Dodaj do ulubionych

Czy można było uratować porwanego Polaka?

07.02.09, 16:27
"Lądują dwa śmigłowce, wchodzą dobrze przygotowani "specjalsi" i po kilku
minutach mamy człowieka."

Żałosne bajędy dla pokrycia własnej niekompetencji. Jak nisko GW ceni swoich
czytelników wciskając im te fantazje.

axxowatch.blox.pl
Obserwuj wątek
    • leniuch102 Tak podejrzewałem, to wina Macierewicza. I PiS-u. 07.02.09, 16:34
      Tak jak kryzys. I cholera w Zimbabwe.

      axxowatch.blox.pl
      • pe1 Re: Tak podejrzewałem, to wina Macierewicza. I Pi 07.02.09, 20:47
        Nie pierwszy to raz, gdy Maciora ma krew na rękach.

        Całe to tałatajstwo na czele z łajdakiem Kłamczyńskim musi wreszcie stanąć przed
        Trybunałem Stanu, a potem przed plutonem egzekucyjnym.
        • leniuch102 pe1, żałosny durniu. 07.02.09, 21:00
          Zginął człowiek. Może mozna mu było pomóc, moze nie. Przykre jest, że takie
          szuje jak ty i autor komentowanego artykułu (a właściwie jego pracodawca)
          uzywają tej śmierci do swojej ulubionej rozrywki - walki z nielubianą opcją
          polityczną.
          Jesteście czymś w rodzaju hien cmentarnych. Dosłownie. Tak jak po śmierci
          Geremka znaleźli się łajdacy, dla których pogrzeb był tylko kolejną okazją do
          nabluzgania na PiS.
          Mam nadzieję, że jestes dobrze opłacanym pracownikiem ruskiej razwiedki, który
          ma płacone od godziny za takie wpisy.
          Myśl, że mógłbyś być Polakiem i jednocześnie taką gnidą przyprawia mnie o mdłości.

          leniuch102.salon24.pl
          • pe1 Re: pe1, żałosny durniu. 07.02.09, 22:17

            „Rz” dotarła do treści zeznań Aleksandra Szczygły, byłego szefa MON, w sprawie
            Nangar Khel. Wynika z nich, że o kulisach zdarzenia w afgańskiej wiosce
            dowiedział się 23 sierpnia 2007 r. z notatki ówczesnego szefa kontrwywiadu
            Antoniego Macierewicza.

            Ponadto, jak twierdzą nasi rozmówcy, minister zeznał, iż sporadycznie
            kontaktował się z gen. Bronisławem Kwiatkowskim, szefem Dowództwa Operacyjnego,
            choć pierwsze sygnały o zdarzeniu dotarły do niego z meldunków wojskowych.
            Jednak dopiero z raportu służb poznał szczegóły. Szczygło nie chce komentować
            informacji „Rz”. – Zeznania są tajne. Nie rozumiem, jak mogło dojść do
            przecieku, choć od kiedy szefem wojskowej prokuratury jest Krzysztof Parulski,
            zdarza się to nagminnie – ucina rozmowę.

            Jak dowiedziała się „Rz”, między dowódcą bazy Wazi-Kwa kapitanem Olgierdem C.,
            przebywającym w areszcie, a oficerami kontrwywiadu, którzy tam służyli, był
            konflikt.

            Olgierd C. wysłał meldunki do przełożonych, by ci odwołali ludzi Macierewicza z
            bazy. Pisał, że sobie nie radzą. Sprawa znana jest ojcu dowódcy bazy, płk.
            rezerwy Józefowi Cieśli.

            – Po przeanalizowaniu wydarzeń związanych z toczącym się śledztwem dowiedziałem
            się o tym od żołnierzy z jednostki, w której służył syn. Po weryfikacji te
            informacje znajdują potwierdzenie – mówi ojciec Olgierda C. Macierewicz nie chce
            komentować informacji dotyczących konfliktu. – Nie będę się wypowiadał na temat
            Nangar Khel przed zakończeniem procesu – ucina.

            Pytany o notatkę, która miała trafić do ministra Szczygły, odpowiada: – Jako
            szef kontrwywiadu byłem zobowiązany do dostarczania wszelkich informacji
            koniecznych do ochrony polskich wojsk.

            Czy treść tej notatki mogła w jakikolwiek sposób ukierunkować śledztwo przeciwko
            siedmiu komandosom? – Organy ścigania muszą brać pod uwagę wszystkie materiały,
            które w jakikolwiek sposób mogą pomóc w wyjaśnieniu okoliczności zdarzenia.
            Jednak decyzje o ukierunkowaniu śledztwa podejmują w pełni samodzielnie –
            przekonuje Macierewicz.

            Tymczasem jeden z wysokich rangą polskich oficerów w rozmowie z „Rz” przyznał,
            że widział notatkę SKW we wrześniu 2007 r. – To był dla mnie szok, bo materiały
            wojskowe nie potwierdzały podejrzeń o ludobójstwo. Potem sprawa wróciła w
            oskarżeniach prokuratury – mówi.

            O konflikcie między żołnierzami polskiego kontyngentu w Afganistanie a służbami
            kontrwywiadu pisaliśmy już kilka miesięcy temu. Ujawniliśmy wówczas, że
            dowodzący zmiany gen. Marek Tomaszycki ocenił pracę służb na dwójkę, czyli
            bardzo nisko.

            Pytany o to Macierewicz zapewniał wtedy, że ochrona kontrwywiadowcza w
            Afganistanie prowadzona była wzorowo. Tymczasem – jak wynika z naszych
            informacji – gen. Tomaszycki w prokuraturze powtórzył informacje o konflikcie i
            złej pracy kontrwywiadu.

            Tymczasem prokuratura łagodzi stanowisko i zdecydowała o zmianie kwalifikacji
            prawnej czynów wobec części żołnierzy podejrzanych o celowe ostrzelanie wioski
            Nangar Khel.
            • leniuch102 Re: pe1, żałosny durniu. 07.02.09, 22:29
              ciekawe co chcesz udowodnic wielokrotnie przeklejając tekst na zupełnie inny temat.
              Przeczytaj lepiej to:

              "Tam nigdy nie byliśmy mocni

              No właśnie - na jednym z portali już pojawił się materiał, oparty na tezie, że
              weryfikacja WSI doprowadziła do faktycznej dezintegracji wywiadu i kontrwywiadu.
              W związku z czym wojskowe służby specjalne nie były w stanie przeprowadzić
              efektywnych poszukiwań porwanego inżyniera.

              Choć trudno podważyć argument o bylejakości nowych wojskowych spec-służb, w tym
              konkretnym przypadku adwersarze weryfikacji chyba popełniają błąd. Potwierdzają
              to słowa Janusza Zemke:

              - W Afganistanie owszem, ale w Pakistanie nigdy nie mieliśmy dobrego wywiadu -
              przyznaje w rozmowie z INTERIA.PL poseł lewicy. I zastrzega, że w związku z tym
              wolałby nie spekulować, czy gdyby nie rozwiązano WSI, porwanego inżyniera
              udałoby się namierzyć, a w konsekwencji - doprowadzić do jego uwolnienia. - Na
              pewno jednak będę oczekiwał wyjaśnień od szefów wywiadów, przed komisją ds.
              służb specjalnych - zapewnia Zemke. "
              • wrojoz Leniuch102 to gnida i duren 08.02.09, 12:45
                • gyubalwahazar Macierewicz i Kaczyńscy to zdrajcy!!!! 08.02.09, 20:29
                  Macierewicz w raporcie opisał kilku oficerów pracujących w Karaczi. To w
                  Pakistanie jest!!!! Dzięki temu ich siatki szlag trafił. Macierewicz uznał, że
                  są niepotrzebni. Zapewne Putin im kazał rozgonić Polski wywiad. Macierewicz i
                  Kaczyńscy zawsze robią i robili wszystko na rozkaz Putina.
          • piokuk Re: pe1, żałosny durniu. 07.02.09, 22:33
            Popieram. Bardzo trafnie ujęte.
            • pe1 Re: pe1, żałosny durniu. 07.02.09, 23:25
              Macierewicz i Kaczyńscy zasłużyli na krzesło.
              • urtasa 375 - 48 08.02.09, 00:54
                Tak, zasłużyli sobie na krzesło. Kiedy Sejm rozwiązywał WSI, za głosowało 375
                posłów z PiS-u. Przeciw zaś było 48 posłów z PO.
                • sevho Tusk mógł przyczynić sie do śmierci Polaka 08.02.09, 01:10
                  taka jest prawda,
                  tam porwania są zwyczajem i elementem honorowego kodeksu - zupełnie
                  inny świat, gdy się dowiedzieli że polski premier chce wysłąć GROM i
                  nie zapłaci okupu nie mieli wyjścia musieli zabić.
                  Głupota Tuska jest ogromna, teraz widać czym się kończy
                  niekompetencja.
                  amerykanie nawet nie pomagaja swoim obywatelom - u nich zasadą jest
                  niepłacenie okupu, inaczej niż w europie. dzieki amerykanom mógł to
                  mógł tylko Polak zginąć, amerykanie maja tam swoja gre.
                  rząd pakistański na tych terenach nie funkcjomuje, a armia
                  pakistańska i ich wywiad ma tma wielu "dowódcó" w tym talibów.
                  po 4 miesiącach od niewoli Tusk zwołuhje sztaqb kryzysowy - totalna
                  głupota. Tusk powinien zostać pociagnięty do odpowedzialności albo
                  jest tak głupi albo świadomoe naraził Polaka na śmierć.

                  a wyvborcza to wiadomo pisze żeby pisać, wszedzie na forach widac
                  irytację na premiera i jego idiotyczne wypowiedzi, a wyborcza o
                  rozwiązaniu sowieckiego WSI - które było lekiem na całę zło.

                  michnik kiszczak juz odchodza w niepamięć, ale jeszcze bzduru
                  wyborcza pisze chocia zczytelników ubywa błyskaiwcznie notowania na
                  łęb na szyję i zwolnineia w redakcji.

                  • urtasa a figę prawda 08.02.09, 01:27
                    Tusk nie rządzi Polską, a rządzi J. Kaczyński i PiS. Nie czytasz chyba "GW" zbyt
                    dokładnie. "GW" patrzy władzy na ręce, stale kontroluje PiS. Tak właśnie
                    postępują media: kontrować władzę! I "GW" doskonale wywiązuje się z tego zadania.

                    Od Kiszczaka zaś się odczep. To człowiek honoru. To dzięki niemu możesz czytywać
                    Michnika. Ten zasłużony dla nieszykanowania żadnych Polaków dobroczyńca żyje
                    dziś w ubóstwie i jest opluwany, podczas gdy taka suwnicowa pławi się w
                    luksusie, choć odpowiada za prześladowania niewinnych Polaków z "Solidarności".
                    • wrojoz PiS to organizacja przestepcza. 08.02.09, 12:45
                    • wrojoz Kaczynscy-podwojne polskie nieszczescie 08.02.09, 12:46
                • szenio Re: 375 - 48 08.02.09, 17:34
                  urtasa napisał:

                  > Tak, zasłużyli sobie na krzesło. Kiedy Sejm rozwiązywał WSI, za
                  głosowało 375
                  > posłów z PiS-u. Przeciw zaś było 48 posłów z PO.
                  Z PO przeciw był tylko Bronisław Komorowski i SLD!!!także zgadzam
                  sie ztym , że kto glosował za rozwiązaniem WSI - powinien złozyc
                  mandat- a partia winna być zdelegalizowana!!!
          • szenio Re: pe1, żałosny durniu. 08.02.09, 17:30
            leniuch102 napisał:

            > Zginął człowiek. Może mozna mu było pomóc, moze nie. Przykre jest,
            że takie
            > szuje jak ty i autor komentowanego artykułu (a właściwie jego
            pracodawca)
            > uzywają tej śmierci do swojej ulubionej rozrywki - walki z
            nielubianą opcją
            > polityczną.
            > Jesteście czymś w rodzaju hien cmentarnych. Dosłownie. Tak jak po
            śmierci
            > Geremka znaleźli się łajdacy, dla których pogrzeb był tylko
            kolejną okazją do
            > nabluzgania na PiS.
            > Mam nadzieję, że jestes dobrze opłacanym pracownikiem ruskiej
            razwiedki, który
            > ma płacone od godziny za takie wpisy.
            > Myśl, że mógłbyś być Polakiem i jednocześnie taką gnidą przyprawia
            mnie o mdłoś
            > ci.
            >
            > leniuch102.salon24.pl
            Nie wiemy , czy mozna było mu pomóc, ale miałby wieksze szanse ,
            gdyby nasze służby działały porządnie.A zostały rozwalone!!!I zrobił
            to PiS,PO,Samoobrona i LPR!!!I rzeczywistości nie dasz rady ani
            zakrzyczeć ani ją zmienić!!!
            • leniuch102 Re: pe1, żałosny durniu. 08.02.09, 19:40
              > Nie wiemy , czy mozna było mu pomóc, ale miałby wieksze szanse ,
              > gdyby nasze służby działały porządnie.A zostały rozwalone!!!I zrobił
              > to PiS,PO,Samoobrona i LPR!!!I rzeczywistości nie dasz rady ani
              > zakrzyczeć ani ją zmienić!!!

              Jeśli ja krzyczę, to czemu Ty używasz tylu wykrzykników?
              Czyżbyś chciał odwrócić uwagę od faktu, że to nie PiS od ponad roku rządzi
              Polską i nie PiS odpowiada za politykę zagraniczną i obronność?
              Że służbami specjalnymi od ponad roku dowodzą zaufani Kwaśniewskiego i Tuska?

              leniuch102.salon24.pl
      • szenio Re: Tak podejrzewałem, to wina Macierewicza. I Pi 08.02.09, 17:25
        leniuch102 napisał:

        > Tak jak kryzys. I cholera w Zimbabwe.
        >
        > axxowatch.blox.pl
        A czyja , kto rozwiązał WSI? PO,PiS,Samoobrona ,LPR-te partie za to
        też należałoby rozwiazać!!!Jak mozna kraj pozbawic służ?I tych
        wielkich afer związanych z WSI jakoś nie słychać!!!!
    • realista1000 GW bredzi od rzeczy (jak zawsze) i odwraca uwagę 07.02.09, 16:39
      od niekompetencji i niemocy leniwego Tuska:
      www.tvn24.pl/0,1585195,0,1,polko-premier-popelnil-blad,wiadomosc.html
      • jj43 przeczytaj sobie surrealisto 07.02.09, 19:09
        www.rp.pl/artykul/132989.html
      • aa_6 Re: GW bredzi od rzeczy (jak zawsze) i odwraca uw 07.02.09, 20:52
        Totalnie skompromitowany Polko, po skrajnie nieudolnym kierowaniu
        BBN, stał się "autorytetem" TVN24. Nie liczy się, co mówią tak
        kompetentni ludzie, jak np. J. Danecki czy S. Petelicki, lecz
        kompletna brednia wypowiedziana przez palanta Polko, który
        oczywiście nie ma zielonego pojęcia o tym, kto i jak negocjował, za
        to - jak przystało na faceta związanego z PiSem - potrafi
        insynuować, pomawiać i pouczać. Obrzydliwość! Nikt nic nie wie, ale
        każdy dyletant ma coś "do powiedzenia". Niech Pan Polko lepiej
        opowie o rozwałce służb specjalnych przez PiS.
        • sevho Re: GW bredzi od rzeczy (jak zawsze) i odwraca uw 08.02.09, 01:18
          petelicki to medialny pajac co nigdy nie był w wojsku - to twój
          autorytet?

          ważne są fakty, a ty do czego się odnosisz że generał jest be a
          petelicki guru wywiadu...

          kolego fakt jest prosty i znany dziwoląg Tusek powioedział że wysle
          GROM i nie wypłaci okupu - jeslui taka informację otrzymali
          porywacze ich kodeks honorowy nakazywał zabić oni nawet nie mieli
          wyboru, posłuchaj ludzi co znają zwyczaje tam panujące tam porwania
          są norma i elementem kodeksu honorowego, jesli ustepuja muszą
          widzieć ze ustępuje też druga strona, oni mocno ustapili z żadaniami
          a idiota Tusek mówi że GROM wysle
          takie są fakty i o nich rozmawiajmy
          • wrojoz Kaczaszwili to szkodnik! 08.02.09, 12:47
        • szenio Re: GW bredzi od rzeczy (jak zawsze) i odwraca uw 08.02.09, 17:39
          aa_6 napisała:

          > Totalnie skompromitowany Polko, po skrajnie nieudolnym kierowaniu
          > BBN, stał się "autorytetem" TVN24. Nie liczy się, co mówią tak
          > kompetentni ludzie, jak np. J. Danecki czy S. Petelicki, lecz
          > kompletna brednia wypowiedziana przez palanta Polko, który
          > oczywiście nie ma zielonego pojęcia o tym, kto i jak negocjował,
          za
          > to - jak przystało na faceta związanego z PiSem - potrafi
          > insynuować, pomawiać i pouczać. Obrzydliwość! Nikt nic nie wie,
          ale
          > każdy dyletant ma coś "do powiedzenia". Niech Pan Polko lepiej
          > opowie o rozwałce służb specjalnych przez PiS.
          Nie zapominaj o jednym - PO za tym w sejmie podnisło rekę/oprócz
          Komorowskiego!/!!!
      • szenio Re: GW bredzi od rzeczy (jak zawsze) i odwraca uw 08.02.09, 17:37
        realista1000 napisała:

        > od niekompetencji i niemocy leniwego Tuska:
        > www.tvn24.pl/0,1585195,0,1,polko-premier-popelnil-blad,wiadomosc.html
        >
    • snellville Czy można było uratować porwanego Polaka? 07.02.09, 16:41
      Co to za bzdura GW!!!!
      Prosili zeby nie podawac ich nazwiska????
      Wyssaliscie sobie z palca tych oficerow.
    • expilo Czy można było uratować porwanego Polaka? 07.02.09, 16:51
      Jasne, trzeba jak najszybciej wycofać polskich żołnierzy z Afganistanu. To nie
      jest nasza wojna.
      • snellville Re: Czy można było uratować porwanego Polaka? 07.02.09, 16:59
        expilo napisał:

        > Jasne, trzeba jak najszybciej wycofać polskich żołnierzy z Afganistanu. To nie
        > jest nasza wojna.


        Z tym sie nie zgodze kolego,nasi zolnierze powinni tam byc.
        Niech sie chlopaki ucza,zginelo by ich wiecej na polskim poligonie nizli tam.
        Pytanie jest dlaczego ich nie bylo tam gdzie byli potrzebni.
      • x2468 Re: Czy można było uratować porwanego Polaka? 07.02.09, 17:48
        Tak osiolku.Tylko ze to nie byl zolnierz,lecz cywil i nie w Afganistanie,lecz w
        Pakistanie.
      • nobull Czy można było uratować porwanego Polaka? 07.02.09, 20:50
        expilo napisał:

        > Jasne, trzeba jak najszybciej wycofać polskich żołnierzy z Afganistanu.
        > To nie jest nasza wojna.

        Takich idiotow jak ty to nie brakuje w CIEMNOGRODZIE!

        Wojna w Afganistnie jest JAK najbardziej nasza wojna, ale wpierw trzeba
        wiedziec o co jest ta wojna!

        Wojna W afganistanie to walka z dostawcami narkotykow!

        Gdyby nie ta wojna to caly swiat byl by kontrolowany przez handlarzy Opium,
        Heroina i cocaina!

        tTak ze nalezy wspomodz amerykanow w calkowitej kontroli i wyeliminowaniu
        narkotykow z obrotu.

        Wiecej jest ofiar narkotykow na swiecie niz tych ktorzy walcza z "narkotykami!"

        Jak wiec widac to jest wojna z narkotykami ktora zdecydowanie jest w
        naszyminteresie.

        A kto handluje narkotykami?

        Wlasnie narkotyki sa zrodlem dochodu i finansowania calego terroryzmu
        swiatowego w tym Al Quidy!

        Tam trzeba wyslac wiecej zolnierzy niz obywateli afganistanu aby sparalizowac
        caly ten kartel !!!

        A to niema zadnego zwiazku z ratowaniem porwanego polaka !!!
        • calli Re: Czy można było uratować porwanego Polaka? 07.02.09, 23:01
          patrzcie dzieci, debil na forum..
          • wrojoz Kaczaszwili, wstydz sie! 08.02.09, 12:47
      • kszafra29 Re: Czy można było uratować porwanego Polaka? 07.02.09, 22:25
        popieram przedmowce, to nie jest nasza wojna i jezeli naszym
        politykom w swoim uswiadomieniu nie dochodzi, to jestesmy obcy w
        calym znaczeniu tego slowa wtracajac sie do grupy etnicznej majacej
        tysiaczletnia odrebna kulture, obyczaje, cywilizacje itp. Jak mozna
        jeszcze w XXI wieku dokonywac swojego rodzaju "wojny krzyzowe" i na
        sile cywilizowac i demokratyzowac tubylcow plemiennych z swoimi
        zwyczajami i religia. Znam Pakistan, w latach w ktorych rzadzilo
        wojsko, ktore to trzymalo spoleczenstwo pod kontrola jak w u nas w
        stanie wojennym (ktorego nie popieram), lecz po latach z Bin Ladenem
        i innymi zdarzeniami sytuacja bardzo zmienila sie i obecnie wyjazd do
        tego panstwa a szczegolnie w jego pewne obszary jest bardzo wysokim
        zagrozeniem. W wypowiedzial poprzednich forumowiczach jest
        nadzwyczaj nietaktownym nie uszanowanie prawdopodobnej smierci
        inzyniera geologa. Prosilbym forumowiczow o nie pisanie o
        postepowanie tej, czy innej partii, jak rowniez nie zabierania glosy
        w sprawach na ktorych kompletnie nie maja pojecia i jedynie sadze z
        braku zajecia pisza co im na mysl przyjdzie.
    • abba15 PartiaOszustów nie zrobiła nic aby uratować Polaka 07.02.09, 17:11
      • wrojoz PiS do lamusa 08.02.09, 12:49
    • tles10 GW ma zawsze pod ręką anonimowych wysokich oficeró 07.02.09, 17:47
      ... przeważnie byłych oficerów


      GW wciska ludziom kit, jak pszczelarz cukier pszczołom
      • x2468 Re: GW ma zawsze pod ręką anonimowych wysokich of 07.02.09, 18:01
        Podobnie jak wywiady USA,Rosji czy Niemiec.Kat Warszawy Dirlewangler dozyl na
        panstwowym stanowisku starosci chroniony przez wywiad USA.Pomimo niepodwazalnych
        dowodow jego zbrodni Amerykanie nie pozwolili na ekstradycje zbrodniarza do Polski.
        Oficerowie wywiadu NRD,pracuja i maja sie dobrze dla wywiadu USA i RFN.Rosjanie
        nie ruszyli nawet jednego agenta.Solzenicyn ktory tak wiele wycierpial od
        sowieckich sluzb specjalnych mowil ze nie wolno niszczyc wlasnych sluzb,poniewaz
        kazde panstwo ich potrzebuje.Mowil trz ze nie bylo w histori ludzkosci przypadku
        aby ktos,gdzies zniszczyl sluzby specjalne wlasnego panstwa.(widac nie slyszal o
        polskiej glupocie).Jedynie kaczysci wybili Polskiemu wojsku oczy i pozbawili
        sluchu.Usilowali wstawic na miejsce tych organow jakies marne protezy.I wynik
        widzimy.Jeszcze wiecej pozostaje tajemnica wojskowych.
        Komunisci ktorzy po wojnie nisczyli oddzial II WP,nie byli Polakami i dzialali
        na rozkaz i w interesie Zwiazku Sowieckiego.Na czyje zlecenie i w czyim
        interesie dzialali Kaczynscy i ich czynownicy?
        • buhaj_z_rogiem Re: GW ma zawsze pod ręką anonimowych wysokich of 07.02.09, 18:30
          x2468 napisał:

          > Komunisci ktorzy po wojnie nisczyli oddzial II WP,nie byli Polakami i dzialali
          > na rozkaz i w interesie Zwiazku Sowieckiego.Na czyje zlecenie i w czyim
          > interesie dzialali Kaczynscy i ich czynownicy?

          A jak sądzisz?
          Kaczyści dlatefo tak dużo ujadają przeciwko Rosji, żeby nikt nie odkrył ich prawdziwych mocodawców.
          To takie "łapaj złodzieja!" w ich wykonaniu.
          • nobull Re: GW ma zawsze pod ręką anonimowych wysokich of 07.02.09, 21:11
            buhaj_z_rog> A jak sądzisz?
            > Kaczyści dlatefo tak dużo ujadają przeciwko Rosji, żeby nikt nie odkrył
            > ich prawdziwych mocodawców.
            > To takie "łapaj złodzieja!" w ich wykonaniu

            Kto ci placi za pisanie takich idiotyzmow?

            UBek Michnik, szwabi czy sowieci?

            nie pisz parszywej zlosliwej komunistycznej propagaqndy o Kaczynskich!

            Kaczynscy wiecej zrobili dla Polski niz wszystkie powojenne rzady sowieckich
            agentow.

            buhaj_z_rogiem? nie to juz buhaj z obcietymi jajami! (wykastrowany)



            • pe1 Re: GW ma zawsze pod ręką anonimowych wysokich of 07.02.09, 23:24
              Kaczyńscy są łajdakami i zdrajcami Polski. Niedługo trafią na krzesło
              elektryczne za zdradę stanu i zniszczenie wywiadu.
            • gburiaifuria Re: GW ma zawsze pod ręką anonimowych wysokich of 08.02.09, 00:12

              A konkretnie co takiego Kaczynscy zrobili poza totalnym skloceniem calego
              narodu? To komusze metody "dziel i rzadz" czego jednak mozna oczekiwac po
              wnukach "carskiego pulkownika, wlasciwie prawie generala" - to z wywiadu z
              mamuska blizniakow. Teraz pytanie: ktory Polak nie bedacy zdrajca czy
              sprzedawczykiem byl wysoko ustawiony w carskim wojsku jak to mozliwe, ze
              dziadzius dochrapal sie az takiego stanowiska?

              > Kaczynscy wiecej zrobili dla Polski niz wszystkie powojenne rzady sowieckich
              > agentow.
              >
              > buhaj_z_rogiem? nie to juz buhaj z obcietymi jajami! (wykastrowany)
              >
              >
              • wrojoz Kacze becwaly 08.02.09, 12:48
        • thegreatmongo Jak mozesz tak klamac X. Dirlewanger zostal zabity 07.02.09, 19:28
          przez polskich wiezniow we francuskiej strefie okupacyjnej. Czemu siejesz taka
          propagande?
        • nobull Re: GW ma zawsze pod ręką anonimowych wysokich of 07.02.09, 21:05
          x2468 napisał:

          > Solzenicyn ktory tak wiele wycierpial od sowieckich sluzb specjalnych
          > mowil ze nie wolno niszczyc wlasnych sluzb, poniewaz kazde panstwo ich
          > potrzebuje.
          > Mowil tez ze nie bylo w histori ludzkosci przypadkuaby ktos,gdzies
          > zniszczyl sluzby specjalne wlasnego panstwa.
          > (widac nie slyszal o polskiej glupocie).
          > Jedynie kaczysci wybili Polskiemu wojsku oczy i pozbawili sluchu.
          > Usilowali wstawic na miejsce tych organow jakies marne protezy.
          > I wynik widzimy. Jeszcze wiecej pozostaje tajemnica wojskowych.
          Widzisz cierpisz na ta polska glupote.

          WSI byly slusznie rozpizdzione przez "kaczystow".

          To nie byl polski wywiad.

          Gdybys widzial jak oni funkcjonowali i co robili to bys tez ich rozpizdzil.

          WSI to byli oficerowie wywiadu ... sowieckiego, dzilajacy pod zaslona dymna
          polskiego wywiadu wojskowego, i kontrolujacy przeplyw wszystkich idiotycznych
          informacji. WSI bylo finansowane przez rzad polski a dzialjace na
          korzysc sowietow!

          To byla organizacja zdecydowanie samobojcza dla polski, zdecydowanie o
          dzialalnosci antypolskiej!

          Wielu nawet nie wiedzialo komu tak naprawde sluza!

          Tak ze CIEMNOGROD nie powinien sie wypowiadac na tematy ktorych nie rozumie.

          A ten Kaczyzm o ktorym piszesz z taka nienawiscia to po prostu penicylina dla
          Ciemnogrodu!

          Kaczynscy i PiS to zmartwychwstanie polski!
          • atd77 Re: GW ma zawsze pod ręką anonimowych wysokich of 07.02.09, 22:57
            W Policji jak jest podejrzenie o przestępstwo wysyła się odpowiednie pisemko do prokuratury o pozwolenie przeprowadzenia odpowiednich akcji w celu zebrania jak największej liczby dowodów na popełnienie przestępstwa. Potem aresztuje się podejrzanego, stawia mu się zarzuty i pod sąd.

            Nie przypominam sobie żeby takie dochodzenie (lub podobne) miało miejsce w WSI? Jeżeli była to organizacja przestępcza gdzie są oskarżeni? Gdzie są ci zdrajcy, mordercy i złodzieje? A może niema dowodów?- no to świadczy wyłącznie o braku kompetencji Macierewicza.
            A może nigdy nie było dowodów? a może ci, którzy najpierw złożyli przysięgę PRL-owi zrekompensowali się dla RP?
            Tylko idiota mógł pozbawić wojsko wywiadu. Pis-owi już raz wystawiono rachunek, widać trzeba powtórzyć lekcję.
            Czekam na ten dzień kiedy Macierewicz będzie tłumaczył się przed narodem z tego jak bardzo nienawidzi nas, (podobno)jego rodaków. Zapewniam ciebie że nie działał on w moim imieniu a ja jestem Polakiem od co najmniej 10 pokoleń co mogę udowodnić.
            • urtasa Macierewicz 08.02.09, 01:07
              Wina tego łotra z PiS-u jest bezsporna!

              Przypomnijmy, że to on doprowadził do tego, że Sejm rozwiązał WSI. To on tak
              zbałamucił Tuska, że ten nieboraczek też głosował za rozwiązaniem.

              Tu warto wspomnieć, że niemal cała PO (375 posłów) głosowała przeciw rozwiązaniu.

              Natomiast za rozwiązaniem byli Kaczyński, Macierewicz, Tusk i NKFPP
              (Narodowo-Komunistyczno-Faszystowska Partia Polski), razem 48 głosów).
              • wrojoz Kaczynscy musza odejsc! 08.02.09, 12:48
                urtasa napisał:

                > Wina tego łotra z PiS-u jest bezsporna!
                >
                > Przypomnijmy, że to on doprowadził do tego, że Sejm rozwiązał WSI.
                To on tak
                > zbałamucił Tuska, że ten nieboraczek też głosował za rozwiązaniem.
                >
                > Tu warto wspomnieć, że niemal cała PO (375 posłów) głosowała
                przeciw rozwiązani
                > u.
                >
                > Natomiast za rozwiązaniem byli Kaczyński, Macierewicz, Tusk i NKFPP
                > (Narodowo-Komunistyczno-Faszystowska Partia Polski), razem 48
                głosów).
          • gburiaifuria Re: GW ma zawsze pod ręką anonimowych wysokich of 08.02.09, 00:17
            nobull napisała:

            > Kaczynscy i PiS to zmartwychwstanie polski!

            jesli tak, to lepiej Polske przebic kolkiem osinowym, zeby juz na mur nigdy nie
            wrocila do zywych. Jednak mam pewnosc, ze to uzurpacja, ze zmartwychwstanie
            Polski odbywa sie na normalnych zasadach i wsrod normalnych ludzi i PiS nie ma z
            tym nic wspolnego.
          • szenio Re: GW ma zawsze pod ręką anonimowych wysokich of 08.02.09, 17:49
            nobull napisała:

            > x2468 napisał:
            >
            > > Solzenicyn ktory tak wiele wycierpial od sowieckich sluzb
            specjalnych
            > > mowil ze nie wolno niszczyc wlasnych sluzb, poniewaz kazde
            panstwo ich
            > > potrzebuje.
            > > Mowil tez ze nie bylo w histori ludzkosci przypadkuaby
            ktos,gdzies
            > > zniszczyl sluzby specjalne wlasnego panstwa.
            > > (widac nie slyszal o polskiej glupocie).
            > > Jedynie kaczysci wybili Polskiemu wojsku oczy i pozbawili sluchu.
            > > Usilowali wstawic na miejsce tych organow jakies marne protezy.
            > > I wynik widzimy. Jeszcze wiecej pozostaje tajemnica wojskowych.
            > Widzisz cierpisz na ta polska glupote.
            >
            > WSI byly slusznie rozpizdzione przez "kaczystow".
            >
            > To nie byl polski wywiad.
            >
            > Gdybys widzial jak oni funkcjonowali i co robili to bys tez ich
            rozpizdzil.
            >
            > WSI to byli oficerowie wywiadu ... sowieckiego, dzilajacy pod
            zaslona dymna
            > polskiego wywiadu wojskowego, i kontrolujacy przeplyw wszystkich
            idiotycznych
            > informacji. WSI bylo finansowane przez rzad polski a
            dzialjace na
            > korzysc sowietow!
            >
            > To byla organizacja zdecydowanie samobojcza dla polski,
            zdecydowanie o
            > dzialalnosci antypolskiej!
            >
            > Wielu nawet nie wiedzialo komu tak naprawde sluza!
            >
            > Tak ze CIEMNOGROD nie powinien sie wypowiadac na tematy ktorych
            nie rozumie.
            >
            > A ten Kaczyzm o ktorym piszesz z taka nienawiscia to po prostu
            penicylina dl
            > a
            > Ciemnogrodu!
            >
            > Kaczynscy i PiS to zmartwychwstanie polski!
            Jako , że mieszkam w Warszawie - to najbliższe miejsce dla Ciebie
            to - TWORKI.Obawiam się jednak , że dla Ciebie jest juz za
            późno.Wypicin nie komentuję , szkoda słów!!!
        • nobull Re: GW ma zawsze pod ręką anonimowych wysokich of 07.02.09, 21:22
          x2468 napisał:

          > Podobnie jak wywiady USA,Rosji czy Niemiec.Kat Warszawy Dirlewangler
          > dozyl na panstwowym stanowisku starosci chroniony przez wywiad USA.
          > Pomimo niepodwazalnych dowodow jego zbrodni Amerykanie nie pozwolili
          > na ekstradycje zbrodniarza do Polski.

          Widzisz jak ty masz wspaniala wiedze o USA:

          Oskar Dirlewanger (ur. 26 września 1895 w Würzburgu, zm. 7 czerwca 1945 w
          Altshausen) - SS-Oberführer i dowódca specjalnych oddziałów SS do walki z
          partyzantami, znany ze swego sadyzmu i odpowiedzialny za rozliczne zbrodnie
          wojenne popełnione w Polsce, Białorusi i Słowacji. Ocenia się, że w wyniku akcji
          jego oddziałów śmierć poniosło ok. 120 000 osób, w większości cywilów.

          Pewnie tez sluzyles w WSI!

          Komuna nadal pierdzi a Ciemnogrod wacha, wdycha, i zyje tym komunistycznym
          smrodem!

          pl.wikipedia.org/wiki/Oskar_Dirlewanger
        • quant34 Re: GW ma zawsze pod ręką anonimowych wysokich of 08.02.09, 17:31
          x2468 napisał:

          > Mowił ze nie bylo w histori ludzkosci przypadku aby ktos,gdzies zniszczyl
          sluzby specjalne wlasnego panstwa.(widac nie slyszal o polskiej glupocie).

          To prawda, że nigdy i nigdzie na świecie nikt nie zniszczył WŁASNYCH służb.
          Polska nie jest tu wyjątkiem ponieważ zniszczenie polskiego wywiadu wojskowego
          to nie byłą robota polska, ale rosyjskiego wywiadu, którego agentem numer jeden
          w Polsce jest niejaki Maciarewicz. Wiem jak paradoksalnie to brzmi bo przecież
          ta kanalia jest znana ze swojej nienawiści do Rosji, ale na tym właśnie polega w
          jego przypadku perfekcyjna "legenda". Rosyjski wywiad jest znany ze swojej
          skuteczności, osiąganej między innymi przez przypisanie swoim agentom fikcyjnej
          nienawiści do Rosji. W ten sposób zapewniają agentom pozostawanie poza
          podejrzeniami. Zresztą o tym, że Maciarewicz jest szpiegiem Rosji wiadomo już od
          dawna, problem w tym, że nie można go pociągnąć do odpowiedzialności bez
          politycznego skandalu. I tu jest przykład polskiej głupoty bo w imię uniknięcia
          skandalu pozwala się działać obcemu szpiegowi, który wyrządził już Polsce więcej
          szkód niż wszystkie inne wywiady w całej historii polskich służb. W starych
          dobrych czasach, po błyskawicznym i tajnym procesie, Maciarewicz zostałby
          rozstrzelany, ale dzisiaj tak się porobiło, że nie tylko pozostanie bezkarny,
          ale jeszcze będzie nagradzany za zdradę (o ile w ogóle jest Polakiem bo znamy
          przecież przykłady Rosjan, którzy perfekcyjnie wcielali się w role obywateli
          innych państw).
        • szenio Re: GW ma zawsze pod ręką anonimowych wysokich of 08.02.09, 17:46
          x2468 napisał:

          > Podobnie jak wywiady USA,Rosji czy Niemiec.Kat Warszawy
          Dirlewangler dozyl na
          > panstwowym stanowisku starosci chroniony przez wywiad USA.Pomimo
          niepodwazalnyc
          > h
          > dowodow jego zbrodni Amerykanie nie pozwolili na ekstradycje
          zbrodniarza do Pol
          > ski.
          > Oficerowie wywiadu NRD,pracuja i maja sie dobrze dla wywiadu USA i
          RFN.Rosjanie
          > nie ruszyli nawet jednego agenta.Solzenicyn ktory tak wiele
          wycierpial od
          > sowieckich sluzb specjalnych mowil ze nie wolno niszczyc wlasnych
          sluzb,poniewa
          > z
          > kazde panstwo ich potrzebuje.Mowil trz ze nie bylo w histori
          ludzkosci przypadk
          > u
          > aby ktos,gdzies zniszczyl sluzby specjalne wlasnego panstwa.(widac
          nie slyszal
          > o
          > polskiej glupocie).Jedynie kaczysci wybili Polskiemu wojsku oczy i
          pozbawili
          > sluchu.Usilowali wstawic na miejsce tych organow jakies marne
          protezy.I wynik
          > widzimy.Jeszcze wiecej pozostaje tajemnica wojskowych.
          > Komunisci ktorzy po wojnie nisczyli oddzial II WP,nie byli
          Polakami i dzialali
          > na rozkaz i w interesie Zwiazku Sowieckiego.Na czyje zlecenie i w
          czyim
          > interesie dzialali Kaczynscy i ich czynownicy?
          A na czyje polecenie działało PO glosując za likwidacją WSI?POPIS
          zniszczył WSI a tak konkretnie polska prawica i to prawicy mozemy
          podziekować!!!
    • anwad W "Wybiórczej" jak zwykle bredzą... 07.02.09, 17:53
      Ile jeszcze upadek tego medium potrwa?
      • staryduster anwad, jak nazywa sie twja gazeta, Talibko? 07.02.09, 19:03
        jestes,ku...,wrogiem co polskie...
      • pollack5 Re: W "Wybiórczej" jak zwykle bredzą... 07.02.09, 19:51
        "GW" tonie "Telegraf", ty smutny kutasie!!!
        • piokuk Re: W "Wybiórczej" jak zwykle bredzą... 07.02.09, 22:37
          Typowy poziom zaczadzonego wyborczą. Nie stać go na nic więcej nić nazwanie
          kogoś kutasem.
      • respiral Re: W "Wybiórczej" jak zwykle bredzą... 07.02.09, 19:57
        anwad napisała:

        > Ile jeszcze upadek tego medium potrwa?
        No to będziesz musiała długo poczekać...A nie przyszło ci do głowy,
        że postawiłaś na złego konia, że ci, którym bezgranicznie ufasz-
        mogą być szubrawcami? O katastrofie wywiadu i, praktycznie,
        zniszczeniu go przez Maciarewicza mówiło się już dawno. To żadna
        sensacja. Dziś jest tylko dowód.
        A ty sobie dalej wierz...zapewne w świętego Mikołaja też wierzysz?
        • urtasa ten arcy 08.02.09, 01:15
          Tenże arcyłotr zniszczył WSI, sfałszował bowiem wyniki głosowania w sprawie
          rozwiązania WSI. Sejm głosował tak: za nierozwiązywaniem było 375 posłów (w tym
          Tusk), przeciw zaś 48.

          Macierewicz sfałszował to głosowanie, w rezultacie wynik okazał się następujący:
          za rozwiązaniem było 375 posłów, przeciw 48.

          Tusk, który głosował przeciw rozwiązaniu, a poprzez machinacje Macierewicza jego
          głos sprzeciwu został uznany jako głos poparcia, właśnie złożył doniesienie do
          prokuratury. Tak więc Macierewicz wkrótce odpowie za machlojki w głosowaniu
          Sejmu w sprawie rozwiązania WSI.
          • zbychuk Re: ten arcy 08.02.09, 06:03
            PO popelnila blad glosujac za rozwiazaniem WSI, ale forma w jakiej
            to zrobiono unieszkodliwiajac polski wywiad sa skandaliczne.
      • tymon99 Re: W "Wybiórczej" jak zwykle bredzą... 07.02.09, 20:43
        a po chałuj czytasz, jak ci nie pasuje?
        • anwad Re: W "Wybiórczej" jak zwykle bredzą... 07.02.09, 21:35
          Na pewno nie w celu zdobywania informacji... Interesuje mnie do jakiego stopnia
          można się posunąć w manipulacji, a także jak bardzo ludzie są podatni na
          manipulację prymitywną...
          • tymon99 Re: W "Wybiórczej" jak zwykle bredzą... 07.02.09, 22:10
            ano, jak widać, bardzo :LOL:
            a skąd zdobywasz informację tzw. prawdziwą? z 'samoobrony walczącej'?
      • tomiczek7 Re: W "Wybiórczej" jak zwykle bredzą... 07.02.09, 22:51
        To gazeta opiniotrwórcza a nie Nasz Dziennik
    • tim7 Czy można było uratować porwanego Polaka? 07.02.09, 18:01
      A dlaczego PrezyDENT, jako Szef Sił Zbrojnych RP (czym tak się
      uwielbia nazywać podczas wręczania orderów) nie wysłał tam
      Macierewicza na czele Misji Specjalnej?!
      • 123rbr Re: Czy można było uratować porwanego Polaka? 07.02.09, 18:21
        Prezydent ponosi osobistą odpowiedzialność za zniszczenie polskiego wywiadu
        wojskowego. To co zrobił przy współudziale PiS i PO w normalnym państwie jest
        nie do pomyślenia. Ujawnienie agentury wywiadu wojskowego w normalnym państwie
        traktowane jest jako zbrodnia przeciwko państwu.
    • chlubanarodu Ależ 07.02.09, 18:03
      się wściekli pisowcy. Życzę wam byście byli w stanie zdobyć się na refleksje do
      czego mogło i wciąż może doprowadzić sabotaż polskiego wywiadu dokonany przez
      Antoniego i jego mocodawców.
      • koneser10 przedstaw choc jeden dowod łgarzu 07.02.09, 18:18
        na poparcie swoich insynuacji. Rzad tuskomatołow rzadzi ponad rok -
        ta tragiczna sprawa to kolejny dowod na POrazajaca niekomptencje tej
        ekipy: budzet sie sypie, polityka zagraniczna to obszar kleski
        (ruskie odcieli wlasnie gaz, scieli polskiego inzyniera w
        Pakistanie) - jak dlugo jeszcze niedorajdy bedziecie zwalac
        wszystkie wasze POrazki na poprzednikow? Brak wam klasy, charakteru -
        i zwyczajnie jaj - dupy jestescie nie faceci. Czas zaczac brak
        odpowiedzialnosc za wlasne czyny.
        • chlubanarodu Re: przedstaw choc jeden dowod łgarzu 07.02.09, 18:31
          Na co dowód konkretnie i gdzie te insynuacje?

          Co do gazu i budżetu - nie ten wątek.

          Co do konieczności brania odpowiedzialności za własne czyny - tutaj się zgadzamy.

          Dywagacje na temat klasy jaj i charakteru zostaw dla zwolenników PO a najlepiej
          jej polityków - ja nie należę do jednych ani drugich.
          • staryduster Sekta RM-PIS, to zwolennicy i miłośnicy Talibów... 07.02.09, 19:02
            Na wszystkich forach wykazują wielką solidarność z Talibami !!!
        • jj43 drogi konuserze, 07.02.09, 19:07
          o konflikcie ludzi maciarewicza z wojskiem w afganistanie pisała
          rzepa dawno dawno temu. np. tu (reszte sobie znajdź w google)

          www.rp.pl/artykul/132989.html
          Przypomnę ci że rzepa to tuba PiS. jak już rzepa brzydko pisze o
          panu Antonim to coś musi być na rzeczy. Nie wiem dlaczego Jarosław
          pozwolił bawić sie służbami panu Antoniemu. W mojej opinii to nawet
          nie błąd tylko zwyczajna głupota. Poczytaj sobie ulubioną gazete
          pisiaków i zamilknij. Nie masz żadnych argumentó na odparcie tych
          jak to nazywasz insynuacji.
          • koneser10 POłgłowku 07.02.09, 23:33
            Ekipa POpaprancow miala ponad rok by wprowadzic swoje porzadki w sluzbach
            wywiadowczych. Co tuskomatoly przez ten czas zrobily by bylo lepiej? Co ten
            nadety bufon Sikorski zrobil przez ostatnie 3 miesiace by uwolnic porwanego
            Polaka? Nic? A to szkoda, pewnie zabraklo mu czasu - musial sie lansowac by
            wystartowac na stanowisko sekretarza NATO. Gdzie te jego swietne kontakty w USA?
            CIA nie pomogla? A moze kochajaca Tuska Merkel pomogla? Tez nie? Czyzby te
            wszystkie bajki o doskonalych kontaktach w Europie to byly bajki dla
            nierozgarnietego ciemnego luda rozkochanego w POkemonach? Apropos glupoty - badz
            laskaw podac choc jeden dowod na to, ze eks-WSI moglo cokolowiek w tej sprawie
            zdzialac. Nie potrafisz - to zamknij gebe i zacznij rozliczac swoich wybrancow.
            W koncu rzadza juz ponad rok - czas najwyzszy by zaczeli za swoje
            dzialania/zaniechania ponosic odpowiedzialnosc.
            • pe1 Re: POłgłowku 07.02.09, 23:53
              > Ekipa POpaprancow miala ponad rok by wprowadzic swoje porzadki w sluzbach
              > wywiadowczych.

              ROK ? Nie bądź śmieszny, ptasi móżdżku. Służby wywiadu buduje się kilkanaście a
              nawet kilkadziesiąt lat. Po rozwaleniu służb przez ruskiego agenta Maciorę i
              dekonspiracji współpracowników nikt normalny teraz nie chce pracować na rzecz
              polskiego wywiadu. Poza przychlastami z rodzinki Maciory.
            • jj43 Re: POłgłowku 08.02.09, 19:01
              no cóż łatwiej rzucać inwektywy niz pisac na temat. Twoja ukochana rzepa dawno
              pisała że był powazny konflikt pomiędzy maciarewiczem i jego adhoc służbami a
              wojskiem w afganistanie. podobno (to również z rzepy) żołnierze skarżyli się że
              służby ich szpiegują zamiast zajmowac sie talibami. dowódca wysttawił
              kontrwywiadowi ocenę 2. (też rzepa). Sprawdz sobie jak nie wierzysz. Poczytaj
              sobie o roli maciarewicza w wyjaśnieniu sprawy nangar khel. No i co? nadal
              jeszcze twierdzisz że jarosław obsadzając paranoika jako przełożonego służb był
              trzewy i sam zdrów na umyśle?
      • kszafra29 Re: Ależ 07.02.09, 23:12
        Szanowny przedmowco, po raz pierwaszy z popelnianych bledow
        gramatycznych w pisowni uzyl Pan w polowie poprawnego zwrotu.
        Poczatek jest bledny powinno byc: Alez wsciekli sie pisowscy...
        I nastepnie jest poprawnie. 99% forumowcow niestety uzywa typu:
        sie bylo(dokonalo itp.- co znaczy, ze jezeli maja mature to po
        " taryfie ulgowej". Przepraszam, ze akurat w Pana przypadku o
        tej kwestii poruszylem, ale byl przyklad pol na pol. Jeszce raz
        przepraszam.

    • ziomekp.1 Re: Czy można było uratować porwanego Polaka? 07.02.09, 19:01
      Jak ktoś jest leniem na 102, leży na łóżku i dłubie w nosie to jest zarazem
      specem od wszystkiego i wie lepiej.
      • staryduster ziomekp.1, podnies dupsko, talibie! 07.02.09, 19:05
        wysadż jakaś szkołe,przedszkole..to tylko,ścierwo,potrafisz,nie?
        • paralela.1 Pytam; Co uczynił prezydent i BBN ????????? 07.02.09, 19:07
          Pomagał watażce z Gruzji..a tu zapadł sie pod ziemie !
          • ar.co Re: Pytam; Co uczynił prezydent i BBN ????????? 07.02.09, 20:34
            No jak to, co uczynił? Przy pomocy Antka policmajstra rozwalił
            polski wywiad, czego efekty właśnie zaczynamy odczuwać.
            A dla tych co to "co zrobił Tusk": wywiad rozwalić można w ciągu
            dwóch lat, ale odtworzyć go w ciągu roku się nie da.
    • krakus24a GWno Prawda, już szuka jak zwalić na PiS 07.02.09, 20:44
      tą tragedię. Oczywiście nieudolny rząd Tuska nie jest niczemu winny
      i za nic nie odpowiada.
      • pe1 Re: GWno Prawda, już szuka jak zwalić na PiS 07.02.09, 20:54
        „Rzeczpospolita” dotarła do treści zeznań Aleksandra Szczygły, byłego szefa MON,
        w sprawie Nangar Khel. Wynika z nich, że o kulisach zdarzenia w afgańskiej
        wiosce dowiedział się 23 sierpnia 2007 r. z notatki ówczesnego szefa
        kontrwywiadu Antoniego Macierewicza.

        Ponadto, jak twierdzą nasi rozmówcy, minister zeznał, iż sporadycznie
        kontaktował się z gen. Bronisławem Kwiatkowskim, szefem Dowództwa Operacyjnego,
        choć pierwsze sygnały o zdarzeniu dotarły do niego z meldunków wojskowych.
        Jednak dopiero z raportu służb poznał szczegóły. Szczygło nie chce komentować
        informacji „Rz”. – Zeznania są tajne. Nie rozumiem, jak mogło dojść do
        przecieku, choć od kiedy szefem wojskowej prokuratury jest Krzysztof Parulski,
        zdarza się to nagminnie – ucina rozmowę.

        Jak dowiedziała się „Rz”, między dowódcą bazy Wazi-Kwa kapitanem Olgierdem C.,
        przebywającym w areszcie, a oficerami kontrwywiadu, którzy tam służyli, był
        konflikt.

        Olgierd C. wysłał meldunki do przełożonych, by ci odwołali ludzi Macierewicza z
        bazy. Pisał, że sobie nie radzą. Sprawa znana jest ojcu dowódcy bazy, płk.
        rezerwy Józefowi Cieśli.

        – Po przeanalizowaniu wydarzeń związanych z toczącym się śledztwem dowiedziałem
        się o tym od żołnierzy z jednostki, w której służył syn. Po weryfikacji te
        informacje znajdują potwierdzenie – mówi ojciec Olgierda C. Macierewicz nie chce
        komentować informacji dotyczących konfliktu. – Nie będę się wypowiadał na temat
        Nangar Khel przed zakończeniem procesu – ucina.

        Pytany o notatkę, która miała trafić do ministra Szczygły, odpowiada: – Jako
        szef kontrwywiadu byłem zobowiązany do dostarczania wszelkich informacji
        koniecznych do ochrony polskich wojsk.

        Czy treść tej notatki mogła w jakikolwiek sposób ukierunkować śledztwo przeciwko
        siedmiu komandosom? – Organy ścigania muszą brać pod uwagę wszystkie materiały,
        które w jakikolwiek sposób mogą pomóc w wyjaśnieniu okoliczności zdarzenia.
        Jednak decyzje o ukierunkowaniu śledztwa podejmują w pełni samodzielnie –
        przekonuje Macierewicz.

        Tymczasem jeden z wysokich rangą polskich oficerów w rozmowie z „Rz” przyznał,
        że widział notatkę SKW we wrześniu 2007 r. – To był dla mnie szok, bo materiały
        wojskowe nie potwierdzały podejrzeń o ludobójstwo. Potem sprawa wróciła w
        oskarżeniach prokuratury – mówi.

        O konflikcie między żołnierzami polskiego kontyngentu w Afganistanie a służbami
        kontrwywiadu pisaliśmy już kilka miesięcy temu. Ujawniliśmy wówczas, że
        dowodzący zmiany gen. Marek Tomaszycki ocenił pracę służb na dwójkę, czyli
        bardzo nisko.

        Pytany o to Macierewicz zapewniał wtedy, że ochrona kontrwywiadowcza w
        Afganistanie prowadzona była wzorowo. Tymczasem – jak wynika z naszych
        informacji – gen. Tomaszycki w prokuraturze powtórzył informacje o konflikcie i
        złej pracy kontrwywiadu.

        Tymczasem prokuratura łagodzi stanowisko i zdecydowała o zmianie kwalifikacji
        prawnej czynów wobec części żołnierzy podejrzanych o celowe ostrzelanie wioski
        Nangar Khel.
        • maxswim Re: GWno Prawda, już szuka jak zwalić na PiS 08.02.09, 00:20
          a płacone masz w rublach czy w euro, pewnie w euro bo rubel dziś ch.... wart
    • aa_6 Czy można było uratować porwanego Polaka? 07.02.09, 21:03
      Ziomale z PiSu przynajmniej w związku z tą sprawą powinni milczeć, a
      nie oblewać wszysstkich swoimi PiS-szczynami propagandowymi!
    • nobull Czy można było uratować porwanego Polaka? 07.02.09, 21:38
      Za jednego niewinnego polaka zamordowanego wyslac tam cala polska Armie,
      Grom, zrobicwywiad, wycofac i jeden dobry nalot dywanikowy!

      Wowczas ta muzulmanska fanatyczna holota bedzie liczyc nie na "okup" a
      swoje straty!

      Przemoc fanatykow islamu zawsze trzeba zwalczac olbrzumia masa!
      • bialoskory proponuje zmiane lekarstw, 07.02.09, 22:44
        te ktore spozywasz w tej chwili nie dzialaja
      • wrd6611 Re: Czy można było uratować porwanego Polaka? 08.02.09, 12:37
        Wszyscy psiocza na Zydow a oni pokazuja jak walczyc z terrorystami. Zero
        akceptacji. ty zabijesz jednego - my dziesiaciu. Islamisci wbrew pozorom sa
        bardzo tchorzliwi. Jak zostali przycisnieci przez Izrael do muru to pogolili
        brody i pochowali sie u mamusi.
    • makbrajdu zdelegalizować PiS! 07.02.09, 21:55
      przez nich też śniegu nie było w wigilię!!!
      no i gdyby nie zacietrzewienie prezeydenta kaczyńskiego to nie byłoby kryzysu
      światowego!

      (w drugim temacie uprzejmie proszę o stosowną analizę panią Dominikę Wielowiejską)



      • wrd6611 Re: zdelegalizować PiS! 08.02.09, 12:42
        Powoli sie zaczynam zastanawiac czy na prawde PIS nie jest wszystkiemu winny. Za
        kryzys swiatowy nie ale za kryzys w Polsce owszem. To oni zatrzymali gospodarke.
        Z tym sniegiem to bzdura ale co mogli spier... to spier..
    • noone13 Czy można było uratować porwanego Polaka? 07.02.09, 22:59
      A hieny z wyborczej swoje...
      żal debili, którzy traktują te teksty poważnie, ale cóż taka karma.
      Jak ktoś nie ma mózgu to używa sybstytutów.
      • wiktor.kramer Re: Czy można było uratować porwanego Polaka? 08.02.09, 08:59
        noone13 napisał:

        > A hieny z wyborczej swoje...
        > żal debili, którzy traktują te teksty poważnie, ale cóż taka karma.
        > Jak ktoś nie ma mózgu to używa sybstytutów.


        Szkoda że ludzie twojego pokroju przestali już używać mózgu, ale
        cóż – i takich oszołomów wysłuchać należy, chodzisz piszą czy mówią
        największe bzdury.
    • swan_ganz mogłbym się rano założyć, że w ciągu 24 godzin 07.02.09, 23:07
      idioci z wyborczej znajdą profesjonalistę z WSI i razem będą za
      śmierć Polaka obwiniać PIS. To było oczywiste... Jutro nastąpi druga
      część we wsiowej telewizji.
      • uchachany Jutro zostanie rzucony do boju Palikootas - idol 07.02.09, 23:16
        wyborców PełO i psów Pawłowa GW :-)!

        swan_ganz napisał:

        > idioci z wyborczej znajdą profesjonalistę z WSI i razem będą za
        > śmierć Polaka obwiniać PIS. To było oczywiste... Jutro nastąpi druga
        > część we wsiowej telewizji.
    • przemek1975 Przeciez ci dwaj rozmowcy GW to fikcja 07.02.09, 23:09
      Gazeta w swojej nierzetelnosci nie zna granic. Opowiesc o dwoch
      ladujacych helikopterach po prostu rozwala. Pewnie jakis idiota w
      redakcji z drugim idiota zrobili wywiad sami ze soba. Chodzilo tylko
      o to tym padlinozercom by na glownej stronie wstukac
      tytul "Rozwalili WSI, oto skutki". Otoz w Pakistanie porwano mnostwo
      cudzoziemcow z innych panstw i niektorzy z nich zgineli choc w tych
      panstwach nikt przemodelowywal wywiadow. Sam wywiad pakistanski ma
      ograniczona kontrole nad terytorium panstwa, ktore od przynajniej
      roku przezywa bardzo powazny poglebiajacy sie kryzys.
      • uchachany "Nasi anominowi rozmówcy" to podstawowa metoda 07.02.09, 23:18
        działania michnikowskich funkcjonariuszy mendialnych :-).
        • staryduster uchachany, ty też piszesz anonimowo,ćwoku... 08.02.09, 12:01
          nadal jesteś funkcjonariuszem Ub-SB ?
      • kszafra29 Re: Przeciez ci dwaj rozmowcy GW to fikcja 07.02.09, 23:53
        Sadze, ze niektorzy przedmowcy, ogladajac filmy z akcja made im USA,
        sadza, ze tego rodzaje "odbicia" sa normalne i wiarygodne.
        Niestety jak juz poprzednio przedstawione byly: trudnosci w
        umiejscowienia porwanwego, uzbrojenia porywaczy, mozliwosci
        dzialania sil antyterorystycznych, niestety sadze,ze dotad moga
        dzialac nasze sluzby wywiadowcze, szczegolnie w przypadku
        ich "czesciowej likwidacji", to niestety sa cale lata kontaktow,
        przyjazni i "przekupywania" aby osiagnac "agentow".
      • kszafra29 Re: Przeciez ci dwaj rozmowcy GW to fikcja 08.02.09, 00:03
        Zgadzam sie z przedmowca w szczegolnosci w sprawie dzialaln o
        uratowanie zycia porwanego geologa. Wyglada na to, ze inne
        wazniejsze cele polityczne byly przyczyna odwlekania sprawy lub
        jej "odwlekania".
      • wiktor.kramer Re: Przeciez ci dwaj rozmowcy GW to fikcja 08.02.09, 10:52
        A znasz może taką aferę w Stanach Zjednoczonych jak Watergate– to
        też dla ciebie była nierzetelność dziennikarska. Głupota nie boli,
        prawda?
        • przemek1975 Re: Przeciez ci dwaj rozmowcy GW to fikcja 08.02.09, 23:15
          Glupota tluczku to moze bolec, ale ciebie. No i te porownanie
          piecioligowych dziennikarzy z wyjatkowo nierzelnej gazety do dwoch
          dziennikarzy z pierwszej ligi.

          Lecz sie chlopie z indoktrynacji.
    • janusz26b14 Czy można było uratować porwanego Polaka? 07.02.09, 23:19
      Mam propozycję -pisać tysiące listów na adres sejmowy do Macierewicza z
      podziękowaniem za sprawne zniszczenie polskich służb.Oraz do jego mentora do
      wiadomości Prezydent RP.Ale dla nich zabicie polaka to tyle co splunąć.
      • noone13 Re: Czy można było uratować porwanego Polaka? 07.02.09, 23:38
        Jakich służb, tych co zkładały mafię w Polsce???
        Ćwoku?
        • wiktor.kramer Re: Czy można było uratować porwanego Polaka? 08.02.09, 10:42
          …a skąd wiesz, zakładałeś razem z nimi?
    • gburiaifuria Czy można było uratować porwanego Polaka? 07.02.09, 23:37
      nie wiem, czy mozna bylo, wiem jedno, ze nie nalezy utrzymywac stosunkow i
      prowadzic interesow z panstwem w rozsypce, jakim jest Pakistan. Ponoc
      likwidujemy placowke w Mongolii, ktora ma mase bogactw naturalnych i w ktorej
      nigdy nie doswiadczylismy zadnej wrogosci. Jaki to ma sens? Nie lepiej to
      calkowicie zlikwidowac placowke w Pakistanie, ewentualne sprawy z nia zwiazane
      przeniesc do naszej ambasady w Indiach, a kontynuowac wspolprace z Mongolia.
      Do Pakistanu nie jezdzic, nie prowadzic z nim interesow, bo i tak nie ma to
      wielkiego sensu, ponadto jak widac jest niebezpieczne i panstwo niczego
      zagwarantowac nie moze.
      • przemek1975 Re: Czy można było uratować porwanego Polaka? 08.02.09, 01:03
        > nie wiem, czy mozna bylo, wiem jedno, ze nie nalezy utrzymywac
        stosunkow i
        > prowadzic interesow z panstwem w rozsypce, jakim jest Pakistan.
        Ponoc
        > likwidujemy placowke w Mongolii, ktora ma mase bogactw naturalnych
        i w ktorej
        > nigdy nie doswiadczylismy zadnej wrogosci. Jaki to ma sens?

        I to jest bardzo dobre pytanie. Widac jak bez sensu robione sa te
        oszczednosci w rzadzie. Widzieliscie prace polskich sadow na wlasne
        oczy? Sterta papierow, w ktorej nawet najbardziej zorientowani sie
        gubia. Co robi rzad Tuska? Ano tnie wydatki na informatyzacje (rzecz
        absolutnie konieczna) w sadownictwie. A moze widzieliscie prace
        policji? K...a, przeciez to parodia. 4 funkcjonariuszy na 2 metrach
        kwadratowych piszacych na maszynie, recznie albo na komputerku z
        Pentium 100. Co robi rzad Tuska? Obcina 900 mln zl.

        Ale taki jest ten rzad. Zeby bylo jak najchujowiej i bez sensu.
        • wiktor.kramer Re: Czy można było uratować porwanego Polaka? 08.02.09, 10:47
          A może lepiej by było żeby zamiast przyjaciół i harcerzy
          Macierewicza zatrudniać ludzi o większej wiedzy na temat Bliskiego
          Wschodu , znających tamtejsza kulturę, język, potrafiących się w
          topić w tłum? Ludzi bez „Naszej Klasy” – którzy swoją pracę traktują
          poważnie. Co? Czy może pozostawić tak jak jest i wykłócać się o
          pieniądze, tylko co z tych pieniędzy jak nasze służby to
          amatorszczyzna.
    • art.usa Nie można było uratować porwanego Polaka 07.02.09, 23:58
      Nawet gdyby doszło do jakiegoś paktu, szkodziło by się innym Polakom
      w tej przez boga przeklętej czesci Świata.
      Polska głowna zasada, handlu z terrorystami nie prowadzimy,
      jest dobra.
    • sevho Tusk swoją głupota mógł zabić Polaka 08.02.09, 01:05
      taka jest prawda,
      tam porwania są zwyczajem i elementem honorowego kodeksu - zupełnie
      inny świat, gdy się dowiedzieli że polski premier chce wysłąć GROM i
      nie zapłaci okupu nie mieli wyjścia musieli zabić.
      Głupota Tuska jest ogromna, teraz widać czym się kończy
      niekompetencja.
      amerykanie nawet nie pomagaja swoim obywatelom - u nich zasadą jest
      niepłacenie okupu, inaczej niż w europie. dzieki amerykanom mógł to
      mógł tylko Polak zginąć, amerykanie maja tam swoja gre.
      rząd pakistański na tych terenach nie funkcjomuje, a armia
      pakistańska i ich wywiad ma tma wielu "dowódcó" w tym talibów.
      po 4 miesiącach od niewoli Tusk zwołuhje sztaqb kryzysowy - totalna
      głupota. Tusk powinien zostać pociagnięty do odpowedzialności albo
      jest tak głupi albo świadomoe naraził Polaka na śmierć.
      • wiktor.kramer Re: Tusk swoją głupota mógł zabić Polaka 08.02.09, 11:03
        Z pewnością byłbyś o wiele lepszym premierem niż Tusk. Czuję, że
        ogromna mądrość przez ciebie przepływa, mówiąc: że amerykanie nawet
        nie pomagają swoim obywatelem – u nich zasadą jest nie płacenie
        okupu – zdanie te, ukazuje twoją przeogromną, gigantyczną i potężną
        wiedzę na temat Stanów Zjednoczonych i tamtejszych Służb
        Specjalnych. No cóż, poczytaj sobie trochę książek o służbach
        specjalnych to może zmądrzejesz.
    • wiktor.kramer Brawo Macierewicz. 08.02.09, 08:44
      To jest tak, jak oszołomy dorwą się do władzy i do służb
      specjalnych. Likwidacja WSI to był najgłupszy pomysł PIS-u i
      Macierewicza, jakikolwiek mógł powstać w ich zacietrzewionych
      mózgach. Brawo Panowie. Brawo.
    • godeep [...] 08.02.09, 09:31
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • pantok-rator Czy można było uratować porwanego Polaka? 08.02.09, 10:30
      Wątpię-jestem przekonana,że niestety Polak już nie żyje od pewnego
      czasu.Skąd to okropne przypuszczenie.
      1).-dostępne są jedynie zdjęcia ,które pokazywane są od poczatku-te
      same
      2).-minęło już -ile (3-4 miesiące)-czy ktoś z tym Panem rozmawiał-
      przez ten czas?
      3).-Kategoryczna odmowa wydania ciała.
      -prawopodobnie albo skremowane-albo daleko posuniety rozklad-
      Stąd moje stwierdzenie-że w ostatnim okresie nie było już szans
      na ratunek.
      A na poczatku-jego towarzysze zginęli-a on się uratował-ale może
      był ranny??-Jak długo jeszcze żył???-
      panto-rator
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka