Dodaj do ulubionych

"Solidarność" chce podwyżek

    • alz777 transmisja partii do mas 30.01.08, 11:22
      za PRLu związki zawadowe były transmisja idei monopartii do mas.
      teraz PiS realizuje tą leninowską koncepcje z żelazna konsekwencją:
      Solidarność popierała PiS a teraz nie będzie popierac rządu tuska.
      Żal patrzeć ajk na naszych oczach komplertnie sie kompromituje ten
      związek. uważam, że należy wystapić o pozbawienie ich prawa do nazwy
      solidarność, bo z Solidarnoscia z tamtych lat nic ich nie lączy
    • twojalewareka Polacy podaj palec to urwa cala reke... 30.01.08, 11:32
    • rk111 "Solidarność" chce podwyżek 30.01.08, 11:36
      A tu artykuł o kosztach utrzymania związków zawodowych i ich notabli w kopalni
      Budryk wiadomosci.onet.pl/1463940,2677,kioskart.html
      • sokrates22 Re: "Solidarność" chce podwyżek 30.01.08, 12:30
        rk111 napisał:

        > A tu artykuł o kosztach utrzymania związków zawodowych i ich notabli w kopalni
        > Budryk wiadomosci.onet.pl/1463940,2677,kioskart.html

        A masz coś może o kosztach spółek węglowych?.
    • revelka nie da się wszystkim zrobić dobrze .... 30.01.08, 11:43
      podwyżki daje się na końcu a nie na początku kadencji
      - ale jak się nie ma przygotowanych reform .... - to jedyna metoda na skuteczne
      udawanie .... :)
      na ładną bombę chcecie wpieprzyć jarka za 4 lata :)
      podoba mi się ten plan .... :) .... - ale uważajcie bo za rok wam już zabraknie
      ... to dopiero będzie ... :)
    • 7y8u "Solidarność" chce podwyżek 30.01.08, 11:57
      Nie mam nic przeciwko podwyżkom dla budżetówki pod warunkiem, że zostanie
      zwolniona połowa urzędników. Wystarczy zrobić porządek z bandyckimi przepisami,
      które często mnożono właśnie po to, aby stworzyć nowe miejsca "pracy" dla
      krewnych i znajomych. O ile nauczyciele, policjanci czy celnicy przyczyniają się
      pośrednio do wytwarzania dochodu narodowego, to urzędnicy w większości
      przypadków utrudniają pracę uczciwym ludziom i jeszcze biorą za to pieniądze.
      Trudno to nazwać inaczej jak kradzieżą.

      Jeśli tak mało zarabiają, to dlaczego nie pójdą do uczciwej pracy? Bo po
      pierwsze, ich zarobki są o kilkadziesiąt procent wyższe niż twierdzą. Sama
      trzynasta pensja (która, nawiasem mówiąc, jest skandalem) podnosi ich wartość o
      ok. 10%. Poza tym urzędnicy mają zapewnione świadczenia, dodatki itp. rzadko
      spotykane w prywatnych firmach, no i pewność zatrudnienia, która zwiększa realną
      wartość płacy o kolejnych kilkanaście procent.

      Ten rozbój w biały dzień odbywa się codziennie w każdym mieście i gminie.
      Proponuję jednak zacząć od kancelarii premiera i prezydenta, które obecnie
      zatrudniają po ok. 300 osób (tak !!!). IPN to banda 1500 pasożytów, z których
      każdy po ubiegłorocznych podwyżkach kradnie nam średnio 4 tysiące miesięcznie. A
      może by tak posłowie obniżyli sobie wreszcie wynagrodzenia? Żeby zarobić
      uczciwie 10 tysięcy miesięcznie, trzeba być albo przedsiębiorcą lub menedżerem,
      który ponosi ryzyko i odpowiedzialność, albo wysokiej klasy specjalistą. Z
      wyjątkiem niektórych szefów komisji zdecydowana większość posłów nic nie umie i
      za nic nie odpowiada. To tylko wierzchołek góry lodowej - nie będę się tu
      rozpisywać, bo szkoda miejsca.
    • amanasunta PO widzi ..uklad:)))) 30.01.08, 12:36
      Solidarnosc to agentura PiS!!!!!!!.,,I
      lekarze,przewoznicy ,pielegniarki i celnicy ....tram ta tam tram ta
      tam , caly narod w d..pie mam''-piesn Tuskla przy codziennym
      goleniu:))))
    • ren.blach "Solidarność" chce podwyżek 30.01.08, 13:21
      A co z pracownikami sektora prywatnego? Kto im zagwarantuje podwyżki
      skoro jest ogólna zasada że jak ci się nie podoba wynagrodzenie, to
      możesz zmienić pracę! To prawda, tylko zwracam uwagę, że pracownik w
      firmie prywatnej pracuje najczęściej dwa razy tyle co w budżetówce,
      a o premiach i różnych okolicznościówkach może zapomnieć, nie mówiąc
      o niepłatnych nadgodzinach. Pozdrawiam.
    • sokrates22 "Solidarność" chce podwyżek 30.01.08, 13:50
      Ja jestem za, niech "Solidarność" da ze swoich.
      Obecnie "Solidarność" to zbiurokratyzowana skostniała struktura coś
      jak związki zawodowe za komuny.
      Chcą niech strajkują może Moskwa przyśle im paczki.:)))
    • daniel-3 Agonia 30.01.08, 14:06
      Solidarność nic nie musi już czynić. To agonia. Tusk, Komorowski,
      Pitera do dymisji - takie propozycje już sie pojawiają bez udziału
      S. Na sprawy beznadziejne był Bartoszewski - może teraz się wykaże?
    • borek84 Re: "Solidarność" chce podwyżek 30.01.08, 14:14
      cirano weź koło i pier.... się w czoło. Jak w czerwcu protestowały pielęgniarki
      to rozczulona pani Kopacz była z nimi. Oczywiście, przecież protestują przeciwko
      faszystowskiemu reżimowi PiS . Wszystko co by protestowało przeciwko PiS było
      dobre. No ale teraz też są protesty-niemożliwe przeciwko PO???? To pewnie znów
      spisek tych Kaczorów!!!!!! A tu się nagle okazuje że nikt z PiS nie lata d o
      górników czy celników z poparciem i wyrazami współczucia, tylko oni to robią tak
      sami z siebie. Ano tak-jak się obiecuje na lewo i na prawo. Dlatego ja nigdy nie
      używam słowa "obiecuję", żeby później nie znaleźć się pod ścianą.
    • larson41 "Solidarność" chce podwyżek 30.01.08, 15:39
      no i wyszlo na to ze po POspieszlo sie z wyborami w ubieglym roku ! macie
      przegwizdane! cale niezadowolenie spadlo by na PIS. a wtedy wy moglibyscie
      przejac wladze calkowicie, mozna by braki programowe i umyslowe dzialaczy
      zamiesc pod dywan wszystko by wybaczono! a tak kicha ! no i jesli spelnia sie
      czarne sny i cala budzetowka ruszy na warszwe wiosna to papapa donald pa!!! do
      DISNEYLANDU tam zarabiac na swoje utrzymanie pa,pa,pa
    • filmark1 "Solidarność" chce podwyżek 30.01.08, 16:29
      Solidarność tak samo jak ZNP i inne zwiazki ma rację.
      Tusk obiecał radykalny wzrost wynagrodzeń w budźetówce. Niech ma dzisiaj
      cywilną odwagę przyznać,że po prostu kłamał lub co gorsza wydawało mu się, że
      wystarczy odebrać władzę PiS a problemy same się rozwiążą, to chyba facet bez
      pomysłu na ten kraj i jeszcze brak mu odwagi.
    • janstefan.g "Solidarność" chce podwyżek 30.01.08, 16:31
      Dac podwtzki absolutnie wszystkim i po klopocie a zlotowke obnizyc
      do wartosci jaka miala przed 4 laty czyli 1$ =4.2 .
    • slawdaw "Solidarność" chce podwyżek 30.01.08, 17:55
      Pan Robert O.- przedstawiciel związków zawodowych w straży pożarnej- notabene
      doradca Komendanta Głównego w minionej epoce rządzących strażą pożarną związków
      zawodowych nie powinien nigdy zaistnieć jako strażak, gdyż jego widoczny stan
      zdrowia(problemy ze wzrokiem)dyskryminowały go z szeregów strażaków już na
      etapie początków jego kariery w straży pożarnej. Kto wydał mu pozytywną opinię
      dot. zdrowia. Wystarczy dalej rozdawać mieszkania w Warszawie dla
      przedstawicieli związków zawodowych w straży, dać im miejsca na szkoły
      podoficerskie i aspiranckie, lub wysokie stanowiska służbowe, a ich ogląd dla
      obecnej sytuacji politycznej diametralnie się zmieni- prywata w pełnym wymiarze.
      Nie może być takiej sytuacji , w której garstka związkowców decyduje o losie
      pozostałych pracowników. Reasumując: kolejna eskalacja żądań w jednostkach
      mundurowych oraz budżetówce nie wróży nic dobrego dla Polski.
    • gieroy_asfalta lenie chcą podwyżek 30.01.08, 18:03
      a wydajność pracy to co? banda obiboków, darmozjadów żerująca na
      ludziach pracy.
    • dyktator_bolandy "Solidarność" chce ukrasć kasę podatników 30.01.08, 18:26
      związki zawodowe, taka ich mać!
    • antithesis poperam "Solidarność" i obalenie mafiokapitalizmu 30.01.08, 20:26
      • kapitanvon a ja popieram sprawe państwo 30.01.08, 20:37
        jak przy okazji będzie tanie (nie tylko dla 3% obywateli) to będzie
        git.
        na razie ani jednego ani drugiego - niet.

        miłego;
    • sokrates22 Dać budżetówce!A co ... 30.01.08, 22:22
      Bez radykalnych zmian nic nie można zrobić.
      Mi osobiście D.Tusk odpowiada bardziej na stanowisku premiera
      niż Kaczyński czy laureat Nobla L.Walensa.
      Jak na razie Tusk radzi sobie i to według mnie dobrze,
      gasi pożary i to nieżle.
      Udrożnienie służby zdrowia przez wprowadzenie zmian zaproponowanych
      przez terażniejszy rząd to krok w dobrym kierunku.
      Obniżenie kosztów wynikłych z tego nie sposób nie doceniać,każdy
      chce być leczony jak najlepiej i jednocześnie najtaniej.
      Lekarze też chcą zarabiać jak najwięcej a pracować jak najmniej.
      Do czasu gdy prawnie nie zmienią się podstawy działania sł€żby
      zdrowia nie będzie poprawy,to chyba rozumie każdy.
      Jestem za ,bo "Solidarność" chce podwyżek a na podwyżki trzeba mieć
      pieniądze i to nie "puste".
      Z kąt wziąć by dać, oto jest pytanie?
      Przerosty zatrudnienia w różnego typu agencjach,ministerstwach itd.,
      zbędne kierownicze stanowiska itd.
      Np. za Kaczyńskiego tworzono stanowiska dla ludzi Leppera.:))
      Może czas ich zwolnić?.:))
      Warto fachowcowi zapłacić 2-a razy więcej niż trzymać trzech
      urzędników ,którzy nie wypełniają należycie swoich obowiązków.
      Tak samo z prawnikami rząd powinien mieć grupkę najlepszych,
      a nie tabuny miernych ,którzy generują różne straty.
      Kij i marchewka,proste?.
      Przyjżeć się kadrze w MON-ie dlaczego są tam ludzie,którzy nie
      umieją wydać pieniędzy zapewnionych przez budżet,nieudacznicy?.
      Przyjżeć się wojsku dlaczego nie działają tam systemy,które powinny
      działać?
      Może czas wywalić część generalicji na wcześniejsze emerytury,
      jak nie "umieją" to swoim brakiem działania niech nie szkodzą
      wojsku i Polsce.
      Wziąć się za relikt socjalizmu KRUS.Tam są pieniądze i zbędne etaty.
      Dublowanie systemu nikomu nie służy a wręcz tworzy patologie.
      I potężne koszty.Przekształcanie KRUS-u wg. mojej oceny mija
      się z celem,a obowiązki wobec rolników powinien przejąć ZUS z częścią
      bazy administracyjno-materiałowej.
    • login-ka "Solidarność" chce podwyżek 31.01.08, 08:07
      "Solidarność" to w tej chwili największe cwaniaczki.
      A co do protestu na koleji - za te pieniądze, które płacimy za bilety na to właśnie my, podróżni, powinniśmy zaprotestować! W pociągach panuje taki syf (inaczej nie da się tego nazwać), że wstyd i strach się czegokolwiek dotknąć, o dworcach nie wspomnę nawet. Tymczasem kolej utrzymuje masę pracowników, którzy są niepotrzebni. Tutaj potrzeba wielkiej reformy, jak z lecznictwem, ale tego kit nie zrobi, bo trzeba by było zwolnić masę ludzi, a na to związki się nie zgodzą.
      Zatem, trochę honoru państwo związkowi.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka