Dodaj do ulubionych

Pius XII kłamał w sprawie mordów na rzymskich Ż...

    • carpaccio4 pochylmy się nad sprawą dziadzia 18.10.08, 15:31
      jaka była jego motywacja?
    • kozaczek3 Kościół rzymskokatolicki po prostu taki jest!! 18.10.08, 15:32
      Będzie mówił o moralności kiedy jego hierarchowie będą żyli niemoralnie.
      Będzie milczał o największych zbrodniach kiedy będzie się bał!!
      Papież będzie ściskał rękę zbrodniarza (Pinochet)kiedy Kościół będzie miał z
      tego korzyści.
      A za mamonę sprzeda swoje wartości (załatwianie paszportów dla zbrodniarzy
      wojennych) niby to te Chrystusowe.
    • kunaizagiel czarnuchy zawsze byli sprytni.... 18.10.08, 15:35
      ...i potrafili w imię swojego kościoła uzasadnić wszystko, od mordów
      na bezbronnych w średniowieczu przez cichą zgodę na eksterminację
      wrogiego wg nich narodu przy użyciu zaprzyjaźnionych Niemców -
      ssmanów, aż do zbierania kasy na lepsze glazury w swoich parafiach.
      Czarni uzurpatorzy Won!!!!
      • fxvi Dzieki milczeniu Papieża nie zabili Żydów ukrywa- 18.10.08, 18:22
        wanych w rzymskich kosciolach i klasztorach i w Watykanie!! Ambasador moglby
        popsuc wszystko.
    • leon9910 Pius XII kłamał w sprawie mordów na rzymskich Ż... 18.10.08, 15:40
      Jena pielęgniarka dotarła do akt urodzenia naszego słoneczka kaszub i peru!!i
      prawdo podobnie donaldinio był gertrudą.Bo na tych zdjęciach wygląda jak by go
      uwierała podpaska!!!pytam się konfidencję z GÓWNO-WYMIOTNEJ czy to prawda???BO
      tylko w was nadzieja,jesteście ostoją polskojęzycznego dziennikarstwa!!!
    • carpaccio4 czy ty ucałowałeś zdziwionego? 18.10.08, 15:43
      w pierścionek? czy jest jakaś ustawowa kara za nie? jeśli nie to z jakiego
      powodu narkoman kuma się?
    • rccc Pius XII byl swietym czlowiekiem 18.10.08, 16:55
      kanonizacja to tylko formalnie potwierdzi
    • qwardian Ten Papież miał dobre serce ale mało rozumu... 18.10.08, 16:59
      ... to się wydaje niedorzeczne, ale Papież tych łachudrów bronił,
      krył po klasztorach

      W czasie II wojny światowej dla ratowania Żydów m.in. poinstruował
      biskupów, by znieśli ścisłą klauzulę separacji we włoskich
      klasztorach, gdzie schronienie znalazło prawie 5 tys. Żydów; kilka
      tysięcy zamieszkało w letniej rezydencji papieża w Castelgandolfo,
      ponad 7 tysięcy - w rzymskich sanktuariach, 600 - na Uniwersytecie
      Gregoriana); że po wojnie Żydzi byli mu wdzięczni za okazaną pomoc,
      a naczelny rabin Izraela Isaac Herzog pisał do niego w 1944
      roku: “Naród izraelski nigdy nie zapomni tego, co Wasza
      Świątobliwość i jego przedstawiciele robią dla naszych
      nieszczęśliwych braci i sióstr w tej najtragiczniejszej godzinie
      naszej historii”.

      Oni się odpłacili za okazaną pomoc, rzecz już znana z Polski,
      zamęczali, mordowali, skazywali jako prokuratorzy wojskowi,
      sędziowie. Nas Polaków zamęczali jak Goldberg Różański I cały apart
      bezpieczeństwa.

      Tego można było się spodziewać, że cała ideologia oświeceniowa od
      nich wyszła ponad sto milionów ofiar komuny I rewolucji, które oni
      wzniecili.

      Inkwizycja przez lat trzysta skazała kilka tysięcy burzycieli
      porządku, stanowczo za mało, gdyby tak udało się podpalić stosy pod
      Leninami, Marksami, Kaganowiczami, Jagodami Beriami spokój byłby na
      tej Ziemii do dzisiaj. A tak Gułagi, wysiedlenia, Katynie, burzenie
      kościołów, mordowanie milionów..
      • sarmata Re: Ten Papież miał dobre serce ale mało rozumu.. 18.10.08, 18:25
        Tak, zaczal "pomagac" Zydom jak kleska Hitlera stala sie nieunikniona. Samo
        fakt, ze wywozka Zydow do Auschwitz nie robila na nim wrazenia, o czyms chyba
        swiadczy.
        Pius 12 jako przywodca duchowy katolikow powinien stanac w obronie mordowanych
        Zydow, bo nie kto inny jak katolicy i protestanci, czyli chrzescijanie otwarcie
        lamali przykazanie dekalogu Nie zabijaj, a papiez nawet nie probowal ich
        napomniec, czyli swiadomie bral ich straszny grzech na wlasne sumienie. A gdzie
        byl wtedy tzw. Duch Swiety? Dlaczego nie przypomnial papiezowi o jego pasterskim
        obowiazku? Co ty nas to?
        • doomsday Re: Ten Papież miał dobre serce ale mało rozumu.. 18.10.08, 18:58
          Sarmata pisze , że Papież zacząl pomagać żydom , kiedy kleska
          Hitlera byla nieunikniona . Nieprawda , losy wojny niebyly wcdfale w
          1943 roku rozstrzygnięte :
          commons.wikimedia.org/wiki/Image:World_War_II_1943_10.png
          Po drugie do 16 pażdziernika 1943 roku nie bylo prześladowań żydów
          we Wloszech . Jak pisalem niżej tego samego dnia , kiedy aresztowano
          tysiąc rzymskich żydow , Papież prawie wszystkim pozostalym
          kilkunastutysiącom udzielil schronienia w klasztorach i w swojej
          rezydencji w Castelgandolfo . Trzeba pamiętać , iż Hitler jednym
          rozkazem mógl znięść nietykalność terytorialną Watykanu . Dlatego
          Pius XII oficjalnie staral się nie drażnić Niemców i samego Hitlera .
          • doomsday Re: Ten Papież miał dobre serce ale mało rozumu.. 18.10.08, 19:10
            Żydzi w specyficzny sposób odwdzięczyli się w Polsce Watykanowi i
            Papieżowi Piusowi XII za uratowanie kilkunastutysięcy ich braci we
            Wloszech . Żydzi z UB , tacy jak brat Michnika, po wojnie skazywali
            na śmierć lub dlugoletnie więzienie dziesiątki polskich księży
            katolickich za "szpiegostwo na rzecz Watykanu ".
    • doomsday Manipulacje i klamstwa Wyborczej i spka. 18.10.08, 17:28
      Po pierwsze sam tytul " morderstwo na rzymskich żydach " jest
      klamstwem obliczonym , że masowy czytelnik pamięta tylko tytuly .
      Byla deportatacja do Auschwitz 16 pażdziernika 1943 roku 1049 żydów
      wylapanych w getcie rano w sobotę (żydowskie święto) .Nie bylo
      żadnego mordu w Rzymie .
      Wybiórcza nie podaje ,że 8 września 43 , a więc pieć tygodni
      wcześniej na terenie Wloch rozpoczela się niemiecka okupacja .
      13 pażdziernika 1943 roku Wloski Rząd generala Badoglio wypowiedzial
      Niemcom wojnę . Jak latwo zauwaqżyć byly to dni chaosu . Papież nie
      mial ani jednej dywizji i jakiekolwiek sukcesy mógl odnieść tylko w
      drodze cichej dyplomacji .Wlaśnie tego dnia 16 pażdziernika Papież
      nakazuje przelożonym 155 wloskich klasztorów żeńskich i męskich
      udzielenia schronienia ponad pieciu tysiecom wloskich żydów .
      Bezpośrednio sam Papież tego dnia otwiera dla uciekających przed
      niemcami żydów swoją letnią rezydencję w Castel Gandolfo pod Rzymem
      gdzie chroni do końca wojny trzy tysiące żydów .
      Na marginesie warto dodać , że populacja żydów w Rzymie w czasie
      wojny liczyla kilkanaście tysięcy . Można więc śmialo powiedzieć ,
      że Pius XII uratowal blisko 90 procent wloskich żydów udzielając im
      schronienia na terenie Watykanu , oraz pośrednio udzielając im
      schronienia we wloskich klasztorach .

      A Roma, 155 conventi e monasteri diedero rifugio a circa
      cinquemila ebrei. Almeno tremila ebrei trovarono rifugio presso la
      residenza pontificia estiva a Castelgandolfo. Sessanta ebrei vissero
      per nove mesi nell’Università Gregoriana e molti furono ospitati
      nella cantina del Pontificio Istituto Biblico. Centinaia trovarono
      asilo dentro il Vaticano stesso. Seguendo le istruzioni di Pio XII,
      singoli sacerdoti italiani, monaci, monache, cardinali e vescovi si
      prodigarono a salvare la vita a migliaia di ebrei. Il cardinale
      Boetto di Genova ne salvò almeno ottocento. Il vescovo di Assisi
      nascose trecento ebrei per oltre due anni. Il vescovo di Campagna,
      mons. Giuseppe Maria Palatucci, e due suoi parenti ne salvarono
      anche di più a Fiume.

      www.alleanzacattolica.org/indici/articoli/dalind_304.htm

      Bezpośrednio po wojnie żydzi dziękują Papieżowi :

      * Nel 1943, Chaim Weizmann, che sarebbe diventato il primo
      presidente d’Israele, scrisse che "la Santa Sede sta prestando il
      suo potente aiuto dove può per attenuare la sorte dei miei
      correligionari perseguitati".

      * Moshe Sharett, il secondo nella serie dei primi ministri
      israeliani, incontrò Pio XII negli ultimi giorni di guerra e gli
      disse che il suo "primo dovere era di ringraziarlo e, attraverso
      lui, ringraziare la Chiesa cattolica da parte dell’opinione pubblica
      ebraica per tutto quanto avevano fatto nei vari paesi per salvare
      gli ebrei".

      * Il rabbino Isaac Herzog, rabbino capo d’Israele, nel febbraio del
      1944 inviò un messaggio in cui dichiarava: "Il popolo d’Israele non
      dimenticherà mai quello che Sua Santità e i suoi illustri delegati,
      ispirati dagli eterni princìpi della religione, che formano le vere
      basi di un’autentica civiltà, stanno facendo per i nostri sfortunati
      fratelli e sorelle nell’ora più tragica della nostra storia, prova
      vivente dell’esistenza della divina Provvidenza in questo mondo".

      * Nel settembre del 1945, Leon Kubowitzky, segretario generale del
      Congresso Ebraico Mondiale, ringraziò personalmente il Papa per i
      suoi interventi e il Congresso Ebraico Mondiale donò 20.000 dollari
      alla opere caritative vaticane "in riconoscimento del lavoro svolto
      dalla Santa Sede nel salvare gli ebrei dalle persecuzioni fascista e
      nazista".

      * Nel 1955, quando l’Italia celebrò il decennale delle sua
      liberazione, l’Unione delle Comunità Israelitiche Italiane proclamò
      il 17 aprile Giorno della Gratitudine, per l’assistenza avuta dal
      Papa durante la guerra.

      * Il 26 maggio 1955 l’Orchestra Filarmonica d’Israele volò a Roma
      per un’esecuzione speciale della Settima Sinfonia di Beethoven, come
      espressione della duratura gratitudine dello Stato d’Israele verso
      il Papa per l’aiuto prestato al popolo ebraico durante l’Olocausto.


      • xs550 Re: Manipulacje i klamstwa Wyborczej i spka. 18.10.08, 20:01
        Bronisz przegranego konia. Zachowanie Piusa bylo takie jakie bylo i caly swiat
        o tym wie. Bronienie tego czlowieczka jest nie na miejscu.
        • doomsday Re: Manipulacje i klamstwa Wyborczej i spka. 18.10.08, 20:14
          xs50 napisal :
          "Bronisz przegranego konia. Zachowanie Piusa bylo takie jakie bylo i
          caly swiat
          o tym wie. Bronienie tego czlowieczka jest nie na miejscu."

          Takie argumenty , jak "caly świat , każdy to wie ", i tym podobnie
          nazywa się prymitywną demagogią i propagandą , którą charakteryzuje
          brak jakichkolwiek rzeczowych argumentów . Żydowskie wyolbrzymianie
          swoich krzywd sluży polityce ludobójstwa na palestyńczykach ,
          ograbienie kilku milionów tych ludzi z ich ziemi i wyniszczanie ich
          za pomocą glodu poprzez otoczenie murem betonowym o wysokosci 10
          metrów .Żydowskie klamstwa o wyimaginowanej martyrologii sluża
          rónież próbie wyludzenia od Polski 100 milardów dolarów tzw.
          odszkodowań .
        • elan13 Re: Manipulacje i klamstwa Wyborczej i spka. 18.10.08, 21:54
          xs550 napisał:

          > Zachowanie Piusa bylo takie jakie bylo i caly swiat
          > o tym wie. Bronienie tego czlowieczka jest nie na miejscu.

          Twierdzisz, że bronienie papieża na forum środowisk semickich i
          filosemickich, forum związanym z gazetą kierowaną przez rabbiego
          Michnika jest nie na miejscu? Nazywasz gudłaju
          papieża "człowieczkiem"? Oj, nie potraficie wy wyciągać lekcji z
          historii, nie potraficie.
    • xs550 Pius XII kłamał w sprawie mordów na rzymskich Ż.. 18.10.08, 19:46
      Papa klamal??? Niemozliwe!!! ;)))
      • landaverde Re: Pius XII kłamał w sprawie mordów na rzymskich 18.10.08, 21:11
        Znaczy - kłamał bo nic nie powiedział? Może nie mógł powiedzieć? Czy
        wiedział, że ci deportowani Żydzi jadą na zagładę? Wiadomo, że
        tysiące Żydów uratował. Gdyby coś nieopatrznie powiedzaiał, gdyby
        się Niemcom postawił, może innych skazałby na zagładę? Tak się
        akurat składa, że gmina żydowska w Rzymie przetrwała.
    • zarone Genialne posunięcie Watykanu 18.10.08, 21:32
      Powszechnie wiadaomo, że Pius XII był proniemiecki i antyradziecki
      (mniejszym złem był dla niego hitleryzm). Watykan wymyślił sobie, że
      go wyświęci i wtedy jakby utnie dyskusje na temat tego indywiduum.
      Do tego pomysł by go wyświęcić z lubianym JPII. Genialne czy głupie?
      • landaverde Re: Genialne posunięcie Watykanu 18.10.08, 21:42
        zarone napisał:

        > Powszechnie wiadaomo, że Pius XII był proniemiecki i
        antyradziecki...

        Powszechnie? - a ja się tego dopiero od ciebie dowiedziałem. A skąd
        ty to wiesz, że był proniemiecki? A ja słyszałem że był prożydowski -
        wielu Żydom uratował życie nadstawiając się właśnie Niemcom.
        • wet3 Re: landaverde 19.10.08, 01:24
          Pius VII uratowal zycie ponad 800 tysiacom Zydow. Teraz za to
          otrzymuje "Nobla" od koszernych opluwaczy. To sie nazywa "prawdziwa
          zydowska milosc i podzieka!!!
          PS - Przeciez zydowski kongres (specjalnie pisze mala litera)
          wyraznie podziekowal za to Piusowi XII po wojnie. Ale dzis jest moda
          na obrzucanie lajnem i blotem. Parszywe swinie!!!
    • doomsday Ojciec Święty byl dzisiaj w Pompejach k. Neapolu 19.10.08, 18:21
      Tu jest krótki i ladny film z uroczystości:
      tv.repubblica.it/copertina/pompei-in-30mila-per-il-papa/25326?video

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka