damianbsc 20.07.08, 10:11 Ludzie sie obawiaja o swoje zdrowie i przez to nie oddaja. Ilu z Polakow zaufa i chetnie pojdzie do lekarza na zabieg? Kobiety nie chce miec blizn co jest dodatkowym powodem by tego nie robic. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
keyne Re: AAAby nerkę oddać 20.07.08, 11:58 gdyby blizna po zabiegu była tak wielkim problemem, jak mówisz - kobiety nie rodziły by tak chętnie przez cesarkę... Myśle, ze większym problemem jest widok cierpiących chorych - członków rodziny i strach czy ta jedna pozostała nam nerka wystarczy na dalsze życie. 2 to na pewno brak edukacji, wiedzy czym jest przeszczep rodzinny i jakie niesie ze sobą niebezpieczeństwo oraz szanse... a 3 to totalny brak zaufania do lekarzy w Polsce. Czy w jakimś innym jeszcze kraju pokutuje jeszcze powiedzenie "jesteś zdrowy dopóki do lekarza nie pójdziesz"? Odpowiedz Link Zgłoś
mo25 jednak Saleta o maly włos nie umarl 20.07.08, 12:02 podczas transplantacji.....ryzyko jest i zgadzam sie ze nie ma co hurra optymistycznie o tym mowic.... Odpowiedz Link Zgłoś
komentator4 AAAby nerkę oddać 20.07.08, 16:55 Lekarze nie mówią całej prawdy. Człowiek, który oddał jedną nerkę do przeszczepienia nie umrze, może dalej żyć, ale jest to życie z ograniczeniami. W Newsweeku (amerykańskim) był kiedyś duży reportaż o ludziach z krajów 3 świata, którzy z biedy za pieniądze pozwolili sobie wyciąć jedną nerkę. Skutek? Nie mogli wykonywać ciężkich prac fizycznych, na przykład nosić ciężarów na budowie, bo za łatwo się męczyli. W rezultacie tracili pracę i wpadali w jeszcze większą biedę. Więc niech pan profesor nie wmawia zza swojego biurka, że wycięcie jednej nerki nie spowoduje negatywnych następstw. Owszem, będzie można pracować, jeśli praca polega na siedzeniu przy biurku, przekładaniu papierów albo klikaniu w komputer. Natomiast praca w zawodzie kierowcy ciężarówki albo autobusu, rolnika, hutnika czy górnika może stać się po pewnym (raczej krótkim) czasie niemożliwa i trzeba będzie przejść na rentę. Odpowiedz Link Zgłoś
jayamez Re: AAAby nerkę oddać 20.07.08, 21:54 Ale chrzanisz glupoty! Tak sie sklada ze ja od lat czekam na nerke i przez takich jak ty, ktorzy gadaja cos nie wiedzac do konca o czym mowia czeka sie duzo dluzej. Odpowiedz Link Zgłoś
komentator4 Re: AAAby nerkę oddać 21.07.08, 06:43 A ja właśnie niedawno dostałem przeszczepioną nerkę. Kiedy lekarze robili ze mną wywiad i badania kwalifikacyjne przed przeszczepem, padło pytanie: czy jest możliwość przeszczepu rodzinnego. Odpowiedziałem: tej możliwości nie chcę nigdy brać pod uwagę. Nie wyobrażam sobie, że mógłbym zgodzić się na okaleczenie mojej żony albo córki po to, żeby podtrzymać moje i tak już starawe życie. To jest właśnie różnica między nami. Jesteś bezmyślnym samolubem. Ty byś oczywiście skorzystał. Odpowiedz Link Zgłoś
krzyskierowca AAAby nerkę oddać 11.10.08, 11:51 A ja zdecydowanie oddam nerke A RH+ jesli znajdzie sie tylko ktoś odpowiedni to w kazdej chwili. Pozdrawiam kryska327@wp.pl Odpowiedz Link Zgłoś