Dodaj do ulubionych

Sikorski odrzuca protesty Rosji w sprawie tarczy

05.02.08, 09:26
Tak trzymac...
Obserwuj wątek
    • mniszka13 Sikorski odrzuca protesty Rosji w sprawie tarczy 05.02.08, 09:35
      dsikorski zawsze wie, co powiedziec. jest świetny w swojej roli,
      naprawde respect
    • kruk51 Sikorski odrzuca protesty Rosji w sprawie tarczy 05.02.08, 09:40
      Jakoś widzi mi się, że Pan Sikorski nie spełnia się na stanowisku minis
      tra spraw zagranicznych. Mimo wysokich kwalifikacji, odpowiednich kone
      ksji jest za młody, buńczuczny, bez doświadczenia. Mówi rzeczy nie prze
      myślane. Polska nie jest mocarstwem i nic nie wskazuje na to aby była.
      Nie można mówić nawet salonowym językiem; a możecie nam skoczyć na pyrdele ! Nie
      chodzi o służalczość względem kogokolwiek, choć robimy to względem USA. Ale o
      godny dyplomatyczny język, którym widzi mi się Pan
      Sikorski nie umie władać.
    • jk2007 cowboy Sikorski? 05.02.08, 09:46
    • bf109 Sikorski na prezydenta!! 05.02.08, 09:50
      Tak trzymać, zamiat komentować zaczepki Moskwy robić swoje i szukać
      sojuszników gdzie się da.
      Jak juz brać tą cholerną tarczę (która na razie nie istnieje... ) to
      przynajmniej nie za darmo.... a najlepiej w ogóle:)
      • old.european Re: Sikorski na prezydenta!! 05.02.08, 10:04
        bf109 napisał:

        > Tak trzymać, zamiat komentować zaczepki Moskwy robić swoje i
        szukać
        > sojuszników gdzie się da.

        Nie znajdziecie sojusznikow w awanturach wlasnej produkcji.
        Moskwa nie zaczepia, a ostrzega, ze celem moze byc tarcza. Zbytnio
        przesadza ten, kto sie z tarcza utozsamia.
        • canisparvus Re: Sikorski na prezydenta!! 05.02.08, 10:27
          Moskiewscy eksperci i dobrze poinformowani politycy dobrze wiedzą,
          że tarcza im nie zagraża, w każdym razie - bezpośrednio. Tarcza może
          być skuteczna tylko wobec kraju dysponującego szczupłym potencjałem
          nuklearnym, ataku rosyjskiego nie jest w stanie powstrzymać (chyba
          że pojedynczą zabłąkaną rakietę wystrzeloną przez pomyłkę - w takim
          wypadku tarcza jest dla Moskwy pożyteczna, bo chroni przed odwetem).
          Są przeciw, bo chcą coś utargować, albo/i - bo nie chcą stabilizacji
          politycznej, przeciwnie, podsycanie niepewnej sytuacji na Bliskim i
          Środkowym Wschodzie leży w ich interesie. Choćby dlatego, by
          windować cenę ropy naftowej, głównego źródła dochodu Rosji.

          USA, a jeszcze bardziej Europa, powinny być przygotowane na
          ewentualne zagrożenie nie tylko od strony Iranu (który jeszcze nie
          ma broni jądrowej i dopiero doskonali środki jej przenoszenia), ale
          także Pakistanu (który broń jądrową ma), gdyby władzę przejął rząd
          nieprzychylny Zachodowi lub choćby mało skuteczny w zwalczaniu
          opozycji fundamentalistycznej. Gdy już potencjalny przeciwnik będzie
          uzbrojony, budowa tarczy może być spóźniona.
        • bf109 Re: Sikorski na prezydenta!! 05.02.08, 10:36
          Awantury własnej produkcji?? Rozumiem że Moskwa może się obawiać
          tego że w Polsce jankesi zamiast tarczy zamontują miecz ale niech
          się nie czepiają tego że powstaną u nas bazy NATO, to już z całym
          szacunkiem dla Rosjan nie ich sprawa. Zwłaszcza że sami we własnej
          tarczy używają głowic jądrowych.
          Z resztą, jakikolwiek konflikt z Rosją to dla nas (i nie tylko)
          koniec świata, wiedzą to wszyscy: Rosjanie, USA a nawet wyborcy
          PiSSu, dla rakiet Topol M nie ma bariery, czy to w Polsce czy w
          Japonii czy na Hawajach. Całe to powarkiwanie to tylko element
          propagandy dla własnych obywateli, zwłaszcza przed wyborami następcy
          Putina.
          Amen
    • old.european Co ma tarcza do NATO? 05.02.08, 10:00
      Co ma buszowa tarcza do NATO? Co ma wlazenie w dupe Amerykanom do
      wspolpracy w ramach sojuszu?
      Jak ktos chce koniecznie oberwac, niech sobie to robi na wlasny
      rachunek i nie miesza do tego NATO.
      • aquarius43 Re: Co ma tarcza do NATO? 05.02.08, 12:48
        I mnie też niech nie mieszają do tej p........j tarczy!
    • palestrina2005 No i stosunki z Rosją diabli wzięli 05.02.08, 10:07
      Widzę że część polityków PO (Sikorski) ochłonęła i widzi że z Rosją
      się nie da inaczej tylko twardo.

      Ciekawe kiedy Tusk sobie to uświadomi...
      • zyks Linia PiSu: 1.Sikorski zdrajca, Tuska zdrajca. 05.02.08, 11:03
        2.Teraz: Sikorski się opamiętał, ale Tusk...:( 3. jak Ameryka da PAC 3: Tusk
        posłuchał naszych rad i się (częściowo)opamietał, ale to o wiele za mało, my
        dostalibysmy 2 x więcej! Żałosne, kłamliwe, nieudolne, zawistne gnojki. Tutaj
        Palestrina - modelowy :)
      • dr_schab Re: część polityków PO ochłonęła 05.02.08, 19:48

        Nikt z niczego nie musiał "ochłonąć"; zmiana w polityce wobec Rosji
        polegała jedynie na tym, by durnymi gestami nie psuć wzajemnych
        stosunków BARDZIEJ, niż to wynika z realnych sprzeczności interesów.

    • lexis2 Brawo !!! Tak trzymać!!! Nie dać się Ruskim... 05.02.08, 10:17
      Nic dodać nic ująć. R. Sikorski wie czego chce. To facet z zasadami
      i to mi się podoba. Nie będzie Ruski niedźwedź pluł nam w twarz. Z
      drugiej strony - Amerykanie i tak nie dostali kasy na budowe tarczy
      w Polsce więc o co ta cała chryja??
    • kapitan.kirk Re: Sikorski odrzuca protesty Rosji w sprawie tar 05.02.08, 10:18
      > Nieoficjalnie przypuszcza się, że Polska otrzyma nowoczesne
      > obronne systemy rakietowe, np. rakiety Patriot.

      No no, nie tak prędko - najpierw trzeba je jeszcze wyprodukować :-)
      Amerykanie sami nie kąpią się w PAC-3 i obecnie do obrony zarówno
      kraju, jak i wszystkich kontygentów zagranicznych mają dopiero 7-8
      batalionów przeliczeniowych. Polska domaga się 6-8 baterii, a więc w
      praktyce 1-2 batalionów, a to o wiele za dużo żeby USA
      mogło "wyskrobać" z jakichś zapasów. Poza tym trzeba by docelowo co
      najmniej ok. 200 samych rakiet, a USA jak dotąd posiadają zaledwie
      ok. 600... Tak więc realny termin otrzymania przez nas PAC-3 to
      najprędzej gdzieś ok. 2012.

      Pzdr
      • canisparvus Re: Sikorski odrzuca protesty Rosji w sprawie tar 05.02.08, 10:34
        Lepsze to niż nic i wcale. Iran pewnie wcześniej nie będzie gotowy
        do odpalenia rakiety z głowicą nuklearną w naszym kierunku, a i baza
        amerykańska zostanie pewnie też zbudowana coś koło tego. Nawiasem
        mówiąc, Amerykanie powinni się spieszyć, bo w 2011-12 trudno będzie
        znaleźć robotników w związku wykańczaniem inwestycji do Euro 2012.
        • kapitan.kirk Re: Sikorski odrzuca protesty Rosji w sprawie tar 05.02.08, 11:12
          > Lepsze to niż nic i wcale.

          Pewno, że tak, chociaż w sumie szkoda, że nie stać nas na płacenie
          gotówką, bo byśmy od razu dostali, tak jak np. Japonia czy Korea ;-)
          W USA pojawił się też już pomysł, żeby "tymczasowo" przekazać nam
          PAC-2 odkupione od Niemców i reeksportowane - ale nasi się nie chcą
          zgodzić. I słusznie, bo znając polityków naszych (i nie tylko
          naszych...) "tymczasowość" miałaby wówczas wszelkie szanse
          przerodzic się w bezterminowość ("po co nam nowe pociski, skoro
          stare są jeszcze całkiem dobre...?")

          > Iran pewnie wcześniej nie będzie gotowy
          > do odpalenia rakiety z głowicą nuklearną w naszym kierunku, a i
          baza
          > amerykańska zostanie pewnie też zbudowana coś koło tego.

          Akurat Patrioty nie bardzo mogłyby pomóc na rakietę o takim zasięgu -
          chyba że jako broń tzw. "ostatniej szansy"... Zasadniczym ich celem
          miałoby być zastąpienie dożywających u nas powoli swoich lat
          systemów Krug i (później) Wega, a więc obrona przed samolotami na
          dużych pułapach i dystansach oraz przed pociskami balistycznymi
          małego i średniego zasięgu (czyli, wedle rosyjskiej terminologii,
          taktyczno-operacyjnymi).

          Pozdrawiam
    • hohlik3 Klamca Sikorski 05.02.08, 10:33
      Nie zaslaniaj sie pan Nato, pozostali czlonkowie nato ostro krytykuja polskie wlaziupstwo.Tarcza jest czysto amerykanskim projektem wojskowym.Panstwa, czlonkowie Nato opowiedzieli sie za WSPOLNYM budowaniem obrony przeciwrakietowej., Polska lamiac zasady partnerstwa jasno daje ze ma gdzies Nato i traktuje ja instrumentalnie, podobnie jak USA
      • canisparvus Re: Klamca Sikorski 05.02.08, 10:37
        Polska wywiązuje się ze swoich zobowiązań w Afganistanie. Może nawet
        trochę instrumentalnego traktowania NATO by nie zawadziło? Zresztą
        to JEST dobry instrument odstraszający ewentualnego agresora.

        A może masz coś wspólnego z tym potencjalnym agresorem i stąd Twoje
        zmartwienie?
        • remez2 Re: Klamca Sikorski 05.02.08, 11:02
          Słyszałeś może o projekcie "Echelon"?
      • grba Ljubitielam Rassiji 05.02.08, 10:45
        W Obwodzie Kaliningradzkim stacjonuje brygada rakietowa wyposażona w
        głowice atomowe... Oczywiście im wolno sadzić nam przy granicy
        nuklearne środki ofensywne, a my nawet o systemie obronnym nie
        możemy pomyśleć...
    • remez2 To jest klasyka oświadczenia. Brawo. 05.02.08, 10:38
      - Niezmiennie życzymy sobie dobrych stosunków z Rosją, polepszenia klimatu i
      zawarcia obopólnie korzystnych porozumień. Lepsze stosunki są możliwe na
      podstawie tego, co powiedział rosyjski minister spraw zagranicznych)Siergiej
      Ławrow - że Polska będzie traktowana przez Rosję jako ważny członek NATO i Unii
      Europejskiej, i że Rosja nie rości sobie prawa do weta wobec
      polsko-amerykańskich decyzji w sprawie tarczy - dodał Sikorski.
    • ferkelll triumf polskiej glupoty i zdrady wlasnego kraju 05.02.08, 11:02
      W polskich mediach twierdzi się, że antyrakiety mają strzec USA i częściowo
      kraje Europy Zachodniej, przed "terrorystycznymi atakami rakietowymi" takich
      państw, jak Syria, Iran czy Korea Północna.

      Wyobraźmy sobie zatem sytuację niczym z filmów katastroficznych - akcja działaby
      się w naszym kraju - gdzie pełni napięcia, twardzi ludzie, ze słuchawkami na
      uszach, w centrach dowodzenia wydawaliby głośne komendy. Przy dźwiękach syren, w
      silosach pełnych pary i dymów, antyrakiety szykowałyby się do startu. Ludzie w
      miastach i wsiach z dziećmi na rękach i telewizorami pod pachą, gnaliby ile sił
      do piwnic i schronów, bo oto nadlatują prosto spod Damaszku rakiety z
      chemicznymi głowicami, siejące śmierć i terror. I... okazuje się, że nie
      dolatują nawet do Istambułu, z tak błahego powodu, że Syria nie posiada rakiet o
      większym zasięgu.

      W takim razie wyobraźmy sobie tę samą scenerię rozgrywającą się w kraju nad
      Wisłą, tym razem jednak zagrożonym nadciągającymi irańskimi rakietami atomowymi.
      I znowu klapa, z kina akcji wychodzi parodia, ponieważ Iran nie posiada broni
      atomowej, a jego rakiety dotarłyby najwyżej do Kijowa.

      To może ostatkiem sił wyobraźni zobaczymy atomowe rakiety sunące z kraju
      skośnookich komunistów Kim Dzong Ila? I cóż, niestety i tym razem rozczarują się
      zwolennicy filmów akcji, ponieważ północnokoreańskie rakiety doleciałyby nieco
      za Ural.

      Jak się okazuje, wyobraźnia przeciętnego obywatela czytającego "Gazetę
      Wyborczą", słuchającego radia RMF i oglądającego Wiadomości w TV, w konfrontacji
      z faktami może zostać mocno nadwerężona. Co zatem ma sobie wyobrazić zwykły
      obywatel czytający o "tarczy antyrakietowej" strzegącej nas przed zagrożeniem ze
      strony krajów "osi zła"?

      W myśl twierdzeń jakimi karmi się polskie społeczeństwo zamysł powstania anty
      tarczy jest chybiony w swoim zasadniczym założeniu - nie można chronić przed
      zagrożeniem, które nie istnieje.

      BMD jest chybione z jeszcze jednego względu: amerykańskie pociski antyrakietowe
      nie są w stanie obronić żadnego terytorium, ze względu na swoją niską skuteczność.

      Jeżeli, wbrew propagandowym zapewnieniom, antyrakiety nie są wymierzone przeciw
      pociskom balistycznym z Iranu, Syrii i KRLD, to może mają one na celu rakiety
      chińskie i rosyjskie? Lecz zestrzelenie strategicznej rakiety jest daleko
      trudniejsze niż rakiety typu Scud. Rozwija ona bowiem większą prędkość i leci z
      większymi kątami natarcia. Ponadto rosyjskie rakiety posiadają głowice
      wielopociskowe (MIRV), co jeszcze bardziej utrudnia ich zestrzelenie, a SS-27
      (Topol M) posiadają w dodatku możliwość zakłócania antyrakiet, a także są w
      stanie odpalać cele pozorne o identycznych charakterystykach. W tym kontekście
      zabawnie brzmią słowa szefa Agencji Obrony Antyrakietowej USA, gen. Henry'ego
      Obering'a: "Bez tarczy nasze szanse na ochronę przed rakietami wynoszą zero, po
      zainstalowaniu pocisków antyrakietowych są większe niż zero...".

      I trudno wypowiedzi tej odmówić szczerości ponieważ jak się ocenia przy
      zastosowaniu aktywnych zakłóceń i celów pozornych, skuteczność antyrakiety (GBI)
      jest równa rzędu 1-5% (!).

      Prace nad pociskami antyrakietowymi, w ramach BMD, koncern Boening rozpoczął w
      roku 2000. Do roku bieżącego przeprowadzono 12 prób odpalenia GBI. Siedem z nich
      (w tym ostatnia relacjonowana w TVP) zestrzeliło cele. Lecz tylko w pierwszych
      próbach zastosowano i to w umiarkowanym zakresie głowice emitujące cele pozorne
      oraz zakłócenia.

      Mamy zatem do czynienia z pociskami, które mają bronić przed zagrożeniem, które
      nie istnieje, a gdyby zaistniało, to i tak rakiety te nie byłyby w stanie mu
      zapobiec? Co zatem kryje się za oficjalnymi komunikatami w których brak jest
      choćby pozoru logiki?

      We wszelkich mediach twierdzi się, że protesty Rosji wobec "antytarczy" wynikają
      z tego, iż antyrakiety będą w stanie eliminować rakietowy ofensywny potencjał
      Rosji. Tak nie jest. Kompromitujący brak skuteczności anty rakiet jest częścią
      tej prawdy. Drugą stroną medalu zupełnie pomijaną w mediach jest sprawa radaru
      mającego znaleźć się w Czechach. Stanowisko Rosji podkreśla, że to radar jest
      głównym zagrożeniem.

      Przede wszystkim radar byłby użyty do monitorowania wszelkich emisji
      promieniowania elektromagnetycznego od Bugu po Ural. Czyli kontrolowano by ruchy
      i aktywność większości sprzętów militarnych (ale i gospodarczych) na terenie
      Ukrainy, Białorusi i w końcu Rosji. Rzecz jasna radar mógłby te same zadania
      realizować na kierunkach zachodnim i południowym, czyli w odniesieniu do swoich
      europejskich aliantów. Jest to z kolei powodem protestów w stosunku do
      "antytarczy" europejskich państw NATO-wsckich. Radar byłby w stanie określić
      parametry lotów rosyjskich rakiet uderzających na USA, to pozwoliłoby Amerykanom
      stworzyć skuteczniejszą obronę nad własnym terenem.

      Radar tej mocy może być także użyty w sposób ofensywny jako emiter silnych
      uderzeń impulsów elektromagnetycznych. W tym kontekście baza antyrakiet ma
      charakter drugorzędny a służyć ma głównie do obrony radaru. Fakt ten podkreśla
      raport MDA (Agencja Obrony Rakietowej) stworzony dla senatu USA. Zastosowanie
      antyrakiet do obrony USA czy Europy Zachodniej znajduje się w nim dopiero na
      trzecim miejscu. Pierwszoplanowym zadaniem jest właśnie obrona radaru.

      Z punktu widzenia bezpieczeństwa zarówno narodowego jak i obywateli żyjących w
      Polsce podstawowym powodem dla którego baza anty rakietowa nie powinna zostać
      ulokowana w naszym kraju jest jej największy mankament czyli krytycznie niska
      skuteczność. Co to oznacza? Jeżeli antyrakiety mają stanowić ochronę
      czegokolwiek - bez względu czy będą to Stany Zjednoczone, kraje europejskie, czy
      radar w Czechach to z pewnością będą zmuszeni podnieść znacząco skuteczność tego
      systemu. Niestety jest tylko jedna tego możliwość a mianowicie zamontowanie na
      antyrakietach głowic atomowych.

      W prasie specjalistycznej można odnaleźć doniesienia, iż Amerykanie w ostatnim
      czasie wznowił prace nad takimi głowicami. Takie podejście tłumaczyłoby to czemu
      tak niedbale Amerykanie podchodzą do bojowych testów antyrakiet (brak
      zastosowania zakłóceń i celów pozornych). Oficjalnie przedstawiciele rządu USA
      twierdzą jednak że systemy nie będą wyposażane w głowice jądrowe. Chyba nie
      muszę nikomu tłumaczyć, że o prawdziwości twierdzeń Amerykanów będziemy mogli
      się przekonać dopiero z chwilą ewentualnego wykorzystania antyrakiet lub
      ewentualnej awarii lub skażenia terenu w wyniku przechowywania pocisków
      jądrowych na terenie Polski. Innymi słowy jeśli się o tym dowiemy to z pewnością
      będzie to za późno.

      Jakie zagrożenia niesie z sobą magazynowanie lub co gorsza zastosowanie tego
      typu antyrakiet nie muszę chyba opisywać.

      Zainstalowanie "tarczy antyrakietowej" na terenie naszego kraju miałoby ponadto
      znaczenie polityczne: dalsze zbliżenie do USA i wyrażanie jego interesów;
      kolejny akt wrogości w stosunku do Rosji. Tarcza antyrakietowa nie stanowi
      zagrożenia militarnego, lecz zrywa w tym zakresie ustalenia układu o zbrojeniach
      strategicznych START.

      Czy gdyby w naszym kraju zainstalowano systemy, zmieniłaby się kondycja naszego
      bezpieczeństwa narodowego? System przed niczym nas nie obroni. A czy naraża nas
      na dodatkowe zagrożenia? Po tym, jak nasi żołnierze wzięli udział w haniebnych
      podbojach i okupacjach niezależnych krajów - Iraku i Afganistanu, pytania takie
      wydają się błahe. Chyba że konstruktorzy masowej wyobraźni pewnego wieczoru
      opowiedzą nam, jak bardzo silosy z antyrakietami ściągną na nas "terrorystyczne
      ataki", które w odmiennych okolicznościach, w stosunku do innych krajów
      nazwaliby "atakami prewencyjnymi".

      Tymczasem w mediach oficjalnych trwa promocja reklamowa projektu instalacji
      antytarczy w Polsce. Kolejnym tego akcentem był reportaż w Dzienniku
      Telewizyjnym z ostatniej (październikowej) udanej próby przechwycenia celu przez
      antyrakietę, przeprowadzoną na poligonie w USA. Reportaż w typowy dla propagandy
      sposób ukazywał walory r
      • kapitan.kirk Wszytko prawda, z wyjątkiem paru szczegółów: 05.02.08, 11:16
        1.) Syria rakiet globalnych nie posiada - ale też nikt nie twierdzi,
        że posiada.
        2.) Iran rakiet globalnych nie posiada - ale zamierza je posiadać
        przed upływem trzech lat. Wiedza ta ie jest żadnym domniemaniem i
        wynika z jawnego, publicznie
        ogłoszonego programu kosmicznego Iranu, który zakłada przed końcem
        2011 wystrzelenie własnego satelity. A nie da się inaczej wystrzelić
        satelity niż za pomocą rakiety o zasięgu globalnym właśnie.
        3.) Iran broni atomowej nie posiada - ale twardo zmierza do jej
        posiadania, czego dowodem jest brak zgody na skontrolowanie przez
        MAEA urządzeń do wzbogacania uranu. Dla celów energetycznych
        wystarczy bowiem wzbogacić uran do kilku procent, dla celów
        militarnych konieczne jest znacznie droższe wzbogacenie do
        kilkudziesieciu procent, po prostu nie można się więc pomylić,
        jeżeli się tylko wszystko zobaczy na własne oczy. Nie ma zatem
        innego wytłumaczenia tego faktu niż to, że Iran pragnie zbudować
        broń atomową (jeżeli znasz jakieś inne wytłumaczenie, to pisz
        śmiało).
        4.) Korea Pn. twierdzi, że rakiety globalne posiada, co nie do końca
        jest prawdą, gdyż pierwsze testy rakiet Taepodong-1 (1998) i
        Taepodong-2 (2006) zakończyły się niepowodzeniem. Tym niemniej samo
        przeprowadzanie takich testów świadczy o tym, że rakiety o zasięgu
        globalnym mają oni na wyciągnięcie ręki. Zaś głowice atomowe Korea
        Pn. posiada z całą pewnością.
        5.) Głowice atomowe i rakiety balistyczne (choć na razie o
        niewystarczającym zasięgu) posiada także Pakistan, w którym sytuacja
        jest coraz bardziej zamieszkowo-rewolucyjna.
        6.) Fakt, że tarcza nie jest w stanie powstrzymać zmasowanego ataku
        rakietowego nie jest żadną tajemnicą i nikt nigdy tego nie
        twierdził. Nie jest też i nigdy nie była preznaczona do
        zestrzeliwania rakiet wyposażonych w MIRV i cele pozorne, więc
        raczej nic dziwnego, że się takich prób nie przeprowadza.

        > W prasie specjalistycznej można odnaleźć doniesienia, iż
        > Amerykanie w ostatnim czasie wznowił prace nad takimi głowicami.

        W prasie specjalistycznej nie można oczywiście odnaleźć żadnych
        takich doniesień, ponieważ instalowanie głowicy atomowej na
        przeciwrakiecie nie miałoby dziś żadnego sensu (obecnie uzywają
        takich tylko Rosjanie, i to w niewielkiej już ilości).

        Pozdrawiam
        • dr_schab Re: z wyjątkiem paru szczegółów 05.02.08, 19:38

          :-)
    • nikola_piterski2 Sikorski odrzuca protesty Rosji w sprawie tarczy 05.02.08, 11:05
      >Polska nie przeprasza za to, że jest członkiem sojuszu
      północnoatlantyckiego i będzie modernizowała swoje siły zbrojne
      własnymi decyzjami i w porozumieniu z sojusznikami - powiedział
      minister Sikorski przed odlotem do Warszawy z Kanady, gdzie
      przebywał z krótką wizytą.

      A co powie ten dawny agent CIA, gdy jutro Rosja ze
      wzgledu "modernizacji sil zbrojnych" ustali rakiety w Kalinigradskoj
      oblasti i w Bialorusi?
      A dlaczego bylo tyla halasu, gdy Rosja zawiesila uklad po zwyklej
      broni (co wiecej ktory byl ratyfikowany tylko Rosja, lecz nie
      zachodem)?
      A kto prosi tego odwaznego na gebe Sikorke "przepraszac"?
      Czy Rosja musi oklaskiwac temu, ze obok dziala na uzbrojenie
      potencyjny wrog - czlonek NATO (w mniejszum stopniu NATO, w wiekszym
      wycieraczka USA)?
      Rosja przestrzega, zeby jutro nie bylo zdziwienia temu, ze rakiety
      beda nastawione na wrogie Rosji panstwo?
      Wszyscym wiadomo, ze celem amerykanskich tarczy i radaru jest
      uderzyc w Rosje (innego przeciwnika na razie nie maja) i uniknac
      odpowiedzi mala krwia - Polska, Czechami i ich sasiedziami. Dlatego
      nie wszysy nawet w NATO sa optymistami tarczy i radaru. Musze
      powiedziec, ze o tym, np, wie czeskie spoleczenstwo. Celem Polakow
      zas zawsze jest zdechnac, lecz dolozyc Russkim.

      >Nerwowość Rosji wzbudziła wypowiedź Sikorskiego, że rząd RP zawarł
      z USA "porozumienie co do zasad" amerykańskiej pomocy we wzmocnieniu
      polskiej obrony powietrznej...

      W Rosji wystarczy dzis srodkow, zeby, zamiazt kilku sportowcyh
      lodowisk i boisk, ustalic pare "Topoli", nastawionych na Polakow.
      Tylko po co kolejny obrot uzbrojenia? Polakom wszystko dadza w dlug.
      Odpracuja armatnym miesem gdzes w Iraku, Afganistanie, a moze jutro
      w Iranie i Kosowie. Rosjanie moga tracic tylko swoje.
      Dlatego i ta "nierwowosc"...

      >- Niezmiennie życzymy sobie dobrych stosunków z Rosją, polepszenia
      klimatu i zawarcia obopólnie korzystnych porozumień...

      Tu Sikorski w ogole robi z siebie blazna. Z pomoca tarczy
      i "Patriotow"?

      • remez2 Re: Sikorski odrzuca protesty Rosji w sprawie tar 05.02.08, 11:17
        Czy wiesz co mówił o takich jak Ty, pan Jan Onufry Zagłoba?
      • gekon1979 hahahahaha a stawiajcie, celowac i tak juz 05.02.08, 11:28
        celujecie :D jak postawicie wiecej rakiet ofensywnych, to my poprosimy naszych sojusznikow z USA i NATO o postawienie tez rakiet ofensywnych z glowicami nuklearnymi
      • kapitan.kirk Re: Sikorski odrzuca protesty Rosji w sprawie tar 05.02.08, 11:32
        nikola_piterski2 napisał:

        > A co powie ten dawny agent CIA, gdy jutro Rosja ze
        > wzgledu "modernizacji sil zbrojnych" ustali rakiety w
        Kalinigradskoj
        > oblasti i w Bialorusi?

        Przecież tam już od dawna są rakiety - dwie brygady (jedna taktyczna
        na Toczkach, i druga taktyczno-operacyjna na Iskanderach), łacznie
        prawdopodobnie 36 wyrzutni. A oprócz tego jeszcze 4 pułk bombowy w
        Czerniachowsku (ok. 30 Su-24 z możliwością przenoszenia "jąder") i
        pociski Moskit na niszczycielach typu "Sowriemiennyj" - z kogo ty
        usiłujesz wariata robić...? ;-)

        > A dlaczego bylo tyla halasu, gdy Rosja zawiesila uklad po zwyklej
        > broni (co wiecej ktory byl ratyfikowany tylko Rosja, lecz nie
        > zachodem)?

        Coś Ci się pomyliło - ni było żadnego hałasu. Ot kilka
        kilkuzdaniowych wzmianek na piątych stronach gazet, czyli tyle, na
        ile faktycznie problem zasługiwał.

        > Rosja przestrzega, zeby jutro nie bylo zdziwienia temu, ze rakiety
        > beda nastawione na wrogie Rosji panstwo?

        A kto się niby dziwi?

        > Wszyscym wiadomo, ze celem amerykanskich tarczy i radaru jest
        > uderzyc w Rosje (innego przeciwnika na razie nie maja) i uniknac
        > odpowiedzi mala krwia - Polska, Czechami i ich sasiedziami.

        Komu "wszystkim"?? :-D

        > W Rosji wystarczy dzis srodkow, zeby, zamiazt kilku sportowcyh
        > lodowisk i boisk, ustalic pare "Topoli", nastawionych na Polakow

        Dokładnie tak; więc tym bardziej o co ten cały szum??

        Pozdrawiam
        • kapitan.kirk mała korekta 05.02.08, 11:36
          kapitan.kirk napisał:

          > Przecież tam już od dawna są rakiety - dwie brygady ITD.

          Miałem na myśli oczywiście tylko sam Obwód Kaliningradzki, bo siły
          na Białorusi są obecnie znacznie większe.

          Pzdr
        • aquarius43 Re: Sikorski odrzuca protesty Rosji w sprawie tar 05.02.08, 13:08
          A co Cię ugryzło z tą Kartaginą!?Co ma piernik do wiatraka?/Chyba,że
          mielił zboże na mąkę do pierników/to logiczne.
      • eva15 Blazen na US-dworze 05.02.08, 14:06
        Owszem błaznuje. On sobie kpi w żywe oczy i otwarcie prowokuje
        czując się pewnie za amerykańską kiecką.



        • rasta.man Sikorka nie błaznuje, to cyniczna gra 05.02.08, 16:23
          eva15 napisała:

          > Owszem błaznuje. On sobie kpi w żywe oczy i otwarcie prowokuje
          > czując się pewnie za amerykańską kiecką.

          Sikorka cynicznie gra a to polsk? młością do Ameryki, a to strachem
          przed Rosją. Temu miała służyć jego wizyta w Rosji, gdzie jakichś
          bzdur naopowiadał, licząc na ostrą reakcję Moskwy. Tego mu właśnie
          było potrzeba, żeby przekonać naród do pomysłów Światowego Imperium
          Dobra, potrzebna jest marchewka, i kij też się przyda. Od dawna
          widzimy w tym temacie tanie gierki, a to dobry i zły glina: PiS
          chciał tarczy za nic, PO za Patrioty, polacy nie chcą tarczy wcale,
          ale kto by się polakami tam przejmował. A sikorski to chyba i do
          rządu SLD by się załapał, żeby przepchnąć krokodyla. Chociaż z SLD
          to nie byłoby potrzeba wogóle Sikorskiego, za parę $$ by się
          wszystko załatwiło, a Radek mógłby sobie swoje "analizy" w AEI
          tworzyć. Ale cóż, teraz rządzi tzw. prawica, więc i "patrioci" muszą
          być.

          Spadam z tego forum, bo mnie mdli. Bez odbioru.

          ps. dla ciekawych:
          czy przecięcie trzech kabli podmorskich w rejonie Bliskiego Wschodu
          i otwarcie irańskiej giełdy naftowej mogą mieć coś wspólnego?
          rense.com/general80/topple.htm
          GW Bush i piękna izraelska dziennikarka o Iranie:
          uk.youtube.com/watch?v=oCBJm1X48XQ
    • dyletant5 on Wyje, zobacz fotke................. 05.02.08, 11:12
      ... oj, nieladnie , nieladnie , na szczescie to robi umilowany
      Rzad...PelO....
      • abhaod Re: on Wyje, zobacz fotke................. 05.02.08, 11:45

        zwal se dylek konia, i nie zawracaj głowy
    • jk2007 teraz murzynka Rice decyduje o losach Polski 05.02.08, 11:16
    • gekon1979 brawo Radziu :D tak trzymac i nie popuszczac 05.02.08, 11:16

      • aquarius43 Re: brawo Radziu :D tak trzymac i nie popuszczac 05.02.08, 13:11
        Czy żyjesz w USA,czy w Polsce.Pisz po polsku!I nie udawaj anglosasa!
    • abhaod Brawo Radek, przed takim sąsiadem trzeba się 05.02.08, 11:21
      bronić
      www.youtube.com/watch?v=Tf58ySQt_uI&feature=related
    • aquarius43 Sikorski odrzuca protesty Rosji w sprawie tarczy 05.02.08, 12:44
      Opamiętajcie się politycy !Nie dajcie tym amerykańcom stracić
      rozumu.Po jaką cholerę nam potrzebna ta "tarcza"?Mają rację Rosjanie
      i nie są głupcami w dziedzinie techniki wojennej i znają się na
      technice elektronicznej.A tak przy okazji mam pytanie-czy rakiety z
      Iranu lub z Korei Płn muszą lecieć do USA przez Polskę!?Chyba że
      będą zaprogramowane specjalnie.
      • kapitan.kirk Re: Sikorski odrzuca protesty Rosji w sprawie tar 05.02.08, 12:55
        aquarius43 napisał:

        > Mają rację Rosjanie
        > i nie są głupcami w dziedzinie techniki wojennej i znają się na
        > technice elektronicznej

        Na szczęście nie tylko oni.

        > A tak przy okazji mam pytanie-czy rakiety z
        > Iranu lub z Korei Płn muszą lecieć do USA przez Polskę!?Chyba że
        > będą zaprogramowane specjalnie

        Rakiety wystrzelone z Iranu na wschodnie wybrzeże USA muszą
        lecieć "przez Polskę", a ściślej w pobliżu Polski, bo tędy mają
        najbliżej (sugeruję zainwestowanie w globus). Do przechwytywania
        rakiet z Korei Pn. służyć mają natomiast już
        funkcjonujące "tarczowe" wyrzutnie rozmieszczone na Alasce.

        Pozdrawiam
        • aquarius43 Re: Sikorski odrzuca protesty Rosji w sprawie tar 05.02.08, 13:12
          Dzięki za odpis,lecz odwal się od Kartaginy.Co Ci ona zrobiła?
          • remez2 Re: Sikorski odrzuca protesty Rosji w sprawie tar 05.02.08, 13:24
            aquarius43 napisał:

            > Dzięki za odpis,lecz odwal się od Kartaginy.Co Ci ona zrobiła?
            Nic. po prostu powinna być zburzona. :-)
            BTW - pozdrowienia od Katona Starszego.
    • jk2007 Polska kojarzy sie z stanem Nevada 05.02.08, 13:46
      gdzie testuje sie bron atomowa
    • abhaod Re: Sikorski ty j e b a n y h u j u zdradziłeś 05.02.08, 17:31
      kubaewa
      upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/ee/Internet_Troll_velu_ill_artlibre_jnl.jpg
    • johnny-kalesony Re: Sikorski ty [...] zdradziłeś 05.02.08, 17:43
      Promieniowanie to chyba zadziałało na Twoją głowę, kiedy mama przypadkowo
      przystrzasnęła Ci ją w kuchence mikrofalowej ...

      Pozdrawiam
      Keep Rockin'
    • jk2007 czy Sikorski odrzuci rosyjskie rakiety? 05.02.08, 17:51
    • tonieja10 Polacy odrzucaja zdrajce Sikorskiego!!!!!!!!!! 05.02.08, 19:53

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka