Dodaj do ulubionych

Państwo dofinansuje budowę Świątyni Opatrzności

    • raku1401 DWIE ŚWIĄTYNIE PATRZNOŚĆI BOŻEJ ISTNIEJĄ!!! 06.01.06, 14:06
      W Polsce mamy już DWIE Świątynie Opatrzności Bożej, w tym jedną na warszawaskiej
      ochocie.

      Pierwsza znajduje się w Mokobodach pod Siedlcami, konsekrowana w 1837 roku.

      Druga przy ulicy Dickensa w Warszawie, konsekrowana w 1979 roku przez ks.
      prymasa Stefana Wyszyńskiego.

      Obie zbudowano jako wypełnienie intencyjnej ustawy Sejmu Czteroletniego. Po co
      więc cały ten cyrk? Wygląda na to, że Kościół potrzebuje czegoś NAPRAWDE DUŻEGO.
      I drogiego.
      • aptymista Re: o trzy za mało........ 06.01.06, 14:32
    • lavojtek Re: Państwo dofinansuje budowę Świątyni Opatrznoś 06.01.06, 14:19
      wypasior napisał:

      > nadskakiwanie klerowi odbije się kiedyś czkawką

      Robienie klerowi na zlosc odbija sie czkawka od dawna :)
    • czarnycenzor Należy eliminować krytykę myśli BożejCenzuro obudź 06.01.06, 14:20
      się.
      Gdzie jest cenzor na Gazecie.
      Wypowiedzi zdecydowanej większości obrażają nasze uczucia religijne,i nasze światłe rozumy.
      Gazeto bierz przykład z Wirtualnej Polski i z Onetu, tam moderator katolicki nie przepuszcza takich wypowiedzi.
      Tylko cenzura katolicka jest moralna i niezbędna.
      Przecież mamy tylu utalentowanych absolwentów szkół katolickich. Na przykład:
      przyszli absolwenci szkoły medialnej rektora o Dyrektora z Torunia, mogliby odbywać praktyki cenzorskie na poszczególnych portalach.
      Byłoby to zgodne z wiernopoddańczą umową między Polską a Boskim Watykanem,podpisaną przez panią Sychocką i Skubiszewskiego.
      Amen.
      • aptymista działa, Wycięła wierszyk Paczkowskiego, i pewnie 06.01.06, 14:36
        wytną znowu, ale ja uparcie powtórzę:

        "Są dwa poważne powody/ Dla których Polska mi zbrzydła/ Za dużo święconej wody/
        Za mało zwykłego mydła".
        • uchachany Alleluja i do przodu! 06.01.06, 16:46
          Precz z lewacką podkulturą!
          Dla ochrony Pnia Narodu
          ubogaćmy go cenzurą!
    • mackie2311 Re: Państwo dofinansuje budowę Świątyni Opatrznoś 06.01.06, 15:03
      NIE<NIE NIE!! NIe zgadzam sie by za moje pieniadze, z moich podatkow budowana
      byla monstrualna, tryumfalistyczna kiczowata swiatynia jednej z religii
      wyznawanych w tym, wciaz jescze wg. konstytucji neutralnym swiatopogladowo
      Panstwie.Niech sie katolicy dodatkowo opadatkuja, niech Radio Maryja dolozy ale
      jakim prawem ma to byc placone z pieniedzy PANSTWA.
    • kozaczek3 Konkordat zapewnia,że nażarta będzie cała chlewnia 06.01.06, 15:20
      Pan Osiatyński tak często i bardzo szybko biegał na mównicę, aby obronić swym piskliwym głosikiem Konkordat.
      Udowadniał że on nic nie będzie kosztował nasze państw.
      A tu tylko parę przykładów:
      Pensje dla:
      Katechetów
      Kapelanów,wojskowych, więziennych, w służbie celnej, w straży, w Policji itd.
      Kapłanów, w szpitalach, zakładach opieki.
      Pieniążki na uczelnie Katolickie.
      Finansowanie przez państwo wydziałów teologicznych na wszystkich uczelniach państwowych w kraju.
      Fundusz Kościelny (około 80 milionów zł)
      Pieniążki na Ordynariat Polowy (około 10 milionów zł)
      Zwolnienia podatkowe dla firm kościelnych ( ile? nikt nie wie, kwota od miliarda do dziesięciu, zależnie od tego kto liczy).
      Odsprzedawanie ziemi Kościołowi przes Samorządy za symboliczną złotówkę, potem tę samą ziemię Kościół odsprzedaje po cenie rynkowej nierzadko temu samemu Samorządowi.
      To tyle ile pamiętam tak naprędce.
      Amen.
    • aricia2 Re: Państwo dofinansuje budowę Świątyni Opatrznoś 06.01.06, 19:29
      Ta "świątynia" nie nakarmi głodnych polskich dzieci, więcej Boga jest w tych małych istotkach niż w murach największego kościelnego budynku! Tylko patrzec jak pieniądze w coraz większych ilościach będą znikac w kieszeni kleru. Pytam tylko czy to z bezmyślności, czy może to celowe działania?
    • wolf_27 Dofinansować bary piwne! 06.01.06, 20:35
      Tam też zagląda więcej ludzi, niż na uniwersytety czy inne stadiony.

      Kto to g***o zaskarży do Trybunału Konstytucyjnego? Kaczor nie. Nowy RPO też nie. Grupa posłów z lewicy? Głowy bym nie dał. Zresztą szykuje się zmiana sędziów TK, pewnie też przyjdą swoi. I wtedy już tylko tobołek na ramię, do EasyJeta i ku wolności frrrrrru!
    • alergikpl Re: Państwo dofinansuje budowę Świątyni Opatrznoś 06.01.06, 21:18
      A gdzie wyłudzone 133 mln zł brakujące w kasie Fundacji Salezjańskiej z Lublina?
    • niesmialyfacet Re: Państwo dofinansuje budowę Świątyni Opatrznoś 06.01.06, 23:19
      BEZ jaj, PIS won od kasy z podatkow na kler ku.......wa
    • arielmoisiecyc Re: DofinansujMY budowę Świątyni OpatrznośCI BOŻEJ 07.01.06, 12:26
      MA TO BYC SWIĄTYNIA EKUMENICZNA ZATEM MA ZBLIŻAĆ LUDZI RÓZNYCH WYZNAŃ ZE SOBĄ.
      RÓZNICE W ŚWIATOPOGLĄDZIE BYŁY PRZYCZYNĄ WIĘKSZOŚCI WOJEN NA ŚWIECIE.
      W ISRAELU SYNAGOGI BUDUJE SIĘ ZA PŃSTWOWE PIENIĄDZE GDYZ JEST TO KRAJ
      BEZ ROZDZIAŁU RELIGII OD PAŃSTWA I NICZYM NIE RÓZNI SIĘ OD PAŃSTW ISLAMSKICH W
      TYM ZAKRESIE GDZIE TEŻ MECZETY BUDOWANE SĄ ZA PANSTWOWE PIENIĄDZE.
      LEPIEJ JEŻELI SĄ MIEJSCA GDZIE MOŻNA ROZMAWIAĆ W SPOSÓB EKUMENICZNY
      A NIE W TAKI JAK ISRAEL ROZMAWIA Z PALESTYŃCZYKAMI CZY USA NARZUCA SWÓJ SPOSÓB
      ŻYCIA PODBITYM NARODOM IRAKU , AFGANISTANU . TAKI DIALOG WOLICIE???

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka