mniszka13 Sikorski odrzuca protesty Rosji w sprawie tarczy 05.02.08, 09:35 dsikorski zawsze wie, co powiedziec. jest świetny w swojej roli, naprawde respect Odpowiedz Link Zgłoś
kruk51 Sikorski odrzuca protesty Rosji w sprawie tarczy 05.02.08, 09:40 Jakoś widzi mi się, że Pan Sikorski nie spełnia się na stanowisku minis tra spraw zagranicznych. Mimo wysokich kwalifikacji, odpowiednich kone ksji jest za młody, buńczuczny, bez doświadczenia. Mówi rzeczy nie prze myślane. Polska nie jest mocarstwem i nic nie wskazuje na to aby była. Nie można mówić nawet salonowym językiem; a możecie nam skoczyć na pyrdele ! Nie chodzi o służalczość względem kogokolwiek, choć robimy to względem USA. Ale o godny dyplomatyczny język, którym widzi mi się Pan Sikorski nie umie władać. Odpowiedz Link Zgłoś
bf109 Sikorski na prezydenta!! 05.02.08, 09:50 Tak trzymać, zamiat komentować zaczepki Moskwy robić swoje i szukać sojuszników gdzie się da. Jak juz brać tą cholerną tarczę (która na razie nie istnieje... ) to przynajmniej nie za darmo.... a najlepiej w ogóle:) Odpowiedz Link Zgłoś
old.european Re: Sikorski na prezydenta!! 05.02.08, 10:04 bf109 napisał: > Tak trzymać, zamiat komentować zaczepki Moskwy robić swoje i szukać > sojuszników gdzie się da. Nie znajdziecie sojusznikow w awanturach wlasnej produkcji. Moskwa nie zaczepia, a ostrzega, ze celem moze byc tarcza. Zbytnio przesadza ten, kto sie z tarcza utozsamia. Odpowiedz Link Zgłoś
canisparvus Re: Sikorski na prezydenta!! 05.02.08, 10:27 Moskiewscy eksperci i dobrze poinformowani politycy dobrze wiedzą, że tarcza im nie zagraża, w każdym razie - bezpośrednio. Tarcza może być skuteczna tylko wobec kraju dysponującego szczupłym potencjałem nuklearnym, ataku rosyjskiego nie jest w stanie powstrzymać (chyba że pojedynczą zabłąkaną rakietę wystrzeloną przez pomyłkę - w takim wypadku tarcza jest dla Moskwy pożyteczna, bo chroni przed odwetem). Są przeciw, bo chcą coś utargować, albo/i - bo nie chcą stabilizacji politycznej, przeciwnie, podsycanie niepewnej sytuacji na Bliskim i Środkowym Wschodzie leży w ich interesie. Choćby dlatego, by windować cenę ropy naftowej, głównego źródła dochodu Rosji. USA, a jeszcze bardziej Europa, powinny być przygotowane na ewentualne zagrożenie nie tylko od strony Iranu (który jeszcze nie ma broni jądrowej i dopiero doskonali środki jej przenoszenia), ale także Pakistanu (który broń jądrową ma), gdyby władzę przejął rząd nieprzychylny Zachodowi lub choćby mało skuteczny w zwalczaniu opozycji fundamentalistycznej. Gdy już potencjalny przeciwnik będzie uzbrojony, budowa tarczy może być spóźniona. Odpowiedz Link Zgłoś
bf109 Re: Sikorski na prezydenta!! 05.02.08, 10:36 Awantury własnej produkcji?? Rozumiem że Moskwa może się obawiać tego że w Polsce jankesi zamiast tarczy zamontują miecz ale niech się nie czepiają tego że powstaną u nas bazy NATO, to już z całym szacunkiem dla Rosjan nie ich sprawa. Zwłaszcza że sami we własnej tarczy używają głowic jądrowych. Z resztą, jakikolwiek konflikt z Rosją to dla nas (i nie tylko) koniec świata, wiedzą to wszyscy: Rosjanie, USA a nawet wyborcy PiSSu, dla rakiet Topol M nie ma bariery, czy to w Polsce czy w Japonii czy na Hawajach. Całe to powarkiwanie to tylko element propagandy dla własnych obywateli, zwłaszcza przed wyborami następcy Putina. Amen Odpowiedz Link Zgłoś
old.european Co ma tarcza do NATO? 05.02.08, 10:00 Co ma buszowa tarcza do NATO? Co ma wlazenie w dupe Amerykanom do wspolpracy w ramach sojuszu? Jak ktos chce koniecznie oberwac, niech sobie to robi na wlasny rachunek i nie miesza do tego NATO. Odpowiedz Link Zgłoś
aquarius43 Re: Co ma tarcza do NATO? 05.02.08, 12:48 I mnie też niech nie mieszają do tej p........j tarczy! Odpowiedz Link Zgłoś
palestrina2005 No i stosunki z Rosją diabli wzięli 05.02.08, 10:07 Widzę że część polityków PO (Sikorski) ochłonęła i widzi że z Rosją się nie da inaczej tylko twardo. Ciekawe kiedy Tusk sobie to uświadomi... Odpowiedz Link Zgłoś
zyks Linia PiSu: 1.Sikorski zdrajca, Tuska zdrajca. 05.02.08, 11:03 2.Teraz: Sikorski się opamiętał, ale Tusk...:( 3. jak Ameryka da PAC 3: Tusk posłuchał naszych rad i się (częściowo)opamietał, ale to o wiele za mało, my dostalibysmy 2 x więcej! Żałosne, kłamliwe, nieudolne, zawistne gnojki. Tutaj Palestrina - modelowy :) Odpowiedz Link Zgłoś
dr_schab Re: część polityków PO ochłonęła 05.02.08, 19:48 Nikt z niczego nie musiał "ochłonąć"; zmiana w polityce wobec Rosji polegała jedynie na tym, by durnymi gestami nie psuć wzajemnych stosunków BARDZIEJ, niż to wynika z realnych sprzeczności interesów. Odpowiedz Link Zgłoś
lexis2 Brawo !!! Tak trzymać!!! Nie dać się Ruskim... 05.02.08, 10:17 Nic dodać nic ująć. R. Sikorski wie czego chce. To facet z zasadami i to mi się podoba. Nie będzie Ruski niedźwedź pluł nam w twarz. Z drugiej strony - Amerykanie i tak nie dostali kasy na budowe tarczy w Polsce więc o co ta cała chryja?? Odpowiedz Link Zgłoś
kapitan.kirk Re: Sikorski odrzuca protesty Rosji w sprawie tar 05.02.08, 10:18 > Nieoficjalnie przypuszcza się, że Polska otrzyma nowoczesne > obronne systemy rakietowe, np. rakiety Patriot. No no, nie tak prędko - najpierw trzeba je jeszcze wyprodukować :-) Amerykanie sami nie kąpią się w PAC-3 i obecnie do obrony zarówno kraju, jak i wszystkich kontygentów zagranicznych mają dopiero 7-8 batalionów przeliczeniowych. Polska domaga się 6-8 baterii, a więc w praktyce 1-2 batalionów, a to o wiele za dużo żeby USA mogło "wyskrobać" z jakichś zapasów. Poza tym trzeba by docelowo co najmniej ok. 200 samych rakiet, a USA jak dotąd posiadają zaledwie ok. 600... Tak więc realny termin otrzymania przez nas PAC-3 to najprędzej gdzieś ok. 2012. Pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
canisparvus Re: Sikorski odrzuca protesty Rosji w sprawie tar 05.02.08, 10:34 Lepsze to niż nic i wcale. Iran pewnie wcześniej nie będzie gotowy do odpalenia rakiety z głowicą nuklearną w naszym kierunku, a i baza amerykańska zostanie pewnie też zbudowana coś koło tego. Nawiasem mówiąc, Amerykanie powinni się spieszyć, bo w 2011-12 trudno będzie znaleźć robotników w związku wykańczaniem inwestycji do Euro 2012. Odpowiedz Link Zgłoś
kapitan.kirk Re: Sikorski odrzuca protesty Rosji w sprawie tar 05.02.08, 11:12 > Lepsze to niż nic i wcale. Pewno, że tak, chociaż w sumie szkoda, że nie stać nas na płacenie gotówką, bo byśmy od razu dostali, tak jak np. Japonia czy Korea ;-) W USA pojawił się też już pomysł, żeby "tymczasowo" przekazać nam PAC-2 odkupione od Niemców i reeksportowane - ale nasi się nie chcą zgodzić. I słusznie, bo znając polityków naszych (i nie tylko naszych...) "tymczasowość" miałaby wówczas wszelkie szanse przerodzic się w bezterminowość ("po co nam nowe pociski, skoro stare są jeszcze całkiem dobre...?") > Iran pewnie wcześniej nie będzie gotowy > do odpalenia rakiety z głowicą nuklearną w naszym kierunku, a i baza > amerykańska zostanie pewnie też zbudowana coś koło tego. Akurat Patrioty nie bardzo mogłyby pomóc na rakietę o takim zasięgu - chyba że jako broń tzw. "ostatniej szansy"... Zasadniczym ich celem miałoby być zastąpienie dożywających u nas powoli swoich lat systemów Krug i (później) Wega, a więc obrona przed samolotami na dużych pułapach i dystansach oraz przed pociskami balistycznymi małego i średniego zasięgu (czyli, wedle rosyjskiej terminologii, taktyczno-operacyjnymi). Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
hohlik3 Klamca Sikorski 05.02.08, 10:33 Nie zaslaniaj sie pan Nato, pozostali czlonkowie nato ostro krytykuja polskie wlaziupstwo.Tarcza jest czysto amerykanskim projektem wojskowym.Panstwa, czlonkowie Nato opowiedzieli sie za WSPOLNYM budowaniem obrony przeciwrakietowej., Polska lamiac zasady partnerstwa jasno daje ze ma gdzies Nato i traktuje ja instrumentalnie, podobnie jak USA Odpowiedz Link Zgłoś
canisparvus Re: Klamca Sikorski 05.02.08, 10:37 Polska wywiązuje się ze swoich zobowiązań w Afganistanie. Może nawet trochę instrumentalnego traktowania NATO by nie zawadziło? Zresztą to JEST dobry instrument odstraszający ewentualnego agresora. A może masz coś wspólnego z tym potencjalnym agresorem i stąd Twoje zmartwienie? Odpowiedz Link Zgłoś
remez2 Re: Klamca Sikorski 05.02.08, 11:02 Słyszałeś może o projekcie "Echelon"? Odpowiedz Link Zgłoś
grba Ljubitielam Rassiji 05.02.08, 10:45 W Obwodzie Kaliningradzkim stacjonuje brygada rakietowa wyposażona w głowice atomowe... Oczywiście im wolno sadzić nam przy granicy nuklearne środki ofensywne, a my nawet o systemie obronnym nie możemy pomyśleć... Odpowiedz Link Zgłoś
remez2 To jest klasyka oświadczenia. Brawo. 05.02.08, 10:38 - Niezmiennie życzymy sobie dobrych stosunków z Rosją, polepszenia klimatu i zawarcia obopólnie korzystnych porozumień. Lepsze stosunki są możliwe na podstawie tego, co powiedział rosyjski minister spraw zagranicznych)Siergiej Ławrow - że Polska będzie traktowana przez Rosję jako ważny członek NATO i Unii Europejskiej, i że Rosja nie rości sobie prawa do weta wobec polsko-amerykańskich decyzji w sprawie tarczy - dodał Sikorski. Odpowiedz Link Zgłoś
ferkelll triumf polskiej glupoty i zdrady wlasnego kraju 05.02.08, 11:02 W polskich mediach twierdzi się, że antyrakiety mają strzec USA i częściowo kraje Europy Zachodniej, przed "terrorystycznymi atakami rakietowymi" takich państw, jak Syria, Iran czy Korea Północna. Wyobraźmy sobie zatem sytuację niczym z filmów katastroficznych - akcja działaby się w naszym kraju - gdzie pełni napięcia, twardzi ludzie, ze słuchawkami na uszach, w centrach dowodzenia wydawaliby głośne komendy. Przy dźwiękach syren, w silosach pełnych pary i dymów, antyrakiety szykowałyby się do startu. Ludzie w miastach i wsiach z dziećmi na rękach i telewizorami pod pachą, gnaliby ile sił do piwnic i schronów, bo oto nadlatują prosto spod Damaszku rakiety z chemicznymi głowicami, siejące śmierć i terror. I... okazuje się, że nie dolatują nawet do Istambułu, z tak błahego powodu, że Syria nie posiada rakiet o większym zasięgu. W takim razie wyobraźmy sobie tę samą scenerię rozgrywającą się w kraju nad Wisłą, tym razem jednak zagrożonym nadciągającymi irańskimi rakietami atomowymi. I znowu klapa, z kina akcji wychodzi parodia, ponieważ Iran nie posiada broni atomowej, a jego rakiety dotarłyby najwyżej do Kijowa. To może ostatkiem sił wyobraźni zobaczymy atomowe rakiety sunące z kraju skośnookich komunistów Kim Dzong Ila? I cóż, niestety i tym razem rozczarują się zwolennicy filmów akcji, ponieważ północnokoreańskie rakiety doleciałyby nieco za Ural. Jak się okazuje, wyobraźnia przeciętnego obywatela czytającego "Gazetę Wyborczą", słuchającego radia RMF i oglądającego Wiadomości w TV, w konfrontacji z faktami może zostać mocno nadwerężona. Co zatem ma sobie wyobrazić zwykły obywatel czytający o "tarczy antyrakietowej" strzegącej nas przed zagrożeniem ze strony krajów "osi zła"? W myśl twierdzeń jakimi karmi się polskie społeczeństwo zamysł powstania anty tarczy jest chybiony w swoim zasadniczym założeniu - nie można chronić przed zagrożeniem, które nie istnieje. BMD jest chybione z jeszcze jednego względu: amerykańskie pociski antyrakietowe nie są w stanie obronić żadnego terytorium, ze względu na swoją niską skuteczność. Jeżeli, wbrew propagandowym zapewnieniom, antyrakiety nie są wymierzone przeciw pociskom balistycznym z Iranu, Syrii i KRLD, to może mają one na celu rakiety chińskie i rosyjskie? Lecz zestrzelenie strategicznej rakiety jest daleko trudniejsze niż rakiety typu Scud. Rozwija ona bowiem większą prędkość i leci z większymi kątami natarcia. Ponadto rosyjskie rakiety posiadają głowice wielopociskowe (MIRV), co jeszcze bardziej utrudnia ich zestrzelenie, a SS-27 (Topol M) posiadają w dodatku możliwość zakłócania antyrakiet, a także są w stanie odpalać cele pozorne o identycznych charakterystykach. W tym kontekście zabawnie brzmią słowa szefa Agencji Obrony Antyrakietowej USA, gen. Henry'ego Obering'a: "Bez tarczy nasze szanse na ochronę przed rakietami wynoszą zero, po zainstalowaniu pocisków antyrakietowych są większe niż zero...". I trudno wypowiedzi tej odmówić szczerości ponieważ jak się ocenia przy zastosowaniu aktywnych zakłóceń i celów pozornych, skuteczność antyrakiety (GBI) jest równa rzędu 1-5% (!). Prace nad pociskami antyrakietowymi, w ramach BMD, koncern Boening rozpoczął w roku 2000. Do roku bieżącego przeprowadzono 12 prób odpalenia GBI. Siedem z nich (w tym ostatnia relacjonowana w TVP) zestrzeliło cele. Lecz tylko w pierwszych próbach zastosowano i to w umiarkowanym zakresie głowice emitujące cele pozorne oraz zakłócenia. Mamy zatem do czynienia z pociskami, które mają bronić przed zagrożeniem, które nie istnieje, a gdyby zaistniało, to i tak rakiety te nie byłyby w stanie mu zapobiec? Co zatem kryje się za oficjalnymi komunikatami w których brak jest choćby pozoru logiki? We wszelkich mediach twierdzi się, że protesty Rosji wobec "antytarczy" wynikają z tego, iż antyrakiety będą w stanie eliminować rakietowy ofensywny potencjał Rosji. Tak nie jest. Kompromitujący brak skuteczności anty rakiet jest częścią tej prawdy. Drugą stroną medalu zupełnie pomijaną w mediach jest sprawa radaru mającego znaleźć się w Czechach. Stanowisko Rosji podkreśla, że to radar jest głównym zagrożeniem. Przede wszystkim radar byłby użyty do monitorowania wszelkich emisji promieniowania elektromagnetycznego od Bugu po Ural. Czyli kontrolowano by ruchy i aktywność większości sprzętów militarnych (ale i gospodarczych) na terenie Ukrainy, Białorusi i w końcu Rosji. Rzecz jasna radar mógłby te same zadania realizować na kierunkach zachodnim i południowym, czyli w odniesieniu do swoich europejskich aliantów. Jest to z kolei powodem protestów w stosunku do "antytarczy" europejskich państw NATO-wsckich. Radar byłby w stanie określić parametry lotów rosyjskich rakiet uderzających na USA, to pozwoliłoby Amerykanom stworzyć skuteczniejszą obronę nad własnym terenem. Radar tej mocy może być także użyty w sposób ofensywny jako emiter silnych uderzeń impulsów elektromagnetycznych. W tym kontekście baza antyrakiet ma charakter drugorzędny a służyć ma głównie do obrony radaru. Fakt ten podkreśla raport MDA (Agencja Obrony Rakietowej) stworzony dla senatu USA. Zastosowanie antyrakiet do obrony USA czy Europy Zachodniej znajduje się w nim dopiero na trzecim miejscu. Pierwszoplanowym zadaniem jest właśnie obrona radaru. Z punktu widzenia bezpieczeństwa zarówno narodowego jak i obywateli żyjących w Polsce podstawowym powodem dla którego baza anty rakietowa nie powinna zostać ulokowana w naszym kraju jest jej największy mankament czyli krytycznie niska skuteczność. Co to oznacza? Jeżeli antyrakiety mają stanowić ochronę czegokolwiek - bez względu czy będą to Stany Zjednoczone, kraje europejskie, czy radar w Czechach to z pewnością będą zmuszeni podnieść znacząco skuteczność tego systemu. Niestety jest tylko jedna tego możliwość a mianowicie zamontowanie na antyrakietach głowic atomowych. W prasie specjalistycznej można odnaleźć doniesienia, iż Amerykanie w ostatnim czasie wznowił prace nad takimi głowicami. Takie podejście tłumaczyłoby to czemu tak niedbale Amerykanie podchodzą do bojowych testów antyrakiet (brak zastosowania zakłóceń i celów pozornych). Oficjalnie przedstawiciele rządu USA twierdzą jednak że systemy nie będą wyposażane w głowice jądrowe. Chyba nie muszę nikomu tłumaczyć, że o prawdziwości twierdzeń Amerykanów będziemy mogli się przekonać dopiero z chwilą ewentualnego wykorzystania antyrakiet lub ewentualnej awarii lub skażenia terenu w wyniku przechowywania pocisków jądrowych na terenie Polski. Innymi słowy jeśli się o tym dowiemy to z pewnością będzie to za późno. Jakie zagrożenia niesie z sobą magazynowanie lub co gorsza zastosowanie tego typu antyrakiet nie muszę chyba opisywać. Zainstalowanie "tarczy antyrakietowej" na terenie naszego kraju miałoby ponadto znaczenie polityczne: dalsze zbliżenie do USA i wyrażanie jego interesów; kolejny akt wrogości w stosunku do Rosji. Tarcza antyrakietowa nie stanowi zagrożenia militarnego, lecz zrywa w tym zakresie ustalenia układu o zbrojeniach strategicznych START. Czy gdyby w naszym kraju zainstalowano systemy, zmieniłaby się kondycja naszego bezpieczeństwa narodowego? System przed niczym nas nie obroni. A czy naraża nas na dodatkowe zagrożenia? Po tym, jak nasi żołnierze wzięli udział w haniebnych podbojach i okupacjach niezależnych krajów - Iraku i Afganistanu, pytania takie wydają się błahe. Chyba że konstruktorzy masowej wyobraźni pewnego wieczoru opowiedzą nam, jak bardzo silosy z antyrakietami ściągną na nas "terrorystyczne ataki", które w odmiennych okolicznościach, w stosunku do innych krajów nazwaliby "atakami prewencyjnymi". Tymczasem w mediach oficjalnych trwa promocja reklamowa projektu instalacji antytarczy w Polsce. Kolejnym tego akcentem był reportaż w Dzienniku Telewizyjnym z ostatniej (październikowej) udanej próby przechwycenia celu przez antyrakietę, przeprowadzoną na poligonie w USA. Reportaż w typowy dla propagandy sposób ukazywał walory r Odpowiedz Link Zgłoś
kapitan.kirk Wszytko prawda, z wyjątkiem paru szczegółów: 05.02.08, 11:16 1.) Syria rakiet globalnych nie posiada - ale też nikt nie twierdzi, że posiada. 2.) Iran rakiet globalnych nie posiada - ale zamierza je posiadać przed upływem trzech lat. Wiedza ta ie jest żadnym domniemaniem i wynika z jawnego, publicznie ogłoszonego programu kosmicznego Iranu, który zakłada przed końcem 2011 wystrzelenie własnego satelity. A nie da się inaczej wystrzelić satelity niż za pomocą rakiety o zasięgu globalnym właśnie. 3.) Iran broni atomowej nie posiada - ale twardo zmierza do jej posiadania, czego dowodem jest brak zgody na skontrolowanie przez MAEA urządzeń do wzbogacania uranu. Dla celów energetycznych wystarczy bowiem wzbogacić uran do kilku procent, dla celów militarnych konieczne jest znacznie droższe wzbogacenie do kilkudziesieciu procent, po prostu nie można się więc pomylić, jeżeli się tylko wszystko zobaczy na własne oczy. Nie ma zatem innego wytłumaczenia tego faktu niż to, że Iran pragnie zbudować broń atomową (jeżeli znasz jakieś inne wytłumaczenie, to pisz śmiało). 4.) Korea Pn. twierdzi, że rakiety globalne posiada, co nie do końca jest prawdą, gdyż pierwsze testy rakiet Taepodong-1 (1998) i Taepodong-2 (2006) zakończyły się niepowodzeniem. Tym niemniej samo przeprowadzanie takich testów świadczy o tym, że rakiety o zasięgu globalnym mają oni na wyciągnięcie ręki. Zaś głowice atomowe Korea Pn. posiada z całą pewnością. 5.) Głowice atomowe i rakiety balistyczne (choć na razie o niewystarczającym zasięgu) posiada także Pakistan, w którym sytuacja jest coraz bardziej zamieszkowo-rewolucyjna. 6.) Fakt, że tarcza nie jest w stanie powstrzymać zmasowanego ataku rakietowego nie jest żadną tajemnicą i nikt nigdy tego nie twierdził. Nie jest też i nigdy nie była preznaczona do zestrzeliwania rakiet wyposażonych w MIRV i cele pozorne, więc raczej nic dziwnego, że się takich prób nie przeprowadza. > W prasie specjalistycznej można odnaleźć doniesienia, iż > Amerykanie w ostatnim czasie wznowił prace nad takimi głowicami. W prasie specjalistycznej nie można oczywiście odnaleźć żadnych takich doniesień, ponieważ instalowanie głowicy atomowej na przeciwrakiecie nie miałoby dziś żadnego sensu (obecnie uzywają takich tylko Rosjanie, i to w niewielkiej już ilości). Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
nikola_piterski2 Sikorski odrzuca protesty Rosji w sprawie tarczy 05.02.08, 11:05 >Polska nie przeprasza za to, że jest członkiem sojuszu północnoatlantyckiego i będzie modernizowała swoje siły zbrojne własnymi decyzjami i w porozumieniu z sojusznikami - powiedział minister Sikorski przed odlotem do Warszawy z Kanady, gdzie przebywał z krótką wizytą. A co powie ten dawny agent CIA, gdy jutro Rosja ze wzgledu "modernizacji sil zbrojnych" ustali rakiety w Kalinigradskoj oblasti i w Bialorusi? A dlaczego bylo tyla halasu, gdy Rosja zawiesila uklad po zwyklej broni (co wiecej ktory byl ratyfikowany tylko Rosja, lecz nie zachodem)? A kto prosi tego odwaznego na gebe Sikorke "przepraszac"? Czy Rosja musi oklaskiwac temu, ze obok dziala na uzbrojenie potencyjny wrog - czlonek NATO (w mniejszum stopniu NATO, w wiekszym wycieraczka USA)? Rosja przestrzega, zeby jutro nie bylo zdziwienia temu, ze rakiety beda nastawione na wrogie Rosji panstwo? Wszyscym wiadomo, ze celem amerykanskich tarczy i radaru jest uderzyc w Rosje (innego przeciwnika na razie nie maja) i uniknac odpowiedzi mala krwia - Polska, Czechami i ich sasiedziami. Dlatego nie wszysy nawet w NATO sa optymistami tarczy i radaru. Musze powiedziec, ze o tym, np, wie czeskie spoleczenstwo. Celem Polakow zas zawsze jest zdechnac, lecz dolozyc Russkim. >Nerwowość Rosji wzbudziła wypowiedź Sikorskiego, że rząd RP zawarł z USA "porozumienie co do zasad" amerykańskiej pomocy we wzmocnieniu polskiej obrony powietrznej... W Rosji wystarczy dzis srodkow, zeby, zamiazt kilku sportowcyh lodowisk i boisk, ustalic pare "Topoli", nastawionych na Polakow. Tylko po co kolejny obrot uzbrojenia? Polakom wszystko dadza w dlug. Odpracuja armatnym miesem gdzes w Iraku, Afganistanie, a moze jutro w Iranie i Kosowie. Rosjanie moga tracic tylko swoje. Dlatego i ta "nierwowosc"... >- Niezmiennie życzymy sobie dobrych stosunków z Rosją, polepszenia klimatu i zawarcia obopólnie korzystnych porozumień... Tu Sikorski w ogole robi z siebie blazna. Z pomoca tarczy i "Patriotow"? Odpowiedz Link Zgłoś
remez2 Re: Sikorski odrzuca protesty Rosji w sprawie tar 05.02.08, 11:17 Czy wiesz co mówił o takich jak Ty, pan Jan Onufry Zagłoba? Odpowiedz Link Zgłoś
gekon1979 hahahahaha a stawiajcie, celowac i tak juz 05.02.08, 11:28 celujecie :D jak postawicie wiecej rakiet ofensywnych, to my poprosimy naszych sojusznikow z USA i NATO o postawienie tez rakiet ofensywnych z glowicami nuklearnymi Odpowiedz Link Zgłoś
kapitan.kirk Re: Sikorski odrzuca protesty Rosji w sprawie tar 05.02.08, 11:32 nikola_piterski2 napisał: > A co powie ten dawny agent CIA, gdy jutro Rosja ze > wzgledu "modernizacji sil zbrojnych" ustali rakiety w Kalinigradskoj > oblasti i w Bialorusi? Przecież tam już od dawna są rakiety - dwie brygady (jedna taktyczna na Toczkach, i druga taktyczno-operacyjna na Iskanderach), łacznie prawdopodobnie 36 wyrzutni. A oprócz tego jeszcze 4 pułk bombowy w Czerniachowsku (ok. 30 Su-24 z możliwością przenoszenia "jąder") i pociski Moskit na niszczycielach typu "Sowriemiennyj" - z kogo ty usiłujesz wariata robić...? ;-) > A dlaczego bylo tyla halasu, gdy Rosja zawiesila uklad po zwyklej > broni (co wiecej ktory byl ratyfikowany tylko Rosja, lecz nie > zachodem)? Coś Ci się pomyliło - ni było żadnego hałasu. Ot kilka kilkuzdaniowych wzmianek na piątych stronach gazet, czyli tyle, na ile faktycznie problem zasługiwał. > Rosja przestrzega, zeby jutro nie bylo zdziwienia temu, ze rakiety > beda nastawione na wrogie Rosji panstwo? A kto się niby dziwi? > Wszyscym wiadomo, ze celem amerykanskich tarczy i radaru jest > uderzyc w Rosje (innego przeciwnika na razie nie maja) i uniknac > odpowiedzi mala krwia - Polska, Czechami i ich sasiedziami. Komu "wszystkim"?? :-D > W Rosji wystarczy dzis srodkow, zeby, zamiazt kilku sportowcyh > lodowisk i boisk, ustalic pare "Topoli", nastawionych na Polakow Dokładnie tak; więc tym bardziej o co ten cały szum?? Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
kapitan.kirk mała korekta 05.02.08, 11:36 kapitan.kirk napisał: > Przecież tam już od dawna są rakiety - dwie brygady ITD. Miałem na myśli oczywiście tylko sam Obwód Kaliningradzki, bo siły na Białorusi są obecnie znacznie większe. Pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
aquarius43 Re: Sikorski odrzuca protesty Rosji w sprawie tar 05.02.08, 13:08 A co Cię ugryzło z tą Kartaginą!?Co ma piernik do wiatraka?/Chyba,że mielił zboże na mąkę do pierników/to logiczne. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Blazen na US-dworze 05.02.08, 14:06 Owszem błaznuje. On sobie kpi w żywe oczy i otwarcie prowokuje czując się pewnie za amerykańską kiecką. Odpowiedz Link Zgłoś
rasta.man Sikorka nie błaznuje, to cyniczna gra 05.02.08, 16:23 eva15 napisała: > Owszem błaznuje. On sobie kpi w żywe oczy i otwarcie prowokuje > czując się pewnie za amerykańską kiecką. Sikorka cynicznie gra a to polsk? młością do Ameryki, a to strachem przed Rosją. Temu miała służyć jego wizyta w Rosji, gdzie jakichś bzdur naopowiadał, licząc na ostrą reakcję Moskwy. Tego mu właśnie było potrzeba, żeby przekonać naród do pomysłów Światowego Imperium Dobra, potrzebna jest marchewka, i kij też się przyda. Od dawna widzimy w tym temacie tanie gierki, a to dobry i zły glina: PiS chciał tarczy za nic, PO za Patrioty, polacy nie chcą tarczy wcale, ale kto by się polakami tam przejmował. A sikorski to chyba i do rządu SLD by się załapał, żeby przepchnąć krokodyla. Chociaż z SLD to nie byłoby potrzeba wogóle Sikorskiego, za parę $$ by się wszystko załatwiło, a Radek mógłby sobie swoje "analizy" w AEI tworzyć. Ale cóż, teraz rządzi tzw. prawica, więc i "patrioci" muszą być. Spadam z tego forum, bo mnie mdli. Bez odbioru. ps. dla ciekawych: czy przecięcie trzech kabli podmorskich w rejonie Bliskiego Wschodu i otwarcie irańskiej giełdy naftowej mogą mieć coś wspólnego? rense.com/general80/topple.htm GW Bush i piękna izraelska dziennikarka o Iranie: uk.youtube.com/watch?v=oCBJm1X48XQ Odpowiedz Link Zgłoś
dyletant5 on Wyje, zobacz fotke................. 05.02.08, 11:12 ... oj, nieladnie , nieladnie , na szczescie to robi umilowany Rzad...PelO.... Odpowiedz Link Zgłoś
abhaod Re: on Wyje, zobacz fotke................. 05.02.08, 11:45 zwal se dylek konia, i nie zawracaj głowy Odpowiedz Link Zgłoś
aquarius43 Re: brawo Radziu :D tak trzymac i nie popuszczac 05.02.08, 13:11 Czy żyjesz w USA,czy w Polsce.Pisz po polsku!I nie udawaj anglosasa! Odpowiedz Link Zgłoś
abhaod Brawo Radek, przed takim sąsiadem trzeba się 05.02.08, 11:21 bronić www.youtube.com/watch?v=Tf58ySQt_uI&feature=related Odpowiedz Link Zgłoś
aquarius43 Sikorski odrzuca protesty Rosji w sprawie tarczy 05.02.08, 12:44 Opamiętajcie się politycy !Nie dajcie tym amerykańcom stracić rozumu.Po jaką cholerę nam potrzebna ta "tarcza"?Mają rację Rosjanie i nie są głupcami w dziedzinie techniki wojennej i znają się na technice elektronicznej.A tak przy okazji mam pytanie-czy rakiety z Iranu lub z Korei Płn muszą lecieć do USA przez Polskę!?Chyba że będą zaprogramowane specjalnie. Odpowiedz Link Zgłoś
kapitan.kirk Re: Sikorski odrzuca protesty Rosji w sprawie tar 05.02.08, 12:55 aquarius43 napisał: > Mają rację Rosjanie > i nie są głupcami w dziedzinie techniki wojennej i znają się na > technice elektronicznej Na szczęście nie tylko oni. > A tak przy okazji mam pytanie-czy rakiety z > Iranu lub z Korei Płn muszą lecieć do USA przez Polskę!?Chyba że > będą zaprogramowane specjalnie Rakiety wystrzelone z Iranu na wschodnie wybrzeże USA muszą lecieć "przez Polskę", a ściślej w pobliżu Polski, bo tędy mają najbliżej (sugeruję zainwestowanie w globus). Do przechwytywania rakiet z Korei Pn. służyć mają natomiast już funkcjonujące "tarczowe" wyrzutnie rozmieszczone na Alasce. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
aquarius43 Re: Sikorski odrzuca protesty Rosji w sprawie tar 05.02.08, 13:12 Dzięki za odpis,lecz odwal się od Kartaginy.Co Ci ona zrobiła? Odpowiedz Link Zgłoś
remez2 Re: Sikorski odrzuca protesty Rosji w sprawie tar 05.02.08, 13:24 aquarius43 napisał: > Dzięki za odpis,lecz odwal się od Kartaginy.Co Ci ona zrobiła? Nic. po prostu powinna być zburzona. :-) BTW - pozdrowienia od Katona Starszego. Odpowiedz Link Zgłoś
jk2007 Polska kojarzy sie z stanem Nevada 05.02.08, 13:46 gdzie testuje sie bron atomowa Odpowiedz Link Zgłoś
abhaod Re: Sikorski ty j e b a n y h u j u zdradziłeś 05.02.08, 17:31 kubaewa upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/ee/Internet_Troll_velu_ill_artlibre_jnl.jpg Odpowiedz Link Zgłoś
johnny-kalesony Re: Sikorski ty [...] zdradziłeś 05.02.08, 17:43 Promieniowanie to chyba zadziałało na Twoją głowę, kiedy mama przypadkowo przystrzasnęła Ci ją w kuchence mikrofalowej ... Pozdrawiam Keep Rockin' Odpowiedz Link Zgłoś