Dodaj do ulubionych

Madoff przyznał się do winy. Grozi mu do 150 la...

12.03.09, 18:20
A gdzie sa pieniadze?
Obserwuj wątek
    • lubat Madoff przyznał się do winy. Grozi mu do 150 la... 12.03.09, 19:07
      Jeśli Chodorkowski też by się przyznał do wszystkich zarzutów, to może mógł by
      liczyć na ulgowe potraktowanie i nie dostał by 150 lat, a jedynie 100;-)))
      • abhaod Re: Madoff przyznał się do winy. Grozi mu do 150 12.03.09, 19:23
        oczywiście, ale tylko gdybyś ty był sędzią...
        video.google.com/videoplay?docid=-9044191819795497173&ei=5PXoSMa7PIaQ2AKiqfWcCw&q=bunt
        • vice_versa Re: Madoff przyznał się do winy. Grozi mu do 150 12.03.09, 19:34
          Tu więcej o Madoffie:
          zezorro.wordpress.com/2009/01/04/madoff-czyli-dbaj-o-rodzine/
          • warka.strong Re: Madoff przyznał się do winy. Grozi mu do 150 12.03.09, 22:54
            Największy przekręt stulecia to jest FED i system rezerw cząstkowych a nie jakiś
            tam Madoff...
    • arv123 A ZUS to nie piramida finansowa ? 12.03.09, 19:38
      • k_r Re: A ZUS to nie piramida finansowa ? 12.03.09, 19:49
        Wygląda na to że tak .. ale w świetle prawa jest to legalny przekręt :(
        Zadziwiające prawda ....

        "podatek to takie legalne złodziejstwo" :)
    • tenare Za 65 mld $ kupi sobie np. takie państwo jak 4 RP 12.03.09, 19:45
    • ii.ii calu jego kradziony majatek skonfiskowac 12.03.09, 19:49
    • spokojny.zenek i co, jest tymczasowo aresztowany? 12.03.09, 19:53
      • deskowy Re: i co, jest tymczasowo aresztowany? 12.03.09, 20:35
        okazuje sie ze osoby ktore "umoczyly kase" w tych machinacjach( bo
        nie mozna ich nazwac inwestycjami) to glownie pobratymcy Berniego
        Madoffa,poszedl na calego i sam zrobil sie kozlem ofiarnym calego
        przekretu aby ochronic najblizszych.Teraz siedzac w pierdlu bedzie
        liczyl na cud az go ktos go z niego wyciagnie,np.zmiana ekipy
        rzadzacej,jakas psedudo amnestyjka ,itp.Z niecierpliwieniem czekamy
        na wynurzenie sie gory lodowej amerykanskich pseudofinansow,okazuje
        sie ze ciezar wlasciwy lodu zmienil sie.A tak przy okazji,gdyby nie
        finansowa czkawka ,ktorej dostal ostatnio Swiat,Bernie Madoff dalej
        by dzialal i przyjmowal kolejne zaslugi i medale,okrzyknieto go
        przec arcymistrzem gieldy.Have good jail dinner and first night in
        the can Bernie.I hope they will let you have an extra pillow and
        the bed will be soft enough for ya !!!
        • smetny_troche Re: i co, jest tymczasowo aresztowany? 12.03.09, 20:54
          Don't worry, we're gonna buy really nice and comfortable jail for our father.
    • maderic Zagadka. Gdzie sa te wszystkie pieniadze? 12.03.09, 20:10
      Mala podpowiedz: Strata dla inwestorow Madoffa miala charakter
      kontrolowany ktora miala swoje cele: przyniesc ulgi podatkowe z
      tytulu strat a po drugie to wspomoc pewne male piekne panstwo ktore
      ostatnio mialo duze wydatki.
      Po trzecie "utracjusze" rozpoczna procesy cywilne przeciwko
      audytorom, ksiegowym i kompaniom ubezpieczeniowym w tym AIG ktore
      wyplaci odszkodowania z pomocy federalnej. Life is beautiful !
      • bratprezydenta Re: Zagadka. Gdzie sa te wszystkie pieniadze? 12.03.09, 20:38
        Pewnie gdyby kroił tylko gojów to by mu darowali, ale swoich to inna
        sprawa. Chyba że hojność diaspory na rzecz budowy Wielkiego Izraela
        trochę zmalała i trzeba było pomóc im nawet mimo ich woli. No cóż
        pernamentna wojna wymaga funduszy:)
      • kokoroko09 Re: Zagadka. Gdzie sa te wszystkie pieniadze? 12.03.09, 21:47
        ciekawe wlasnie jest to ze ci udzilowcy mosieli juz zaplacic podatki
        z tych niby zyskow. Wychodzi na to ze jak na razie to najwiecej na
        tym zarobilo IRS
        • black_balerina Re: Zagadka. Gdzie sa te wszystkie pieniadze? 12.03.09, 23:59
          Udzialowcy wcale nie zaplacili zadnych podatkow z zyskow bo ich nie
          zrealizowali. Jedynie co mogli zaplacic to podatki kiedy te
          pieniadze zarobili i to wcale nie jest takie pewne.
          Po drugie wiekszosc z nich inwestowali u Madoffa w charity co
          stanowilo prawie 70% utraconych pieniedzy a co za tym idzie
          zrealizowali ogromne ulgi podatkowe kiedy u niego wplacali
          pieniadze. Nie wiem kto to wymysli ale to prawdziwy majstersztyk.
          • kokoroko09 Re: Zagadka. Gdzie sa te wszystkie pieniadze? 13.03.09, 00:26
            ci co je realizowali placili z tego podatki, mimo ze tak naprawde
            byly to placone podatki za sumy kotry juz wczesniej byly
            opodatkowane.
            A co do charities to wytlumacz mi jak mogly one na tym zarobic jesli
            ich investycjie po prostu w wiekszosci sie rozplynely. Poza tym i
            tak nie placa podatkow
    • joanna_can Re: Madoff przyznał się do winy. Grozi mu do 150 12.03.09, 20:15
      Piramida Madoffa nie jest zreszta jedyna. Dosc spektakularna
      (patrz - nazwiska inwestorow z nizszych szczebli), ale nie jedyna.

      Ja jestem jednak bardziej optymistyczna, niz 2560a - wydaje mi sie,
      ze koniec tych przekretow jest blisko. (Nie, nie dlatego, ze Obama
      jest prezydentem - po prostu wszystko sie musi wyczerpac, nie mozna
      w nieskonczonosc drukowac pieniedzy)
    • czuly-wojtek To śmieszne, ale... 12.03.09, 20:24
      ... w tej rzekomo paradoksalnej i śmiesznej Polsce za organizowanie
      piramidy finansowej dostałby maksymalnie 8 lat... w tym może ze 2
      rzeczywiście by odsiedział a potem dostał warunkowe zwolnienie.
      • 3cik <---------------=-- 12.03.09, 20:28
        Kolejny wybitny karnista na forum ?
    • 7y8u Madoff przyznał się do winy. Grozi mu do 150 la.. 12.03.09, 20:30
      W Polsce zostałby wicepremierem i ministrem gospodarki. Tak jak
      Waldemar P.
    • kacap_z_moskwy Do Rosji musial jechac 12.03.09, 20:44
      Dostal by tylko 8 lat. A i dobra prase w Polsce.
      • k_r Re: Do Rosji musial jechac 12.03.09, 21:49
        8 lat ?
        tyle to dawali za niewinność. Raczej 20 i to w łagrze ...
        Oczywiście o ile nie dostał by kulki w łeb za próbę ucieczki
    • a.anonym Zydzi Zydom zgotowali ten los/holocaust... 12.03.09, 21:15
      !!!
      • ekumeniczny Zyd Madoff okradl zydow ;-)))))))))))))))))))))))) 13.03.09, 00:36
        Cenzorze, szanowni starsi bracia,
        Moj ojciec zawsze mawial: zje pies psa gdy nie ma zajaca. Niestety
        ojciec nie zyje cenzorze, i nie da sie go wsadzic do wiezienia
        za ... anty ...
        ;-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
        ;-OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

        Zyd Madoff zostal zaaresztowany dopiero wtedy gdy okradl innych
        zydow. Gdy okradal goi, nikt sie amerykanski justice system tego
        nie zauwazal. Prosze zwrocic uwage ze zyd madoff przyznal
        iz "inwestowal" od 1990 roku !!!!!!!!!!!!!!
        cenzorze, wasz system przypomina raczej Jewdicial system a nie
        judicial system
        ;-OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
        i Jewrisdiction a nie jurisdiction

        Prosze zwrocic uwage ze w usa kare za kilka przestepstw odsiaduje
        sie rownolegle. Tak wiec zyd Madoff, prawdopodobnie bedzie
        rownolegle odsiadywal 11 przestepstw. 150 lat dzielone na 11
        przestepstw to nam daje 13 lat. Po 6 latach ..... zyd Madoff bedzie
        PRAWDOPODOBNIE skladal o przedterminowe zwolnienie.

        Okradzeni zydzi wypowiadaja sie ze zona Madoffa i jego dzieci takze
        korzystaly z przestepczej dzialalnosci Madoffa.

        dlatego cenzorze, uwazam ze moj koncept kary za przestepstwa
        zasluguje na publikacje w wyborczej.
        Przestepcy powinni byc zmuszeni do PRODUKTYWNEJ PRACY w obozach
        pracy, az do czasu gdy odpracuja to co ukradli + swoje utrzymanie.
        Jesli rodziny przestepcow korzystaly z dzialalnosci sprawcow, tez
        powinni byc zamknieci w obozie pracy BEZ WZGLEDU NA POCHODZENIE.

        Cenzorze, wasi rodacy ciagle wnosza o "roszczenia" majatkowe za
        utracone mienie ktorego przeciez PRODUKTYWNA PRACA nie wypracowali.
        Kiedy wiec zastosujecie ta sama zasade i oddacie gojom to co wasi
        ukradli?

        Nawet hitler nie okradal funduszy emerytalnych.

        7 przykazanie zyda mojzesza: nie prywatyzuj
    • bidifi Madoff przyznał się do winy. Grozi mu do 150 la... 12.03.09, 21:22
      zwrociliscie uwage na nazwiska z listy poszkodowanych ?....jeszcze
      raz okazalo sie ze ludzie nieprzyzwoicie bogaci sa bardzo pazerni na
      kase, slowo chciwi nie oddaje chyba w pelni ich pazernosci....
    • aa_6 Ale przecież te pieniądze, które ukradł, 12.03.09, 21:38
      gdzieś są? Na kontach, w nieruchmościach i ruchomościach? Chyba
      można spróbować je odzyskać? Złodziej ma 70 lat...
    • kokoroko09 w Polsce jego proces 12.03.09, 21:43
      trwalby z 10 lat. I musialoby w nim brac udzial z 1000 "expertow"
      Na szczescie nie mieszka w polsce i w czercu lub lipcu juz powinnien
      miec wyrok
    • minipolak Powiedział, że "przeprasza" i "wstydzi się" 12.03.09, 22:25
      Dowcip dnia :)))))
      Powinien zmienic nazwisko na Bernie Al-Madoff-Kaida
      tak wszystkich urzadzil ze nawet same Araby be tego nie wymyslily
    • angrusz1 Madoff przyznał się do winy. Grozi mu do 150 la... 12.03.09, 22:28

      Ale przecież miał współpracowników .Oni też krzywo przysięgali , też
      kłamali a dotąd brali wielką kasę za swoją " pracę "

      Co z nimi i ich majątkami .
      Bezkarni ??
      • black_balerina Re: Madoff przyznał się do winy. Grozi mu do 150 13.03.09, 00:05
        Ci goscie siedza juz na plazy na Kajmanach, Belize lub Martynice
        popijajac Chateau Lafite rocznik 1787 tylko $160,000 od butelki.
        • anna-76 Re: Madoff przyznał się do winy. Grozi mu do 150 13.03.09, 00:12
          a ilu u nas takich ,ojjjj
        • crame vino 13.03.09, 01:16
          Najlepsze roczniki tego wina to 1945, 1947, 1949,1953, 1982, 1986, 1996, 2000 i
          2003.
          Jedna Butelka z 1899 zostala sprzedana w 2007 Galeries Lafayette za 8385 Euro.
          Sorry za OT.
    • yahoo10 a w PL WGI - Soporek i Kaczor... 13.03.09, 00:12
      .. dostali za swoj przewal (podwojna ksiegowosc) po 100.000 PLN kaucji!:)) i to
      jest roznica miedzy USA a PL!!!?
    • dolorismachina Re: Madoff przyznał się do winy. Grozi mu do 150 13.03.09, 00:37
      Na tym polega cały żart, że nie ma :P
    • sapervodicka zrobi to co gasiorowski 13.03.09, 02:06
      dadza mu czas na "uporzadkowanie" swoich spraw przed odsiadka, a on
      ucieknie do Izraela, Izrael jak wiadomo swoich nie oddaje, nawet
      ameryce, przy okazji kneset cos zarobi i wszyscy beda zadowoleni
    • sapervodicka zrobi to co gasiorowski 13.03.09, 02:07
      dadza mu czas na "uporzadkowanie" swoich spraw przed odsiadka, a on
      ucieknie do Izraela, Izrael jak wiadomo swoich nie oddaje, nawet
      ameryce, przy okazji kneset cos zarobi i wszyscy beda zadowoleni,

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka