Dodaj do ulubionych

OBOP: Polacy zaniepokojeni sytuacją w kraju

22.06.06, 16:54
z tego wniosek ze najbardziej skomuszonym pokoleniem są obecne 50-ciolatki
Obserwuj wątek
    • tajne1 Re: OBOP: Polacy zaniepokojeni sytuacją w kraju 22.06.06, 17:01
      skin- a co z poszanowaniem poglądów innych? 50 latki mają prawo mieć inne
      poglądy niż łysole i drechole.
      • s.k.i.n Re: OBOP: Polacy zaniepokojeni sytuacją w kraju 22.06.06, 17:03
        50 latków trzeba reedukować...
        • almagus Re: OBOP: Platfomo daj nadzieję emerytom! 22.06.06, 17:06
          Stop wariatom nazikatolandu.
          Oczekuję również głośnego sygnału o zajęciu się emerytami i rencistami,
          przywrócenia im godności i rangi, opieki!
          Platforma umacnia się w środku i na lewo od nazikatolandu sceny politycznej.
          To jest bardzo dobry kierunek.
          W tej sytuacji Jan Rokita jest niewyraźny, ale to bardzo zdolny polityk i po
          dokonaniu oceny obecnie przebiegających działań nazikatolandu wybierze.


          Do TV Plwam:
          Obsesje PiSiORa!
          I górnicy, i hutnicy, kolejarze i lekarze, onaniści i seksiści!

          I górnicy, i hutnicy, kolejarze i lekarze, ci strajkują,
          a PISiORy i onaniści nie strajkują, wiecują.

          Rządzą bez mała od roku prawie,
          ja ich pasztetów wcale nie trawię.
          Dostałem zgagi jeszcze wysypki,
          śmierdzą PiSiORy i stare cipki.
          Może mi powiesz Rydza sQrwielu
          „czy my są w Polsce”, czy już w burdelu?
          Niemoc żądaniom wkurza tak wielu,
          koniec głupoty i PeeReLu!

          Nauka czy wiara prawda stara!
          • jola_dywity1 ******A 17 lat było samych S_U_K_C_E_S_Ó_W******** 22.06.06, 17:58
            OTO DO CZEGO DOPROWADZIŁA DROGA 17 LETNICH SAMYCH SUKCESÓW PO SLD!
            kOALICJA SAMOOBRONY POWOLI I MOZOLNIE TO NAPRAWIA,LECZ CI CO DO TEGO
            DOPROWADZILI SAMI TERAZ PODNOSZĄ LARUM.
            NIE MOŻNA SKUTECZNIE NAPRAWIĆ W 1 ROK DOMU RUJNOWANEGO OD 17 LAT.
            Z danych GUS wynika, że 22 miliony, tj. 57% obywateli polskich, żyje poniżej
            przyjętej granicy niedostatku, z czego 5,8 miliona ludzi (15%) żyje poniżej
            ustawowej granicy ubóstwa, a 3,7 miliona obywateli (9,5%) żyje poniżej granicy
            skrajnego ubóstwa, prowadzącego do biologicznego wyniszczenia organizmu (tożsame
            ze stopniem biedy w krajach afrykańskich). Stopa bezrobocia wynosi grubo ponad
            18%, zaś w niektórych regionach kraju przekracza 41%. Zasiłki pobiera tylko
            19,7% obywateli pozostających bez pracy. Reszta odżywia się powietrzem.

            Nie są to jednak pełne dane, ponieważ np. właściciele i posiadacze
            gospodarstw rolnych, o powierzchni użytków rolnych powyżej 2 ha
            przeliczeniowych, nie mogą rejestrować się jako bezrobotni. Szacuje się, że w
            rolnictwie indywidualnym dodatkowo ponad 1,8 mln osób pozostaje bez pracy,
            tworząc tzw. bezrobocie ukryte. Ocenia się, że faktyczne bezrobocie, razem z
            jego ukrytymi formami, wynosi około 30%. Oznacza to, że ok. 5 mln 100 tys.
            obywateli naszego kraju pozostaje bez pracy. Straty wykazuje 42,6% podmiotów
            gospodarczych, a średnia rentowność oscyluje wokół 0,5%. Około 80% wszystkich
            przedsiębiorstw utraciło płynność finansową i nie jest w stanie regulować
            własnych zobowiązań.

            W tej sytuacji trzeba zadać pytanie: czyja jest władza w państwie polskim?
            Czy jest demokracja i sprawiedliwość społeczna, czy ich nie ma? Na
            plutokratyczny charakter systemu wskazuje kuriozalny podział dochodu narodowego.
            Wg danych GUS, na 20% Polaków przypada 5% dochodu, na 55% Polaków - 25% dochodu,
            na 15% Polaków - 15% dochodu, a na 10% Polaków - aż 55% dochodu narodowego.

            Nie dajmy się otumanić fałszywemu obrazowi Polski. Tylko gwałtowne przemiany,
            wraz z ukaraniem tych, na których ciąży odpowiedzialność za tragedie setek
            tysięcy rodzin w Polsce, może naprawić istniejący stan rzeczy. UE Wam w tym nie
            pomoże - to Wy podejmujcie decyzje wyborcze - i to Wy odpowiadacie za ludzi,
            których wybraliście.



            Co trzeci Polak należący do 4 milionowej grupy osób żyjących poniżej minimum
            egzystencji biologicznej to dziecko, które nie ukończyło 14 roku życia - o
            sytuacji poinformowała Polska Akcja Humanitarna na konferencji prasowej
            zorganizowanej w dniu 1 września.

            Z badań, przeprowadzonych przez prof. Wielisławę Warzywodę- Kruszyńską
            (Instytut Socjologii Uniwersytetu Łódzkiego), wynika, że najwięcej biednych
            dzieci jest w województwach: świętokrzyskim warmińsko-mazurskim (w ubóstwie żyje
            40 proc. wszystkich dzieci), podkarpackim, kujawsko-pomorskim, podlaskim i
            lubuskim (30-40 proc.).

            Zdaniem prof. Warzywody-Kruszyńskiej, "każde z tych województw należy w
            całości uznać za enklawy dziecięcej biedy". Według UNICEF, w całej Polsce w
            skrajnej biedzie żyje średnio 15,4 proc. dzieci.

            Wicepremier Izabela Jaruga Nowacka poinformowała, iż na program dożywiania
            dzieci rząd przeznaczy w najbliższym czasie 7 mln zł. W tym roku na dożywianie
            przeznaczono 60 mln zł. Kwota ta jednak nie pozwala nawet na częściowe
            zaspokojenie potrzeb głodujących w jednym województwie...
            Blisko 5 milionów Polaków żyje w skrajnym ubóstwie - wynika z najnowszego,
            zatrważającego raportu Głównego Urzędu Statystycznego. 4-osobowa rodzina
            znajdująca się w takim położeniu ma na swoje miesięczne utrzymanie mniej niż 960
            zł, czyli najwyżej 8 zł dziennie na osobę - pisze "Dziennik Polski".

            Pojedyncza osoba, która żyje w skrajnym ubóstwie, to taka, której miesięczne
            dochody wynoszą maksymalnie 350 zł, czyli 11 zł na dzień. Prawie 7,7 mln rodaków
            mieszka w rodzinach, które na swoje wydatki mają mniej niż wynosi tzw. ustawowa
            granica ubóstwa. Została ona wyznaczona dla 4-osobowej rodziny na mniej niż 1226
            zł miesięcznie, czyli co najwyżej 10 zł na członka rodziny dziennie - podaje gazeta.

            - O kilku milionach Polaków, którzy nie mają za co przeżyć, media i politycy
            najczęściej milczą, zajmując się sprawami trzecio- lub czwartorzędnymi. To jest
            nie tylko fatalne, ale wręcz tragiczne - mówi prof. Mieczysław Kabaj z Instytutu
            Pracy i Polityki Socjalnej, znawca zagadnień dotyczących rynku pracy, zwłaszcza
            bezrobocia. Zwraca uwagę, że szybkie powiększanie się liczby Polaków żyjących w
            nędzy będzie miało ogromny wpływ na losy kraju w przyszłości.

            Rozmówca "Dziennika Polskiego" przypomina, że dzieci z rodzin zagrożonych
            biologicznie są z reguły skazane na gorszą przyszłość. Ubóstwo przyczynia się
            też do wzrostu przestępczości. 23 miliony obywateli naszego kraju (60 proc.) ma
            na przeżycie mniej, niż wynosi minimum socjalne, czyli poniżej granicy
            określającej sferę niedostatku i ostrzegającej przed ubóstwem.

            Z raportu GUS wynika też, że rozwarstwienie majątkowe w Polsce szybko pogłębia
            się. Bogatsi mają coraz więcej, biednych przybywa. Zdaniem prof. Mieczysława
            Kabaja, dalsze utrzymywanie się takiej patologicznej sytuacji musi w końcu
            doprowadzić do buntu społecznego - ostrzega "Dziennik Polski".
            • aturek2005 Jolu - w tych 17 latach Lepper zostal wicepremiere 22.06.06, 18:00
              m i mezem stanu. Z Twojego punktu widzenia to nie jest sukces?
              Pewnie nie - bo zniknie alibi "mysmy nie rzadzili"....
              • jola_dywity1 Re: Jolu - w tych 17 latach Lepper zostal wicepre 22.06.06, 18:10
                Na tyle cię tylko stać?
                Pewnie z kliki PoSld jesteś?
                Hipokryci co kraj zrujnowali i rozkradli teraz sami szukają winnych!
                • aturek2005 Moze stac mnie tylko na tyle bo nie kradlem. Odbi 22.06.06, 18:11
                  jam "pileczke" - Ciebie stac na wiele.
                  jola_dywity1 napisała:

                  > Na tyle cię tylko stać?
                  > Pewnie z kliki PoSld jesteś?
                  > Hipokryci co kraj zrujnowali i rozkradli teraz sami szukają winnych!
                • lipaca Re: Jolu - w tych 17 latach Lepper zostal wicepre 22.06.06, 18:11
                  jola_dywity1 napisała:

                  > Na tyle cię tylko stać?
                  > Pewnie z kliki PoSld jesteś?
                  > Hipokryci co kraj zrujnowali i rozkradli teraz sami szukają winnych!
                  A ANDREW TO ZA DARMO PEWNIE WSZYSTKO ROBI, LACZNIE Z NOWYMI STANOWISKAMI!!!!!!
                  IDZ SIE LECZYC CHORA KOBIETO.
                  • aturek2005 Jak leczenie to tylko "agroturystycznie". Wsrod 22.06.06, 18:14
                    bizonow oczywiscie.
                    lipaca napisała:

                    > jola_dywity1 napisała:
                    >
                    > > Na tyle cię tylko stać?
                    > > Pewnie z kliki PoSld jesteś?
                    > > Hipokryci co kraj zrujnowali i rozkradli teraz sami szukają winnych!
                    > A ANDREW TO ZA DARMO PEWNIE WSZYSTKO ROBI, LACZNIE Z NOWYMI STANOWISKAMI!!!!!!
                    > IDZ SIE LECZYC CHORA KOBIETO.
                    • carramba7 Re:....alibi ? 22.06.06, 20:59
                      A po co ? będzie potrzebne Lepperowi alibi ? Nie wiesz czasem?A co powiesz jak tenże
                      Lepper okaże się godny Witosa ?I przejdzie do historii jako najlepszy minister rolnictwa..nie mieści się w główce? Za mały rozmiar kapelusza? Poczekaj kilka
                      miesięcy a dowiesz się o losie "przedwojennego"PSL-u pod wodzą Jagielińskiego i Pawlaka.......
                      Wybory samorządowe za pasem...a "chłop posłucha i wie swoje"..i zagłosuje jak zechce
                      a nie jak chce sondażownia....
                      Zakuty łeb...odporny na "postęp"...
                      Faszysta i antysemitnik zresztą..bo to wyssał..jak każdy Polak
                      • pantanal carramba, ale glupol! 22.06.06, 22:13
                        • plmlp Nie bój się ciemny Narodzie, mamy wszak Napoleonka 22.06.06, 23:25
                      • tadddd za mały rozmiar kapelusz to ty masz 22.06.06, 23:36
                        że przejdzie do historii to wiadomo i oby jak najszybciej
                        szkod tylko że to bedą czarne kary historii Polski

                        ps. piłeś dziś z Jocią ? ...bo pie..sz tak jak ona bez sensu
                • lilar5 Re: Jolu - w tych 17 latach Lepper zostal wicepre 22.06.06, 23:43
                  jola_dywity1 napisała:

                  > Na tyle cię tylko stać?
                  > Pewnie z kliki PoSld jesteś?
                  > Hipokryci co kraj zrujnowali i rozkradli teraz sami szukają winnych!

                  Co się czepiacie jolki, wiadomo że jest z układu, leperokaczoromkowego,
                  a poza tym jest z lumpów i łże towarzystwa.
                  Więc dajcie spokój łże-jolidryty. Razem niech żje jola z leeppeerem za idola.
                  A swoją ścieżką jolka endriu jest dobry w te klocki? nie być fałszywie skromna.
                • krzych.korab Re: Jolu - Twoi z samoobrony przez te lata też się 23.06.06, 06:33
                  dorobili. Fakt nie na posadach rządowych.
            • lipaca Re: ******A 17 lat było samych S_U_K_C_E_S_Ó_W*** 22.06.06, 18:10
              jola_dywity1 napisała:

              > OTO DO CZEGO DOPROWADZIŁA DROGA 17 LETNICH SAMYCH SUKCESÓW PO SLD!
              > kOALICJA SAMOOBRONY POWOLI I MOZOLNIE TO NAPRAWIA,LECZ CI CO DO TEGO
              > DOPROWADZILI SAMI TERAZ PODNOSZĄ LARUM.
              > NIE MOŻNA SKUTECZNIE NAPRAWIĆ W 1 ROK DOMU RUJNOWANEGO OD 17 LAT.
              >A DO CZEGO DOPROWADZA OBECNY RZAD Z KOALICJANTEM SAMABRONA? NO CHYBA NIE
              CHCESZ MI WMOWIC ,ZE DO DOBROBYTU. OPROCZ TEGO ,ZE TWOJ ANDREW ZADA CORAZ
              WIECEJ STANOWIS DLA SWOICH LUDZI ,A CO ZA TYM IDZIE KOLEJNYCH WYNAGRODZEN. CO
              DAL PODZIAL RESORTOW? TYLKO SZTUCZNE STWORZENIE DODATKOWYCH STANOWISK
              OPLACANYCH Z NASZEJ KASY. DLACZEGO JOLU, NIE WRZESZCZYSZ ,ZE BEZSENSOWNIE
              WYDANO 40 MLN NOWYCH POLSKICH ZLOTYCH NA BUDOWE SWIATYNI. CZYZ NIE MOZNA ICH
              BYLO SPOZYTKOWAC WLASNIE DLA LUDZI ZYJACYCH W UBOSTWIE. CHYBA TO BYLOBY MILSZE
              BOGU NIZ WYSTAWIANIE MU JAKIEJS WIEZY BABEL. RAZ Z TYM ZROBIL PORZADEK I MAM
              NADZIEJE,ZE TEARZ TEZ SIE WKURZY. I NIE STUDIUJ ZADNYCH DANYCH GUS-OWSKICH ANI
              SLOWNIKA WYRAZOW OBCYCH ,BO I TAK MI NIE IMPONUJESZ SWOJA RZEKOMA WIEDZA.
              • jola_dywity1 Re: ******A 17 lat było samych S_U_K_C_E_S_Ó_W*** 22.06.06, 18:15
                Kraj został doprowadzony do ruiny zadłużenie oficjalne 468mld zł.
                Faktycznie dużo większe.
                Emigracja głodowa brak perspektyw.
                Kto może to naprawić w 1 dzień?
                A stanowiska musi mieć Samoobrona bo to ludzie pragmatyczni i kompetentni ,bo
                wasi specjaliści to v kolumna nazistowska dla polaków i polskiej gospodarki.
                • aturek2005 Kto moze to naprawic? Lepper. Za jego przykladem 22.06.06, 18:18
                  bierzmy kredyty i ich nie splacajmy. Z takich pieniedzy da sie zyc. Albo
                  bierzmy przyklad z Hojarskiej (to tez "biedna" osoba). Oczywiscie mozemy tez
                  brac przyklad z Berger - i miec w glowie tylko owies i konia (czy to znaczy, ze
                  ona sekretnie podkochuje sie w Romku, a Endrju trzyma tak "na zapas"?)
                  jola_dywity1 napisała:

                  > Kraj został doprowadzony do ruiny zadłużenie oficjalne 468mld zł.
                  > Faktycznie dużo większe.
                  > Emigracja głodowa brak perspektyw.
                  > Kto może to naprawić w 1 dzień?
                  > A stanowiska musi mieć Samoobrona bo to ludzie pragmatyczni i kompetentni ,bo
                  > wasi specjaliści to v kolumna nazistowska dla polaków i polskiej gospodarki.
                  • wrojoz Re: Kto moze to naprawic? Lepper. Za jego przyk 22.06.06, 19:04
                    Kaczynski musi odejsc!!!!!.
                • lipaca Re: ******A 17 lat było samych S_U_K_C_E_S_Ó_W*** 22.06.06, 18:20
                  JEZELI JESTES TAK OSWIECONA , TO JAKIE JEST TWOJE ZDANIE NA PRZEWALONE 40 MLN
                  PLN? CZY NIE POWINNY TE PIENIADZE TRAFIC DO GLODUJACYCH? A JEZELI JUZ "PRAWO"
                  i "SPRAWIEDLIWOSC", TO DLACZEGO RZAD NIE DOFINANSOWUJE BUDOWLI INNYCH WYZNAN? W
                  PL SA NIE TYLKOKATOLICY. JESTEM KATOLIKIEM ,ALE TAKIE NRY Z KASA CHOCBY DLA
                  KOSCIOLA MNIE WNERWIAJA NAJNORMALNIEJ W SWIECIE. DOTUJMY BUDOWLE SWIATYN
                  WSZYSTKICH WYZNAN W PL.
                  JOLU , DZIECKO ,TOBIE JUZ NIC NIE POMOZE, NAWET BARDZO INTENSYWNA TERAPIA.
                  jola_dywity1 napisała:

                  > Kraj został doprowadzony do ruiny zadłużenie oficjalne 468mld zł.
                  > Faktycznie dużo większe.
                  > Emigracja głodowa brak perspektyw.
                  > Kto może to naprawić w 1 dzień?
                  > A stanowiska musi mieć Samoobrona bo to ludzie pragmatyczni i kompetentni ,bo
                  > wasi specjaliści to v kolumna nazistowska dla polaków i polskiej gospodarki.
                  • aturek2005 Masz racje. W Polsce sa nie tylko katolicy. Sa 22.06.06, 18:23
                    tez katolicy ktorzy teraz sa wicepremierami a wczesniej byli sekretarzami POP
                    PZPR w PGR. Ale im 40 MLN juz nie jest potrzebne do szczescia. To juz
                    osiagneli, wiec czas na cos wiekszego.
                    lipaca napisała:

                    > JEZELI JESTES TAK OSWIECONA , TO JAKIE JEST TWOJE ZDANIE NA PRZEWALONE 40 MLN
                    > PLN? CZY NIE POWINNY TE PIENIADZE TRAFIC DO GLODUJACYCH? A JEZELI JUZ "PRAWO"
                    > i "SPRAWIEDLIWOSC", TO DLACZEGO RZAD NIE DOFINANSOWUJE BUDOWLI INNYCH WYZNAN?
                    W
                    >
                    > PL SA NIE TYLKOKATOLICY. JESTEM KATOLIKIEM ,ALE TAKIE NRY Z KASA CHOCBY DLA
                    > KOSCIOLA MNIE WNERWIAJA NAJNORMALNIEJ W SWIECIE. DOTUJMY BUDOWLE SWIATYN
                    > WSZYSTKICH WYZNAN W PL.
                    > JOLU , DZIECKO ,TOBIE JUZ NIC NIE POMOZE, NAWET BARDZO INTENSYWNA TERAPIA.
                    > jola_dywity1 napisała:
                    >
                    > > Kraj został doprowadzony do ruiny zadłużenie oficjalne 468mld zł.
                    > > Faktycznie dużo większe.
                    > > Emigracja głodowa brak perspektyw.
                    > > Kto może to naprawić w 1 dzień?
                    > > A stanowiska musi mieć Samoobrona bo to ludzie pragmatyczni i kompetentni
                    > ,bo
                    > > wasi specjaliści to v kolumna nazistowska dla polaków i polskiej gospodar
                    > ki.
              • szatan33 Re: ******A 17 lat było samych S_U_K_C_E_S_Ó_W*** 22.06.06, 20:20
                Wyłćz kapsloka oszołomie. To taki przycisk w zasadzie trzeci od dołu ka nakżdej
                klawiaturze.
            • roland12 Re: ******A 17 lat było samych S_U_K_C_E_S_Ó_W*** 22.06.06, 18:39
              do jola dywity 1 - dziekuje bardzo za przedstawienie tych porazajacych danych
              GUS, nigdy nie wiedzialem , ze jest az tak zle. Gdy sie mieszka w Krakowie to
              jakos tej biedy nie widac a duzo wielkiego bogactwa ale to jest zludne. Trzeba
              takie dane podawac , bo nawet ludzie wyksztalceni i czytajacy prase i majacy
              kontakt z mediami tego nie wiedza - przyklad ja.Wladze tego nie chca podawac do
              wiadomosci, a to dopiero otwiera oczy na ten nasz kraj i jego prawdziwe
              oblicze. Ja nie wiem co z tym robic , chyba trzeba uruchomic jakies zasilki dla
              glodnych w postaci darow zywnosci, ktorej jest duzo, sfinansowac to moznaby
              obciazajac wielkimi podatkami dobra luksusowe jak drogie auta, wielkie domy,
              itp oraz scinajac uposazenia wladz i tych roznych rad nadzorczych, itd. - ale
              to chyba nierealne , bo u nas nikt nie odda nawet 1 zl z tego co juz ma - vide
              gornicy,emeryci mundurowi, zarzady spolek z udzialem panstwa.
              • lipaca Re: ******A 17 lat było samych S_U_K_C_E_S_Ó_W*** 22.06.06, 18:44
                ZASIADAJACYM W RZADZIE DAC TYLKO SREDNIA KRAJOWA I ZOBACZYSCIE ,ZE NIKT NIE
                BEDZIE SIE TWEDY RWAL DO WLADZY.
                roland12 napisał:

                >oraz scinajac uposazenia wladz i tych roznych rad nadzorczych, itd. - ale
                > to chyba nierealne , bo u nas nikt nie odda nawet 1 zl z tego co juz ma -
                vide
                > gornicy,emeryci mundurowi, zarzady spolek z udzialem panstwa.
                • aturek2005 No jak taki Wierzejski wystapi w TV w garniturze z 22.06.06, 19:06
                  szmateksu? Co Ty? Zyd jestes, czy patriota? ;-)
                  lipaca napisała:

                  > ZASIADAJACYM W RZADZIE DAC TYLKO SREDNIA KRAJOWA I ZOBACZYSCIE ,ZE NIKT NIE
                  > BEDZIE SIE TWEDY RWAL DO WLADZY.
                  > roland12 napisał:
                  >
                  > >oraz scinajac uposazenia wladz i tych roznych rad nadzorczych, itd. - ale
                  > > to chyba nierealne , bo u nas nikt nie odda nawet 1 zl z tego co juz ma -
                  >
                  > vide
                  > > gornicy,emeryci mundurowi, zarzady spolek z udzialem panstwa.
            • pantanal Joluniu szkoda czasu na twoje wypociny 22.06.06, 22:11
            • 123zly Re: ******A 17 lat było samych S_U_K_C_E_S_Ó_W*** 23.06.06, 07:21


              W Głosie Wybrzeża z 18 i 22 czerwca 2003 r. opublikowano wywiad z panem
              posłem Jarosławem Kaczyńskim. Powiedział on: Samoobrona jest tworem byłych
              oficerów służb bezpieczeństwa. Mój brat, który był ministrem stanu do spraw
              bezpieczeństwa, dostał raport, z którego wynikało, że grupa byłych oficerów SB
              założyła Związek Zawodowy 'Samoobrona. I dalej czytamy: To formacja używana
              do osłony tyłów tego całego układu i ochrony tego nieporządku, który jest w
              kraju, i jednocześnie korzystająca z tego nieporządku. To są ludzie, którzy
              nabrali kredytów i chcą żyć jak przedsiębiorcy, a mają kwalifikacje do kopania
              rowów. W serwisie PAP-u z 25 marca 2004 r. Jarosław Kaczyński potwierdził:
              Cieszę się, że będę na pierwszej linii walki z Samoobroną. Uważam, że mam
              dowody na potwierdzenie moich słów i w odpowiednim momencie je przedstawię.

              A więc.. czekamy Panie Jarosławie, czekamy..
          • aglo11 Re: OBOP: Platfomo daj nadzieję emerytom! 22.06.06, 19:45
            "almagus", masz coś z młota po ojcu sierpie.
          • nemonews Re: OBOP: Platfomo daj nadzieję emerytom! 22.06.06, 20:43
            stop chorym umyslowo amalgus´om!
        • tajne1 Reedukowac trzeba skinów. łysoli i drecholi. 22.06.06, 17:09
          którym brak ogłady, inteligencji i wiedzy. Poza bezwiedną umiejętnością
          wciskania klawiszy na klawiaturze.
        • yhy_yhy wywiało ci rozumek skinie...nie założyłeś czapki.. 22.06.06, 17:20
        • janmro Re: OBOP: Polacy zaniepokojeni sytuacją w kraju 22.06.06, 18:00
          Do s.k.i.n-a! Ale to obecne 50 latki stawiali odpór komunie, gdy jescze rządziła
          - a nie dzisiejsi "bohaterowie".
        • norton2005 Polacy zaniepokojeni - he he he 22.06.06, 20:19
          Kolejny sondaż OBOP obmyślony przeciwko Kaczyńskim. Za Millera i Belki to było
          ludziom dobrze. Wzrost gospodarczy był powolny i nic się nie działo. Korupcji na
          zewnątrz nie było widać, lustracji nie było.
          Teraz jest żle tym co publikują takie bzdury.
        • pawka55 Skin: Reedukacja 50-ciolatkow nie ma polegac... 22.06.06, 20:33
          na pozbawieniu ich zdrowego rozsadku. Pozwala on im zasromac sie nad zamiana
          kraju w katolickie sredniowieczne panstwo wyznaniowe. Tego rozsadku brakuje zas
          tobie.

          Polak z US
        • 666kgb Re: OBOP: Polacy zaniepokojeni sytuacją w kraju 22.06.06, 23:16
          s.k.i.n napisał:

          > 50 latków trzeba reedukować...

          s.k.in._ ów EDUKOWAĆ
        • krzych.korab My wiemy że komunie starczało na szpitale, na szko 23.06.06, 06:30
          -ły itd, itp. Wprawdzie zarabialiśmy mało ale jeżeli krytykowano Gierka który
          rządził 9 lat za wybudowanie willi to spójrzcie na dzisiejszych rządzących.
          Fachowców którym należą się wysokie gaże i w ciągu roku dorabiają się więcej
          niż Gierek.
      • prosto_w_odbyt_m.o [...] 22.06.06, 17:05
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • barbara444 Re: OBOP=Olej Bzdety Oszalałej Postkomuny :)))))) 22.06.06, 18:19
          i spusc do szamba
          razem z gadzinowkami
          • tadddd sama jestes szambem 23.06.06, 00:16
    • joanna_can Re: OBOP: Polacy zaniepokojeni sytuacją w kraju 22.06.06, 17:05
      s.k.i.n - wedlug twojej logiki 74% mieszkancow wielkich miast jest
      skomuszonych. Widzisz tu zaleznosc?
      • wet3 Sprawy ida w dobrym kierunku. 22.06.06, 17:24
        Te "tfurcze sadarze" sa po to i robia wszystko, aby bron Boze, Polacy w to nie
        uwierzyli. Dlaczego? - Bo po raz pierwszy rzadzi jako tako wiarogodna prawica w
        odroznieniu od lze-prawic rzadzacych poprzednio. Dla przykladu zupelnie
        wystarcza rzady AWS.
        • bicz_na_kaczki Re: Sprawy ida w dobrym kierunku. 22.06.06, 17:39
          od kiedy skrajna prawica jest ta prawdziwa???:/
          • wet3 do bicza_na_kaczki 22.06.06, 17:43
            bicz_na_kaczki napisał:

            > od kiedy skrajna prawica jest ta prawdziwa???

            Widac, ze o skrajnej prawicy nie masz zielonego pojecia!
            • bicz_na_kaczki faszysci, ksenofobii, katolicka konserwa.... 22.06.06, 18:08
              ...czegoz chciec wiecej?zeby Kaczynski zaczal spiewac Polska, Polska uber ales!?
              • lipaca Re: faszysci, ksenofobii, katolicka konserwa.... 22.06.06, 18:23
                bicz_na_kaczki napisał:

                > ...czegoz chciec wiecej?zeby Kaczynski zaczal spiewac Polska, Polska uber
                ales!
                > ?
                MOZE LEPIEJ BY MU TO POSZLO NIZ MAZUREK DABROWSKIEGO?
              • wrojoz Re: faszysci, ksenofobii, katolicka konserwa.... 22.06.06, 19:05
                Kaczynski musi odejsc !!!!!!.
        • lze_gazeta Jasne - coraz wam blizej do IV REICH :) n/t 22.06.06, 17:39
        • lipaca Re: Sprawy ida w dobrym kierunku. 22.06.06, 18:15
          wet3 napisał:

          > Te "tfurcze sadarze" sa po to i robia wszystko, aby bron Boze, Polacy w to
          nie
          > uwierzyli. Dlaczego? - Bo po raz pierwszy rzadzi jako tako wiarogodna prawica
          w
          >
          > odroznieniu od lze-prawic rzadzacych poprzednio. Dla przykladu zupelnie
          > wystarcza rzady AWS.
          HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA ROZBAWILES MNIE DO LEZ STWIERDZENIEM JAKO TAKO
          (PO JAPONSKU) WIARYGODNA PRAWICA. Z KTOREJ STRONY WIARYGODNA I DLA KOGO?????
          CHYBA DLA MOHAIROWEGO ELEKTORARU.
    • parob dla 57% gospodarka w kryzysie? 22.06.06, 17:20
      ok, żyję w Warszawie,tu kryzysu nigdy nie widać, ale byłem ostatnio "na wiosce" na Podlasiu. Wcześniej byłem tam 2 lata temu. Jesli w ciągu 2 lat zbudowano tam, lub odremontowano na cele turystyczne kilka domów, jesli w popegieerowskim bloku(bloczku) większośc okien była wymieniona na plastiki, to chyba coś jest na rzeczy, że się rozwijamy. Tak ,wiem, sa miejsca pełne biedy, ale jest ich z roku na rok znacznie mniej i nie sądzę, że te 57% uważa, że mamy kryzys, bo odczuwa kryzys, ale dla tego ,że ktoś im to powtarza. Ciągła propaganda jakiejś wyimaginowanej klęski.
      • lipaca Re: dla 57% gospodarka w kryzysie? 22.06.06, 18:25
        POJEDZ W BIESZCZADY ,WTEDY POGADAMY.OKI?

        parob napisał:

        > m, lub odremontowano na cele turystyczne kilka domów, jesli w popegieerowskim
        b
        > loku(bloczku) większośc okien była wymieniona na plastiki, to chyba coś jest
        n
        > a rzeczy, że się rozwijamy. Tak ,wiem, sa miejsca pełne biedy, ale jest ich z
        r
        > oku na rok znacznie mniej i nie sądzę, że te 57% uważa, że mamy kryzys, bo
        odcz
        > uwa kryzys, ale dla tego ,że ktoś im to powtarza. Ciągła propaganda jakiejś
        wyi
        > maginowanej klęski.
        • aturek2005 Po wpadce ze zdjeciem w kasku w Katowicach, Lech 22.06.06, 18:29
          Bieszczad nie odwiedzi. Zdjecie z plecaczkiem? Bielan i Kaminski nie pozwola.
          lipaca napisała:

          > POJEDZ W BIESZCZADY ,WTEDY POGADAMY.OKI?
          >
          > parob napisał:
          >
          > > m, lub odremontowano na cele turystyczne kilka domów, jesli w popegieerow
          > skim
          > b
          > > loku(bloczku) większośc okien była wymieniona na plastiki, to chyba coś j
          > est
          > n
          • premier.z.krakowa oby jak najwięcej takiego kryzysu w gospodarce 22.06.06, 18:35
            "Jeśli idzie o ocenę polskiej gospodarki ponad połowa badanych (57 proc.) jest zdania, że znalazła się ona w kryzysie." to ja chcę takiego kryzysu zawsze.
            Teraz widać jak na dłoni jak media zniekształcają rzeczywistość aby osiągnąć określone liberalne cele polityczne.
            Wszyscy ekonomiści i nie tylko, mówią że mamy niebotyczny wzrost w gospodarce ale media twierdzą odwrotnie.
    • chaos1024k Gospodarka w kryzysie! 22.06.06, 17:21
      "Jeśli idzie o ocenę polskiej gospodarki ponad połowa badanych (57 proc.) jest
      zdania, że znalazła się ona w kryzysie."

      Jakis czas temu nasi drodzy respondenci twierdzili, ze Kwasniewski jest wyzszy
      i lepiej wykształcony niż Olechowski.
      • vertigo.seb Re: Gospodarka w kryzysie! 22.06.06, 20:50
        Wkrótce podobnie będą myśleli o Kaczyńskim, niech no tylko kaczki zakończą
        swoją indoktrynację.

        chaos1024k napisała:
        > Jakis czas temu nasi drodzy respondenci twierdzili, ze Kwasniewski jest
        wyzszy
        > i lepiej wykształcony niż Olechowski.
    • prawopl "Zmian na gorsze spodziewają się sympatycy SLD" 22.06.06, 17:22
      nie dziwię się wcale - to właśnie ich czekają zarzuty prokuratorskie.
      Niemożliwe? Możliwe.

      Pęczak SLD
      Jagiełło SLD
      Kwaśniewski SLD
      Kwaśniewska SLD
      Kalisz Rysiek SLD
      Kaczmarek SLD
      Siemiątkowski SLD
      Jakubowska SLD
      Sobotka SLD

      itp...
      --
      www.upadloscian.org.pl - kolejna afera kryminalna z czasów rządów SLD i
      Aleksandra K.
      • wet3 do prawopola 22.06.06, 17:28
        ... a politycznie podobni do wymienionych na liscie przeprowadzaja te "tfurcze
        sadarze"! Pozdrawiam.
      • lipaca Re: "Zmian na gorsze spodziewają się sympatycy SL 22.06.06, 18:28
        ZAPOMNIALAS DODAC TAM TWAROGA ZIECIA WASSERMANA I INNYCH PARU PRZEKRATASOW Z
        PiSuaru I samejbrony. POSZUKAJ ICH NAZWISK .LISTA TEZ JEST IMPONUJACA A I
        NAZWISKA ZNAMIENITE.
        prawopl napisała:

        > nie dziwię się wcale - to właśnie ich czekają zarzuty prokuratorskie.
        > Niemożliwe? Możliwe.
        >
        > Pęczak SLD
        > Jagiełło SLD
        > Kwaśniewski SLD
        > Kwaśniewska SLD
        > Kalisz Rysiek SLD
        > Kaczmarek SLD
        > Siemiątkowski SLD
        > Jakubowska SLD
        > Sobotka SLD
        >
        > itp...
        > --
        > www.upadloscian.org.pl - kolejna afera kryminalna z czasów
        rządów SLD i
        > Aleksandra K.
    • ner1 Re: OBOP: Polacy zaniepokojeni sytuacją w kraju 22.06.06, 17:24
      Takich jak s.k.i.n. trudno posądzać ologikę. To bezmózgowce powtarzające tępo hasła po wszechpolakach
    • talking_head Aj waj, grozi nam prawdziwa dekomunizacja !! 22.06.06, 17:25
      Europejsy i postkomuchy wzmagają klangor.
      Lustracja, zlikwidowanie WSI, powstrzymanie
      grabieży Polski, stopniowe rozbijanie
      monopolu informacyjnego - wszystko to
      wzbudza strach i zgorszenie. Trzeba wzmóc
      donosy na Polskę do Eurokołchozu i zarządać
      wprowadzenia sankcji przeciw "faszystowskiej"
      Polsce
      • joanna_can Re: Aj waj, grozi nam prawdziwa dekomunizacja !! 22.06.06, 17:33
        oj, talking head. Rozumiem teraz skad ta ksywka. Pisac sie bowiem nie
        nauczyles. :D
      • maruda.r W stylu Hitlera czy Stalina? 22.06.06, 17:33
      • lze_gazeta A to "Aj waj!" to dowod twego filosemityzmu? n/t 22.06.06, 17:41
    • jasny.piorun Poczatek rozbiorow Polski byl w r. 1989 22.06.06, 17:37
      Jestesmy pod zaborami
      • frant3 Re: Poczatek rozbiorow Polski byl w r. 1989 22.06.06, 17:39
        A kto nas rozebrał?

        --
        Frant - humor, satyra, krytyka
      • wet3 Re: Poczatek rozbiorow Polski byl w r. 1989 22.06.06, 17:47
        jasny.piorun napisał:

        > Jestesmy pod zaborami

        Moze sprecyzujesz jakimi? Bardzo prosze, bo nie mam maszyny do czytania mysli.
        z podanej przez Ciebie daty moge tylko snuc przypuszczenia. Podejrzewam, ze w
        jakims stopniu mge podzielac Twoja opinie.
    • frant3 Re: OBOP: Polacy zaniepokojeni sytuacją w kraju 22.06.06, 17:38
      Nie tylko 50-latki, dużo osób po trzydziestce czuje sentyment do PRL.
      Ale po PRL zostało już tylko wspomnienie...
      Dziś jesteśmy w Unii. A Unia w przeciwieństwie do naszego rządu jest socjaldemokratyczna i liberalna. Więc Polacy są zaniepokojeni o losy naszego kraju, którym kieruje dziwny rząd.

      --
      Frant - humor, satyra, krytyka
      • jasny.piorun Tu nie o EU chodzi tylko 22.06.06, 17:44
        o prosty fakt, ze po r. 1989 zostalismy totalnie okradzeni z calego majatku
        przez globalne mafie, ktore sa pod ochrona unii i USA. dlatego 90% naszych
        bankow jest dzis w rekach mafii i dlategoi te mafie lupia nas niemilosiernie, a
        my nigdy nie odbijemy od dna. Jestesy kolonia, zrozum to. Balcerowicz i inne
        zlodziejskie "elyty" pomagaly mafiom w grabieniu Polski.
        • chaos1024k Re: Tu nie o EU chodzi tylko 22.06.06, 17:49
          a czy socjalisci nie dobijaja naszego kraju podatkami, bezsensownymi
          przepisami, czy nie dławia aktywnosci spolecznej, ktora jest glownym zrodlem
          wzrostu gospodarczego? Czy nie my siebie sami lupiemy przyzwalajac na
          korupcje?... Elity w najgorszym przypadku sa takie same jak spoleczenstwo.
          • antithesis tak korupcja i zlodziejstwo to modus operandi 22.06.06, 17:53
            w kapitalistycznej Polsce.
        • wet3 Re: Tu nie o EU chodzi tylko 22.06.06, 17:54
          jasny.piorun napisał:

          > o prosty fakt, ze po r. 1989 zostalismy totalnie okradzeni z calego majatku
          > przez globalne mafie, ktore sa pod ochrona unii i USA. dlatego 90% naszych
          > bankow jest dzis w rekach mafii i dlategoi te mafie lupia nas niemilosiernie,
          a
          >
          > my nigdy nie odbijemy od dna. Jestesy kolonia, zrozum to. Balcerowicz i inne
          > zlodziejskie "elyty" pomagaly mafiom w grabieniu Polski.

          Dziekuje za wyjasnienie. Oczywiscie, ze zostalismy okradnieci i dostalismy sie
          gospodarczo pod zabor kapitalizmu globalistycznego. Na dodatek wchodzimy pod
          zabor eurolewactwa i zabiera sie nam glos do decydowania w naszych wlasnych
          polskich sprawach narzucajac obce naszej kulturze swinstwa! Pozdrawiam.
          • frant3 Re: Tu nie o EU chodzi tylko 22.06.06, 18:15
            To mnie pocieszyliście...

            --
            Frant - humor, satyra, krytyka
        • sclavus Re: Tu nie o EU chodzi tylko 22.06.06, 18:17
          jasny.piorun napisał:

          > o prosty fakt, ze po r. 1989 zostalismy totalnie okradzeni z calego majatku
          > przez globalne mafie, ktore sa pod ochrona unii i USA. dlatego 90% naszych
          > bankow jest dzis w rekach mafii i dlategoi te mafie lupia nas niemilosiernie,
          a
          >
          > my nigdy nie odbijemy od dna. Jestesy kolonia, zrozum to. Balcerowicz i inne
          > zlodziejskie "elyty" pomagaly mafiom w grabieniu Polski.

          Czy gdybyś należał do którejś z tych "totalnych mafii", to też byś się tak
          wypowiadał czy tylko ręce zacierał ??? :(((
        • mariotrs Re: Tu nie o EU chodzi tylko 22.06.06, 20:29
          z jakiego majatku????????????? przestarzalych fabryk z przerostem zatrudnienia
          produkujacych towary nie mogace konkurowac na zadnym normalnym rynku? czy z
          czego jeszcze? moze z naszych gigantycznych dlugow?
    • bicz_na_kaczki "Brawo PIS-iu! Ja Ciebie nie znalem z tej strony" 22.06.06, 17:49
      Jezeli dobrze pamiętam, to wlasnie Ci "zakomuszeni" emeryci przechylili szale
      zwyciestwa na strone Kaczystow!Ot i wdziecznasc, jak ptasia grypa!
      • aturek2005 A za co Jarek ma im byc wdzieczny? 22.06.06, 18:04
        Emerytom trzeba wyplacac emerytury co obciaza budzet.
        Emeryci czesciej korzystaja z uslug medycznych, a to tez obciazenie.
        Emeryci nie przyczyniaja sie do wzrostu demograficznego (podobnie jak Jarek).
        Emeryci psuja rynek pracy i zawyzaja bezrobocie, bo gdyby nie oni to wzrosloby
        zapotrzebowanie na nianie - a tak to kazda babcia wnuczkiem sie zaopiekuje.
        No w sumie emeryci sa Jarkowi teraz nieprzydatni - taka kula u nogi, ktorej cos
        sie obiecalo, a oni zamiast dostac Alzhaimera wciaz o tym pamietaja!

        bicz_na_kaczki napisał:

        > Jezeli dobrze pamiętam, to wlasnie Ci "zakomuszeni" emeryci przechylili szale
        > zwyciestwa na strone Kaczystow!Ot i wdziecznasc, jak ptasia grypa!
        • lipaca Re: A za co Jarek ma im byc wdzieczny? 22.06.06, 18:36
          PEWNIE Z MILA CHECIA TERAZ WSZYSTKICH POSLBY DO GAZU . S...WIEL JEDEN. ZDROWIE
          I NERWY TRZEBA MIEC W TYM DURNYM KRAJU,JAK LINY OKRETOWE , A I TAK NIE WIADOMO
          CZY WYTRZYMAJA ,TO WSZYSTKO.
          aturek2005 napisał:

          > Emerytom trzeba wyplacac emerytury co obciaza budzet.
          > Emeryci czesciej korzystaja z uslug medycznych, a to tez obciazenie.
          > Emeryci nie przyczyniaja sie do wzrostu demograficznego (podobnie jak Jarek).
          > Emeryci psuja rynek pracy i zawyzaja bezrobocie, bo gdyby nie oni to
          wzrosloby
          > zapotrzebowanie na nianie - a tak to kazda babcia wnuczkiem sie zaopiekuje.
          > No w sumie emeryci sa Jarkowi teraz nieprzydatni - taka kula u nogi, ktorej
          cos
          >
          > sie obiecalo, a oni zamiast dostac Alzhaimera wciaz o tym pamietaja!
          >
          > bicz_na_kaczki napisał:
          >
          > > Jezeli dobrze pamiętam, to wlasnie Ci "zakomuszeni" emeryci przechylili s
          > zale
          > > zwyciestwa na strone Kaczystow!Ot i wdziecznasc, jak ptasia grypa!
          • lipaca ** POSlalby 22.06.06, 18:37
            • aturek2005 Nerwy nie powinny byc jak liny okretowe. No chyba 22.06.06, 18:40
              ze Energa wykupi Stocznie. Wtedy warto. Bedzie boom w interesie.
      • obywatelrp3 Re: "Brawo PIS-iu! Ja Ciebie nie znalem z tej str 22.06.06, 20:52
        bicz_na_kaczki napisał:

        > Jezeli dobrze pamiętam, to wlasnie Ci "zakomuszeni" emeryci przechylili szale
        > zwyciestwa na strone Kaczystow!Ot i wdziecznasc, jak ptasia grypa!
        _____________________________________________________________
        Chyba masz 15 lat i myślisz, że w 50 idzie się na emeryturę....
    • aturek2005 Czyli: osoby, ktore maja szanse na prace poza 22.06.06, 17:53
      Polska sa nastawione optymistycznie. Ci z wyzszym wyksztalceniem znajda dobra
      prace w UK i Irlandii. Ci, ktorych sondaz okresla "mieszkancy wsi" maja
      perspektywy dorobienia przy zbiorze truskawek w Hiszpanii, jagod w Szwecji i
      zurawiny w Finlandii. A to, ze 76% elektoratu LPR jest nastawiona
      pesymistycznie to chyba oznaka tego, ze nikt ich ani w Polsce ani w UE nie chce.
      • lipaca Re: Czyli: osoby, ktore maja szanse na prace poz 22.06.06, 18:39
        (_)D (_)D - DOBRZE MOWISZ
        • aturek2005 Jakbym byl Endrju tobym rechot dodal na koncu zdan 22.06.06, 19:04
          ia. ;-)
          lipaca napisała:

          > (_)D (_)D - DOBRZE MOWISZ
    • isa.stern Re: OBOP: Polacy zaniepokojeni sytuacją w kraju 22.06.06, 18:10
      pewnie nasz dług powiększa się o 5 mld zł w ciagu miesiąca, czym tu się
      martwić...?!
      • silesius.monachjiski0 Kazio obiecal 3 mln mieszkan ale w W. Brytanii... 22.06.06, 18:22
        • silesius.monachijski0 Re: Kazio obiecal 3 mln mieszkan ale w W. Brytani 23.06.06, 02:03
          glupi pedalski klon; jak zawsze
      • lipaca Re: OBOP: Polacy zaniepokojeni sytuacją w kraju 22.06.06, 18:40
        isa.stern napisała:

        > pewnie nasz dług powiększa się o 5 mld zł w ciagu miesiąca, czym tu się
        > martwić...?!
        A SKAD RZAD BIERZE KASE NA DOFINANSOWYWANIE BUDOWLI KOSCIELNYCH ??????
        JOLKA!!!! PEWNIE TY WIESZ!!!!!
      • bim41 Re: OBOP: Polacy zaniepokojeni sytuacją w kraju 22.06.06, 18:42
        Wysokość naszego zadłużenia to bardzo ciekawa sprawa, podobno zadłużenie
        wewnętrzne i zewnętrzne przekroczyło już 500 mld zł. Lawinowy przyrost podobno
        nastąpił za rządów LSD.Czy my bierzemy jakieś kredyty zagraniczne czy to
        deficyt budżetowy tak nas wykańcza?. A może składka do UE podobno wynosi około
        1 mld zł. miesięcznie. Używam zwrotu podobno bo o tych wskaźnikach finansowych
        jakoś nie piszę się za wiele.
        • isa.stern Re: OBOP: Polacy zaniepokojeni sytuacją w kraju 22.06.06, 18:53
          przyrost faktycznie nastąpił za rządów Millera, ale Marcinkiewicz go przebił...
          dług wzrasta, bo Polski nie stać na różne gesty w stylu wcześniejsze emerytury
          dla górników (do 2010r. będą one kosztować budżet państwa blisko 3 mld zł,
          natomiast do 2020 - już ponad 10 mld), becikowe, biopaliwa... itp.
          Zresztą w skali roku płacimy 25 mld zł odsetek i rat od długu... a on ciagle
          rośnie...
          PeeS. po co o tym mówić, lepiej utrzymywać 4 wicepremierów, tworzyć nowe
          ministerstwa, zatrudniać armię doradców... itd. itp...;0
          • bim41 Re: OBOP: Polacy zaniepokojeni sytuacją w kraju 22.06.06, 19:20
            Należałoby jeszcze dodać te kilkaset milionów na dożywianie dzieci w szkołach
            co zrobił PIS. Czy to też było złe?. Becikowe to miły gest potrzebny w
            przededniu czekającej nas klęski demograficznej. Biopaliwa , no cóż musimy
            powoli zacząć się uniezależniać od ropy i gazu, podobno mamy nawet budować
            elektrownię atomową. Administracja państwowa zaś tak naprawdę jest w porównaniu
            do innych krajów UE nieliczna i bardzo słąbo opłacana, tanie państwo to tylko
            hasło wyborcze.Faktem jest, że potężne grupy zawodowe wykorzystują swoja
            pozycję, a górnicy i wogóle Śląsk to odrębna historia. Moim zdaniem nie ma za
            bardzo na czym oszczędzać. Jedyna nadzieja na rozwój to chyba przyciągnięcie
            dużych inwestycji zagranicznych i właściwe wykorzystanie środków UE.
    • palekh Re: OBOP: Polacy zaniepokojeni sytuacją w kraju 22.06.06, 18:26
      Myślę że jutro albo najdalej pojutrze ukaże się badanie Polskiej Grupy
      Badawczej z którego to wynikało będzie że Polacy są owszem zaniepokojeni
      sytuacją w kraju ale z powodu postawy PO.Nie będzie tam ani słowa o tym że
      wybitne umysły PiSu i całej koalicji kompletnie nie radzą sobie z rządzeniem i
      nawet nie próbują się z tym kryć,łatwiej dla odwrócenia uwagi od całkowitej
      ignorancji Rządu wszczynać bilbordową wojnę aby między innymi zaprezentować
      wyjątkowe umiejętności Ministra Ziobry w używaniu niszczarki do
      dokumentów.Polacy powiedzcie tym panom z rządu i panu prezydentowi spieprzajcie
      dziady,bo jak nie to Polacy zejdą na dziady.
    • wetton dupa jasio- zaniepokojeni a PiS ma ciagle popracie 22.06.06, 18:27
      • lipaca Re: dupa jasio- zaniepokojeni a PiS ma ciagle pop 22.06.06, 18:41
        MOHAIROWEGO ELEKTORATU
    • rosolina OBOP: Polacy zaniepokojeni sytuacją w kraju 22.06.06, 18:53
      Polska się upodabnia do Włoch: polityka sobie, a gospodarka sobie. Znajomy
      Włoch twierdzi, że ci ogłupiali politycy bawią się kosztem człowieka pracy, za
      jakiego się uważa, bo jest właścicielem paru sklepów, "ale żeby chociaż nie
      przeszkadzali pracować". W Polsce chyba też coraz więcej ludzi tak myśli,
      uważając polityków za zbędną i szkodliwą narośl na organizmie społecznym.
      • lipaca Re: OBOP: Polacy zaniepokojeni sytuacją w kraju 22.06.06, 19:10
        KAZDEGO WRZODA PONOC DA SIE USUNAC,TEGO NA DOOPIE TEZ.
        rosolina napisał:

        > Polska się upodabnia do Włoch: polityka sobie, a gospodarka sobie. Znajomy
        > Włoch twierdzi, że ci ogłupiali politycy bawią się kosztem człowieka pracy,
        za
        > jakiego się uważa, bo jest właścicielem paru sklepów, "ale żeby chociaż nie
        > przeszkadzali pracować". W Polsce chyba też coraz więcej ludzi tak myśli,
        > uważając polityków za zbędną i szkodliwą narośl na organizmie społecznym.
    • wrojoz Re: OBOP: Polacy zaniepokojeni sytuacją w kraju 22.06.06, 19:03
      Kaczynski musi odejsc!!!!!.
    • zigzaur Teraz zaniepokojeni? 22.06.06, 19:05
      A jak się nie poszło na wybory, to wszystko było OK?

      A jak się głosowało na PiS, to wszystko było w porządku?

      No to teraz się martwcie!
    • t-800 Re: OBOP: Polacy zaniepokojeni sytuacją w kraju 22.06.06, 19:40
      Aaaa, to ta sondażownia, co się myli o 10 proc. :-)
    • stanmackowiak lepiej byc skomuszonym nixli pokoleniem dżipitu 22.06.06, 19:57
    • the.gypsy Re: OBOP: Polacy zaniepokojeni sytuacją w kraju 22.06.06, 19:58
      polacy zaniepokojeni? nie! jestesmy wku..eni, okrutni, zli. i tacy
      bedziemy,dopoki rzadzic nami beda, chamy, nieuki i bolszewicy.
    • mariotrs Rencisci, emeryci i rolnicy zadowoleni... 22.06.06, 20:06
      emeryci, bo ich obchodza tylko bzdury opowiadane w radio maryja
      rencisci, bo (jak wyzej) plus dostaja kase za darmo
      rolnicy, bo dostaja forse z unii, nie placa podatkow ani zusu..tez bylbym
      zadowolony

      a rezta? do roboty za granice
      • lipaca Re: Rencisci, emeryci i rolnicy zadowoleni... 22.06.06, 20:42
        mariotrs napisał:

        > emeryci, bo ich obchodza tylko bzdury opowiadane w radio maryja
        > rencisci, bo (jak wyzej) plus dostaja kase za darmo
        > rolnicy, bo dostaja forse z unii, nie placa podatkow ani zusu..tez bylbym
        > zadowolony
        >
        TO JEZELI CHCESZ BYC ZADOWOLONY KUP ZIEMIE , UPRAWIAJ JA I ZAMIAST ZUS BEDZIESZ
        PLACIL KRUS. TO Z RESZTA TO SAMO TYLKO DLA ROLNIKOW. ZOBACZYLIBYSMY ,JAK DLUGO
        BYLBYS ZADOWOLONY
        • mariotrs Re: Rencisci, emeryci i rolnicy zadowoleni... 22.06.06, 22:03
          juz dawno to zrobilem...i uprawiam ja na odleglosc...z zagranicy;-)

          chory system, chore uklady....rozdawnictwo wszystkiego wszystkim...tylko jedyni
          ludzie tworzacy miejsca pracy i jakiekolwiek dobro, czyli prywatni
          przedsiebiorcy sa gnojeni i okradani na kazdym kroku...i dlatego dawno juz
          wyjechalem z kraju..bo nie zamierzam oddawac 60% swoich ciezko zarobionych
          pieniedzy na utrzymywanie tego calego nierobstwa i tej armii urzedasow niz nie
          robiacych przez caly dzien....
          • lipaca Re: Rencisci, emeryci i rolnicy zadowoleni... 22.06.06, 22:31
            I ZEBY DOBIC TYCH MALYCH I SREDNICH PRZEDSIEBIORCOW STWORZYLI (KOLEJNY ORGAN
            OPLACANY Z NASZYCH KIESZENI) CBA, KTORE ,DAJE 100%%,ZE NIE ZJAMIE SIE WIELKIMI
            Z PRZEKRETAMI TYLKO TYMI MALYMI,KTORYM JESZCZE MOZNA COS UKRASC. MALY NI
            EZAJMUJE SIE PRZKRETAMI,BO JEST TAK ZAJECHANY ,ZE NAWET NIE MA SILY MYSLEC, CO
            BY TU PRZYKOMBINOWAC.
            mariotrs napisał:

            > juz dawno to zrobilem...i uprawiam ja na odleglosc...z zagranicy;-)
            >
            > chory system, chore uklady....rozdawnictwo wszystkiego wszystkim...tylko
            jedyni
            >
            > ludzie tworzacy miejsca pracy i jakiekolwiek dobro, czyli prywatni
            > przedsiebiorcy sa gnojeni i okradani na kazdym kroku...i dlatego dawno juz
            > wyjechalem z kraju..bo nie zamierzam oddawac 60% swoich ciezko zarobionych
            > pieniedzy na utrzymywanie tego calego nierobstwa i tej armii urzedasow niz
            nie
            > robiacych przez caly dzien....
        • erg_samowzbudnik Re: Rencisci, emeryci i rolnicy zadowoleni... 23.06.06, 06:31
          TO JEZELI CHCESZ BYC ZADOWOLONY KUP ZIEMIE , UPRAWIAJ JA I ZAMIAST ZUS BEDZIESZ
          PLACIL KRUS. TO Z RESZTA TO SAMO TYLKO DLA ROLNIKOW. ZOBACZYLIBYSMY ,JAK DLUGO
          BYLBYS ZADOWOLONY

          Żeby kupić ziemie trzeba mieć pieniadze. Wiekszość ziemi rolnicy otrzymali
          od "komuny" za darmo w ramach reformy rolnej. Stawka ZUS dla prowadzacego
          działalnośc wynosi aktualnie około 772 zł / miesiąc, niezależnie czy przychód
          jest czy nie. Stawka KRUS wynosi aktualnie około 251zł/kwartał czyli
          84zł /miesiąc.Dodatkowo rolnicy jak wykażą minimum zapobiegliwości otrzymuja
          około 500zł dotacji / ha rocznie. Prowadzący działalność musi zapłacić na
          koniec roku podatek dochodowy od swoich przychodów (minimalnie około
          18%).Rolnik którego uważam również za prowadzącego działalność podatku nie
          płaci, chyba tylko gruntowy ale to są grosze.
          Jeżeli nie widzisz różnicy to nie chce mi się z tobą rozmawiać.
    • michalparadowski Re: OBOP: Polacy zaniepokojeni sytuacją w kraju 22.06.06, 20:20
      A czegoż innego można było się po tych nieudacznikach spodziewać. Pokrzyczą,
      porozrabiają i na drzewo czyli do historii. Tylko ten psiakrew... dług
      publiczny nieustająco rosnący. Ale ja się nie boję, bo mam już 70 lat.
      Tylko szkoda tej naszej zdolnej młodzieży. Pocierpią z tym długiem z 50 lat, a
      potem w mizerii zszedłszy z tego świata, jako męczennicy pójdą do nieba.
      I tam spotkają Ojca Dyrektora.
      Serdecznie im współczuję!
      • kosa44 Re: OBOP: Polacy....... 22.06.06, 21:12
        A może powiesz kto najdłużej ten dług produkował przez te 17 lat,,,bo nie PiS miał
        decydujący głos w AWS..
        Twoi idole miśku..
        A o.Dyrektor to przecież lider tego towarzystwa
    • obywatelrp3 Re: OBOP: Polacy zaniepokojeni sytuacją w kraju 22.06.06, 20:47
      Tych największych optymistów (15-19-latków) nie powinno się brać pod uwagę z
      tego powodu, że nie mają własnego doświadczenia. Póki co, siedzą na szyi
      rodziców...w wiekszości mają wszystko gotowe i podane pod nos. Co ich obchodzi
      polityka! Maja więcej radości z zadanych pytań niż z uczestnictwa w ocenie
      rzeczywistej sytuacji politycznej.
    • szczypiorkowski To stan gospodarki można ustalić w ankiecie? 22.06.06, 20:59
      Myślałem że od tego są analizy ekonomiczne i statystyka gospodarcza.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka