Dodaj do ulubionych

Ziobro łagodniejszy dla drobnych przestępców

26.01.06, 13:01
Dzisiaj na Gazeta.pl Ziobro nie zchodzi z tapety. Ten news przynajmniej
przynosi coś dobrego. Widać, że nasz minister ma jednak szerszy program, niż
zapudłowanie każdego, kto się nawinie pod rękę.

---
www.kurczeblade.pl
Obserwuj wątek
    • nazgul7 Ziobro łagodniejszy dla drobnych przestępców 26.01.06, 13:03
      Jedna uwaga, Panie Ministrze - niedoszły, niedouczony prokuratorze: areszt
      stosuje Sąd, a wpływ Ministra na postanowienia sądów w konkretnych sprawach
      jest żaden. Równie dobrze Minister mógłby przedstawić nowe założenia w
      dziedzinie ustalania ładnej pogody ... Co wystąpienie, to śmiech na
      sali ...
      • taziuta Re: Ziobro pod publiczkę! :-) 26.01.06, 13:19
        To jest to w czym celują pisiorki. Pozorowana działalność pod publiczkę :-)

        nazgul7 napisał:

        > Jedna uwaga, Panie Ministrze - niedoszły, niedouczony prokuratorze: areszt
        > stosuje Sąd, a wpływ Ministra na postanowienia sądów w konkretnych sprawach
        > jest żaden. Równie dobrze Minister mógłby przedstawić nowe założenia w
        > dziedzinie ustalania ładnej pogody ... Co wystąpienie, to śmiech na
        > sali ...
        • block-buster Ziobro-jak zwykle belkot.I jak zwykle bez sensu. 26.01.06, 13:25
          Minister resortu nie ma przelozenia na aresztowania.Zadnego.Nawet
          posredniego.Od tego jest sedzia.Ale tak jest,jak ministrem zostaje slaby
          absolwent prawa BEZ ZADNEGO doswiadczenia jako prokurator,sedzia,czy adwokat.I
          wtedy sa igrzyska dla gawiedzi,bo specjalisci drwia z tego zalosnego
          populisty,ktory o prawie wie tyle,co przecietny zbieracz zlomu...
          • gsm23 Re: Ziobro-jak zwykle belkot.I jak zwykle bez sen 26.01.06, 13:28
            Sędzia tylko zatwierdza albo odrzuca. A o tymczasowy arteszt wnioskuje
            prokurator. Jeżeli prokurator nie będzie wnioskował- zobligowany
            rozporządzeniem- sędzia nie będzie miał czego zatwierdzać.
          • manhu Re: Ziobro-jak zwykle belkot.I jak zwykle bez sen 26.01.06, 13:43
            To ty bredzisz, pomyliłeś Polskę z państwem prawa!

            Owszem minister ma bardzo dużo do powiedzenia, zmienia się władza i sędziowie od razu wiedzą, czy do pierdla posłać Kluskę czy np. Rywina, czy umorzyć sprawę grupy trzymającej władzę czy nie, czy nękać Siemiątkowskiego czy nie. Jak pamiętasz za SLD Gudzowaty wygrał proces z Kaczyńskim, teraz Kamiński zaatakował Gudzowatego, Kulczyka, Krauzego, a ci bezczelnie się odgrażają. Cóż SLD już nie rządzi i ja bym siedział cicho na ich miejscu. Sędziowie będą sobie przerzucać tę sprawę jak gorący kartofel.
          • miss.take Re: Ziobro-jak zwykle belkot.I jak zwykle bez sen 26.01.06, 14:20
            block-buster napisał:

            > wtedy sa igrzyska dla gawiedzi,bo specjalisci drwia z tego zalosnego
            > populisty,ktory o prawie wie tyle,co przecietny zbieracz zlomu...

            Odczep ty sie od Ministra Dorna!!
            To, ze ma pseudonim "Zelazny Ludwik" to za malo, zeby go nazwac "przecietnym
            zbieraczem zlomu".
            • oregano Re: Ziobro-jak zwykle belkot.I jak zwykle bez sen 26.01.06, 14:32
              ale cheba o Ździebro chodziło w tej rozmowie, a nie o Durnia...
            • gacekemdk Re: Ziobro-jak zwykle belkot.I jak zwykle bez sen 26.01.06, 14:43
              Zgoda: on jest nieprzeciętnym zbieraczem złomu. Ale co ma Dorn do tego artkułu?
          • matol13 Re: Ziobro-jak zwykle belkot.I jak zwykle bez sen 26.01.06, 14:38
            A Ty specjalności gdzie nabierałeś? na Targówku, czy raczej w Pipid...ę?
            Kloniku?
            • gacekemdk Re: Ziobro-jak zwykle belkot.I jak zwykle bez sen 26.01.06, 14:45
              O, odezwał się matoł i jak zwykle bez związku z tematem. No na taki nick trzeba
              ciągle pracować.
          • pulemiot37 Re: Ziobro-jak zwykle belkot.I jak zwykle bez sen 26.01.06, 17:03
            I co z tego ,że bez doświadczenia i wiedzy.. to typowe BMW /bierny, mierny,
            wierny!!!/ To wystarczy.. jak widać...
          • stanmarc Re: Ziobro-jak zwykle belkot.I jak zwykle bez sen 26.01.06, 19:59
            Mowisz: "belkot i bez sensu". Przeczytaj jeszcze raz swoj post - to jest
            wlasnie belkot i bez sensu. Ktytykowac jest latwo. Jestem ciekaw jakie sa twoje
            propozycje. Jezeli takowe posiadasz w danym temacie to nalezalo by je
            przedstawic i moglbys sie nauczyc jak sie polemizuje z opiniami zktorymi np.
            sie nie zgadzamy. Inaczej takie krytykanctwo to jest wlasnie przyklad "belkotu
            bez sensu".
    • alkud PiSofobia? 26.01.06, 13:08
      > Dzisiaj na Gazeta.pl

      od wyborow przegranych przez partię Gazety Wyborczej (tj. PO)
      temat PiSu a raczej PISOFOBIA to pewna norma w tej gazecie :>

      ISLAM KURAN-ET-KERIM EUROPA
      religiapokoju.blox.pl/
      • kurczeblade.pl Re: PiSofobia? 26.01.06, 13:24
        > PISOFOBIA to pewna norma w tej gazecie

        Jest coś na rzeczy, przyznaję, choć sam zwalczam PiS.

        ---
        www.kurczeblade.pl
      • taziuta GW gazetą dla myślących! A alkud masochistą! :-) 26.01.06, 13:29
        Co ty tutaj robisz, biedaku? Jak ty się musisz źle czuć w naszym towarzystwie!
        Współczucie, szczerze! :-)

        alkud napisał:
        Re: PiSofobia?
        > > Dzisiaj na Gazeta.pl
        >
        > od wyborow przegranych przez partię Gazety Wyborczej (tj. PO)
        > temat PiSu a raczej PISOFOBIA to pewna norma w tej gazecie :>
        • alkud GW gazetą dla myślących... inaczej 26.01.06, 13:46
          j/w

          GW tym różni się od Naszego Dziennika, że udaje obiektywną

          ISLAM KORAN EUROPA
          religiapokoju.blox.pl/
          • oregano Re: GW gazetą dla myślących... inaczej 26.01.06, 14:28
            a Nasz (wasz) Dziennik udaje prasowe ramię Rydza. udaje skutecznie i przekonująco
    • wxwx Ziobro łagodniejszy dla drobnych przestępców 26.01.06, 13:09
      Gdzie tu konsekwencja i rozsądek? Najpierw wprowadza się przepisy o występku o charakterze chuligańskim , za który ustawowo tylko w wyjątkowych wypadkach można orzekać karę pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary, a potem mówi się o łagodzeniu polityki aresztowej. Czyli sprawca znieważenia innej osoby publicznie , bez żadnego powodu pójdzie siedzieć na krótkoterminową karę pozbawienia wolności , a sprawca łapownictwa biernego lub czynnego , o na taki przykład się MS powołał , nie zostanie tymczasowo aresztowany , a następnie otrzyma karę pozbawienia wolności w zawieszeniu. Bzdury i niekonsekwencje.
    • halfliner Szykuje miejsce dla przeciwników politycznych? 26.01.06, 13:35
    • piglowacki A o czystkach w P. Apelacyjnej w Krakowie cisza! 26.01.06, 13:43

      GW mimo kilku dzisiejszych tekstów o Zi0br0 "umknęła" sprawa czystek w
      Prokuraturze Apelacyjnej w Krakowie. W kontekście niedawnego info, że główne
      wątki śledztw MAFII PALIWOWEJ prowadzonych w Krakowie dotyczą spraw i osób (ach
      ten ZChN i inne … w AWS) z lat 1998-2002 wstawienie PiSowskiego janczara Giemzy
      na szefa Krakowskiej Prokuratury Apelacyjnej nie powinna być zaskoczeniem.

      Czy min. Zi0br0 nadal próbuje zachować urobek medialny PORAŻONEJ KOMISJI ds.
      NIE WYJAŚNIENIA SPRAWY ORLEN-u i wprowadzić śledztwa na „właściwe tory”?


      Rzeczpospolita: „Nowy szef pod Wawelem” (26-01-06)
      www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060126/kraj/kraj_a_7.html

      „ Czy dostał awans za wierność Lechowi Kaczyńskiemu” ….

      …”Decyzję ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry o odwołaniu Słupika
      przywiózł wczoraj po południu do Krakowa prokurator krajowy Janusz Kaczmarek.
      Już wczoraj Giemza (który do tej pory pracował w Prokuraturze Krajowej) przejął
      obowiązki szefa prokuratury.

      - Wszyscy jesteśmy zdenerwowani, choć o planowanej zmianie szefa mówiło się od
      dawna - mówi nam jeden z krakowskich prokuratorów. - Naszym szefem zostaje
      człowiek, który bezkrytycznie wykona każde polecenie z góry.”…

      …”Zbigniew Wassermann jako prokurator krajowy i Lech Kaczyński, jako minister
      sprawiedliwości, powołali Giemzę w 2000 r. do specjalnego zespołu prowadzącego
      śledztwo przeciwko dziennikarzom "Rz". Człowiek, który kierował wydziałem
      antymafijnym, miał się dowiedzieć, kto inspirował dziennikarzy do napisania
      śledczego tekstu o braciach Kaczyńskich.”….

      …”Za pracę w tym zespole w ostatnim dniu urzędowania Lech Kaczyński awansował
      Giemzę do Prokuratury Krajowej, co dawało mu wysoką pensję i nieusuwalność ze
      stanowiska. To była kompromitacja prokuratury - mówił latem 2001 r. o pracach
      zespołu minister Stanisław Iwanicki, następca Kaczyńskiego….. Przez ostatnie
      lata Giemza zajmował się nadzorowaniem śledztw przeciwko mafii paliwowej.”…

      …”Jak okazało się wczoraj wieczorem, rezygnację ze stanowiska złożył również
      szef krakowskiej Prokuratury Okręgowej Wacław Wiechniak. Jak powiedział PAP,
      zrobił to ze względów osobistych.”…

      - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

      Więcej dokonaniach Zi0br0 tutaj:
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=33525212&v=2&s=0

    • krzych.korab Re:Dziennie 5x5 zł= 25x25 dni=625 zł.Nie medialni 26.01.06, 14:26
      złodzieje.Prasa nie napisze. Panie Ziobro od rzemyczka do koniczka.Nie uczono
      Pana ?.
    • oregano Re: Ziobro łagodniejszy dla drobnych przestępców 26.01.06, 14:26
      ciekawe, jak będzie wyglądała lista "lżejszych" przestępstw??
    • sebastiannos Brawo Ziobro:) 26.01.06, 14:39
      Przy całej mojej niechęci do tego Rządu- gratuluje świetnego pomysłu:)
      • wxwx Re: Brawo Ziobro:) 26.01.06, 14:54
        Jeśli to nie nazbyt uciążliwe ,to mam uprzejmą prośbę , byś uzasadnił twierdzenie o świetności tego pomysłu. Bowiem ja niczego poza próbami ręcznego sterowania prokuraturą nie dostrzegam. A tego za świetne uznać nie mogę.
        • dryo Re: Brawo Ziobro:) 26.01.06, 17:45
          Może konkretne rozwiązania Ziobro nie są najlepsze, ale to chyba jedyna osoba w
          tej partii o która moim zdaniem przynajmniej patrzy w dobrym* kierunku.
          Przynajmniej mi się pięści nie zaciskają, jak czytam co wymyśla.




          * - "dobry" jest moim subiektywnym odczuciem.
    • doopa1 I BARDZO DOBRZE 26.01.06, 15:18
      Widać, że facet myśli bo tak właśnie powinno być. Za bzdury nie powinno się
      stosować aresztu a jak już to krótki i tylko w uzasadnionych przypadkach a
      recydywę to przymykać konkretnie a nie wypuszczać z powodu "złego stanu
      zdrowia". Taka jedna szuja powiedziała mu kiedyś publicznie "pan jest zerem" -
      teraz to "zero" się wykaże myśleniem.
      • fidonga75 Re: I BARDZO DOBRZE 26.01.06, 15:48
        doopa1 ma rację. Za bzdury nie sadzać, a bandziorów sadzać i nie wypuszczać.
        Proste i logiczne. Może i odręczne, ale jeśli inaczej się nie da, to dobre i
        to. Inaczej zawsze będzie tak, że bandziorów wypuszczają a ludzi którzy z
        jakichś względów popadli w kolizję z prawem, ale są porządnymi ludźmi (a im też
        się przecież trafiają np. wypadki itd.) wsadzają między morderców.
        Poza tym bandzior poradzi sobie w więzieniu, a dla przyzwoitego człowieka jest
        to hańba, a też nie umie się bronić.
        Brawo Minister!!!
        • scoia Re: I BARDZO DOBRZE 26.01.06, 15:52
          To nawet nie jest proba recznego sterowania prokuratura. Do tego teoretycznie
          ma prawo jako prokurator generalny. To bardziej proba wplywania na niezawislosc
          sedziowska, bo prokurator to moze sobie zlozyc wniosek o stosowanie
          tymczasowego aresztowania, ale i tak decyzja w tym wzgledzie bedzie nalezala do
          sadu.

          Rzeczywiscie. Brawo minister.
        • wxwx Re: I BARDZO DOBRZE 26.01.06, 16:04
          w takim razie ponawiam pytanie , dlaczego ten sam minister chce zmienić kodeks karny tak , by za przestępstwo o charakterze chuligańskim, a takim może być znieważenie kogoś publicznie bez powodu orzekać tylko kary pozbawienia wolności bez warunkowego zawieszenia , które ma być zstosowane w wyjątkowych wypadkach? Czy Emeś sądzi , że prokuratorzy i sędziowie nie mają zdrowego rozsądku przy stosowaniu aresztu? I czy nie wie , że wytyczne byłyby dobre , gdyby sprawy były identyczne? A nie ma nigdy dwóch identycznych stanów faktycznych ?
      • michalw4 Odwrotnie niż Kaczyński 26.01.06, 16:06
        > Widać, że facet myśli bo tak właśnie powinno być. (...)

        Tyle, że Kaczyński jak był MS to zmuszał prokuratorów do nadużywania aresztów.
        Bez sensu jest narzucanie "polityki aresztowej" - są dokładnie określone
        sytuacje kiedy powinno się stosowac areszt i każda prokuratura powinna sama
        decydować, czy zastosować czy nie w konkretnej sytuacji. A już z góry ustalanie,
        że maksimum to 2 tygodnie jest zupełnym idiotyzmem. Ziobrowi już chyba brakuje
        tematów do konferencji prasowych...
      • zygmund Re: I BARDZO DOBRZE 28.01.06, 09:17
        Czlowieku - mylisz areszt z wiezieniem. Aresztu nie stosuje sie "za cos"
        tylko "po cos". Nawet w tym artykule jest wyjasnione czym te dwie rzeczy sie
        roznia. Areszt w normalnym kraju jest po to, żeby podejrzany nie falszowal
        dowodow, nie namawial swiatkow itp.
    • sayitagain Re: Ziobro łagodniejszy dla drobnych przestępców 26.01.06, 16:58
      W zapowiedziach min. Ziobro jest mocny. Prawie codziennie coś zapowiada.
    • kres_ludzkosci czyja racja jest twoja racja? 26.01.06, 17:23
      'aresztowanie jest najbardziej dolegliwym ze środków zapobiegawczych i powinno
      być stosowane racjonalnie'

      wedle czyich racji?

      slowskowyt.blox.pl
    • leszek_e Re: Ziobro łagodniejszy dla drobnych przestępców 26.01.06, 17:41
      Gdyby Pan Minister lepiej zdał egzamin prokuratorski, to by wiedział, że
      obowiązujące prawo umożliwia w pełni takie działanie oraz, że tymczasowe
      aresztowanie nie jest żadną karą a tylko środkiem mającym zapewnić prawidłowy
      przebieg postepowania. To m.in. guru pana ministra - Kaczyński w wersji
      ministerialnej zdecydowanie promował atosowanie aresztu jako surogatu kary.o
    • dialog Ukłon do koalicjantów z Samoobrony? 26.01.06, 17:58
      Decyzja dzięki której Samoobrona nie trafi za kratki?
    • uu1 Re: Ziobro łagodniejszy dla drobnych przestępców 26.01.06, 18:04
      > Zbigniew Ziobro przedstawił na konferencji prasowej nową politykę aresztową i
      procedury dotyczące środków zapobiegawczych.
      Ta myśl jest równie śliczna jak polszczyzna w której została wyrażona.
    • mario.osh tym razem plus dla ziobra 26.01.06, 18:37

    • rakunica A moze by wzorem Kanady 26.01.06, 18:39
      (...)Dodał, że np. nie widzi potrzeby aresztowania na trzy miesiące lekarza czy
      policjanta złapanego na gorącym uczynku przy braniu drobnej łapówki. "Tu
      wystarczy aresztowanie krótkotrwałe, dwutygodniowe. Może ono zmobilizować
      prokuraturę, by wszystkie dowody zebrała w krótkim czasie i by szybko doszło do
      procesu" - powiedział Ziobro.(...)

      W Kanadzie przestepca zlapany na goracym uczynku (np. nozownik z nocnego klubu
      lub sprawca wypadku samochodowego) po natychmiastowym aresztowaniu na drugi
      dzien staje juz przed sadem. Dzieje sie tak kiedy sa swiadkowie i nie ma
      watpliwosci. Nie ma powodow dwutygodniowego sprawdzania (powiazania? plecy?
      stanowisko przestepcy?) - prawo powinno byc szybkie i skuteczne. Sciganie
      zbrodniarzy i przestepcow to nie ciepla posadka, to ciezka i odpowiedzialna
      sluzba. Kto sie nie nadaje - powinien isc kozy doic - a jesli i tu sie nie
      sprawdzi - do zamiatania chodnikow. A jesli i tu sie nie sprawdzi - z czapka
      pod siedzibe SLD/PO/itp.

      Szybkosc jest bardzo wazna. Ogolnie zgadzam sie z Ziobra. Powodzenia w
      robieniu porzadkow w chlewie.

      Anna Kozlowska
      • uu1 Re: A moze by wzorem Kanady 26.01.06, 18:51
        > Szybkosc jest bardzo wazna. Ogolnie zgadzam sie z Ziobra. Powodzenia w
        > robieniu porzadkow w chlewie.
        Mieszkasz w chlewie czy to ogląd z daleka?
      • wxwx Re: A moze by wzorem Kanady 26.01.06, 19:30
        Tak się składa , że dość dobrze znam ten - tu cytuję " chlew ". Nie ma on specjalnego wyboru, bowiem niestety nie może opierać się on na zasadach prawa anglosaskiego , tylko raczej na zasadach prawa niemieckiego i francuskiego,aktualnie z domieszką prawa z czasów realnego socjalizmu bo taka w Polsce obowiązuje procedura karna. Domieszką jest ostatnia zmiana w zakresie trybu przyspieszonego. Trzeba więc zmian systemowych , a nie doraźnych , durnowatych wytycznych, które nie mają nic wspólnego z niezależnością prokuratury i niezawisłością sądów. I jeszcze jedno w RP , obowiązuje już tryb nakazowy , tryb uproszczony , dobrowolne poddanie się karze i znakomita większość spraw karnych rozpoznawana jest w rozsądnym terminie. Ale oczywiście lepiej wykonywać populistyczne gesty niż , w sposób rzetelny poznać realia.
    • op.1 To jest siła demokracji ! 26.01.06, 19:06
      Ludzie głosują na niedouków, którzy kariery nie zrobili i poszli do polityki krzyczeć populistyczne hasła. Potem tacy zwycięzcy biorą się za "usprawnianie" systemu. A w szambie polityki, gdzie wszyscy się obrzucają komptentne osoby nigdy nie zostaną docenione ani wyeksponowane - taka mądrość społeczna.
      • starduster Re: To jest siła demokracji ! 26.01.06, 21:56
        Idealnie scharakteryzowałeś panią Piwnik...
        Nic dodać nic ująć...,
    • polski_murzyn Bo każdy w tym kraju jest drobnym przestępcą.n/t 26.01.06, 19:17
      • obseerwator min.zero jest wyjątkowym manipulatorem 26.01.06, 19:25
        pomijam słuszne uwagi wksazane wyżej, że o tymczasowym aresztowaniu decyduje
        wyłącznie sąd. ale zwróćcie uwagę na celową manipulację, jakiej dopuszcza
        sięmin. zero:
        "W przypadku najcięższych przestępstw minister Ziobro zapowiada natomiast
        zaostrzenie polityki aresztowej. Oświadczył, że zatwardziali przestępcy będą
        przebywać w areszcie do czasu wydania prawomocnego wyroku. Wskazał, że
        długotrwały areszt tymczasowy będzie też stosowany w sprawach, w których
        zachodzi uzasadniona obawa przed matactwem i próbą wpływania oskarżonego na
        świadków."
        z tego tekstu wynika, że dzisiaj nie stosuje się aresztu wobec podejrzanych o
        najcięższe przestępstwa, albo gdy zachodzi obawa matactwa. dopiero jak szefyr
        zrobił konferencję prasową to sądy zaczną stosować areszty, tak jakby do
        dzisiaj nie stosowano wielotniego czasami aresztu wobec podejrzanych o
        zbrodnie. jak można tak manipulować . co za dno.
        • uu1 Re: min.zero jest wyjątkowym manipulatorem 26.01.06, 19:47
          "Jeden u nas przyzwoity człowiek - prokurator. Ale prawdę mówiąc to i on
          świnia". To napisał dawno temu pewien pan.
          • obseerwator Re: min.zero jest wyjątkowym manipulatorem 26.01.06, 19:54
            nawet wiem, który pan :)
            • uu1 Re: min.zero jest wyjątkowym manipulatorem 26.01.06, 20:18
              Tak, właśnie ten. :-)
    • polonif No i dobrze!!! 26.01.06, 20:19
      Dobrze, tylko,ze to jest teoria... powinni wziażc sie za tych Prokuratorow
      ktorzy co chwila przedluzaja juz nawet do trzech lat sledztwa!!!! Im jest
      wygodnie przedluzac i teraz powinni zdac relacje kto ile zrobil w ciagu
      trzymania osoby aresztowanej!!!Chyba wiekszosc Prokuratorow starcilaby wowczas
      prace!!!! Muszą chyba stolki za to poleciec bo inaczej to sie tak predko nic
      nie zmieni Panie Ministrze!!!
      • wxwx Re: No i dobrze!!! 26.01.06, 20:31
        Z przykrością informuję , że maksymalny okres tymczasowego aresztowania do chwili wydania wyroku przez sąd pierwszej instancji wynosi 2 lata. Przedłużenie tego okresu może nastąpić tylko w szczególnych wypadkach ściśle określonych ustawowo. Więc twierdzenia o nagminnie stosowanych aresztach , które trwają do trzech lat jest gołosłowne. I jeszcze jedno to nie prokuratorzy przedłużają tymczasowe aresztowanie , tylko sąd...I ma prawo do odmiennnych od prokuratora wniosków.
        • polonif A ja z przykroscia swteirdze,ze... 26.01.06, 22:22
          A ja z przykroscia musze stwierdzic,ze jest w Polsce wiele przypadkow gdzie po
          ponad 2 latach spedzonych w areszcie nawet jeszcze nie dochodzi do wniosku
          oskarzenia!!!! owszem sad przedluza areszty na wniosek Prokuratora ale gdyby
          nie przedluzyl bierze odpowiedzialnosc na siebie i musi sie ze swojej decyzji
          tlumaczyc. Poza tym w pratyce wyglada to tak,ze rzuca sie na stol kilka tomow
          akt i ma sie chwilke na zapoznaie sie z nimi co w pratyce jest niemozliwe i w
          rezultacie w ogole ich nie czyta!!! przedluza sie sie areszty niczym tak samo
          latwo niczym otrzymanie parawki w podstawowce od nauczyciela!!! Poza tym
          najbardziej irytujacy jest fakt,ze pod haslem "obawa matactwa" kryc sie moze
          bardzo wiele a niestety kryje sie .....pojscie na latwizne bo dla Prokuratury
          najlatwiej jest kogos zlamac trzymajac w nieludzkich warunkach bo po co
          przesluchiwac i szukac dowodow jak mozna je otrzymac wlasnie w taki sposob a
          gdy osoba juz jest na skraju wytrzymania to otrzymuje sie od Praokuratora
          propozycje...."przyznajesz sie to wychodzisz nie to siedzisz dalej" i to ma
          sie nazywac "wspolpraca" ...Sadzicie moze,ze Prokuratura darzy do prawdy???Wg
          mnie absolutnie oni darza do premii! bo przeciez za kazdego areszwowanego maja
          ponoc sowite wynagordzenie!!!!
          • wxwx Re: A ja z przykroscia swteirdze,ze... 26.01.06, 23:22
            To może odrobina liczb bezwzględnych wziętych z Ministerstwa. W skali kraju w pierwszym półroczu 2005 roku było 149 osób aresztowanych , dla których ten środek trwał na etapie postępowania przygotowawczego od 12 do 24 miesięcy. Na około 10.000 osób pozostających w warunkach aresztu. Więc skąd te ogólniki o wielu sprawach...??? Ponad 24 miesiące trwał areszt w stosunku do dwóch tylko osób w skali kraju. Więc dośc już może tych obiegowych opinii.
        • polonif No i oczywiscie przykladem sa Panowie z makro!!! 26.01.06, 22:26
          No i oczywiscie sa przykladem Panowie z Makro Cash'u...podejrzani o napad byli
          trzymani ponad 30 miesiecy z czego...zostali uniewinnieni!!!! Prokuratura
          katowicka tlmaczyla ,ze maja "silne dowody" co w rezultacie te silne dowody
          doprowadzily do uniewinnienia!!!! A jak zostali uniewinnieni to prokuratura
          powiedziala,ze "nie bedziemy komantowali wyroku" to samo mowi przez sie!!!
          powinni tam tak poleciec stolki,ze w rezultacie wiekszosc kadry powinno sie
          wymienic!!!!!!!!!Ciekaw jestem tylko jak tam inne sledztwa przebiegaja bo
          wydaje mi sie,ze chyba podobnie!!!!
          • wxwx Re: No i oczywiscie przykladem sa Panowie z makro 26.01.06, 23:25
            O przepraszam , to były dane z 2003 roku , w I pólroczu 2005 roku było ich 4. A tych siedzących od roku do dwu lat 90. Pomyłka w rubryczkach.
            • polonif Oj to masz zle dane!!! 26.01.06, 23:39
              oj to masz zle dane!!!ja akurat w areszcie bywam raz w meisiacu z pewnego
              wzgledu(nie mysl,ze mam jakies zarzuty) i wiem,ze tam jest dzisiatki osob co
              przebywaja ponad rok w samym jednym areszcie a ze sa przypadki gdzie facet
              jest ponad 5 lat !!!! wiec chyba to byly jakies zle dane bo mnie intersuje nie
              teoretyka a praktyka!!
              • wxwx Re: Oj to masz zle dane!!! 26.01.06, 23:51
                Zródlo jest na stronie ministerstwa sprawiedliwości. Dane dotyczą postępowań przygotowawczych. Polecam lekturę. Bo chyba nie sugerujesz , że Emeś zmyśla?
                • polonif Prezczytaj co pisze pod tabelka 27.01.06, 00:19
                  przeczytaj co pisze pod tabelka a nasza polemika sie wyjasni!!!



                  a) W niniejszych informacjach nie przedstawia się liczby osób, wobec których
                  zastosowano środki zapobiegawcze ogółem w Polsce, a tylko te, co do których
                  zastosowania wniosek zgłosił
                  prokurator. Podkreślić to należy z tego względu, że wnioski w tym zakresie
                  zgłasza również sąd, a także dlatego, że jest to faktycznie ewidencja spraw w
                  prokuraturach, spośród których
                  sąd zastosował określone środki zapobiegawcze, a nie liczba osób, wobec których
                  zastosowano te środki. Stan ewidencyjny - to nie jest faktyczna liczba osób,
                  które przebywają w
                  aresztach tymczasowych, lecz efekt dokonywanych obliczeń w prokuraturach.


      • uu1 Re: No i dobrze!!! 26.01.06, 20:31
        A jakby tak kilku dla przykładu rozstrzelać?
        • prok1 Re: No i dobrze!!! 26.01.06, 21:17
          Zastosowanie aresztu na dwa tygodnie jest bez sensu bo zgodnie z aktualnie
          obowiązującym kpk prokurator powinien skierować akt oskarżenia do sądu własnie
          na dwa tygodnie przed upływem terminu tymczasowego aresztowania,
          niezależnie od tego trzeba jednak pamiętać, iz prokuratura jest instytucja
          hierarhiczna i prokurator generalny ma święte prawo wydac dla podległych sobie
          prokuratorów wytyczne dotyczące polityki aresztowej.
          • uu1 Re: No i dobrze!!! 26.01.06, 21:24
            iz prokuratura jest instytucja
            > hierarhiczna i prokurator generalny ma święte prawo wydac dla podległych sobie
            > prokuratorów wytyczne dotyczące polityki aresztowej.
            Pomijąjąc fakt, że określenie "polityka aresztowa" jest potworkiem językowym, że
            areszt stosują sądy (na wniosek prokuratur), to facecik na stanowisku ministra
            ma mgliste pojęcie o tym, czym usiłuje kierować. Takie nominacje utwierdzają
            mnie w przekonaniu, że zasada bmw została zastąpiona zasadą msd. A to już mnie
            martwi.
            • starduster Re: No i dobrze!!! 26.01.06, 21:47
              Błyszczysz erudycją i wyjątkowym blaskiem...A kogo mają zamiar rozstrzelać..Rydzyka ..
              bo nie kumam..a to wróg publiczny nr 1....rozstrzelać...
              • uu1 Re: No i dobrze!!! 26.01.06, 21:53
                Nie napisałem, że mają. Zapytałem tylko nieśmiało czy nie byłoby dobrze, żeby
                kilku rozstrzelać - prokuratorów oczywiście. To w nawiązaniu do tekstu o
                stołkach i prymitywnym widzeniu spraw.
                PS. Ja nie mam w nicku <stella>.
                • starduster Re: No i dobrze!!! 26.01.06, 22:07
                  No ale jak leci to rozstrzeliwał swoich przeciwników ustrój "dobrobytu i sprawiedliwości" np Fieldorfa....a kogo ten Ziobro postawił pod "stienku"
                  samych "sprawiedliwych"...
                  A zastrzeli bo zabierze śmieciom emerytuy...
                  • uu1 Re: No i dobrze!!! 26.01.06, 22:37
                    Obawiam się, że rozrzut tematyczny Twoich postów przekracza moją zdolność
                    percepcji. I z całą pewnością dzieli nas cała epoka. Doranoc.
                    • starduster Re: No i dobrze!!! 26.01.06, 22:43
                      Wreszcie powiedziałeś...coś prawie mądrego...
    • neiden Re: Ziobro łagodniejszy dla drobnych przestępców 26.01.06, 21:17
      jestem zdziwionny ze mamy w polsce system gdzie mozna zamknac podejzanego na
      kilka tygodni nie majac dowodow jezeli prokurator nie posiada sto procetowych
      dowodow to nie powinno byc aresztowania wuglada na to ze mamy w polsce prawa
      wpowadzone przez okupantow carskich,austryjackich ,niemieckich. ziobro powinien
      przystosowac prawo w polsce do krai zachodnich zamykanie bez dowodow to kraje
      trzeciego swiata. a morze my jestesmy tym swiaten.
      • sternsternhard Re: Ziobro łagodniejszy dla drobnych przestępców 27.01.06, 04:52
        neiden napisał:

        > jestem zdziwionny ze mamy w polsce system gdzie mozna zamknac podejzanego na
        > kilka tygodni nie majac dowodow

        ooo. gdzie mamy taki system?
        tzn w której części Polski? Bo w tej w której obowiązuje kpk tak nie jest.
      • mn7 coś Ci się pomyliło 27.01.06, 12:23
        neiden napisał:

        > jestem zdziwionny ze mamy w polsce system gdzie mozna zamknac podejzanego na
        > kilka tygodni nie majac dowodow

        Nie, nie ma takiego syatemu. Warunkiem złożenia wniosku do sądu o zastosowanie
        tymczasowego aresztowania jest posiadanie doqwdów i pokazanie tych dowdoów
        sądowi.

    • elkuzino TEN GOŚCIU NADAJE SIĘ TYLKO DO PSYCHUSZKI 26.01.06, 21:54
    • ziomijmy Re: Ziobro łagodniejszy dla drobnych przestępców 26.01.06, 22:55
      W/g mnie powinny być wprowadzane dolna granica minimalnego wyroku, czyli co
      najmniej rok czy dwa lata. Przede wszystkim powinny być przywrócone kary
      cielesne i obozy pracy. Poza tym ktoś kto kiedykolwiek cokolwiek ukradł
      powinien mieć trudności na każdym szczeblu zycia. Przykładowo - w kolejce do
      urzędu powinien byc ostatni, chyba że nikogo uczciwego już nie bedzie przed
      nim, dopiero wtedy powinien zostać obsłuzony
      • sternsternhard Re: Ziobro łagodniejszy dla drobnych przestępców 27.01.06, 04:54
        ziomijmy napisał:

        > W/g mnie powinny być wprowadzane dolna granica minimalnego wyroku, czyli co
        > najmniej rok czy dwa lata.

        a nie ma ?

        > Przede wszystkim powinny być przywrócone kary
        > cielesne i obozy pracy.

        blokują nas międzynarodowe konwencje

        > Poza tym ktoś kto kiedykolwiek cokolwiek ukradł
        > powinien mieć trudności na każdym szczeblu zycia. Przykładowo - w kolejce do
        > urzędu powinien byc ostatni, chyba że nikogo uczciwego już nie bedzie przed
        > nim, dopiero wtedy powinien zostać obsłuzony

        a w jaki sposób by się ich odróżniało? Tatuaże na czole?
        Zwracam też uwagę, ze swoistą kradzieżą jest:
        - pisanie na forum w czasie pracy;
        - pomyłka w PIT
        - nieskasowanie biletu MPK
        tudzież szereg innych przypadków. Czy to też się liczy?
        • ziomijmy Re: Ziobro łagodniejszy dla drobnych przestępców 27.01.06, 11:11
          A czemu nie tatuażem. Albo wpisem do dowodu osobistego?

          >sternsternhard napisał:
          > Zwracam też uwagę, ze swoistą kradzieżą jest:
          > - pisanie na forum w czasie pracy;
          > - pomyłka w PIT
          > - nieskasowanie biletu MPK
          > tudzież szereg innych przypadków. Czy to też się liczy?

          A może powinny być punky karne na wzór punktów za przewinienia w ruchu
          drogowym, za któe można odebrać prawo jazdy.
          Przykładowo 10 takich przewinień i na pół roczku do wiezionka (albo lepiej
          obozu pracy)
      • mn7 Re: Ziobro łagodniejszy dla drobnych przestępców 27.01.06, 12:24
        ziomijmy napisał:

        > W/g mnie powinny być wprowadzane dolna granica minimalnego wyroku, czyli co
        > najmniej rok czy dwa lata. Przede wszystkim powinny być przywrócone kary
        > cielesne i obozy pracy. Poza tym ktoś kto kiedykolwiek cokolwiek ukradł
        > powinien mieć trudności na każdym szczeblu zycia. Przykładowo - w kolejce do
        > urzędu powinien byc ostatni, chyba że nikogo uczciwego już nie bedzie przed
        > nim, dopiero wtedy powinien zostać obsłuzony

        W sumie takie prowokacje też są niezłe, ale Ty trochę przesadziłeś, łatwo
        zayuważyć, że to kpina a styl masz trochę przyciężki.
    • yorryk To się nazywa: zaziobryzm 26.01.06, 23:52

      .
      • ziomijmy Re: To się nazywa: zaziobryzm 27.01.06, 11:12
        Ci którz tak boja nie lubia pis'u i zobry to ci właśnie mali przestępcy
    • mn7 Co to znaczy "zalecił sądom"? 27.01.06, 11:43
      W zakresie administracyjnym minister jest szefem całego sądownictwa. W zakresie
      orzekania nie ma i nie może mieć żadnych uprawnień, nawet do "zalecania".
      • obseerwator Re: Co to znaczy "zalecił sądom"? 27.01.06, 12:14
        tak jak piszesz było w IIIRP, w IVRP, czyli PRL-bis obawiam się, że będzie jak
        w tej historyjce o pewnym sędzim - rzecz się dzieje w latach 70-tych XX wieku,
        pan sędzia opowiadał o sobie: ja nie jestem żadnym dyspozycyjnym sędzią, do
        mnie nikt nie dzwoni z wytycznymi , jaki wyrok ma zapaść, ja sam doskonale
        wiem , jakiego wyroku się ode mnie oczekuje.

        mn7, sluchałaś wczoraj wywiadu na zetce - jaki dowcipniś z naszego ministra,
        ziobro o sobie samym : JESTEM PRAWNIKIEM KARNISTĄ :)
        • mn7 Re: Co to znaczy "zalecił sądom"? 27.01.06, 12:22
          obseerwator napisał:

          > mn7, sluchałaś wczoraj wywiadu na zetce - jaki dowcipniś z naszego ministra,
          > ziobro o sobie samym : JESTEM PRAWNIKIEM KARNISTĄ :)

          Muszę powiedzieć, że nie śmieszą mnie takie dowcipy, nawet w ustach tak
          kabaretowej posstaci, jak Ziobro.
          Wiesz obserwatorze, ja gdy byłem młodszy, byłem Murzynem i grałem w kosza. Może
          dlatego.
          • obseerwator Re: Co to znaczy "zalecił sądom"? 27.01.06, 12:26
            a mnie śmieszą, po już nic innego mi nie pozostaje - gdy słucham ziobry (albo i
            wiadomości dziś z samego rana : nowy RPO wybrany) na poważnie, to , mimo ciągle
            młodego wieku, ciśnienie mi skacze niebezpiecznie do góry
            • mn7 Re: Co to znaczy "zalecił sądom"? 27.01.06, 12:48
              obseerwator napisał:

              > a mnie śmieszą, po już nic innego mi nie pozostaje - gdy słucham ziobry (albo
              i
              >
              > wiadomości dziś z samego rana : nowy RPO wybrany) na poważnie, to , mimo
              ciągle
              >
              > młodego wieku, ciśnienie mi skacze niebezpiecznie do góry

              Na serio: Polska jest na równi poczyłej i nie widać nadziei, by się to mogło
              zatrzymać. W wypadku Kochanowskiego samo zgłoszenie kandydatury było czymś
              skandalicznym. Wybór jest hańbą.

              • obseerwator Re: Co to znaczy "zalecił sądom"? 27.01.06, 13:32
                ja o ty moim ciśnieniu serio, np teraz:
                serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34314,3133937.html
                przeczytaj o planach wobec TK i ocenie jeszcze aktualnego RPO - prof. Zolla
                • mn7 Jest jeden plus wyboru Kochanowskiego: 27.01.06, 20:51
                  przynajmniej nie zostanie sędzią TK, o co kiedyś bardzo zabiegał.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka