k31459 "Rz": IPN traktuje Wałęsę jak agenta 19.02.09, 21:55 może i Bolek to Bolek Odpowiedz Link Zgłoś
janan2 Dla IPN i jego funkcjonariuszy,każdy jest agentem 19.02.09, 22:09 Oni tak mają.Jakoś trzeba uzasadnić własne istnienie i pobieranie sowitych apanaży za praktycznie nikomu niepotrzebną robotę.To zajęcie dla historyków,koneserów,archiwistów a nie dla urzędasów.To instytucja swoistej inkwizycji w celach politycznych.Taka spec-policja na zlecenie.Każdemu coś znajdą.Takie były czasy.A oni nawet gó... potrafią podzielić na pierwiastki a nie tylko nim obrzucić.Strach spojrzeć w lustro,wszędzie widać lustrację.Dotyczy to też Wałęsy.Taka likwidacja przeciwnika który nie leży braciom mniejszym lub nawiedzonym.Pytanie tylko gdzie dowody szkodliwości czynów.Maluczkie gnomy od stołków i pensyjek grzebiące w szambie.Z patrzenia i życia do tyłu nic nie wynika,tylko problemy sztucznie dmuchane jak teraz złotówka. Odpowiedz Link Zgłoś
kongreszydowski Agent Pilata Ponciusza 19.02.09, 22:16 Sprzedamy dowolna ilosc tajnych dokumentow z archiwum Pilata Ponciusza podpisanych "Jeshua". Cena trzydziesci srebrnikow/dokument. Odpowiedz Link Zgłoś
jacek-2222 "Rz": IPN traktuje Wałęsę jak agenta 19.02.09, 22:17 i co jeszcze, KM kto nastepny na liscie tzw, agentow ?? Po Walesie pozostaje Regan i nasz Papierz - wszysycy ONI 'spiskowali' zeby obalic utroj ucisku, zniewolenia.. Co sie tam dzieje tej Polsce ?? pozdr jacek wiscicki Londyn Odpowiedz Link Zgłoś
silesiusmonachijski10 A kim byl Walesa jak nie agentem?? Zrezsta 19.02.09, 22:21 zobaczcieami! . video.google.com/videoplay?docid=-5146871331576782926 Odpowiedz Link Zgłoś
manfred211 Odrażający Wałęsa, odrażający Komorowski! 19.02.09, 22:26 To się nie mieści w głowie, żeby konfident Wałęsa - TW Bolek, żądał udostępniania dokumentów zgromadzonych w archiwum IPN. Ta odrażająca kreatura niech lepiej powie, co zrobił z dokumentami SB na swój temat, które będąc prezydentem RP podstępnie wykradł, usunął ze swoich teczek i teraz rżnie głupa. Co za odrażająca kreatura. Człowiek bez honoru i bez właściwości. Dlaczego prokuratura nie ściga jeszcze tego Wałęsy z urzędu za przestępstwo karne, związane ze zniszczeniem przez niego dokumentów, które były własnością IPN? Ta kreatura Milczanowski, przekazała mu bezprawnie dokumenty, które konfident Wałęsa nigdy nie miał prawa dostać - jako wredny, zakłamany TW Bolek! Ten koszmarny Komorowski swoimi niemoralnymi i wrednymi wypowiedziami poniża urząd i funkcję marszałka sejmu. Niech tych drani ziemia pochłonie!!! Jak tacy ludzie mogą chodzić po świecie i jeszcze żyć dostatnio na koszt podatnika? Niech to szlag jasny trafi - taką moralność i takie państwo, które nie potrafi się uwolnić od ludzi nikczemnych! Odpowiedz Link Zgłoś
cleryka Re: "Rz": IPN traktuje Wałęsę jak agenta 19.02.09, 22:45 Prosze państwa! jesli ja jestem swiadkiem tej całej historii,nic dziś nie rozumiem,to o co chodzi? O pieniądze napewno! Ohyda! Jestem za l.Wałęsą,nawet gdyby był przez moment agentem SB.On ich i tak przehytrzył,bo tak było! (dziennikarz naoczny świadek) zapodał mi dokladnie!ufam Mu! Odpowiedz Link Zgłoś
obojniacki_olejnocnik_z_tvn Bolek_Chciał_Gwizdnąć_Swoją_Teczk ę__?:o))))))))))) 19.02.09, 23:54 GWno kabluje: Libero-lewacka Rzeczpospolita podała: Gdański oddział IPN słusznie odmówił udostępnienia Bolkowi dokumentów zgromadzonych w archiwum. Instytut powołał się na zapisy ustawy, które zabraniają udostępnienia byłym agentom. ............................................................................................................... SŁUSZNA I BARDZO LOGICZNA DECYZJA IPN !!!! ZWŁASZCZA, ŻE BOLEK JUŻ RAZ NIE ZWRÓCIŁ SWOJEJ TECZKI NIE MÓWIĄC O ZLECENIU ZNISZCZENIA OBCIĄŻAJĄCYCH GO DOKUMENTÓW WSPÓLNIKOWI AGENTOWI SB I NARKOTYKOWEMU GANGSTEROWI WACHOWI :)) ------------------------------------------------------------------------------------- Rzeczpospolita 29-11-2008 Żyje oficer, który zwerbował TW "Bolka" Kapitan SB Edward Graczyk, który zwerbował do współpracy w 1970 roku Lecha Wałęsę, żyje. 75-letni dziś Graczyk pochodzi z Olsztyna. Według ustaleń Cenckiewicza i Gontarczyka w 1970 r. zwerbował młodego Wałęsę do współpracy. W 1971 r. miał mu wręczyć 1500 zł. Miało to zostać potwierdzone podpisem TW ps. Bolek. Według ustaleń Graczyk miał zeznać, że - z dzisiejszej perspektywy nie uznałby Wałęsy za agenta, a jedyne pieniądze, jakie mu dał, były na bilet tramwajowy - (1500 zł ! - przejazd tramwajem kosztował wtedy 0,5 zł, a przeciętna pensja 1400 zł). -Rzeczpospolita- dotarła do Edwarda Graczyka w Gdańsku. Był zdenerwowany, nie chciał rozmawiać. Unikał jednoznacznych odpowiedzi. Zaprzeczył nieoficjalnym informacjom, że w ostatnim czasie prywatnie próbował skontaktować się z nim Wałęsa bądź jego współpracownicy. Pytany, czy były prezydent ukrywa kontakty z SB, mówi: - On nie ukrywa, nie ukrywa. Ja byłem z nim na konfrontacji tydzień temu w IPN w Gdyni - rzuca. Chwilę później jest bardziej kategoryczny: - On nie współpracował. Rzecznik IPN Andrzej Arseniuk potwierdza, że 18 listopada Graczyk został przesłuchany w obecności Wałęsy. Potwierdził, że wypłacił Wałęsie 1500 zł. .................................................................... Bolek za donosy dostaje od SB na bilet tramwajowy 1500 zł !!!!! przejazd tramwajem kosztował wtedy 0,5 zł, a przeciętna pensja 1400 zł !!! Odpowiedz Link Zgłoś
nobull Świat się zamknał koło Wałęsy,jak ten głupek zacza 20.02.09, 00:30 Świat się zamknał koło Wałęsy,jak ten głupek zaczał donosy .... IPN slusznie traktuje Wałęsę jak agenta Bolka! papurec.org/history/h42.html papurec.org/history/h42a.html papurec.org/history/h26.html Gdański oddział Instytutu Pamięci Narodowej odmówił udostępnienia Lechowi Wałęsie dokumentów z okresu od 29 grudnia 1970 do 19 czerwca 1976 r. zgromadzonych w archiwum. W tym czasie Wałęsa był zarejestrowany jako Tajny Współpracownik o pseudonimie Bolek, i bral pieniadze od kapitana Graczyka! Gdański IPN powołuje się na zapisy ustawy, które zabraniają udostępnienia byłym agentom dokumentów wytworzonych przy ich udziale. IPN odmawia też Wałęsie odtajnienia nazwisk innych Tajnych Współpracowników kryjących się pod konkretnymi pseudonimami. Tego również w przypadku byłych TW zakazuje prawo. Odpowiedz Link Zgłoś
korcia2000 "Rz": IPN traktuje Wałęsę jak agenta 20.02.09, 09:36 Dlaczego Tusk nie zacznie oszczędzania od likwidacji IPN-u, instytucji kosztującej setki milionów, nikomu nie potrzebnej, jątrzącej naród? Nie ma pieniędzy na leczenie chorych dzieci, na inwestycje, ale na tuczenie tych "neoubeków" są! Odpowiedz Link Zgłoś
karol_24 "Rz": IPN traktuje Wałęsę jak agenta 20.02.09, 10:50 Ludzie czyscie juz zapomnieli jak to bylo i komu co zawdzieczamy. To tzw. prawo jest tu bezprawiem. Dlaczego byle jaki przestepca ma prawo do obrony, a Walesa nie. Jakis cyckowaty facet moze latami grzebac w SB-ckich aktach jakich mu sie podoba, dostaje za to kupe forsy, robi jeszcze jakis doktorat i probuje zrobic po latach to czego SB-cji wczesniej sie nie udalo. Dlaczego taki „Cycek“ dzisiaj nadal pracuje dla SB-cji i wydaje za nasze pieniadze ksiazki, w ktorych probuje przekrecic historie, a nam wcisnac ze to nie my obalilismy komune i ze musimy calemu swiatu dziekowac za dana nam wolnosc. Przeciez w/g tego Cycka to przy okraglym stole siedzieli Jaruzelski z Kiszczakiem i dyskutowali ze swoimi agentami, a „Komuna“ upadla wraz z upadkiem Muru Berlinskiego. Pomija przy tym fakt, ze mur ten upadl dopiero wtedy gdy NRD jedyna granice, na ktora mogla liczyc, to granica na Baltyku w czasie sztormu, sponsorow nie stac bylo na budowe nowego chinskiego muru, a potencjalni straznicy masowo dawali noge. Moze zamiast wybierac tego cycowatego faceta na posla albo ministra wyslac go na pare lat dobrowolnej pracy w kamieniolomach i niech zwroci to czego nie zarobil a wzial. Przy okazji moze sie zastanowic dla kogo ma za nasze pieniadze pracowac. Odpowiedz Link Zgłoś
maryna0 "Rz": IPN traktuje Wałęsę jak agenta 20.02.09, 11:07 Czy ktoś sprawdził prokuratorów i historyków IPN - jeśli cały czas odkrywane są teczki to może oni swoje i swoich rodzin pochowali pod dywany ? Proponuję zatrudnić na stałe w IPN psychoanalityków wysokiej klasy. Od tego prochu z akt miesza im się w głowach. A może cierpią na depresję ? Należy przeprowadzić bezpłatne badania w każdym oddziale IPN. Odpowiedz Link Zgłoś
maaac Czego boi się IPN? 20.02.09, 16:38 Na podstawie tych dokumentów oskarżano Wałęsę. Teraz po tym jak padły oskarżenia sam chce się z nimi zapoznać. IPN mu nie pozwala. Nie wydaje się to wam dziwne? Tak jakby IPN bał sie że Wałęsa znajdzie nieścisłości pomiędzy tym co napisano w książce, a co jest w dokumentach źródłowych. Nawet oskarżonym o morderstwo przedstawia się w czasie procesu akta ich sprawy by mogli się bronić. Tu padły oskarżenia na podstawie poszlak i.... wszystko się czyni by uniemożliwic oskarżonemu obronę. Odpowiedz Link Zgłoś
jackers_ea "Rz": IPN traktuje Wałęsę jak agenta 20.02.09, 18:15 A niby kto to jest Odpowiedz Link Zgłoś
maaac Jeszcze jedna sprawa. 20.02.09, 21:04 Jak słyszałem (IMHO mam nadzieje że coś nie przekręcam) - Wałęsa starał się o te dokumenty już wcześniej ale ich nie dostał bo.... były u Gontarczyka i Cenckiewicza. No i tu się rodzi pewna myśl. Zwykle złodzieje najaktywniej krzyczą "łapać złodzieja". Kto nam dziś da gwarancję, że to co z IPN wyszło do tych panów jest tym samym co do niego wróciło? Odpowiedz Link Zgłoś
landaverde Re: "Rz": IPN traktuje Wałęsę jak agenta 21.02.09, 15:26 czan-dra napisał: > Wychodzi na to, że te debile zwane nie wiedzieć czemu historykami, > stawiają się ponad prawo, sad orzekł, ale co to dla bandy Kurtyki... "Powoływanie się dzisiaj na ten wyrok ma charakter kabaretowy, podobnie jak powątpiewanie Kieresa w oczywisty sens dokumentów potwierdzających, że Jaruzelski był szpiclem NKWD." - Krzysztof Wyszkowski Odpowiedz Link Zgłoś
wet3 Re: czan-dra 21.02.09, 20:06 czan-dra napisał: > Wychodzi na to, że te debile zwane nie wiedzieć czemu historykami, stawiają > się ponad prawo, sad orzekł, ale co to dla bandy Kurtyki... Picuj, czerwoncu, picuj! Bolek powinien byc zawsze traktowany tylko i wylacznie jako agent. Swoja postawa Bolek zawsze nam udawadnia, ze jest byl i jest prawdziwym agentem komuchow!!! PS - Odwal sie, czerwona kanalio, od Kurtyki oraz IPNu. Odpowiedz Link Zgłoś
yurek19640429 "Rz": IPN traktuje Wałęsę jak agenta 22.02.09, 20:46 Mam pytanko do pana Lecha Walesy. DLACZEGO TW "BOLEK" NIE DONOSIL NA NASZEGO "BOHATERA" LECHA WALESE ??? Odpowiedz Link Zgłoś
evident wywalić Kurtykę i tych abentów ubeckich cyckiewicz 23.02.09, 08:48 dość tego szamba Odpowiedz Link Zgłoś