hassprediger
25.03.08, 08:58
"W tym samym momencie polski teleskop w obserwatorium Las Campanas w Chile,
wycelowany w ten sam obszar kosmosu, dostrzegł, że na ciemnym niebie pojawiła
się mała plamka światła. Na ułamek sekundy pojaśniała tak, że znalazła się na
granicy widzialności gołym okiem..."
No dobra jak obiekt o wielkości kilkudziesięciu sekund świetlnych oddalony o
7,5 miliarda lat świetlnych może być widoczny jako plamka na niebie?
Jaką ta plamka na realnie średnicę, a jaką pozornie?