demolca 02.09.05, 15:38 Ach ta Ameryka Na całym świecie pomagają, sugerują, nawet wojska wyślą aby stabilizować sytuację, a własnym obywatelom nie bardzo wiedzą jak pomóc. Ludzi mi tylko szkoda. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
jerry.uk Polska lepiej sobie poradzila w 1997 02.09.05, 17:10 i Ameryka jest uwazana za supermocarstwo? jak oni mogli zostawic dziesiatki tysiecy obywateli na pastwe losu? swoja droga widac jak cienka i sztuczna jest granica do bestialstwa. bandyci pojawili sie natychmiast i zaczeli palic i gwalcic. Odpowiedz Link Zgłoś
jakub_rogalski Re: Polska lepiej sobie poradzila w 1997 02.09.05, 20:41 Dziwi mnie porównanie obecnej sytuacji w USA do powodzi w Polsce w 1997r. Łatwo jest komentować działania jeśli się siedzi przed telewizorem. Ogrom działań został przecież podjęty, a że jest kroplą w morzu potrzeb..- też prawda. Katrina była prawdopodobnie największym huraganem w historii USA i każda możliwa pomoc wydaje się i prawdopodobnie jest niewystarczająca. Dziwi mnie także wrogość do społeczeństwa amerykańskiego jaka bije z sąsiednich wypowiedzi. Ludzie w obliczu problemów egzystencjalnych ujawniają wręcz zwierzęce instynkty i nie sądze by było to domeną wyłącznie amerykanów. Odpowiedz Link Zgłoś
stasia1976 Re: Polska lepiej sobie poradzila w 1997 03.09.05, 00:03 Ja sie wystdze czytac czegos takiego. Ludzie pisza o tym, ze Ameryka jest wielkim supermocarstwem a jakos nie moze sobie radzic ze swoimi problemami... i nawet, ze kraj zasluguje na to, co sie dzieje w Nowym Orleanie. Takie prozaiczne i koltunskie myslenie jest po prostu totalnie obrzydliwe. Ludzie gina, a mozecie pisac o tym, ze Polska lepiej sobie poradzila, kiedy powodzi byly w 1997? Ze Ameryka umie tylko zabijac i wiec tragedia w Nowym Orleanie jest sluszna? Czy uwazacie, ze ta mloda dziewczyna w zdjeciu jest winna? Czy sektki innych osob, ktore gina tez sa winne? Odpowiedz Link Zgłoś
opeth2 Re: Polska lepiej sobie poradzila w 1997 03.09.05, 19:04 jerry.uk napisał: > i Ameryka jest uwazana za supermocarstwo? jak oni mogli zostawic dziesiatki > tysiecy obywateli na pastwe losu? swoja droga widac jak cienka i sztuczna jest > granica do bestialstwa. bandyci pojawili sie natychmiast i zaczeli palic i > gwalcic. hey jerry. jakby glupota umiala latac bylbys kosmonauta. ameryka jest supermocarstwem i tak dalej bedzie. Odpowiedz Link Zgłoś
janusz.karek Re: Tragedia Nowego Orleanu 02.09.05, 17:55 Czy to na pewno Nowy Orlean, czy jakieś miasto w Afryce, a może białych już te grasujące bandy wszystkich wymordowały? A swoją drogą, to wydaje się że ten kraj. który chce narzucać innym swoje ponoć najwyższe standardy demokracji, w chwili jakiegokolwiek kłopotów staje się miejscem totalnego chaosu i zbydlęcenia. Czy do takich zdarzeń dochodziło u nas w czasie powodzi, albo w Azji po tsunami? Groteskowo wyglądają jakieś ich konferencje prasowe, na których napuszone babska w otoczeniu pajaców w mundurach, o czółkach myślą nie skalanych, wygłaszają ostrzeżenia że będą strzelać do rabusiów. Oni umieją chyba tylko zabijać, i za to spotkała ich zasłużona kara. Odpowiedz Link Zgłoś
cracovian Re: Tragedia Nowego Orleanu 02.09.05, 21:04 ale ukarane zostaly te napuszone baby... fajnie rozumujesz kretynie Odpowiedz Link Zgłoś
fufu-bunny Re: Tragedia Nowego Orleanu 02.09.05, 22:16 Nikt nie zasluguje na taka tragedie, dlatego nie zgadzam sie z opinia ze "za to spotkala ich zasluzona kara". To, ze prezydent Bush woli odpoczywac w Teksasie niz zajmowac sie tragedia ludzka, bylo do przewidzenia, jest w koncu drugim w historii Stanow prezydentem, ktory spedza wiecej czasu na urlopach niz w Bialym Domu. Popatrzmy natomiast nie na to jak politycy sobie nie radza, ale na pomoc przychodzaca od zwyklych ludzi. Wiele osob z okolicznych stanow przyjmuje ofiary tragedii do swoich domow, za przyslowiowego dolara, dajac im dach nad glowa, jedzenie i ubrania. Odpowiedz Link Zgłoś
meth.p Re: Tragedia Nowego Orleanu 02.09.05, 22:29 > Czy do takich zdarzeń dochodziło u nas w czasie powodzi, Owszem, ale na mniejsza skale, bo i powodz miala skale mniejsza. > albo w Azji po tsunami > ? W azji po tsunami jak najbardziej. Odpowiedz Link Zgłoś
opeth2 Re: Tragedia Nowego Orleanu 03.09.05, 19:07 janusz.karek napisał: > Czy to na pewno Nowy Orlean, czy jakieś miasto w Afryce, a może białych już te > grasujące bandy wszystkich wymordowały? > A swoją drogą, to wydaje się że ten kraj. który chce narzucać innym swoje ponoć > najwyższe standardy demokracji, w chwili jakiegokolwiek kłopotów staje się > miejscem totalnego chaosu i zbydlęcenia. > Czy do takich zdarzeń dochodziło u nas w czasie powodzi, albo w Azji po tsunami > ? > Groteskowo wyglądają jakieś ich konferencje prasowe, na których napuszone babsk > a > w otoczeniu pajaców w mundurach, o czółkach myślą nie skalanych, wygłaszają > ostrzeżenia że będą strzelać do rabusiów. Oni umieją chyba tylko zabijać, i za > to spotkała ich zasłużona kara. takim ludziom jak ty to nawet nie warto odpisywac bo glupota juz dawno zjadla ci rozum, szkoda. Odpowiedz Link Zgłoś
at_work ['] 02.09.05, 18:21 i coś w tym jest. Ludzi naprawdę szkoda. Poruszyło mnie zdjęcie matki, która straciła dzieci. ['] _______________ www.julunga.pl/ Odpowiedz Link Zgłoś
weronika831 Re: Tragedia Nowego Orleanu 02.09.05, 18:26 coz przebywam obecnie w USA i tutaj ludzie sa przerazeni tym co wywolal ten huragan.Straszne, w ogole jest teraz jakos inaczej Odpowiedz Link Zgłoś
raccoon_5 Re: Tragedia Nowego Orleanu 02.09.05, 19:10 tak, amerykanski kontynent zyje tylko dniem dzisiejszym. Co bedzie jutro ?, nobody cares about it!. Dlatego widzicie so sie tu dzieje.....wiedza o kataklizmach natury, ale nic sie nie robi w tej kwestii. Szkoda ludzi, bo to sa biedni czarni, zyjacy w 80% na zasilku. Wyobrazcie sobie upal, dezorientacja kompletna i na dodatek aligatory zaczna ludzi pozerac....dreszcze przechodza. :-) pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
cracovian jaka k. karma, bucu? 02.09.05, 21:03 czy czyms ci biedni ludzie zawinili? Czemu tak jest, ze zawsze ci najbiedniejsi placa za grzechy najbogatszych? "kara boska" to wytlumaczenie pol-mozgowcow... Odpowiedz Link Zgłoś
folkatka Re: jaka k. karma, bucu? 02.09.05, 21:24 Przeraza mnie to ze na naszych oczach spełnia się wizja znana do tej pory z powieści czy filmów s-f : blizej nieokreśona przyszłość, katastrofa, miasta ogarnięte anarchią:(( Odpowiedz Link Zgłoś
scoobunny Re: jaka k. karma, bucu? 02.09.05, 22:38 folkatka napisała: > > Przeraza mnie to ze na naszych oczach spełnia się wizja znana do tej pory z > powieści czy filmów s-f : blizej nieokreśona przyszłość, katastrofa, miasta > ogarnięte anarchią:(( "Ucieczka z NY" :( Odpowiedz Link Zgłoś
zelazkiewicz Re: Tragedia Nowego Orleanu 03.09.05, 01:17 Wlasnie ach ta Ameryka malo co tutaj zostalo zrobione przed huraganem, odzew w Usa jest mierny po a jedyne co sie tutaj zmienilo to cena paliwa - zeruja wszyscy na ludzkim nieszczesciu i tragedii Odpowiedz Link Zgłoś
michael-florida Re: Tragedia Nowego Orleanu 03.09.05, 09:24 Dziwi ludzi bezprawie i zlosc wsrod ludzi pozostawionych w New Orleans. Nikt nie zastanawia sie nad tym jak zycie tej populacji wygladalo przed huraganem. Otoz nie wszyscy otzymuja zapomogi rzadowe, etc. Duza czesc biedoty amerykanskiej zajmuje sie handlem narkotykami, prostytucja, itp. Podziemna ekonomia, funkcjonuje jak dobrze naoliwiona maszyna – chyba ze jakis kataklizm ja zalamie. Oczywiscie szkoda ludzi, ktorzy sa bez wody i jadla przez pare dni. Ale wielu z tych, ktorych ogladamy na zdjeciach nie funkcjonuje bez dziennej dawki “crack cocaine”, alkoholu, papierosow, etc. Tego czerwony krzyz nie rozprowadza. Nic dziwnego, wiec ze im odbija i strzelaja do helikopterow. Ekonomia im sie zalamala; psychika tez. Dlatego, moze i bezpieczniej byloby w Afryce w takiej sytuacji, czy na Sri Lance. Dlatego moja przepowiednia co do tych schronisk na stadionach jest raczej pesymistyczna. Natomiast gesty wyciagnietej reki przez ludzi z bialego, farmerskiego stanu Idaho, ktorzy chca zaadoptowac rodziny uchodzcow, wygladaja dla mnie wrecz jak material do dobrej komedii obyczajowej. Odpowiedz Link Zgłoś
maruda.r Re: Tragedia Nowego Orleanu 03.09.05, 19:11 michael-florida napisał: Oczywiscie szkoda ludzi, ktorzy sa bez wody i jadla przez > > pare dni. Ale wielu z tych, ktorych ogladamy na zdjeciach nie funkcjonuje bez > dziennej dawki “crack cocaine”, alkoholu, papierosow, etc. Tego cze > rwony krzyz > nie rozprowadza. Nic dziwnego, wiec ze im odbija i strzelaja do helikopterow. ************************** Ciebie trzeba leczyć lub przynajmniej izolować. Odpowiedz Link Zgłoś
lewymajowy Re: Tragedia Nowego Orleanu 03.09.05, 23:38 na fakty nie mozna sie obrazac. niestety tak to wlasnie wyglada. marudo, moze nie widzales, stad twoja "chorobliwa reakcja". Odpowiedz Link Zgłoś
eurocity Re: Tragedia Nowego Orleanu 03.09.05, 10:50 Dnia 06.06.06 nastanie nowy ład na ziemi. To co się teraz dzieję jest zapowiedzią nadejścia nowej ery i nowego władcy całej ziemi. Odpowiedz Link Zgłoś
emczy Re: Tragedia Nowego Orleanu 03.09.05, 11:35 eurocity napisał: > Dnia 06.06.06 nastanie nowy ład na ziemi. To co się teraz dzieję jest > zapowiedzią nadejścia nowej ery i nowego władcy całej ziemi. a może 07.07.07 czy też 08.08.08. kurcze jakie te cyferki są fajne, nie uważasz;-) Odpowiedz Link Zgłoś
tuitui Re: Tragedia Nowego Orleanu 03.09.05, 11:43 Ludzie wy piszecie ze ktos nie reaguje na czyjs bol, A tu co sie dzieje wiekszosc kom to tylko gadka nie lepiej cos zrobic aby komus pomocy udzielic! Odpowiedz Link Zgłoś
pzgreg zdjęcie nr 21 09.09.05, 20:46 lodówkę??!! ok skoro cooler = lodówka GW = dziennikarski "ałtorytet"... Odpowiedz Link Zgłoś
leosi Naga Prawda 10.09.05, 17:38 Problem jest calkiem goly jak dupa - tylko nikt nie zaglada na zadupie ponizej 14 ulicy normalny bialy czlowiek nie zgaladal- bo nie chcial zginac. wg mapy geologicznej to wyglada to tak; - Morze jest wyzej niz miasto -jezioro za miastem jest wyzej - a samo miasto jest osloniete KIEPSKIEJ jakosci walami ochronnymi Mieszkancy miasta wiedzieli ze sa huragany i jezeli przezyli poprzednie - to mysleli ze przezyja i ten. Wg zasobnosci portfela wyglada to tak: - ten kto mial samochod to wyjechal bo tak nakazywaly wladze miasta - ten kto mial pieniadze nie budowal domu w dolinie ponizej poziomu morza - ten kto zyl na zasilku dla bezrobotnych, olewal wszystko - ten kto nie mial samochodu nie mial czym wyjechac - nie ma pieniedzy- i nie uzywa glowy do myslenia natomiast uwielbia sex i prokreacje w tym rejonie jest wielka wg wladz miasta - podali do wiadomosci informacje o nadchodzacym huraganie - nie interesowali sie ze biedota buduje domy na terenach zalewowych - kompanie ubezpieczeniowe nie dawaly ubezpieczen w ten rejon Huragan okazal sie wiekszy niz komukolwiek sie wydawalo biedota zaraz okrzyknela ze- to jest rasizm - bo w TV pokazuja ze czarny kradnie i rabuje sklep - bo bialy jest policjant i mierzy z pistoletu do czarnego zlodzieja Odpowiedz Link Zgłoś