Dodaj do ulubionych

Rośnie stadion i emocje: Poznań

13.05.09, 11:39
przepraszam ale kto to napisał?

co ma się teraz dziać na rynku albo pl. Wolności związane z EURO które będzie
za 3 lata?
Obserwuj wątek
    • dwakilo Rośnie stadion i emocje: Poznań 13.05.09, 11:39
      Nie wiem kto to pisał ale to niezły kretyn!
    • verrak1 Rośnie stadion i emocje: Poznań 13.05.09, 11:40
      nie wiem, kto to pisał, ale mało to obiektywne. Że niby Wroc bez
      stadionu ma 6 za brak opóźnień? Jaja soie robicie. Pozatym zapraszam
      na rynek w Poz w trakcie weekendu. Zobaczy redaktor co to żyjące
      miasto;/
      Gazeto - byście się wstydzili za taki artykuł...
      • t.o.m.e.k Re: Rośnie stadion i emocje: Poznań 13.05.09, 11:47
        Jezu, co za matołek to pisał!!! Rynek senny? No chyba pan
        dziennikarz przechadzał się o 8 rano, to ewentualnie tak. A może
        pomyliło mu się z placem Wolności?
        Stragany góralskie koło Starego Browaru??? Może Stary Browar pomylił
        mu się z Okrąglakiem???
        Dwoma autobusami na Bułgarską? Hmmm - niezłe zadanie. Na drugi raz
        niech wsiądzie w centrum w 13, albo koło dworca w 6 i będzie jednym
        tramwajem. Ale lepiej niech tu już nie przyjeżdża, bo jak wsiądzie
        to pojedzie nie w tym kierunku co trzeba i powie, że na Miłostowie
        nie ma żadnego stadionu...
        Żenada. Ale przecież GW już od dawna nas do takiego standardu
        przyzwyczaja...
        • kuba_cz Re: Rośnie stadion i emocje: Poznań 13.05.09, 11:57
          Artykuły - bo jest ich kilka o każdym mieście kandydacie pisali dziennikarze z
          różnych miast Polski. O Poznaniu pisał dziennikarz z Wrocławia o Wrocławiu z
          Poznania, o Gdańsku Warszawiak i tak dalej...

          A co do rynku, to fakt; nie jest u nas aż tak źle, ale w porównaniu z Wrocławiem
          to niestety... na naszym rynku dzieje się mniej, szczególnie w czasie tygodnia.

          T.o.k.e.k. nie wiem czy przeczytałeś, ale Pan redaktor jechał autobusem z lotniska.
    • dfgfdg Re: Rośnie stadion i emocje: Poznań 13.05.09, 11:53
      > co ma się teraz dziać na rynku albo pl. Wolności związane z EURO które będzie
      > za 3 lata?

      Wyobraz sobie ze sa miasta ktore maja centralne punkty w ktorych cos dzieje sie
      na okraglo, przez caly tydzien, bez Euro :)
    • kuba_cz Rośnie stadion i emocje: Poznań 13.05.09, 11:55
      Brak dobrego dojazdu na stadion to absurd... No ale przecież pisał to
      dziennikarz z Wrocławia, więc ciężko oczekiwać żeby był obiektywny... Gdyby
      choć trochę się wysilił napisałby o tym że te 25 minut które przebył autobusem
      z lotniska na stadion jechał tak długo między innymi dlatego że trasa po
      której porusza się owy autobus wiedzie przez drogę na stadion która właśnie
      jest w remoncie (min. dwa pasy ruchu w każdą stronę)
    • zawiejka Rośnie stadion i emocje: Poznań 13.05.09, 11:56
      25 minut ze Starego Rynku do Browaru? Ktoredy on szedł???
      • kuba_cz Re: Rośnie stadion i emocje: Poznań 13.05.09, 12:01
        zawiejka napisała:

        > 25 minut ze Starego Rynku do Browaru? Ktoredy on szedł???

        Pewnie szedł jakimś kołem obok Okrąglaka, bo tylko tam kojarzę stragany z
        góralskimi kapciami...
        Chociaż ja i tak wole góralskie kapcie niż to co sprzedaje się w przejściu
        podziemnym na dworcu we Wrocławiu :D
    • przem037 Prawda o Poznaniu 13.05.09, 12:12
      Sza nowny PAnie Redaktorze, tak tendencyjnego artykułu dawno nie
      widziałem:

      Po pierwsze - stadion jest na etapie budowy i ma klasę Elite (czyli
      taką samą jak wymieniony przez Pana Wrocław czy Gdańsk - które są w
      powijakach), od strony praktycznej różnice zobaczy Pan na meczach
      Lecha (chyba tylko jeszcze na wiśle jest taka atmosfera).

      Po drugie - komunikacyjnenie jest to jedyny stadion, który posiada
      połączenia z 3 różnych kierunków z podstawowymi sposobami
      komunikacji (Autostrada, Dworzec PKP-PKS oraz Lotnisko). Dodatkowo
      wszystkie ciągi komunikacyjne są albo modernizowane, albo budowane
      od nowa. (z wzystkich kierunków dojast max. 30 minut i to w korkach.

      Po trzecie - lotnisko w poznaniu jest w przebudowie, projekt
      modernizacji i połączenia dworca PKP - PKS jest na etapie realizacji
      (z tego co wiem Warszawa nie zmodernizuje Dworca Centralnego).

      Po czwarte - jako jedyne miasto w Polsce mamy doświadczenie w
      organizacji tego typu imprez np. Konferencja ONZ (COOP14), czy
      piłkarskie Mistrzstwa Europy U18.

      Po piątek - jedyna profesionalna baza treningowa z której korzysta
      reprezentacja Polski mieści się we Wronkach (ponadto są jeszcze
      bazy w Grodzisku, Szamotułach oraz Opalenicy, blisko również do
      zaprzyjaźnionego z nami Lubina).

      Po szóste - strefa kibica z najlepszą infrastrukturą w Polsce
      (tereny MTP). Położona w centrum, pełen dostę mediów.

      Po siódme - oferta kulturalna i turystyczna - poza starym miastem
      oraz placem Wolności - zapraszam do obejrzenia Ostrowa Tumskiego
      (miejsce Chrztu Polski), Malta - tereny rekreacyjne oraz tor
      regatowy, z drugiej strony nowoczesny ogród Zeologiczny, Fort
      Winiary (Popularna cytadela). Poznańska Fara z zabytkowymi organami
      Fryderyka Ladegasta - codziennie w południe koncerty organowe.
      To również ulica Św. Marcin czy wzgórze Św. Wojciecha.
      Centra Handlowe to poza Starym Browarem (stragany o których Pan
      pisze są na ulicy Półwiejskiej, która ma chatrakter deptaku,i
      sąsiaduje tylko z jednym z wejść do Browaru - dodatkowo są one w
      sporej odległości) rónież Galeria Malta czy Kupiec Poznański.

      Zalet jest więcej ale zanim napisze Pan kolejny artykuł proszę
      uczciwie rozważyć wszystkie argumenty.
      • kuba_cz Re: Prawda o Poznaniu 13.05.09, 12:51
        przem037 napisała:

        > Sza nowny PAnie Redaktorze, tak tendencyjnego artykułu dawno nie
        > widziałem: (...)

        Ja nie wiem czy Ty potrafisz czytać ze zrozumieniem, może nie. Żeby nie było
        jestem z Poznania i nie mam zamiaru pod swoim miastem kopać dołków... ALE ten
        artykuł jest pisany z myślą o tym co widać teraz, po to żeby wyłonić miasto
        najlepiej przygotowane teraz, w tym momencie tuż przed wyborem (ukazał się we
        wczorajszej wyborczej) dlatego o trasach na stadion z autostrady możesz sobie
        pisać... ale najszybciej tak za dwa trzy lata. Warto czasami być obiektywnym...
        • jurekzie Re: Prawda o Poznaniu 14.05.09, 01:01
          > przem037 napisała:
          > > Sza nowny PAnie Redaktorze, tak tendencyjnego artykułu dawno nie
          > > widziałem: (...)
          kuba_cz napisał:
          > Ja nie wiem czy Ty potrafisz czytać ze zrozumieniem, może nie.
          > Żeby nie było jestem z Poznania i nie mam zamiaru pod swoim
          > miastem kopać dołków... ALE ten artykuł jest pisany z myślą o tym > co widać
          teraz, po to żeby wyłonić miasto najlepiej przygotowane
          > teraz, w tym momencie tuż przed wyborem (ukazał się we wczorajszej >
          wyborczej) dlatego o trasach na stadion z autostrady możesz sobie > pisać... ale
          najszybciej tak za dwa trzy lata. Warto czasami być
          > obiektywnym...
          Kubo_cz - jesteś kretynem z Poznania
          poczytaj co napisałeś ... panie "obiektywny"
          Gdańsk czy Wrocław mogą sobie pisać o swoich stadionach tak za dwa trzy lata....
          Co do rankingu ...
          Na dzisiaj najlepiej przygotowany jest ... Poznań.
          Mieszanie zabytków do stanu przygotowań jest ewidentnym przegięciem - to
          debilizm ze strony gazetowych pismaków.
          Stan opóźnień we Wrocławiu - uwaga !!! najwyższa nota 6 - ale brak stadionu, ba
          nawet fundamentów nie jest przeszkodą jest 6. Bo ME 2012 we wrocku będą w
          ...warcaby.
    • power-of-flower Rośnie stadion i emocje: Poznań 13.05.09, 16:44
      juz sie tak nie oburzajcie, zobaczcie jak dziennikarz z poznania
      zjechał wroclaw :P i sie z nim zgadzam. a poza tym uwazam ze nasze
      miasta zasluzyly na euro2012. W koncu Polska ma tez inne,warte
      zwiedzenia, miejscowości a nie ciagle Kraków, Kraków, Kraków i
      Warszawa :P pozdrawiam z wrocławia

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka