Dodaj do ulubionych

Raport "Schoolmates" - o znęcaniu się nad młody...

14.04.08, 07:47
"także w Polsce najwięcej respondentów (42,5 proc.) odpowiedziało, że nigdy
nie spotkało się z interwencją w przypadku znęcania się nad potencjalnym gejem
lub lesbijką."

czy ktoś się orientuje co to jest "potencjalny gej lub lesbijka"? To kolejna
orientacja seksualna? Jakieś pomysły?

Pzdr. MS
Obserwuj wątek
    • elucidator Re: Raport "Schoolmates" - o znęcaniu się nad mło 14.04.08, 08:48
      Maja przypuszczalnie na mysli kogos kogo sie podejrzewa ze jest gejem lub lesbijka.
    • elucidator Niewiedza 14.04.08, 08:53
      Badania wykazuja duza niewiedze wsrod polskich uczniow na te tematy, co wskazuje
      na potrzebe rzeczowego poruszania tych spraw w szkolach. Biorac bowiem pod uwage
      statystyczna czestotliwosc wystepowania zjawiska homoseksualizmu w ludzkich
      populacjach, i zakladajac ze klasa szkolna to mniej wiecej 25 osob, oznacza to
      ze statystycznie rzecz biorac w kazdej klasie jeden uczen albo uczennica jest
      urodzony/urodzona z homoseksualna orientacja.
      • ceiwatal Re: Niewiedza 14.04.08, 09:36
        elucidator napisał:

        > Badania wykazuja duza niewiedze wsrod polskich uczniow na te tematy, co wskazuj
        > e
        > na potrzebe rzeczowego poruszania tych spraw w szkolach. Biorac bowiem pod uwag
        > e
        > statystyczna czestotliwosc wystepowania zjawiska homoseksualizmu w ludzkich
        > populacjach, i zakladajac ze klasa szkolna to mniej wiecej 25 osob, oznacza to
        > ze statystycznie rzecz biorac w kazdej klasie jeden uczen albo uczennica jest
        > urodzony/urodzona z homoseksualna orientacja.

        czyli "potencjalnych gejów i lesbijek"? Których trzeba uświadomić, żeby byli już
        nie potencjalnymi a "normalnymi" (nie wiem jakie właściwe słowo w tym miejscu
        użyć) gejami/lesbijkami? dobrze rozumuję?

        Pzdr. MS

        • stachporaj Re: Niewiedza 14.04.08, 10:11
          A jak nie beda wiedzieli, ze istnieje w przyrodzie homoseksualizm,
          to ich to "uchroni", Twoim zdaniem, przed homoseksualizmem?
          Warto byloby tez zastanowic sie dlaczego uwazasz, ze lepiej byc
          hetero niz homo? Czy tez, Twoim zdaniem, lepiej byc Polakiem niz
          Zydem czy Romem, katolikiem niz protestantem, miec boiala skore
          zamiast czarnej?
          • ceiwatal Re: Niewiedza 14.04.08, 12:39
            stachporaj napisał:
            > A jak nie beda wiedzieli, ze istnieje w przyrodzie homoseksualizm,
            > to ich to "uchroni", Twoim zdaniem, przed homoseksualizmem?

            nie wiem, aczkolwiek warto się nad tym zastanowić.....

            > Warto byloby tez zastanowic sie dlaczego uwazasz, ze lepiej byc
            > hetero niz homo?

            rzeczywiście warto. Zależy jeszcze dla kogo "lepiej". Dla mnie lepiej , że moi rodzice byli hetero gdyż mogę pisać tego posta ;-)

            Czy tez, Twoim zdaniem, lepiej byc Polakiem niz
            > Zydem czy Romem, katolikiem niz protestantem, miec boiala skore
            > zamiast czarnej?

            co do koloru skóry to nie wiem - zapytaj M. Jacksona. Co do bycia Polakiem, Żydem czy Romem to pytanie trochę bez sensu bo nie jest to kwestia wyboru - w przeciwieństwie do bycia homoseksualistą "potencjalnym" bądź gejem (czyli aktywnym).

            Pzdr. MS
            • kretowski Jasne, i oni płacą za twój internecik 14.04.08, 19:56
              Oto cały ty - nie pracujesz a twoi rodzice płacą za twoje bzdetne wypociny.
            • elucidator Re: Niewiedza 14.04.08, 21:18
              Widac jak malo wiesz o tych sprawach. Otoz analogia z kolorem skory czy
              narodowscia jest jak najbardziej na miejscu, bowiem homoseksualizm tez nie jest
              kwiestia wyboru. Ludzie sie rodza z taka a nie inna seksualna orientacja.
      • gazaj Niewiedza cechuje ciebie 14.04.08, 19:14
        Otóż doskonale wiadomo, że nikt nie rodzi się homoseksualistą, a
        zatem oczekujesz, że młodzież w polskich szkołach będzie okłamywana
        podobnie, jak się to dzieje na zachodzie.

        Homoseksualizm nie jest cechą wrodzoną, lecz nabytą. Jest skutkiem
        zaburzeń psychologicznych oraz hormonalnych. Leczenie jest możliwe i
        daje skutki 100% dla każdego, kto się chce z tego wyleczyć.
        • kretowski A wyleczyłeś się aby w 100 procent? 14.04.08, 19:58
          Czy podobnie jak Wiśniewski już nie jesteś gayem?
        • elucidator Re: Niewiedza cechuje ciebie 14.04.08, 21:25
          Nauczyles sie tego od najwybitniejszej polskiej specjalistki od ludzkiej
          seksualnosci, poslanki Sobeckiej? Otoz obecny stan wiedzy naukowej mowi cos
          zupelnie innego. Proponuje zaczac studia na ten temat n.p. od popularnego
          artykulu w angielskiej wikipedii:

          en.wikipedia.org/wiki/Homosexuality
          I potem zaglebiac sie w ten temat studiujac literarture _naukowa_, a nie
          religijna lub religijno-pseudo-naukowa.
    • gugula Raport "Schoolmates" - o znęcaniu się nad młody.. 14.04.08, 16:57
      1. "W Polsce aż 48 proc. przypadków wyzywania odbywa się w klasie, podczas zajęć". Znaczy to, że lekcje są nudne. Wynika stą, że nauczyciele są marni.

      2. "Ponadto aż 3,8 proc... sprawców przemocy na tle homofobicznym to nauczyciele". To potwierdza, że nauczyciele to miernoty.

      3. "Także ze strachu nauczyciele nie chcą prowadzić lekcji tolerancji. - Następnego dnia miałbym tłum wściekłych rodziców w gabinecie, w kościele, w urzędzie miasta". Czasjuż sprawić, aby w państwowych szkołach laickiego państwa duchowni nie mieli nic do powiedzenia.
      • gazaj Czas już skończyć z propagandą homoseksualną... 14.04.08, 19:16
        ... w szkołach. Mamy prawo do tego, aby naszym dzieciom nie
        wmawiano, że homoseksualizm to norma, jest cechą wrodzoną i
        nieuleczalną. To wszystko jest bezczelnym kłamstwem.
        • elucidator Re: Czas już skończyć z propagandą homoseksualną. 14.04.08, 21:31
          "Tak samo bezczelnym klamstwem jest teoria ewolucji, i mamy prawo aby naszym
          dzieciom nie wmawiano ze to nie Bog stworzyl czlowieka."

          Otoz dzieci maja prawo wiedziec jaki jest aktualny stan wiedzy _naukowej_ (a nie
          religijno-mitologicznej) na ten temat, podobnie jak n.p. na temat ewolucji. A
          aktualny stan wiedzy naukowej mowi, ze homoseksualizm jednak jest cecha wrodzona
          i "nieuleczalna". To, ze niektore religie maja na ten temat inne zdanie nie
          zmienia tego faktu.
    • gazaj 13-latek pytany o homoseksualizm 14.04.08, 19:11
      toż to nic innego, jak agresja homoseksualna wobec dziecka. Dzieci w
      tym wieku w ogóle nie zajmują się seksem, ale taka ankieta wprowadza
      je w tematykę, którą się dotychczas nie zajmowały - pytam: po co?

      Ponadto skąd uczeń wie o koledze, że ten jest homoseksualistą?
      Jeżeli homoś się nie pochwali, to nikt tego nie zauważy, bo przecież
      nie ma tego napisane na czole. A jeżeli pedzio uważa, że jest się
      czym chwalić, to okazuje się, że nie jest to powód do chwały - i
      dobrze.

      Mamy prawo mieć szkoły wolne od propagandy homoseksualnej.
      • elucidator Re: 13-latek pytany o homoseksualizm 14.04.08, 21:36
        13-letnie dziecko spotyka sie z wieloma pojeciami w otaczajacym go zyciu ktore
        nalezy mu wyjasnic. Jednym z takich pojec jest homoseksualizm, i nie ma tu
        znaczenia czy 13-latek "zajmuje sie" seksem czy nie (a w mniej wiecej tym
        wlasnie wieku zaczyna sie budzic naturalne zainteresowanie tymi sprawami).
        Podobnie jak to, ze 13-latek nie moze glosowac nie oznacza ze nie nalezy mu
        wjasnic na czym polega parlamentarna demokracja.
    • kretowski Wypocoiny Biedronia 14.04.08, 19:54
      Jeśli ktoś z was miał okazję przeczytać "Tęczowy elementarz" pana Biedronia, to
      ze smutkiem stwierdzi, że to takie pseudointelektualne wypociny. Tacy goście jak
      Biedroń i ich żądania aby geje i lesbijki mogli adoptować cudze dzieci - tylko
      szkodzą samym mniejszościom seksualnym i wzmacniają niechęć do nich.
      • moni2000 Re: Wypocoiny Biedronia 14.04.08, 21:41
        Nie czytałam dzieła pana Biedronia i nie za bardzo mam chęć. Nie za bardzo też
        widzę potrzebę pogadanek na temat nie znęcania się w szkole nad "potencjalnymi
        gejami i lesbijkami" (BTW to określenie to mistrzostwo świata). Między innymi
        dlatego, że w szkole nie powinno się dopuszczać do znęcania nad kimkolwiek i nie
        bardzo rozumiem dlaczego tutaj młodzi homoseksualiści mieli by stanowić jakąś
        szczególną grupę.
        Co do adopotowania dzieci przez pary homoseksualne-tu byłabym ostrożna z
        negowaniem tegoż a priori.Tyle, że to oczywiście temat na zupełnie inną dyskusję.
    • panpatafian Aby mnie zwolnić, wystarczy jeden wściekły rodzic 21.04.08, 16:31
      No proszę. Czyli zwalczaniem homofobii nauczyciel naraża się
      rodzicom. Ciekawe, bo w innym wątku Gazeta opisuje przypadek
      księdza, który naraził się rodzicom... propagowaniem homofobii.
      Widocznie jedne szkoły mamy postępowe, a inne wsteczne.
      Przy okazji, w moim prywatnym sondażu w pracy nikt nie przyznał się
      do bycia Marsjaninem. Moim zdaniem to dowód na to, że Marsjanie
      ukrywają się, bojąc linczu.
    • mertk Re: Raport "Schoolmates" - o znęcaniu się nad mło 21.04.08, 20:08
      > czy ktoś się orientuje co to jest "potencjalny gej lub lesbijka"? To kolejna
      > orientacja seksualna? Jakieś pomysły?

      Skoro masz problem z posługiwaniem się pomyślunkiem na elementarnym poziomie, muszę ci podpowiedzieć :)

      To każdy człowiek w stronę którego lecą obelgi Ty pie.... lezbo, Ty pedale a w ślad za nimi często gęsto rękoczyny...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka