Dodaj do ulubionych

Tragedia Nowego Orleanu

02.09.05, 15:38
Ach ta Ameryka
Na całym świecie pomagają, sugerują, nawet wojska wyślą aby stabilizować
sytuację, a własnym obywatelom nie bardzo wiedzą jak pomóc.

Ludzi mi tylko szkoda.
Obserwuj wątek
    • jerry.uk Polska lepiej sobie poradzila w 1997 02.09.05, 17:10
      i Ameryka jest uwazana za supermocarstwo? jak oni mogli zostawic dziesiatki
      tysiecy obywateli na pastwe losu? swoja droga widac jak cienka i sztuczna jest
      granica do bestialstwa. bandyci pojawili sie natychmiast i zaczeli palic i
      gwalcic.
      • jakub_rogalski Re: Polska lepiej sobie poradzila w 1997 02.09.05, 20:41
        Dziwi mnie porównanie obecnej sytuacji w USA do powodzi w Polsce w 1997r. Łatwo
        jest komentować działania jeśli się siedzi przed telewizorem. Ogrom działań
        został przecież podjęty, a że jest kroplą w morzu potrzeb..- też prawda. Katrina
        była prawdopodobnie największym huraganem w historii USA i każda możliwa pomoc
        wydaje się i prawdopodobnie jest niewystarczająca. Dziwi mnie także wrogość do
        społeczeństwa amerykańskiego jaka bije z sąsiednich wypowiedzi. Ludzie w obliczu
        problemów egzystencjalnych ujawniają wręcz zwierzęce instynkty i nie sądze by
        było to domeną wyłącznie amerykanów.
      • stasia1976 Re: Polska lepiej sobie poradzila w 1997 03.09.05, 00:03
        Ja sie wystdze czytac czegos takiego. Ludzie pisza o tym, ze Ameryka jest
        wielkim supermocarstwem a jakos nie moze sobie radzic ze swoimi problemami... i
        nawet, ze kraj zasluguje na to, co sie dzieje w Nowym Orleanie. Takie
        prozaiczne i koltunskie myslenie jest po prostu totalnie obrzydliwe. Ludzie
        gina, a mozecie pisac o tym, ze Polska lepiej sobie poradzila, kiedy powodzi
        byly w 1997? Ze Ameryka umie tylko zabijac i wiec tragedia w Nowym Orleanie
        jest sluszna? Czy uwazacie, ze ta mloda dziewczyna w zdjeciu jest winna? Czy
        sektki innych osob, ktore gina tez sa winne?

      • opeth2 Re: Polska lepiej sobie poradzila w 1997 03.09.05, 19:04
        jerry.uk napisał:

        > i Ameryka jest uwazana za supermocarstwo? jak oni mogli zostawic dziesiatki
        > tysiecy obywateli na pastwe losu? swoja droga widac jak cienka i sztuczna
        jest
        > granica do bestialstwa. bandyci pojawili sie natychmiast i zaczeli palic i
        > gwalcic.
        hey jerry. jakby glupota umiala latac bylbys kosmonauta. ameryka jest
        supermocarstwem i tak dalej bedzie.
    • adam_mich zdjęcie 7 to chyba z Afryki ? 02.09.05, 17:12
      Czy to aby nie pomyłka
    • janusz.karek Re: Tragedia Nowego Orleanu 02.09.05, 17:55
      Czy to na pewno Nowy Orlean, czy jakieś miasto w Afryce, a może białych już te
      grasujące bandy wszystkich wymordowały?
      A swoją drogą, to wydaje się że ten kraj. który chce narzucać innym swoje ponoć
      najwyższe standardy demokracji, w chwili jakiegokolwiek kłopotów staje się
      miejscem totalnego chaosu i zbydlęcenia.
      Czy do takich zdarzeń dochodziło u nas w czasie powodzi, albo w Azji po tsunami?
      Groteskowo wyglądają jakieś ich konferencje prasowe, na których napuszone babska
      w otoczeniu pajaców w mundurach, o czółkach myślą nie skalanych, wygłaszają
      ostrzeżenia że będą strzelać do rabusiów. Oni umieją chyba tylko zabijać, i za
      to spotkała ich zasłużona kara.
      • cracovian Re: Tragedia Nowego Orleanu 02.09.05, 21:04
        ale ukarane zostaly te napuszone baby... fajnie rozumujesz kretynie
      • fufu-bunny Re: Tragedia Nowego Orleanu 02.09.05, 22:16
        Nikt nie zasluguje na taka tragedie, dlatego nie zgadzam sie z opinia ze "za to
        spotkala ich zasluzona kara". To, ze prezydent Bush woli odpoczywac w Teksasie
        niz zajmowac sie tragedia ludzka, bylo do przewidzenia, jest w koncu drugim w
        historii Stanow prezydentem, ktory spedza wiecej czasu na urlopach niz w Bialym
        Domu. Popatrzmy natomiast nie na to jak politycy sobie nie radza, ale na pomoc
        przychodzaca od zwyklych ludzi. Wiele osob z okolicznych stanow przyjmuje
        ofiary tragedii do swoich domow, za przyslowiowego dolara, dajac im dach nad
        glowa, jedzenie i ubrania.
      • meth.p Re: Tragedia Nowego Orleanu 02.09.05, 22:29
        > Czy do takich zdarzeń dochodziło u nas w czasie powodzi,
        Owszem, ale na mniejsza skale, bo i powodz miala skale mniejsza.


        > albo w Azji po tsunami
        > ?
        W azji po tsunami jak najbardziej.
      • opeth2 Re: Tragedia Nowego Orleanu 03.09.05, 19:07
        janusz.karek napisał:

        > Czy to na pewno Nowy Orlean, czy jakieś miasto w Afryce, a może białych już te
        > grasujące bandy wszystkich wymordowały?
        > A swoją drogą, to wydaje się że ten kraj. który chce narzucać innym swoje
        ponoć
        > najwyższe standardy demokracji, w chwili jakiegokolwiek kłopotów staje się
        > miejscem totalnego chaosu i zbydlęcenia.
        > Czy do takich zdarzeń dochodziło u nas w czasie powodzi, albo w Azji po
        tsunami
        > ?
        > Groteskowo wyglądają jakieś ich konferencje prasowe, na których napuszone
        babsk
        > a
        > w otoczeniu pajaców w mundurach, o czółkach myślą nie skalanych, wygłaszają
        > ostrzeżenia że będą strzelać do rabusiów. Oni umieją chyba tylko zabijać, i za
        > to spotkała ich zasłużona kara.
        takim ludziom jak ty to nawet nie warto odpisywac bo glupota juz dawno zjadla
        ci rozum, szkoda.
    • at_work ['] 02.09.05, 18:21
      i coś w tym jest.

      Ludzi naprawdę szkoda.
      Poruszyło mnie zdjęcie matki, która straciła dzieci.

      [']

      _______________
      www.julunga.pl/
    • weronika831 Re: Tragedia Nowego Orleanu 02.09.05, 18:26
      coz przebywam obecnie w USA i tutaj ludzie sa przerazeni tym co wywolal ten
      huragan.Straszne, w ogole jest teraz jakos inaczej
      • raccoon_5 Re: Tragedia Nowego Orleanu 02.09.05, 19:10
        tak, amerykanski kontynent zyje tylko dniem dzisiejszym. Co bedzie jutro ?,
        nobody cares about it!. Dlatego widzicie so sie tu dzieje.....wiedza o
        kataklizmach natury, ale nic sie nie robi w tej kwestii. Szkoda ludzi, bo to sa
        biedni czarni, zyjacy w 80% na zasilku. Wyobrazcie sobie upal, dezorientacja
        kompletna i na dodatek aligatory zaczna ludzi pozerac....dreszcze przechodza.
        :-) pozdrawiam
    • avatary karma karma 02.09.05, 20:43

      • cracovian jaka k. karma, bucu? 02.09.05, 21:03
        czy czyms ci biedni ludzie zawinili? Czemu tak jest, ze zawsze ci najbiedniejsi
        placa za grzechy najbogatszych? "kara boska" to wytlumaczenie pol-mozgowcow...
        • folkatka Re: jaka k. karma, bucu? 02.09.05, 21:24

          Przeraza mnie to ze na naszych oczach spełnia się wizja znana do tej pory z
          powieści czy filmów s-f : blizej nieokreśona przyszłość, katastrofa, miasta
          ogarnięte anarchią:((
          • scoobunny Re: jaka k. karma, bucu? 02.09.05, 22:38
            folkatka napisała:

            >
            > Przeraza mnie to ze na naszych oczach spełnia się wizja znana do tej pory z
            > powieści czy filmów s-f : blizej nieokreśona przyszłość, katastrofa, miasta
            > ogarnięte anarchią:((

            "Ucieczka z NY" :(
    • zelazkiewicz Re: Tragedia Nowego Orleanu 03.09.05, 01:17
      Wlasnie ach ta Ameryka malo co tutaj zostalo zrobione przed huraganem, odzew w
      Usa jest mierny po a jedyne co sie tutaj zmienilo to cena paliwa - zeruja
      wszyscy na ludzkim nieszczesciu i tragedii
    • michael-florida Re: Tragedia Nowego Orleanu 03.09.05, 09:24



      Dziwi ludzi bezprawie i zlosc wsrod ludzi pozostawionych w New Orleans.
      Nikt nie zastanawia sie nad tym jak zycie tej populacji wygladalo przed
      huraganem. Otoz nie wszyscy otzymuja zapomogi rzadowe, etc. Duza czesc biedoty
      amerykanskiej zajmuje sie handlem narkotykami, prostytucja, itp.
      Podziemna ekonomia, funkcjonuje jak dobrze naoliwiona maszyna – chyba ze jakis
      kataklizm ja zalamie. Oczywiscie szkoda ludzi, ktorzy sa bez wody i jadla przez
      pare dni. Ale wielu z tych, ktorych ogladamy na zdjeciach nie funkcjonuje bez
      dziennej dawki “crack cocaine”, alkoholu, papierosow, etc. Tego czerwony krzyz
      nie rozprowadza. Nic dziwnego, wiec ze im odbija i strzelaja do helikopterow.
      Ekonomia im sie zalamala; psychika tez. Dlatego, moze i bezpieczniej byloby w
      Afryce w takiej sytuacji, czy na Sri Lance. Dlatego moja
      przepowiednia co do tych schronisk na stadionach jest raczej pesymistyczna.
      Natomiast gesty wyciagnietej reki przez ludzi z bialego, farmerskiego stanu
      Idaho, ktorzy chca zaadoptowac rodziny uchodzcow, wygladaja dla mnie wrecz jak
      material do dobrej komedii obyczajowej.
      • maruda.r Re: Tragedia Nowego Orleanu 03.09.05, 19:11
        michael-florida napisał:

        Oczywiscie szkoda ludzi, ktorzy sa bez wody i jadla przez
        >
        > pare dni. Ale wielu z tych, ktorych ogladamy na zdjeciach nie funkcjonuje bez
        > dziennej dawki “crack cocaine”, alkoholu, papierosow, etc. Tego cze
        > rwony krzyz
        > nie rozprowadza. Nic dziwnego, wiec ze im odbija i strzelaja do helikopterow.

        **************************

        Ciebie trzeba leczyć lub przynajmniej izolować.

        • lewymajowy Re: Tragedia Nowego Orleanu 03.09.05, 23:38
          na fakty nie mozna sie obrazac. niestety tak to wlasnie wyglada. marudo, moze
          nie widzales, stad twoja "chorobliwa reakcja".
    • eurocity Re: Tragedia Nowego Orleanu 03.09.05, 10:50
      Dnia 06.06.06 nastanie nowy ład na ziemi. To co się teraz dzieję jest
      zapowiedzią nadejścia nowej ery i nowego władcy całej ziemi.
      • emczy Re: Tragedia Nowego Orleanu 03.09.05, 11:35
        eurocity napisał:

        > Dnia 06.06.06 nastanie nowy ład na ziemi. To co się teraz dzieję jest
        > zapowiedzią nadejścia nowej ery i nowego władcy całej ziemi.
        a może 07.07.07 czy też 08.08.08. kurcze jakie te cyferki są fajne, nie uważasz;-)
        • tuitui Re: Tragedia Nowego Orleanu 03.09.05, 11:43
          Ludzie wy piszecie ze ktos nie reaguje na czyjs bol,
          A tu co sie dzieje wiekszosc kom to tylko gadka nie lepiej cos zrobic aby komus
          pomocy udzielic!
    • pzgreg zdjęcie nr 21 09.09.05, 20:46
      lodówkę??!!

      ok skoro cooler = lodówka
      GW = dziennikarski "ałtorytet"...
      • leosi Naga Prawda 10.09.05, 17:38
        Problem jest calkiem goly jak dupa - tylko nikt nie zaglada na zadupie
        ponizej 14 ulicy normalny bialy czlowiek nie zgaladal- bo nie chcial zginac.


        wg mapy geologicznej to wyglada to tak;
        - Morze jest wyzej niz miasto
        -jezioro za miastem jest wyzej
        - a samo miasto jest osloniete KIEPSKIEJ jakosci walami ochronnymi
        Mieszkancy miasta wiedzieli ze sa huragany i jezeli przezyli poprzednie - to
        mysleli ze przezyja i ten.

        Wg zasobnosci portfela wyglada to tak:
        - ten kto mial samochod to wyjechal bo tak nakazywaly wladze miasta
        - ten kto mial pieniadze nie budowal domu w dolinie ponizej poziomu morza
        - ten kto zyl na zasilku dla bezrobotnych, olewal wszystko
        - ten kto nie mial samochodu nie mial czym wyjechac
        - nie ma pieniedzy- i nie uzywa glowy do myslenia natomiast uwielbia sex i
        prokreacje w tym rejonie jest wielka

        wg wladz miasta
        - podali do wiadomosci informacje o nadchodzacym huraganie
        - nie interesowali sie ze biedota buduje domy na terenach zalewowych
        - kompanie ubezpieczeniowe nie dawaly ubezpieczen w ten rejon

        Huragan okazal sie wiekszy niz komukolwiek sie wydawalo
        biedota zaraz okrzyknela ze- to jest rasizm
        - bo w TV pokazuja ze czarny kradnie i rabuje sklep
        - bo bialy jest policjant i mierzy z pistoletu do czarnego zlodzieja

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka