Dodaj do ulubionych

Wyślij do papieża mail z życzeniami

21.04.05, 17:36
czy ktoś mógłby się zdecydować na jeden adres???? bo to już trzecia wersja,
jaką widzę czy słyszę: telewizja podaje benedictxvi, radio - benedettoxvi, a
gazeta - benediktxvi - czy to tak trudno ustalić??

alex
Obserwuj wątek
    • elyskawa Re: Wyślij do papieża mail z życzeniami 21.04.05, 18:00
      może wystarczy wejść na oficjalna watykańską stroną..benedictxvi@vatican.va
      podaje vatican.va
      • sawalas Re: Wyślij do papieża mail z życzeniami 21.04.05, 20:58
        jacyś idioci pracują w tej gw. adres mailowy jest podany z błędem, wczesniej pisza o jakims ozonie i skrzynce kwaśniewskiego. przeciez to jest poziom trawy. po jaką cholerę cnn z nimi współpracuje. dawniej był komunizm teraz jest gw. monopol na prawde...he he a nawet nie potrafią przepisać adresu papaieza z jego strony....
        • szoszana wot, durak 22.04.05, 14:41
          Sam jesteś jełop. Wejdź na www.vatican.va i sobie sprawdź. Adres podany przez
          GW jest poprawny i brzmi: benediktxvi@vatican.va.

          www.vatican.va/holy_father/benedict_xvi/elezione/index_ge.htm
        • pepech Re: Wyślij do papieża mail z życzeniami 22.04.05, 20:53
          Szkoda mi ludzi, których jedynym zmartwieniem jest adres email Papieża. Wątpię,
          czy osobie, która to pisała w ogóle przyszło do głowy wysłanie takiego listu.
          Chyba nie jest trudno zrozumieć, że głowa powszechnego i ogólnoświatowego
          Kościoła posiada kilka adresów email, w różnych językach. Mimo że z
          technicznego punktu widzenia nie jest to problem, w myśleniu niektórych chyba
          jest. W obecnych czasach warto znać pojęcia "międzynarodowy" i "wielojęzyczny".
          I zamiast objeżdżać dziennikarzy GW mógłbyś wpisać w google hasło "Watykan" i
          sprawdzić osobiście. Strona wyskakuje na pierwszej pozycji. Pozdrawiam

          Pepech
          • kamilar Re: Wyślij do papieża mail z życzeniami 23.04.05, 18:55
            prawda jest taka, że wszystkie te adresy są poprawne.
    • yasiec Re: Wyślij do papieża mail z życzeniami 21.04.05, 21:15
      Benek, kiedy oblewamy nominacje? Może w długi weekend ?
    • jbui2 Re: Wyślij do papieża mail z życzeniami 21.04.05, 21:51
      zupelnie nietrudno. wystarczy skoczyc na www.vatican.va i sprawdzic.
      tam podano: benedictxvi@vatican.va (dokladnie tu:
      www.vatican.va/holy_father/benedict_xvi/elezione/index_en.htm)
      gazeto: badz laskawa nie wprowadzac ludzi w blad. dziekujemy.
      • szoszana Re: Wyślij do papieża mail z życzeniami 22.04.05, 15:02
        A tu masz inny adres (przecież, ciemna maso, różni się on w zależności od
        danego języka!). Bądź łaskaw/łaskawa lepiej się orientować, zanim zaczniesz
        szczekać.

        www.vatican.va/holy_father/benedict_xvi/elezione/index_ge.htm
    • jolanta_kurowska Re: Wyślij do papieża mail z życzeniami 21.04.05, 22:03
      Adres mailowy papieża jest inny dla każdego języka - zawiera imię papieża w
      danym języku (np. benedictxvi, benedettoxvi itd.). Polecam zajrzeć na stronę
      Watykanu www.vatican.va.
      Po wejściu na stronę główną trzeba najpierw wybrać język, potem Aktualności,
      następnie informację o wyborze nowego papieża i tam jest odnośnik "Wyślij maila
      do papieża" - w danym języku. Po polsku strony niestety nie ma, ale myślę, że
      maila można pisać również po polsku. ;-)
      Pozdrawiam.
      J.
    • piotrgrzyb Re: Wyślij do papieża mail z życzeniami 22.04.05, 09:59
      Sa conajmniej 3 poprawne adresy mailowe do papieza Sprawdzalem na stronie Watykanu
      Z jakiego skorzystacie zalezy tez w jakim jezyku wladacie, polskiej wersji
      jezykowej nie ma
    • spikey5 to taka informacyjna kaszana 22.04.05, 14:53
    • szadok007 Re: Wyślij do papieża mail z życzeniami 22.04.05, 15:39
      To tak żeby była pełna informacja dla ździebko nerwowych
      "czytaczy" - informacje z oficjalnych stron Watykanu ;)
      Dla osób wysławiających się:
      po angielsku: benedictxvi@vatican.va
      po niemiecku: benediktxvi@vatican.va
      po hiszpańsku: benedictoxvi@vatican.va
      po francusku: benoitxvi@vatican.va
      po włosku: benedettoxvi@vatican.va
      po portugalsku: bentoxvi@vatican.va
      adresy wyglądają jak wyżej...
      i wszystkie działają :)

      wiosna idzie... więcej luzu... proszę...
      • czterdziesci.i.cztery Re: Wyślij do papieża mail z życzeniami 23.04.05, 03:02
        Heh, wszyscy tak rzucają tymi adresami - pewnie niezłego spama musi dostawać. ;) Pewnie to i tak jedna skrzynka tylko z aliasami.
    • p.hadam Re: Wyślij do papieża mail z życzeniami 22.04.05, 16:35
      benedictxvi, benedettoxvi, benediktxvi

      Zauwaz ze to jest to sam w roznych jezykach. I wszystkie 3 sa prawdziwe.
      Jest jeszcze benoitxvi a byc moze sa i inne.

      Pozdrowka
      Hadzio
      • sobretudo Re: Wyślij do papieża mail z życzeniami 22.04.05, 18:51
        Mam nadzieję, że niedługo doczekamy się bloga. ;)
    • zbyszko Re: Wyślij do papieża mail z życzeniami 22.04.05, 19:15
      jak to? przecież on nie żyje!
      • yasiec Re: Wyślij do papieża mail z życzeniami 22.04.05, 20:08
        Ale dżezik, hehehehe :) EXTRA!
        Brechtałem się z 10 minut i jeszcze nie mogę.
        Spoko koleś musi być z Ciebie, ci wszyscy pobożnicy już mnie dołują.
        Napisz cosik ciekawego.
        pozdrówka i tymczasikiem ! :)
        yasiec@gazeta.pl
        • ja.ja222 Re: Wyślij do papieża mail z życzeniami 23.04.05, 01:38
          A czy każdy musi wysłać te życzenia?
    • milik1 Re: Wyślij do papieża mail z życzeniami 23.04.05, 12:39
      prawidłowy adres to BENEDETTO! INNE SA ODSYŁANE !
      • vanhelzing Re: Wyślij do papieża mail z życzeniami 24.04.05, 22:31
        Może założył filtr antyspamowy...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka