Dodaj do ulubionych

Nie będzie śledztwa ws. zbiórki na Stocznię Gda...

    • marek10004 Re: bardzo proste pytanie 12.05.06, 20:40
      Ponawiam swoje pytanie. Gdzie nastapilo zlamanie prawa, ktore uzasadnialoby
      wszczecie sledztwa. Lzyc i zlorzeczyc kazdy glupek potrafi. Gorzej z rzeczowym
      uzasadnieniem.
      • przyladek.dobrej.nadziei Re: bardzo proste pytanie 12.05.06, 20:42
        marek10004 napisał:

        > Ponawiam swoje pytanie. Gdzie nastapilo zlamanie prawa

        Odpowiadam, ojciec Krol nie zaplacil ani grosza podatku od ogromnej darowizny,
        za ktora kupil akcje EsPeBePe w soim imieniu.
        • marek10004 Re: bardzo proste pytanie 12.05.06, 20:46
          Nie znam tego aspektu od strony prawnej. Ale przeciez gdyby tak bylo, to
          polityczni przeciwnicy Radia Maryji i PIS natychmiast podniosa ogromny krzyk,
          podkreslajac wlasnie ten watek.
          • kochanka_dorna Re: bardzo proste pytanie 12.05.06, 20:47
            Jak nie wiesz to po co się wypowiadasz ?
            • marek10004 Re: do kochanka 12.05.06, 20:51
              Nie zrozumiales mojej wypowiedzi. Ale sadzac z Twoich innych, jest to u Ciebie
              norma.
              • kochanka_dorna [...] 12.05.06, 20:54
                Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
                • marek10004 [...] 12.05.06, 21:03
                  Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
            • joli_cyc A ja wiem 12.05.06, 22:59
              wiec ci odpowiem. Po pierwsze: skoro nie wiesz, to po co sie wypowiadasz? Bo
              sam tez raczej nie wiesz, ze kosciol nie musial od tej darownizny (bo byla to
              darowizna) placic podatku. Powinien zaplacic od zysku z tranzakcji. Ale zysku
              nie bylo. Byla strata. Wiec i podatku nie bylo.

              Takie proste by sie wyadawalo, a takie trudne dla niektorych mlodych
              ynteligentow, z duzych miast

              Poczytaj sobie tu: www.wprost.pl/ar/?O=36681
          • przyladek.dobrej.nadziei Re: bardzo proste pytanie 12.05.06, 20:49
            marek10004 napisał:

            > Nie znam tego aspektu od strony prawnej. Ale przeciez gdyby tak bylo, to
            > polityczni przeciwnicy Radia Maryji i PIS natychmiast podniosa ogromny krzyk,
            > podkreslajac wlasnie ten watek.

            Podniesli, nie pomoglo. IV RP.
        • moher75 Re: bardzo proste pytanie 12.05.06, 21:48
          przyladek.dobrej.nadziei napisał:
          > Odpowiadam, ojciec Krol nie zaplacil ani grosza podatku od ogromnej
          darowizny,
          > za ktora kupil akcje EsPeBePe w soim imieniu.

          Kościół nie płaci podatków
          • tadddd Re: bardzo proste pytanie 12.05.06, 22:59
            ale skarbnik RM nie jest kosciołem i deklarował sie osobiscie i wielki kapłan
            ze to prywatne osoby a RM nie jest tez kosciołem tylko podmiotem gospodarczym
        • joli_cyc Re: bardzo proste pytanie 12.05.06, 23:01
          Napisalem ci juz odpowiedz na to pytanie w innym watku. Widac tworzysz byty na
          tym forum nie zadajac sobie trudu przeczytania odpowiedzi

          Tym razem tylko link: www.wprost.pl/ar/?O=36681

          A jak potrzebny komentarz, to znajduje sie w innym rydzykowym watku.
      • antyantyliberal Re: bardzo proste pytanie 12.05.06, 21:36
        sam super-pretorianin ZZ przyznał iż RM uzyskało darowizny w łącznej kwocie
        liczonej w milionach. Od darowizn należy się podatek. Niazapłacenie podatku i
        niezłożenie deklaracji podatkowej to dwa odrębne przestępstwa skarbowe, przy tej
        wielkości niewykazanego przychodu zagrożone karą więzienia. Poniał ??
      • wrojoz [...] 12.05.06, 21:36
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • century211 Gdyby nie Rywin, wszystko by pasowalo 12.05.06, 20:42
      ...ale chyba musza byc wyjatki w kazdej regule.
      PRAWO DLA BIEDAKOW!
      • lisiakz Re: Gdyby nie Rywin, wszystko by pasowalo 12.05.06, 20:53
        prawo jest tylko dla biedaków niestety ale tylko karne
    • cubasz za to bedzie sabat nad balcerowiczem 12.05.06, 20:50
      • vitabravo Re: Sąd nad balcerowiczem jak najprędzej 12.05.06, 22:29
        A zbrać mu paszport, żeby nie mógł uciec za granicę.
    • minipolak Re: Nie będzie śledztwa ws. zbiórki 12.05.06, 20:53
      VII Nie kradnij.

      Jak to dumnie brzmi.
      • karbat Re: Nie będzie śledztwa ws. zbiórki 12.05.06, 20:57
        sledztwo w sprawie wplywowego klechy ,predzej marsjanie wyladuja w Polsce
        dostal rozgrzeszenie najbogatszych starcow w POlsce i po sprawie .

        Polaku nie kradnij i nie rob przewalek jak Rydyk bo pojdziesz siedziec!
      • mg2005 No i co, nienawistnicy?... 12.05.06, 21:06
        Jeśli zostało złamane prawo (np. niezapłacenie podatku), to zgłoście to do
        Prokuratury - na co czekacie?

        Zresztą to i tak nie były wasze pieniądze...)) - więc po co te nerwy?...))
    • tomand2 w tym kraju prawa i sprawiedliwości białe jest 12.05.06, 20:57
      czarne,platforma jest winna a oszust jeszcze będzie ofiarą...Czas wyjeżdżać...
      • s.k.i.n Re: w tym kraju prawa i sprawiedliwości białe jes 12.05.06, 20:58
        jak postanowiłeś tak zrob byle szybko
      • przyladek.dobrej.nadziei Re: w tym kraju prawa i sprawiedliwości białe jes 12.05.06, 21:14
        tomand2 napisał:

        > czarne,platforma jest winna a oszust jeszcze będzie ofiarą...Czas wyjeżdżać...

        Ja mialem wracac. Najpierw trzeba bylo przeczekac SLD, a teraz do kaczej RP nie
        chce mi sie juz wracac.
        • findzia [...] 12.05.06, 23:40
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • wrojoz Re: w tym kraju prawa i sprawiedliwości białe jes 12.05.06, 21:42
        Kraj w którym rządzi sfora oszustów.
        • bronimir Re: w tym kraju prawa i sprawiedliwości białe jes 12.05.06, 23:01
          wrojoz napisał:

          > Kraj w którym rządzi sfora oszustów.


          Oraz partia "i"
    • kazimierz231 Nie wiem dlaczego ludzie sie dziwia ? To bylo 12.05.06, 20:58
      wiadome od samego poczatku. Jak Kaczory moga zaszkodzic tym, ktorzy im pomogli.
      Schemat: Kaczor-> Zioro -> prokurator w Toruniu. Polska byla prywatnym
      folwarkiem dla kazdej wladzy: od komunistow do kaczystow.
    • palekh Re: Nie będzie śledztwa ws. zbiórki na Stocznię G 12.05.06, 21:01
      o ile dobrze zrozumiałem udostępnienie konta w celu przestępczego wykorzystania
      (czytaj w celu wyłudzenia) nie jest przestępstwem.Z przykrością muszę
      stwierdzić że obowiązkiem prokuratury było sprawdzenie czy nie było to
      działanie w zmowie w celu wułudzenia.W uzasadnieniu ani słowa o tym.Dotychczas
      miałem ugruntowane negatywne opinie o Sądzie Okręgowym w Toruniu,teraz
      prokuratura.Panie Ziobro z przykrością się na pana patrzy,wyglądał pan na
      porządnego człowieka ale kontakt z ojcem dyrektorem najwyrażniej to
      zmienił.Zdaje się ze należy pan z pana mądrym prokuratorem do układu i wkrótce
      może p.Kaczyński dobrać się wam do d. pewnie nie bez satysfakcji.
      • przyladek.dobrej.nadziei [...] 12.05.06, 21:16
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • skuro Re: Nie będzie śledztwa ws. zbiórki na Stocznię G 12.05.06, 21:02
      tak wygląda "prawo" i "sprawiedliwość" w prokuraturze pod rządami Ziobry

      ---
      www.buhaha.pl
    • venus99 Re: Nie będzie śledztwa ws. zbiórki na Stocznię G 12.05.06, 21:04
      czy naprawdę ktoś się spodziewał czegoś innego?? chyba tylko bardzo naiwny.
    • d.o.s.i.a Re: Nie będzie śledztwa ws. zbiórki na Stocznię G 12.05.06, 21:04
      Rozumiem, ze czesc darczyncow zrzekla sie zwrotu przekazanych pieniedzy i
      swiadectw udzialowych zezwalajac na ich "przeniesienie" na rzecz Radia Maryja.
      Rozumiem wiec, iz te i tylko te pieniadze oraz te i tylko te swiadectwa
      udzialowe zostaly przez "Radio Maryja" zainwestowane na gieldzie?

      A czy prokuratura zbadala co sie stalo z tymi pieniedzmi oraz swiadectwami NFI
      po ktore NIKT SIE NIE ZGLOSIL (a zaloze sie, ze bylo tych pieniedzy sporo)? Czy
      mimo wszystko zostaly zwrocone darczyncom? Jezeli nie, to co sie z nimi stalo?
      Jezeli zostaly zainwestowana na gieldzie, wydane, przekazane komus innemu
      (czyli wykorzystane niezgodnie z wola darczyncow) to jest to jak w morde
      strzelil sprawa, ktora prokuratura powinna sie zajac. Bo darczyncy nie wyrazili
      na to zgody.

      Kolejna sprawa - czy organizator zbiorki zaplacil nalezny podatek od darowizn?
      Czy po "przeniesieniu" pieniedzy na Radio Maryja, RM zaplacilo nalezny podatek
      od darowizny? Jezeli nie, to sprawa jak najbardziej do postepowania karno-
      skarbowego.
      • przyladek.dobrej.nadziei Re: Nie będzie śledztwa ws. zbiórki na Stocznię G 12.05.06, 21:17
        d.o.s.i.a napisała:

        > Rozumiem, ze czesc darczyncow zrzekla sie zwrotu przekazanych pieniedzy i
        > swiadectw udzialowych zezwalajac na ich "przeniesienie" na rzecz Radia
        Maryja.
        > Rozumiem wiec, iz te i tylko te pieniadze oraz te i tylko te swiadectwa
        > udzialowe zostaly przez "Radio Maryja" zainwestowane na gieldzie?
        >
        > A czy prokuratura zbadala co sie stalo z tymi pieniedzmi oraz swiadectwami
        NFI
        > po ktore NIKT SIE NIE ZGLOSIL (a zaloze sie, ze bylo tych pieniedzy sporo)?
        Czy
        >
        > mimo wszystko zostaly zwrocone darczyncom? Jezeli nie, to co sie z nimi
        stalo?
        > Jezeli zostaly zainwestowana na gieldzie, wydane, przekazane komus innemu
        > (czyli wykorzystane niezgodnie z wola darczyncow) to jest to jak w morde
        > strzelil sprawa, ktora prokuratura powinna sie zajac. Bo darczyncy nie
        wyrazili
        >
        > na to zgody.
        >
        > Kolejna sprawa - czy organizator zbiorki zaplacil nalezny podatek od
        darowizn?
        > Czy po "przeniesieniu" pieniedzy na Radio Maryja, RM zaplacilo nalezny
        podatek
        > od darowizny? Jezeli nie, to sprawa jak najbardziej do postepowania karno-
        > skarbowego.

        Daj spokoj, bo jeszcze sie prokuratorowi moher na glowie zapali.
    • makulu [...] 12.05.06, 21:09
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • witchking34 Phi, też mi i nowina 12.05.06, 21:12
      przeca to było od początku wiadome że tak będzie
      • makulu Re: Phi, też mi i nowina 12.05.06, 21:15
        Po Mulacie w rządzie juz faktycznie nic dziwić nie powinno ale mimo wszystko
        ciężko na to patrzeć bez wymiotnych odruchów.
      • morfeusz_1 Re: Phi, też mi i nowina 12.05.06, 21:25
        Chwalmy Pana!!!

        Zbierajmy dalej.
        Bóg dał Bóg wziął - trudno,tak widocznie być musiało.
    • centaur1 Re: Nie będzie śledztwa ws. zbiórki na Stocznię G 12.05.06, 21:12
      teraz Radio Maryja i O.Rydzyk powinni wytoczyć proces Wyborczej o ciągłe
      propagowanie kłamstw i pomówień na temat zbierania pieniędzy na stocznię.
      • palekh Re: Nie będzie śledztwa ws. zbiórki na Stocznię G 12.05.06, 21:14
        centaur1 napisał:

        > teraz Radio Maryja i O.Rydzyk powinni wytoczyć proces Wyborczej o ciągłe
        > propagowanie kłamstw i pomówień na temat zbierania pieniędzy na stocznię.
        i tak zapewne się stanie.Sąd Cywilny w TorUniu to dyskusja na większy
        artykuł.Ojciec dyrektor ma wygraną jak w banku
    • walniss CBA -o roboty 12.05.06, 21:12
      Wiadomo bylo od poczatku że Rydzyk pogrozil prokuratorowi ,a ten ze strachu
      szybko umorzył. GDYBY RYDZYK był z SLD. juz by siedzial. A moze CBA udowodni że
      nie jest patykiem na wodzie pisane i pokaże ,że nie boi sie RYDZYKA
    • hehenio Zwycięstwo "Prawa" i "Sprawiedliwości"! 12.05.06, 21:12
      Teraz już tak będzie.
      Czekajmy na śledztwo w sprawie obrazy uczuć religijnych i bluźnierstwa przeciw
      niepokalanemu imieniu Radyja.
    • tiales1 w IVRP Kaczyńskich, prawa mają tylko przestępcy 12.05.06, 21:14
      tych Kaczyńscy, otaczają staranną opieką!..Wielki Prokurator Ziobro czuwa!!!
    • wrojoz Re: Nie będzie śledztwa ws. zbiórki na Stocznię G 12.05.06, 21:14
      Nienawidzę Kaczyńskich i Rydzyka!.
    • papa_s A czemu musiałoby być? 12.05.06, 21:15
      Czemu piewcy sprawiedliwości ustalili, że śledztwo powinno być wszczęte nie
      znając ani jednej kartki akt sprawy? Zdaje się wyadali już wyrok.
      Co to ma wspólnego z tak wielbioną sprawiedliwością?
    • piss-on-pis4 Nie będzie śledztwa ws. zbiórki na Stocznię G 12.05.06, 21:16
      tadeusz_ja napisał:
      > Skandal!!

      GÓWNO.
      Co tu tak śmierdzi?
      Czy to IV a może już piąta?
    • vomitorium1 Re: Nie będzie śledztwa ws. zbiórki na Stocznię G 12.05.06, 21:17
      Idealiści pragną materializacji duchów.
      Stanisław Jerzy Lec
    • kiczkok Re: Nie będzie śledztwa ws. zbiórki na Stocznię G 12.05.06, 21:21
      tak z innej części tej beczki.
      Jak sie nieoficjalnie dowiedziałem od informatora w postaci koleżanki
      pracującej na poczcie w 80-tyś miejscowości, na konto Radia Maria codziennie
      wpływa przez moherowych pośredniczek od 20 do 200 zł, CODZIENNIE!
      Oczywiście nic wielkiego nie odkryłem. Jednak dało mi to obraz tego ile kasy
      wływa na to konto z całej Polski.

      Kilkanaście tysięcy punktów Poczty Polskiej.
      50 zł dziennie.
      ...troszke tego będzie.
      • przyladek.dobrej.nadziei Re: Nie będzie śledztwa ws. zbiórki na Stocznię G 12.05.06, 21:31
        kiczkok napisał:

        > tak z innej części tej beczki.
        > Jak sie nieoficjalnie dowiedziałem od informatora w postaci koleżanki
        > pracującej na poczcie w 80-tyś miejscowości, na konto Radia Maria codziennie
        > wpływa przez moherowych pośredniczek od 20 do 200 zł, CODZIENNIE!
        > Oczywiście nic wielkiego nie odkryłem. Jednak dało mi to obraz tego ile kasy
        > wływa na to konto z całej Polski.

        Nie zapominaj o zagranicy. W Stanach i Kandzie sa cale stada moherow.
    • czarnycenzor Bank który udzieli pożyczki o Dyrektorowi. 12.05.06, 21:22
      Nie powinien się upominać o zwrot tejże.
      Ponieważ te pieniądze zostaną przekazane na szczytne cele.
      Gdyby jednak bank nalegał nalęży przeprowadzić śledztwo i zlicytować ten bank.
      Amen.
    • antonioni1 Fajnie jest 12.05.06, 21:23
      a będzie jeszcze fajniej.
    • wikal Re: Nie będzie śledztwa ws. zbiórki na Stocznię G 12.05.06, 21:23
      Wobec nastepujących w polskim Klechistanie zmian, nikt przytomny chyba się nie
      spodziewał jakiegoś śledztwa. Prokuratorzy też chcą mieć pracę i muszą jeść.
      Toruński sekciarz może dalej robić co chce, nikt mu jego przekrętów rozliczał
      nie będzie. Do czasu. Ta władza też będzie miała swój koniec.
    • piss-on-pis4 Czy to o zmowie tych prawników mówił prorok? 12.05.06, 21:26

      Wiele rzeczy nie rozumiem, ale rozumiem, że
      PiS to produkty PRLu.

      To wszystko tłumaczy.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka