raku1401 DWIE ŚWIĄTYNIE PATRZNOŚĆI BOŻEJ ISTNIEJĄ!!! 06.01.06, 14:06 W Polsce mamy już DWIE Świątynie Opatrzności Bożej, w tym jedną na warszawaskiej ochocie. Pierwsza znajduje się w Mokobodach pod Siedlcami, konsekrowana w 1837 roku. Druga przy ulicy Dickensa w Warszawie, konsekrowana w 1979 roku przez ks. prymasa Stefana Wyszyńskiego. Obie zbudowano jako wypełnienie intencyjnej ustawy Sejmu Czteroletniego. Po co więc cały ten cyrk? Wygląda na to, że Kościół potrzebuje czegoś NAPRAWDE DUŻEGO. I drogiego. Odpowiedz Link Zgłoś
lavojtek Re: Państwo dofinansuje budowę Świątyni Opatrznoś 06.01.06, 14:19 wypasior napisał: > nadskakiwanie klerowi odbije się kiedyś czkawką Robienie klerowi na zlosc odbija sie czkawka od dawna :) Odpowiedz Link Zgłoś
czarnycenzor Należy eliminować krytykę myśli BożejCenzuro obudź 06.01.06, 14:20 się. Gdzie jest cenzor na Gazecie. Wypowiedzi zdecydowanej większości obrażają nasze uczucia religijne,i nasze światłe rozumy. Gazeto bierz przykład z Wirtualnej Polski i z Onetu, tam moderator katolicki nie przepuszcza takich wypowiedzi. Tylko cenzura katolicka jest moralna i niezbędna. Przecież mamy tylu utalentowanych absolwentów szkół katolickich. Na przykład: przyszli absolwenci szkoły medialnej rektora o Dyrektora z Torunia, mogliby odbywać praktyki cenzorskie na poszczególnych portalach. Byłoby to zgodne z wiernopoddańczą umową między Polską a Boskim Watykanem,podpisaną przez panią Sychocką i Skubiszewskiego. Amen. Odpowiedz Link Zgłoś
aptymista działa, Wycięła wierszyk Paczkowskiego, i pewnie 06.01.06, 14:36 wytną znowu, ale ja uparcie powtórzę: "Są dwa poważne powody/ Dla których Polska mi zbrzydła/ Za dużo święconej wody/ Za mało zwykłego mydła". Odpowiedz Link Zgłoś
uchachany Alleluja i do przodu! 06.01.06, 16:46 Precz z lewacką podkulturą! Dla ochrony Pnia Narodu ubogaćmy go cenzurą! Odpowiedz Link Zgłoś
mackie2311 Re: Państwo dofinansuje budowę Świątyni Opatrznoś 06.01.06, 15:03 NIE<NIE NIE!! NIe zgadzam sie by za moje pieniadze, z moich podatkow budowana byla monstrualna, tryumfalistyczna kiczowata swiatynia jednej z religii wyznawanych w tym, wciaz jescze wg. konstytucji neutralnym swiatopogladowo Panstwie.Niech sie katolicy dodatkowo opadatkuja, niech Radio Maryja dolozy ale jakim prawem ma to byc placone z pieniedzy PANSTWA. Odpowiedz Link Zgłoś
kozaczek3 Konkordat zapewnia,że nażarta będzie cała chlewnia 06.01.06, 15:20 Pan Osiatyński tak często i bardzo szybko biegał na mównicę, aby obronić swym piskliwym głosikiem Konkordat. Udowadniał że on nic nie będzie kosztował nasze państw. A tu tylko parę przykładów: Pensje dla: Katechetów Kapelanów,wojskowych, więziennych, w służbie celnej, w straży, w Policji itd. Kapłanów, w szpitalach, zakładach opieki. Pieniążki na uczelnie Katolickie. Finansowanie przez państwo wydziałów teologicznych na wszystkich uczelniach państwowych w kraju. Fundusz Kościelny (około 80 milionów zł) Pieniążki na Ordynariat Polowy (około 10 milionów zł) Zwolnienia podatkowe dla firm kościelnych ( ile? nikt nie wie, kwota od miliarda do dziesięciu, zależnie od tego kto liczy). Odsprzedawanie ziemi Kościołowi przes Samorządy za symboliczną złotówkę, potem tę samą ziemię Kościół odsprzedaje po cenie rynkowej nierzadko temu samemu Samorządowi. To tyle ile pamiętam tak naprędce. Amen. Odpowiedz Link Zgłoś
aricia2 Re: Państwo dofinansuje budowę Świątyni Opatrznoś 06.01.06, 19:29 Ta "świątynia" nie nakarmi głodnych polskich dzieci, więcej Boga jest w tych małych istotkach niż w murach największego kościelnego budynku! Tylko patrzec jak pieniądze w coraz większych ilościach będą znikac w kieszeni kleru. Pytam tylko czy to z bezmyślności, czy może to celowe działania? Odpowiedz Link Zgłoś
wolf_27 Dofinansować bary piwne! 06.01.06, 20:35 Tam też zagląda więcej ludzi, niż na uniwersytety czy inne stadiony. Kto to g***o zaskarży do Trybunału Konstytucyjnego? Kaczor nie. Nowy RPO też nie. Grupa posłów z lewicy? Głowy bym nie dał. Zresztą szykuje się zmiana sędziów TK, pewnie też przyjdą swoi. I wtedy już tylko tobołek na ramię, do EasyJeta i ku wolności frrrrrru! Odpowiedz Link Zgłoś
alergikpl Re: Państwo dofinansuje budowę Świątyni Opatrznoś 06.01.06, 21:18 A gdzie wyłudzone 133 mln zł brakujące w kasie Fundacji Salezjańskiej z Lublina? Odpowiedz Link Zgłoś
niesmialyfacet Re: Państwo dofinansuje budowę Świątyni Opatrznoś 06.01.06, 23:19 BEZ jaj, PIS won od kasy z podatkow na kler ku.......wa Odpowiedz Link Zgłoś
arielmoisiecyc Re: DofinansujMY budowę Świątyni OpatrznośCI BOŻEJ 07.01.06, 12:26 MA TO BYC SWIĄTYNIA EKUMENICZNA ZATEM MA ZBLIŻAĆ LUDZI RÓZNYCH WYZNAŃ ZE SOBĄ. RÓZNICE W ŚWIATOPOGLĄDZIE BYŁY PRZYCZYNĄ WIĘKSZOŚCI WOJEN NA ŚWIECIE. W ISRAELU SYNAGOGI BUDUJE SIĘ ZA PŃSTWOWE PIENIĄDZE GDYZ JEST TO KRAJ BEZ ROZDZIAŁU RELIGII OD PAŃSTWA I NICZYM NIE RÓZNI SIĘ OD PAŃSTW ISLAMSKICH W TYM ZAKRESIE GDZIE TEŻ MECZETY BUDOWANE SĄ ZA PANSTWOWE PIENIĄDZE. LEPIEJ JEŻELI SĄ MIEJSCA GDZIE MOŻNA ROZMAWIAĆ W SPOSÓB EKUMENICZNY A NIE W TAKI JAK ISRAEL ROZMAWIA Z PALESTYŃCZYKAMI CZY USA NARZUCA SWÓJ SPOSÓB ŻYCIA PODBITYM NARODOM IRAKU , AFGANISTANU . TAKI DIALOG WOLICIE??? Odpowiedz Link Zgłoś