mmai 13.05.09, 11:39 przepraszam ale kto to napisał? co ma się teraz dziać na rynku albo pl. Wolności związane z EURO które będzie za 3 lata? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
dwakilo Rośnie stadion i emocje: Poznań 13.05.09, 11:39 Nie wiem kto to pisał ale to niezły kretyn! Odpowiedz Link Zgłoś
verrak1 Rośnie stadion i emocje: Poznań 13.05.09, 11:40 nie wiem, kto to pisał, ale mało to obiektywne. Że niby Wroc bez stadionu ma 6 za brak opóźnień? Jaja soie robicie. Pozatym zapraszam na rynek w Poz w trakcie weekendu. Zobaczy redaktor co to żyjące miasto;/ Gazeto - byście się wstydzili za taki artykuł... Odpowiedz Link Zgłoś
t.o.m.e.k Re: Rośnie stadion i emocje: Poznań 13.05.09, 11:47 Jezu, co za matołek to pisał!!! Rynek senny? No chyba pan dziennikarz przechadzał się o 8 rano, to ewentualnie tak. A może pomyliło mu się z placem Wolności? Stragany góralskie koło Starego Browaru??? Może Stary Browar pomylił mu się z Okrąglakiem??? Dwoma autobusami na Bułgarską? Hmmm - niezłe zadanie. Na drugi raz niech wsiądzie w centrum w 13, albo koło dworca w 6 i będzie jednym tramwajem. Ale lepiej niech tu już nie przyjeżdża, bo jak wsiądzie to pojedzie nie w tym kierunku co trzeba i powie, że na Miłostowie nie ma żadnego stadionu... Żenada. Ale przecież GW już od dawna nas do takiego standardu przyzwyczaja... Odpowiedz Link Zgłoś
kuba_cz Re: Rośnie stadion i emocje: Poznań 13.05.09, 11:57 Artykuły - bo jest ich kilka o każdym mieście kandydacie pisali dziennikarze z różnych miast Polski. O Poznaniu pisał dziennikarz z Wrocławia o Wrocławiu z Poznania, o Gdańsku Warszawiak i tak dalej... A co do rynku, to fakt; nie jest u nas aż tak źle, ale w porównaniu z Wrocławiem to niestety... na naszym rynku dzieje się mniej, szczególnie w czasie tygodnia. T.o.k.e.k. nie wiem czy przeczytałeś, ale Pan redaktor jechał autobusem z lotniska. Odpowiedz Link Zgłoś
dfgfdg Re: Rośnie stadion i emocje: Poznań 13.05.09, 11:53 > co ma się teraz dziać na rynku albo pl. Wolności związane z EURO które będzie > za 3 lata? Wyobraz sobie ze sa miasta ktore maja centralne punkty w ktorych cos dzieje sie na okraglo, przez caly tydzien, bez Euro :) Odpowiedz Link Zgłoś
kuba_cz Rośnie stadion i emocje: Poznań 13.05.09, 11:55 Brak dobrego dojazdu na stadion to absurd... No ale przecież pisał to dziennikarz z Wrocławia, więc ciężko oczekiwać żeby był obiektywny... Gdyby choć trochę się wysilił napisałby o tym że te 25 minut które przebył autobusem z lotniska na stadion jechał tak długo między innymi dlatego że trasa po której porusza się owy autobus wiedzie przez drogę na stadion która właśnie jest w remoncie (min. dwa pasy ruchu w każdą stronę) Odpowiedz Link Zgłoś
zawiejka Rośnie stadion i emocje: Poznań 13.05.09, 11:56 25 minut ze Starego Rynku do Browaru? Ktoredy on szedł??? Odpowiedz Link Zgłoś
kuba_cz Re: Rośnie stadion i emocje: Poznań 13.05.09, 12:01 zawiejka napisała: > 25 minut ze Starego Rynku do Browaru? Ktoredy on szedł??? Pewnie szedł jakimś kołem obok Okrąglaka, bo tylko tam kojarzę stragany z góralskimi kapciami... Chociaż ja i tak wole góralskie kapcie niż to co sprzedaje się w przejściu podziemnym na dworcu we Wrocławiu :D Odpowiedz Link Zgłoś
przem037 Prawda o Poznaniu 13.05.09, 12:12 Sza nowny PAnie Redaktorze, tak tendencyjnego artykułu dawno nie widziałem: Po pierwsze - stadion jest na etapie budowy i ma klasę Elite (czyli taką samą jak wymieniony przez Pana Wrocław czy Gdańsk - które są w powijakach), od strony praktycznej różnice zobaczy Pan na meczach Lecha (chyba tylko jeszcze na wiśle jest taka atmosfera). Po drugie - komunikacyjnenie jest to jedyny stadion, który posiada połączenia z 3 różnych kierunków z podstawowymi sposobami komunikacji (Autostrada, Dworzec PKP-PKS oraz Lotnisko). Dodatkowo wszystkie ciągi komunikacyjne są albo modernizowane, albo budowane od nowa. (z wzystkich kierunków dojast max. 30 minut i to w korkach. Po trzecie - lotnisko w poznaniu jest w przebudowie, projekt modernizacji i połączenia dworca PKP - PKS jest na etapie realizacji (z tego co wiem Warszawa nie zmodernizuje Dworca Centralnego). Po czwarte - jako jedyne miasto w Polsce mamy doświadczenie w organizacji tego typu imprez np. Konferencja ONZ (COOP14), czy piłkarskie Mistrzstwa Europy U18. Po piątek - jedyna profesionalna baza treningowa z której korzysta reprezentacja Polski mieści się we Wronkach (ponadto są jeszcze bazy w Grodzisku, Szamotułach oraz Opalenicy, blisko również do zaprzyjaźnionego z nami Lubina). Po szóste - strefa kibica z najlepszą infrastrukturą w Polsce (tereny MTP). Położona w centrum, pełen dostę mediów. Po siódme - oferta kulturalna i turystyczna - poza starym miastem oraz placem Wolności - zapraszam do obejrzenia Ostrowa Tumskiego (miejsce Chrztu Polski), Malta - tereny rekreacyjne oraz tor regatowy, z drugiej strony nowoczesny ogród Zeologiczny, Fort Winiary (Popularna cytadela). Poznańska Fara z zabytkowymi organami Fryderyka Ladegasta - codziennie w południe koncerty organowe. To również ulica Św. Marcin czy wzgórze Św. Wojciecha. Centra Handlowe to poza Starym Browarem (stragany o których Pan pisze są na ulicy Półwiejskiej, która ma chatrakter deptaku,i sąsiaduje tylko z jednym z wejść do Browaru - dodatkowo są one w sporej odległości) rónież Galeria Malta czy Kupiec Poznański. Zalet jest więcej ale zanim napisze Pan kolejny artykuł proszę uczciwie rozważyć wszystkie argumenty. Odpowiedz Link Zgłoś
kuba_cz Re: Prawda o Poznaniu 13.05.09, 12:51 przem037 napisała: > Sza nowny PAnie Redaktorze, tak tendencyjnego artykułu dawno nie > widziałem: (...) Ja nie wiem czy Ty potrafisz czytać ze zrozumieniem, może nie. Żeby nie było jestem z Poznania i nie mam zamiaru pod swoim miastem kopać dołków... ALE ten artykuł jest pisany z myślą o tym co widać teraz, po to żeby wyłonić miasto najlepiej przygotowane teraz, w tym momencie tuż przed wyborem (ukazał się we wczorajszej wyborczej) dlatego o trasach na stadion z autostrady możesz sobie pisać... ale najszybciej tak za dwa trzy lata. Warto czasami być obiektywnym... Odpowiedz Link Zgłoś
jurekzie Re: Prawda o Poznaniu 14.05.09, 01:01 > przem037 napisała: > > Sza nowny PAnie Redaktorze, tak tendencyjnego artykułu dawno nie > > widziałem: (...) kuba_cz napisał: > Ja nie wiem czy Ty potrafisz czytać ze zrozumieniem, może nie. > Żeby nie było jestem z Poznania i nie mam zamiaru pod swoim > miastem kopać dołków... ALE ten artykuł jest pisany z myślą o tym > co widać teraz, po to żeby wyłonić miasto najlepiej przygotowane > teraz, w tym momencie tuż przed wyborem (ukazał się we wczorajszej > wyborczej) dlatego o trasach na stadion z autostrady możesz sobie > pisać... ale najszybciej tak za dwa trzy lata. Warto czasami być > obiektywnym... Kubo_cz - jesteś kretynem z Poznania poczytaj co napisałeś ... panie "obiektywny" Gdańsk czy Wrocław mogą sobie pisać o swoich stadionach tak za dwa trzy lata.... Co do rankingu ... Na dzisiaj najlepiej przygotowany jest ... Poznań. Mieszanie zabytków do stanu przygotowań jest ewidentnym przegięciem - to debilizm ze strony gazetowych pismaków. Stan opóźnień we Wrocławiu - uwaga !!! najwyższa nota 6 - ale brak stadionu, ba nawet fundamentów nie jest przeszkodą jest 6. Bo ME 2012 we wrocku będą w ...warcaby. Odpowiedz Link Zgłoś
power-of-flower Rośnie stadion i emocje: Poznań 13.05.09, 16:44 juz sie tak nie oburzajcie, zobaczcie jak dziennikarz z poznania zjechał wroclaw :P i sie z nim zgadzam. a poza tym uwazam ze nasze miasta zasluzyly na euro2012. W koncu Polska ma tez inne,warte zwiedzenia, miejscowości a nie ciagle Kraków, Kraków, Kraków i Warszawa :P pozdrawiam z wrocławia Odpowiedz Link Zgłoś