Dodaj do ulubionych

rozpoczynam pracę w kl.1 pomocy

26.04.11, 11:27
teraz pod koniec roku szkolnego rozpoczynam pracę na zastępstwo w kl.1, wcześniej nie pracowałam w szkole.
proszę mi podpowiedzieć jakie dokumenty powinnam zawsze mieć przy sobie :) - konspekty do każdej lekcji ? ( czy wystarczą te z przewodnika? ), jak i gdzie zaznaczać zrealizowane godziny np. muzyczną? miesięczne plany pracy muszę stworzyć ( na maj i czerwiec ) ?
trochę mnie to przeraża :(
Obserwuj wątek
    • amancjuszka Re: rozpoczynam pracę w kl.1 pomocy 27.04.11, 07:26
      Spokojnie, po 1) musisz miec od dyrektora arkusz monitoringu podstawy gdzie zliczasz godziny edukacji polonis, matem, muzycznej itd -wszystkie edukacje oddzielnie. Po 2) konspektow miec nie musisz, chyba ze ktos z dyrekcji przyjdzie na wizytacje. Po 3) badz zawsze przygotowana do lekcji, przejrzyj podreczniki, zaznacz wczesniej czego nie umeisz/rozumiesz i uzupelnij, zebys przy dzieciach wiedziala co mowic, na tym polega nauka, chociaz w I klasie to nie jst trudno, to jednak moze sie noga powinac..po 4) realizuj na lekcji metody aktywizujace, czyli prowadz ciekawie lekcje, aby dzieci zainteresowac. Jeszcze do tych godzin to w dzienniku przy kazdej edukacji tez liczysz godziny i w sumie to tyle. A co tych m-cznych planow to nie rozumiem, chyba ze w zwiazku ze stazem o to chodzi, bo ogolnie takich planow sie nie tworzy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka