Karol II), kiedy to zwłoki Cromwella wyrzucono z grobu. Pewnych zygzaków chyba nie da sie uniknąć. Można jednak mieć nadzieję, że tej części świata, do której należy Polska nawet najbardziej radykalne zwroty obędą się bez przelewu krwi. Odpowiedz Link Zgłoś
janek007 Ale po tych excesach sie opamnientali i wyszlo... 16.04.05, 16:20 Dla was nawet rewojucja nie jest potrzebna wy sami siebie pozeracie i pozrecie w tym waszym bezustannym i bezsilnym belkocie, cos w rodzaju masochiczno- kanibalistycznej bakterii ktorej populacja przekroczyla pewien dopuszczalny limit. Wy nie dyskutujecie na temat. Wy poprostu regujecie pluciem. Michnik to stymulus a wiekszos z was na tym forum to cos w rodzju nieuleczlnie chorych psychiczne i na wpol znieczulonych wariatow na stole operacjnym nurochirurga. Przez ponad 300 lat Polska nie moze sie wyzwolic od tego belkotu idiotow. Odpowiedz Link Zgłoś
kataryna.kataryna Re: Ale po tych excesach sie opamnientali i wyszl 16.04.05, 16:26 janek007 napisał: > Dla was nawet rewojucja nie jest potrzebna wy sami siebie pozeracie i pozrecie > w tym waszym bezustannym i bezsilnym belkocie, cos w rodzaju masochiczno- > kanibalistycznej bakterii ktorej populacja przekroczyla pewien dopuszczalny > limit. Wy nie dyskutujecie na temat. Wy poprostu regujecie pluciem. Michnik to > stymulus a wiekszos z was na tym forum to cos w rodzju nieuleczlnie chorych > psychiczne i na wpol znieczulonych wariatow na stole operacjnym nurochirurga. > Przez ponad 300 lat Polska nie moze sie wyzwolic od tego belkotu idiotow. Piękny język. Taki rozumny, umiarkowany, wolny od nienawiści i agresji. Odpowiedz Link Zgłoś
semafor.semafor Re: Chociaz jeden pojal. Jest jeszcze nadzieja. 16.04.05, 21:55 Hi hi hi... Ręce opadają :-) Odpowiedz Link Zgłoś
wojtek6969 Widać Kataryno, że nie zrozumiałaś przeczytanego 16.04.05, 21:56 tekstu. Tam nie ma nic o pobłażaniu głupocie, czyli nazywaniu jej po imieniu. Ale twój przedmówca, nie skazuje nikogo, za głoszone bzdury, ani nie domaga się cenzury. Ta prawda o wolności także wam rewolucjonistom jest obca. Wolność słowo pociąga za sobą odpowiedzialność. Tak moralną jak i społeczną (każdy może Cię skrytykować, ale i ocenić twoją postawę i zdolności intelektualne). Odpowiedz Link Zgłoś
kataryna.kataryna Re: Widać Kataryno, że nie zrozumiałaś przeczytan 16.04.05, 22:29 wojtek6969 napisał: > tekstu. A skąd wiesz co i jak zrozumiałam, skoro odnosiłam się wyłącznie do formy a mój komentarz dotyczył wyłącznie języka jakim przemówił mój przedmówca? Odpowiedz Link Zgłoś
dyskut22 Re: Widać Kataryno, że nie zrozumiałaś przeczytan 18.04.05, 01:17 kataryna.kataryna napisała: > A skąd wiesz co i jak zrozumiałam, Chocby z tego pytania, można wywnioskować co i jak rozumiesz. Ale nie tylko - sława się ciągnie. Odpowiedz Link Zgłoś
jerzy.kosecki Re: jankowi007 18.04.05, 08:48 Zgadzam się z Tobą. W Polsce by zostać "artystą" wystarczy jaja powiesić na krzyżu, a politykiem (może nawet prezydentem !) bełkotać o "moralnej rewolucji" Odpowiedz Link Zgłoś
pandada Re: Ale po tych excesach sie opamnientali i wyszl 18.04.05, 22:40 Bo krzyczeć, pluć, rzucać jajami, psuć jest łatwo. Myśleć, budować - to już co innego; nie każdy to lubi, wielu reaguje alergicznie. kiedy się krzyczy i pluje jest się nie do zbicia. Wtedy jest się lepszym od noblisty, o ile krzyczy się głośniej od niego. Jest się lepszym, gdy jest się bardziej agresywnym. Agresja uświęca. Stopień "oburzenia" i postradania rozsądku ma korespondować ze stopniem szczerości i słuszności opinii. Tak naprawdę wątpię, aby większość prawicowych krytykantów przeczytała ten tekst. Po co, skoro i tak go oplują, a do tego nie potrzebują argumentów z tekstu. Zmusiłby ich do chwili obiektywizmu. Mogliby jeszcze nie powrócić na swoje pozycje, zatracić siebie i swą świętą wiarę w czerwone spiski i czarno-brunatny potop dla oczyszczenia moralnego. Pytanie: czy wobec tego należy w ogóle dyskutować z prawicą czy raczej o prawicy? Czy traktować ją jak partnera w rozmowie o Polsce, czy jak przedmiot troski (typu kuratorskiego)? Tekst Michnika jest o tyle dziwny, że nie wiadomo, do kogo ma trafiać. Chyba jednak do umiarkowanych i nie ma zmieniać ich wyboru politycznego, a utwierdzać stanowisko. O ile oczywiście nie jest to zwykłe podzielenie się refleksjami. Prawdą jest, że z wszelkimi rewolucjami są problemy. Obecnie zapowiadana "rewolucja moralna" pachnie "rewolucją kulturalną". Znajdowanie pięknych słów dla przypudrowania brzydkiej małości i głupoty stało się specjalnością prawicy. "Prawo i Sprawiedliwość" składa hołd zbrodniczemu dyktatorowi; "Platforma Obywatelska" staje się scentralizowaną partią o zapędach do jednoosobowego przydzielania stołków. Co ma oznaczać ta pisowska "rewolucja"? Niszczenie starych porządków - III RP. Czyli czego? Wolności wypowiedzi, wolności wyznania, demokratycznych wyborów, wolnego rynku, otwartych granic, wielopartyjności? Jest ona podobno "moralna". Ale jeśli tak, to odbywa się poza sporami partyjnymi i dokonuje się obok - w społeczeństwie. Jeśli tak, to wybór PiSu byłby efektem tej rewolucji, a nie zgodą na jej zapoczątkowanie. Jeśli nadchodzi nowa moralność, to na czym jest oparta? Wydaje się, że częściowo na chrześcijaństwie, częściowo na antychrześcijaństwie, a przede wszystkim na myśleniu (czuciu) plemiennym. Odpowiedz Link Zgłoś
g.stevens Re: Ultrasi rewolucji moralnej 15.04.05, 22:19 Jakich kilku poprzednich? Przez nasz kraj przetoczyła się tylko jedna: Wielka Socjalistyczna Rewolucja Październikowa i wystarczy, a potrzebna nam jest rewolucja moralna, do której niepotrzebne są jakiekolwiek instytucje i której nie należy sie obawiać, nie nalęzy tym bardziej nią straszyć. Chyba że ktoś ma co nieco na sumieniu, ale w przypadku rewolucji moralnej strach jest nieuzasadniony i zbyteczny. Odpowiedz Link Zgłoś
semafor.semafor Re: Ultrasi rewolucji moralnej 16.04.05, 22:06 No właśnie - gdzie te rewolucje? Czego się mamy obawiać - egzekwowania prawa? Odpowiedz Link Zgłoś
kataryna.kataryna Re: Ultrasi rewolucji moralnej 16.04.05, 22:13 semafor.semafor napisał: > No właśnie - gdzie te rewolucje? Czego się mamy obawiać - egzekwowania prawa? Rewolucji nikt nie planuje, natomiast niewątpliwie użyte przez Kaczora sformułowanie będzie jeszcze nie raz wykorzystywane do przedstawiania mrożących krew w żyłach wizji państwa Kaczorów. Tak jak metafora Rokity o ściąganiu cugli jest nieustannie przywoływana jako dowód na to, że Rokita planuje ograniczyć demokrację. Nikt rozsądny nie wierzy, że możliwy jest jakiś groźny przewrót, co nie znaczy, że nie można ludziom wciskać, że mają się bać. Tanie chwyty. Odpowiedz Link Zgłoś
wojtek6969 Tak? Kwestionowanie trójpodziału władzy to 16.04.05, 22:52 nic nie znaczące słowa. Rokity cugle to nie metafora. Wystarczy popatrzeć jak partia chodzi w cuglach, albo posłuchać jak jego główny krakowski współpracownik ujawnia w mieście tajne informacje, jakie posiada z IPN-u. Nie w gazetach czy opracowaniach w knajpach po znajomości. No, ale skoro trupów nie będzie to Kataryna się nie obawia, genojenie ludzi to tylko takie drobne wiórki. Odpowiedz Link Zgłoś
kataryna.kataryna Re: Tak? Kwestionowanie trójpodziału władzy to 16.04.05, 22:58 wojtek6969 napisał: > nic nie znaczące słowa. Rokity cugle to nie metafora. Wystarczy popatrzeć jak > partia chodzi w cuglach, albo posłuchać jak jego główny krakowski > współpracownik ujawnia w mieście tajne informacje, jakie posiada z IPN-u. Nie w > > gazetach czy opracowaniach w knajpach po znajomości. No, ale skoro trupów nie > będzie to Kataryna się nie obawia, genojenie ludzi to tylko takie drobne > wiórki. A co Fijak ujawnia i kogo zgnoił? Odpowiedz Link Zgłoś
kataryna.kataryna Re: Tak? Kwestionowanie trójpodziału władzy to 16.04.05, 23:05 wojtek6969 napisał: > nic nie znaczące słowa. Rokity cugle to nie metafora. Wystarczy popatrzeć jak > partia chodzi w cuglach, albo posłuchać jak jego główny krakowski > współpracownik ujawnia w mieście tajne informacje, jakie posiada z IPN-u. Nie w > > gazetach czy opracowaniach w knajpach po znajomości. No, ale skoro trupów nie > będzie to Kataryna się nie obawia, genojenie ludzi to tylko takie drobne > wiórki. A swoją drogą, to ta rewolucja jest rzeczywiście potwornie groźna jeśli jej zapowiedzią jest to, że Fijak rzekomo (bo nie wiem czy to prawda) ujawnia (zresztą całkowicie zgodnie z prawem) dane esbeckich kapusiów, które znalazł w swojej teczce. No zbrodnia niesłychana. Odpowiedz Link Zgłoś
rebjot Re: Ultrasi rewolucji moralnej 18.04.05, 10:29 "W przypadku rewolucji moralnej strach jest nieuzasadniony i zbyteczny" Owszem w przypadku "oddolnej" rewolucji moralnej, gdy każdy zaczyna od naprawy samego siebie. Ale w tym konkretnym przypadku hasło "rewolucja moralna" ma firmować wielkie "wymiatanie" i zmiany "u żłobu". Bracia Kaczyńscy i inni piewcy "rewolucji moralnej" wcale nie zamierzają się umoralniać (wszak są w swoim mniemaniu doskonali...) Moralnośc ma być narzucona maluczkim czyli reszcie społeczeństwa (Lub jak to mówią prawicowi politycy Narodu. Unikanie terminu społeczeństwo sugeruje ich stosunek do wyborców. Społeczeństwo to zbiorowośc znająca swe prawa i obowiązki, z którą trzeba się liczyć. Naród to w języku przemówień wyborczych jakaś masa, którą można manipulować) Odpowiedz Link Zgłoś
nonno1 Re: A konkretnie? 18.04.05, 17:21 Na czym ma polegać rewolucja moralna? Na apel Kaczyńskich wszyscy staniemy się aniołami? Z ich wypowiedzi (lustracja, dekomunizacja, walka z "układem") daje się wyczytać, że ma to być po prostu eliminacja przeciwników politycznych przy pomocy środków pozakonstytucyjnych (Komisja Prawdy i Sprawiedliwości). I gdzie tu moralność? To wezwanie do proskrypcji! A dalszy krok to gilotyna. Odpowiedz Link Zgłoś
frank_drebin Coz za sofistyka, licznymi cytatami 15.04.05, 22:47 itp. tego artkulu kryje sie tylko jedno. Ludzie glosujcie na Belke i Frasyniuka oni sa posrodku. Chyba Nadredaktor wysmazyl ten artkul napredce jak sie dowiedzial, ze Kaczory (zaznaczam, ze nie sa z mojej bajki) prowadza w sondazach. Zreszta widac spadek poziomu czyzby Nadredaktor nie rozumial, ze haslo IV RP i rewolucji moralnej to tylko hasla i symbole przydatne na kampanie wyborcza ? Taka jest specyfika tych zawodow pod tytulem kampania wyborcza. Mowi sie symbolami i haslami, a nie konkretami. Kiedys sam pisalem, zeby Michnik wrocil bo Ci jego "dziennikarze" pisza juz takie niestworzone androny, ze az zal czytac i moze im przetlumaczy, ze pisza bzdury. Teraz napisze zycze zdrowia i niech Nadredaktor pozostanie tam gdzie jest. GW juz nic nie nie pomoze. W tym moja mala satysfakcja GW tez nie jest z mojej bajki. Odpowiedz Link Zgłoś
holyboy_666 Re: nie wystarczy czytać 16.04.05, 12:41 trzeba jeszcze rozumieć. będę to powtarzał tak częso, jak tobie podobni będą dawać dowód na to, że nie rozumieją czytanego tekstu Odpowiedz Link Zgłoś
margo47 Wystarczy czytać 16.04.05, 21:01 To jak ty jesteś taki rozumiejący Redaktora w mowie i piśmie, to wytlumacz mi jak jego slowa przystają do rzeczywistości? Mieni się mianowicie obrońcą wiórów, poświęconych w imię Wyższych Celów. Jak to się ma do 100 tysięcy irackich cywilów, którzy zginęli, poświęceni na oltarzu zdobycia dla Orlenu dostępu do taniej ropy? Gdzie byl wtedy obrońca wiórów Michnik, bo przecież jeszcze nie na chorobowym :-PPPPP Poza tym polska rewolucja moralna nie podejmuje na razie kwestii chlania z Urbanem, więc Michnik swoje ulubione rozrywki jak najbardziej zachowa. Oby tylko zdrówko bylo, to samo zdrówko, którym nie mogą się cieszyć irackie dzieci pod jankieskim butem... Odpowiedz Link Zgłoś
wojtek6969 Czy z powodu postawy Michnika historia zmieniła 16.04.05, 21:52 swój sens? O czym ty piszesz? Choćby Michnik był najpodlejszą świnią, to nie zmienia to siły jego wykładu. Nigdzie nie powołał się na swój autorytet a jedynie histori. Opamiętajcie się ludzie! Odpowiedz Link Zgłoś
margo47 Re: Czy z powodu postawy Michnika historia zmieni 17.04.05, 23:33 Nigdzie nie powołał się na swój autorytet a > jedynie histori. A co to jest autorytet historii? Jekieś bóstwo, którego Michnik jest najwyższym kaplanem??? Niestety jak się chce pouczać ludzi, "tlumaczyć im sens dziejów", to powinno się mieć PRZYNAJMNIEJ czyste sumienie. Michnik to niestety persona skompromitowana i to przez... siebie samego. Odpowiedz Link Zgłoś
stamp Re: Czy z powodu postawy Michnika historia zmieni 18.04.05, 20:44 margo47 napisała: > Nigdzie nie powołał się na swój autorytet a > jedynie histori. > > A co to jest autorytet historii? Jekieś bóstwo, którego Michnik jest najwyższym > kaplanem??? Niestety jak się chce pouczać ludzi, "tlumaczyć im sens dziejów", > to powinno się mieć PRZYNAJMNIEJ czyste sumienie. Michnik to niestety persona > skompromitowana i to przez... siebie samego. Ty tez chcesz pouczać ludzi, a nie podajesz nawet swojego imienia i nazwiska. Skąd wiadomo jakie u Ciebie sumienie, schowany za nickiem internetowym mały krzykaczu? Odpowiedz Link Zgłoś
pandada Re: Czy z powodu postawy Michnika historia zmieni 18.04.05, 23:15 No właśnie. nie ważne kto jest autorem, lecz co jest napisane. oczywiście, jeśli ktoś samodzielnie myśli. Bo taki Wszechpolak ma listę bojkotowanych autorów i z góry wie, że kłamią. Jest długi i wyczerpujący tekst. Można z nim podyskutować, a nie wyciągać sympatie czy antypatie do autora. Odpowiedz Link Zgłoś
stamp Re: Wystarczy czytać 18.04.05, 20:42 > Oby > tylko zdrówko bylo, to samo zdrówko, którym nie mogą się cieszyć irackie dzieci > pod jankieskim butem... O! PRL wraca! I Trybuna Ludu! Kocham Was, oszołomy! :-) Odpowiedz Link Zgłoś
frank_drebin Re: nie wystarczy czytać 17.04.05, 00:00 No wlasnie zrozumialem i przeczytalem ten tekst nawet miedzy wierszami. Jak ktos GW uwaza za biblie to sa potem takie posty jak Twoje. Odpowiedz Link Zgłoś
holyboy_666 Re: nie wystarczy czytać 17.04.05, 09:19 miedzy wierszami, powiadasz.. znaczy się, wyczytałeś tam dokładnie to, co chciałeś wyczytać, z tym się zgodzę. ale co to ma wspólnego ze zrozumieniem? Odpowiedz Link Zgłoś
pandada Re: nie wystarczy czytać 18.04.05, 23:18 Między wierszami? Tzn. wyczytałeś to z siebie. A zatem dyskutujesz ze sobą samym. Tekst jest na tyle obszerny i prozaiczny, że nie ma potrzeby szukać czegoś pomiędzy wierszami. Są proste stwierdzenia, z krórymi można dyskutować. Odpowiedz Link Zgłoś
chris-joe Re: Coz za sofistyka, licznymi cytatami 17.04.05, 06:13 "W tym moja mala satysfakcja GW tez nie jest z mojej bajki." -zegnaj:) Odpowiedz Link Zgłoś
nonno1 Re: Zaczyna się od pięknych haseł 18.04.05, 17:32 np. rewolucja moralna (co to takiego?), cnota republikańska, sprawiedliwość społeczna, prawdziwy humanizm socjalistyczny itd. o po zdobyciu władzy wprowadza się terror. Tylko tyle pisze Michnik i słusznie. Niech przeciwnicy podadzą tyle przykładów i cytatów potwierdzających, że rewolucja moralna (co to?) gdzieś się udała i przyniosła pozytywne wyniki, zamiast wyrzekać na sofistykę i mędrkowanie. Oczywiście, że centrum (jakie by nie było) jest obciążone różnycmi kompromisami (często niezbyt chlubnymi), ale partie skrajne mogą spowodować katastrofę, podczas gdy centrum w najgorszym przypadku - powolne zmiany mało dostrzegalne dla orodoksów. Żyję dość długo i dobrze znam historię, a skutki rewolucji odczułem na sobie i swojej rodzinie. Wznoszę więc hasło: PRECZ Z REWOLUCJĄ! (również tzw. moralną) NIECH ŻYJE REFORMIZM! Odpowiedz Link Zgłoś
stamp Re: Coz za sofistyka, licznymi cytatami 18.04.05, 20:48 frank_drebin napisał: > GW juz nic nie nie pomoze. W tym > moja mala satysfakcja GW tez nie jest z mojej bajki. To zabierz się za słuchanie Radia Maryja i nie zaśmiecaj Forum, które nie jest z Twojej bajki, podobnie jak - podejrzewam - zdrowy rozsądek. Odpowiedz Link Zgłoś
pandada Re: Coz za sofistyka, licznymi cytatami 18.04.05, 23:11 Skoro w kampanii używa się symboli, to pewnie ze znajomością ich znaczenia czy prawdopodobnego odbioru. Mówią: jesteśmy radykalni i bezwzględni, ale nade wszystko uczciwi. Nie podoba nam się państwo i zbudujemy je od nowa. Nowym fundamentem będzie zreformowana i zradykalizowana, jedynie słuszna moralność. Odcinają się od dzisiejszej Polski, a jej twórców chcą osądzać. Zatem symbol i treść są rewolucyjne. Oczywiście sporo fałszują i nawet nie myślą o zrealizowaniu wszystkich głoszonych idei, ale Michnik właśnie te idee, a nie działania krytykuje. Pokazuje na działania wyrosłe z podobnych postaw, które zabrnęły nie tam, gdzie dojść obiecywały czy dojść chciały. Odpowiedz Link Zgłoś
hiacynth wybiórcze LISTY MICHNIKA 15.04.05, 23:49 Michnik napisał: "A potem, przez stulecia, listy nazwisk stały się nieusuwalnym składnikiem historii społecznej - listy czarownic palonych na stosach, listy heretyków poddanych badaniom inkwizycji, listy jezuitów skazanych na wygnanie, listy masonów, listy Żydów, listy chrześcijan podejrzanych o pochodzenie żydowskie, listy komunistów i podejrzanych o sympatie komunistyczne, listy rojalistów i innych wrogów rewolucji, listy agentów Ochrany, listy zakładników i listy zgilotynowanych, ściętych katowskim toporem i rozstrzelanych." krótka lista list MIchnika, wybiórcza czy Michnik cokolwiek rozumie? zagubił się? czy po prostu jest tak jak powiedział Herbert "Michnik jest manipulatorem. To jest czlowiek zlej woli, klamca, oszust intelektualny". było wystąpienie paryskie z Jaruzelskim zakończone odpie..... się od generała, wspolny list "O prawdzie i pojednaniu" z Cimoszewiczem, autor Dziejów współbrzmiał z Kiszcakiem o honorze. Ostatnio widywany jest na harcerzykach z Urbanem. Bankrut chodzi do Urbana po prośbie? Jakiej? Czy MIchnik nie mógłby w wolnym czasie napisać Hamleta? A może Burzę? "Piątą część Dziadów"? A może ONI, malkontenci, "marzący o łataninie kompromisu" dali by NAM trochę spokoju? Odpowiedz Link Zgłoś
stamp Re: wybiórcze LISTY MICHNIKA 18.04.05, 20:52 hiacynth napisał: > A może ONI, malkontenci, "marzący o łataninie kompromisu" dali by NAM > trochę spokoju? A może ONI, marzący o rewolucjach, odwetach i czystkach dali by NAM trochę spokoju, dali nam pracować, uczyć się, kochać ludzi, normalnie zyć? Dosyć już oszołomstwa, zabierzmy się za robotę w końcu... Odpowiedz Link Zgłoś
lortea Krótko mówiąc- ciemny i tępy narodzie polski- 16.04.05, 00:05 glosuj na pedecję, esbeckich zbrodniarzy nazywaj ludźmi honoru, i nie myśl za dużo bo od myślenia jest Michnik a nie ciemnogród glosujący na PIS. Odpowiedz Link Zgłoś
wan4 Re: Krótko mówiąc- ciemny i tępy narodzie polski- 16.04.05, 12:10 lortea napisał: > glosuj na pedecję (...) Tobie, rewolucjonisto moralny od PiS (jakim dałeś sie na forum poznać), już wszystko kojarzy się z jednym... z pedecją. Co to w ogóle jest? Czy to jakieś freudowskie skojarzenia? Przeczytaj cały tekst Michnika (wyśmienity, nawiasem mówiąc) jeszcze raz, potem raz jeszcze, i jeszcze raz i tak dłuuugo aż zrozumiesz... to może podyskutujemy... Odpowiedz Link Zgłoś
lortea Re: Krótko mówiąc- ciemny i tępy narodzie polski- 16.04.05, 15:51 Lenina nie czytałem, Stalina nie czytałem, Marksa nie czytałem, Engelsa nie czytałem, Main kampfu nie czytałem, Pol-Pota nie czytałem. Po jaką cholerę zatem miałbym sie zaczytywać w Michniku czy Urbanie? Jeżeli ktoś sądzi że chodzi tu michnikowi o wysublimowane dyskusje intelektualne, racjonalną wymiane poglądów to po prostu nie dostzrega konsekwentnego postępowania Michnika i GW. Pedecja to w obliczu klęski SLd i jego odłamów jedyny sposób ana ratowanie chorej wizji Polski w której kat jest bohaterem i "człowiekiem honoru" a ofiara sama jest sobie winna. Jeśli komyś pasuje taki kraj jego sprawa, ja wolałbym żyć w nieco innym państwie i szlag mnie trafia gdy każda wizja tegoż państwa różniąca sie od michnikowej to od razu morze krwi. Przy okazji rozdmuchanej przez GW właśnie sprawy wildsteina były tytuły ze słowem tsunami, teraz gilotyny. Człowieku, naprawde nie dostrzegasz jakie to wszystko obłudne? Odpowiedz Link Zgłoś
stamp Re: Krótko mówiąc- ciemny i tępy narodzie polski- 18.04.05, 20:55 lortea napisał: > Lenina nie czytałem, Stalina nie czytałem, Marksa nie czytałem, Engelsa nie > czytałem, Main kampfu nie czytałem, Pol-Pota nie czytałem.... ... ale bardzo sie lubię wymądrzać Odpowiedz Link Zgłoś
pandada Re: Krótko mówiąc- ciemny i tępy narodzie polski- 18.04.05, 23:28 Niczego nie czytasz, a wszystko wiesz. Pewnie od prawicowych idoli, ale oni też nie czytają. A jakby tak 20 minut dziennie, codziennie? Odpowiedz Link Zgłoś
minotaurus dlaczego odwoluwac sie do krawawych rewolucji? 16.04.05, 02:06 skoro w Europie ostatnio najlepiej sprawdzaja sie bezkrwawe? Chocby Solidarnosc, welwetowa, pomaranczowa. Inne czasy, reaktorze AM. Dobrym przykladem jest dla nas pomaranczowa, gdzie (miejmy nadzieje sily umiarkowania i rozsadku) zwycezyly pokojowo nad silami mafii. O tym nalezy pisac. Odpowiedz Link Zgłoś
pomanorder [...] 16.04.05, 12:41 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
holyboy_666 Re: polaków poucza od dawna jeszcze jeden żyd 16.04.05, 12:44 Jezus (Jehoszua) - był obrzezany, jak donosi św. Łukasz: 3,21 i pochodził z rodu Dawida, tego od gwiazdy - św. Mateusz 1,1. Odpowiedz Link Zgłoś
holyboy_666 Re: zapomniales kto siedzial w wiezieniach 16.04.05, 12:43 zapomniales kto latami siedzial w wiezieniach, aby rewolucje byly bezkrwawe. michnik na przykład w sumie ponad 6 lat. Odpowiedz Link Zgłoś
polonic Re: zapomniales kto siedzial w wiezieniach 16.04.05, 21:59 Widac ze niewiele wiesz a moze niewiele rozumiesz co sie wtedy działo w Polsce. Polska była przesiaknieta agenturą a SB dla uwiarygodniania swoich dziwek zamykali ich w wiezieniach albo "pałowali" na manifestacjach. Zabawne ze niedlugim czasie Michnik zapałał do Kiszczaka tak wielką miłoscią...A moze oni zawsze sie kochali? Odpowiedz Link Zgłoś
wojtek6969 Jesteś zwykłym kłamcą i draniem. Moi bliscy siedzi 16.04.05, 22:12 li w więzieniu i nie będziesz tu ludzi w imię swojej ślepej żądzy dzierżenia "jedynej prawdy" kłamał. Jesteś spadkobiercą UBeckich metod, uprzytomnij to sobie. Odpowiedz Link Zgłoś
holyboy_666 Re: nie zapominaj ze dyslutujesz z dzieckiem 17.04.05, 09:23 niewychowanym, w dodatku. skoro rodzice nie przekazali mu kiedys kto i jak walczył za polskę, myślisz ze się dowie z obrad komisji śledczej? Odpowiedz Link Zgłoś
polonic Re: nie zapominaj ze dyslutujesz z dzieckiem 18.04.05, 12:15 tia... kto walczył za Polskę? Dobre pytanie. Moze ty odpowiesz??? Michnik walczył i Kuroń walczył, a no i oczywiscie niezmordowany Tadzio Mwzowiecki...no i kończy mi sie lista...heh Odpowiedz Link Zgłoś
polonic Re: Jesteś zwykłym kłamcą i draniem. Moi bliscy s 18.04.05, 12:13 Nie wiesz o czym ja mówie. Mowie o opozycji koncesjonowanej a nie o całej opozycji. Odpowiedz Link Zgłoś
stamp Re: Jesteś zwykłym kłamcą i draniem. Moi bliscy s 18.04.05, 21:04 wojtek6969 napisał: > li w więzieniu i nie będziesz tu ludzi w imię swojej ślepej żądzy > dzierżenia "jedynej prawdy" kłamał. Jesteś spadkobiercą UBeckich metod, > uprzytomnij to sobie. Przecież to Ty pozostajesz w stanie ślepej żądzy dzierżenia "jedynej prawdy" i jesteś spadkobiercą UBeckich metod :-) Nie widzisz tego? Biedaczek... Odpowiedz Link Zgłoś
mbishop Re: zapomniales kto siedzial w wiezieniach 18.04.05, 01:07 polonic napisał: > Widac ze niewiele wiesz a moze niewiele rozumiesz co sie wtedy działo w Polsce. > Polska była przesiaknieta agenturą a SB dla uwiarygodniania swoich dziwek > zamykali ich w wiezieniach albo "pałowali" na manifestacjach. Owszem, były takie przypadki, ale tak się składa, że Michnik do nich nie należał. Natomiast A. Macierewicz, którego "myślą" jak widać się posiłkujesz, ochoczo pragnął zawarcia układu z władzą w czasie gdy Michnik siedział w więzieniu... Zabawne ze > niedlugim czasie Michnik zapałał do Kiszczaka tak wielką miłoscią...A moze oni > zawsze sie kochali? No proszę, wywęszyłeś spisek. Domyślam się, że przez artykuł nie przebrnąłeś. Szkoda. Naprawdę warto coś przeczytać, przed przystąpieniem do dyskusji. Odpowiedz Link Zgłoś
polonic Re: zapomniales kto siedzial w wiezieniach 18.04.05, 12:17 Przebrnąłem nie martw sie. Nie węszę żadnych spisków bo to nawet nie były spiski. Panowie widocznie sie lubią a pan Urban morderca ks Popiełuszki to juz robi za mentora michnika chyba..Kiszczak, Jaruzelski, SB, Urban...niezlych kolesiów sobie michnikus pospolitus narobił. Ale to za zasługi w zwalczaniu prawdziwych antykomunistów. Odpowiedz Link Zgłoś
pandada Re: zapomniales kto siedzial w wiezieniach 18.04.05, 23:46 Urban morderca Popiełuszki?? Ty już zupełnie jesteś zerem: intelektualnym i moralnym! Odpowiedz Link Zgłoś
nonno1 Re: To paranoja! 18.04.05, 17:50 Napisz jeszcze, że to Żydzi zmusili Hitlera do zorganizowania Zagłady, a będzie to całkiem zgodne z Twoją logiką. Odpowiedz Link Zgłoś
stamp Re: zapomniales kto siedzial w wiezieniach 18.04.05, 21:00 polonic napisał: > Widac ze niewiele wiesz a moze niewiele rozumiesz co sie wtedy działo w Polsce. > Polska była przesiaknieta agenturą a SB dla uwiarygodniania swoich dziwek > zamykali ich w wiezieniach albo "pałowali" na manifestacjach. Śmiać się czy płakać? Masz cały mózg? Odpowiedz Link Zgłoś
nonno1 Re: wreszcie jeden trochę do rzeczy 18.04.05, 17:48 Bez wymyślania i opieprzania. Ale czy nasza sytuacja jest choć trochę podobna do ukraińskiej (już nie wspomnę o Solidarności i aksamitnej rewolucji, które walczyły z dyktaturą)? Ani trochę! Można mieć zastrzeżenia do naszych rządów (szczególnie z SLD), ale przecież nie ma u nas oszustw wyborczych i SLD odda władzę bez żadnej rewolucji. Siły mafii? "Układ"? To nadużycie. Wiara Kaczyńskich, że w Polsce rządzą agenci (i to przez całe 16 lat), również wtedy gdy był rząd Buzka czy Suchockiej, albo Mazowieckiego, to zwykła paranoja! Jest wiele spraw do poprawienia i wyświetlenia, ale do tego nie jest potrzebna rewolucja (pomarańczowa czy inna), a żmudna praca organiczna nad poprawianiem prawa i jego egzekucji (to najbardziej), oraz nad wdrażaniem standardów etycznych w administracji i polityce. Ponadto aby wywołać rewolucję takiego typu jak na Ukrainie, potrzeba znaleźć setki tysięcy i miliony chętnych do przebywania całymi miesiącami na chłodzie lub w upale i bezkrwawego dochodzenia swoich praw. Jest w Polsce taki potencjał? Skoro nawet na wybory chodzi coraz mniej ludzi (przewiduje się frekwecję rzędu 30%), to skąd te rewolucyjne masy? A "rewolucja moralna" to nie wiadomo co, jak mawiał tow. Gomułka "ni to pies, ni wydra, cosik na kształt świdra". A jak nie wiadomo co, to można spodziewać się najgorszego. Z wypowiedzi Kaczyńskich wynika, że chcą wyeliminować metodami pozaprwanymi przeciwników politycznych (lustracja, dekomunizacja, Komisja Prawdy...). I to jest moralne? Odpowiedz Link Zgłoś
pandada Re: dlaczego odwoluwac sie do krawawych rewolucji 18.04.05, 23:43 Michnik pisze nie o krwawości rewolucji, lecz o ich ciągłym radykalizowaniu i destrukcji nawet wobec własnych osiągnięć. o Ukrainie nie ma co pisać, bo tam dopiero się zaczęło i nie wiadomo jakądrogą pójdą: umiarkowania i kompromisu czy radykalizmu. Z Francją nas łączy to, że wygrała rewolucja, której twórcy nie są zadowoleni i nawołują do zradykalizowania działań i niszczenia z kolei porewolucyjnego porządku. Tak jak kaczory z kierownictwa Solidarności - które nie mogły uznać zwycięstwa swego ruchu, bo było za mało radykalne. Natomiast Ukraina zaczęła budowę nowego ładu. Odpowiedz Link Zgłoś
hrabina777 Re: Ultrasi rewolucji moralnej 16.04.05, 02:24 tekst dlugi i barokowy w jezyku opisu faktow historycznych jak i porownan z czasem obecnym w POlsce. Nie widzi mi sie pan Michmik jako "wior":))))) Zupelnie nie. Choc takie porownanie brzmi dosc efektownie,ale nie dosc, aby udzwignac mase Michnika.:) NIe sadze tez aby Polsce potrzebni byli wystraszeni malkontenci,do ktorych jak rozumiem autor chce byc zaliczany. Mowiac jezykiem wspolczesnym, to co Polsce jest potrzebne, to zmiana ordynacji wyborczej- z obecnie obowiazujacej tzw"Proporcjonalnej" (tylko z nazwy,tylko z nazwy:((((,), na ordynacje wiekszosciowa ,oparta o jednomandatowe okregi wyborcze JOW. Innymi slowy,zycze mojej ojczyznie tego samego co maja madrzy Brytyjczycy,jak ich slusznie pan,panie Michnik nazywa. Oni maja wybory do swojego parlamentu wg,ordynacji wiekszosciowej, opartej o JOW. Nie oni jedni zreszta na swiecie,jak pan swietnie o tym wie. Tu mam pytanie do pana MIchnika,po co odwolywac sie az do jakobinow,rewolucji angielskeij,itd skoro mozna odwolac sie do tego co maja madrzy Brytyjczycy obecnie,jak rowniez Amerykanie czy nawet w Indiach im tego nie braknie(wielu rzeczy in brak ale tego akurat nie), czyli do praktyki jednomandatowych okregow wyborczych. Dlaczego nie chce pan sie zajac w swojej gazecie dyskusja na temat JOW.??? Dlaczego nie udostepnia pan lamow gazety dla ruchu obywatelskiego na rzecz zmiany ordynacji wyborczej na JOW????? Dlaczego nie chce pan pisac o tym co zlego wyrzadza POlsce obecna ordynacja wyborcza???? Dlaczego,panie MIchnik????? Odpowiedz Link Zgłoś
eptesicus Re: Ultrasi rewolucji moralnej 16.04.05, 12:39 > Dlaczego nie chce pan pisac o tym co zlego wyrzadza POlsce obecna ordynacja > wyborcza???? > > Dlaczego,panie MIchnik????? odpowiedz jest bardzo prosta. P. Michnik ma odmienne od Pani zdanie nt. JOW i ordynacji wyborczej, widocznie nie uwaza jej za zlo. Prawda jest z pewnoscia JEDNA ale poglady na to czym ona jest - moga byc rozne. Wiec nie ma co rozdzierac szat ze "Michnik nie chce pisac" Odpowiedz Link Zgłoś
wojtek6969 Czy JOW ostudzą zapędy naszych żadnych 16.04.05, 22:16 odwetu i zaszczytu przeprowadzenia zakończonej rewolucji polityków. Nie! Więc po co Państwo tu piszą o JOW. A co do tematu to odsyłam do forum Unii Wolności, jesienią odbyła się tam świetna dyskusja na ten temat. Tak tytułem wstępu w Rosji też są JOW-y. Odpowiedz Link Zgłoś
create niektórym tylko JOW w głowie 16.04.05, 20:13 tak jak niektórym seks, to niektórzy uważają że zmiana ordynacji zmieni wszysto w Polsce. A dlaczego? Ich podstawą jest wiara a nie rzetelne analizy. Odpowiedz Link Zgłoś
manny_ramirez Re: Ultrasi rewolucji moralnej 16.04.05, 03:12 marcus , nie zgadzam sie wcale. jakobini utopili kraj we krwi. Na poziomie myslowym i moralnym nie roznili sie wcale od "islamistow" jak ich to nazywasz. Tylko ze byli "islamistami" laickimi. A po drugie biorac pod uwage przeszlosc Michnika nie uwazasz ze ten tekst jest moralnie obrzydliwy??? Odpowiedz Link Zgłoś
aaki Re: Ultrasi rewolucji moralnej 16.04.05, 07:00 jak wszyscy rewolucjoniści byli fanatykami a potem to już było tylko rewolucyjne "zjadanie własnych dzieci" i walka o stołki. p.s.byłeś kiedyś na potrójnej? Odpowiedz Link Zgłoś
manny_ramirez aaki 16.04.05, 14:20 Przepraszam za ignorancje ale co to "potrojna"? Odpowiedz Link Zgłoś
marcus_crassus odnioslem sie w szczegolnosci do tego tekstu 16.04.05, 10:25 "Potrzebujemy rewolucji moralnej, gdyż otaczają nas "dusze z błota", reakcjoniści, ukryci monarchiści, ludzie mali, jednodniowi patrioci" jest sluszny i trafny.co do czasow rewolucji francuskiej ktora osobiscie uwazam za sluszna to dluzszy temat... w sprawach Adama M. tez sie na razie nie wypowiem :) Odpowiedz Link Zgłoś
manny_ramirez Re: odnioslem sie w szczegolnosci do tego tekstu 16.04.05, 14:22 Ja jestem reakcjonista i ukrytym monarchista. Nic zlego w tym nie widze i napewno nikogo w tym imieniu nie zlikwiduje. W przeciwienstwie do bohaterow Rewolucji Odpowiedz Link Zgłoś
pandada Re: odnioslem sie w szczegolnosci do tego tekstu 18.04.05, 23:53 Człowieka byś nie likwidował, ale jego prawa i swobodę - owszem. Odpowiedz Link Zgłoś
pandada Re: Ultrasi rewolucji moralnej 18.04.05, 23:51 Przeszłość Michnika? 6 lat w więzieniu za dzialalność wolnościową? tzn. co - jak były więzień śmie pisać czy jak? Ale taki Macierewicz, co poprzez Olszewskiego poszedl na układ z Kiszczakiem, to już w porzadku facet. Nie siedział. Odpowiedz Link Zgłoś
z0rr0 Re: Ultrasi rewolucji moralnej 16.04.05, 03:57 Francja i jej historia nie jest dobrym wzorcem do oceniania historii Polski. Francja coraz bardziej się marginalizuje, a argumenty jej przywódców na temat jakichkolwiek zdarzeń politycznych, są coraz bardziej "lokalne", niepoważne i w żaden sposób nieprzystające do rzeczywistości politycznej Europy, Świata. Polska świetnie się rozwija MIMO, OBOK polityki - jest to zasługa ustroju - kapitalizmu w tej czy innej postaci. Jednocześnie Polska jest skorumpowana, niemoralna - to grzech niestety też P. Michnika. Ale... Kapuś jest kapusiem. Złodziej jest złodziejem. Oczyszczenie z kapusi i ze złodzieji jest konieczne i jest to też norma dla Polski. Nie ma to nic wspólnego z okresem przed- czy po- jakobińskim i temu podobnymi sztuczkami intelektualnymi. Np. Maleszka donosił. Maleszka ongiś komentował "zdarzenia lustracyjne". Maleszka jest jednym z Was - niestety... Michnik prowadzący bez rezultatów i miesiącami "śledztwo dziennikarskie" i opóźniający ujawnienie faktów, by nie zaszkodzić Don Millerone - jest niewiarygodny. Michnika kompromituje buzi - buzi z Don Millerone, który np. bezgranicznie (spiritus movens?) wierzy(ł) w niewinność Pierwszego, Nieustannego i Niezłomnego OBROŃCY cenionej za Mężną Pierś post-PRLowskiej Jakubowskiej Próba walki ze brudem jest dla M. objawem choroby ultrasowskiej w ramach rewolucji moralnej na tle laickiej historii Francji!? Chyba Michniku dostałeś jakąś Legię Honorową albo napiłeś się nieoczyszczonego zajzajeru - A.M. lecz się sam. Odpowiedz Link Zgłoś
juras_z_berlina1 Kokietowanie wiórami... 18.04.05, 15:58 z0rr0 napisał: (...)Chyba Michniku dostałeś jakąś Legię Honorową albo napiłeś się nieoczyszczonego zajzajeru - A.M. lecz się sam. Przeczytałem ten esej z niewielkim opóźnieniem i po przejrzeniu pierwszej części wpisów, najbardziej zgadzam się z Twoją opinią. Tekst M. jest niezły jako analiza historyczna, ale do obecnej rzeczywistości nijak nie przystaje! Czasy gilotyn i szubienic i gułagów minęły bezpowrotnie i M. dobrze o tym wie... Wie też, że co innego stracić głowę, a co innego zostać pozbawionym ciepłej posadki, możliwości zajmowania się polityką czy choćby tylko wyniosłego pouczania, i to jeszcze z własnej winy, bo było się kiedyś łajdakiem lub się z łajdakami przestawało, z jakichś tam powodów wszystko im wspaniałomyślnie wybaczając... A może rozczarowany własnym narodem M. po prostu dmucha na zimne? To "skromne" robienie z siebie "wióra", jest moim zdaniem taką - trochę koketeryjna próbą samodzielnego stawiania się do kąta. No cóż, trzeba było po prostu lepiej dobierać znajomych i przyjaciół; przesada w wspaniałomyślnym wybaczaniu największym , powszechnie znanym (bez jakichś list) i jak dotychczas niezwykle bobłażliwie traktowanym łotrom i moralnym zerom (w rodzaju Urbana i spółki), a nawet kumanie się z nimi robi wstrętne wrażenie! A nadszarpniętą opinie nie poprawi żadna, nawet najbardziej błyskotliwa analiza historyczna... Tak nawiasem mówiąć, pan M. chyba zbyt szybko zapomiał, że "Nomenklatura" także była listą.... Pozdrowienia Juras Odpowiedz Link Zgłoś
pandada Re: Kokietowanie wiórami... 19.04.05, 00:03 Tu nie chodzi o gułagi i gilotyny, a o mechanizm niedokończonej rewolucji. To pozostaje. Przy każdej rewolucji są ci bardziej i mniej skłonni do kompromisu z przeciwnikiem. Są też ci radykałowie, którzy muszą wroga unicestwić, aby poczuć się dobrze, A potem jeszcze unicestwić tych mniej radykalnych rewolucjonistów. tyle, że dziś unicestwiania nie będziemy rozumieć fizycznie, a politycznie (dekomunizacja). Odpowiedz Link Zgłoś
janek007 Z malych kaczorkow zwykle... 16.04.05, 09:31 rosna duze kaczory i uwazaj zeby cie nie uszczypnely bo dopiero bedziesz dezerterowal. Odpowiedz Link Zgłoś
mojrzesz_mionrzsz i kto nas poucza? 16.04.05, 09:44 Pan Adam Michnik został sprowadzony na chwilę na ziemię podczas przesłuchania przez komisje śledczą d/s rywina.Jak pamiętamy Jan Rokita zwrócił uwagę,że Adam Michnik wykorzystuje swoją pozycję społeczną aby unikać odpowiedzi na stawiane pytania.Prawu podlega każdy obywatel tego kraju,o czym raczył zapomnieć wówczas pan Adam Michnik. jego wypowiedź wygłaszana ex cathedra daje asumpt do stwierdzenia czy też przypomnienia jak to nadbudowa oderwała się od bazy..... W Polsce mimo śmierci Jana Pawła II pamiętamy z kim to raczył się wódeczką pan Adam Michnik. I pamiętamy że Jerzy Urban,kompan pana Adama Michnika,nazywał Jana Pawła II bełkotliwym dziaduniem co budyniu papu.I pamiętamy jak się ściskał z WOjciechem jaruzelskim,który do dziś słowem się nie zająknął na temat odejścia z tego świata WIelkiego Polaka. z kim przestajesz,takim się stajesz. Pan Adam Michnik ma prawo do swych opinii i sądów,ma do tego GW,którą odebrał w sensie intelektualnym i emocjonalnym ludziom ,rodowodu sierpniowego,którzy uważali tę GW za swoją i na odzew redakcji ,opowiedzili się za pozostawieniem nazwy wyborcza na pamiątkę ówczesnego przesilenia..... i wybory wolne dają prawo wyboru takiej drogi Polakom,jakiej pragną nawet jeśli jest to wbrew woli pana Adama Michnika. Musi w końcu pojąć ,że mamy prawo rządzić się na swój sposób. Krąg towarzyski pana Adama Michnika jest na tyle szeroki,że z powodzeniem może odgrywać w nim rolę guru, dla nas jest tylko wyrazicielem opnii ,jak każdy Polak Odpowiedz Link Zgłoś
jak.babcie.kocham I oto chodziło:) 16.04.05, 09:57 Wielkie dzięki i proszę o więcej takich tekstów:) Odpowiedz Link Zgłoś
klakierr Michnik i moralność 16.04.05, 11:06 Autor wielokrotnie używa słowa moralnośc,myślę że dobrze by było gdyby tego słowa publicznie nie używał. Odpowiedz Link Zgłoś
g.stevens Re: Ultrasi rewolucji moralnej 16.04.05, 11:36 Ja nie wiem, czy z Adamem Michnikiem nie jest juz tak jak z Wiesławem Gomułką, Fidelem Castro i wielu innymi wybitnymi przywódcami narodu, gdy zaczynaja pisać i wygłaszać coraz bardziej sążniste przemówienia, a ich krótkie uwagi trwają kilkanaście stron tekstu. Obserwuję to z zaciekawieniem. Odpowiedz Link Zgłoś
tamisa Re: Ultrasi rewolucji moralnej 16.04.05, 11:59 Przeczytałam, zapomniałam. Utwór dygresyjno-aluzyjny, jednak przydługi, nietrafiony i przez to potwornie nudny. Ultraska:) Odpowiedz Link Zgłoś
holyboy_666 Re: Ultrasi rewolucji moralnej 16.04.05, 12:37 przeczytałaś, ale czy zrozumiałaś? Odpowiedz Link Zgłoś
tamisa Re: Ultrasi rewolucji moralnej 16.04.05, 13:27 Tak, zrozumiałam, że adwokat Leszka Millera próbuje przeforsować karkołomną tezę w formie umoralniającej bajeczki dla niegrzecznych dzieci o zbliżających się czasach prawicowego terroru. Już zaczynam się bać, przygotowuje zapasy konfitur i głosuje z całą rodziną na PD:) Odpowiedz Link Zgłoś
holyboy_666 Re: to jednak niewiele zrozumiałaś;-) 17.04.05, 09:26 może przeczytaj jeszcze raz? i postaraj się nie szukać w tekście uzasadnienia własnych teorii? Odpowiedz Link Zgłoś
eptesicus nienawiść oszołomów... 16.04.05, 12:32 ...to kwintesencja rewolucji. Odpowiem hurtem na rozne bzdury wypisane na powyzszym forum: 1. "nie uwazasz ze w swietle przeszlosci Michnika ten tekst jest moralnie obrzydliwy"? Nie, nie uwazam, gdyz nie mam pojecia jaka to przeszlosc Michnika ma tak rzutowac na powyzszy tekst. Prosze laskawie objasnic o co chodzi? Czy chodzi o "dzialalnosc antysocjalistyczna i podkopywanie sojuszu z ZSRR"? [uzywam oryginalnej frazeologii polsko-bolszewickiej] 2. sugestie ze - wbrew Michnikowi - "rewolucja moralna" jest potrzebna, bo tyle kanalii, zlodziei, intrygantow, ubekow dookola. Zachwyca sie taka perspektywa marcus_crassus, dyzurny antyislamista ale skryty milosnik ISLAMISTYCZNYCH porzadkow i pogladow (vide panstwo afganskich talibow - wytwor "rewolucji moralnej"). BZDURA. Nie jest potrzebna zadna rewolucja moralna, tylko sprawny wymiar sprawiedliwosci karzacy za PRZESTEPSTWA wobec prawa, zas wszelkie rewolucje i kontrrewolucje maja tendencje do demontazu prawa. Dla mnie Maistre i Robespierre byli ciezko chorzy, za takich ludzi mozna tylko sie modlic aby zostali uleczeni. Wszyscy ktorzy wymierzaja ciosy NA SLEPO i nie boja sie PANICZNIE "przy okazji" zranic niewinnych - sa, jak napisal jeden z jakobinskich forumowiczow, wlasnie "moralnie obrzydliwi". Lepiej zeby chodzilo po ziemi 100 winnych, niz zeby JEDEN niewinny zostal skrzywdzony. Bo cale prawo ludzkie i boskie ma jeden cel - ochrona niewinnych, ochrona ofiar. 3. Sugestia ze powyzszy tekst jest "marny intelektualnie", ze to wynurzenia "17- letniej licealistki" - pewnie pochodza od osob ktore sa istnymi mistrzami piora. Smieszne i zalosne, ale o gustach sie nie dyskutuje, mi akurat tekst bardzo sie podoba. Ale kto nienawidzi "GW" i Michnika, zawsze i wszystko obroci przeciwko nim. Jak pisali "zle" o Papiezu - mowilo sie ze "Zyd-Michnik saczy jad nienawisci", jak pisali dobrze i z szacunkiem o Papiezu - mowilo sie ze "ostatnio Wyborcza zmienila ton, niechby zreszta sprobowala inaczej". No i oczywiscie - cokolwiek by Michnik nie zrobil/napisal - pozostanie tylko kolega Urbana (??) Odpowiedz Link Zgłoś
polonic Re: nienawiść oszołomów... 16.04.05, 21:54 Zapewne...oszołomów i antysemitów!!! Napisałes sporo ale bez sensu. Bronisz Michnika czyli zorwalonej fortecy ktora z nostalgią wspomina dawne czasy mentorstwa i intelektualnej dysputy na najwyższym poziomie.. Michnik sam sie zredukował do malutkiego pieska, ktory juz nie ma pary w gebie by szczeknąć głosno i donosnie.. Ten artykuł idealnie wpisuje sie w postepowania pana Michnika w ostatnich 15 latach. w 90 roku tez słyszelismy ostrzezenia przed zoologicznym i jaskiniowym antykomunizmem. Do czego doprowadziło odpuszczenie SBecji? widzisz mam nadzieje dzisiaj gdy faszysta Giertych przypadkiem odkrywa krok po kroku aferę służ SB, przyjacioł Adama. Michnik w mlodosci byl zapalonym komunistą a nawet trockistą. Bunt w 68 roku w jego grupie wybuchł głownie przez selektywne wyrzucanie zydów z partii czyli pozbawianie go i jego rodziny i najblizszych wspolpracowników od wplywów... A.Michnik jest pewnym symbolem spieprzenia szansy prawdziwej naprawy Polski, Polski wolnej od agentury komunistycznej, od postkomunistów...dzisiaj pija wódę z Urbanem. Nie wiem czy on nalezał do Solidarności ale to dosyc dziwne...zbratał sie z lidzmi z ktorymi nie oszukujmy sie miał bardziej po drodze niz z antykomunistami (prawdziwymi) ktorych Urban katował wraz ze swoim rezymem w katowniach UB. Dziwnym trafem ani stan wojenny ani SB Adamowi nic złego nie zrobiły. Posiedział trochę w wiezieniu gdzie napisał parę ksiazek no bo co ta za dysydent ktory nawet w pace nie siedział. Michnik nie ma racji i próbuje mam nadzieje niudolnie obudzic w Polakach znowu wstręt do zakończenia transformacji ktorej nie dokonczono w 1989 roku... Odpowiedz Link Zgłoś
wio4litery Re: nienawiść oszołomów... 18.04.05, 10:28 polonic napisał: > Dziwnym trafem ani stan wojenny ani SB Adamowi nic złego nie > zrobiły. Rozumiem, że gdyby np. urwało mu tam nogi byłby dla ciebie bardziej wiarygodny?! Napisz o swoich zasługach panie polonic... Żałosne. Świat jest pełen wiórów, którym wydaje się, że są sekwojami. w4l Odpowiedz Link Zgłoś
juras_z_berlina1 Re: nienawiść oszołomów... 18.04.05, 18:48 eptesicus napisał: "No i oczywiscie - cokolwiek by Michnik nie zrobil/napisal - pozostanie tylko kolega Urbana (??)" Michnik kumpluje się nie tylko z Urbanem... Na tym właśnie polega jego problem, że źle dobiera znajomych, mało tego, uważa, że ci cyniczni, bezczelni dranie, których nie trzeba nawet szukać na żadnych listach, bo wszyscy ich od lat znają, poprzez znajomość z nim, samozwańczym Absolutnym Autorytetem, mają prawo nie mieć wyrzutów sumienia; on ich po prostu w imieniu narodu rozgrzesza i broni, a potem się dziwi, że wielu z nas to gorszy... Chociaż trudno porównywać kogokolwiek do zmarłego Ojca Świętego, a już na pewno nie ukrywającego się swego czasu po różnych kościołach, ateisty Michnika, to chciałbym zwrócić uwagę, iż także Jan Paweł II-gi spotykał się z dyktatorami, zbrodniarzami (Pinochet, Castro itd), ale nigdy nie próbował ich usprawiedliwiać, rozgrzeszać; wręcz przeciwnie GANIŁ ich niecne poczynania, a oni trzęśli portkami i jąkali się (jak choćby Jaruzelski w 1984 roku)... Papież wiedział, że każdy zasługuje coprawda na wybaczenie, ale drani nie należy nigdy deprawować własną amnezją, o kumplowaniu się nawet nie wspominając... I jakoś nikt nie wpadłby na pomysł posądzania Go o dwulicowość moralną czy usprawiedliwianie zła... Dla mnie i wielu innych przyjaźń z Urbanem i obsesyjna obrona generałów była, jest i pozostanie zdradą! Bez względu na poprawność napisanych esejów, kombatanckie zasługi i ilość lat spędzonych za kratami... Jestem przeciwnikiem stosowania zemsty, przeciwnikiem gilotyn i stosów, ale pomiędzy wieszaniem kogoś, a chlaniem z mim wódy, jest jeszcze cała gama róznych przyzwoitych możliwości... Pozdrowienia Juras Odpowiedz Link Zgłoś
basia.basia Bezsilność Michnika ... 16.04.05, 13:02 Na nic to wszystko, na nic potężna kwerenda na temat szkodliwości rewolucji, która "zjada własne dzieci". Posługując się równie bogatym zestawem lektur i cytatów można próbować udowodnić każdą tezę, zwłaszcza gdy się materiał źródłowy potraktuje wybiórczo. Marny z Pana historyk, Panie Michnik - nieuczciwy. Takiż polityk i redaktor. Wielu z pańskich czytelników już nie przyjmuje bezrefleksyjnie wszystkiego co pan i pańska gazeta dają im "do wierzenia". Wieloletnie "ćwiczenia" w tumanieniu czytelników przyniosły Wam niepochlebny epitet "wybiórczej gazety". Całkiem słuszny. Wasze krucjaty przeciw temu czy owemu przyniosły skutek wręcz odwrotny; utwierdzają nas tylko, że jeśli Wy pzreciwko czemuś walczycie to jest to z gruntu podejrzane. A przede wszystkim nie ma Pan żadnego prawa do mówienia nam jakimi pobudkami kierujemy się żądając odnowy moralnej życia publicznego! Nie ma pan prawa pomawiać nas o najgorsze instynkty, złą wolę itp. Nawiasem mówiąc wmawianie nam, że ta odnowa moralna - wobec oczywistych dowodów na gnicie państwa - to wyraz dążeń do rewolucyjnego terroru to gruba nieuczciwość a Pan popada w śmieszność. Na koniec powiem, że wolałabym, jak już zabiera Pan głos, żeby to było "własnymi słowami" a nie za pomocą wybiórczego cytowania i to w takiej ilości. To jest już nudne, ta maniera. No cóż, niektórzy mają Pana za intelektualistę ale cóż to za intelektualista, który posługuje się cudzymi ideami, co parę lat zmienia poglądy, nie stworzył żadnej oryginalnej własnej teorii czy idei a od początku żeruje tylko na cudzym dorobku? Odpowiedz Link Zgłoś
basia.basia Dedykuję Michnikowi 16.04.05, 13:06 Końcowy fragment książki Paula Johnsona "Intelektualiści":) "Myślę jednak, że wykryłem dziś jakiś publiczny sceptycyzm, który się pojawia, gdy intelektualiści wstają, by głosić nam kazanie; wykryłem rosnącą skłonność zwykłych ludzi do kwestionowania prawa uczonych, pisarzy i filozofów, nawet wybitnych, do mówienia nam, jak mamy się zachować i prowadzić nasze sprawy. Wydaje się rozszerzać przekonanie, że intelektualiści nie są mądrzejsi jako nauczyciele lub bardziej wartościowi jako ludzie służący za przykład niż szarlatani lub kapłani dawnych czasów. Podzielam ten sceptycyzm. Tuzin osób, zatrzymanych przypadkowo na ulicy, może udzielić równie rozsądnych opinii o sprawach moralnych i politycznych, co przeciętni przedstawiciele inteligencji. Poszedłbym nawet dalej: nasze tragiczne stulecie, które widziało tak wiele milionów niewinnych istnień poświęconych realizacji planów poprawienia losów ludzkości, udzieliło nam nauki: strzeżcie się intelektualistów! Nie tylko należy trzymać ich z dala od wszystkich dźwigni władzy, ale trzeba na nich spoglądać ze szczególną podejrzliwością, gdy próbują przedstawić swoją uniwersalną receptę. Strzeżcie się komitetów, konferencji i porozumień intelektualistów. Nie wierzcie oświadczeniom wychodzącym z ich zwartych szeregów. Nie traktujcie poważnie ich opinii na temat przywódców politycznych i ważnych wydarzeń. Intelektualiści bowiem, dalecy od stania się wielkimi indywidualistami lub nonkonformistami, stosują się do pewnych utartych wzorów postępowania. Traktowani jako grupa, często są skrajnymi konformistami, poruszającymi się w obrębie koła nakreślonego przez tych, których aprobaty szukają i cenią. To właśnie czyni ich, en masse, tak niebezpiecznymi, bo umożliwia im tworzenie klimatu opinii i powszechnych ortodoksji, które same często rodzą irracjonalne i niszczące kierunki działania. Ponad wszystko musimy zawsze pamiętać o tym, o czym intelektualiści zwykle zapominają: ludzie są ważniejsi od pojęć i muszą znajdować się na pierwszym miejscu. Najgorszą postacią despotyzmu jest bezduszna tyrania idei." Odpowiedz Link Zgłoś
eptesicus Re: Dedykuję Michnikowi 16.04.05, 14:39 >Ponad wszystko musimy zawsze pamiętać o tym, o czym intelektualiści zwykle >zapominają: ludzie są ważniejsi od pojęć i muszą znajdować się na pierwszym >miejscu. Najgorszą postacią despotyzmu jest bezduszna tyrania idei." przeciez wlasnie o tym - i przeciwko takiej postawie - pisal Michnik. Wlasnie rewolucje zapominaja ze ludzie sa wazniejsi od pojec i idei. Wiec czego sie czepiasz? Odpowiedz Link Zgłoś
wojtek6969 Droga Basiu oprócz inwektyw, odsądzanie od czci, 16.04.05, 22:26 stwierdzań nie popartych żadnymi argumentami, nic nie napisałaś. A cytowanie przykładów historycznych to nie jest posługiwanie się cudzymi ideami jak sądzisz. Odpowiedz Link Zgłoś
omamiony.wiedzmin Re: Śmieszność Basibasi Dulskiej 17.04.05, 00:25 basia.basia Dulska napisała: jak zawsze pissująco-nienawistne bla bla bla > Na nic to wszystko, na nic potężna kwerenda na temat szkodliwości > rewolucji, która "zjada własne dzieci". Posługując się równie bogatym > zestawem lektur i cytatów można próbować udowodnić każdą tezę, zwłaszcza > gdy się materiał źródłowy potraktuje wybiórczo. Marny z Pana historyk, > Panie Michnik - nieuczciwy. Takiż polityk i redaktor. Adaś pewno załamany..... > Wielu z pańskich czytelników już nie przyjmuje bezrefleksyjnie wszystkiego > co pan i pańska gazeta dają im "do wierzenia". Wieloletnie "ćwiczenia" > w tumanieniu czytelników przyniosły Wam niepochlebny epitet "wybiórczej > gazety". Całkiem słuszny. Wasze krucjaty przeciw temu czy owemu przyniosły > skutek wręcz odwrotny; utwierdzają nas tylko, że jeśli Wy pzreciwko czemuś > walczycie to jest to z gruntu podejrzane. Dobre !!! I kto to mówi ? Kwintesencja kołtuństwa i nienawiści z ForumKraj . Basiubasiu Dulska Twa wybiórczość i otępienie umysłowe, spowodowana jest kaczym porażeniem mózgowym ??? > A przede wszystkim nie ma Pan żadnego prawa do mówienia nam jakimi > pobudkami kierujemy się żądając odnowy moralnej życia publicznego! > Nie ma pan prawa pomawiać nas o najgorsze instynkty, złą wolę itp. > Nawiasem mówiąc wmawianie nam, że ta odnowa moralna - wobec oczywistych > dowodów na gnicie państwa - to wyraz dążeń do rewolucyjnego terroru > to gruba nieuczciwość a Pan popada w śmieszność. Tak panie Adamie ,Basieńka Końserwatystka niniejszym odbiera Panu prawo mówienia !!! Jeśli zmieni Pan kąt patrzenia na bardziej osiołomski,proszę wystosować podanie do Basieńki lub Kataryny. Wniosek o pozwolenie na mówienie moze zostać rozpatrzony w terminie do 24 tygodni. Pozostaje jeszcze ewentualność ,że z prawa łaski w stosunku do Pana skorzystają Najwyższe Ałtorytety Moralne Dulskich - Twins Ducks Towers , Święta Jadźka Staniszkisowa bądź Błogosławiony(bejsbolem) Bronek Dzikikamień. > Na koniec powiem, forumowicze rwą włosy z żalu ,że tak krótko że wolałabym, jak już zabiera Pan głos, żeby to > było "własnymi słowami" a nie za pomocą wybiórczego cytowania i to > w takiej ilości. To jest już nudne, ta maniera. No cóż, niektórzy > mają Pana za intelektualistę ale cóż to za intelektualista, który > posługuje się cudzymi ideami, co parę lat zmienia poglądy, nie stworzył > żadnej oryginalnej własnej teorii czy idei a od początku żeruje > tylko na cudzym dorobku? I tu yntelektóalistka dos.ała Panu ,panie Adamie nieziemsko. Wyznawczyni giertychowo-gruszkowato-ziobrzanej filozofii wytknęła Twoje maniery !!! Jesteś "spalony" jako dziennikarz,redaktor i człowiek. I kurna facet skończ już pitolić o historii w ogóle. Co Ty k...a wiesz o walce z komuną .... Co ty k...a wiesz ,kto cierpiał najbardziej...... Co Ty k...a wiesz kto był najczystszy i nieskalany.... Basiabasia WIE jak było naprawdę. Gilotynę już oliwi.... ps.Kręgi chamowatych wiedźminów dziękują Ci Adamie M. za zakończenie milczenia i wspaniały tekst. Bardzo proszą o jeszcze i o wiele częściej :) Odpowiedz Link Zgłoś
babariba666 to nie jest ten sam Michnik, który w roku 1981... 18.04.05, 19:24 ...szczęśliwy był, jak kanapkę od strajkujących studentów dostał na Karowej np. Odpowiedz Link Zgłoś
zirby Re: Ultrasi rewolucji moralnej 16.04.05, 13:36 Panie Michnik! A ktoś Pana w ogóle do uczestniczenia w tej rewolucji zapraszał?!?! Pij Pan wódkę z Urbanem dalej, potrzebny Pan jesteś przy zmianach polityczno- społecznych w Polsce jak psu piąta noga. Odpowiedz Link Zgłoś
eptesicus Re: Ultrasi rewolucji moralnej 16.04.05, 14:42 > Panie Michnik! > A ktoś Pana w ogóle do uczestniczenia w tej rewolucji zapraszał?!?! Pij Pan > wódkę z Urbanem dalej, potrzebny Pan jesteś przy zmianach polityczno- > społecznych w Polsce jak psu piąta noga. wszyscy pamietaja wodke z Urbanem a nie 6 lat w PRL-owskich wiezieniach. I kto jest bardziej "wybiorczy" Odpowiedz Link Zgłoś
zirby Re: Ultrasi rewolucji moralnej 16.04.05, 15:12 Bo jak sie chce innych o moralnosci pouczac, to by wypadalo, ze Lema zacytuje "najpierw zoptymalizowac wlasne moralne parametry"... Odpowiedz Link Zgłoś
somelikeit Michik = polski Danton? 16.04.05, 13:50 Czy to nie a propos własnej osoby pan Adama przytacza: "W momentach wszystkich kryzysów Danton brał sobie urlop”. Gdy miotano obelgi na jakobinów, „on zachowywał milczenie. Sam był atakowany i przebaczał. Bez przerwy ukazywał się żyrondystom jako tolerancyjny rozjemca, chwalił się publicznie, że nigdy nie denuncjował żadnego wroga wolności. Wyciągał do nich nieustannie gałązkę oliwną. (...) Nie chciał on śmierci tyrana; pragnął, by się zadowolono jego wygnaniem. (...) Pragnął amnestii dla wszystkich winowajców; pragnął więc kontrrewolucji”. Odpowiedz Link Zgłoś
slawekw64 Re: Ultrasi rewolucji moralnej 16.04.05, 15:00 wreszcie,po kilku miesiącach głos rozsądku.Na to czekałem Panie Adamie,dziękuję. Odpowiedz Link Zgłoś
gauche Michnik - nihil novi 16.04.05, 15:28 W typowy dla swej formacji, relatywistyczny sposób, stara sie biedak, stawiac znak równosci pomiedzy "radykalizmami": lewicowym i prawicowym, oba są wg niego "be" jakkolwiek ten drugi bardziej. W sumie chodzi o to , aby w umysłach tych cwierc i pólinteligentow, ktorzy czytaja GazWyb (aby sie dowiedziec, jakie powinni mieć poglądy) utrwalic przekonanie, iz robespierrysci, anarchokomunisci i bolszewicy, czyli wszyscy ci, ktorzy programowo i zbrodniczo niszczyli chrześcijanstwo i zachodnią cywilizcję sa tak samo źli jak, ci którzy tejże cywilizacji bronili. Michnik zawsze pisał w tym duchu, więc nic tu nie ma podniecającego. Teraz z kolei starch d..ściska, i trza bronic srodowiska. Odpowiedz Link Zgłoś
ar.co Re: Michnik - nihil novi 16.04.05, 18:01 A ty, czytelniku Gazety, jesteś ćwierć- czy półinteligentem? Chyba, że piszesz nie czytając? Czukcza nie czitatiel, Czukcza pisatiel. Odpowiedz Link Zgłoś
gauche Michnik - nihil novi - 17.04.05, 13:20 Piszę, dobry człowieku, o takich, jak ty nieszczęsnikach, którzy musza czytac toto codziennie, aby sie dowiedziec z samego rana -jakie musza miec poglądy... Ja bylem ciekaw, jak współtwórca okraglego stolu i grubej krechy bedzie uzasadnial swój strach przed Prawdą. Aleć , czego sie nowego spodziewac po relatywiscie... Odpowiedz Link Zgłoś
tenzin21 sa 4 prawdy (albo i wiecej) 18.04.05, 07:53 jak mawiali gorale- czysto prawda, tyz prowda, szczyro prawda i gowna prawda. ktora masz na mysli? a ty chyba codzienie wlaczasz radio maryja lub czytasz nasz dziennik, ewentulanie uczestniczysz w praniu mozgu organizowanym przez LPR mlodziez wszechpolska lub ksiezy co nie slyszeli o tym ze byl sobor watykanski II (a ty slyszales cos o tym?). to co glosicie zaliczylbym do opcji - "gowno prawda" Odpowiedz Link Zgłoś
zalogag Re: Michnik - nihil novi 17.04.05, 14:12 a kim ty jestes zeby oceniac Michnika? Czy cos zrobiles w zyciu poza ujadaniem? Odpowiedz Link Zgłoś
malgorzata.gorzanska Re: Ultrasi rewolucji moralnej 16.04.05, 15:55 Ja też zgadzam się z tym tekstem. Waznym i ostrzegającym. Później juz nie będzie mozna mówic, że się nie wiedziało. Tylko, czy kolejny raz znowu musimy dać się zastrzszyć i stadnie. grzcznie potakiwać, a nawet tylko , dla świętego spokoju,milczeć? Jest coś wysoce niestosownego w udzielaniu certyfikatów prawdy, moralności, polskości itd. przez ludzi nienawistnych,nie najmądrzejszych, z groźnymi ambicjami. Michnik napisał ważny tekst, GW wydrukowała, ciekawe, jak to się będzie czytać za pół roku. Odpowiedz Link Zgłoś
zalogag Re: Ultrasi rewolucji moralnej 17.04.05, 14:15 jakie to szczescie moc przeczytac normalny komentarz na tym forum.. dzieki Odpowiedz Link Zgłoś