Dodaj do ulubionych

"NYT": Ameryka powinna się cieszyć z porażki Pi...

27.10.07, 22:06
Cóż za cios.Toć przecież tam taki sukces wyborczy;))
Obserwuj wątek
    • dunskit New York Times lewakowy dziennik cieszy sie.. 27.10.07, 22:07
      ... z jakiegokolwiek oslabienia Republikanow nic w tym dziwnego ani
      nowego.

      Wyslac to cale lewactwo do jasnej cholery i niech tam sie opodatkuja.
      • tppiotr Re: New York Times lewakowy dziennik cieszy sie. 27.10.07, 22:09
        "lewactwo do jasnej cholery" -gdzie proponujesz wysłać mohery ?
        • mirmat1 Specjalisci od "Polskich Obozow Smierci"za Tuskiem 27.10.07, 22:39
          tppiotr napisał:

          > "lewactwo do jasnej cholery" -gdzie proponujesz wysłać mohery ?
          M: Tusk i jego POstKomunistyczna gangrena wyslala by Polskie
          Patriotki i Patriotow na Biale Niedzwiedzie. No ale nikt sie nie
          powinien dziwic poparciu jakiego wyrazaja polakozercy z NYT dla
          wspolczesnych targowiczan spod znaku PO. W koncu tylko Tusk moze
          przepraszac za "Polskie Obozy Koncentracyjne".
          • wolnailiberalna Wygral kapitalizm i prywatyzacja 27.10.07, 23:07
            przegralo rozdawnictwo i pseudo solidarnosc. Czas zeby komuch z
            PiSu juz poszli do mamy. Czas na nowoczesne spoleczentwo.
            • badziewie_rozwala_polske [...] 27.10.07, 23:34
              Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
              • kxx1 Co jest! Nie po to dokopalismy Kaczkom w wyborach 28.10.07, 09:42
                zeby ich teraz wciąż w gazetach ogladac.. dajcie nam od nich odpoczac!!!
            • mirmat1 Wygrala POstKomuna i zlodziejska prywatyzacja 27.10.07, 23:40
              wolnailiberalna napisał: Wygral kapitalizm i prywatyzacja
              M; czy to nie ten sam "kapita;lizm" profesora marksizmu i leninizmu
              Balcerowicza, ktory rzadzil przez 16 lat UBekistanu? Czy to nie ta
              sama "prywatyzacja" dzieki ktorej Polska ztreacila 7 miliardow na
              PZU ?
              Prawdziwe wyniki wyborow zobaczymy kiedy bezrobocie wroci z 12% do
              18%
              • kralik111 Re: Wygrala POstKomuna i zlodziejska prywatyzacja 27.10.07, 23:55
                mirmat1 napisał:

                > wolnailiberalna napisał: Wygral kapitalizm i prywatyzacja
                > M; czy to nie ten sam "kapita;lizm" profesora marksizmu i
                leninizmu
                > Balcerowicza, ktory rzadzil przez 16 lat UBekistanu? Czy to nie ta
                > sama "prywatyzacja" dzieki ktorej Polska ztreacila 7 miliardow na
                > PZU ?
                > Prawdziwe wyniki wyborow zobaczymy kiedy bezrobocie wroci z 12% do
                > 18%

                Mirmant profesorami marskizmu i leninizmu sa bracia Kkaczynscy a nie
                profesor Balcerowicz.
                Prywatyzacja to nie rozkradanie kraju, rozkradaniem jest blokowanie
                tej prywatyzacji i uwlaszczanie majatku narodowego jak to zrobilo PiS

                :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
                • mirmat1 Blacerowicz BYL profesorem marksizmu i leninizmu 28.10.07, 00:20
                  kralik111 napisał:

                  > mirmat1 napisał:
                  >
                  > > wolnailiberalna napisał: Wygral kapitalizm i prywatyzacja
                  > > M; czy to nie ten sam "kapita;lizm" profesora marksizmu i
                  > leninizmu Balcerowicza, ktory rzadzil przez 16 lat UBekistanu?
                  Czy to nie ta sama "prywatyzacja" dzieki ktorej Polska stracila 7
                  miliardow na PZU ? Prawdziwe wyniki wyborow zobaczymy kiedy
                  bezrobocie wroci z 12% do 18%
                  >
                  > Mirmant profesorami marskizmu i leninizmu sa bracia Kkaczynscy a
                  nie profesor Balcerowicz.
                  M: CZEGO SIE MOZNA SPODZIEWAC PO POstKomuchu :
                  pl.wikipedia.org/wiki/Leszek_Balcerowicz
                  Leszek Balcerowicz
                  "W latach 1978-1980 pracował w Instytucie Podstawowych Problemów
                  Marksizmu-Leninizmu przy KC PZPR."

                  > Prywatyzacja to nie rozkradanie kraju,
                  M: Za praktycznie grosze i to pozyczone z banku oddano perle
                  Polskich ubezpieczalni. Dzis Eureko posiada ponad tysieczne
                  przebicie na tym co ukradlo i chce wiecej I DOSTANIE DZIEKI KANALI
                  ZWANEJ TUSK.
                  • prezentejszyn1 Re: Blacerowicz BYL profesorem marksizmu i lenini 28.10.07, 00:28
                    Żal mi ciebie bo czujesz sie nieszczesliwy we własnym kraju. ale to
                    tylko wina Kaczyńskich nikogo innego. Podziękuj
                  • ffamousffatman Re: Blacerowicz BYL profesorem marksizmu i lenini 28.10.07, 01:44
                    @mirmat1: nie UKRADLO tylko kupilo, i nie tobie "ukradlo" bo nie byles wlascicielem.
                    • mirmat1 Targowiczanie zawsze uwazali sie za wlascicieli RP 28.10.07, 02:39
                      ffamousffatman napisał:

                      > @mirmat1: nie UKRADLO tylko kupilo, i nie tobie "ukradlo" bo nie
                      byles wlascicielem.
                      M: Na "niemym Sejmie" po pierwszym rozbiorze Polski wszyscy
                      poslowie oprocz Rejtana "sprzedali" nasza suwerennosc. Potem Rosja,
                      Austria i Prusy twierdzili, ze posiedli olske z pelna zgoda
                      Polakow. Eureko "kupilo" PZU w takim samym stylu.
                      • ned_pap Re: Targowiczanie zawsze uwazali sie za wlascicie 28.10.07, 09:17
                        Jazgocz sobie, moherowy ratlerku, jazgocz do woli. Faktów nie zmienisz, tak jak nie wydrzesz Leszkowi Balcerowiczowi swoim żałosnym poszczekiwaniem zza płota jego sukcesów i zasług dla kraju.
                        • mirmat1 "Sukcesy"Balcera:18%bezrobocie,za dluzenie,wysprzed 28.10.07, 13:22
                          ned_pap napisał:

                          > Jazgocz sobie, moherowy ratlerku, jazgocz do woli. Faktów nie
                          zmienisz, tak jak nie wydrzesz Leszkowi Balcerowiczowi swoim
                          żałosnym poszczekiwaniem zza płota jego sukcesów i zasług dla kraju.
                          M: CZYLI CO UKRADLISCIE TO WASZE ???? NIEDOCZEKANIE !!!!
                          IV RZECZYPOSPOLITA ZWYCIEZY NAD UBEKISTANEM !
                          • almagus Re:Sukcesy nazikatoli to nowewybory,awynik tonasz 28.10.07, 20:52
                            Przypominam ratlerkowi mieć wygląg łżełachudry przed ojcem Redykiem!

                            Ale wyszliśmy na głupków!
                            To się nie daje skończyć!
                            Moja litania o rozum i zdrowie!

                            Deerektor więcej mocy, bo Rokita cię zaskoczy!
                            PiS ma coś ze stonogi, durny łeb i same nogi!
                            Stolik brydżowy rządowy
                            i obrusik moherkowy.
                            Cztery rogi, cztery nogi.
                            Centralnie cienka noga.
                            Dalej nogi jak stonoga.
                            Kiedyś belki i szczebelki!
                            Teraz przyszedł okres trwogi.
                            Zamiast wiedzy same nogi!
                            Moherkowy obrusik i święte obrazki.
                            Radio Marryja daje wiedzy łaski.
                            Wiesz w komunie była stonka,
                            a in vitro to mrożonka.
                            Kondom albo lewatywa,
                            drugie w ciapie lepiej pływa.
                            Nowa Polska to Rydzolek,
                            a z komuną, no to Bolek.
                            Pozamykać duże sklepy,
                            bo buraki mają leppy.

                            Coś tam trzepie pod moherkiem,
                            to głupota, jak ratlerkiem!!!
                            Rydzol daje więcej mocy,
                            aż polucje miałam w nocy!

                            Och Tyyy…)))))
                            Ja się po mszy kłaniam nisko,
                            tak natchniony zrobię wszystko…))))
                            A czy Taki się odkłoni,
                            choć Nasz Dziennik trzyma w dłoni?
                            Stanął jak buddyjska stupa,
                            zapatrzony na biskupa.
                            Bo gdy chłop za chłopem goni ,
                            jako znak ma Dziennik w dłoni…))))
                            A gdy baba za nim goni ,
                            to do buzi i do dłoni…)))
                            ta Naszdzieja dobrodzieja…)))
                            Taaaaaaaaaak…????
                            To do buzi i do ręki
                            może oddasz swoje wdzięki???
                            Ale najpierw duże datki
                            zanim z Ciebie zedrę szatki.
                            W każdej spółce z celibatem
                            mają wanny z automatem,
                            zbyt to małe becikowe
                            by zaprzątać sobie głowę,
                            w wasserwannie są otworki,
                            by masować wam PiSiORki,
                            są bąbelki, ozonator,
                            może to onanizator?
                            I urośli na ogóry,
                            więc potrzebne im są rury!
                            I iloczyn z wielorazu,
                            więc dodali jeszcze gazu!

                            Coś tam trzepie pod moherkiem,
                            to głupota, jak ratlerkiem!!!
                            Rydzol daje więcej mocy,
                            aż polucje miałam w nocy!




                            Bogactwo nazw, ubóstwo treści.
                            W nazwach PiSu się to mieści!
                            Tylko PiS da beecikowym,
                            jak SamoPiS PiSiakowym…
                            PiS dowcipny, rozPiSka na role,
                            PiSzczy liberały lub PiSzczy UWole.
                            PiS jest prawy,chcecie wierzcie.
                            Raz PiS dzielnie ma się w mieście.
                            Jeśli przyjdzie im ochota,
                            to dziadom pogonią kota!
                            Teraz PiSzczki lub PrawiCzki.
                            Rydzom kasa! Wam kapliczki!
                            Czy cnotliwy, czy cieńkawy
                            budżet robi się dziurawy.
                            PiS jest lewy. PiS jest prawy,
                            puszcza kulki dla zabawy,
                            aż mu został pusty worek,
                            tak poczyna ten PiSiORek!
                            Masz pojechać do Brukseli,
                            do PiSunii ją się wcieli!
                            Ty i twoja cała sfora,
                            słuchać Ojca Dyrektora!
                            Liberalna jest ta unia,
                            nam potrzebna jest PiSunia.
                            Niech PiSunia aport czyni,
                            gdy apetyt nam się ślini.
                            Niech do kasy nie ma tłoku,
                            bo dostaję ślinotoku!

                            Coś tam trzepie pod moherkiem,
                            to głupota, jak ratlerkiem!!!
                            Rydzol daje więcej mocy,
                            aż polucje miałam w nocy!


                            Obok w krajach postępowych
                            dają im mocy jądrowych.
                            Jak powidal Karel Hajek
                            dum bez prądu, chlap bez jajek!
                            U nas nawet chłop z jajami,
                            nie chce figli z atomami!
                            Za to życie mamy pieskie,
                            rosną nam moce niebieskie,
                            wszystkie miedzią zadaszane,
                            a mieszkania obiecane?
                            Są dla ciebie wirtualnie,
                            głupi jesteś, to żyj marnie.

                            Coś tam trzepie pod moherkiem,
                            to głupota, jak ratlerkiem!
                            Rydzol daje więcej mocy,
                            aż polucje miałem w nocy!

                            Wszystkie ruchy liberalne
                            są dla Rydza nienormalne.
                            Spojrzał groźnie spod moherka.
                            Premier pozycja ratlerka.
                            Tylko Trrwam wam prawdę powie,
                            poukłada jakoś w głowie.
                            Bo kaganiec na ratlerki
                            i zawijać wam w papierki
                            przyjdzie, gdy was liberały,
                            libertyni, agnostycy, aferały
                            razem z koszerną gazetką,
                            że do szamba za klozetką
                            spadniecie po ich kopie,
                            Ty się lepiej słuchaj chłopie!
                            Ja wam wszystko poukładam,
                            ludziom na pokutę zadam.
                            Każdy przecież umoczony,
                            kradnie, rwie do cudzej żony.
                            Oczywiście to nie w Pisie,
                            to w Platformie widzi mi sie.
                            Musisz usiąść na Platformie,
                            jeszcze jest w za dobrej formie.
                            Z rządem mamy siłę młota,
                            na myszy wystarczy kota.
                            Kuski weźmie się do Truska
                            i zrobimy z niego Ruska.
                            Zawsze Niemcy z Ruskim przecie
                            robią nam układy krecie.
                            Z wehrmachtem afera dęta
                            dała nam dziś prezydenta,
                            ale czegoś tu brakuje.
                            PO nam horyzont psuje,
                            z tej przyczyny i dlatego:
                            w miącho,
                            ropę, gaz, wrzucimy jego!

                            Coś tam trzepie pod moherkiem,
                            to głupota z bulterierkiem!
                            Rydzol daje więcej mocy,
                            aż polucje miałem w nocy!

                            Spojrzał groźnie spod moherka,
                            premier pozycja ratlerka,
                            zaostrzajcie prawo karne,
                            ono jest zbyt liberalne,
                            szczególnie kodeks drogowy,
                            tak by ruch spadł do połowy,
                            bo ekskluziw moja bryka
                            pośród gratów się przemyka,
                            a w dodatku takie doły,
                            mam styl jazdy slalomowy.
                            Skoro Ojciec ma obawy,
                            no to nie ma z nami sprawy.
                            Ojcu nikt tu nie dokopie,
                            możesz szaleć u nas chłopie.
                            Już ustawiam producentów,
                            daję swoich do przekrętów,
                            jest akcyza na paliwa,
                            cena na ruch znacznie wpływa.
                            Mamy władzę , mamy Boga,
                            kto nie z nami temu trwoga.

                            Coś tam trzepie pod moherkiem,
                            to głupota z bulterierkiem!
                            Rydzol daje więcej mocy,
                            aż polucje miałem w nocy!

                            S_U_K_C_E_(SS)_Z_A_M_B_00_B_R_0_N_Y i ambony!
                            I tak nam tu soli darnie,
                            I tak nam tu soli marnie!
                            I tak soli farmazony
                            czy tak świat jest pomylony?
                            Zmów paciorek za premiera,
                            co ty jesteś dzieckiem zera?
                            Gdyby tata dawał lanie,
                            to mówiłabyś litanie.
                            Chyba przyszło żyć tu karnie
                            i wypasać krowom darnie.
                            Nie ma takich już miesięcy
                            i nas o trzydzieści tysięcy
                            jest mniej o tych co potrafi,
                            że niedługo szlag nas trafi,
                            nas za tanie nam płacenie,
                            cienkie Pisolenie, reform uwalenie!
                            Przyjdzie nadciśnienie, przyjdzie przesilenie!

                            Coś tam trzepie pod moherkiem,
                            to głupota, jak ratlerkiem!
                            Rydzol daje więcej mocy,
                            aż polucje miałem w nocy!

                            Gadka lidera w rozum uwiera !
                            Bo zanim matoł z sensem wystęka,
                            że liberał to jego męka,
                            a Żyd Sorosz, psiororz
                            oraz jakiś Stolorz
                            rozkradli Polskie
                            i pozostawili nam tylko Wsze Polskie,
                            to żaden rozum tego nie wytrzyma,
                            chyba, że rozumu ni ma.
                            Orlen dla klonów petrobaronów,
                            samoobronna gnojowica to lewica,
                            biopaliwa i pycha biokalifa,
                            prawica fika w imię Rydyka,
                            a Demokraci spadli do gaci!
                            Czepiły się Tuska kacze półtuszki
                            jak Polaków prezydent białoruski.
                            Nie urośnie za Tuska na świnię półtuszka,
                            gdy korupcja nie przeminie, będą rosły świnie!
                            Feromonem klonów samoobronna gnojowica,
                            na rydzomoheroinie uwalim Balcerowicza!
                            Podług russkowo pierwowzora,
                            naślemy na niego prokuratora!
                            Końska woń, sex, dużo owsa.
                            Taka zlePeRoLowana Polska mi urosła.

                            Coś tam trzepie pod moherkiem,
                            to głupota, jak ratlerkiem!
                            Rydzol daje więcej mocy,
                            aż polucje miałem w nocy!



                            Mamy różnorodny świat, ja Tobie podaję tylko lusterko w sytuacji
                            kiedy starasz
                            się zawisnąć na jednej ręce nad przepaścią, a ogon masz podkulony!
                            Jeszcze pytam czy masz myśli uczesane i podaję Tobie grzebień!
                            Patrzę na odruchy!
                            Tak, gdzie ta inteligencja, gdzie humaniści, gdzie technologia,
                            gdzie miejsca pracy, jakie finanse, jakie matoły doprowadzili do
                            takich wierszyków? Przecież to są PiS dowcipy!
                            Kraj wieszczy, pcheł i kleszczy!

                            Pamiętaj urzędniku Kodeks Etyczny Wiecznego Urzędnika pt. "spieprzaj
                            dziadu"
                            już wchodzi do użytku!

                            Nie przyjmę chleba od oszołoma, któremu chleb żytni kojarzy się z
                            żydnim!

                            Napisz o sobie na forum: jestem głupi i z PiS dzielny jestem, i
                            szukam liryki, i nie pojmuję treści, a potem bluzgaj na mnie!
                          • ned_pap Re: "Sukcesy"Balcera:18%bezrobocie,za dluzenie,wy 29.10.07, 18:39
                            Jazgocz sobie, jazgocz. No, dalej, hau hau hau!!!
                      • pszeszczep666 Re: Targowiczanie zawsze uwazali sie za wlascicie 28.10.07, 09:18
                        o ile pamietam to sprzedawał rząd aws (według własnych deklaracji prawica patiotyczno-narodowo-katolicko-konserwatywna), a potem sprzedaż zablokował rząd sld (według własnych deklaracji liberalna lewica europejska). już wiadomo zatem kto tu jest pawdziwym polakiem:)
                        • mirmat1 Lze-media na uslugach POstKomuny determinuja nazwy 28.10.07, 13:31
                          pszeszczep666 napisał:

                          > o ile pamietam to sprzedawał rząd aws (według własnych deklaracji
                          prawica patiotyczno-narodowo-katolicko-konserwatywna),
                          M: Rozumie, ze nowa perspektywa lupow jaka otworzyl sukces
                          Tuskowatych poprawila u was poczucie humoru. Wpierw wasze
                          szczekaczki jak PO-lityka, PO-lsat, Newspeak czy G.Wno determinuja
                          kto jest to apotem ublizacie Patriotom Goebellsiki.
                          PRZECIEZ "KWIAT" AWS-UW TO PLATFORMUSI TUSKA !!!!!:
                          Sam Tusk, Buzek, Komorowski, Cham Niesiolowski wszyscy jak jeden
                          bronia oszusta Wasacza przed PiS-em !
                          > a potem sprzedaż zablokował rząd sld (według własnych deklaracji
                          liberalna lewica europejska). już wiadomo zatem kto tu jest
                          pawdziwym polakiem:)
                          M: To Towarzysz Kwasniewski nadal Order Orla Bialego najwiekszemu
                          aferzyscie UBekistanu- "profesorowi" marksizmu i leninizmu tow.
                          Balcerowiczowi. Glosem tow. Kwasniewskiego LiD oglosil zwyciestwo
                          Tuska i upadek IV Rzeczypospolitej. Ale niedoczekanie wasze. Na
                          strazy 2 letnich osiagniec bedzie stal Prezydent Lech Kaczynski. Tak
                          latwo wam nie pojda przekrety jak za poprzedniego UBekistanu.
                  • a.k.traper A doczytałes za co był internowany? 28.10.07, 07:26
                    co do prywatyzacji mam pytanie: dlaczego nie kupiłeś za Polskie
                    pieniądze tych fabryk i nie oddałes w zarządzanie "klasie
                    robotniczej" Najłatwiej krytykowac jak się jest gawędziarzem. Jakoś
                    inne kraje sobie z tym poradziły chociaz obawy były podobne. Masz
                    jakies rozwiązanie, tylko mi socjalizmu nie twórz i państwowej
                    interwencji, bo to inwestowanie w stołeczki dla partyjnych kolesi,
                    obojetne z jakiego nadania. Zaaapeluj do Polaków by wycofali swoje
                    polisy na rzecz innych, mniejszych i polskich ubezpieczycieli,
                    puścisz Eureko z torbami, napewno cię posłuchaja wszyscy, bo to
                    takie patriotyczne. tylko ja nie, bo ja niezyje patriotyzmem
                    opłotkowym ale prawdziwym i zdaje sobie sprawe co nalezy robic by
                    państwo było bezpieczne. Ty idziesz w populizm, który dla
                    przeciętnego człowieka skończyłby sie krachem, w najlepszym układzie
                    systemem kartkowym
                    • mirmat1 Balcerowicz GURU wszystkich zlodzieji 28.10.07, 13:44
                      a.k.traper napisał:

                      > co do prywatyzacji mam pytanie: dlaczego nie kupiłeś za Polskie
                      > pieniądze tych fabryk i nie oddałes w zarządzanie "klasie
                      > robotniczej" Najłatwiej krytykowac jak się jest gawędziarzem.
                      M: KUPILEM OSZUSCIE!!!! ZAINWESTOWALEM NA WARSZAWSKIEJ GIELDZIE
                      MNOSTWO MOICH OSZCZEDNOSCI BY POTEM W CZASACH BALCEROWICZOWANIA,
                      WIDZIEC JAK MOJE INWESTYCJE TOPNIEJA KIEDY DORWALI SIE DO POLSKICH
                      PRZEDSIEBIORSTW "INWESTORZY STRATEGICZNI" - CZYTAJ ZLODZIEJE-
                      SPEKULANCI. PRZYKLAD ELEKTRIMU NIC CI NIE MOWI ????
                      > Jakoś inne kraje sobie z tym poradziły chociaz obawy były podobne.
                      Masz jakies rozwiązanie, tylko mi socjalizmu nie twórz i państwowej
                      > interwencji, bo to inwestowanie w stołeczki dla partyjnych kolesi,
                      > obojetne z jakiego nadania.
                      m: GDYBYS CZTYAL MOJE POSTY TO BYS WIEDZIAL, ZE POLSA MIALA PRZEZ 16
                      STRACINYCH LAT UBEKISTANU ALTERNATYWE - TAKA JAKA POKAZALY KRAJE
                      DALEKIEGO WSCHODU - KOREA TAJWAN, SINGAPUR
                      > Zaaapeluj do Polaków by wycofali swoje
                      > polisy na rzecz innych, mniejszych i polskich ubezpieczycieli,
                      > puścisz Eureko z torbami, napewno cię posłuchaja wszyscy, bo to
                      > takie patriotyczne. tylko ja nie, bo ja niezyje patriotyzmem
                      > opłotkowym ale prawdziwym i zdaje sobie sprawe co nalezy robic by
                      > państwo było bezpieczne.
                      M: Ale Polsa nie jest twoja Ojczyzna !
                      > Ty idziesz w populizm, który dla przeciętnego człowieka skończyłby
                      sie krachem, w najlepszym układzie systemem kartkowym
                      M: w 2 lata spadek bezrobocia z 18% do 12%, 1,5 miliona miejsc
                      pracy, zerowy deficyt w ostatnich 6 miesiacach, wzrost PKB o 7%....
                  • inborn mirmat1 = chlopie do wariatkowa proponuje sie,. 28.10.07, 08:24
                    .. wybrac na testy.
                  • babe-b Re: Blacerowicz BYL profesorem marksizmu i lenini 28.10.07, 10:09
                    skoro juz sie powolujesz na wikipedie - to moze w swojej laskawosci
                    zwrocisz rowniez uwage na halso monetaryzm (przeciwienstwo
                    Keynsizmu). prof. Balcerowicz tak jak Milton Friedman, czy Maraget
                    Tatcher byl MONETARYSTA, a MONETARYZM charakteryzuje sie:

                    silną wiarą w samoregulujące się mechanizmy rynkowe
                    odrzucaniem tych form interwencjonizmu państwowego, które wiążą się
                    z dużym wypływem pieniądza z kasy państwa
                    postulowaniem prowadzenia stałej i przewidywalnej polityki "mocnego"
                    pieniądza i co za tym idzie odrzucanie koncepcji "naprawiania"
                    gospodarki przez zmiany podstawowych stóp procentowych

                    DZIEKUJ BOGU ZA BALCEROWICZA p*przony Lewaku !!!
                    • mirmat1 Monetarysta byl Reagan a nie tow. Balcerowicz !!! 28.10.07, 13:58
                      babe-b napisała:

                      > skoro juz sie powolujesz na wikipedie - to moze w swojej
                      laskawosci zwrocisz rowniez uwage na halso monetaryzm
                      (przeciwienstwo Keynsizmu). prof. Balcerowicz tak jak Milton
                      Friedman,
                      M: Nilton Friedman stal u boku Prezydenta Ronalda Reagana kiedy
                      lewackie "autorytety" opluwaly jego ekonomiczne ideje okreslajac
                      je "voodu" ! I to wlasnie Ronald Reagan wyciagnal gospodarke
                      Amerykanska z zapasci (przy okazji obalajac Komune!). A Milton
                      Friedman w artykule opublikowanym po upadku PRL w "Odrze" ostro
                      skrytykowal prywatyzacyjne wyskoki Blacerowicza.
                      > czy Maraget Tatcher byl MONETARYSTA, a MONETARYZM charakteryzuje
                      sie:
                      > silną wiarą w samoregulujące się mechanizmy rynkowe
                      > odrzucaniem tych form interwencjonizmu państwowego, które wiążą
                      się z dużym wypływem pieniądza z kasy państwa postulowaniem
                      prowadzenia stałej i przewidywalnej polityki "mocnego"
                      > pieniądza i co za tym idzie odrzucanie koncepcji "naprawiania"
                      > gospodarki przez zmiany podstawowych stóp procentowych
                      M: WLASNIE PONAD BILION ( TRYLION PO AMERYKANSKU) $$$ JAKIE WYDAL
                      RONALD REAGAN Z KASY PANSTWA NA ZBROJENIA POSTAWILO GOSPODARKE USA
                      NA NOGI, STWORZYLO NOWE TECHNOLOGIE I...KU ROZPACZY LEWACTWA NA
                      ZACGHODZIE OBALILO KOMUNE !
                      TAK SAMO POSTEPOWALY AZJATYCKIE TYGRYSY: KOREA POLUDNIOWA, TAJWAN
                      CZY SINGAPUR.
                      > DZIEKUJ BOGU ZA BALCEROWICZA p*przony Lewaku !!!
                      M: DO DZIS DZIEKUJEMY "PROFESOROWI" MARKSIZMU I LENINIZMU ZA 16 LAT
                      STRACONE W UBEKISTANIE, 18% BEZROBOCIE, ZADLUZENIE, DARMOWA
                      WYSPRZEDAZ, SCHLADZANIE...
              • ffamousffatman Re: Wygrala POstKomuna i zlodziejska prywatyzacja 28.10.07, 01:42
                @mirmat1: Stracic miliardy dopiero stracimy na PZU, kiedy przyjdzie eureko placic z naszego sadowe odszkodowania. Wezma PZU i jeszcze im bedziemy doplacac i dziekowac: Dziekujemy wam Miller i Kaczynscy!
            • tow.stalin "Wygral kapitalizm i prywatyzacja" - naiwniaki :) 28.10.07, 07:29

              komu się zdaje, ze wygrał kapitalizm i prywatyzacja, ten jest
              naiwniaczkiem :) po pierwsze, kapitalizm nigdy za rządów pisu nie
              był zagrożony, twierdzenia tego typu są po prostu oderwane tak od
              rzeczywistości, jak poglądy tow. michnika :) dla przypomnienia
              jedynie: to za rządów pisu obniżono stawkę chorobową, dzięki której
              KAŻDY PRACUJĄCY POLAK ZACZĄŁ WIĘCEJ ZARABIAĆ :). wiem, że jest to
              sprzeczne z jedynie słuszną doktryną gazwybu, ale taka jest właśnie
              rzeczywistość. propozycje imbecyli z po śmierdzą wręcz socjalizmem.
              ci naiwni wyznawcy podatku liniowego (casus irlandii) nie chcą
              dlaszego zmniejszania kosztów pracy (a więc są przeciwni wzrostowi
              dochodów uzciwie pracujących polaków) tj. składki rentowej, ponieważ
              potrzebują szmalu żeby przekupić podwyżkami nauczycieli i
              pielęgniarki. ta populistyczna, żądna jedynie dostępu władzy partia,
              przejada nasz wzrost gospodarczy na tych nierobów. jeśli chodzi o
              prywateyzację, to w wydaniu po pod tym pojęciem można spokojnie
              rozumieć dawanie dupy zachodnim inwestorom za garść długopisów
              firmowych. ekipa po jest przeszczęśliwa, kiedy można sprzedać choćby
              pzu. przecież to zupełnie nierentowna firma, która potrzebuje
              światlego przywództwa eureko inaczej wyleci z rynku. brawo pis,
              żeście chociaż mieli jaja, żeby uznać stronniczy wyrok arbitrażu za
              nieprawomocny z racji złamania umowy prywatyzacyjnej przez eureko.
              powcy na waszym miejscu do pzu dołożyliby jeszcze pko, w obawie
              przed złą prasą.

              poza tym, po przebili rywina w łapówkarstwie. otóż jak donosi
              parkiet z bodajże 16.10. po w zamian za poparcie związków zawodowych
              pgnig obiecało pracownikom tej państwowej spółki, że pgnig wykupi
              ich akcje pracownicze i wyda na ten cel około 4,4 MLD PLN. średnio
              każdy były i obecny pracownik pgnig (ok 60.000 ludzi) dostanie ponad
              70 000 łapówki za głos oddany na po.

              więc naiwniaczki, dalej możecie sobie wierzyć w "liberalną" po.
              rzeczywistość jest jednak zupełnie inna...
          • kralik111 Re: Specjalisci od "Polskich Obozow Smierci"za Tu 27.10.07, 23:50
            mirmat1 napisał:

            > tppiotr napisał:
            >
            > > "lewactwo do jasnej cholery" -gdzie proponujesz wysłać mohery ?
            > M: Tusk i jego POstKomunistyczna gangrena wyslala by Polskie
            > Patriotki i Patriotow na Biale Niedzwiedzie. No ale nikt sie nie
            > powinien dziwic poparciu jakiego wyrazaja polakozercy z NYT dla
            > wspolczesnych targowiczan spod znaku PO. W koncu tylko Tusk moze
            > przepraszac za "Polskie Obozy Koncentracyjne".

            Jedyna co macie w swych burosuczych mordkach wstretne PiSdziuchy to
            gdybanie, (gdyby Platforma to, gdyby Platforma tamto) a w
            rzeczywistsci to nie Platfrma porownuje spoleczenstwo do ZOMOwco i
            mordercow Popieluszki tylko wlasnie wy PiSie lewackie
            scierwa...:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
          • anti.war Tusk chetnie przejmie na Polske kryminalne winy 28.10.07, 00:09
            nazistow. To fakt.
            • trewas No nie, następny kretyn. 28.10.07, 08:48
              Wypuszczają ze szpitali psychiatrycznych, czy co?
          • zgryzliwy1 sra.nie w banie !!!!!!! 28.10.07, 01:15
            mirmat1 napisał:

            > W koncu tylko Tusk moze przepraszac za "Polskie Obozy
            > Koncentracyjne".

            ??????????????
            mirmat1 - takie sa skutki picia wodki..... znaczy sie przej***nia wyborow
          • marek99az1 Do mirmat1 28.10.07, 08:36
            mirmat1 napisał:

            > tppiotr napisał:
            >
            > > "lewactwo do jasnej cholery" -gdzie proponujesz wysłać mohery ?
            > M: Tusk i jego POstKomunistyczna gangrena wyslala by Polskie
            > Patriotki i Patriotow na Biale Niedzwiedzie. No ale nikt sie nie
            > powinien dziwic poparciu jakiego wyrazaja polakozercy z NYT dla
            > wspolczesnych targowiczan spod znaku PO. W koncu tylko Tusk moze
            > przepraszac za "Polskie Obozy Koncentracyjne".

            Czytając twoje teksty człowiek zastanawia się czy głupota ma swoje
            granice.

          • bader Re: Specjalisci od "Polskich Obozow Smierci"za Tu 28.10.07, 09:11
            Powiedz gdzie sie rodza tacy durnie jak ty
          • gromek1 Re: Miazmat nie truj 28.10.07, 10:01

      • orvel Z osłabienia idiotów 27.10.07, 22:12
        każdy powinien sie cieszyć,oprócz oczywiście idiotów.
        • maruda.r Re: Z osłabienia idiotów 28.10.07, 01:18
          orvel napisał:

          > każdy powinien sie cieszyć,oprócz oczywiście idiotów.

          *****************************

          Toteż nie zdziwię się, gdy pingwiny z Antarktyki oświadczą, że też się cieszą z
          porażki Kaczyńskich.

      • ffamousffatman Re: New York Times lewakowy dziennik cieszy sie. 28.10.07, 01:34
        @dunskit: "Wyslac to cale lewactwo do jasnej cholery i niech tam sie opodatkuja." - to z czego, q!, chcesz ta je...a tarcze?
    • bambooko Jak Clintonowa wygra to sie polubimy 27.10.07, 22:09
      nawet bardziej
    • orvel Kto jak kto ale Kaczyńscy z całą pewnością 27.10.07, 22:15
      nie cierpieli za komuny a wręcz przeciwnie mieli lepiej niż inni.
    • sympatyk.pis [...] 27.10.07, 22:16
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • iedsupo [...] 27.10.07, 22:58
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • kralik111 [...] 28.10.07, 00:01
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • antypatyk_pis Do informacji forumowiczów o sympatyku.pis 28.10.07, 00:22
          Niestety czas tego idioty sympatyka.pis nie minął. Znam tą szuje z radomskiego forum GW. Co gorsza został teraz posłem z ramienia pis w Radomiu. Poczytajcie sobie posty tam jak plwa na wszystko i wszystkich. I jeszcze podisuje się bogiem, honorem i ojczyzną. Będąc radnym pozałatwiał ciepłe posadki rodzince, sam zasiada w zarządzie spółki miejskiej chociaż z wykształcenia jest wuefistą, dzięki znajomością synowi nieukowi załatwił miejsce w szkole, mimo że się tam nie dostał, a teraz go przepycha na siłe. Zaręczam że jeszcze o tym antysemicie usłyszycie a najgorsze że Radom będzie przez tego idiote postrzegany. Z drugiej strony Radomianie sami sobie takiego posła wybrali.
          • iedsupo Czyli nie sympatyk tylko działacz... 28.10.07, 01:01
            Dlaczego mnie to wcale nie dziwi? Bo podszywanie się pod "głos ludu" to ulubiona
            taktyka demagogów i manipulatorów.
          • kralik111 Re: Do informacji forumowiczów o sympatyku.pis 28.10.07, 01:43
            antypatyk_pis napisała:

            > Niestety czas tego idioty sympatyka.pis nie minął. Znam tą szuje z
            radomskiego
            > forum GW. Co gorsza został teraz posłem z ramienia pis w Radomiu.
            Poczytajcie s
            > obie posty tam jak plwa na wszystko i wszystkich. I jeszcze
            podisuje się bogiem
            > , honorem i ojczyzną. Będąc radnym pozałatwiał ciepłe posadki
            rodzince, sam zas
            > iada w zarządzie spółki miejskiej chociaż z wykształcenia jest
            wuefistą, dzięki
            > znajomością synowi nieukowi załatwił miejsce w szkole, mimo że się
            tam nie dos
            > tał, a teraz go przepycha na siłe. Zaręczam że jeszcze o tym
            antysemicie usłysz
            > ycie a najgorsze że Radom będzie przez tego idiote postrzegany. Z
            drugiej stron
            > y Radomianie sami sobie takiego posła wybrali.


            Przynajmnie wiadomo dlaczego posty bedace odpowiedzia na jego
            antysemickie i antypolskie prowokacje sa kasowane przez
            administratora form, pomimo,ze regulaminu nie lamia, popatrzcie
            sami, kilka moich postow w ktorych wyjatkowo grzecznie odnioslem sie
            do tego PiSiego prowokatora zostaly skasowane, najwidoczniej
            administrator forum gazety.pl jest cichym zwolennikiem PLawa i
            SpLawiedliwosci, co tlumaczy fakt, ze zezwala na podle antysemickie
            wybryki a kasuje tych ktorzy antysemite o to upominaja, malo tego,
            posty o retoryce antysemickiej ktore sa zglaszana do kasacji,
            kasowane nie sa!
          • iq_ok Przeczytałem jego posty.Jeśli to rzeczywiście... 28.10.07, 05:13
            nowy poseł PISu to pogratulować Susukiemu kolegi. Pasują do siebie
            genetyczny patriota z gentycznym idiotą.
    • pospieszalski PIS to jest wlaśnie lewactwo 27.10.07, 22:16
      Przecież to założenia gospodarcze i społeczne PIS są właśnie lewicowe.
      • eptesicus PiS to po prostu bolszewicy i trockiści 27.10.07, 22:53
        jeśli idzie o program gospodarczy i dialektyczne podejście do prawdy
      • minipolak Re: PIS to jest wlaśnie lewactwo 27.10.07, 22:56
        pospieszalski napisała:
        > Przecież to założenia gospodarcze i społeczne PIS są właśnie lewicowe.

        ja tez dziwie sie ze nazywaja siebie prawica,
        PiS to przeciez narodowcy i socjalisci,
        z zapalczywoscia bolszewikow
        • zigzaur Re: PIS to jest wlaśnie lewactwo 28.10.07, 09:00
          Czyli: narodowi socjaliści.
    • kacza_dupa11 wszyscy się cieszą z kaczej porażki :) 27.10.07, 22:19
      • mirmat1 Polakożercy wszystkich krajow laczcie sie 27.10.07, 22:46
        Re: wszyscy się cieszą z kaczej porażki :)
        M; Wszystkie czerwone gnidy sie ciesza porazka Polskich Patriotow.
        Ale do czasu, do czasu. Po kazdym Carterku przychodzi Reagan
        • wolnailiberalna CO Polakożercyzego w tym artykule? 27.10.07, 23:08
          • mirmat1 radocha czerwonych gnid nad porazka Patriotow 27.10.07, 23:43
            Re: CO Polakożercyzego w tym artykule?
            Kazda bolszewicka szczekaczka na zachodzie cieszy sie z porazki
            Polskich Patriotow. Ale do czasu !
            • kralik111 [...] 28.10.07, 00:09
              Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
              • guru133 Re: radocha czerwonych gnid nad porazka Patriotow 28.10.07, 00:37
                Oj patrioto po WUML-u. Cóż ty wiesz o patriotyźmie? Jeszcze raz przeczytaj
                uważnie wiersz Kasprowicza, który cytował prof. Bartoszewski.
              • mirmat1 [...] 28.10.07, 00:39
                Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
                • te_rence Re: Dla gnid z NYT czy polskojezycznych "Polska"t 28.10.07, 00:49
                  Jeśli pan Bartoszewski nie jest dla ciebie patriotą to ty jesteś pewnie zawistną
                  małą z charakteru podłą gnidą... zapoznaj się z życiorysem tego człowieka.
                  Mali podli zawistni obłudni oto prawicowi patrioci...
                  Na szczęście patriotą można być na wiele sposobów.

                  Won ze świniami!
                  • mirmat1 Dla mnie Polska jest PIEKNA a nie brzydka jak dla 28.10.07, 00:59
                    ...Bartoszewskiego
                    te_rence napisał:

                    > Jeśli pan Bartoszewski nie jest dla ciebie patriotą to ty jesteś
                    pewnie zawistną małą z charakteru podłą gnidą... zapoznaj się z
                    życiorysem tego człowieka.
                    M: Znam moj wlasny ZYCIORYS (siedzialem w 1968 i walczylem z
                    komuchami od 1976 do 1990) i mi to wystarczy by kazdemu, ktory
                    nazywa Polske "panna brzydka i nieposazna" napluc w twarz !
                    • ffamousffatman Re: Dla mnie Polska jest PIEKNA a nie brzydka jak 28.10.07, 01:00
                      @mirmat1: Dla obozu mend wszepolskich wystawiajacych arcymende Bendera na marszalka seniora, OCZYWISCIE BARTOSZEWSKI NIE JEST PATRYJOTA (a dla Bendera nawet profesorem).
                      A panienka nadal ani piekna, ani posazna.
                    • krystin3 Re: Dla mnie Polska jest PIEKNA a nie brzydka jak 28.10.07, 01:17
                      mirmat1 napisał:

                      > ...Bartoszewskiego
                      > te_rence napisał:
                      >
                      > > Jeśli pan Bartoszewski nie jest dla ciebie patriotą to ty jesteś
                      > pewnie zawistną małą z charakteru podłą gnidą... zapoznaj się z
                      > życiorysem tego człowieka.
                      > M: Znam moj wlasny ZYCIORYS (siedzialem w 1968 i walczylem z
                      > komuchami od 1976 do 1990) i mi to wystarczy by kazdemu, ktory
                      > nazywa Polske "panna brzydka i nieposazna" napluc w twarz !
                      Skoro tak opowiadał u Niemców, to nie dziwię się, że dostał
                      tytuł "prof." A tak swoją drogą, to jestem bardzo ciekawa, KTO
                      JEST AUTOREM TEGO ARTYKUŁU W NT ? Z pewnością polski
                      korespondent "patriota"
                    • bbastek13 Re: Dla mnie Polska jest PIEKNA a nie brzydka jak 28.10.07, 03:47
                      mirmat1 napisał:

                      > ...Bartoszewskiego
                      > te_rence napisał:
                      >
                      > > Jeśli pan Bartoszewski nie jest dla ciebie patriotą to ty jesteś
                      > pewnie zawistną małą z charakteru podłą gnidą... zapoznaj się z
                      > życiorysem tego człowieka.
                      > M: Znam moj wlasny ZYCIORYS (siedzialem w 1968 i walczylem z
                      > komuchami od 1976 do 1990) i mi to wystarczy by kazdemu, ktory
                      > nazywa Polske "panna brzydka i nieposazna" napluc w twarz !

                      tylko pod wiatr nie pluj, bo znowu wszystko na twojej gebie sie
                      znajdzie...
                  • wezyr17 Re: Dla gnid z NYT czy polskojezycznych "Polska"t 28.10.07, 10:50
                    No właśnie, a czy Ty znasz życiorys prof.(????) Bartoszewskiego?
            • crichton1 Re: radocha czerwonych gnid nad porazka Patriotow 28.10.07, 00:11
              Pewnie nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale używasz retoryki komunistów. Tak ich
              nienawidzisz, a robisz to samo co oni. To co było złe w propagandzie komunistów
              to nie ich lewicowe poglądy, tylko propagowanie jedynie słusznej idei. Ty robisz
              to samo. Z jednej strony masz poglądy odwrócone o 180 stopni, ale tak samo jak
              oni propagujesz jedynie słuszną ideę. To droga w ślepy zaułek. Przeciwieństwem
              lewicowego ekstremizmu nie powinien być prawicowy ekstremizm tylko umiarkowanie,
              tolerancja, szacunek dla ludzi o odmiennych poglądach, pluralizm, pokojowe
              współistnienie ludzi pomimo różnic.
              • kralik111 Re: radocha czerwonych gnid nad porazka Patriotow 28.10.07, 00:15
                crichton1 napisał:

                > Pewnie nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale używasz retoryki
                komunistów. Tak ic
                > h
                > nienawidzisz, a robisz to samo co oni. To co było złe w
                propagandzie komunistów
                > to nie ich lewicowe poglądy, tylko propagowanie jedynie słusznej
                idei. Ty robis
                > z
                > to samo. Z jednej strony masz poglądy odwrócone o 180 stopni, ale
                tak samo jak
                > oni propagujesz jedynie słuszną ideę. To droga w ślepy zaułek.
                Przeciwieństwem
                > lewicowego ekstremizmu nie powinien być prawicowy ekstremizm tylko
                umiarkowanie
                > ,
                > tolerancja, szacunek dla ludzi o odmiennych poglądach, pluralizm,
                pokojowe
                > współistnienie ludzi pomimo różnic.

                Poprosty spoleczenstwo obywatelskie ktorego tak bardzo boja sie
                zwolennicy PiS ktorzy niegdys byli zwolennikami SLD, Samoobrony, LPR
                i UPR...:DDD
                Pozdrawiam :)
              • mirmat1 Pilsudski i Goldwater by cie wysmial 28.10.07, 00:49
                crichton1 napisał:

                > Pewnie nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale używasz retoryki
                komunistów. Tak ich nienawidzisz, a robisz to samo co oni.
                M: zacytuje dwoch wielkich AUTORYTETOW MORALNYCH:
                Pilsudski: "Dobro Rzeczypospolitej najwyzszym Prawem"
                Barry Goldwater: "Ekstremizm w obronie Wolnosci nie jest wada a
                umiarkowanie nie jest cnota". Walczyc z wrogami Polski nalezy ostro.
                Ci co byli w tej walce "umiarkowani" do niczego nie doszli. Na moj
                gust PiS przegral bo w obronie prawdy nie uzywal tak ostrego jezyka
                jak Tusk w obronie KLAMSTWA.

                > To co było złe w propagandzie komunistów
                > to nie ich lewicowe poglądy, tylko propagowanie jedynie słusznej
                idei. Ty robisz to samo. Z jednej strony masz poglądy odwrócone o
                180 stopni, ale tak samo jak oni propagujesz jedynie słuszną ideę.
                To droga w ślepy zaułek. Przeciwieństwem lewicowego ekstremizmu nie
                powinien być prawicowy ekstremizm tylko umiarkowanie, tolerancja,
                szacunek dla ludzi o odmiennych poglądach, pluralizm, pokojowe
                > współistnienie ludzi pomimo różnic.
                M: JAK PAMIETAM W 1939 W ODPOWIEDZI NA AGRESJE HITLERA
                NASI "SPRZYMIERZENCY" ZRZUCALI NAD NIEMCAMI ...ULOTKI.
                • crichton1 Re: Pilsudski i Goldwater by cie wysmial 28.10.07, 01:38
                  Mamy XXI wiek. Nie ma już Hitlera, nie ma już Niemców napadających na nasz kraj.
                  Byłeś kiedyś w Niemczech? Znasz jakichś Niemców osobiście? To w większości tacy
                  ludzie jak Ty, którzy chcą żyć w spokoju w normalnym i wolnym kraju. Nie chą na
                  nikogo napadać. Nie chcą nikomu zabierać wolności. Reszta Europy to również inny
                  świat. Przed kim chcesz się bronić za pomocą ekstremizmu? Jacy wrogowie
                  mieszkają w Twojej głowie?

                  Jak czytam takie wypowiedzi to utwierdzam się w przekonaniu, że Polska nie
                  będzie normalnym krajem dopóki nie umrze pokolenie pamiętające czasy PRLu, u
                  których okres ten wywołuje duże emocje. I to zarówno ludzie, którzy z
                  sentymentem wspominają tamte czasy, jak i ludzie, którzy tego okresu nienawidzą.
                  Zrozum, że u młodych ludzi PRL nie wywołuje żadnych emocji. Okres ten jest im
                  obojętny. Twoje lęki są dla nich niezrozumiałe. Oni widzą zupełnie inny świat
                  niż Ty. PiS przegrało w ostatnich wyborach głównie dzięki młodym ludziom, dla
                  których to co mówisz jest totalną abstrakcją. Dla kolejnych pokoleń będzie to
                  jeszcze większą abstrakcją. PiS zdecydowanie zwyciężył tylko w grupie 60-latków
                  a zdecydowanie przegrał wśród ludzi młodych. Ale nie wiń za to PO. Większość
                  wyborców PO wcale nie sympatyzuje z tą partią. Głosowali oni za PO, bo
                  najzwyczajniej nie chcą rządów PiS. To elektorat negatywny PiS. W kolejnych
                  wyborach 4 roczniki obecnych nastolatków będą mogły zagłosować zgodnie z własnym
                  sumieniem, część najstarszych wyborców przestanie głosować. Europa się jednoczy,
                  ludzie chcą podróżować, pracować gdzie jest im najlepiej. Historię trzeba znać i
                  trzeba o niej pamiętać, ale bez emocji. Żyć trzeba tu i teraz i częściej myśleć
                  o przyszłości jednoczącej się Europy niż o jej tragicznej przeszłości. Pojęcia
                  takie jak państwo, naród, patriotyzm wśród młodych ludzi zmieniają powoli znaczenie.
        • iedsupo Re: Polakożercy wszystkich krajow laczcie sie 27.10.07, 23:13
          mirmat1 napisał:

          > M; Wszystkie czerwone gnidy sie ciesza porazka Polskich Patriotow.

          Jarosław Kaczyński uważa podobnie, tylko ubiera to w nieco bardziej wyważone
          słowa. Ten ból musi być dla was potworny, skoro w tydzień po wyborach wciąż
          bredzicie jak w malignie. Ale nie współczuję wam, bo dostajecie należną zapłatę
          właśnie za to, że wyzywacie ludzi od czerwonych gnid bo nie głosowali na waszą
          ulubioną partię.

          > Ale do czasu, do czasu. Po kazdym Carterku przychodzi Reagan

          A po każdym Bushku - Clinton :)))
          • mirmat1 Re: Polakożercy wszystkich krajow laczcie sie 27.10.07, 23:50
            iedsupo napisał:

            > mirmat1 napisał: Wszystkie czerwone gnidy sie ciesza porazka
            Polskich Patriotow.
            >
            > Jarosław Kaczyński uważa podobnie, tylko ubiera to w nieco
            bardziej wyważone słowa. Ten ból musi być dla was potworny, skoro w
            tydzień po wyborach wciąż bredzicie jak w malignie. Ale nie
            współczuję wam, bo dostajecie należną zapłatę właśnie za to, że
            wyzywacie ludzi od czerwonych gnid bo nie głosowali na wasza
            ulubioną partię.
            M; nie bedac Politykiem PiS-u moge sie znizyc do jezyka
            Niesiolowskiego, Tuska czy Bartoszewskiego. czy porazka (32% glosow
            o 2 miliony wiecej niz w 2005) boli. TAK bo wprawdzie Polacy sa o
            wiele bardziej inteligentni niz Eurokolchozowe bagno ale nie byli az
            tak inteligentni jak sie spodziewalem. No ale do czasu.
            > > Ale do czasu, do czasu. Po kazdym Carterku przychodzi Reagan
            >
            > A po każdym Bushku - Clinton :)))
            A po kazdym Clintonku przybywa wiecej Al-Kajdy. A potem Boooom!
            • megasceptyk 2mln więcej to ma PO, 2 mln tych mądrzejszych. 28.10.07, 00:36
              PiS przejął jedynie głosy LPR i Samoobrony.
              Pogódź się!

              Komuchy przegrały!
              Kaczuchy przegrały!
            • megasceptyk Sprawdziłem TY komunistyczny gadzie z PIS'u. 28.10.07, 00:43
              PiS dostał nie 3 ale 2 mln głosów więcej.
              PO dostało 4 mln głosów więcej.

              Polemizuj bolszewicka zarazo.
            • megasceptyk Polska wygrała miażdżącą przewagą z PIS_komuchami. 28.10.07, 00:53
              W 2005 PIS miało przewagę minimalną bo 340tyś głosów.
              (2 milony głosowały na LPR i Samoobronę)
              Tym razem zagłosowali Polacy,
              przewaga PO prawie 5 razy większa,
              mimo że PiS wchłonął wyborców LPR i Samoobrony.
              Nic to nie dało,
              PO wygrało.

              Kaczyński poniósł klęskę!
              Kaczyński przegrał!
              Porażająca różnicą!
              Wygrała Polska i Polacy.
            • megasceptyk Prawda jest taka, PiS nie dostał nowych głosów. 28.10.07, 01:00
              PIS stracił
              w porównaniu z wyborami 2005
              bo nie przejął całkowicie
              2.2mln głosów wyborców Samoobrony i LPR
              a na dodatek stracił własnych wyborców
              (co za porażka)!

              Natomiast PO zyskało 4 miliony NOWYCH głosów.
        • megasceptyk Lepsze wyparło gorsze. 27.10.07, 23:15
          Czyż nie proste?
          Jak mawiał Kaczyński,
          naród ogłosił swoją wolę i powierzył przyszłość
          zwycięskiej partii PO
          a nie
          *przegranej organizacji PIS*
          .
          "Co rzucisz za siebie znajdziesz przed sobą".
          Katastrofa wyborcza PiS jest wyłącznie wynikiem słabego potencjału
          i małych umiejętności Jarosława Kaczyńskiego.
          On się po prostu mija z prawdą, jest paranoikiem i konfabulantem
          a swoje omamy bierze za pewnik.
          Lepsze wyparło chore i gorsze.
          Oto oczywistość.
          Miłych snów.
        • ffamousffatman Re: Polakożercy wszystkich krajow laczcie sie 28.10.07, 01:51
          @mirmat1: wlasnie po Kaczterkach przyszedl Donald Reagan.
    • pawka55 NYT sie cieszy, ale nie Bushmani. Zapominacie, ze 27.10.07, 22:19
      Kaczynski byl lubiany przez Busha, gdyz skwapliwie zgodzil sie
      pogadac z nim przez 10 minut, po wyjsciu tego ostatniego z ubikacji.
      A wtedy byl tylko czas na "Yes, yes, yes" w odpowiedzi na wszystkie
      zadania przedstawione przez Busha. Zatem to co cieszy NYT, nigdy nie
      uraduje neokonserwatystow! I dobrze, bo nadszedl czas, aby Polska
      przestala radowac mafie naftowa z Tekasasu!

      Polak z US
      • doris9914 [...] 27.10.07, 22:31
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • guru133 Re: kto to napisal, ciekawe :) 27.10.07, 23:56
          doris9914 napisała:
          Nocna zmiana to bli dwaj tacy co ukradli księżyc;-)
          >
      • wolnailiberalna Bush odmowil Lechowi wspolnej konferencji 27.10.07, 23:09
        bo go nie szanuje za kolesiowanie z Rydzykiem. Antysemitow
        nienawidzi sie w Waszyngtonie, wiec Leszka byla milosc
        NIEODWZAJEMNIONA do USA.
    • carlos.lamela nyt to najwidoczniej czesc ukladu 27.10.07, 22:49
      to oczywista oczywistosc
      • eptesicus cały świat to część układu, a zwłaszcza wszyscy... 27.10.07, 22:52
        ...Polacy ("brudne społeczeństwo, w większości uwikłane w korupcję" -
        senator Romaszewski). Poza układem są tylko Bonzo Kurduplo i jego
        klon, reszcie nie wolno ufać. Dlatego bez dyktafonu nie wychodzą z
        pokoju.
      • unearth Re: nyt to najwidoczniej czesc ukladu 27.10.07, 23:19
        kto wierzy w to co pisze nyt powinie przebadac sie psychicznie ,
        jest to najbardziej zkorumpowana amerykanska gazeta.
        • carlos.lamela skorumpowana przez 's', inteligencie 28.10.07, 17:45
    • kbl "NYT": Nareszcie jakiś rozsądny głos z Ameryki. 27.10.07, 22:56
      Polska Polonia powinna sie byla dobrze zastanowic zanim oddala swoje glosy na PiS.
      Szkoda ze uwierzyli nachalnej propagandzie...
      • everybody Re: "NYT": Nareszcie jakiś rozsądny głos z Ameryk 27.10.07, 23:23
        wikszosc polakow w stanach (tych glosujacych na pis) to ludzie, ktorzy tez
        praktycznie, jak na amerykanskie warunki, niewiele w zyciu osiagneli po latach
        marzen o american dream.dlatego tez lubia rozliczac innych i zabierac tym ktorzy
        potrafia wybrac w zyciu wolnosc i rozsadek.kupili wiec kolejny dream o wielkiej
        polsce, w 100% wolnej od korupcji, gdzie wszystko sie wszystkim udaje... istna
        idylla.a w zamian dostali "spieprzajcie dziady".

        ale i tak pozdrawiam polonie ;)
    • talking_head Aj waj, najpierw Niemcy i Ruscy teraz Żydzi ?!? 27.10.07, 23:19
      Po Niemcach i Rusach największa żydowska gazeta
      w USA też widać wpadła zachwyt po sukcesie Donalda.
      Jeśli dodać do tego informację że w więzieniach w
      Polsce PO zdobyło 95 % głosów a w punkcie wyborczym
      w ambasadzie RP w Korei Płn. 100 % (!) to nie dziwota
      że "kaczyzm" musiał przegrać.
      Ciekawe co im Donald naobiecywał, bo z obietnic
      składanych tubylcom już się powoli wycofuje.
      • ready4freddy Re: Aj waj, najpierw Niemcy i Ruscy teraz Żydzi ? 27.10.07, 23:30
        a ilu tam glosowalo w tej Korei? nie jeden czasem? to by tlumaczylo 100%.
      • guru133 Re: Aj waj, najpierw Niemcy i Ruscy teraz Żydzi ? 28.10.07, 00:09
        Dla wyznawców Tadzia z Torunia każdy kto źle wyrazi się o ich idolach zaraz jest
        żydem. Ciekaw jestem co na ten temat powiedział by Żyd Jezus Chrystus, który
        ponoć jest dla nich Bogiem.
    • amdrzej11 "NYT": Ameryka powinna się cieszyć z porażki Pi.. 27.10.07, 23:30
      Czy ktos wie dlaczego najwieksz zydowska gazeta w USA cieszy sie z
      porazki PiS-u tak jak "nasza" Gazeta Wybiorcza?
      • megasceptyk A w czym Żydzi są lepsi od Polaków że się pienisz? 27.10.07, 23:40
        Mogą więcej, potrafią więcej?
        Szanują wykształcenie, kulturę i tradycję.
        Zupełne przeciwieństwo Polaka.
        A ty jaki jesteś? Ani kultury, ani szacunku, ani wykształcenia?
        To przestań się dziwić, że jestes nikim
        a zacznij się starać, pracować, przestrzegaj przykazań
        i bierz przykład z mądrego narodu Żydowskiego.
        No ale zapomniałem, pardonsik, mówię do powietrza.
        • amdrzej11 Re: A w czym Żydzi są lepsi od Polaków że się pie 28.10.07, 01:32
          Hehehehehe...A ty kim jestes madralo? Jezeli dobrze ciebie
          zrozumialem, chcesz mi przekazac, ze kultury masz tyle, ze wylewa ci
          sie ona uszami. Wyksztalceniem wytapetowales sciany swojego M-4, ale
          twoja wybitna szkola nie nauczyla cie, ze przymiotniki pisze sie z
          malej litery. Na pewno tez jestes niezwykle pracowity - napisales
          dlugi post. Przykazan, podejrzewam, przestrzegasz jak Kali. Byc moze
          bierzesz przyklad z madrego narodu zydowkiego, ale z twego postu nic
          takiego nie wynika.
          Pozdrowienia od powietrza.
          P.S. Sprobuj bez niego zyc, zobaczymy jak dlugo wytrzymasz...
          • megasceptyk Jestem tylko polską, katolicką świnią. 28.10.07, 02:12
            Dziękuję za przymiotniki.
            • amdrzej11 Re: Jestem tylko polską, katolicką świnią. 28.10.07, 12:59
              Swinia jestes - nie da sie ukryc! Jestem jednak pewien, ze nie
              katolicka!
              • megasceptyk Drogi internauto, prawda cię zabolała? 28.10.07, 13:22
                Mylisz się co do mojego wyznania, mylisz się też w innych sprawach.
                Możesz sobie wmawiać, że masz rację ale wiedz, że "tylko głupcy nigdy się nie mylą". Dlatego ja się rozwijam, mam przyszłośc i potencjał a tobie pozostaje tylko zawiść i zazdrość. Polska będzie
                bardziej dumna z moich osiągnięć niż z twojego kąsania po łydkach. Nawet mi cię nie żal, bo tacy jak ty zawsze będą, bezinteresownie zawistni bo sami nic nie potrafią i niczego nie osiągają. Jak Jarosław Kaczyński i Zbigniew Ziobro i inne nieroby.
                • amdrzej11 Re: Drogi internauto, prawda cię zabolała? 28.10.07, 17:36
                  Hehehehe.....Polska j u z moze byc ze mnie dumna! A wielu Polakow,
                  ktorych znam, na pewno! Zarowno Polska, jak i ci Polacy, moga byc
                  dumni z moich osiagniec, ktore j u z mam, a o ktorych ty zapewne,
                  wbrew bunczucznym zapewnieniom, bedziesz mogl tylko pomarzyc.
                  Dlaczego? Zgadnij jesli potrafisz!
                  A propos twojego rozwoju: rozwijasz sie bardziej wszerz czy wzdloz?
                  P.S. Chyle czola przed Kaczynskim i Ziobro, miedzy innymi za ich
                  pracowitosc. O twoim wyznaniu zas nie chce slyszec. Obojetne jakie
                  jest, chluby twojemu kosciolowi nie przynosisz, no chyba, ze
                  nalezysz do sekty scintologow albo badaczy kabaly.
                  • megasceptyk Siała baba mak polityku. Dla mnie to nie zawód. 28.10.07, 22:59
                    Ani tez powód do chełpienia się.
                    Gonisz własny ogon jak sofiści.
                    Wykaż się wreszcie.
                    Powiedz coś, cokolwiek, coś więcej niż blablabla.
                    Taka paplanina może działa na twoją grupę docelową
                    ale nie na osoby myślące.
          • megasceptyk A masz może coś do powiedzenia na temat? 28.10.07, 02:15
            Czy tak sobie tylko piszesz za pieniądze?
            • amdrzej11 Re: A masz może coś do powiedzenia na temat? 28.10.07, 12:58
              A jak myslisz?
              P.S. Ty tylko za pieniadze?
      • ffamousffatman Re: "NYT": Ameryka powinna się cieszyć z porażki 28.10.07, 01:11
        najwieksza jaka?!...
        zmien se xyve z andrzej na andrzejek
        • amdrzej11 Re: "NYT": Ameryka powinna się cieszyć z porażki 28.10.07, 13:03
          Przeczytales dobrze - myslisz infantylnie.
    • crichton1 Link do oryginału 27.10.07, 23:46
      www.nytimes.com/2007/10/27/opinion/27sat3.html
      Krótka notka na którejś kolejnej stronie NYT. Bez znaczenia. Artykuł w GW jest
      prawie tak samo długi. Tak szczerze, to irytuje mnie trochę skłonność polskich
      mediów to poszukiwania wszelkich wzmianek o Polsce w mediach amerykańskich.
      Fajnie opisał to Max Kolonko w książce "Odkrywanie Ameryki", że dostał polecenie
      wyszukiwania takich wzmianek, ale nic nie mógł znaleźć. W końcu ktoś go ubiegł i
      znalazł jakiś artykuł w jakiejś gazetce związkowej, który został w Polskich
      mediach podany jako ważna wiadomość. Polska dla Amerykanów to daleki i nic nie
      znaczący kraik, o którym przeciętny Amerykanin nic nie wie (a przynajmniej nic,
      co ma cokolwiek wspólnego z rzeczywistością). Przez te wszystkie przedruki
      przeciętny Polak ma błędne wyobrażenie, że tak nie jest. Dużo bardziej
      interesują się nami Europejczycy, a ze zrozumiałych względów szczególnie nasi
      sąsiedzi. W Die Welt artykuły o naszych wyborach pojawiały się przez kilka
      kolejnych dni. Dla reszty świata jednak nie istniejemy. Czy to powód do
      zmartwienia? Moim zdaniem absolutnie nie. :-) Polska będzie się liczyć, jak
      będzie miała silną i znaczącą w skali światowej gospodarkę. Ale nawet wtedy
      Amerykanie niewiele będą o nas wiedzieć.
      • crichton1 Re: Link do oryginału 27.10.07, 23:51
        Wygląda na to, że dostęp do tego linku został już zablokowany. Oryginalny tytuł
        to "Poland, Untwinned". Można poszukać w Google.
    • guru133 Ot i wdzięczność yankesów. Kaczyńscy gotowi byli 27.10.07, 23:53
      czyścić Bushowi buty a tu tak ich podsumowali:)
      • mirmat1 NYT to Amerykanska targowica durniu !!!!!!!! 28.10.07, 00:54
        guru133 napisał:

        > Ot i wdzięczność yankesów. Kaczyńscy gotowi byli czyścić Bushowi
        buty a tu tak ich podsumowali:)
        M: Polscy Patrioci jak Kosciuszko czy Pulaski nikomu nie czyscili
        butow walczac o wolnosc Ameryki. Prezydenci Wilson i Reagan nie
        czyscili butow polakom kiedy pomogli nam wybic sie na niepodleglosc.
        NO ALE PO CO JA MOWIE TO DO POstKomucha ????
        • megasceptyk No wlaśnie, tamci nie czyścili a Kaczyński TAK! 28.10.07, 01:03
          Polemizuj teraz z własnymi słowami.
          • amdrzej11 Re: No wlaśnie, tamci nie czyścili a Kaczyński TA 28.10.07, 13:05
            "Tamci" czyszcza w y l a c z n i e wlasne interesy narodowe!
    • anti.war to nie dziwi, bo NYT popiera mafie 28.10.07, 00:07
      które okradaja cały świat, wiec NYT sie cieszy, ze mafie beda mialy
      zielone swiatlo do rabuku w Polsce. Poza tym NYT jest skumany z GW i
      skoro GW popiera Tuska to i NYT go popiera. Nowoczesny kapitalizm to
      niewonictwo zwane globalizacja.
      • guru133 Re: to nie dziwi, bo NYT popiera mafie 28.10.07, 00:12
        O Boże, kolejny agent CBA na necie! Ale się to robactwo rozpleniło.
        • anti.war Re: to nie dziwi, bo NYT popiera mafie 28.10.07, 00:20
          o boze ilu ludobojcow sie rozplenilo:))
      • pies_na_prawizne Re: to nie dziwi, bo NYT popiera mafie 28.10.07, 00:38
        anti.war napisał:

        > które okradaja cały świat, wiec NYT sie cieszy, ze mafie beda
        mialy
        ----------

        NIEPRAWDA I KLAMSTWO A LA KACZYNSZCZYZNA - mafia na Sycylii zywi
        cala wyspe, dzieki mafii ludzie maja co do garnka wlozyc
    • bugmenot.com Jestem pewien, że Tusk i PO będą kontynuować ser- 28.10.07, 00:09
      wilistyczną politykę wobec USA. Raczej prędko zapomną o pomyśle wycofania
      polskich wojsk z udziału w wojennych awanturach Busha, a na tarczę zgodzą się
      bez mrugnięcia okiem. Czy rządzi postkomuna, czy radykalna antykomuna, czy
      liberały to wasalna polityka wobec USA się nie zmienia. Nawet podejrzewałbym
      Tuska o jeszcze większą uległość i serwilizm.
      • pies_na_prawizne Re: Jestem pewien, że Tusk i PO będą ok!!!!! 28.10.07, 00:44
        nie zapomnij ze Bush to juz do rzadzenia nieduzo ma czasu, w
        pazdzierniku 2008 bay bay, a Clintonowa szybciej wycofa GI z Iraku
        niz Polska, wiec termin PO na koniec 2008 r jest realny, no i trzeba
        bedzie sie przekonac za kilka tygodni jakie "kukulcze jajo"podrzucil
        PiS Platformie w tej kwestii, bo ze narobili swinstw w ostatniej
        chwili to chyba nawet taki zwolennik PiSiorow jak ty nawet nie ma
        zludzen, he????
    • adam_l27 A dzieci się cieszą... 28.10.07, 00:10
      Ot napisał Pacewicz w Wyborczej co myśli o Kaczyńskich, zacytował (może
      niebezpośrednio) taką opinię jakiś redaktorek NYT i oto czytamy w
      GW, że NYT blablabla.

      A dzieci się podniecają że jeden cytuje opinię drugiego.

      Tak działa "niezależna opiniotwórcza prasa". I tak was będzie urabiała aż do...
      Taki sobie los gotujecie.
      • guru133 Re: A dzieci się cieszą... 28.10.07, 00:14
        adam_l27 napisał:

        > Ot napisał Pacewicz w Wyborczej co myśli o Kaczyńskich, zacytował (może
        > niebezpośrednio) taką opinię jakiś redaktorek NYT i oto czytamy w
        > GW, że NYT blablabla.
        >
        > A dzieci się podniecają że jeden cytuje opinię drugiego.
        >
        > Tak działa "niezależna opiniotwórcza prasa". I tak was będzie urabiała aż do...
        > Taki sobie los gotujecie.
        Dwa lata smuty i dziadostwa wystarczy, więc jest się z czego cieszyć:)
        • pies_na_prawizne Re: A dzieci się cieszą... 28.10.07, 00:35
          guru133 napisał:


          > Dwa lata smuty i dziadostwa wystarczy, więc jest się z czego
          cieszyć:)
          ------------------------

          tak jest od 17 lat jest sie z czego cieszyc
          • guru133 Re: A dzieci się cieszą... 28.10.07, 00:40
            Uważasz że wcześniej przez 50 lat było weselej? No może kabarety w polskim
            baraku były lepsze.
            • pies_na_prawizne Re: A dzieci się cieszą... 28.10.07, 00:46
              guru133 napisał:

              > Uważasz że wcześniej przez 50 lat było weselej? No może kabarety w
              polskim
              > baraku były lepsze.
              --------------------

              chcialem napisac ze pierwszy raz od 17 lat jest naprawde z czego sie
              cieszyc
      • ffamousffatman Re: A dzieci się cieszą... 28.10.07, 01:05
        adam_l27 napisał: "Tak działa "niezależna opiniotwórcza prasa"."
        Tak dziala. Jak sie nie podoba zalozcie se inna.
      • noelkabat Re: A dzieci się cieszą... 28.10.07, 01:57
        Masz racje! "niezależna opiniotwórcza prasa" to Nasz (wasz!?)
        Dziennik oraz Rydzykowe radio maryja i trwamTV.
    • yurekbis nieprawdziwe tlumaczenie Gazety 28.10.07, 00:24
      NIc nie ma w artykule umieszczonym w NYT,ze "ameryka powinna sie cieszyc z porazki PiS"
      Czytalem artykul i nie znalazlem tam takiego sformuowania.
      Cytuje przetlumaczony przez Gazete werset:All americansshould,howerer,be pleased that Poland,the largest,most important former east bloc country to have joined NATO and Europen Union,has voted to embrace Europe,modern capitalism and its own best political traditions.
      • pies_na_prawizne Re: prawdziwe tlumaczenie Gazety 28.10.07, 00:31
        yurekbis napisał:

        > NIc nie ma w artykule umieszczonym w NYT,ze "ameryka powinna sie
        cieszyc z pora
        > zki PiS"
        > Czytalem artykul i nie znalazlem tam takiego sformuowania.
        > -------------------------

        bo ty tak znasz angielski jak Sfotygowana i jej przydupasy, gazeta
        nie bedzie tlumaczyc glupot, zeby narobic sobie nieprzyjemnosci i
        jakiegos kosztownego procesu ze strony takiego giganta jak NYT, a my
        Polacy tez sie cieszymy !!!!
        Projekt IV RP stawiając na siłę państwa, ubezwłasnowolniał
        społeczeństwo obywatelskie, inicjatywy oddolne, niezależne i
        samorządowe, traktując je z wyżyn polityki z ojcowskim pobłażaniem,
        a niekiedy nieukrywaną pogardą, i tu Kaczynszczyzna przegiela i ciao
        ciao bambino
      • taxal Re: nieprawdziwe tlumaczenie Gazety 28.10.07, 00:43

        wczoraj GW krzyczala ze wplynal protest izraelski, a nie wplynal,
        potem krzyczala ze Kaczynski do Afganistanu, a to nieprawda,
        dzis przeistacza tlumaczenie NYT...
        Michnik sie zwyczajnie denerwuje ze Tusk odsunal go i milczy; zauwaz
        ze Tusk nie udzielil GW wywiadu od paru dni, Michnik nei moze wyzyc
        sie na Tusku to magluje temat wyssany z palca.
        wiekszosc czytelnikow przeciez ma tradzik i jescze mozgi im sie nie
        zamknely...


        yurekbis napisał:

        > NIc nie ma w artykule umieszczonym w NYT,ze "ameryka powinna sie
        cieszyc z pora
        > zki PiS"
        > Czytalem artykul i nie znalazlem tam takiego sformuowania.
        > Cytuje przetlumaczony przez Gazete werset:All
        americansshould,howerer,be please
        > d that Poland,the largest,most important former east bloc country
        to have joine
        > d NATO and Europen Union,has voted to embrace Europe,modern
        capitalism and its
        > own best political traditions.
      • exuk tlumaczenie Gazety should be pleased 28.10.07, 07:49
        znaczy powinien byc zadowolony, a bycie zadowolonym mozna uznac za
        stan cieszenia sie
    • taxal nie wpłynął izraelski protest ws. Bendera 28.10.07, 00:31
      Do Kancelarii Prezydenta nie wpłynął protest ze strony Izraela
      przeciw wyznaczeniu Ryszarda Bendera na marszałka seniora Senatu -
      powiedział wiceszef Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta Marcin
      Rosołowski.


      O wysłaniu do Kancelarii Prezydenta takiego protestu informuje
      weekendowe wydanie "Gazety Wyborczej", powołując się na internetowe
      wydanie izraelskiej gazety "Maariw".




      REKLAMA Czytaj dalej





      Przyczyną izraelskiego protestu - jak podaje "Gazeta Wyborcza" -
      miałyby być m.in. słowa Bendera, który przed 7 laty miał publicznie
      twierdzić, że obóz Auschwitz-Birkenau nie był obozem zagłady. W
      audycji "Radia Maryja" mówił, że część żydowskich i cygańskich
      więźniów zmarła tam z powodu ciężkich prac, a nie wskutek planowanej
      eksterminacji.

      Zdaniem portalu "Maariw" izraelscy dyplomaci pragną nakłonić
      prezydenta Lecha Kaczyńskiego do wyznaczenia innej osoby do
      poprowadzenia inaugurujących obrad Senatu.

      W czwartek sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Michał Kamiński
      wyjaśniał, że o wyznaczeniu przez prezydenta Ryszarda Bendera na
      marszałka seniora Senatu zadecydował regulamin Izby. Podkreślał, że
      regulamin Senatu "nie pozostawia złudzeń" i jasno mówi, że prezydent
      desygnuje na marszałka seniora Senatu "najstarszego senatora", a
      ponieważ najstarszy jest Bender - on otworzy pierwsze posiedzenie
      Senatu.

      Art. 30 regulaminu Senatu stanowi: Pierwsze posiedzenie Senatu
      otwiera Prezydent i powołuje na przewodniczącego najstarszego
      wiekiem senatora (Marszałek Senior). W razie niemożności dokonania
      tej czynności przez Prezydenta, pierwsze posiedzenie Senatu otwiera
      Marszałek Senior. (jks
      • guru133 Re: nie wpłynął izraelski protest ws. Bendera 28.10.07, 00:46
        Izraelczykom Bender zwisa i powiewa a do głupich prowokacji Kaczyńskich świat
        się już przyzwyczaił.
      • ffamousffatman Re: nie wpłynął izraelski protest ws. Bendera 28.10.07, 01:22
        uczynienie z zawodowej mendy marszalka seniora
        jest
        plaskaczem w morde
        kazdej przyzwoitoisci - nawet sladowej (jak u politykow)
        a kto go wyznaczyl sam menda
    • taxal GW nierzetelna 28.10.07, 00:37
      Do Kancelarii Prezydenta nie wpłynął protest ze strony Izraela
      przeciw wyznaczeniu Ryszarda Bendera na marszałka seniora Senatu -
      powiedział wiceszef Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta Marcin
      Rosołowski.


      O wysłaniu do Kancelarii Prezydenta takiego protestu informuje
      weekendowe wydanie "Gazety Wyborczej", powołując się na internetowe
      wydanie izraelskiej gazety "Maariw".




      REKLAMA Czytaj dalej





      Przyczyną izraelskiego protestu - jak podaje "Gazeta Wyborcza" -
      miałyby być m.in. słowa Bendera, który przed 7 laty miał publicznie
      twierdzić, że obóz Auschwitz-Birkenau nie był obozem zagłady. W
      audycji "Radia Maryja" mówił, że część żydowskich i cygańskich
      więźniów zmarła tam z powodu ciężkich prac, a nie wskutek planowanej
      eksterminacji.

      Zdaniem portalu "Maariw" izraelscy dyplomaci pragną nakłonić
      prezydenta Lecha Kaczyńskiego do wyznaczenia innej osoby do
      poprowadzenia inaugurujących obrad Senatu.

      W czwartek sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Michał Kamiński
      wyjaśniał, że o wyznaczeniu przez prezydenta Ryszarda Bendera na
      marszałka seniora Senatu zadecydował regulamin Izby. Podkreślał, że
      regulamin Senatu "nie pozostawia złudzeń" i jasno mówi, że prezydent
      desygnuje na marszałka seniora Senatu "najstarszego senatora", a
      ponieważ najstarszy jest Bender - on otworzy pierwsze posiedzenie
      Senatu.

      Art. 30 regulaminu Senatu stanowi: Pierwsze posiedzenie Senatu
      otwiera Prezydent i powołuje na przewodniczącego najstarszego
      wiekiem senatora (Marszałek Senior). W razie niemożności dokonania
      tej czynności przez Prezydenta, pierwsze posiedzenie Senatu otwiera
      Marszałek Senior. (jks
      • pies_na_prawizne dlaczego GW? a moze Kancelaria klamie jak zwykle! 28.10.07, 00:39
        przeciez oni i wlasne klamstwa biora za prawde
        • taxal Re: dlaczego GW? a moze Kancelaria klamie jak zwy 28.10.07, 00:44


          wczoraj GW krzyczala ze wplynal protest izraelski, a nie wplynal,
          potem krzyczala ze Kaczynski do Afganistanu, a to nieprawda,
          dzis przeistacza tlumaczenie NYT...
          Michnik sie zwyczajnie denerwuje ze Tusk odsunal go i milczy; zauwaz
          ze Tusk nie udzielil GW wywiadu od paru dni, Michnik nei moze wyzyc
          sie na Tusku to magluje temat wyssany z palca.
          wiekszosc czytelnikow przeciez ma tradzik i jescze mozgi im sie nie
          zamknely...
          pies_na_prawizne napisał:

          > przeciez oni i wlasne klamstwa biora za prawde
    • jan3211 "NYT": Platforma i PiS to takie same wasale, 28.10.07, 00:47
      Ameryka nie musi się cieszyć, ani martwić Polską . Tusk czy
      Kaczyńscy to klony wasalne. Czym oni się różnią , kolorem oczu i
      wzrostem ? Jeżeli chodzi o politykę zagraniczną to słuchają tych
      samych doradców. Biedna Polska , o której losie decydują inni.
      O 'tarczy' decydują rozmowy mocarstw które Polskę traktują jak
      harcownika na kresach i szczują Polską. Polska nie ma nic do
      powiedzenia w tej materii , a politycy polscy kiwają głowami na
      zgodę jak manekiny.
    • taxal Arturze - nasze wojska beda na swieta w domu? 28.10.07, 01:18
      na ktore????
      co powie Tusk jak nastepna wymiana w grudniu poleci do Iraku, jak
      wyjasni wyborcom ze musza jednak ginac...
      ale na takie bzdety dac sie kupic jak dzieciaki...
    • wicary "NYT": Ameryka powinna się cieszyć z porażki Pi.. 28.10.07, 01:27
      Dość rządów PiS-dzielców mamy także dość dyktatury umysłowych i moralnych
      kurdupli Będzie lepiej
    • wicary "NYT": Ameryka powinna się cieszyć z porażki Pi.. 28.10.07, 01:29
      to kurduple powinny przeprosić cały naród za zmarnowane 2 lata ich rządów
    • apoplaws Uwagi NYT co do PiS i Kaczyńskich trafne. Ale do 28.10.07, 01:32
      zniknięcia kaczyzmu droga daleka. Jest wciąż prezydent - marionetka w rękach
      brata i ogromna reprezentacja PiS w parlamencie.
      Będzie ciężko. Liczę na rozsądek D.Tuska i W.Pawlaka i jakiś cień niezależności
      myślenia w szeregach PiS-owców.
      • wet3 Re: apoplaws 28.10.07, 14:26
        apoplaws napisał:

        > zniknięcia kaczyzmu droga daleka. Jest wciąż prezydent -
        marionetka w rękach
        > brata i ogromna reprezentacja PiS w parlamencie.
        > Będzie ciężko. Liczę na rozsądek D.Tuska i W.Pawlaka i jakiś cień
        niezależności
        > myślenia w szeregach PiS-owców.

        Masz racje! Jest wielka grupa nieskorumpowanych ludzi, ktora
        czerwonym i lewackim zlodziejom z PO i LiD bedzie dokladnie patrzec
        na lapy. Nie zapominaj, ze POpaprancy maja najwiecej przypadkow
        korupcji po LiDzie!!!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka