marek10004 Re: bardzo proste pytanie 12.05.06, 20:40 Ponawiam swoje pytanie. Gdzie nastapilo zlamanie prawa, ktore uzasadnialoby wszczecie sledztwa. Lzyc i zlorzeczyc kazdy glupek potrafi. Gorzej z rzeczowym uzasadnieniem. Odpowiedz Link Zgłoś
przyladek.dobrej.nadziei Re: bardzo proste pytanie 12.05.06, 20:42 marek10004 napisał: > Ponawiam swoje pytanie. Gdzie nastapilo zlamanie prawa Odpowiadam, ojciec Krol nie zaplacil ani grosza podatku od ogromnej darowizny, za ktora kupil akcje EsPeBePe w soim imieniu. Odpowiedz Link Zgłoś
marek10004 Re: bardzo proste pytanie 12.05.06, 20:46 Nie znam tego aspektu od strony prawnej. Ale przeciez gdyby tak bylo, to polityczni przeciwnicy Radia Maryji i PIS natychmiast podniosa ogromny krzyk, podkreslajac wlasnie ten watek. Odpowiedz Link Zgłoś
kochanka_dorna Re: bardzo proste pytanie 12.05.06, 20:47 Jak nie wiesz to po co się wypowiadasz ? Odpowiedz Link Zgłoś
marek10004 Re: do kochanka 12.05.06, 20:51 Nie zrozumiales mojej wypowiedzi. Ale sadzac z Twoich innych, jest to u Ciebie norma. Odpowiedz Link Zgłoś
kochanka_dorna [...] 12.05.06, 20:54 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
marek10004 [...] 12.05.06, 21:03 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
joli_cyc A ja wiem 12.05.06, 22:59 wiec ci odpowiem. Po pierwsze: skoro nie wiesz, to po co sie wypowiadasz? Bo sam tez raczej nie wiesz, ze kosciol nie musial od tej darownizny (bo byla to darowizna) placic podatku. Powinien zaplacic od zysku z tranzakcji. Ale zysku nie bylo. Byla strata. Wiec i podatku nie bylo. Takie proste by sie wyadawalo, a takie trudne dla niektorych mlodych ynteligentow, z duzych miast Poczytaj sobie tu: www.wprost.pl/ar/?O=36681 Odpowiedz Link Zgłoś
przyladek.dobrej.nadziei Re: bardzo proste pytanie 12.05.06, 20:49 marek10004 napisał: > Nie znam tego aspektu od strony prawnej. Ale przeciez gdyby tak bylo, to > polityczni przeciwnicy Radia Maryji i PIS natychmiast podniosa ogromny krzyk, > podkreslajac wlasnie ten watek. Podniesli, nie pomoglo. IV RP. Odpowiedz Link Zgłoś
moher75 Re: bardzo proste pytanie 12.05.06, 21:48 przyladek.dobrej.nadziei napisał: > Odpowiadam, ojciec Krol nie zaplacil ani grosza podatku od ogromnej darowizny, > za ktora kupil akcje EsPeBePe w soim imieniu. Kościół nie płaci podatków Odpowiedz Link Zgłoś
tadddd Re: bardzo proste pytanie 12.05.06, 22:59 ale skarbnik RM nie jest kosciołem i deklarował sie osobiscie i wielki kapłan ze to prywatne osoby a RM nie jest tez kosciołem tylko podmiotem gospodarczym Odpowiedz Link Zgłoś
joli_cyc Re: bardzo proste pytanie 12.05.06, 23:01 Napisalem ci juz odpowiedz na to pytanie w innym watku. Widac tworzysz byty na tym forum nie zadajac sobie trudu przeczytania odpowiedzi Tym razem tylko link: www.wprost.pl/ar/?O=36681 A jak potrzebny komentarz, to znajduje sie w innym rydzykowym watku. Odpowiedz Link Zgłoś
antyantyliberal Re: bardzo proste pytanie 12.05.06, 21:36 sam super-pretorianin ZZ przyznał iż RM uzyskało darowizny w łącznej kwocie liczonej w milionach. Od darowizn należy się podatek. Niazapłacenie podatku i niezłożenie deklaracji podatkowej to dwa odrębne przestępstwa skarbowe, przy tej wielkości niewykazanego przychodu zagrożone karą więzienia. Poniał ?? Odpowiedz Link Zgłoś
wrojoz [...] 12.05.06, 21:36 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
century211 Gdyby nie Rywin, wszystko by pasowalo 12.05.06, 20:42 ...ale chyba musza byc wyjatki w kazdej regule. PRAWO DLA BIEDAKOW! Odpowiedz Link Zgłoś
