Dodaj do ulubionych

AAAby nerkę oddać

20.07.08, 10:11
Ludzie sie obawiaja o swoje zdrowie i przez to nie oddaja. Ilu z Polakow zaufa
i chetnie pojdzie do lekarza na zabieg? Kobiety nie chce miec blizn co jest
dodatkowym powodem by tego nie robic.
Obserwuj wątek
    • keyne Re: AAAby nerkę oddać 20.07.08, 11:58
      gdyby blizna po zabiegu była tak wielkim problemem, jak mówisz - kobiety nie rodziły by tak chętnie przez cesarkę... Myśle, ze większym problemem jest widok cierpiących chorych - członków rodziny i strach czy ta jedna pozostała nam nerka wystarczy na dalsze życie. 2 to na pewno brak edukacji, wiedzy czym jest przeszczep rodzinny i jakie niesie ze sobą niebezpieczeństwo oraz szanse... a 3 to totalny brak zaufania do lekarzy w Polsce. Czy w jakimś innym jeszcze kraju pokutuje jeszcze powiedzenie "jesteś zdrowy dopóki do lekarza nie pójdziesz"?
    • mo25 jednak Saleta o maly włos nie umarl 20.07.08, 12:02
      podczas transplantacji.....ryzyko jest i zgadzam sie ze nie ma co hurra
      optymistycznie o tym mowic....
    • komentator4 AAAby nerkę oddać 20.07.08, 16:55
      Lekarze nie mówią całej prawdy. Człowiek, który oddał jedną nerkę do
      przeszczepienia nie umrze, może dalej żyć, ale jest to życie z
      ograniczeniami. W Newsweeku (amerykańskim) był kiedyś duży reportaż
      o ludziach z krajów 3 świata, którzy z biedy za pieniądze pozwolili
      sobie wyciąć jedną nerkę. Skutek? Nie mogli wykonywać ciężkich prac
      fizycznych, na przykład nosić ciężarów na budowie, bo za łatwo się
      męczyli. W rezultacie tracili pracę i wpadali w jeszcze większą
      biedę. Więc niech pan profesor nie wmawia zza swojego biurka, że
      wycięcie jednej nerki nie spowoduje negatywnych następstw. Owszem,
      będzie można pracować, jeśli praca polega na siedzeniu przy biurku,
      przekładaniu papierów albo klikaniu w komputer. Natomiast praca w
      zawodzie kierowcy ciężarówki albo autobusu, rolnika, hutnika czy
      górnika może stać się po pewnym (raczej krótkim) czasie niemożliwa i
      trzeba będzie przejść na rentę.
      • jayamez Re: AAAby nerkę oddać 20.07.08, 21:54
        Ale chrzanisz glupoty! Tak sie sklada ze ja od lat czekam na nerke i przez
        takich jak ty, ktorzy gadaja cos nie wiedzac do konca o czym mowia czeka sie
        duzo dluzej.
        • komentator4 Re: AAAby nerkę oddać 21.07.08, 06:43
          A ja właśnie niedawno dostałem przeszczepioną nerkę. Kiedy lekarze
          robili ze mną wywiad i badania kwalifikacyjne przed przeszczepem,
          padło pytanie: czy jest możliwość przeszczepu rodzinnego.
          Odpowiedziałem: tej możliwości nie chcę nigdy brać pod uwagę. Nie
          wyobrażam sobie, że mógłbym zgodzić się na okaleczenie mojej żony
          albo córki po to, żeby podtrzymać moje i tak już starawe życie. To
          jest właśnie różnica między nami. Jesteś bezmyślnym samolubem. Ty
          byś oczywiście skorzystał.
    • krzyskierowca AAAby nerkę oddać 11.10.08, 11:51
      A ja zdecydowanie oddam nerke A RH+ jesli znajdzie sie tylko ktoś odpowiedni
      to w kazdej chwili. Pozdrawiam kryska327@wp.pl
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka