taglinda 16.04.07, 07:10 Szanowna Pani Ewo! Szacunek ogromny i wyrazy wdzięczności... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
maruda.r Kaczyński, jak Jaruzelski, zwalnia Szumańską 16.04.07, 07:25 To drugie rozstanie Szumańskiej z Polskim Radiem. Po raz pierwszy odeszła po wprowadzeniu stanu wojennego, gdy nie chciała "wykazać skruchy", a członków komisji weryfikacyjnej pytała o kompetencje do oceny dziennikarzy. Otrzymała pismo, że "w trybie nagłym, z racji zagrożenia, jakie stwarza dla bezpieczeństwa państwa, nie może pracować w radiu". ****************************************** Wielki sukces kaczych degeneratów, niczym nie różniących od junty Jaruzelskiego. Szanowna Pani Ewo! Wyrazy poparcia i szacunku. Liczę, że jednak jeszcze Panią kiedyś usłyszymy. Odpowiedz Link Zgłoś
fraglesi67 Odzyskamy Radio! 16.04.07, 08:07 Trochę cierpliwości A pisuar wyląduje na śmietniku Odpowiedz Link Zgłoś
login.gazeta1 Pani Ewo, spox, te szumowiny tez przetrzymamy! 16.04.07, 08:11 Towarzysze szmaciaki, wierni wykonawcy linii kolejnych zjazdów PZPR dorwali się do władzy i realizuja wiernie kolejna linię. Kartofle udowodniły nie raz, jakie z nich prostaki, nieuki i chamy, szmaciaki chęctnie to podchwyciły. Odpowiedz Link Zgłoś
nkab Re: Pani Ewo, spox, te szumowiny tez przetrzymamy 16.04.07, 08:27 Pani Ewo. Niech Pani zacznie działać w inernecie. Mądrzy sponsorzy powinni się zanleźdź. Wyrazy szcunku. Andrzej. Odpowiedz Link Zgłoś
navaira Brawa dla wyborców IV RP 16.04.07, 08:31 Wasi wybrańcy znaleźli układ. Składa się z młodej lekarki i starych bab. Odpowiedz Link Zgłoś
lewar121 Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 16.04.07, 08:41 Szanowna Pani Ewo, jestem mlodym, dobrze wykształconym człowiekiem. Mieszkam w Warszawie i wychowalem sie na trójce. Wbrew powszechnej opinii nie glosowalem na kretaczy z PO a na ludzi, co do ktorych mialem nadzieje ze beda uczciwi. Teraz pytanie....co Panią powoduje, że nie chce Pani wypełnić tego dokumentu ???? Przecież tam się jedynie deklaruje czy było się współpracownikiem UBeków, czy nie było. Zawsze uważałem, że osoba nie mająca na sumieniu takiej współpracy nie będzie miałą żadnego problemu z tym dokumentem. Myliłem się w powyższym, czy myliłem się co do Pani ????? Chcę znać prawdę bo mloda lekarka to moja mlodosc!!! Odpowiedz Link Zgłoś
maruda.r Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 16.04.07, 08:45 lewar121 napisał: > Teraz pytanie....co Panią powoduje, że nie chce Pani wypełnić tego dokumentu ?? > ?? ******************************************* Gdybyś wiedział, co to honor i ambicja, to nie zadawałbyś takich głupich pytań. A teraz płyń po morzach i oceanach wazeliny. Odpowiedz Link Zgłoś
lewar121 Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 16.04.07, 08:47 Honor?? Na pierwszy rzut oka wygląda bardziej na tchórzostwo :( Odpowiedz Link Zgłoś
baby1 [...] 16.04.07, 08:52 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
zuzur ..przyszdłbył pacjent, co zatkał się ziemniakiem.. 16.04.07, 11:01 "...przyszdłbył pacjent, co zatkał się ziemniakiem..." Otake słuchowisko poproszę, tu, na tym forum. Odpowiedz Link Zgłoś
aplus smutne ze pani ulegla propagandzie Zakowskiego 16.04.07, 12:17 Olejnik itp. dziennikarzyn. Na starosc traci zdolnosc niezaleznej oceny Odpowiedz Link Zgłoś
kinskyart Re: smutne ze pani ulegla propagandzie Zakowskieg 16.04.07, 12:32 aplus napisał: > Olejnik itp. dziennikarzyn. Na starosc traci zdolnosc niezaleznej oceny A co ty wiesz o niezależności? Nie rozumiesz tego co czytasz? Propagandę "tych co wiedzą lepiej" zauważa i odrzuca każdy myślący, wolny człowiek. Odpowiedz Link Zgłoś
inzynier2 Ludzka potrzeba wolnosci i godnosci 16.04.07, 12:59 aplus napisał: > Na starosc traci zdolnosc niezaleznej oceny Każdy normalny człowiek potrzebuje wolności i poszanowania własnej godności. W cywilizowanych krajach, w których nie rządzą faszystowskie lub komunistyczne junty wszyscy obywatele mają równe prawa i nie muszą udowadniać, że są niewinni ani publicznie się obwiniać. Tylko w maoistowskich Chinach hunwejbini kazali profesorom publicznie oświadczać, że są wrogami ludu pracującego. Teraz Giertych-Kaczyńscy-Lepper przeforsowali przez Sejm ustawę lustracyjną przekształcającą IV RP na pobobieństwo maoistowskich Chin. Widać, że jeszcze wielu lat trzeba aby w Polacy przekonali się do demokracji i wyzbyli się tęsknot do zamordyzmu - brunatnego lub czerwonego. Wyrazy szacunku i uznania dla Młodej Lekarki za jej odwagę! Odpowiedz Link Zgłoś
az100 Pozdrawiam Młodą Lekarkę 16.04.07, 14:00 Moim zdaniem destrukcja PRL nastąpiła w głównej mierze dzięki takim (wielu) osobom jak Pani Szumańska. Dzięki ich drobnym, acz licznym drwinom, uśmieszkom itp. Dzięki codziennemu, drobnemu oporowi i uporowi. Teraz panowie kaczyńscy i spółka usiłują mi wmówić, że podpisanie deklaracji, że nie współpracowało się z UB jest szczytem patriotycznego obowiązku - niezależnie od tego co się robiło przez ostanie kilkadziesiąt lat. Ciekawe co lewar121 powiedziałby o rektorze jego uczelni, na której "dobrze się wykształcił" gdyby ten wprowadził obowiązek podpisania oświadczenia przez każdego studenta, że nigdy w życiu nie ściągał? Odpowiedz Link Zgłoś
rabi_szechter [...] 16.04.07, 16:36 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
polska_baba Kto obraża innych, siebie też pozbawia godności 16.04.07, 17:55 To jak z pluciem na innych, zawsze jakaś kropla spadnie na plującego. Ps. wiem to z książek, nie z autopsji, nie mam zwyczaju pluć na ludzi. Nawiasem mówiąc, szkoda mi niektórych osób z tego forum. Trzeba być bardzo nieszczęśliwym, aby siedzieć godzinami na forum portalu nienawistnej dla siebie gazety i wylewać tę nienawiść na ekran. Człowiek mający pracę, rodzinę, przyjaciół chyba nie ma na to czasu. Odpowiedz Link Zgłoś
az100 Uprawiasz obrzydliwa demagogie typowa dla GW 16.04.07, 18:04 Dlaczego odbierasz mi prawo do takiego porównania jakie uznam za stosowne? Zadałem pytanie na które lewar nie odpowiedział. Mam prawo uważać, że oszustwo na egzaminie jest takim samym świadectwem braku kregosłupa moralnego jak współpraca z SB lub UB. Ale przyznam ci racje: postawienie pani Szumańskiej w jednym rzędzie z Kuroniem Geremkiem i Michnikiem jest w pewnym sensie uzasadnione - oczywiście nie w zakresie epitetu. Może się zdziwisz ale gorąco popieram ujawnienie wszystkich ocalałych akt SB i UB, WSI i nawet CIA, o KGB nie wspominając. Tylko co do tego ma podpisanie oświadczenia lustracyjnego? Odpowiedz Link Zgłoś
karl Teraz lojalki, ze jestem Zydem, homoseksualistą 17.04.07, 01:25 albo, ze jestem... To przecież takie niewinne. Niech kazdy sie określi , a jak nie to won z radia, telewizji , ze szkoły... Odpowiedz Link Zgłoś
karl Teraz lojalki, ze jestem Zydem, homoseksualistą.. 17.04.07, 01:29 albo, ze nie jestem... to takie demokratyczne... a jak nie to won z radia, telewizji, szkoły... tak sie rodzi faszyzm.. Odpowiedz Link Zgłoś
rabi_szechter Co za stek bzdur 16.04.07, 17:03 Przeciez lustracja ma sluzyc wlasnie temu zeby nigdy wiecej nei powtorzyly sie czasy, ktore plomiennie opisujesz w swoim poscie. Prawda jest jedna i nie zalezy od tego kto aktualnie rzadzi. Glosisz pochwale niezaleznosci co kompletnie nie przeszkadza ci w powtarzaniu bzdur glaba Zakowskiego, michnika czy innego lewicowego menela z GW. Mysl samodzielnie. Odpowiedz Link Zgłoś
jawu Myśl samodzielnie 16.04.07, 17:42 Właśnie - myśl, a nie powtarzaj. Poczytaj, porównaj - wyciągnij wnioski, nie powtarzaj po innych. Przeczytaj "dzieła" Lenina, poczytaj o "wrogach ludu", o Pawce Morozowie, o 101 kilometrze, dowiesz się co to jest bolszewizm. Porównaj z obecnymi "sposobami" sprawowania władzy, wyciągnij wnioski. Odpowiedz Link Zgłoś
polska_baba Homo sovieticus tkwi w nas, zwalczajmy go w sobie 16.04.07, 18:19 Wszyscy w Polsce jesteśmy dotknięci tą przypadłością - wychowaliśmy się w komunie albo wychowywali nas ludzie wychowani przez komunę. Niestety niektórym się wydaje, że skoro są katolikami i nienawidzą komunistów, to nie są homo sovieticus i sięgają po dokładnie te same metody, takie same argumenty, to samo robią, co komuniści, ale nie widzą tych podobieństw, bo zbyt głęboko wryło im się w mózgi komunistyczne przesłanie: zniszczyć tych, którzy myślą inaczej, zgnoić, upokorzyć, pozbawić pracy, możliwości wykonywania zawodu. Tego nie wymyślili politrucy spod znaku kaczki, to stosowali komuniści już prawie 90 lat temu. Nieważne, jakie masz poglądy i jaką partię popierasz, jeżeli politycznych przeciwników chcesz upokorzyć, skazać na śmierć cywilną, usunąć z życia społecznego, pozbawić pracy to jesteś homo sovieticus. Odpowiedz Link Zgłoś
bravor Re: Homo sovieticus tkwi w nas, zwalczajmy go w s 16.04.07, 20:47 Nie jest to prawda, homo sovietikus, rzucone przez Tichnera(?), podchwycone przez media i elitę, miało nam Chamom uświadomić, że wszyscy jesteśmy zbrukani współpracą, że wszyscy jesteśmy winni. Nie jest tak, wielu za prawdę i wolność sumienia oddało wiele, czasem zbyt wiele, ale też wielu miało w nosie prawdę, liczył się bieżący ich interes. Bardzo poruszyło mnie wyznanie Maćka, że poszedł na współpracę bo go złapali po pijaku. Jaki on był mały, bo takie sprawy óczesna elita załatwiała przez sekretarzy. Sam nie wiem czemu go wciągnęli, chyba dla jaj, zeby pokazać że są mocni i sprawni. Ta lustracja może nie jest najlepsza, ale jest i ci wszyscy co wtedy ulegli powinni powiedzieć, tak byłem słaby, tak podpisałem, żałuję. Powinni to zrobić i bez ustawy i przymusu, bo sumienie ma się jedno i życie jedno. A oni brną w kłastwach i kłamstewkach, oszukują siebie, że teczki zniszczone, że nikt nie pamięta, ze to są błędy młodości, słabej woli, czy czegoś tam jeszcze. Odpowiedz Link Zgłoś
rkb10 Re: Homo sovieticus tkwi w nas, zwalczajmy go w s 25.04.07, 23:24 "Homo sovieticus tkwi w nas"..... Polska_babo Twój post jest tak prawdziwy, że aż piękny. Obnażyłaś nasz naród rozebrałas do naga. Jestem ciekawy ilu się zbulwersuje. hahahahaha Pozdrawiam tak trzeźwy umysł. Odpowiedz Link Zgłoś
perk [...] 17.04.07, 03:02 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
arius5 Wspolczuje, Pani Ewo. 16.04.07, 11:45 Po latach wojny, pozniej komuny, musiala pani doswiadczyc polskiej Katolii. Wspolczuje wszystkim. Odpowiedz Link Zgłoś
dzikowy Re: Wspolczuje, Pani Ewo. 16.04.07, 11:56 Współczuję i podziwiam. Wspaniale, że są osoby, które potrafią pokazać charakter... szkoda, że mają ku temu okazje. Odpowiedz Link Zgłoś
i4y Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 16.04.07, 12:53 Właściwie można by Ci odpowiedzieć trawestując starą ludową mądrość że "są ludzie i lewary" ale chcę (naprawdę gorąco CHCE) zobaczyć że takie dylematy nie są tylko wynikiem porażającej podłości (że pozwolę sobie na ulubioną poetykę PiS). Widzisz, problem polega na tym że są w życiu ludzie którzy dosłownie traktują pewne słowa i wartości i to nie z "tchórzostwa" tylko z głębokiego przywiązania do nich. "Lojalka" to też był tylko dokument który mówił że nie będzie się łamać obowiązującego prawa. Ja nie porównuję tutaj nawet treści czy kontekstu historycznego. Ja mówię o tym że są ludzie którzy uważają że ich godność jest PRZYRODZONA i że państwo nie ma prawa jej zawłaszczać. Ja na przykład nie protestowałem w młodości przeciwko czczeniu robotników 1 Maja tylko przeciw przymusowi wyrażania entuzjazmu dla idei których nie podzielałem. Zamiana pochodu na procesję niczego u mnie nie zmieniła! Dalej brzydzę się stadnymi uniesieniami i ostentacją "umiłowania wartości". Państwo dla mnie to służebne narzędzie, a nie karbowy na którego rządy się godzę! A Kaczystan zawłaszcza sobie to co pokoleniowo żeśmy sobie wywalczyli obalając komunę - prawo do NIETŁUMACZENIA się Państwu z czegokolwiek! Państwo bowiem to nie mój bliski krewny tylko system organizowania grupy ludzi na danym terytorium i niczego mu nie zawdzięczam i niczego mu nie jestem winien! Te uczucia bowiem są zarezerwowane dla ludzi, a nie struktury formalnej, za która dodatkowo, jak za jakimiś krzakami, chowa się dzisiaj banda nieudaczników i chłystków! Nikt z tej hołoty nie będzie sędzią mojego życia. ten przywilej w szczerej rozmowie rezerwuje dla swoich synów - poglądy innych w tej materii mam w d...pie! Odpowiedz Link Zgłoś
piotr-z-londynu Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 16.04.07, 13:11 i4y napisał: > Państwo dla mnie to > służebne narzędzie, a nie karbowy na którego rządy się godzę! A Kaczystan > zawłaszcza sobie to co pokoleniowo żeśmy sobie wywalczyli obalając komunę - > prawo do NIETŁUMACZENIA się Państwu z czegokolwiek! Państwo bowiem to nie mój Sluszna racja! Panstwo to nie karbowy. Panstwo maa sluzyc obywatelom. A cala wladza wladzy, to wladza sluzenia .... I mi sie to ICH sluzenie nie podoba - wcale mi sie nie podoba. Tylko, ze kontrakt zostaal zawarty na cztery lata. No i tak przy okazji dwa slowa do wypowiedzi niejakiego "lewara" - jesli uwazasz, ze jestes dobrze wyksztalcony, to po niezrozumieniu calkiem prostej wypowiedzi powinienes "lewar" wystapic o zwrot poniesionych na to swoje wyksztalcenie wydatkow - bo nie dostales towaru, ze ktory zaplaciles ... No chyba, ze nas i siebie samego oszukujesz z tym niezrozumieniem ... I wlasciwe motywy byly calkiem inne? Odpowiedz Link Zgłoś
wrotka01 Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 16.04.07, 13:18 Mądre zdanie: Nikt nie będzie sędzią naszego życia - czemu mamy komuś udowadniać że się nie było kapusiem , kryminalistą, młodym naiwnym idiotą lub po prostu człowiekiem podatnym na propagandę i ideologię? To tak jakby dziś wszyscy obywatele musieli napisać oświadczenie: nie kradłem, nie zabiłem nie oszukałem.. itd. A potem policja by je zebrała i każdego sprawdzała czy przypadkiem nie kłamał? Odpowiedz Link Zgłoś
rabi_szechter Szalenie splycasz 16.04.07, 16:50 Istnieje cos takiego jak rejestr karanych i w wielu przypadkach (miedzy innymi przed podjeciem pracy) odpowiadamy na pytanie czy byl pan(i) karany(a). To tyle. Odpowiedz na pytanie czy zostalo w przeszlosci popelnione przestepstwo wspolpracy z organizacja przestepcza jaka bylo UB i SB nie powinno nastreczac zadnych trudnosci. Ponad to, prawda jest zawsze jedna i nie ma nic wspolnego z tym kto w danej chwili rzadzi - odwrotnie niz chca to przedstawic "autorytety moralne", inteligencja w pierwszym pokoleniu skupiona wokol GW. Odpowiedz Link Zgłoś
piotr-z-londynu3 Re: Szalenie splycasz 16.04.07, 18:18 oj! splycasz rabi, splycasz.... w rejestrze skazanych zapisuje sie tych co zostaali prawomocnie skazani - TAK? a w kartotekach UBecji SBecji i innych policji sa nie tylko Ci, co sie zgodzili na wspolprace, ale i tacy, ktorzy zostali do niej zmuszeni i tacy co nie maja pojecia, ze jakis ubol z ich otoczeniaa ich zapisal jako "zrodlo osobowe" - chocby Zyta Gilowska - TAK? wiec rabi nie jest to to samo - PRAWDA? a co do prawdy to poszukaj sobie tu w gazecie tekstu "To ja jestem zly", moze jest dla ciebie szansa "przejzec" na oczy i cos tam zrozumiec ... Odpowiedz Link Zgłoś
macko4 DO rabi_szechter 17.04.07, 09:46 "przestepstwo wspolpracy z organizacja przestepcza jaka bylo UB i SB" UB i SB były (jakkolwiek groteskowo to nie zabrzmi) LEGALNYMI ORGANAMI WŁADZY SUWERENNEGO PAńSTWA. Jeśli nie podjęlismy wcześniej trudu udostepnienia wszytskich teczek (jak np. Niemcy)to po zawodach. Gdybyś walnął babcię siekierą w łeb policja musiałaby udowodnić ci winę. Więc niech i tutaj tak będzie. Karać po rozprawie sądowej, z porządnym procesem dowodowym. A nie administracyjnie. Nie muszę udowadniać, że nie jestem koniem. I dlatego: Sto lat! Młoda lekarko! Odpowiedz Link Zgłoś
rkb10 Re: Szalenie splycasz 25.04.07, 23:33 rabi_szechter napisał: > Istnieje cos takiego jak rejestr karanych i w wielu przypadkach (miedzy innymi > przed podjeciem pracy) > odpowiadamy na pytanie czy byl pan(i) karany(a). To tyle. Odpowiedz na pytanie > czy zostalo w przeszlosci > popelnione przestepstwo wspolpracy z organizacja przestepcza jaka bylo UB i SB > nie powinno nastreczac > zadnych trudnosci. Ponad to, prawda jest zawsze jedna i nie ma nic wspolnego z > tym kto w danej chwili > rzadzi - odwrotnie niz chca to przedstawic "autorytety moralne", inteligencja w > pierwszym pokoleniu > skupiona wokol GW. Rabi najgorszy jest nawrócony grzesznik, były palacz nagle nie znosi dymu papierosowego, byly alkoholik ma odruchy wymiotne jak widzi butelke wódki a powszechnie wiadomo , że Zydzi masowo garnęli sie do komunistycznych organizacji, pełno ich było w UB i SB w KC PZPR Z Apfelbauma robił się Jabłoński. W kazdym mieście w komitetach partyjnych pełno było Żydów. Widac atakujesz sam siebie po zmianie ustroju. Nie pluj na swoja przeszłość Odpowiedz Link Zgłoś
rmstemero Swietny post 16.04.07, 15:18 i4y napisał: Państwo bowiem to nie mój > bliski krewny tylko system organizowania grupy ludzi na danym terytorium i > niczego mu nie zawdzięczam i niczego mu nie jestem winien! Te uczucia bowiem są > zarezerwowane dla ludzi, a nie struktury formalnej, za która dodatkowo, jak za > jakimiś krzakami, chowa się dzisiaj banda nieudaczników i chłystków! Nikt z tej > hołoty nie będzie sędzią mojego życia. Doskonale Odpowiedz Link Zgłoś
megasia Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 16.04.07, 16:05 i4y - pięknie i mądrze napisane :) Odpowiedz Link Zgłoś
rabi_szechter Ladnie ale nie na temat :) 16.04.07, 16:59 W postach wszelkiej masci "obroncow godnosci i praw czlowieka" znamienna jest agresja bogactwo paraleli i wycieczek osobistych przy niezwykle zerodowanej wartstwie argumentacyjnej. Bardzo ladnie napisane tylko, ze kompletnie nie na temat. Na czym wg ciebie polega problem w odpowiedzeniu na proste pytanie dotyczace zaistnienia badz nie faktu wspolpracy z organizacjami przestepczymi jakimi byly UB i SB? Ciekawe, ze cala masa "autorytetow moralnych" pokroju meneli z GW zaslania sie przed prawda "godnosciom osobistom" podczas gdy ta (godnosc) wychodzi z i opiera sie na prawdzie a tej jak ognia unikaja wszelcy obroncy praw "czlowiekow" i autorytety moralne, ktorymi ocieka gmach Koszer Zeitung. Odpowiedz Link Zgłoś
piotr-z-londynu3 Re: Ladnie ale nie na temat :) 16.04.07, 18:24 rabi_szechter napisał: > z organizacjami przestepczymi jakimi byly UB i SB? Moze cos przeoczylem, ale nie uslyszalem nic nigdy o tym, ze UB i SB zostaaly uznane za orgaanizacje przestepcze? Jesli jestem taaka gapa, to prosze oswiec mnie i podaj kiedy i jakim aktem prawnym UB i SB zostaly uznane za przestepcze??? I prosze rabi nie myl mojego pytania z chcecia bronienia tych organizacji! Bo nie mam najmniejszego zamiaru tego robic. Tylko prosto odpowiedz na moje pytanie. Odpowiedz Link Zgłoś
momy Won! 16.04.07, 22:26 Te "menele z GW", ty zawszony wypierdku, siedziały długie lata w więzieniu i odosobnieniu po to, byś teraz mógł wypisywac na tym forum wszystko, co ci twoja zakwaszona ślina na język przyniesie. Chociażby z tego względu stul pysk, i módl się, byś choć raz w życiu miał okazję i był w stanie wykazać się taką odwagą i hartem ducha, jakie dla wielu z nich przez lata było rzeczą powszednią. To nie "menele z GW" będę się tłumaczyć ze swego życia i zapewniac o prawomyślności jaśnie panów kaczyńskich, którzy za Gierka smażyli sobie doktoraty w ciepłych gabinetach i na których lamus historii i niesława już czekają zacierając ręce. Odpowiedz Link Zgłoś
andiboz Re: Won! 17.04.07, 12:52 Brawo! Miło,że na tym forum są tacy jak inżynier2, polska_baba, morny i inni przedstawiciele zdrowego rozsądku. Dziwi mnie skąd się biorą tacy jak np rabi, typowy przykład człowieka kierowanego bezrozumną nienawiścią. Jakie mogą być przyczyny tej nienawiści? Może został skrzywdzony w czasach PRL-u, ale jak w tym wypadku wytłumaczyć nienawiść do tych którzy ten ustrój zwalczali. Wygląda na to, że jest to kliniczny przypadek tzw Polaka - katolika, który wbrew zasadom tej wiary głoszącej miłość do bliźniego i wybaczanie win, jednak wybrał nienawiść. Współczuję takim ludziom, musi im być bardzo ciężko. Odpowiedz Link Zgłoś
i4y Re: Ladnie ale nie na temat :) 17.04.07, 15:01 Widzisz i tu pojawia się problem... Dla Ciebie godność i prawa człowieka to tylko cwana wymówka "wszelkiej maści" podłoty która ma coś na sumieniu. Komuś takiemu nie zamierzam się tłumaczyć bo jak rozumiem taki zwolennik państwowego zamordyzmu byłby jeszcze 20 lat temu po drugiej stronie barykady jako ZOMOl lub partyjna gnida podsuwająca wszelkiej maści lojalki do podpisu. Chcę tylko powiedzieć, że jeśli nawet uznać wkład Kaczyńskich czy Maciarewicza w obronę w/w wartości przed 1989 rokiem to po 1989 roku nie ja zmieniłem na nie spojrzenie tylko oni! Pytanie więc kto tu jest fałszywcem wycierającym sobie gębę ideami wolnościowymi? Ale rozumiem, że swoim bystrym okiem KGBisty już rozpoznałeś we mnie wrażego agenta i wszystko co od tej chwili powiem może być użyte wyłącznie przeciwko mnie :) Ale wiesz co? Wtedy miałem w d...pie palantów z SB i ich agentów a teraz palantów z IPN i ich małe pieski sikające po nogawkach! :))) Odpowiedz Link Zgłoś
koham.mihnika jestes zwyklum smieciem bez kindersztuby 16.04.07, 09:03 lewar121 napisał: > Honor?? Na pierwszy rzut oka wygląda bardziej na tchórzostwo :( Odpowiedz Link Zgłoś
lucusia3 Re: jestes zwyklum smieciem bez kindersztuby 16.04.07, 09:28 No to vczłowiekowi ewidentnie wychodzi lepiej tchórzostwo. Choc ja nie jestem pewna, czy cos takiego nazywa się naprawdę tchórzostwem. Nie obrażałabym go. Ja bym stawiała raczej na asekuranctwo. Dla mnie to człowiek - oczywiście strzelam i uogólniam ze znanych mi podobnych -któremu brakuje pewności, poczucia bezpieczeństwa. Nie ważne co robi i kim jest, to może byc najbardziej bezczelny i chamowaty gość, albo miły i kulturalny, ale skoro nabrał się na propagande PIS brak mu tej wewnętrznej kotwicy. Nie umie sobie w środku znaleźć to musi brac od kogoś z zewnątrz. Stawiam, że to gość, który mówił do telewizora: "Tak, właśnie tak myślę!". ja wolę tych co mówią "No, mówi praiw to co ja..." Odpowiedz Link Zgłoś
koham.mihnika chamstwa tlumaczyc nie nalezy, czlowiekiem sie 16.04.07, 09:41 jest albo nie. W tym ostatnim przypadku nie nalezy zbytnio zabiegac o reklame. Odpowiedz Link Zgłoś
rabi_szechter Jak na wroga chamstwa jestes szalenie chamowaty 16.04.07, 16:43 Wez to jako dobra rade - polityczna poprawnosc nie zastapi dobrych manier, klasy i ni ezagwarantuje ci statusu inteligenta. Jak mawial moj Dziadzio, "frak lezy dobrze opiero w 4. pokoleni". Sadzac po twoich wpisach brakuje ci co najmniej 5 pokolen... Odpowiedz Link Zgłoś
marmas Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 16.04.07, 09:04 lewar121 napisał: > Honor?? Na pierwszy rzut oka wygląda bardziej na tchórzostwo :( Tak wielu, tak mało rozumie, że trudno w naród wierzyć. Wdupowłazy, wazeliniarze, miernoty chodzące na skróty, byle nie dostać w tyłek. Ma być miło, łatwo, przyjemnie, a kaczyści będą oceniać wszystkich po tym, czy mają odciski na kolanach, czy też nie! Proponuje sprawdzić w słowniku znaczenie słowa honor i tchórzostwo. Odpowiedz Link Zgłoś
lukoza Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 16.04.07, 16:01 raczej po ilosci wlosow na palcach u rak, a wlasciwie jednej reki. LPR zas po wizji lokalnej w ...... i komisyjnym orzeczeniu o dziewictwie Odpowiedz Link Zgłoś
spark5719 Niczego nie rozumiesz 16.04.07, 09:09 lewar121 napisał: jestem mlodym, dobrze wykształconym człowiekiem (...) -- Dodaj jeszcze, że bez kręgosłupa ideowego, taki Plastuś po prostu - gdzie się przyklei, tam mu będzie dobrze. Gdybyś żył w PRL-u, też byś podpisał każde g...no, które by Ci podsunęli, dlatego nigdy nie zrozumiesz postawy Pani Ewy. Pani Ewuniu - jestem z Panią!!! Odpowiedz Link Zgłoś
mejlmi Niczego lewar nie rozumiesz 16.04.07, 12:58 lewar121 napisał: > jestem mlodym, dobrze wykształconym człowiekiem (...)< Ale niestety niezbyt inteligentnym...Nie wiem jak Ci to nawet wytlumaczuc, bo honor trzeba chyba najzwyczajniej miec. Czy nie obraziloby Cie gdyby Twoj pracodawca kazal Ci podpisac kwitek, ze nigdy sie nie prostytuowales, albo ze nie spales ze swoja matka. Nie oburzyloby cie to, ze nie ufaja Ci do tego stopnia, ze rzadaja takich rzeczy? Dla Ciebie matka pewno rzecz swieta, wiec slusznie moje slowa wzbudzaja zlosc. Widzisz, dla Pani Ewy wolnosc i idealy tez sa rzeczami swieta, wiernosc ktorym potwierdzala calym swoim zyciem, wazniejsza niz pieniadze i praca ktora kochala. Poza tym jezeli chcemy zyc w zgodzie i cos budowac oskarzenia, orzeczenia, swistki i lojalki to nie jest dobra droga i Pani Ewa to wie. Dziekuje Pani Ewo!! Odpowiedz Link Zgłoś
rabi_szechter Ludzie uczciwi nie boja sie lustracji 16.04.07, 09:29 Tym wieksze jest moje zdziwienie postawa, ktora prezentuje Pani teraz mowiac o "nie podpisywaniu" papierka. Przeciez afiszujac sie ze "srodowiskiem" cwierinteligencji z GW sklada Pani deklaracje solidarnosci z UBekami pokroju Szechtera, Luczywo, Maleszki, Kuronia, Geremka i wielu wielu innych. Jestem bardzo zawiedziony... Odpowiedz Link Zgłoś
lewar121 I rzuciły się na mnie ujadające psy z PO i SLD 16.04.07, 09:41 Wlasnie tego sie spodziewałem. Wielbiciele PO i SLD wykrzykują do mnie pouczając co to honor, co to kręgosłyup ideowy, itd.....A przy tym ujadają i kąsają po kostkach obrażając mnie słowami "kretyn, PiSdzielec, śmieć...." TYpowy poziom tzw inteligencji. Właśnie przez takich jak Wy utwierdzam się w przekonaniu, że PO i im podobne partie to zbiorowisko zakłamanych i nerwowych ludzi, których jedynym celem jest dorwanie się stanowisk i załatwienie interesów swoich i swoich sponsorów. Gratulacje chłopaki. Oby tak dalej. POkażcie na cio jeszcze was stać. Klimat spod budki z piwem wysiada napływowa inteligencjo :)) Dobrego dnia! Odpowiedz Link Zgłoś
lichttrager Do lewara - kafara 16.04.07, 10:09 Jeżeli nie widzisz, że te oświadczenia to wypisz wymaluj dawne lojalki, że ludzie tracą pracę bo ich nie chcą podpisać. Jeżeli nie dostrzegasz analogii, to ci po prostu współczuję. Plujesz bez sensu jadem na ludzi, którzy dobrze ci radzą, żebyś leczył się na nogi. Odpowiedz Link Zgłoś
polska_baba Lojalki jak w peerelu - wstydźcie się kaczory! 16.04.07, 12:13 Nie wiem, czy śmiać się czy płakać, gdy gó..arze, którzy uczucie strachu znają jedynie z dywanika u szefa, zarzucają tchórzostwo kobiecie, która była w Kedywie i Powstaniu Warszawskim, a za komuny działała w opozycji. Ludzi, którzy w czasie komuny narażali nawet życie rozliczają teraz ci, którzy nie mieli odwagi nawet pierdnąć bez zgody komunistycznych władz. Teczek w UB nie mieli tylko mierni i bierni - każdy, kto coś robił, był obserwowany przez ubecję. Odpowiedz Link Zgłoś
pompompom Re: Lojalki jak w peerelu - wstydźcie się kaczory 16.04.07, 14:51 Babo jedna :) Otóż to. Mądrze piszesz. Zgoda na całej linii. Pozdrawiam :) Odpowiedz Link Zgłoś
rabi_szechter Rzecz w tym, ze to z lojalka nie ma nic wspolnego 16.04.07, 16:26 I biorac pod uwage piekny zyciorys p. Szumanskiej tym bardziej dziwi, ze afiszuje sie z komunistycznymi mentami pokroju michnika, kuronia, geremka czy innych przedstwicieli cwiercinteligenckiej zydokomuny. Lustracja jest jedynym sposobem by wreszcie zakonczyc bolesny temac komunizmu. Pod dywan nie da sie tego zamiesc. Odpowiedz Link Zgłoś
2560a Re: Rzecz w tym, ze to z lojalka nie ma nic wspol 16.04.07, 17:16 rabi_szechter napisał: > I biorac pod uwage piekny zyciorys p. Szumanskiej tym bardziej dziwi, ze afiszu > je sie z komunistycznymi > mentami pokroju michnika, kuronia, geremka czy innych przedstwicieli cwiercinte > ligenckiej zydokomuny. > Lustracja jest jedynym sposobem by wreszcie zakonczyc bolesny temac komunizmu. > Pod dywan nie da sie > tego zamiesc. Nie, lustracja nie ma nic zakonczyc. Lustracja ma dac szanse miernocie! Miernocie jak bracia jednojajowi.Przesiedzieli okres solidarnosci na kolanach mamusi, przy zgaszonym swietle,i jakos bakuje im kartek w zyciorysie. Teraz trzeba sie wypchac przed front kompanii. Ale inni maja zaslugi/ wieksze lub mniejsze/... to ich sie pozbawi. Teczka, albo sama okladka i sie upierd..oli konkurenta. Krajem rzadza miernoty ! Popieram pania Szumanska. Jezeli ktos ma do niej zastrzezenia to niech udowodni jej wine!!! Tak sie dzieje w cywilizowanych spoleczenstwach!Jezeli tego nie pojmiemy to kazdego z nas wpuszcza w kanal!Dzisiaj lustruja za SB/dalej nie rozumiem dlaczego wlasnie SB/, jutro bedzie za unikanie odmawiania paciorka, pojutrze za stosunek przerywany albo, o zgrozo, za uzywanie prezerwatyw.O onanizmie nie wspomne bo to bedzie konczylo sie obcieciem reki ktora grzeszy. Odpowiedz Link Zgłoś
rozkolec Re: Rzecz w tym, ze to z lojalka nie ma nic wspol 17.04.07, 01:31 Niestety jest jeszcze gorzej, lustracja ma stworzyć nową "rzeczywistość" w której schizofrenicy nareszcie wcielą się w swoje wymarzone role niestraszonych bohaterów, wybawców narodu, nieomylnych sędziów, surowych lecz sprawiedliwych, rycerzy krucjaty, inkwizytorów, wodzów, marszałków , generalissimusów, mężów opatrznościowych, proroków, amantów i inne baśniowe postacie o jakich zwykle marzą mali chłopcy dopóki nie dorosną. Schizofrenia wyziera z każdego postu rabiego_szechtera i mu podobnych przypadków klinicznych. Odpowiedz Link Zgłoś
petrucchio Owszem, to klasyczna lojalka... 16.04.07, 23:11 rabi_szechter napisał: > I biorac pod uwage piekny zyciorys p. Szumanskiej tym bardziej dziwi, ze > afiszuje sie z komunistycznymi mentami pokroju michnika, kuronia, geremka > czy innych przedstwicieli cwiercinteligenckiej zydokomuny. Jeśli wyliczeni powyżej są lub byli ćwierćinteligentami, na ile oceniłbyś siebie w tej samej skali? > Lustracja jest jedynym sposobem by wreszcie zakonczyc bolesny temac komunizmu. > Pod dywan nie da sie tego zamiesc. A co te cyrografy lustracyjne mają wspólnego z ujawnianiem prawdy? To tylko test na przyzwoitość Odpowiedz Link Zgłoś
davvidda Re: I rzuciły się na mnie ujadające psy z PO i SL 16.04.07, 13:02 Jeżeli ktoś cię wyzywa to nie znaczy że jest z PO ani że PO z kolei to "zbiorowisko zakłamanych i nerwowych ludzi" itd. Oznacza to tylko tyle, że jest głupi. A co do pani Szumanskiej to myślę, że kieruje się pewną zasadą: Nie podpisywała, nie podpisuje, i podpisywać nie będzie. Panstwo ma swoich obywateli chronić, a nie zastraszać, tłumacząc, że chroni. Tak już kiedyś było i wielu ludzi nie chce powtórki z historii. Czy ty odczuwasz potrzebę ochrony przed panią Szumanską i wieloma podobnymi ludźmi? Jakie panstwo i jakie prawo najpierw oskarża obywateli a następnie wymaga od nich dowodzenia niewinności??? Szczerze żałuję, że urodziłem się w 1977 roku i nie jestem dziennikarzem. Też bym niczego nie podpisał. Wyjechałbym z kraju i publikował na emigracji... (brzmi znajomo?) Odpowiedz Link Zgłoś
travel_wawa Jakie to państwo? 16.04.07, 20:15 > Jakie panstwo i jakie prawo najpierw > oskarża obywateli a następnie wymaga od nich dowodzenia niewinności??? Państwo faszystowskie. Odpowiedz Link Zgłoś
slawekkra Re: I rzuciły się na mnie ujadające psy z PO i SL 16.04.07, 14:04 lewar121 napisał: > Wlasnie tego sie spodziewałem. Wielbiciele PO i SLD wykrzykują do mnie pouczają > c > co to honor, co to kręgosłyup ideowy, itd.....A przy tym ujadają i kąsają po > kostkach obrażając mnie słowami "kretyn, PiSdzielec, śmieć...." > TYpowy poziom tzw inteligencji. Właśnie przez takich jak Wy utwierdzam się w > przekonaniu, że PO i im podobne partie to zbiorowisko zakłamanych i nerwowych > ludzi, których jedynym celem jest dorwanie się stanowisk i załatwienie interesó > w > swoich i swoich sponsorów. Gratulacje chłopaki. Oby tak dalej. POkażcie na cio > jeszcze was stać. Klimat spod budki z piwem wysiada napływowa inteligencjo :)) > Dobrego dnia! Odnieś się merytorycznie, jeśli masz coś do powiedzenia, a nie obrażaj się jak panienka. Odpowiedz Link Zgłoś
aurita Re: I rzuciły się na mnie ujadające psy z PO i SL 16.04.07, 17:14 ani chybi opisujesz PIS tylko literki Ci sie poprzestawialy :) TYpowy poziom tzw inteligencji. Właśnie przez takich jak Wy utwierdzam się w > przekonaniu, że PO i im podobne partie to zbiorowisko zakłamanych i nerwowych > ludzi, których jedynym celem jest dorwanie się stanowisk i załatwienie interesó > w > swoich i swoich sponsorów. Gratulacje chłopaki. Oby tak dalej. POkażcie na cio > jeszcze was stać. Klimat spod budki z piwem wysiada napływowa inteligencjo :)) Odpowiedz Link Zgłoś
lichttrager Żałosna ksywa, żałosne poglądy 16.04.07, 09:59 zapewne żałosny poziom ogólny (tak na czuja 1/32 w skali Młynarskiego). Radzę z dobrego serca - siedź waść cicho. Odpowiedz Link Zgłoś
milosnik_watykanu Re: Ludzie uczciwi nie boja sie lustracji 16.04.07, 11:06 wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,4062578.html Odpowiedz Link Zgłoś
1410_tenrok [...] 16.04.07, 11:06 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
milosnik_watykanu Re: Ludzie uczciwi nie boja sie lustracji 16.04.07, 11:08 napewno oprucz tego ze jestes zawiedziony rabi_szechter, jestes arcy palantem nazywajac kuronia ktory siedział 9 lat w bolszewickich wiezieniach ubekiem, szmato moralna Odpowiedz Link Zgłoś
1410_tenrok nic nieda kasowanie mojego postu, poniewqż bede go 16.04.07, 11:08 umieszczał tak długo, jak nie zostanie skasowany ten wredny wpis owego bandyty bronisława szmaciarza. Odpowiedz Link Zgłoś
kapitalka naiwny i prostolinijny człowieku "całointeligentny 16.04.07, 11:13 - na marginesie - interesujące jest jakiego ilorazu jest ta twoja "cała inteligencja" - ale nie wiem czy to się uda stwierdzić - tak dokładnych testów na IQ jeszcze nie wymyślono. Prawdziwa inteligencja - nie należy do jakiejkolwiek partii, nie jest związana z jakąkolwiek gazetą, kręgiem towarzyskim itd. Prawdziwie inteligentny jest ktoś kto dąży do zgody, kto zasypuje dzielące rowy a nie je pogłębia ! Jeżeli tacy ludzie są w środowisku GW - to tylko należy chwalić a nie ubliżać czy postponować ! Bo w skali dobra ludzkiego nie jest zasadne dzielenie się i uwypuklanie wzajemnych animozji - tak postępują tandetni politycy,, którzy na podziałach społeczństwa ugrywają jakieś swoje partyjki i interesiki. A "Młoda lekarka" - jest osobą inteligentną - dlatego bliżej jej do ludzi, którzy starają się łączyć niż dzielić społeczeństwo. I wracając do innego twego postu - podpisywanie lojalki jest podpisywaniem lojalki, od tego się zaczyna - komuniści też tak robili. Dziwne jest że PiS - partia wybitnie antykomunistyczna - tak wiele metod od nich przejęła. I pewnie nigdy nie zrozumiesz, że udowadnianie iż nie było się sprzedawczykiem (a czasami - biednym - złamanym Człowiekiem) - jest poniżej czyjejś godności. I jeszcze jedno - lustracji nie boją się też tacy, których teczek już nie ma - bo nie wierzę aby sprawnie działające służby dawnej komuny nie zdołały zatrzeć przynajmniej niektórych śladów ! - jeżeli ktoś uważa inaczej jest naiwny, żeby nie powiedzieć głupi ! Odpowiedz Link Zgłoś
tw_wielgus Re: Ludzie uczciwi nie boja sie lustracji 16.04.07, 11:20 rabi_szechter napisał: > Tym wieksze jest moje zdziwienie postawa, ktora prezentuje Pani teraz mowiac o > "nie podpisywaniu" > papierka. Przeciez afiszujac sie ze "srodowiskiem" cwierinteligencji z GW sklad > a Pani deklaracje > solidarnosci z UBekami pokroju Szechtera, Luczywo, Maleszki, Kuronia, Geremka i > wielu wielu innych. To samo mówił UBek jak chciał żebym podpisał lojalkę. Ja nie pękłem ale Jarek tak. Odpowiedz Link Zgłoś
wojtek45-1 Re: Ludzie uczciwi nie boja sie lustracji 16.04.07, 11:54 a to bydle to z jakiej dziury wylazło??????? Odpowiedz Link Zgłoś
majolla Re: Ludzie uczciwi nie boja sie lustracji 16.04.07, 17:33 Tu chodzi o zasadę. W imię czego mam z racji wykonywanego zawodu składać oświadczenie lustracyjne ? Dlaczego ja ? Czyżbym była podejrzana ? A poza tym w czasach komuny była inwigilacja i starszenie - myślałam że te czasy minęły, ale się myliłam. Tylko że dawniej trzeba się było tłumaczyć dlaczego się nie współpracuje i nie należy do partii, a teraz odwrotnie. Popieram ją za odwagę. Ja swoje z obrzydzeniem ale podpiszę.... Po prostu MUSZĘ pracować. Odpowiedz Link Zgłoś
okradziony1 Re: Ludzie uczciwi nie boja sie lustracji 17.04.07, 02:18 ty rabi sz. odp[owiedz lepiej na proste pytanie o tych bandytników z UB&SB :-) a nie dokonujesz tutaj autopsychoanalizy :-( Odpowiedz Link Zgłoś
adams1313 Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 16.04.07, 10:21 W kazdym cywilizowanym panstwie prawa obowiazuje domniemanie niewinnosci. Zmuszanie kogokolwiek do podpisywania lojalki (ergo udowadniania) wlasnej niewinnosci jest kpina z porzadku prawnego. Jesli tak bardzo wladzy zalezy na "oczyszczeniu" srodowiska (dziennikarskiego lub jakiegokolwiek innego) niech chlopaki wykaza minimum zaangazowania i sami odwala robote np oskarza kogos i wdroza sledztwo. Dzieki temu ciezar dowodu spocznie na oskarzajacym a w razie pomylki bedzie ( w normalnym kraju) zobowiazany do wyplaty odszkodowania (najlepiej z wlasnej kieszeni). Jeszcze pare lat tego typu podejscia (dominiemania winy) i okaze sie za kazdy jest zlodziejem/bandyta jesli nie dowiedzie swojej niewinnosci, najlepiej w przeciagu 1 godziny od zatrzymania i osadzenia w areszcie. Nie wspomne juz nawet o tym ze nie mozna karac za przestepstwa ktore w momencie popelniania nimi nie byly... Teraz juz wiesz czemu tego typu podescie jest niebezpieczne rowniez dla Ciebie? Pozdrawiam Adam Odpowiedz Link Zgłoś
seroo1 Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 16.04.07, 10:28 Logiczne i prawdziwe to co napisałeś, ale dla niektórych raczej niezrozumiałe. Odpowiedz Link Zgłoś
1410_tenrok Jak oni mogą to rozumieć, skoro wychowani są 16.04.07, 10:39 na bolszewickich wzorcach. Rajmund kładł im bolszewizm do łba codziennie do śniadania, na obiad i do kolacji. To i teraz kładą bolszewizm narodowi do łba. Ale, aby mógł ów przełknąć ten ich bolszewizm kraszą go religią. Podobnie do ich kumpel w moskwie. Odpowiedz Link Zgłoś
1410_tenrok kolejny zboczony antysemita, przepraszam dawny czł 16.04.07, 19:39 onek waffen ss z.B.V., czyli szmalcownik narodowiec. Wyłazicie z dziur juz wam od tyłka odeszło łajzy???? ubeckie bidulki przygarniete przez nowobolszewie. Odpowiedz Link Zgłoś
tw_wielgus Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 16.04.07, 10:38 lewar121 napisał: > Honor?? Na pierwszy rzut oka wygląda bardziej na tchórzostwo :( Tak w IV RP honor jest tchórzostwem, bo tak postanowił II Zjazd Polskiej Zjednoczowej Partii Posady I Stołki Odpowiedz Link Zgłoś
toksol Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 16.04.07, 11:00 Jak Cię zapytają w towarzystwie czy nie zgwałciłeś własnej matki to im napisz oświadczenie że nie/tak i baw sie dalej dobrze. Lubisz takich towarzyszy? Odpowiedz Link Zgłoś
slawekkra Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 16.04.07, 13:51 Lewar, pewnie podpiszesz wszystkie lojalki, jakie ci PIS podsunie. Ale na szczęście nie wszyscy są pozbawieni elementarnej przyzwoitośći. Jeśli uważnie słuchałeś Młodej Lekarki ? a po tym co napisałeś to raczej nie ? to waśnie o takich oportunistach jak ty były jej felietony. Odpowiedz Link Zgłoś
b00g13 Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 16.04.07, 18:58 lewar121 napisał: > Honor?? Na pierwszy rzut oka wygląda bardziej na tchórzostwo :( Ręce opadają. To znaczy, że jak ją 26 lat temu zwalniali to też dlatego, że stchórzyła? Odpowiedz Link Zgłoś
yah_42 a czemu politycy nie musza podpisac 17.04.07, 01:02 oswiadczenia ze nigdy: 1- nie sklamali, 2 - nie naduzyli zaufania wyborcow, 3 - zawsze dotrzymywali publicznie skladanych obietnic zwlaszcza tych z kapanii wyborczej ??? Odpowiedz Link Zgłoś
paskudek1 Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 17.04.07, 14:53 lewar, nie wiem w którym wątku, ale ktoś tu juz na forum dał doskonałe porównanie do tej sytuacji z lustracją i odpowiedź na argumenty typu "jak nie masz nic na sumieniu to co ci szkodzi podpisać?". Zapros znajomychy do domu, ugośc ich a po wyjściu zacznij do każdego z nich dzwonic z informacją, że zginął ci portfel. Był i nie ma, i ty oczywiście wiesz że oni sa uczciwi, ale na wszelki wypadek nich ci podpiszą stosowne oświadczenie. Skoro NIE UKRADLIto czemu mają czuć się dotknięci?? Ten drobny przykład oddaje w pełni ideę tego lustrowania i oczyszczania się. Tak samo mógłbys wymagać od złodzieja żeby sie przyznał że ukradł, a od uczciwych ludzi oświadczeń, że nigdy niczego nie ukradli. Dodatkowo mamy tu jeszcze sytuację kobiety JUŻ RAZ zwolnionej z firmy, TEŻ za poglądy, też była "niewygodna, niepewna" itd. Odpowiedz Link Zgłoś
petrucchio Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 17.04.07, 16:06 paskudek1 napisała: > Ten drobny przykład oddaje w pełni ideę tego lustrowania i oczyszczania się. > Tak samo mógłbys wymagać od złodzieja żeby sie przyznał że ukradł, a od > uczciwych ludzi oświadczeń, że nigdy niczego nie ukradli... Należałoby jeszcze dodać, że ludzi, którzy nie chcą podpisać oświadczenia, że nie ukradli portfela wolno ("z mocy prawa", chociaż bez sądu) ukarać surowiej niż tego, który naprawdę go ukradł. Innymi słowy, ustawa daje możliwość zlinczowania tych, którzy nie dają się poniżyć. Odpowiedz Link Zgłoś
wroclawianka2 Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 16.04.07, 08:50 lewar121 napisał: > Szanowna Pani Ewo, > jestem mlodym, dobrze wykształconym człowiekiem. Mieszkam w Warszawie i > wychowalem sie na trójce. Wbrew powszechnej opinii nie glosowalem na kretaczy z PO a na ludzi, co do ktorych mialem nadzieje ze beda uczciwi. > Teraz pytanie....co Panią powoduje, że nie chce Pani wypełnić tego dokumentu ???? > Przecież tam się jedynie deklaruje czy było się współpracownikiem UBeków, czy > nie było. Zawsze uważałem, że osoba nie mająca na sumieniu takiej współpracy nie będzie miałą żadnego problemu z tym dokumentem. Myliłem się w powyższym, czy > myliłem się co do Pani ????? Chcę znać prawdę bo mloda lekarka to moja mlodosc!!! - Pani Ewa swoim życiem (Kedyw, Powstanie Warszawskie, wywalenie z pracy w stanie wojennym) udowodniła kim była, kim jest i jaki ma charakter. Dla niej i dla tysięcu uczciwych dziennikarzy wypełnianie takich deklaracji jest upokorzeniem... Dlaczego w kraju niby-demokratycznym człowiek musi udowadniać swoją niewinność bez wcześniej postawionych zarzutów? W normalnym kraju to człowiekowi trzeba udowodnić niegodziwość. Popieram postępowanie Pani Ewy Szumańskiej! Odpowiedz Link Zgłoś
kawiarniany.filozof Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 16.04.07, 08:51 Nie, mój drogi. Tam się nie deklaruje jedynie czy było się współpracownikiem SB. Taką "lojalką" wyraża się poparcie dla ustawy łamiącej podstawowe zasady państwa prawa i poparcie dla tworzenia prawicowych "czerezwyczajek", których nie trzeba "odzyskiwać", jak tych "znieprawionych sądów", MSZ i innych instytucji. Odpowiedz Link Zgłoś
lewar121 Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 16.04.07, 09:46 To napisz nam znawco jaka jest treść dokumentu, którego nie chce podpisać pani Szumańska?? Czekamy :)) Kłamczuszek :P Odpowiedz Link Zgłoś
tw_wielgus Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 16.04.07, 11:27 lewar121 napisał: > To napisz nam znawco jaka jest treść dokumentu, którego nie chce podpisać pani > Szumańska?? Czekamy :)) Kłamczuszek :P Oświadczam że zobowiązuję się przestrzegać norm prawnych IV RP. Nigdy nie występować przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu zwanemu dalej Marszałkiem ( dlatego Jurek musiał odejść). Oswiadczam że jestem przeciwko eutanazji i jestem zwolennikiem( zwolenniczką) ochrony życia od poczęcia ( a nawet wcześniej). Zobowiązuję się do zaniechania jakiejkolwiek krytyki rządzącego układu, i raz w tygodniu obiecuję napisać coś dobrego o Paniu prezydencie i Panu Marszałku. :> Odpowiedz Link Zgłoś
lewar121 Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 16.04.07, 14:06 I o to chodzi...zero konkretów i jeszcze mniej wiedzy.....za to dużo kłamstwa i chamstwa....taka jest większość osób dających na tym forum komentarze chwalące brak przestrzegania prawa w Polsce. W tens sposób nigdy nie będziemy drugą Szwajcarią gdy pośród nas tyle szuj opluwających wszystkich w koło. Zawsze szanowałem Panią Pani Ewo...ale dzisiaj jest mocno zmieszany po Pani decyzji. Gdy czytam to forum mogę tylko współczuć wielbicieli....chociaż być może to tylko podszywający się pod nich aparatczykowie PO i SLD walczący z lustracją. Odpowiedz Link Zgłoś
i4y Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 17.04.07, 17:50 lewar121 napisał: > To napisz nam znawco jaka jest treść dokumentu, którego nie chce podpisać pani > Szumańska?? Czekamy :)) Kłamczuszek :P To że się jest szczekliwym ignorantem wcale nie znaczy, że ten z kim polemizujesz jest na twoim poziomie :))) A tu link do tego czego nie chce podpisać pani Ewa: samorzad.pap.com.pl/dokumenty/2007/03/703011409281223_Oswiadczenie_lustracyjne.pdf Odpowiedz Link Zgłoś
saed Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 16.04.07, 08:55 To niesłychane jak niektórym ludziom ciężko jest pojąć, że pokorne gięcie karku nad batem pana, służalczość i wygodny konformizm nie są jedynym możliwym sposobem na życie. Ukłony dla p. Ewy za udowodnienie, że nawet w IV RP można jeszcze zachować swoją godność. Odpowiedz Link Zgłoś
milo_1 Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 16.04.07, 09:00 lewar121 napisał: > Szanowna Pani Ewo, > jestem mlodym, dobrze wykształconym człowiekiem. Mieszkam w Warszawie i > wychowalem sie na trójce. ____________________________________________ Kpiny sobie urządzasz czy o drogę pytasz ....????? ......"Młody i wychował się na "3" -- Odpowiedz Link Zgłoś
lewar121 Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 16.04.07, 10:09 I tu się mylisz chłopaku. Ale sądzę, że pomocna będzie dla Ciebie wizyta u Doktora Wyciora :))) I błagam....uwierz czasem, że nie masz monopolu na prawdę, wszechwiedzę. Są też ludzie skromni i mądrzy :) Odpowiedz Link Zgłoś
vonleeb_pl Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 16.04.07, 10:21 >> Są też ludzie skromni i mądrzy :) Ty do nich nie należysz. Biorąc dniówkę za pr na necie od pisiorów powinienes kazdy post podpisac tekstem: Zainkasowałem kasę za ten post. Gowniarzem jestes, nie rozrozniajacym prawa od nieprawosci, konformizmu od godnosci i sluzalczosci od honoru. Nie biore pieniedzy od zadnej partii. Odpowiedz Link Zgłoś
t.o.m.e.k Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 16.04.07, 10:26 lewar121 napisał: > I błagam....uwierz czasem, że nie masz monopolu na prawdę, wszechwiedzę. > Są też ludzie skromni i mądrzy :) ...Tacy m.in. jak Pani Szumańska. To raz. A dwa - zastanów się "skromny i mądry" człowieku. Co reprezentują sobą panowie Czabański, Wolski czy Targalski (zarówno teraz, jak i - zwłaszcza - kiedyś, za czasów ich świetlanej PZPR-owskiej przeszłości) i co ma skłonić osobę o takim a nie innym dorobku zyciowym jak "Młoda lekarka", by pokornie składała przed nimi oświadczenie, że nie jest wielbłądem? Odpowiedz Link Zgłoś
tw_wielgus Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 16.04.07, 11:29 lewar121 napisał: > I tu się mylisz chłopaku. Ale sądzę, że pomocna będzie dla Ciebie wizyta u > Doktora Wyciora :))) U Doktora Wyciora? to ten lekarz którego wprost uwielbia Jarosław K.? Odpowiedz Link Zgłoś
lewar121 Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 16.04.07, 14:08 Oho...kolejny znawca trójki broniący lustracji :)) Szkoda słów..... Odpowiedz Link Zgłoś
koham.mihnika ja to odebralem wyjatkowo zle, sadze, ze pani Szu- 16.04.07, 09:02 manska rowniez. Drogi wielbicielu PISuaru! Tu chodzi o ZASADY. Ja wiem, w programie partii Kaczynskich czegos takiego nie uwzgkedniono. Skoro pan taki mlody, ma pan czas na nauke. Przed wojna mawialo sie o ludziach honoru. Panscy idole sa ich zaprzeczeniem. lewar121 napisał: > Szanowna Pani Ewo, > jestem mlodym, dobrze wykształconym człowiekiem. Mieszkam w Warszawie i > wychowalem sie na trójce. Wbrew powszechnej opinii nie glosowalem na kretaczy z > PO a na ludzi, co do ktorych mialem nadzieje ze beda uczciwi. > Teraz pytanie....co Panią powoduje, że nie chce Pani wypełnić tego dokumentu ?? > ?? > Przecież tam się jedynie deklaruje czy było się współpracownikiem UBeków, czy > nie było. Zawsze uważałem, że osoba nie mająca na sumieniu takiej współpracy ni > e > będzie miałą żadnego problemu z tym dokumentem. Myliłem się w powyższym, czy > myliłem się co do Pani ????? Chcę znać prawdę bo mloda lekarka to moja mlodosc! > !! Odpowiedz Link Zgłoś
zielona.gumka Re: ja to odebralem wyjatkowo zle, sadze, ze pani 16.04.07, 22:49 Ludzie! Mi się wydaję ze ten cały lewar to jakas podpucha zeby forum nie stracilo temperatury!! Przeciez to niemozliwe zeby ktos byl tak glupi i oporny na argumenty!! Odpowiedz Link Zgłoś
pan_glosny Pewno tego nie rozumiesz, ale ten kto nie podpisał 16.04.07, 09:23 Pewno tego nie rozumiesz, ale ten kto nie podpisał papierów w 1981 roku nie powinien podpisywać papierów w 2007 roku. Za 20-50 lat, gdyby coś się stało, kolejny IPN będzie badać kto i dlaczego podpisał papiery w 2007. Odpowiedz Link Zgłoś
k0curek A powiedz mi dlaczego 16.04.07, 09:25 przywódca tych uczciwych ludzi na których głosowałeś nie chciał kiedyś napisać, że będzie przestrzegał prawa? Przecież dla uczciwego człowieka nie było to żadnym problemem. Czy nie widzisz, że dzisiejsze oświadczenia lustracyjne to nic innego jak dawne lojalki, za które dzisiaj się trzeba wstydzić? Odpowiedz Link Zgłoś
tw_wielgus Re: A powiedz mi dlaczego 16.04.07, 11:33 k0curek napisał: > przywódca tych uczciwych ludzi na których głosowałeś nie chciał kiedyś napisać, > > że będzie przestrzegał prawa? Przecież dla uczciwego człowieka nie było to > żadnym problemem. Poprawka do historii: Podpisał, tyle że jego teczkę sfałszował Lesiak, no ten co go sądzili ża najgorsze zbrodnie i w końcu puścili wolno. Ta partia pownna przestać samantycznie nadużywać słów: prawo i sprawiedliwośc Odpowiedz Link Zgłoś
maaac Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 16.04.07, 09:29 Myliłeś się i to wielokroć: To że PO to krętacze, a SLD to postkomuchy wcale nie robi z PiS ludzi uczciwych i ideowych. Wystarczy prześledzić historię Kaczyńskich - wpierw wspierali całym swoim życiem Wałęse potem stanęli w pierwszym szeregu jego wrogów. Czy tak robią uczciwi ludzie? Mogli się częściowo pomylić w ocenie Wałęsy przystępując do jego obozu, jednak to co zaprezentowali świadczy o tym że albo są skończonymi głupcami (bo nie zobaczyli od razu "kim jest Wałęsa") albo łobuzami co się zowie (bo mimo że wiedzieli zdecydowali się go poprzeć). I to wszystko przy założeniu, że ich ocena Wałęsy jest naprawdę prawdziwa, a nie tylko wyrazem zemsty. Druga sprawa to podpisanie dokumentu. Wyobraź sobie że podpisanie dokumentu, który podsuwano za komuny, że "nie będzie się działać przeciwko legalnemu państwu" też było właśnie "jedynie deklaracją" tego co było prawdą. Ludzie przeważnie nie chcieli tak działać - jednak same zmuszanie człowieka do potwierdzania na piśmie, że jest uczciwy było dla nich obraźliwe. Dziś jest dokładnie to samo, wymaga się od człowieka by potwierdził na piśmie, że nie współpracował. Nie ważne jaka jest to władza, czy z lewa czy z prawa, ale jeżeli ktoś każe podpisywać Ci coś, "że jesteś niewinny", każdy uczciwy człowiek powinien się zbuntować. Odpowiedz Link Zgłoś
filut69 pisuarze nie rozumiesz bo jesteś pisuarem i tyle 16.04.07, 09:34 kiedyś w 1980 r znalazłem się w grupie mało sobie znanych ludzi zmuszonych do wynajęcia wspólnego mieszkania. Jeden z roommate's (chłopek spod Końskich)rzucił na początek hasło:Panowie umówmy się na początek że nic nikomu nie ginie. Wywołało to lekką konsternację wśród dominującej ilościowo w grupie studentów i komentarz: Czy musimy się na to umawiać?. To zdarzenie opisuje różnicę postaw pomiędzy pisem a normalnymi. Pozdrawiam Wacka ( widziałem że karierę w Turowie zrobił) Staśka i Bubę Odpowiedz Link Zgłoś
lexgm Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 16.04.07, 09:43 To nie jest tak "lewar121" jak piszesz ! To nie jest zwykła deklaracja ! Zauważ, że państwo żąda od obywateli, aby dokonali samodenuncjacji ! Jeśli ktoś ukradł, zgwałcił, zabił, to czy można żądać od niego aby sam doniósł na siebie ? Nikt nie ma prawnego obowiązku samemu się oskarżać w takich sytuacjach ! A tutaj państwo właśnie żąda takiego samooskarżenia, które z pozoru niby niczym nie grozi, jednak biorąc pod uwagę nadchodzącą dekomunizację spowoduje, że ktoś straci np. pracę. A takich będzie wielu, bo nie wszyscy wypełnią "papierek" zgodnie do treści zasobów zgromadzonych w IPN. Przykładem Premier, który nie współpracował z SB a w teczkach jest zapis o "lojalce". Premier a jednak władzę i może uruchomić autooczyszczenie "od ręki" (patrz również przykład lustracji Z.Gilowskiej). Zwykły obywatel nie ma takiej szansy "od ręki". Najpierw wywalą go z roboty, pozbawią prawa wykonywania zawodu, możliwości utrzymania - a później po latach, po długotrwałych procesach przed Sądem, przeproszą. Czy o takie poszanowanie dla człowieka walczyła "splidarność" ? Jeśli państwo chce "oczyścić" instytucje publiczne z agentów i pracowników byłych służb (oby zgodnie z prawem polskim - również międzynarodowym a ratyfikowanym przez Polskę), to niech samo ruszy tyłek i "grzebie" w teczkach a nie wysługuje się obywatelami. Odpowiedz Link Zgłoś
katarzyna4511 Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 16.04.07, 10:06 Zaraz, a czy przypadkiem o człowieku nie świadczą jego czyny i jego życie? Bo jaką wartość ma podpisanie papierka, że się nie współpracowało, kiedy bardzo wielu współpracujących podpisze czy już podpisało, że nie współpracowali? Odpowiedz Link Zgłoś
ako5 Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 16.04.07, 10:17 Panie Andzeju! napisał Pan, że jest Pan dobrze wykształconym człowiekiem....Więc skad to pytanie do Pani Ewy???!!! Odpowiedz Link Zgłoś
kolargolo a ja ci wytlumacze, Lewar 16.04.07, 10:31 powod jest ten dla ktorego nie wypelniasz oswiadczen ze nie jestes pedofilem, zlodziejem, chamem, burakiem i dziwka. Odpowiedz Link Zgłoś
tw_wielgus Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 16.04.07, 10:37 lewar121 napisał: > Szanowna Pani Ewo, > jestem mlodym, dobrze wykształconym człowiekiem. Mieszkam w Warszawie i > wychowalem sie na trójce. Wbrew powszechnej opinii nie glosowalem na kretaczy z > PO a na ludzi, co do ktorych mialem nadzieje ze beda uczciwi. > Teraz pytanie....co Panią powoduje, że nie chce Pani wypełnić tego dokumentu ?? > ?? > Przecież tam się jedynie deklaruje czy było się współpracownikiem UBeków, czy > nie było. Zawsze uważałem, że osoba nie mająca na sumieniu takiej współpracy ni > e > będzie miałą żadnego problemu z tym dokumentem. Myliłem się w powyższym, czy > myliłem się co do Pani ????? Chcę znać prawdę bo mloda lekarka to moja mlodosc! > !! Szanowny Panie Lewarze, Nie sądze że jest Pan młodym wykształconym człowiekiem. Być może mieszka Pan w Warszawie tylko co to zmienia, skoro głosował Pan na krętaczy z PIS. Na pytanie dlaczego Pani Ewa nie chce podpisać tego dokumentu, odpowiem następująco: jeżeli rzeczywiście prawdziwe było Pana oświadczenie o wyższym wykształceniu powinien odpowiedzieć Pan sobie samodzielnie. Odpowiedz Link Zgłoś
lewar121 Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 16.04.07, 14:09 Tak...tylko inteligent może udzielić odpowiedzi bez odpowiedzi :) Gratulacje :) Ehh..chłopaki....jakie Wy dajece świadectwo temu PO i SLD razem wziętym ???? :))) Odpowiedz Link Zgłoś
colage Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 16.04.07, 11:06 A gdy idziesz do spowiedzi, to tez deklarujesz, że nie grzeszyles, czy spowiadasz sie z tego, co faktycznie przeskrobales? Zakladam optymistycznie, ze wiesz co to spowiedz, bo taki premier samo dobro nigdy zapewne nie musi tego robic... Odpowiedz Link Zgłoś
m.brzozowski Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 16.04.07, 11:19 Szanowny Panie! Pańskie oświadczenie "jestem dobrze wykształconym człowiekiem" jest bardzo subiektywne. Niczego nie nauczyła Pana historia, "Trójka" też. Wygląda na to, że jest Pan bardzo odporny na wiedzę. Droga Pani Ewo! Proszę się nie przejmować tym postem, takich odpornych na wiedzę mieszkańców Warszawy jest na szczęście mało. Większość Pani słuchaczy w pełni podziela Pani poglądy. Nieprzerwanie czytają Pani publikacje z ogromną przyjemnością i pełnym zrozumieniem. Odpowiedz Link Zgłoś
trzy.14 No tak, jesteś młodym człowiekiem... 16.04.07, 11:32 Nie rozumiesz, czemu Szumańska nie chce podpisać papierka? No to sobie wyobraź, dobrze wykształcony warszawiaku, że sejm uchwala, że aby pracować w twoim dobrze opłacanym zawodzie, musisz pod karą 10-letniego zakazu wykonywania tegoż zawodu wypełnić oświadczenie, że nie jesteś homoseksualistą, że nie zdradzałeś żony, nie zachęcałeś do aborcji oraz podać datę ostatniej spowiedzi. A kto sie przyzna "do grzechu", tego też won z pracy (patrz radio, gdzie za czystkę wziął cię były PZPR-owiec). Podpiszesz? Nie będziesz czuł się urażony? Przecież PiS nawet nie kryje się z tym, że tu chodzi o wielką czystkę, a nie jakąś odnowę moralną! Szumańska ma komfort, bo wykonuje wolny zawód i ma alternatywne źródła dochodów. Ja jestem jedynym żywicielem 5-osobowej rodziny, ustawie podlegam i papier podpiszę. Odpowiedz Link Zgłoś
lewar121 Re: No tak, jesteś młodym człowiekiem... 16.04.07, 14:14 Nie wiem po co tak dużo piszesz. Przecież nikt nie wyamga aby pisali te wszystkie bzdury o których wspomniałeś w 3/4 swojego listu. Wymagają jedynie informaci czy byłeś współpracownikiem organizacji przestępczej nieszczącej nasz kraj. To takie proste....ale tylko dla uczciwych :)) Nie będę się czuł urazony...wręcz przeciwnie...będę zachwycony, że wielu takich współpracowników lata teraz po mojej firmie z pełnymi majtkami ze strachu :))) Aż miło patrzeć :)) Odpowiedz Link Zgłoś
c.rayback Re: No tak, jesteś młodym człowiekiem... 16.04.07, 15:30 Nie umiesz czytac ze zrozumieniem. Tobie nie zalezy na prawdzie lecz pragniesz zwyczajnie zemsty. Wiedz wiec "wyksztalcony czlowieku",ze to domena ludzi malych i slabych. Zal mi Ciebie... Odpowiedz Link Zgłoś
trzy.14 Re: No tak, jesteś młodym człowiekiem... 16.04.07, 15:59 Ja też nie wiem, po co tak dużo piszesz. Dla ciebie aborcja do bzdura? Jeśli nakłaniałeś kogoś do aborcji, jesteś mordercą, a więc kimś dużo gorszym niż agent. A jeśli jesteś cudzołoznikiem, to tez gorzej, bo złamałeś 6-e przykazanie, a agent nie złamał żadnego, o ile tylko pisał prawdę. Podobnie ze spowiedzią. Jako pracodawca uznajacy konstytucje i wpisane w nie wartości chrzescijańskie, na pewno nie chciałbym zatrudniać nikogo zyjącego w stanie grzechu śmiertelnego. Pomyśl, jeżeli panstwo ma prawo pytac o to, czy byles wspolpracownikiem SB, to ma też prawo zapytac cie o aborcję, cudzołóstwo i wyznanie. Tak, nabijam się z ciebie. Boli cię, że ktoś był współpracownikiem wywiadu wojskowego lub słuzby ochrony pogranicza 40 lat temu. Nie interesuje cię, dlaczego zgodził sie na współpracę, jaki charakter ona miała i czy komuś zaszkodziła. Nie interesuje cię, że lustarcja zakłada winę wszystkich jej poddanych i zrzuca na obywateli dowodzenie swojej niewinności. Nie martwi cie, ze może odebrac ona dobre imie osobom niewinnym i ze kara jest zupełnie niewspółmierna do winy. Aktorka-dziwka i narkomanka jest OK, ale Damięcki to szmata? Wicepremier robiący z biura prawdziwy burdel jest cacy, bo na nikogo nie donosił? W ogóle nie interesuje cie to, że TW mozna było zostać nieswiadomie (o czym świadczą liczne przypadki księży). Nie boli cię, ze ustawa nakłada obowiazek samooskarżania, znany wyłącznie w ustrojach totalitarnych. Za nic masz fakt, że ustawa obchodzi system prawny, bo penalizuje czyn, którego żaden kodeks nie uznaje za występek nawet, cóż dopiero za zbrodnię. Jednocześnie, zgodnie z tą logika, nie daje samooskarżonym żadnej realnej mozliwosci obrony (bo chyba w to, ze sądy przerobią tysiące spraw, sam nie wierzysz). Nie dopuszczasz myśli, że ktoś w ciągu tych 40 lat mógł zmienić poglądy. Akceptujesz to, ze lustracja, na zasadzie odpowiedzialności zbiorowej, uderza w wiele ofiar systemu i w opozycję, zupełnie pomijąc siłą sprawczą (współpracowników jawnych i pracowników etatowych) i siłę przewodnią (PZPR). Ha! Mozna było pisac jawne peany na rzecz wielkości myśli Lenina, ale nie mozna było dyskretnie opisac swojego wyjazdu zagranicznego? Mozna było wykonac donos jawny ("a jakiż koleg X ma wkład w rozwój socjalizmu, by aspirować do tytułu profesora?"), ale donos tajny jest zbrodnią? Bardziej wierzysz w akta SB niz kolegom z pracy? Czy ktoś kiedyś straszył cie odebraniem srodków do życia? Złamaniem kariery? To były sb-ckie metody. Na pierwszej linii zawsze dyrektor kadrowy. Mnie sie teraz, w wolnej Polsce straszy właśnie odebraniem środków do życia. A wiem, ze mój dyrektor kadrowy już był u ministra Dorna. I to jest podłe. Odpowiedz Link Zgłoś
lewar121 Re: No tak, jesteś młodym człowiekiem... 16.04.07, 16:14 Nerwuski....a liczyliście, że sprawiedliwości nie ma :)) Odpowiedz Link Zgłoś
yah_42 Re: No tak, jesteś młodym człowiekiem... 17.04.07, 05:07 czego piszesz do maniaka - jest moze mlody choc watpie ale aby byl czlowiekiem ???? a co do sprawiedliwosci - to nie ma owej bo nie lustruje sie autorow/adminow stron www ; a ile ma czytelnikow jakas prowincjonalna gaetka - no nieraz 100 lub 300 a strona www bywa ze po 5000 i +++ - a ja na ustawie lustracyjnej tyle skorzystalem ze sie dowiedzialam ze jestem osolba publiczna - myslalem ze padne ze smiechu jak mi przyslai papiery do USA - seri0 :) - jak opowiedzialme znajomy w pracy to nikt mi nie wierzyl. i co tu dodac , moze z S.Barejt ""Ile wytworzymy tyle podzielimy" - albo i wiecej"" milego dnia i bujajcie , tam w kraju, burakow - Odpowiedz Link Zgłoś
pos3gacz Re: No tak, jesteś młodym człowiekiem... 16.04.07, 21:52 lewar121 napisał: > Nie wiem po co tak dużo piszesz. Przecież nikt nie wyamga aby pisali te > wszystkie bzdury o których wspomniałeś w 3/4 swojego listu. Wymagają jedynie > informaci czy byłeś współpracownikiem organizacji przestępczej nieszczącej nasz > kraj. > To takie proste....ale tylko dla uczciwych :)) > > Nie będę się czuł urazony...wręcz przeciwnie...będę zachwycony, że wielu takich > współpracowników lata teraz po mojej firmie z pełnymi majtkami ze strachu :))) > Aż miło patrzeć :)) xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Synu jeżeli Ty jesteś bardzo wykształcony to ja jestem protojerej[powinieneś wiedzieć dobrze wykształcony kto to taki protojerej],a jeżeli nie wiesz to jesteś zwykły "ISZAK".Twoje wykształcenie,Twoja firma-=-jesteś po prostu zwykły gó..arz.Idż i pomódl się o zdrowie,gdyż o rozum już za póżno. Odpowiedz Link Zgłoś
2560a Re: No tak, jesteś młodym człowiekiem... 16.04.07, 21:57 pos3gacz napisał:Synu jeżeli Ty jesteś bardzo wykształcony to ja jestem protojerej[powinieneś wiedzieć dobrze wykształcony kto to taki protojerej],a jeżeli nie wiesz to jesteś zwykły "ISZAK".Twoje wykształcenie,Twoja firma-=-jesteś po prostu zwykły gó..arz.Idż i pomódl się o zdrowie,gdyż o rozum już za póżno. Nie mam watpliwosci , autor powyzszego tekstu jest czlowiekiem nie tyle prostym co prymitywnym. Znajomosc alfabetu nie jest jeszcze wyksztalceniem. No, chyba ze w rodzinie autore tekstu. Odpowiedz Link Zgłoś
marcin23waw Ja tez nie rozumiem... 16.04.07, 11:38 Selekcja komunistycznych TW jest oczywistym zadaniem w demokratycznym systemie. Dlaczego rózni pozyteczni intelektualisci staja po stronie kapusiów słuzacych Komunizmowi? Odpowiedz Link Zgłoś
trzy.14 Selekcja? 16.04.07, 16:08 marcin23waw napisał: > Selekcja komunistycznych TW jest oczywistym zadaniem w demokratycznym systemie. Ostatnia "selekcja" ludzi odbywała sie na rampach obozów śmierci. > Dlaczego rózni pozyteczni intelektualisci staja po stronie kapusiów słuzacych > Komunizmowi? "pozyteczni intelektualiści" - perełka! Odpowiedz Link Zgłoś
polska_baba Takie dzielenie intelektualistów wyjaśnia wszystko 16.04.07, 17:59 Wyjaśnia też brak zrozumienia dla postawy Ewy Szumańskiej. Odpowiedz Link Zgłoś
stefan-50 Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 16.04.07, 11:44 lewar 121 napisał: Wbrew powszechnej opinii nie glosowalem na kretaczy z > PO a na ludzi, co do ktorych mialem nadzieje ze beda uczciwi. > Teraz pytanie....co Panią powoduje, że nie chce Pani wypełnić tego dokumentu ?? Co powoduje "budowniczymi" IV RP że takich durnych oświadczeń wymagają się nie zastanawiasz ? CO POWODOWAŁO LUDZMI ŻE W STANIE WOJENNYM NIE PODPISYWALI LOJALEK !? Gdybys troche dłuzej żył na świecie wiedziałbyś jak na takie pytania odpowiedzieć. Odpowiedz Link Zgłoś
xeb Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 16.04.07, 11:46 Wykształcony człowiek nie zadawałby takich pytań. Odpowiedz Link Zgłoś
4815ma Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 16.04.07, 12:44 lewar121 16.04.07, 08:41 + odpowiedz Szanowna Pani Ewo, jestem mlodym, dobrze wykształconym człowiekiem. Mieszkam w Warszawie i wychowalem sie na trójce. Wbrew powszechnej opinii nie glosowalem na kretaczy z PO a na ludzi, co do ktorych mialem nadzieje ze beda uczciwi. Betoniarz po 2-letniej zawodowce to tez dobrze wyksztalcony czlowiek..... sadzac po wpisie " wbrew opinii wlasnej " bo nie znam "powszechnej",jestes zwyklym durniem. Odpowiedz Link Zgłoś
lewar121 Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 16.04.07, 14:16 A nie dasz rady obrazić mnie jakoś mocniej....no dawaj...powiedz do mnie tak jak czasem mówisz do żony i dzieci. Odpowiedz Link Zgłoś
blackbon Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 16.04.07, 13:12 Młody dobrze wykszałcony człowiek powinien zdawac sobie sprawe z podstawowego faktu. Fakt mozna nazwac ale tego nie uczynie ale za to naszkicuje sytuacje od strony innego wkształocengo i młodego człowieka. Osoba która całe zycie jest związana z działalnoscią kabaretową ma pewnien dystans do otaczajacej jej rzeczywistosci. Dystans ten pozwala dojzec absurd jaki sie kryje za faktem oswiadczenia czy sie współpracowało czy sie nie współpracowało. Absurd bierze sie z nast czynników. 1) Osoba wpópracowała z SB ale robiła sobie z nich zart. Nie miała innego wyjsca na przykład z powodów rodzinnych. Przyznaje sie i wylatuje z radia. 2) Osoba nie współpracowała, ale podpadła 'Systemowi' dlatego jest zarejestrowana. Przednia oskarzenie o kłamstwo ze nie współpracowała. leci z radia. 3) Osoba nie współpracowała i nie jest zarejestowana. Wyraza moralny sprzeciw koniecznosci udowadniania tego rozumiejac punkt 1 i punkt 2. leci z radia. puenta. Czy Młoda Lekarka Podprogowo szezyła propagande PRLowską i wsperała układ walczac z 'koalicją' ? Na to pytanie odpowiedz sobie waść sam. A jak juz to zrobisz to sobie wymysl sens tego oswiadczenia. Bedziesz musiał go wymyslic bo on nie istnieje. 18 lat temu przestał istniec. A teraz odpowiedz sobie na pytanie - ilu ludzi którzy walczyli z PRL mogą miec 100% pewnosc ze nie byli zarejestrowani? I co zrobic z tymi którzy zarejestowali sie bo musieli - inaczej nie dostali by na przykłąd jedzenia bezgluteinowego dla dziecka które mozna było przywiezc tylko z Niemiec. Szanowna Pani Ewo, Wyrazy głębokiego uznania. Dziękuję za otwieranie ludziom oczu. Serecznie pozdrawiam, łże-wykształciuch Odpowiedz Link Zgłoś
lutekstg Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 16.04.07, 13:36 Lewar! nie rozumiesz, że zaczyna się od oświadczenia, że nie było się ubekiem a skończy się na tym, że będziesz musiał składać oświadczenia, że nie jesteś wielbłądem, pedofilem, złodziejem, przestępcą podatkowym, Żydem, cyklistą .......itd. To jest właśnie cecha państwa policyjnego. Obywatele muszą składać mnóstwo różnych oświadczeń, które (lub brak któregoś) mogą być wykorzystane przeciwko nim. Ten sam mechanizm co w fasztstowskich Niemczech i innych dyktaturach. Kaczyńscy zawłaszczają państwo ale to im nie wystarcza, chcą jeszcze zawłąszczyć obywateli. Odpowiedz Link Zgłoś
magazynio1 Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 16.04.07, 13:39 lutekstg napisał: > Lewar! nie rozumiesz, że zaczyna się od oświadczenia, że nie było się ubekiem a > > skończy się na tym, że będziesz musiał składać oświadczenia, że nie jesteś > wielbłądem, pedofilem, złodziejem, przestępcą podatkowym, Żydem, > cyklistą .......itd. To jest właśnie cecha państwa policyjnego. Obywatele muszą > > składać mnóstwo różnych oświadczeń, które (lub brak któregoś) mogą być > wykorzystane przeciwko nim. Ten sam mechanizm co w fasztstowskich Niemczech i > innych dyktaturach. Kaczyńscy zawłaszczają państwo ale to im nie wystarcza, > chcą jeszcze zawłąszczyć obywateli. Swieta prawda. Niech te slowa sobie malolactwo wydrukuje i powiesi nad lozkiem. Odpowiedz Link Zgłoś
lewar121 Strachy na lachy....kłamczuszki 16.04.07, 14:22 Tak, tak....Kaczyński nie ma nic lepszego do roboty tylko sobie zawłaszczać obywatela "magazynio1". Jesteście opętani chłopcy :)) Opętani strachem....opętani gazetą wyborczą...opętani własną wyobraźnią :)) Troszkę mi was szkoda. No ale nie jest źle....przynajmniej wcześniej wymrzecie nerwuski i kraj się troszkę oczyści z mułu. Odpowiedz Link Zgłoś
kajetanb52 Re: Strachy na lachy....kłamczuszki 16.04.07, 15:52 Kaczyńscy kręcą sobie sami bicz na własne dupy. Za n-lat po przegranych wyborach ktoś użyje tych całych CBA i komisji wszelakich żeby im przetrzepać skórę. Ba może nawet ktoś uzna wtedy PiS za organizację przestępczą masowo naginającą prawo do swoich potrzeb. Kto wie może nawet ktoś wymyśli sobie żeby każdy musiał pisać oświadczenie że nie był ani członkiem ani sympatykiem PiSu. Bo jak nie to fora ze dwora, ciekawe co wtedy powiesz. Odpowiedz Link Zgłoś
lewar121 Re: Strachy na lachy....kłamczuszki 16.04.07, 16:18 Całe szczęście Kaczyńscy nie zawracają sobie głowy kręceniem tak jak twoi idole. Zajeli sie praca u podstaw. Troszke uczciwosci w zyciu politycznym wystarczylo zeby gospodarka zaczela gnaa do przodu, wynagrodzenia rosly a uczciwym polakom zylo sie troche lepiej niz za rzadow komuchowych magistrow :) Tak trzymac panie Premierze....tak trzymac panie Prezydencie :))) Odpowiedz Link Zgłoś
hectorr666 Re: Strachy na lachy....kłamczuszki 16.04.07, 23:59 ... a tzw. pie....one wartosci katolickie to pamietasz ??? ... a Balcerowicz mosi odejsc..... ... tacy smutni ludzie jak ty powinni sie tylko ogladac TVP (Telewizje przeklamanych informacji) bo abonament pewnie tez placisz ( ... twoim idolem Rydzyk .....(podaje numer konta 666-66-6--6-6-6------) ... uwazasz ze ziemia jest plaska ... ludzie nie pochodza od Malp (PISowczycy i LpRowniki od Adama w prostej lini ... pamietaj ze dzieki takim ludziom mozesz pisac na tym forum ... pamietaj ze GW nie jest wyrocznia i plucie na kogos bezpodstawne, to grzech a tY boisz sie grzechu bo przeciez jestes wierzacy ... ... my ja mamy przynajmniej wyobraznie jak i co mozna zmieniac.... ... uwazam tak zupelnie subiektywnie ze tacy ludzie jak ty najszybciej umieraja... z zawisci nienawisci glupoty zaslepienia oslepienia ... przezylem komune przezyje i Fu**ing IV RP ..... -- Odpowiedz Link Zgłoś
2kotunia1 Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 16.04.07, 13:56 Nie dość, że młody, to jeszcze sam pisze, że dobrze wykształcony- a głupi, że strach pomyśleć. Tacy jak Ty tworzyli tę cała "lustrację". Zrozum,że Pani Ewa ma zasady ( to taka rzecz, o której kacze stado nie ma pojęcia)i brawo Pani Ewo! Ja też uważam, że matoły zmuszają do napisania donosu na samego siebie.Podpiszesz- wytkną Cię palcami, nie podpiszesz- jeszcze gorzej, boś widno donosiciel.Chory Kraj. " proszę mnie zbadać, bo coś mi się widzi, że piórka zakręcone w okolicach ogonowej kości chcom wyrosnąć.". PS. Byłem dziś wew szalecie i coś mi sie widzi, że nam się pisuar rozlatywać zechce. Pani Ewo! Nie bedziemy go leczyć? Nie, niech się rozleci!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
herbapol Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 16.04.07, 17:04 Brawo!!! Odpowiedz Link Zgłoś
ryskoc Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 16.04.07, 14:35 Młody dobrze wykształcony człowieku !!! Za chwilę ty będziesz musiał wypełnić deklarację że jesteś dobrym Polakiem i że popierasz jaśnie nam panujących braci bliźniaków - a jak nie to ciebie wyrzucą z tego kraju. Odpowiedz Link Zgłoś
lewar121 Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 16.04.07, 14:50 O!! Następny przeciwnik lustracji popuszcza wodze wyobraźni :)) Co Wy palicie chłopaki, że tak daje po łbie ??? Odpowiedz Link Zgłoś
kort100 Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 16.04.07, 15:55 Fascynująca sprawa - jak to jest, panie lewar, że odpowiadasz pan tylko na niemerytoryczne posty. A merytoryczne pomijasz milczeniem... Odpowiedz Link Zgłoś
pedadog Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 16.04.07, 15:01 lewar121 napisał: > Myliłem się w powyższym, czy myliłem się co do Pani ????? Chcę znać prawdę bo mloda lekarka to moja mlodosc! !! I będziesz musiał umrzeć w niewiedzy :P Może nadmanganianu żeby pacjent stężał? Odpowiedz Link Zgłoś
pompompom Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 16.04.07, 15:16 Nie rozumiesz, że Pani Ewa już raz (niejako zaocznie) podpisała to oswiadczenie, nie podpisując oświadczenia w stanie wojennym. Ze juz wtedy a nawet dużo wcześniej zadeklarowała się po której jest stronie? Są ludzie, którzy za każdym razem nie muszą udawadniać swojej uczciwości i niewinności, bo po prostu są uczciwi. Tylko takim, co z prawdą się mijają potrzebne jest co jakiś czas wykrzykiwanie, że oto oni są najuczciwsi z uczciwych. I najbardziej lojalni ze wszystkich sympatyków... aktualnie panującego reżimu. Nastanie inny reżim, a oni też bedą wykrzykiwać jacy to oni teraz lojani. Odpowiedz Link Zgłoś
herbapol Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 16.04.07, 16:52 A ja rozumiem.Podpisywanie lojalki komukolwiek jest czynem podłym,tak samo jak domaganie się tejże.Kto tego nie rozumie ten powinien zacząć nauki w innej szkole.Ten problem nie polega na wykrywaniu TW,bo co kogo może obchodzić ta sprawa po tylu latach,a wszystko co na ten temat powiedziano,że ludzie mają prawo wiedzieć,że wiarygodność,że uczciwość i td. to mówiąc oględnie zwykłe ględzenie,chodzi bowiem o to,by ludzi zastraszać,dzielić i rządzić.Jak już ktoś tę lojalkę podpisze,to zawsze może się zdarzyć,że przypadkowo jakiś p.Dudek znajdzie jakąś zakurzoną teczkę do której tylko on ma wgląd,i powie a kuku!Tu jest pana (pani) teczka!To nic,że pusta,bo ubeki akta spalili,ale okładka została,a to znaczy,że...Obrzydliwość!!! Odpowiedz Link Zgłoś
herbapol Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 16.04.07, 16:59 lewar121 napisał: > Szanowna Pani Ewo, > jestem mlodym, dobrze wykształconym człowiekiem. Mieszkam w Warszawie i > wychowalem sie na trójce. Wbrew powszechnej opinii nie glosowalem na kretaczy z > PO a na ludzi, co do ktorych mialem nadzieje ze beda uczciwi. > Teraz pytanie....co Panią powoduje, że nie chce Pani wypełnić tego dokumentu ?? > ?? > Przecież tam się jedynie deklaruje czy było się współpracownikiem UBeków, czy > nie było. Zawsze uważałem, że osoba nie mająca na sumieniu takiej współpracy ni > e > będzie miałą żadnego problemu z tym dokumentem. Myliłem się w powyższym, czy > myliłem się co do Pani ????? Chcę znać prawdę bo mloda lekarka to moja mlodosc! > !! Mieszkanie w Warszawie i subiektywnie oceniane dobre wykształcenie nie są gwarancją posiadania mądrości,co czasem przychodzi z wiekiem albo i nie. Odpowiedz Link Zgłoś
golem2007 Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 16.04.07, 19:17 I po co Ci to?. Czy będzie Ci lepiej jesli stwierdzisz, że Młoda Lekarka to agent J23? Odpowiedz Link Zgłoś
pos3gacz Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 16.04.07, 21:21 lewar121 napisał: > Szanowna Pani Ewo, > jestem mlodym, dobrze wykształconym człowiekiem. Mieszkam w Warszawie i > wychowalem sie na trójce. Wbrew powszechnej opinii nie glosowalem na kretaczy z > PO a na ludzi, co do ktorych mialem nadzieje ze beda uczciwi. > Teraz pytanie....co Panią powoduje, że nie chce Pani wypełnić tego dokumentu ?? > ?? > Przecież tam się jedynie deklaruje czy było się współpracownikiem UBeków, czy > nie było. Zawsze uważałem, że osoba nie mająca na sumieniu takiej współpracy ni > e > będzie miałą żadnego problemu z tym dokumentem. Myliłem się w powyższym, czy > myliłem się co do Pani ????? Chcę znać prawdę bo mloda lekarka to moja mlodosc! xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Ja natomiast jestem stary i nieco mniej wykształcony i nie głosowałem ani na PO ani na PiS,LPR czy Samoobronę.Też bym nie podpisał żadnego oświadczenia lustracyjnego tylko dla zasady.Wszystko to oparte jest na stalinowskich wzorach. Jest to tzw.samokrytyka. Natomiast u Ciebie młody i dobrze wykształcony brakuje logiki myślenia.U Ciebie teoria rozminęła się z praktyką,tak jak tym budowniczym autostrady.Jesteś jeszcze młody i głupi,gdyż wierzysz we wszystko co powiedzą Ci co chcą się dorwać do koryta.Wtedy są obiecanki cacanki a głupiemu radość.zejdż na ziemię z obłoków i zacznij samodzielnie myśleć. Odpowiedz Link Zgłoś
2560a Re: Szanowna Pani Ewo, za Stalina bylo dobrze 16.04.07, 21:29 pos3gacz napisał: > lewar121 napisał: > Ja natomiast jestem stary i nieco mniej wykształcony i nie głosowałem ani na PO > ani na PiS,LPR czy Samoobronę.Też bym nie podpisał żadnego oświadczenia > lustracyjnego tylko dla zasady.Wszystko to oparte jest na stalinowskich wzorach > . > Jest to tzw.samokrytyka. Widac zes pan dosyc stary. Moze zbyt stary. Samokrytyka w przeszlym okresie oczyszczala. Pokalal sie taki publicznie i wladza ludowa mu, najczesciej, przebaczala. Ale to byla wladza ateistyczna! Dzisiaj mamy wladze katolicka! Ona nie przebacza!Znaczy jakies machlojki, skrobanki, cudzolostwo, przejechanie na smierc kogos po pijaku itp pierdoly, katolicka wladza przebacza ale wymuszonego podpisu na papierze to NIE! Ten podpis to cyrograf! Moze powinnismy sie modlic do diabla? Odpowiedz Link Zgłoś
pos3gacz Re: Szanowna Pani Ewo, za Stalina bylo dobrze 16.04.07, 21:42 2560a napisał: > Widac zes pan dosyc stary. Moze zbyt stary. Samokrytyka w przeszlym okresie > oczyszczala. Pokalal sie taki publicznie i wladza ludowa mu, najczesciej, > przebaczala. Ale to byla wladza ateistyczna! Dzisiaj mamy wladze katolicka! Ona > > nie przebacza!Znaczy jakies machlojki, skrobanki, cudzolostwo, przejechanie na > smierc kogos po pijaku itp pierdoly, katolicka wladza przebacza ale wymuszonego > > podpisu na papierze to NIE! Ten podpis to cyrograf! Moze powinnismy sie modlic > do diabla? xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Niestety ale ja się nigdy nie modlę,gdyż jestem niewierzący[skłamałbym-=-wierzę tylko w siebie i sobie],a mój rocznik to jeszcze I poł.XX wieku. Władza katolicka?Jaka tam ona katolicka,przecież oni nie wierzą w boga. Im kazano lub karzą wierzyć.PYTANIE retoryczne-=-czy dwóch półgłówków stanowi jedną mądrą głowę. Odpowiedz Link Zgłoś
2560a Re: Szanowna Pani Ewo, za Stalina bylo dobrze 16.04.07, 21:44 pos3gacz napisał: PYTANIE retoryczne-=-czy dwóch półgłówków stanowi > jedną mądrą głowę. Oni, serio, wierza ze tak. Odpowiedz Link Zgłoś
elan13 Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 16.04.07, 22:33 Jestem wielbicielem Pani talentu od lat kilkudziesięciu. Zawsze kojarzyłem Panią ze środowiskiem, które w sposób niezrównany wyśmiewało, wykpiwało i demonstrowało swoją pogardę dla komuchów (genialne Studio 202) Dlaczego zatem zamiast z dumą powiedzieć - byłam czysta, nigdy nie splamiłam się współpracą z tymi renegatami i szumowinami z UB i SB, Pani wpisuje się w tę histeryczną koalicję ludzi umoczonych i ich politycznych przyjaciół? Odpowiedz Link Zgłoś
petrucchio Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 16.04.07, 23:15 elan13 napisał: > Jestem wielbicielem Pani talentu od lat kilkudziesięciu. Zawsze kojarzyłem > Panią ze środowiskiem, które w sposób niezrównany wyśmiewało, wykpiwało i > demonstrowało swoją pogardę dla komuchów (genialne Studio 202) Dlaczego zatem > zamiast z dumą powiedzieć - byłam czysta, nigdy nie splamiłam się współpracą z > tymi renegatami i szumowinami z UB i SB, Pani wpisuje się w tę histeryczną > koalicję ludzi umoczonych i ich politycznych przyjaciół? Pomyśl, człowieku. Przecież to jest pytanie do ciebie, nie do pani Ewy. Odpowiedz Link Zgłoś
petrucchio Spójrz w lustro 16.04.07, 23:18 elan13 napisał: > Jestem wielbicielem Pani talentu od lat kilkudziesięciu. Zawsze kojarzyłem > Panią ze środowiskiem, które w sposób niezrównany wyśmiewało, wykpiwało i > demonstrowało swoją pogardę dla komuchów (genialne Studio 202) Dlaczego zatem > zamiast z dumą powiedzieć - byłam czysta, nigdy nie splamiłam się współpracą z > tymi renegatami i szumowinami z UB i SB, Pani wpisuje się w tę histeryczną > koalicję ludzi umoczonych i ich politycznych przyjaciół? Pomyśl, człowieku. Przecież to jest pytanie do ciebie, nie do pani Ewy! Odpowiedz Link Zgłoś
dzialkowiec27 Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 17.04.07, 06:31 lewar121 napisał: > Szanowna Pani Ewo, > jestem mlodym, dobrze wykształconym człowiekiem. Mieszkam w Warszawie i > wychowalem sie na trójce. Wbrew powszechnej opinii nie glosowalem na kretaczy z > PO a na ludzi, co do ktorych mialem nadzieje ze beda uczciwi. > Teraz pytanie....co Panią powoduje, że nie chce Pani wypełnić tego dokumentu ?? > ?? > Przecież tam się jedynie deklaruje czy było się współpracownikiem UBeków, czy > nie było. Zawsze uważałem, że osoba nie mająca na sumieniu takiej współpracy ni > e > będzie miałą żadnego problemu z tym dokumentem. Myliłem się w powyższym, czy > myliłem się co do Pani ????? Chcę znać prawdę bo mloda lekarka to moja mlodosc! Ten post może być przyczynkiem do analizy kaczyzmu, jego obrzydlwego zakłamania i chucpy. 1. Tak, żałosny pajacu. Głosowałeś na krętaczy. Nigdy w powojennej hstorii nie było większych krętaczy niż PC czy PC-bis. 2. Czemu nie napiszesz lub nie podpiszesz ośwadczenia, że NIE JESTEŚ pedoflem, nekroflem, koprofagiem, matkobójcą i kazirodcą?? Nie powinieneś mieć z tym problemu, a może wszyscy się mylimy, co, mały świńtuszku ? Posty lewara121 "młodego dobrze wykształconego człowieka" powinny być zachowane dla potomności razem z dokumentami stalinistów na wieczną pamiątkę podłości doktrynerów żerujących na naszym narodzie. Odpowiedz Link Zgłoś
rc47 Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 17.04.07, 07:10 chyba jednak musisz to dobre wykształcenie uzupełnić o etykę, chociaż mam wątpliwości czy ci pomoże. Odpowiedz Link Zgłoś
chlodnym_okiem1 Z pewnoscia sie mylisz, poniewaz ja rowniez 17.04.07, 08:30 nie moglbym "tego" wypelnic! Dla mnie jest to rownowazne z deklaracja, w ktorej trzeba odpowiedziec na pytanie, "czy jestem anty-demokrata" lub "czy jestem idiota". Jestem absolutnie przeciwny lustracji, co uargumentowalem w polemice dotyczacej lustracji na forum gazety.pl, w polemice z dr Krysztofiakiem (jej zwolennikiem) w "Przypadek kapitana Cholewy". Zapraszam Odpowiedz Link Zgłoś
zbud-2 Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 17.04.07, 11:47 Lewar -/mowisz ,że jestes wykształcony/ zobacz jak to się skończyło- podpisy złożone przez Kościuszkę , Puławskiego ,Kordeckiego -.Zyciorysy wspaniale , a popsute jednym podpisem . Skutek tak , że nie widomo .czy dzieciom o tym mówić ? ....czy fałszować historię ...i niech będzie jak jest. Co jest lepsze ????? Odpowiedz Link Zgłoś
bufka23 Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 17.04.07, 11:55 a czy ty mialbys ochote podpisac oswiadczenie czy zgwalciles wlasna siostre? czy masz ochote miec pobierane odciski palcow przy wjezdzie do stanow zjednoczonych? nie rozumiesz ze ludzie nie chca byc zmuszani do czucia sie jak podejrzani? i tak dziala ipn, i tak bada wszystkie materialy, i tak ludzie maja wglad. ta akcja podpisywania oswiadczen to proba splugawienia ducha. i tyle. Odpowiedz Link Zgłoś
perski_dziadzio Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 17.04.07, 13:39 lewar121 napisał: 1. >co Panią powoduje, że nie chce Pani wypełnić tego dokumentu ?? 2. >Zawsze uważałem, że osoba nie mająca na sumieniu takiej współpracy nie będzie miałą żadnego problemu z tym dokumentem. Na pytania skierowane do Pani Ewy odpowiem od siebie. Nie podpiszę lojalki z dwóch powodów (ważnego i pobocznego): ad.1. (powód ważny) 25 lat temu też nie podpisałem, BO TO OBRAŻAŁO MOJĄ GODNOŚĆ człowieka (wewnętrznie) wolnego. ad.2. (powód poboczny) Gardzę PRL-owskimi spec-służbami. Nie wierzę, że archiwa SB zawierają samą prawdę i tylko jedna teczka (Jarosława Kaczyńskiego) została sfałszowana. O teczce Niezabitowskiej nie wspominając. Odpowiedz Link Zgłoś
hepowy Re: Szanowna Pani Ewo, nie rozumiem czemu ??? :(( 17.04.07, 16:48 To ja dorzuce od siebie jeszcze jeden wazny powod, dla ktorego nikt nie powinien podpisywac tego swistka: Art. 42 ust. 3 Konstytucji RP stanowi, że każdego uważa się za niewinnego, dopóki jego wina nie zostanie stwierdzona prawomocnym wyrokiem sądu. Podobnie stanowi Kodeksu postępowania karnego: Oskarżonego uważa się za niewinnego, dopóki wina jego nie zostanie udowodniona i stwierdzona prawomocnym wyrokiem (art. 5 § 1 kpk). Założeniem tej zasady jest domniemanie uczciwości każdego obywatela, chyba że dowiedziona zostanie jego nieuczciwość. Odpowiedz Link Zgłoś
krzych.korab Ci od lustracji zapomnieli że prawdziwy Polak ma w 16.04.07, 08:43 " d " wszelkie nakazy władz. Odpowiedz Link Zgłoś
marmas Re: Ci od lustracji zapomnieli że prawdziwy Polak 16.04.07, 09:11 krzych.korab napisał: > " d " wszelkie nakazy władz. My, Polacy, rzeczywiście mamy w d... wszelkie nakazy, każdej władzy, dlatego zawsze był u nas burdel, jakich mało. Jestem przeciwny lustracji w obecnej formie, by nie było niedomówień. Trzeba było zrobić ją, idąc śladem Niemiec i Czech, w 90 roku... Odpowiedz Link Zgłoś
watashi79 Re: Brawa dla wyborców IV RP 16.04.07, 12:40 powiedziała IV RP "spieprzaj dziadu". Odpowiedz Link Zgłoś
nad_morzem Re: Pani Ewo, spox, te szumowiny tez przetrzymamy 16.04.07, 13:06 nkab napisał: > Pani Ewo. > > Niech Pani zacznie działać w inernecie. Albo w Unicefie. Ewentualnie fundacji Jolanty Kwaśniewskiej. Odpowiedz Link Zgłoś
1410_tenrok zabawne. miała być odnowa Polski, a jest 16.04.07, 09:40 odnowa bolszewizmu w wersji makkartyzmu. Wyszynski jest dumny, tyle że nie Pryms Tysiąclecia, ale ulubiony oskarżyciel stalina z lat trzydziestych. Pani Ewo, dobrze Pani zrobiła. A bolszewicy sie tylko osmieszyli, po raz kolejny Odpowiedz Link Zgłoś
thehard Tak jest, zadanie wykonamy!!! 16.04.07, 11:39 Już zaczynam odliczać dni do początku likwidacji IV RP. Wyślemy ją tam, gdzie Mańka Krzaklewskiego - w niebyt polityczny. Odpowiedz Link Zgłoś
walbrzych Mam gorsze skojarzenia! 16.04.07, 08:39 Dawno minęło półwiecze mojego życia... Pamniętam poparcie dla "wodza" i płacz po śmierci Bieruta, euforię powrotu na scenę polityczną Gomułki, jego utrwalanie socjalizmu i jego "chorobę". Nie wspominam Gierka i Jaruzelskiego, gdyż ten okres pamiętają nawet moje dzieci. Czasami analizuję przebieg historii... W 1933 roku w Niemczech doszedł do władzy dzięki demokratycznym (!!!) wyborom (raczej niskiego wzrostu) Adolf Hitler. Przy swoim boku miał kurdupla (prawie karła) Goebelsa, który przekonywał naród niemiecki o wielkim szczęściu jakie spotkało Niemców dzięki opatrzności Hitlera. Kościół katolicki z papieżem Piusem XII błogosławił to "szczęście". W Oświęcimiu wybudowano perony... Szybko wyrzucono z pracy ludzi nie popierających nazizmu, a opozycyjni dziennikarze równie szybko zniknęli ze sceny medialnej. W szkołach wprowadzono odpowiednie mundurki i nauczono dzieci odpowiednich gestów w pozdrowieniach... Niemcy miały być tylko dla Niemców... Po siedemdziesięciu latach również w Europie środkowej demokratycznie wybrano innego kurduplowatego przywódcę z równie kurduplowatym szczekaczem i budowniczym sławnego peronu. Idee nacjonalistyczne weszły do życia publicznego. Idee młodzieżówki Wszech... zaczęły dominować w publicznych i przykościelnych szkołach. Okazuje się, że po siedemdziesięciu latach rządzący ponownie zobaczyli żydowskie zagrożenie dla nadludzi. Szybko usunięto z pracy wykształciuchów i ludzi kompetentnych, zaczęto obsadzać stanowiska miernotą, narodowcami i dziewczynami po testach w poselskich łóżkach. Wiodącymi dziennikarzami publicznych mediów zostali ci, którzy mają namaszczenie kurdupli lub ojca dyrektora. "Naszym" udało się coś więcej - w Niemczech tworzono dopiero TRZECIĄ Rzeszę, a nasi z dumą weszli już do... CZWARTEJ. Odpowiedz Link Zgłoś
szadoka Re: Mam gorsze skojarzenia! 16.04.07, 08:49 Bardzo zgrabnie ujete w slowa i tym bardziej przerazajace... Odpowiedz Link Zgłoś
adegie krzysztofczabanski@poczta.onet.pl 16.04.07, 09:19 Oto mail kaczego funkcjonariusza rzuconego na odcinek Radia Publicznego. Polecam przesłanie swoich uwag - lepsze to niż strzępienie języka na tym forum i wykłócania się z róznymi galbami, palestrinami i innymi brunatnymi junkierami, które za chwilę się tutaj zlecą. pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
igraszka Re: Mam gorsze skojarzenia! 16.04.07, 09:22 Nie pan jeden ma takie skojarzenia. I nie chodzi o suche fakty, ale o pewne mechanizmy, o demagogię i o pewne zdarzenia, które do złudzenia przypominają IV Rzesz... Rzeczpospolitą. Gwoli przypomnienia - zanim zaczęto ludzi zamykać i mordować, "pozwolono" wyjechać tym, którzy nowego ustroju nie chcieli zaakceptować - masowe wyjazdy intelektualistów żydowskiego pochodzenia i przeciwników nazizmu do USA (m.in. Marlena Dietrich). No i jeszcze słynne zdanie Goebbelsa wypowiedziane do reżysera Maxa Ernsta, kiedy ten stwierdził, że że jako Żyd nie nadaje się do kręcenia filmu propagandowego dla III Rzeszy: "To MY decydujemy kto jest Żydem, a kto nie." Zapomniał pan jeszcze dodać o tym jak to obowiązkiem każdej prawdziwej Niemki jest urodzenie Fuhrerowi dzieci. Potem doszły ośrodki Lebensborn, gdzie przygotowywano dziewczęta do roli żon i matek. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
merkury2 Re: Mam gorsze skojarzenia! 16.04.07, 20:31 igraszka napisała: > Nie pan jeden ma takie skojarzenia. I nie chodzi o suche fakty, ale o pewne > mechanizmy, o demagogię i o pewne zdarzenia, które do złudzenia przypominają IV Rzesz... Rzeczpospolitą. > > Zapomniał pan jeszcze dodać o tym jak to obowiązkiem każdej prawdziwej Niemki > jest urodzenie Fuhrerowi dzieci. Potem doszły ośrodki Lebensborn, gdzie > przygotowywano dziewczęta do roli żon i matek. > Pozdrawiam - A kto w IV Rzesz.. Rzeczypospolitej miałby rasowo zapładniać dziewczęta? "Fachowcy" z Samoobrony (Lepper, Łyżwiński) z Giertychem, czy rośli wybrańcy narodu - Kaczyńscy z Gosiewskim? Odpowiedz Link Zgłoś
2560a Re: Mam gorsze skojarzenia! 16.04.07, 21:22 merkury2 napisała: > igraszka napisała: > A kto w IV Rzesz.. Rzeczypospolitej miałby rasowo zapładniać dziewczęta? > "Fachowcy" z Samoobrony (Lepper, Łyżwiński) z Giertychem, czy rośli wybrańcy > narodu - Kaczyńscy z Gosiewskim? A ja mysle ze wlasnie Kaczynscy. Kumaj! Jak odziedzicza po tatusiach wzrost to sie ich wiecej zmiesci w Najjasniejszej.Taki powiedzmy 10 pietrowy blok w tej samej kubaturze moze miec 15 pieter, po jakies metr czterdzieci na pietro.Co za oszczednosc! P.S.Pisze Kaczynscy ale Jarka mozna zwolnic z osobistego zapladniania, brzydzi sie kobietkami. Pobrac od niego nasienie i zapladniac jakas pipetka. Odpowiedz Link Zgłoś
pos3gacz Re: Mam gorsze skojarzenia! 16.04.07, 22:14 merkury2 napisała: > A kto w IV Rzesz.. Rzeczypospolitej miałby rasowo zapładniać dziewczęta? > "Fachowcy" z Samoobrony (Lepper, Łyżwiński) z Giertychem, czy rośli wybrańcy > narodu - Kaczyńscy z Gosiewskim? xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Kochanieńki,a który z Kaczorków.Jeden jest niezdolny,zamiast klejnotów rodzinnych posiada pompkę do roweru.A Gosiewski z tym idiotycznym wyglądem nadaje się tylko do Zoo.Może robić za goryla.Tylko co by na to rzekł papcio Giertych.Jego teoria powstania człowieka ległaby w gruzach i to dopiero byłaby tragedia. Odpowiedz Link Zgłoś
szydlo4 Bardzo trafne. Gratuluję inteligencji Autorowi 16.04.07, 09:53 Bardzo trafne. Gratuluję inteligencji Autorowi Odpowiedz Link Zgłoś
pompompom Re: Mam gorsze skojarzenia! 16.04.07, 15:18 Dobre, byle tylko nie do końca okazało się prawdziwe. Trzymajmy się Odpowiedz Link Zgłoś
bronimir Re: Kaczyński, jak Jaruzelski, zwalnia Szumańską 16.04.07, 10:07 Bolszewizm nie zna granic. Kaczyzm odsłania mordę. Odpowiedz Link Zgłoś
marekjurek_u_pinocheta Nie obrażaj Jaruzelskiego;) :)-na takie porównanie 16.04.07, 11:32 nie zasłużył. Odpowiedz Link Zgłoś
darcy25 Re: Kaczyński, jak Jaruzelski, zwalnia Szumańską 16.04.07, 12:32 I na tym polega podobienstwo IV Rzeczypospolitej do Polski Ludowej ( a pomiędzy jest III RP) Odpowiedz Link Zgłoś
okowita Szumańską zwalnia się sama 16.04.07, 12:53 Szkoda, bo z przyjemnością słuchałem, ale jej wybór jest taki a nie inny. Ma do tego prawo. Podpisanie, że się nie donosiło na kolegów, jeżeli ma sie sumienie czyste w niczym nie uwłacza mojej godności. Sam to zrobiłem bez żadnych oporów. Sądzę, że Ewka przemyśli sprawę i podpisze, bo w jej uczciwość akurat nie wątpię. Skoro można lustrować i to publicznie biskupów, księży przez dziennikarzy i to w bezczelny sposób, to nie widzę żadnej przyczyny dla której z lustracji mieliby być wyłączeni dziennikarze, a tym bardziej jak mniemam ci czyści. Ten gest Ewka pomaga tylko łachudrom, któzy tak wiele zła uczynili w czasach PRLu. Odpowiedz Link Zgłoś
inzynier2 Jedno przestępstwo nie usprawiedliwia drugiego 16.04.07, 13:32 okowita napisał: > Skoro można lustrować i to publicznie biskupów, księży przez > dziennikarzy i to w bezczelny sposób, to nie widzę żadnej przyczyny dla której > z lustracji mieliby być wyłączeni dziennikarze To, że już spalono w krematoriach Żydów nie jest akceptowalnym uzasadnieniem aby zacząć palić Polaków. Raczej świadczy o eskalacji przemocy i bezprawia. To, że junta rządząca Polską sterroryzowała już kler i dawnych działaczy Solidarności, nie usprawiedliwa terroryzowania i czystek wśród dziennikarzy i kadr na uniwersytetach. Raczej to świadczy, że celem lustracji nie jest walka z "komunistami" czy "Służbami Bezpieczeństwa" tylko z ludzmi, których Giertych, Kaczyścy i Lepper, uważają za swoich przeciwników. Odpowiedz Link Zgłoś
niewir Re: Szumańską zwalnia się sama 16.04.07, 16:21 okowita napisał: > Szkoda, bo z przyjemnością słuchałem, ale jej wybór jest taki a nie inny. Ma do tego prawo. Podpisanie, że się nie donosiło na kolegów, jeżeli ma sie sumienie > czyste w niczym nie uwłacza mojej godności. Sam to zrobiłem bez żadnych oporów.> > Sądzę, że Ewka przemyśli sprawę i podpisze, bo w jej uczciwość akurat nie > wątpię. Skoro można lustrować i to publicznie biskupów, księży przez > dziennikarzy i to w bezczelny sposób, to nie widzę żadnej przyczyny dla której z lustracji mieliby być wyłączeni dziennikarze, a tym bardziej jak mniemam ci > czyści. Ten gest Ewka pomaga tylko łachudrom, któzy tak wiele zła uczynili w > czasach PRLu. - okowito, łachudrą to jesteś ty! W PRL-owskich lojalkach też podpisywano "tylko" zobowiązanie, że nie będzie się szkodziło ojczyźnie. Czy jesteś w stanie to zrozumieć? Odpowiedz Link Zgłoś
pos3gacz Re: Szumańską zwalnia się sama 16.04.07, 22:19 okowita napisał: > Szkoda, bo z przyjemnością słuchałem, ale jej wybór jest taki a nie inny. Ma do > > tego prawo. Podpisanie, że się nie donosiło na kolegów, jeżeli ma sie sumienie > czyste w niczym nie uwłacza mojej godności. Sam to zrobiłem bez żadnych oporów. > > Sądzę, że Ewka przemyśli sprawę i podpisze, bo w jej uczciwość akurat nie > wątpię. Skoro można lustrować i to publicznie biskupów, księży przez > dziennikarzy i to w bezczelny sposób, to nie widzę żadnej przyczyny dla której > > z lustracji mieliby być wyłączeni dziennikarze, a tym bardziej jak mniemam ci > czyści. Ten gest Ewka pomaga tylko łachudrom, któzy tak wiele zła uczynili w > czasach PRLu. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx A czy czasem nie wypiłeś za dużo.Okowita uderzyła Ci do łba. Odpowiedz Link Zgłoś
drojb Re: Przyłączam się do Marudy i taglindy! 16.04.07, 13:18 Pani Ewo! Wyrazy głębokiego szacunku za postawę niezłomności i odwagi! Do usłyszenia w wolnym radiu! Odpowiedz Link Zgłoś
caius1 Re: Kaczyński, jak Jaruzelski, zwalnia Szumańską 16.04.07, 17:20 > Wielki sukces kaczych degeneratów, niczym nie różniących od junty Jaruzelskiego Nie masz racji maruda.r. Oni się od Jaruzelskiego różnią ale na niekorzyść. Tamten mógł się przynajmniej tłumaczyć zależnością od Sowietów. Ci będą zwalniać dziennikarzy i naukowców tylko dlatego, że ich chora ambicja nie znosi nawet cienia sprzeciwu. Ojczyzna, patriotyzm, religia - to dla nich puste słowa stanowiące tylko środek do otumanienia ludzi, żeby utrzymać swoją dyktatorską władzę. NiePis Odpowiedz Link Zgłoś
jowita81 Re: Ewa Szumańska wylustrowana z Polskiego Radia 16.04.07, 07:27 Szanowna Pani Ewo ! Życzę szczęścia i nadal pogody ducha.Z rozrzewnieniem wspominam postać młodej lekarki.Jestem wdzięczna za wszystko co Pani stworzyła. Odpowiedz Link Zgłoś
jas_wedrowniczek2 Pamiętniki Młodej Lekarki przetrwają i tę epokę... 16.04.07, 08:40 Chylę czoła przed panią Ewą i równiez dołączam się z podziękowaniami. Niech to forum będzie czymś w rodzaju 'paraperu z kopertą' ;-) . Stworzyła Pani kawał historii Polskiego Radia. Należałem przez wiele lat do Pani wiernych słuchaczy. Pani Pamiętniki Młodej Lekarki przetrwają i tę epokę ciemnoty... Pozdrawiam serdecznie Odpowiedz Link Zgłoś
zorro_zx Re: Boże, co za czasy! 16.04.07, 08:08 Wspaniałe, niezapomniane skecze z Janem Kaczmarkiem! Odpowiedz Link Zgłoś
zorro_zx Re: Boże, co za czasy! 16.04.07, 08:13 Czy w Polsce istnieje coś takiego jak DOMNIEMANIE NIEWINNOśCI? Przecież nawet przy uzyskiwaniu certyfikatu tajności nie wypełnia się tego typu bzdur - sprawdzają wszystko służby i to wszystko. Żadnych lojalek. ALe Kaczory boją się satyryków. Kabareciarzy. Jest jak za komuny. Odpowiedz Link Zgłoś
innadopa Wyrazy szacunku dla Pani Ewy za wspaniałą postawę 16.04.07, 13:08 Nie będzie kartofel pluł nam w twarz. Odpowiedz Link Zgłoś
prokto Faktycznie młoda :))) 16.04.07, 07:33 "Młoda Lekarka urodziła się w roku 1975..." Co ta kobieta robiła że tak wygląda w wieku 32 lat ? ;) Wrocą komuchy to znowu cię zatrudnią. Odpowiedz Link Zgłoś
tocz Re: Faktycznie młoda :))) 16.04.07, 08:19 komuchy nie musza wracac one znowu panuja Odpowiedz Link Zgłoś
grzes1966 Re: Faktycznie młoda :))) 16.04.07, 08:20 prokto napisała: > "Młoda Lekarka urodziła się w roku 1975..." Co ta kobieta robiła że tak wygląda > w wieku 32 lat ? ;) Wrocą komuchy to znowu cię zatrudnią. gratuluję przebłysku intelektu, nie dość że cham to jeszcze idiota Odpowiedz Link Zgłoś
komorka25 Re: Faktycznie młoda :))) 16.04.07, 08:40 prokto napisała: > "Młoda Lekarka urodziła się w roku 1975..." Co ta kobieta robiła że tak wygląda w wieku 32 lat ? ;) Słuszny nick, idź tam właśnie. Jak dojrzejesz do czytania ze zrozumieniem, możesz wrócić. Odpowiedz Link Zgłoś
krzych.korab Postaraj się może zrozumiesz tekst na który odpisu 16.04.07, 08:45 -jesz. Odpowiedz Link Zgłoś
toksol Spytaj własnej żony czy się nie puszcza 16.04.07, 11:05 Ciekawe co Ci odpowie i czy Wam będzie dalej dobrze ze sobą Odpowiedz Link Zgłoś
sigma_pi Re: Faktycznie młoda :))) 16.04.07, 11:00 Skutki amnestii Giertycha są naprawdę opłakane. Odpowiedz Link Zgłoś
rydzyk_fizyk PiSowscy PZPRowcy prowadzą czystkę 16.04.07, 07:52 Tych trzech partyjniaków (Czabański, Targalski, Wolski) prowadzących czystkę w PR to plucie w twarz ofiarom komuny. Nie dziwię się, że na takie ręce dziennikarze odmawiają składania oświadczeń lustracyjnych. Przecież to tak jakby mieli wręczać je esbekom. Odpowiedz Link Zgłoś
wos9 Re: PiSowscy PZPRowcy prowadzą czystkę 16.04.07, 08:57 Nawet przekazanie zaświadczenia z IPN, że się jest "czystym", nie daje choćby nadziei na pozostanie w Radiu!!! Ta czystka ma całkiem inny klucz. Nawiedzony Targalski nienawidzi wszystkich, zwłaszcza tych, którzy odważą sie mieć własne zdanie. A już tych lubianych i cenionych przez słuchaczy... Odpowiedz Link Zgłoś
tw_wielgus Re: PiSowscy PZPRowcy prowadzą czystkę 16.04.07, 11:41 Panią Ewę zastąpi w Radiu Pospieszalski szoł: "Będąc młodym klerykiem" Odpowiedz Link Zgłoś
wojtek45-1 Re: Ewa Szumańska wylustrowana z Polskiego Radia 16.04.07, 07:53 Szanowna Pani, słuchałem Pani od lat z wielka przyjemnością, i z przykrością stwierdzam, że Pani odejście z radia w takim stylu, tez sprawia mi satysfakcję. Znaczy tylko tyle, że młoda lekarka ma jaja. mam nadzieję, że to stwierdzenie Pani nie obraża. Mam nadzieje, że juz wkrótce durnie typu ( tu nastepuje długa lista nazwisk powszechnie znanych, acz nie zawsze szanowanych) odejdą w niepamięć, a młoda lekarka wróci do Trójki. Odpowiedz Link Zgłoś
trusiaa Re: Ewa Szumańska wylustrowana z Polskiego Radia 16.04.07, 07:58 Dziękuję Pani za wszystkie przepłakane ze śmiechu lekarskie konsultacje. Podziwiam Pani upór i odwagę: gratuluję takiej decyzji! I do szybkiego usłyszenia w lepszych czasach. Z poważaniem, trusiaa Odpowiedz Link Zgłoś
milena-schefs w pełni zgadzam się... 16.04.07, 09:43 z wojtkiem45-1. Pani Ewo, bardzo podoba mi się zarówno Pani audycja, jak i postawa. Kapelusze z głów! Odpowiedz Link Zgłoś
eszp Ewa Szumańska wylustrowana z Polskiego Radia 16.04.07, 08:01 Szanowna Pani Doktor!Kiedy zapomnimy o budowniczych IV RP,kiedy odejdą oni w polityczny niebyt - proszę wrócić do nas, swoich wiernych pacjentów...Będziemy czekać na Panią. I wtedy wspólnie zlustrujemy tych wszystkich mądrusiów, co nie chcą pokazać swoich teczek. Bo kto atakuje, ten ma coś na sumieniu. Odpowiedz Link Zgłoś
ian_curtis Ewa Szumańska wylustrowana z Polskiego Radia 16.04.07, 08:02 smutne, bardzo smutne... Wyrazy ogromnego szacunku Pani Ewo od stałego słuchacza Odpowiedz Link Zgłoś
igraszka Re: Ewa Szumańska wylustrowana z Polskiego Radia 16.04.07, 09:27 Zapraszamy do TVN-u! ;) Odpowiedz Link Zgłoś
drogibronislaw Brawo! Ubekista nas bruk! Zrobić to z całą resztą 16.04.07, 08:02 a będziemy żyć w innym, normalnym KRAJU!!!! Brawo Czabański! Odpowiedz Link Zgłoś
rydzyk_fizyk Czabański to Ubekistan? 16.04.07, 08:03 w gruncie rzeczy to wieloletni członek PZPR Odpowiedz Link Zgłoś
travel_wawa Re: Czabański to Ubekistan? 16.04.07, 09:37 I taka szmata z Partii Zdrajców Pachołków Rosji śmie wywalać z Radnia Żołnierza Armii Krajowej???? Odpowiedz Link Zgłoś
rydzyk_fizyk Re: Czabański to Ubekistan? 16.04.07, 10:47 To jest esencja IV RP. Zemsta miernot partyjnych. Odpowiedz Link Zgłoś
wojtek45-1 Re: Czabański to Ubekistan? 16.04.07, 15:45 Pamietnijcie kursanty, że wstępując do AK Ewa Szumańska miała na celu walkę z najjasniejszym słońcem IV RP zawsze dziewicą i jego bratem najjasniejszym \prezydętem. Niech zyje 4 polska republika rad. A nie ten jest ubekiem , kto był ubekiem, tylko ten jest ubekiem kogo MY uważamy za ubeka. A słuzba w AK tylko potwierdza zatwardziałość postawy.. rewizjonistycznej, syjonistycznej, geyowskiej. Pmietajcie , że to zaplute karły reakcji na żołdzie imperialistycznej ameryki. Odpowiedz Link Zgłoś
komorka25 Re: Brawo! Ubekista nas bruk! Zrobić to z całą r 16.04.07, 08:47 drogibronislaw napisał >Brawo! Ubekista nas bruk! Zrobić to z całą resztą a będziemy żyć > w innym, normalnym KRAJU!!!! Brawo Czabański! Najlepszym dowodem na nieskończonośc jest głupota ludzka - drogibronislaw doskonałym przykładem. Odpowiedz Link Zgłoś
tw_wielgus Re: Brawo! Ubekista nas bruk! Zrobić to z całą r 16.04.07, 11:44 drogibronislaw napisał: > a będziemy żyć w innym, normalnym KRAJU!!!! Brawo Czabański! Czy to Ty krzyczałeś w 56 r.: "młodziez z partią" i "program partii programem narodu " ? Odpowiedz Link Zgłoś
wos9 Re: Brawo! Ubekista nas bruk! Zrobić to z całą r 16.04.07, 11:54 drogibronislaw napisał: > a będziemy żyć w innym, normalnym KRAJU!!!! Brawo Czabański! Kilka instytucji medialnych Czabański już rozłożył. Rzeczywiście - brawo Czabański! Jak już rozłożymy już wszystko - kraj będzie tak normalny, że nikt w nim nie będzie chciał zostać! Zwłaszcza młodzi! Odpowiedz Link Zgłoś
drogibronislaw Brawo! Ubekistan na bruk! Zrobić to z całą resztą 16.04.07, 08:03 z całą ubecko-sbecką hołotą Odpowiedz Link Zgłoś
sigma_pi Re: Brawo! Ubekistan na bruk! Zrobić to z całą re 16.04.07, 11:17 drogibronislaw napisał: > z całą ubecko-sbecką hołotą Koniecznie zaopatrz się w "Malleus maleficarum". Może się przydać, choćby do stukania się w czoło. Odpowiedz Link Zgłoś
tw_wielgus Re: Brawo! Ubekistan na bruk! Zrobić to z całą re 16.04.07, 11:46 drogibronislaw napisał: > z całą ubecko-sbecką hołotą Kurna facet ty to masz odwagę!!!! Wykrzykujesz na głos antyrządowe hasła. Ty to masz jaja przeciwstawić się otwarcie Kaczyńskim. Odpowiedz Link Zgłoś
drogibronislaw Ewa Szumańska autorka jednej z najgłupszych 16.04.07, 08:04 audycji w historii radia w ogóle. Odpowiedz Link Zgłoś
halfliner Cóż, ich zrozumienie wymaga inteligencji czego wam 16.04.07, 08:07 w naturalny sposób brakuje. Głupota i niekompetencja i pogarda dla wykształcenia to wasze centralne właściwości. Odpowiedz Link Zgłoś
drogibronislaw widzę: ty z Kwaśniewskim i Wałęsą "stódia" robiłeś 16.04.07, 08:25 To widać, słychać a nawet czuć Odpowiedz Link Zgłoś
adegie Już się brunatni zlatują 16.04.07, 09:25 dlatego zamiast traciś nerwy na debatowanie z zakutymi łbami, proponuję przesłać kilka ciepłych słów do odpowiedzialnego za ten cyrk kaczego aparatczyka: krzysztofczabanski(wstawić tutaj małpę)poczta.onet.pl Odpowiedz Link Zgłoś
travel_wawa Zaraz zamówią dwadzieścia pięć piw :))) 16.04.07, 09:36 szymon.onet.pl/1832189,12,video.html<a href="szymon.onet.pl/1832189,12,video.html" target="_blank">szymon.onet.pl/1832189,12,video.html</a> Odpowiedz Link Zgłoś
ksks3 Re: Ewa Szumańska autorka jednej z najgłupszych 16.04.07, 08:22 drogibronislaw napisał: > audycji w historii radia w ogóle. ----Ciśnie się na usta odwieczne pytanie " czy bakteria jest w stanie zrozumieć rachunek różniczkowy" ???? Odpowiedz Link Zgłoś
drogibronislaw was, bakterie, czegoś o rachunku różniczkowym 16.04.07, 08:27 na WUMLach czy może w Akademii F. Dzierżyńskiego w Moskwie uczyli? ;o) Odpowiedz Link Zgłoś
vonleeb_pl Re: was, bakterie, czegoś o rachunku różniczkowym 16.04.07, 10:33 Kretyn. Odpowiedz Link Zgłoś
1410_tenrok Każdy Twój wpis jest jak proprzec bolszewicki 16.04.07, 10:35 pokazujący kierunek wiania. Kiedy któregos dnia piss pokłóci sie z papieżem i wróci na łono korzeni swych do Moskwy, wtedy też będziesz klaskał i wrzeszczał jak durnowata gawiedź hitlerowska w trakcie słynnego przemówienia "Wollt Ihr den totalen Krieg". Tak jest, chcemy wojny totalnej kochany wodzu jarkuleszku! Prowadź nas, dokąd chcesz. dle Ciebie skoczymy nawet do Sławojki. Konczycie sie chopaki, to wasz łabędzi spiew. Finito della commedia, matołki!!!! Piękna paralela historyczna. Szumanska naigrywała sie z idiotyzmow komuny i nie podpisała lojalki, a wiec wyrzucono ją. Szumanska naigrywała sie z idiotyzmow III RP i jasniepoświęconej czafrtej erpe i została wyrzucona za brak lojalki wowbej tej ostatniej. Słodkie!!! Odpowiedz Link Zgłoś
spark5719 A co ma piernik do wiatraka? 16.04.07, 10:51 Znalazłeś czyjś podręcznik z analizy matematycznej na ulicy i coś Cię zafascynowało? No no, ucz się, ucz - ale najpierw postaraj się czytać proste teksty ze zrozumieniem, bo inaczej od rachunku różniczkowego i całkowego dostaniesz do końca "małpiego rozumu". Odpowiedz Link Zgłoś
travel_wawa Nikt cie nie zmuszał do słuchania. 16.04.07, 09:01 Rozumiem, że dla ciebie wzorem jest unitarne faszystowskie państwo, gdzie jedynie posłuszeństwo Fuehrerowi jest ważne. Odpowiedz Link Zgłoś
herbapol Re: Ewa Szumańska autorka jednej z najgłupszych 16.04.07, 17:09 drogibronislaw napisał: > audycji w historii radia w ogóle. Biedny ty jesteś drogi broniu.Tego jednak wyleczyć się nie da i będziesz musiał z tym żyć aż do końca twoich dni. Odpowiedz Link Zgłoś
merkury2 Re: Ewa Szumańska autorka jednej z najgłupszych 16.04.07, 20:46 drogibronislaw napisał: > audycji w historii radia w ogóle. - Widać wyraźnie, że drogibronislaw jest wybitnym działaczem PiSu i ideową podporą Kaczyńskich z Giertychem i Lepperem! Odpowiedz Link Zgłoś
realista1000 Ewya lekceważy prawo-wywalić,Targalski lekceważy 16.04.07, 08:04 kobiety - też wywalić! Odpowiedz Link Zgłoś
keti Ewa Szumańska wylustrowana z Polskiego Radia 16.04.07, 08:04 Pani Ewo, dziekuję za te lata... Odpowiedz Link Zgłoś
halfliner atakują wybitnego człowieka. To może skończyć 16.04.07, 08:05 się tylko w jeden sposób. Dostaną wkrótce wielkiego kopa. Odpowiedz Link Zgłoś
realista1000 dobierają się do tyłków "krętaczy"postkomunistyczn 16.04.07, 08:07 ych! Słusznie prawisz, tylko wyeliminuj z postów bełkot w rodzaju: "sprlprsaipis" Odpowiedz Link Zgłoś
kolargolo i dlatego sedzia Kryze jest ministrem 16.04.07, 10:33 to nagroda za polityczne wyroki w stanie wojennym. Minister Jasinski dostal z kolei nagode za nieopuszczanie stanowiska sekretarza PZPR do konca PRL, a za wspieranie stanu wojennego Giertych zostal ministrem. Postkomuna jest u wladzy i nigdy nie miala sie lepiej. Odpowiedz Link Zgłoś
tw_wielgus Re: i dlatego sedzia Kryze jest ministrem 16.04.07, 12:07 kolargolo napisał: >(...) Minister Jasinski dostal z > kolei nagode za nieopuszczanie stanowiska sekretarza PZPR do konca PRL, a za > wspieranie stanu wojennego Giertych zostal ministrem. To są ludzie wysoce ideowi, a pozatym Jarek im wybaczył. Odpowiedz Link Zgłoś
farewell-my-lovely Nieznany archiwalny odcinek BML 16.04.07, 08:09 Szacunek, Pani Ewo! PS Nieznany archiwalny odcinek BML: tinyurl.com/2rlusx Odpowiedz Link Zgłoś
djtajga Re: Ewa Szumańska wylustrowana z Polskiego Radia 16.04.07, 08:09 Szanowna PAni! Wiem, że ci co Panią wyrzucili, śmiało mogliby udać się do Pani po fachową poradę. Może im by Pani rozmontowała czaszkę, wyrzuciła co niepotrzebne (pewnie wszystko) i pozszywała catgutem. Pewnie od nich nic na parapecie nie zostanie. Za to ja zostawię Pani na parapecie ogrom mojej sympatii i uznania dla rodzaju satyry, którą Pani uprawia i będzie nadal Uprawiać. Pozdrawiam serdecznie Szanowna Panią - fan Młodej Lekarki (ale i Basieńki z Rycerzy Trzech) Jarek. Odpowiedz Link Zgłoś
darekczer Ewa Szumańska wylustrowana z Polskiego Radia 16.04.07, 08:10 KOCHAM PANIĄ, PANI EWO!!! Odpowiedz Link Zgłoś
macrad Re: Ewa Szumańska wylustrowana z Polskiego Radia 16.04.07, 08:11 Szanowna Pani Młoda Lekarko! Słucham Pani od zawsze. I coś mi się wydaje, że nadal będę słuchał. Jeśli nawet Pani odejdzie, to najwyżej na chwilę. A potem - na zawsze - odejdą Panowie Czabański i Targalski. Do usłyszenia. Odpowiedz Link Zgłoś
tocz Ewa Szumańska wylustrowana z Polskiego Radia 16.04.07, 08:12 no i kto teraz bedzie stawial tak trafne diagnozy, tak umiejetnie zadawal narkoze . . . odwdzieczam sie na mloda lekarke na parapecie i oddalam sie po gumnie Odpowiedz Link Zgłoś
palestina1 kaczystan stworzył prawo 16.04.07, 08:13 które z góry stwierdza że każdy Polak jest złodziejem,komunistą,bandytą i kapusiem ubeckim.Oprócz złodziei,komunistów,bandytów i kapusiów ubeckich z PiSu. Odpowiedz Link Zgłoś
tw_wielgus Będąc młodym klerykiem.... 16.04.07, 12:10 Teksty będzie pisał Pospieszalski. W roli kleryka Ziobro, na tacę będzie zbierała Gilowska. I po co tyle szumu . Odpowiedz Link Zgłoś
ksks3 Polskie Radio - wypieprzyć ten zarząd !!!!! 16.04.07, 08:17 Na zbity pysk !!!! Metody Maciarewicza niech sobie stosują wobec siebie politycy. Od normalnych ludzi wara !!! Odpowiedz Link Zgłoś
krawiec6661 Pani Ewa i Jaruzelski 16.04.07, 08:19 Pamiętacie skecz w którym przychodzi "jakiś facet" do młodej lekarki i ma kłopot, bo pewna rzecz nie może mu przejść przez gardło? Ową rzeczą było "potępienie stanu wojennego" ;) Młoda lekarka "rozerżła" wtedy pacjentowi gardło i po kłopocie. Kiedy Pani Ewa robiła sobie jaja z Jaruzelskiego, Targalski jeszcze targał dziada. Cóż, mali ludzie jak Targalski szybko odchodzą i ludzie o nich zapominają, Pani Ewa na pewno będzie zapamiętana jako autorska doskonałych słuchowisk satyrycznych. Mam do niej wielki szacunek, chociaż nie jestem wykształciuchem. Odpowiedz Link Zgłoś