lisiakz Re: Gdyby nie Rywin, wszystko by pasowalo 12.05.06, 20:53 prawo jest tylko dla biedaków niestety ale tylko karne Odpowiedz Link Zgłoś
vitabravo Re: Sąd nad balcerowiczem jak najprędzej 12.05.06, 22:29 A zbrać mu paszport, żeby nie mógł uciec za granicę. Odpowiedz Link Zgłoś
minipolak Re: Nie będzie śledztwa ws. zbiórki 12.05.06, 20:53 VII Nie kradnij. Jak to dumnie brzmi. Odpowiedz Link Zgłoś
karbat Re: Nie będzie śledztwa ws. zbiórki 12.05.06, 20:57 sledztwo w sprawie wplywowego klechy ,predzej marsjanie wyladuja w Polsce dostal rozgrzeszenie najbogatszych starcow w POlsce i po sprawie . Polaku nie kradnij i nie rob przewalek jak Rydyk bo pojdziesz siedziec! Odpowiedz Link Zgłoś
mg2005 No i co, nienawistnicy?... 12.05.06, 21:06 Jeśli zostało złamane prawo (np. niezapłacenie podatku), to zgłoście to do Prokuratury - na co czekacie? Zresztą to i tak nie były wasze pieniądze...)) - więc po co te nerwy?...)) Odpowiedz Link Zgłoś
tomand2 w tym kraju prawa i sprawiedliwości białe jest 12.05.06, 20:57 czarne,platforma jest winna a oszust jeszcze będzie ofiarą...Czas wyjeżdżać... Odpowiedz Link Zgłoś
s.k.i.n Re: w tym kraju prawa i sprawiedliwości białe jes 12.05.06, 20:58 jak postanowiłeś tak zrob byle szybko Odpowiedz Link Zgłoś
przyladek.dobrej.nadziei Re: w tym kraju prawa i sprawiedliwości białe jes 12.05.06, 21:14 tomand2 napisał: > czarne,platforma jest winna a oszust jeszcze będzie ofiarą...Czas wyjeżdżać... Ja mialem wracac. Najpierw trzeba bylo przeczekac SLD, a teraz do kaczej RP nie chce mi sie juz wracac. Odpowiedz Link Zgłoś
findzia [...] 12.05.06, 23:40 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
wrojoz Re: w tym kraju prawa i sprawiedliwości białe jes 12.05.06, 21:42 Kraj w którym rządzi sfora oszustów. Odpowiedz Link Zgłoś
bronimir Re: w tym kraju prawa i sprawiedliwości białe jes 12.05.06, 23:01 wrojoz napisał: > Kraj w którym rządzi sfora oszustów. Oraz partia "i" Odpowiedz Link Zgłoś
kazimierz231 Nie wiem dlaczego ludzie sie dziwia ? To bylo 12.05.06, 20:58 wiadome od samego poczatku. Jak Kaczory moga zaszkodzic tym, ktorzy im pomogli. Schemat: Kaczor-> Zioro -> prokurator w Toruniu. Polska byla prywatnym folwarkiem dla kazdej wladzy: od komunistow do kaczystow. Odpowiedz Link Zgłoś
palekh Re: Nie będzie śledztwa ws. zbiórki na Stocznię G 12.05.06, 21:01 o ile dobrze zrozumiałem udostępnienie konta w celu przestępczego wykorzystania (czytaj w celu wyłudzenia) nie jest przestępstwem.Z przykrością muszę stwierdzić że obowiązkiem prokuratury było sprawdzenie czy nie było to działanie w zmowie w celu wułudzenia.W uzasadnieniu ani słowa o tym.Dotychczas miałem ugruntowane negatywne opinie o Sądzie Okręgowym w Toruniu,teraz prokuratura.Panie Ziobro z przykrością się na pana patrzy,wyglądał pan na porządnego człowieka ale kontakt z ojcem dyrektorem najwyrażniej to zmienił.Zdaje się ze należy pan z pana mądrym prokuratorem do układu i wkrótce może p.Kaczyński dobrać się wam do d. pewnie nie bez satysfakcji. Odpowiedz Link Zgłoś
przyladek.dobrej.nadziei [...] 12.05.06, 21:16 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
skuro Re: Nie będzie śledztwa ws. zbiórki na Stocznię G 12.05.06, 21:02 tak wygląda "prawo" i "sprawiedliwość" w prokuraturze pod rządami Ziobry --- www.buhaha.pl Odpowiedz Link Zgłoś
venus99 Re: Nie będzie śledztwa ws. zbiórki na Stocznię G 12.05.06, 21:04 czy naprawdę ktoś się spodziewał czegoś innego?? chyba tylko bardzo naiwny. Odpowiedz Link Zgłoś
d.o.s.i.a Re: Nie będzie śledztwa ws. zbiórki na Stocznię G 12.05.06, 21:04 Rozumiem, ze czesc darczyncow zrzekla sie zwrotu przekazanych pieniedzy i swiadectw udzialowych zezwalajac na ich "przeniesienie" na rzecz Radia Maryja. Rozumiem wiec, iz te i tylko te pieniadze oraz te i tylko te swiadectwa udzialowe zostaly przez "Radio Maryja" zainwestowane na gieldzie? A czy prokuratura zbadala co sie stalo z tymi pieniedzmi oraz swiadectwami NFI po ktore NIKT SIE NIE ZGLOSIL (a zaloze sie, ze bylo tych pieniedzy sporo)? Czy mimo wszystko zostaly zwrocone darczyncom? Jezeli nie, to co sie z nimi stalo? Jezeli zostaly zainwestowana na gieldzie, wydane, przekazane komus innemu (czyli wykorzystane niezgodnie z wola darczyncow) to jest to jak w morde strzelil sprawa, ktora prokuratura powinna sie zajac. Bo darczyncy nie wyrazili na to zgody. Kolejna sprawa - czy organizator zbiorki zaplacil nalezny podatek od darowizn? Czy po "przeniesieniu" pieniedzy na Radio Maryja, RM zaplacilo nalezny podatek od darowizny? Jezeli nie, to sprawa jak najbardziej do postepowania karno- skarbowego. Odpowiedz Link Zgłoś
przyladek.dobrej.nadziei Re: Nie będzie śledztwa ws. zbiórki na Stocznię G 12.05.06, 21:17 d.o.s.i.a napisała: > Rozumiem, ze czesc darczyncow zrzekla sie zwrotu przekazanych pieniedzy i > swiadectw udzialowych zezwalajac na ich "przeniesienie" na rzecz Radia Maryja. > Rozumiem wiec, iz te i tylko te pieniadze oraz te i tylko te swiadectwa > udzialowe zostaly przez "Radio Maryja" zainwestowane na gieldzie? > > A czy prokuratura zbadala co sie stalo z tymi pieniedzmi oraz swiadectwami NFI > po ktore NIKT SIE NIE ZGLOSIL (a zaloze sie, ze bylo tych pieniedzy sporo)? Czy > > mimo wszystko zostaly zwrocone darczyncom? Jezeli nie, to co sie z nimi stalo? > Jezeli zostaly zainwestowana na gieldzie, wydane, przekazane komus innemu > (czyli wykorzystane niezgodnie z wola darczyncow) to jest to jak w morde > strzelil sprawa, ktora prokuratura powinna sie zajac. Bo darczyncy nie wyrazili > > na to zgody. > > Kolejna sprawa - czy organizator zbiorki zaplacil nalezny podatek od darowizn? > Czy po "przeniesieniu" pieniedzy na Radio Maryja, RM zaplacilo nalezny podatek > od darowizny? Jezeli nie, to sprawa jak najbardziej do postepowania karno- > skarbowego. Daj spokoj, bo jeszcze sie prokuratorowi moher na glowie zapali. Odpowiedz Link Zgłoś
makulu [...] 12.05.06, 21:09 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
witchking34 Phi, też mi i nowina 12.05.06, 21:12 przeca to było od początku wiadome że tak będzie Odpowiedz Link Zgłoś
makulu Re: Phi, też mi i nowina 12.05.06, 21:15 Po Mulacie w rządzie juz faktycznie nic dziwić nie powinno ale mimo wszystko ciężko na to patrzeć bez wymiotnych odruchów. Odpowiedz Link Zgłoś
morfeusz_1 Re: Phi, też mi i nowina 12.05.06, 21:25 Chwalmy Pana!!! Zbierajmy dalej. Bóg dał Bóg wziął - trudno,tak widocznie być musiało. Odpowiedz Link Zgłoś
centaur1 Re: Nie będzie śledztwa ws. zbiórki na Stocznię G 12.05.06, 21:12 teraz Radio Maryja i O.Rydzyk powinni wytoczyć proces Wyborczej o ciągłe propagowanie kłamstw i pomówień na temat zbierania pieniędzy na stocznię. Odpowiedz Link Zgłoś
palekh Re: Nie będzie śledztwa ws. zbiórki na Stocznię G 12.05.06, 21:14 centaur1 napisał: > teraz Radio Maryja i O.Rydzyk powinni wytoczyć proces Wyborczej o ciągłe > propagowanie kłamstw i pomówień na temat zbierania pieniędzy na stocznię. i tak zapewne się stanie.Sąd Cywilny w TorUniu to dyskusja na większy artykuł.Ojciec dyrektor ma wygraną jak w banku Odpowiedz Link Zgłoś
walniss CBA -o roboty 12.05.06, 21:12 Wiadomo bylo od poczatku że Rydzyk pogrozil prokuratorowi ,a ten ze strachu szybko umorzył. GDYBY RYDZYK był z SLD. juz by siedzial. A moze CBA udowodni że nie jest patykiem na wodzie pisane i pokaże ,że nie boi sie RYDZYKA Odpowiedz Link Zgłoś
hehenio Zwycięstwo "Prawa" i "Sprawiedliwości"! 12.05.06, 21:12 Teraz już tak będzie. Czekajmy na śledztwo w sprawie obrazy uczuć religijnych i bluźnierstwa przeciw niepokalanemu imieniu Radyja. Odpowiedz Link Zgłoś
tiales1 w IVRP Kaczyńskich, prawa mają tylko przestępcy 12.05.06, 21:14 tych Kaczyńscy, otaczają staranną opieką!..Wielki Prokurator Ziobro czuwa!!! Odpowiedz Link Zgłoś
wrojoz Re: Nie będzie śledztwa ws. zbiórki na Stocznię G 12.05.06, 21:14 Nienawidzę Kaczyńskich i Rydzyka!. Odpowiedz Link Zgłoś
papa_s A czemu musiałoby być? 12.05.06, 21:15 Czemu piewcy sprawiedliwości ustalili, że śledztwo powinno być wszczęte nie znając ani jednej kartki akt sprawy? Zdaje się wyadali już wyrok. Co to ma wspólnego z tak wielbioną sprawiedliwością? Odpowiedz Link Zgłoś
piss-on-pis4 Nie będzie śledztwa ws. zbiórki na Stocznię G 12.05.06, 21:16 tadeusz_ja napisał: > Skandal!! GÓWNO. Co tu tak śmierdzi? Czy to IV a może już piąta? Odpowiedz Link Zgłoś
vomitorium1 Re: Nie będzie śledztwa ws. zbiórki na Stocznię G 12.05.06, 21:17 Idealiści pragną materializacji duchów. Stanisław Jerzy Lec Odpowiedz Link Zgłoś
kiczkok Re: Nie będzie śledztwa ws. zbiórki na Stocznię G 12.05.06, 21:21 tak z innej części tej beczki. Jak sie nieoficjalnie dowiedziałem od informatora w postaci koleżanki pracującej na poczcie w 80-tyś miejscowości, na konto Radia Maria codziennie wpływa przez moherowych pośredniczek od 20 do 200 zł, CODZIENNIE! Oczywiście nic wielkiego nie odkryłem. Jednak dało mi to obraz tego ile kasy wływa na to konto z całej Polski. Kilkanaście tysięcy punktów Poczty Polskiej. 50 zł dziennie. ...troszke tego będzie. Odpowiedz Link Zgłoś
przyladek.dobrej.nadziei Re: Nie będzie śledztwa ws. zbiórki na Stocznię G 12.05.06, 21:31 kiczkok napisał: > tak z innej części tej beczki. > Jak sie nieoficjalnie dowiedziałem od informatora w postaci koleżanki > pracującej na poczcie w 80-tyś miejscowości, na konto Radia Maria codziennie > wpływa przez moherowych pośredniczek od 20 do 200 zł, CODZIENNIE! > Oczywiście nic wielkiego nie odkryłem. Jednak dało mi to obraz tego ile kasy > wływa na to konto z całej Polski. Nie zapominaj o zagranicy. W Stanach i Kandzie sa cale stada moherow. Odpowiedz Link Zgłoś
czarnycenzor Bank który udzieli pożyczki o Dyrektorowi. 12.05.06, 21:22 Nie powinien się upominać o zwrot tejże. Ponieważ te pieniądze zostaną przekazane na szczytne cele. Gdyby jednak bank nalegał nalęży przeprowadzić śledztwo i zlicytować ten bank. Amen. Odpowiedz Link Zgłoś
wikal Re: Nie będzie śledztwa ws. zbiórki na Stocznię G 12.05.06, 21:23 Wobec nastepujących w polskim Klechistanie zmian, nikt przytomny chyba się nie spodziewał jakiegoś śledztwa. Prokuratorzy też chcą mieć pracę i muszą jeść. Toruński sekciarz może dalej robić co chce, nikt mu jego przekrętów rozliczał nie będzie. Do czasu. Ta władza też będzie miała swój koniec. Odpowiedz Link Zgłoś
piss-on-pis4 Czy to o zmowie tych prawników mówił prorok? 12.05.06, 21:26 Wiele rzeczy nie rozumiem, ale rozumiem, że PiS to produkty PRLu. To wszystko tłumaczy. Odpowiedz Link Zgłoś