Dodaj do ulubionych

"Rz": IPN traktuje Wałęsę jak agenta

    • spokojny.zenek do tego prowadzi poczucie bezkarności 19.02.09, 21:45
    • k31459 "Rz": IPN traktuje Wałęsę jak agenta 19.02.09, 21:55
      może i Bolek to Bolek
    • janan2 Dla IPN i jego funkcjonariuszy,każdy jest agentem 19.02.09, 22:09
      Oni tak mają.Jakoś trzeba uzasadnić własne istnienie i pobieranie sowitych
      apanaży za praktycznie nikomu niepotrzebną robotę.To zajęcie dla
      historyków,koneserów,archiwistów a nie dla urzędasów.To instytucja swoistej
      inkwizycji w celach politycznych.Taka spec-policja na zlecenie.Każdemu coś
      znajdą.Takie były czasy.A oni nawet gó... potrafią podzielić na pierwiastki a
      nie tylko nim obrzucić.Strach spojrzeć w lustro,wszędzie widać
      lustrację.Dotyczy to też Wałęsy.Taka likwidacja przeciwnika który nie leży
      braciom mniejszym lub nawiedzonym.Pytanie tylko gdzie dowody szkodliwości
      czynów.Maluczkie gnomy od stołków i pensyjek grzebiące w szambie.Z patrzenia i
      życia do tyłu nic nie wynika,tylko problemy sztucznie dmuchane jak teraz złotówka.
    • kongreszydowski Agent Pilata Ponciusza 19.02.09, 22:16
      Sprzedamy dowolna ilosc tajnych dokumentow z archiwum Pilata Ponciusza
      podpisanych "Jeshua". Cena trzydziesci srebrnikow/dokument.
    • jacek-2222 "Rz": IPN traktuje Wałęsę jak agenta 19.02.09, 22:17
      i co jeszcze, KM kto nastepny na liscie tzw, agentow ??
      Po Walesie pozostaje Regan i nasz Papierz - wszysycy ONI 'spiskowali'
      zeby obalic utroj ucisku, zniewolenia..

      Co sie tam dzieje tej Polsce ??
      pozdr
      jacek wiscicki
      Londyn
    • silesiusmonachijski10 A kim byl Walesa jak nie agentem?? Zrezsta 19.02.09, 22:21
      zobaczcieami!
      .
      video.google.com/videoplay?docid=-5146871331576782926
    • manfred211 Odrażający Wałęsa, odrażający Komorowski! 19.02.09, 22:26
      To się nie mieści w głowie, żeby konfident Wałęsa - TW Bolek, żądał
      udostępniania dokumentów zgromadzonych w archiwum IPN.

      Ta odrażająca kreatura niech lepiej powie, co zrobił z dokumentami SB na swój
      temat, które będąc prezydentem RP podstępnie wykradł, usunął ze swoich teczek
      i teraz rżnie głupa.

      Co za odrażająca kreatura. Człowiek bez honoru i bez właściwości.
      Dlaczego prokuratura nie ściga jeszcze tego Wałęsy z urzędu za przestępstwo
      karne, związane ze zniszczeniem przez niego dokumentów, które były własnością IPN?

      Ta kreatura Milczanowski, przekazała mu bezprawnie dokumenty, które konfident
      Wałęsa nigdy nie miał prawa dostać - jako wredny, zakłamany TW Bolek!

      Ten koszmarny Komorowski swoimi niemoralnymi i wrednymi wypowiedziami poniża
      urząd i funkcję marszałka sejmu.

      Niech tych drani ziemia pochłonie!!!
      Jak tacy ludzie mogą chodzić po świecie i jeszcze żyć dostatnio na koszt
      podatnika?

      Niech to szlag jasny trafi - taką moralność i takie państwo, które nie potrafi
      się uwolnić od ludzi nikczemnych!
    • kok.oro widac sa dowody, ze byl agentem i to podwojnym 19.02.09, 22:33
    • cleryka Re: "Rz": IPN traktuje Wałęsę jak agenta 19.02.09, 22:45
      Prosze państwa! jesli ja jestem swiadkiem tej całej historii,nic dziś
      nie rozumiem,to o co chodzi? O pieniądze napewno! Ohyda! Jestem za
      l.Wałęsą,nawet gdyby był przez moment agentem SB.On ich i tak
      przehytrzył,bo tak było! (dziennikarz naoczny świadek) zapodał mi
      dokladnie!ufam Mu!
      • obojniacki_olejnocnik_z_tvn Bolek_Chciał_Gwizdnąć_Swoją_Teczk ę__?:o))))))))))) 19.02.09, 23:54
        GWno kabluje:

        Libero-lewacka Rzeczpospolita podała:

        Gdański oddział IPN słusznie odmówił udostępnienia Bolkowi
        dokumentów zgromadzonych w archiwum. Instytut powołał się
        na zapisy ustawy, które zabraniają udostępnienia byłym agentom.
        ...............................................................................................................

        SŁUSZNA I BARDZO LOGICZNA DECYZJA IPN !!!!

        ZWŁASZCZA, ŻE BOLEK JUŻ RAZ NIE ZWRÓCIŁ SWOJEJ TECZKI

        NIE MÓWIĄC O ZLECENIU ZNISZCZENIA OBCIĄŻAJĄCYCH GO DOKUMENTÓW

        WSPÓLNIKOWI AGENTOWI SB I NARKOTYKOWEMU GANGSTEROWI

        WACHOWI :))

        -------------------------------------------------------------------------------------

        Rzeczpospolita 29-11-2008

        Żyje oficer, który zwerbował TW "Bolka"

        Kapitan SB Edward Graczyk, który zwerbował do współpracy
        w 1970 roku Lecha Wałęsę, żyje.

        75-letni dziś Graczyk pochodzi z Olsztyna. Według ustaleń
        Cenckiewicza i Gontarczyka w 1970 r. zwerbował młodego Wałęsę
        do współpracy. W 1971 r. miał mu wręczyć 1500 zł.
        Miało to zostać potwierdzone podpisem TW ps. Bolek.

        Według ustaleń Graczyk miał zeznać, że - z dzisiejszej
        perspektywy nie uznałby Wałęsy za agenta, a jedyne pieniądze,
        jakie mu dał, były na bilet tramwajowy - (1500 zł ! - przejazd
        tramwajem kosztował wtedy 0,5 zł, a przeciętna pensja 1400 zł).

        -Rzeczpospolita- dotarła do Edwarda Graczyka w Gdańsku.
        Był zdenerwowany, nie chciał rozmawiać.
        Unikał jednoznacznych odpowiedzi. Zaprzeczył nieoficjalnym informacjom,
        że w ostatnim czasie prywatnie próbował skontaktować się z nim Wałęsa
        bądź jego współpracownicy.

        Pytany, czy były prezydent ukrywa kontakty z SB, mówi: -
        On nie ukrywa, nie ukrywa. Ja byłem z nim na konfrontacji
        tydzień temu w IPN w Gdyni - rzuca. Chwilę później jest bardziej
        kategoryczny: - On nie współpracował.

        Rzecznik IPN Andrzej Arseniuk potwierdza, że 18 listopada Graczyk
        został przesłuchany w obecności Wałęsy.
        Potwierdził, że wypłacił Wałęsie 1500 zł.
        ....................................................................


        Bolek za donosy dostaje od SB na bilet tramwajowy 1500 zł !!!!!

        przejazd tramwajem kosztował wtedy 0,5 zł, a przeciętna pensja 1400 zł !!!

    • nobull Świat się zamknał koło Wałęsy,jak ten głupek zacza 20.02.09, 00:30
      Świat się zamknał koło Wałęsy,jak ten głupek zaczał donosy ....

      IPN slusznie traktuje Wałęsę jak agenta Bolka!

      papurec.org/history/h42.html

      papurec.org/history/h42a.html

      papurec.org/history/h26.html


      Gdański oddział Instytutu Pamięci Narodowej odmówił udostępnienia Lechowi
      Wałęsie dokumentów z okresu od 29 grudnia 1970 do 19 czerwca 1976 r.
      zgromadzonych w archiwum.

      W tym czasie Wałęsa był zarejestrowany jako Tajny Współpracownik o
      pseudonimie Bolek, i bral pieniadze od kapitana Graczyka!

      Gdański IPN powołuje się na zapisy ustawy, które zabraniają udostępnienia
      byłym agentom dokumentów wytworzonych przy ich udziale. IPN odmawia też
      Wałęsie odtajnienia nazwisk innych Tajnych Współpracowników kryjących się pod
      konkretnymi pseudonimami.

      Tego również w przypadku byłych TW zakazuje prawo.
    • korcia2000 "Rz": IPN traktuje Wałęsę jak agenta 20.02.09, 09:36
      Dlaczego Tusk nie zacznie oszczędzania od likwidacji IPN-u, instytucji
      kosztującej setki milionów, nikomu nie potrzebnej, jątrzącej naród? Nie ma
      pieniędzy na leczenie chorych dzieci, na inwestycje, ale na tuczenie tych
      "neoubeków" są!
    • karol_24 "Rz": IPN traktuje Wałęsę jak agenta 20.02.09, 10:50
      Ludzie czyscie juz zapomnieli jak to bylo i komu co zawdzieczamy. To tzw.
      prawo jest tu bezprawiem. Dlaczego byle jaki przestepca ma prawo do obrony, a
      Walesa nie.
      Jakis cyckowaty facet moze latami grzebac w SB-ckich aktach jakich mu sie
      podoba, dostaje za to kupe forsy, robi jeszcze jakis doktorat i probuje
      zrobic po latach to czego SB-cji wczesniej sie nie udalo.
      Dlaczego taki „Cycek“ dzisiaj nadal pracuje dla SB-cji i wydaje za nasze
      pieniadze ksiazki, w ktorych probuje przekrecic historie, a nam wcisnac ze to
      nie my obalilismy komune i ze musimy calemu swiatu dziekowac za dana nam wolnosc.
      Przeciez w/g tego Cycka to przy okraglym stole siedzieli Jaruzelski z
      Kiszczakiem i dyskutowali ze swoimi agentami, a „Komuna“ upadla wraz z
      upadkiem Muru Berlinskiego.
      Pomija przy tym fakt, ze mur ten upadl dopiero wtedy gdy NRD jedyna granice,
      na ktora mogla liczyc, to granica na Baltyku w czasie sztormu, sponsorow nie
      stac bylo na budowe nowego chinskiego muru, a potencjalni straznicy masowo
      dawali noge.
      Moze zamiast wybierac tego cycowatego faceta na posla albo ministra wyslac go
      na pare lat dobrowolnej pracy w kamieniolomach i niech zwroci to czego nie
      zarobil a wzial.
      Przy okazji moze sie zastanowic dla kogo ma za nasze pieniadze pracowac.
    • maryna0 "Rz": IPN traktuje Wałęsę jak agenta 20.02.09, 11:07
      Czy ktoś sprawdził prokuratorów i historyków IPN - jeśli cały czas
      odkrywane są teczki to może oni swoje i swoich rodzin pochowali pod
      dywany ? Proponuję zatrudnić na stałe w IPN psychoanalityków
      wysokiej klasy. Od tego prochu z akt miesza im się w głowach. A może
      cierpią na depresję ? Należy przeprowadzić bezpłatne badania w
      każdym oddziale IPN.
    • maaac Czego boi się IPN? 20.02.09, 16:38
      Na podstawie tych dokumentów oskarżano Wałęsę. Teraz po tym jak
      padły oskarżenia sam chce się z nimi zapoznać. IPN mu nie pozwala.
      Nie wydaje się to wam dziwne? Tak jakby IPN bał sie że Wałęsa
      znajdzie nieścisłości pomiędzy tym co napisano w książce, a co jest
      w dokumentach źródłowych.
      Nawet oskarżonym o morderstwo przedstawia się w czasie procesu akta
      ich sprawy by mogli się bronić. Tu padły oskarżenia na podstawie
      poszlak i.... wszystko się czyni by uniemożliwic oskarżonemu obronę.
    • jackers_ea "Rz": IPN traktuje Wałęsę jak agenta 20.02.09, 18:15
      A niby kto to jest
    • maaac Jeszcze jedna sprawa. 20.02.09, 21:04
      Jak słyszałem (IMHO mam nadzieje że coś nie przekręcam) - Wałęsa
      starał się o te dokumenty już wcześniej ale ich nie dostał bo....
      były u Gontarczyka i Cenckiewicza.
      No i tu się rodzi pewna myśl. Zwykle złodzieje najaktywniej
      krzyczą "łapać złodzieja". Kto nam dziś da gwarancję, że to co z IPN
      wyszło do tych panów jest tym samym co do niego wróciło?
    • landaverde Re: "Rz": IPN traktuje Wałęsę jak agenta 21.02.09, 15:26
      czan-dra napisał:

      > Wychodzi na to, że te debile zwane nie wiedzieć czemu historykami,
      > stawiają się ponad prawo, sad orzekł, ale co to dla bandy
      Kurtyki...

      "Powoływanie się dzisiaj na ten wyrok ma charakter kabaretowy,
      podobnie jak powątpiewanie Kieresa w oczywisty sens dokumentów
      potwierdzających, że Jaruzelski był szpiclem NKWD."
      - Krzysztof Wyszkowski
    • wet3 Re: czan-dra 21.02.09, 20:06
      czan-dra napisał:

      > Wychodzi na to, że te debile zwane nie wiedzieć czemu historykami,
      stawiają
      > się ponad prawo, sad orzekł, ale co to dla bandy Kurtyki...

      Picuj, czerwoncu, picuj! Bolek powinien byc zawsze traktowany tylko
      i wylacznie jako agent. Swoja postawa Bolek zawsze nam udawadnia, ze
      jest byl i jest prawdziwym agentem komuchow!!!
      PS - Odwal sie, czerwona kanalio, od Kurtyki oraz IPNu.
    • yurek19640429 "Rz": IPN traktuje Wałęsę jak agenta 22.02.09, 20:46
      Mam pytanko do pana Lecha Walesy.
      DLACZEGO TW "BOLEK" NIE DONOSIL NA NASZEGO "BOHATERA" LECHA WALESE ???
    • evident wywalić Kurtykę i tych abentów ubeckich cyckiewicz 23.02.09, 08:48
      dość tego szamba

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka