Dodaj do ulubionych

Europosłanka SLD: Breslau lepszy od Wrocławia

    • meleshka a proMocją zajmie się nie PaliKot lecz BrennKatze! 19.02.08, 15:08
      albo Herr Quellenberg a nie Zdrojewski, no chyba że ładniej brzmi
      von Sdrojevsky!:)))))

      Verstanden??? Polnische Schurken!
      • wet3 Re: a proMocją zajmie się nie PaliKot lecz BrennK 19.02.08, 15:26
        Nie Brennkatze tylko Katzebrenner! Katzebrenner swietnie sie do tego
        nadaje! Coprawda przypalil sobie wasy na Kaczorze, ale do promocji
        Breslau pasuje jak ulal. Donald Kaczor z pewnoscia mu w tym dopomoze.
    • teraz.k.wy Europosłanka SLD: Breslau lepszy od Wrocławia 19.02.08, 15:10
      W Polakach drzemie wiecej nienawiści do jezyka niemieckiego i
      Niemców,niz do rosyjskiego i Rosji.Nie wiem tylko,jak długo po
      wojnie bedziemy wzdrygac sie na dżwięk tej nazwy.Nadzieja w młodych
      ludziach,urodzonych w latach 60tych...
      • svatopluk Re: Europosłanka SLD: Breslau lepszy od Wrocławia 19.02.08, 15:24
        pamietam jak kilka lat temu (chyba ze 2) Wroclaw reklamowal sie w
        Berlinie. Uzywal oczywiscie polskiej nazwy i nikt nic nie wiedzial i
        nie rozumial.

        mysle ze mlodym Europejczykom ani Breslau ano Wroclaw nic nie mowia.
        starszym pewnie wiecej Breslau.

        jestem jednak za tym zeby uzywac wlasnej nazwy we swoim jezyku.
        a wiec niech bedzie Breslau w Niemczech, Vratislav w Czechach,
        Breslavia we Wloszech, etc.

        problem w tym ze nia ma tak na prawde historycznej nazwy angielskiej.
        byla nia wersja niemiecka ale ta pamietaja tylko starsi Brytyjczycy.
        a polska sie jeszcze nie przyjela. Powodem moze byc trudna wymowa.

        a tak na koniec jestem ciekawy co europoslanka doslownie powiedziala?
        dziennikarze lubuja sie w polprawdach;)
        • guru133 Re: Europosłanka SLD: Breslau lepszy od Wrocławia 19.02.08, 15:33
          svatopluk napisał:

          > pamietam jak kilka lat temu (chyba ze 2) Wroclaw reklamowal sie w
          > Berlinie. Uzywal oczywiscie polskiej nazwy i nikt nic nie wiedzial i
          > nie rozumial.
          >
          > mysle ze mlodym Europejczykom ani Breslau ano Wroclaw nic nie mowia.
          > starszym pewnie wiecej Breslau.
          >
          > jestem jednak za tym zeby uzywac wlasnej nazwy we swoim jezyku.
          > a wiec niech bedzie Breslau w Niemczech, Vratislav w Czechach,
          > Breslavia we Wloszech, etc.
          >
          > problem w tym ze nia ma tak na prawde historycznej nazwy angielskiej.
          > byla nia wersja niemiecka ale ta pamietaja tylko starsi Brytyjczycy.
          > a polska sie jeszcze nie przyjela. Powodem moze byc trudna wymowa.
          >
          > a tak na koniec jestem ciekawy co europoslanka doslownie powiedziala?
          > dziennikarze lubuja sie w polprawdach;)
          Wreszcie jakaś mądra wypowiedź
      • 1europejczyk Z nienawiscia to nie ma nic wspolnego, podobnie 19.02.08, 15:56
        jak nie przypadkiem sa sytuacje opisane przeze mnie w kilka postow powyzej.
        Jest to stale ta sama tylko w innych "szatkach" znana Polakom systematyczna i
        regularna walka, ktora z plaszczyzny wojennej przeniosla sie, po czesci dzieki
        UE, na plaszczyzne stalych drobnych ale waznych bo majacych swoje reperkusje w
        przyszlosci dzialan zmieniajacych otoczenie w ledwie zauwazalny sposob podobna
        zreszta dosyc do tej, ktora mowi o "polskich obozach zaglady".

        Re: Europosłanka SLD: Breslau lepszy od Wrocławia
    • myslenie-nie-szkodzi Wrocław, Breslau, Vratislavia - wszystko dla ludzi 19.02.08, 15:28
      Skończmy z tymi post-wojennymi anty-niemieckimi kompleksami. Wrocław dużo dłużej
      nazywał się Breslau niż Wrocław i udawanie, że tak nie było to ściema. Młodzi
      Niemcy boją się powiedzieć "Breslau" w obecności Polaków, żeby ich ktoś nie
      posądził o nacjonalistyczne sympatie...

      Jak mówię po angielsku to używam nazw: Warsaw, Cracow i Silesia. Jak mówię po
      niemiecku: Breslau, Schlesien i Danzig. Dla Włochów czy Hiszpanów jest: Cracovia
      czy Varsovia i niech tak zostanie.

      Oczywiście gdy nie ma nazwy dla danego miasta w języku, którego używamy to wtedy
      trzeba użyć nazwy lokalnej - a więc dla polskich miast polskiej, dla czeskich
      czeskiej, itd. To proste jak drut.

      A dla promocji misto powinno używać wszystkich nazw jakie są znane na świecie.
      Nie róbmy z tego tabu. Nikomu jakoś nie przeszkadza, że nasze dzieci mówią SORRY
      zamiast przepraszam...
      • wuk4 Re: Wrocław, Breslau, Vratislavia - wszystko dla 19.02.08, 15:45

        Oczywiście. Ja oprowadzając Włocha po Wrocławiu używam nazwy
        Breslavia. To stara, włoska nazwa tego miasta. On nie musi sobie
        łamać języka, a ja nie muszę stosować polskich wstawek we włoskim
        tekście i mogę udowodnić, że to piękne miasto jest europejskie,
        stare i zacne - bo ma nazwy w wielu językach.
        • wet3 Re: wuk4 19.02.08, 15:57
          wuk4 napisał:
          > Oczywiście. Ja oprowadzając Włocha po Wrocławiu używam nazwy
          > Breslavia. To stara, włoska nazwa tego miasta. On nie musi sobie
          > łamać języka, a ja nie muszę stosować polskich wstawek we włoskim
          > tekście i mogę udowodnić, że to piękne miasto jest europejskie,
          > stare i zacne - bo ma nazwy w wielu językach.

          Skoro bedac we Wloszech mowimy Roma, Milano, Napoli ... to
          makaroniarz moze tak samo mowiic u nas "Wroclaw". Niech troche
          ozorem pomiele! Polacy nie gesi. Swoj jezy i swoje nazwy maja!
          • svatopluk Re: wuk4 19.02.08, 16:25
            jakos nie slyszalem zeby polscy pilgrzymi mowili Roma a nie Rzym.
            tak samo polskojezyczny przewodnik nie uzywa wloskich tylko polskie
            okreslenia.

            uwazam jedna ze nie powinno sie nikomu zabraniac uzywania nazwy w
            danym jezyku.
            a jezeli uzywa wersji lokalnej a nie wlasnej to tez jest ok.
            na tym polega pluralizm.

            sytuacja wyglada troche inaczej w ramach marketingu danego miasta.
            stosujac na sile tylko wersje lokalna, ktora w innych krajach nie
            jest znana to albo wstydzimy sie wlasnej historii albo mijamy sie z
            prawda.

            ale jak komus ubywa polskosci kiedy stosuje niemiecka nazwe
            Wroclawia to i mu kasy w portfelu ubedzie bo wyrzuca ja w bloto.
            • wet3 re: svatopluk 19.02.08, 23:52
              We Wloszech obowiazuja nazwy wloskie, a w Polsce - polskie. A ktory
              Wloch wiedzialby, ze Mediolan to Milano, a np. Firenze to Florencja?
              Polacy miedzy sba moga uzywac nazw polskich, zas w kontakcie z
              Wlochami - nazw wloskich! Podobnie winno byc w innych krajach.
          • wuk4 to proste jak budowa cepa, zrozumcie! 19.02.08, 16:37
            wet3 napisał:

            >
            > Skoro bedac we Wloszech mowimy Roma, Milano, Napoli ... to
            > makaroniarz moze tak samo mowiic u nas "Wroclaw". Niech troche
            > ozorem pomiele! Polacy nie gesi. Swoj jezy i swoje nazwy maja!

            Nie "będąc we Włoszech", tylko mówiąc po włosku. Mówiąc po włosku
            używam nazw Roma, Milano, Napoli, ale też Varsovia, Cracovia,
            Breslavia. Mowiąc po polsku, zarówno ja jak i obcokrajowiec,
            powinien mówić Rzym, Mediolan, Neapol, ale też Warszawa, Kraków,
            Wrocława. Mówiąc po niemiecku trzeba używać w tym wypadku określeń:
            Rom, Mailand, Neapel oraz Warschau, Krakau, Breslau.

            Przecież to logiczne jak budowa cepa!
            • 1europejczyk Z tego co piszesz wynikaloby ze Breslau mozna 19.02.08, 18:38
              uzywac (tylko) po mowiac po niemiecku.
              Paniusia proponuje bysmy uzywali Breslau rowniez, i nie tylko, po polsku.
              Za wygodnym parwanem ulatwionej markeingowej promocji Wroclawia na bazie
              niemieckiej nazwy Breslau paniusia costam,liczac na polskie lenistwo, chcialaby
              nas namowic do pierwszego niewinnego przeciez kompromisu. Nastepne przyjda
              pozniej jak przyzwyczaimy sie do tego, ktory proponuje paniusia costam.
              Tak na marginesie ludzie, ktorzy z ciekawosci przyjezdzaja do Wroclawia (i nie
              tylko) chetnie sie ucza tej nazwy by moc sie po powrocie pochwalic znajomoscia
              chociaz kilku polskich slow jako dowod na "lamance jezyka", ktorych ta nauka od
              nich wymagala.
              Podobnie zreszta jest z zawodowymi kontaktami: czesto by sprawic przyjemnosc
              mowia dziendobry po polsku nawet w swoim kraju. To samo dotyczy nie tylko
              naszego jezyka. Tak samo "ucza sie" szwedzkiego czy rumunskiego.

              Re: to proste jak budowa cepa, zrozumcie!
              • wuk4 Re: Z tego co piszesz wynikaloby ze Breslau mozna 19.02.08, 23:27
                1europejczyk napisał:

                > uzywac (tylko) po mowiac po niemiecku.

                Oczywiście, że nazw niemieckich używa się tylko i wyłącznie mówiąc
                czy pisząc po niemiecku. I jest używana od dawna - chociażby na
                planach Wrocławia, albumach, czy przewodnikach po mieście w języku
                niemieckim, których nie brak we wrocławskich księgarniach.

                1europejczyk napisał:
                Paniusia proponuje bysmy uzywali Breslau rowniez, i nie tylko, po
                polsku.
                > Za wygodnym parwanem ulatwionej markeingowej promocji Wroclawia na
                bazie
                > niemieckiej nazwy Breslau paniusia costam,liczac na polskie
                lenistwo, chcialaby
                > nas namowic do pierwszego niewinnego przeciez kompromisu. Nastepne
                przyjda
                > pozniej jak przyzwyczaimy sie do tego, ktory proponuje paniusia
                costam.
                > Tak na marginesie ludzie, ktorzy z ciekawosci przyjezdzaja do
                Wroclawia (i nie
                > tylko) chetnie sie ucza tej nazwy by moc sie po powrocie pochwalic
                znajomoscia
                > chociaz kilku polskich slow jako dowod na "lamance jezyka",
                ktorych ta nauka od
                > nich wymagala.


                Jeśli to co piszesz jest prawdą, to rzeczywiście należy się jej
                ostry ochrzan.
    • ronnie_ik Re: Europosłanka SLD: Breslau lepszy od Wrocławia 19.02.08, 15:31
      że co ????????????? ma byc WROCłAW !!!!! ... no czasem niech bedzie breslau
      ...łeheheheh
    • hydepark1 w Niemczech powinno też się mówić np Monachium nie 19.02.08, 15:32
      Munchen bo Polacy będą to źle odbierać .....idiotka .....
      • guru133 Re: w Niemczech powinno też się mówić np Monachiu 19.02.08, 15:36
        hydepark1 napisała:

        > Munchen bo Polacy będą to źle odbierać .....idiotka .....
        To nie ona jest idiotka, tylko Niemcy na prawdę w myśl politycznej poprawności
        obawiają się obrazić polskich euroidiotów.
    • prawy Breslau vs. Wrocław 19.02.08, 15:33
      A może kompromisowo i miłośnie... :-)

      VROCLOVE
    • estees Europosłanka SLD: Breslau lepszy od Wrocławia 19.02.08, 15:34
      Janse i zamiast dzien dobry mozna mówić heil hitler.
      • guru133 Re: Europosłanka SLD: Breslau lepszy od Wrocławia 19.02.08, 15:38
        estees napisał:

        > Janse i zamiast dzien dobry mozna mówić heil hitler.
        Widzę że to ci się podobało:)))
    • magnusg Zdelegalizowac ta antypolska SLD-i to szybko 19.02.08, 15:43
      Opierajac sie tez na europejskich wzorach.W koncu w Niemczech nie ma
      nastepczyni NSDAP, to po co w Polsce nastepczyni PZPR?
    • nor70 Europosłanka SLD: Breslau lepszy od Wrocławia 19.02.08, 15:45
      No tak po co się tradycyjnie witać ,można zrobic to w sposób rzymski.
      Wszystko zmierza drobnymi kroczkami do rozbioru Polski.
      Precedens Kosowa, traktat UE, Breslau,wykup ziem.A najgorsze jest to
      ze przepisy i politycy to ułatwiają.
    • finn_gaur Ja jestem za 19.02.08, 15:47
      Bo niby dlaczego nie uzywac historycznej, niemieckiej nazwy miasta.
      Wielu obcokrajowcom nazwa "Wroclaw" nic nie mowi, a "Breslau"
      owszem, tak. A przeciez w Polsce tez uzywa sie spolszczonych nazw
      wielumiast: Lubeka, Paryz, Genewa. A to, ze wiekszosc spoleczenstwa
      ma jakies germanofobie... coz, potrzeba czasu.
      • magnusg Re: Ja jestem za 19.02.08, 15:51
        A slyszales juz jakiegos Niemca, ktory mowilby Lubeka albo Lipsk, bo
        jakis Polak moglby go nie zrozumiec??
        • wet3 Re: Jmagnusg 19.02.08, 16:06
          magnusg napisał:

          > A slyszales juz jakiegos Niemca, ktory mowilby Lubeka albo Lipsk,
          bo
          > jakis Polak moglby go nie zrozumiec??

          Masz racje! Oczywiscie szwaby musza przekrecac nazwy slowianskie.
          Nazwa slowianska Lubeki (Luebeck)- Lubica, Rostoku (Rostock)-
          Roztoka, Drezna (Dresden)- Drzen itd., itd.
          • indianski Re: Jmagnusg 19.02.08, 16:16
            A milanu - mediolan
        • finn_gaur Re: Ja jestem za 19.02.08, 16:21
          > A slyszales juz jakiegos Niemca, ktory mowilby Lubeka albo Lipsk,
          bo jakis Polak moglby go nie zrozumiec?

          A jesli powiem, ze tak, to zaraz dowiem sie, ze zmyslam.

          Slyszalem jak NIEMIEC
        • finn_gaur Re: Ja jestem za 19.02.08, 16:26
          > A slyszales juz jakiegos Niemca, ktory mowilby Lubeka albo Lipsk,
          bo jakis Polak moglby go nie zrozumiec??

          Slyszalem. Bo zdarzylo mi sie nie raz rozmawiac z Niemcem. Niemcy,
          przynajmniej ci, ktorzy kiedys ruszyli 4 litery poza swoje miejsce
          zamieszkania, znaja obce nazwy swoich miast. Nawet te polskie.
    • ashruc Samo wysuniecie takiej propozycji to skandal...... 19.02.08, 16:01
      Jestem Wroclawianinem od urodzenia i wkurza mnie urzywanie nazwy Breslau. Sami
      niemcy uzywaja obu nazw to zalezy od roznych rzeczy. O zgrozo ja sie spotkalem z
      uzywaniem nazwy breslau wsrod Polakow. Breslau powinno sie uzywac tylko w
      kontekscie historycznym. Co by bylo gdyby europa zaczela uzywac breslau tak jak
      chce ta pani, to by bylo tragedia, nastepny byl by gdansk na danzig i pozostale
      miasta na zachodzie Polski. WROCLAW JEST WROCLAWIEM I POZOSTANIE WROCLAWIEM 1!!!
      • indianski Re: Samo wysuniecie takiej propozycji to skandal. 19.02.08, 16:14
        Co by bylo gdyby europa mowila Poland czy Polen ? To straszne
      • mr_pope Re: Samo wysuniecie takiej propozycji to skandal. 19.02.08, 18:51
        A mnie wkurza obrona polskiego języka jeśli ktoś pisze "urzywa". Wybacz szefie,
        że się czepiam, ale jeśli taki jesteś polonofil to nie kalecz języka polskiego.

        > Co by bylo gdyby europa zaczela uzywac breslau tak jak chce ta pani

        Nic by nie było. Sam nie mówisz Suomen tasavalta, Deutschland czy United
        Kingdom. Różne języki mają rózne określenia na miejsca geograficzne, w tym
        państwa i miasta, i zupełnie NIC się z tym nie dzieje. Tylko ksenofobia i
        szowinizm każe siać strach, że.. No właśnie, że co?
    • magnusg Geringer d'Oedenberg zmien na Kowalska 19.02.08, 16:03
      albo Nowak, to tez cie bedzie latwiej wypromowac.Pokaz nam swoim
      przykladem czego zadasz.
    • awlasnie Spadaj LiDuś! 19.02.08, 16:06
      Spadaj ze soimi głupimi pomysłami
    • soldadura104 Europoglupek SLD: Breslau lepszy od Wrocławia 19.02.08, 16:16
      Widać że posłamka myśli narząami a nie zmyłem politycznym. Najpierw
      reklamujmy Polskę a póżniej nasze największe miasta po Polsku. Niech
      sobie Niemcy tłumaczą po swojemu. Wtedy tego Breslau nie można
      będzie znależć na mapie.
      Zawsze niewolnicy uczyli się języka panów. My w Polsce musimy być
      panami i musimy zmusić obcokrajowców którzy chcą tu pracować i robić
      interesy aby uczyli się języka Polskiego.
      Wtedy poloniści też będą mogli coś zarobić na europejskich
      uniwersytetach. W Osace już jest Polonityka bo Japończycy wolą
      porozumiewać się przy pomocy tłumacza niż przy pomocy języka
      okupantów którego jest w stanie nauczyć się niewielka ilość osób.
      Japończycy budując fabrykę w Stargardzie Szczecińskim szkolą
      inżynieów poprzez tłumaczy a hiszpanie z BUDIMEKSU zatrudniają
      inżynierów ze znajomością angielskiego i w Hispanii po angielsku
      uczą ich hispańkiego i ekonomi i organizacji budowy.
      • preminger Re: Europoglupek SLD: Breslau lepszy od Wrocławia 19.02.08, 16:23
        soldadura104 napisał:
        > sobie Niemcy tłumaczą po swojemu. Wtedy tego Breslau nie można
        > będzie znależć na mapie.

        a ksiązki tez będzisz palił ?

        www.google.pl/search?q=breslau&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a
    • grogreg Moze zmienic obywatelstwo na niemieckie 19.02.08, 16:17
      Wtedy bedzie sobie szczekac Breslau, Danzig, Warschau, Auschwitz.....
      • preminger Re: Moze zmienic obywatelstwo na niemieckie 19.02.08, 16:21
        grogreg napisał:

        a wiesz jak ?
        • grogreg Re: Moze zmienic obywatelstwo na niemieckie 19.02.08, 16:25
          W ambasadzie niemieckiej jej powiedza.
          • preminger Re: Moze zmienic obywatelstwo na niemieckie 19.02.08, 16:35
            grogreg napisał:

            > W ambasadzie niemieckiej jej powiedza.

            ale ty jestes inteligentny
            • grogreg Re: Moze zmienic obywatelstwo na niemieckie 19.02.08, 23:21
              Ale ty jestes glupi.
        • tenare Wiem jak zmienić obywatelstwo na niemieckie 19.02.08, 17:38
          Idziesz do IPN a oni wygrzebują papier, że twój dziadek podpisał volkslistę.
          Potem ci ją kserują, poświadczają urzędowo i lecisz z tym do urzędu w Dojczland.
          Tam ci przybijają parę stempli i już możesz się
          zapisywać do powiernictwa niemieckiego. Powiernictwo niemieckie leci do
          Sztrasburga i sąd europejski orzeka, że twoja chałupa w Breslał, którą
          zostawiłeś jest mieniem wypędzonych. Należy ci się wtedy odszkodowanie od rządu
          polskiego albo przyłączenie twojej chałupy do macierzy, a macierz niemiecka jest
          jak stąd do Stalingradu. Proste?
          • preminger Re: Wiem jak zmienić obywatelstwo na niemieckie 19.02.08, 17:45
            tenare napisał:

            > Idziesz do IPN a oni wygrzebują papier, że twój dziadek podpisał volkslistę.

            masz może blisko do IPNu bo ja mieszkam na wsi
            • grogreg Re: Wiem jak zmienić obywatelstwo na niemieckie 19.02.08, 23:22
              Biedna wies.
    • marcowsky Do Vilniusa na wycieczki jezdzimy? 19.02.08, 16:18
      czy do Wilna?
      • preminger Re: Do Vilniusa na wycieczki jezdzimy? 19.02.08, 16:20
        marcowsky napisał:

        > czy do Wilna?


        zdecydowania pod Ostrą Bramę :)
        • wuk4 Re: Do Vilniusa na wycieczki jezdzimy? 19.02.08, 17:01
          preminger napisał:

          > marcowsky napisał:
          >
          > > czy do Wilna?
          >
          >
          > zdecydowania pod Ostrą Bramę :)



          Pod Ostrą Bramę? Hmm...

          Chciałeś pewnie powiedzieć... pod Aušros vartai. ;-)
          • preminger Re: Do Vilniusa na wycieczki jezdzimy? 19.02.08, 17:19
            wuk4 napisał:

            > preminger napisał:
            >
            > > marcowsky napisał:
            > >
            > > > czy do Wilna?
            > >
            > >
            > > zdecydowania pod Ostrą Bramę :)
            >
            >
            >
            > Pod Ostrą Bramę? Hmm...
            >
            > Chciałeś pewnie powiedzieć... pod Aušros vartai. ;-)
            >
            >
            >

            a modlić się w językach posoborowych jeszcze można ;)
    • korzonekk Nie wim po co tyle krzyku, moze faktycznie 19.02.08, 16:24
      Breslau nie jest najszesliwsza nazwa (chociaz nawet w Ameryce wiekszosc obcokrajowcow kojarzy Wroclaw po nazwie Breslau) ale angielski zamiennik naszego miasta nalezaloby wg mnie wypromowac. Sporo latam i na zadnym wiekszym miedzynarodowym lotnisku nie widzialem nazwy 'Muenchen' , 'Praha ', 'Wien' - tylko odpowiedniki angielskie. Dyskausja na tym forum, czesto na mizernym i wrecz zenujacym poziomie jest dowodem na to, ze ciagle jestesmy spoleczenstwem przywiazanym do nazw i patriotyzm lokalny rozumiemy zbyt doslownie.
      • finn_gaur Zgadzam sie 19.02.08, 16:28
        Zgadzam sie tez, ze "Breslau" brzmi kiepawo, ale tak sie to miasto
        nazywalo przez wieki i tego sie nie zmieni.
        A co do "patriotyzmu lokalnego"... Jesli to jest patriotyzm, to ja
        jestem Krolem Kalifornijskim.
      • preminger po co tyle 19.02.08, 17:24
        korzonekk napisał:

        > Breslau nie jest najszesliwsza nazwa (chociaz nawet w Ameryce wiekszosc obcokra
        > jowcow kojarzy Wroclaw po nazwie Breslau) ale angielski zamiennik naszego miast


        takie nazwy geograficzne jak Lwów, czy Breslau to egzonimy, tylko od dobrej woli
        będzie zależały, czy będzie komuś zależało na turystach .

    • kruk51 Europosłanka SLD: Breslau lepszy od Wrocławia 19.02.08, 16:26
      Dzisiejszy kształt Polski to rezultat Postanowień Jałtańskich, wschodu
      i zachodu. Myśmy się o to nie prosili i z nami na ten temat nie rozmawi
      ano. A więc niech nasze miasta nazywają się po naszemu. Pani posłanka, której
      nazwisko i imię nie jest polskie, choć za pewnie jest Polką, nie
      ch przyjmie do wiadomości, że nie interesuje mnie obcokrajowiec na lo
      tnisku we Frankfurcie tak jak nie interesuje anglika Polak na lotnisku
      w Londynie. Pani posłanka ma takich kolegów niemieckich co się wahają.
      Jej sprawa i sprawa jej kolegów.
    • arturpio Europosłanka SLD sprzedaje Polske Niemcom 19.02.08, 16:31
      "Breslau" nie istnieje od szescdziesieciu kilku lat, i to za sprawa samych
      Niemcow ktorzy go obrocili w gore ruin. To co mnie (dzisiaj) najbardziej szokuje
      to napisy "Breslau" w Polsce, gdy sie jedzie droga z Niemiec do Polski. A
      jeszcze wiecej, gdy sie wraca w druga strone - z Polski w kierunku na Niemcy -
      na tablicach drogowych jest napisane "Berlin" a nie "Barlen", "Dresden" a nie
      "Drezno" i "Bautzen" a nie "Budysin", mimo ze te generyczne nazwy figuruja na
      oficjalnych tablicach i sa w tym (sorabskim!) regionie oficjalnie (nawet przez
      Niemcow) uzywane i uznawane!
      Pani posel nie wie ze podlizywanie sie innym nie podnosi rangi lizusa. No ale
      ona jest w SLD...




      • preminger Re: Europosłanka SLD sprzedaje Polske Niemcom 19.02.08, 16:36
        arturpio napisał:

        > "Breslau" nie istnieje od szescdziesieciu kilku lat,

        przykro mi ale jesteś w bładzie
        www.google.pl/search?q=breslau&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a
        • sniegbielszy Re: Europosłanka SLD sprzedaje Polske Niemcom 19.02.08, 16:54
          no to pozostaje tylko "pogratulowac" takich wspanialych europoslow.
          Tak glupich ludzi jak moi, niektorzy rodacy to nie spotkasz miedzy innymi
          narodami. Ta pani jest zdrajca interesu narodowego, a wy dyskutujecie, czy ona
          ma racje!!!
          • preminger Re: Europosłanka SLD sprzedaje Polske Niemcom 19.02.08, 17:00
            sniegbielszy napisała:
            > narodami. Ta pani jest zdrajca interesu narodowego, a wy

            eee, to musi być strasznie "damski interes" :)
    • camel_3d Paryz, Londyn, Nowy Jork, Drezno. 19.02.08, 16:50
      czemu nie mowicie Paris, London, New York czy Dresden?

      Za granica nie promowalbym Wroclawia jako Breslau, ale w Niemczech na sile
      zmieniac nazew eto czysta glupota..taka nazwa sie przyjela i juz.
      • preminger Re: Paryz, Londyn, Nowy Jork, Drezno. 19.02.08, 17:02
        camel_3d napisał:
        na sile
        > zmieniac nazew

        biedaku miałeś tolerancyjna polonistke? czy droge do szkoły pod górke ?
    • r.p.mcmurphy jest Vratislavia niedouczona, czerwona c..po!! 19.02.08, 17:08
      lewactwo niczym kaprofagi, g... zezra byle wyjsc na swiatowcow!!
      • wuk4 Re: jest Vratislavia niedouczona, czerwona c..po! 19.02.08, 17:14
        r.p.mcmurphy napisał:

        > lewactwo niczym kaprofagi, g... zezra byle wyjsc na swiatowcow!!

        raczej Wratislavia, nie Vratislavia (jeśli chodzi o powszechnie
        używaną wersję łacińską).

        A ponadto - radzę troszkę herbatki ziołowej przeciw napadom
        histerii. I podszkol się w pisaniu w języku polskim (nie polskawym).
        Widocznie w twoim kołchozie na kółkach samokształcenia nie zwracano
        na to uwagi, ale to naprawdę ważna rzecz.
      • puch4cz Re: jest Vratislavia niedouczona, czerwona c..po! 20.02.08, 01:54
        Za to Ty widać, że jesteś burakiem jakich mało.
    • tenare Ja, ja naturlich - Breslau, Geringer 19.02.08, 17:21
      Jawohl, jawohl.
    • tadjan Europosłanka SLD: Breslau lepszy od Wrocławia 19.02.08, 17:33
      Proponuję na początek Bierlin pisany cyrylicą, to też doda atrakcji
      miastu.
      • preminger Re: Europosłanka SLD: Breslau lepszy od Wrocławia 19.02.08, 17:37
        tadjan napisał:

        > Proponuję na początek Bierlin pisany cyrylicą, to też doda atrakcji
        > miastu.


        to nie jest wcale oryginalne, już to wcześniej ktoś wymyślił w Berlinie
    • scibor3 Europosłanka SLD: Breslau lepszy od Wrocławia 19.02.08, 17:35
      Hitlerówa za dużo sobie pozwala.
      • preminger Re: Europosłanka SLD: Breslau lepszy od Wrocławia 19.02.08, 17:39
        scibor3 napisał:

        > Hitlerówa za dużo sobie pozwala.


        e nie, ona by na naszą gmine takiego cienia nie rzuciła ;)
    • bydlo_prof_wb Debili siać nie trzeba szczególnie w szeregach SLD 19.02.08, 17:36
      Wczoraj Moskwa, dzisiaj Berlin i Bruksela...
      __________

      Cóż to, zamordowaliście w swoich sumieniach Boga i myślicie że ujdzie to wam
      bezkarnie? (F.W. Nietzsche)
      • preminger Re: Debili siać nie trzeba szczególnie w szeregac 19.02.08, 17:40
        bydlo_prof_wb napisał:

        > Wczoraj Moskwa, dzisiaj Berlin i Bruksela...


        a Lato Muminków ;)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka