Dodaj do ulubionych

46 osób zatrzymanych podczas Marszu Wyzwolenia ...

    • presentation1 ..Zalegalizowac narkotyki, korupcje i zboczenia... 24.05.09, 16:26
      Wielu z PO i SLD bedzie w swoim zywiole.
      • fidelxxx Re: ..Zalegalizowac narkotyki, korupcje i zboczen 24.05.09, 16:48
        Twój premier Jaruś jest pedałem, a to podpada według was pod zboczenie.
      • blue911 Re: ..Zalegalizowac narkotyki, korupcje i zboczen 24.05.09, 16:52
        presentation1 napisał:

        > Wielu z PO i SLD bedzie w swoim zywiole.

        PIS sie nie liczy,bo oni robia to "fachowo",po cichu. Publicznie
        wypierajac sie wszystkiego. Nawet korzeni w PZPR i Instytucie
        Marksizmu-Leninizmu.
    • ksionc_proborzdz Re: 46 osób zatrzymanych podczas Marszu Wyzwoleni 24.05.09, 16:27
      46 mniej. Selekcja naturalna. Jak ktoś jest na tyle bystry, żeby przychodzić na
      taką imprezę z kontrabandą, to gratuluję.
    • carpaccio4 wasza polska państwowa policja nie popuści 24.05.09, 16:29
      żadnym demonstrantom
    • wlodzimierz.ilicz Maszerowali pederaści, teraz maszerują narkomani 24.05.09, 16:33
      Każdy chce wolności i "równości".
      Społeczeństwo powinno obudzić się i zapytać dlaczego PO zezwala na
      takie zbocznone demonstacje.
      • fidelxxx Re: Maszerowali pederaści, teraz maszerują narkom 24.05.09, 16:49
        Dlaczego PiS pozwalał na demonstracje sekty rydzykowej?
        Toż to wylęgarnia zboczeń.
      • puch4cz sam jestes zboczony 24.05.09, 17:04
        a moze masz tylko troche skrzywiony umysl?
      • m_gol A Ty to niby kto? 24.05.09, 17:11
        A Ty to kto? Posiadacz jedynej prawdy? Każdy ma prawo demonstrować swoje
        poglądy, żyjemy w wolnym kraju. Jeśli PiS ma takich zwolenników jak Ty, to to
        jeszcze bardziej oddala mnie od tego ugrupowania.
        • wlodzimierz.ilicz Narkotyki i zboczenia nazywasz poglądem? 24.05.09, 17:34
          A to żaden pogląd tylko sposób życia degeneratów.
          • puch4cz Re: Narkotyki i zboczenia nazywasz poglądem? 24.05.09, 18:01
            Degeneratem jest czlowiek uwazajacy ze alkohol jest OK ale marihuana nie.
            Usprawiedliwienie dla populacji alkoholikow, dobre sobie. Marihuana wyrasta z
            ziemi, a nie jak alkohol ktory jest produkowany przemyslowo i uzywany jako
            srodek do czyszczenia itp. Czy juz uswiadomiles sobie, ze jestes degeneratem?
          • m_gol I wracamy do punktu wyjścia :) 24.05.09, 22:21
            I wracamy do punktu wyjścia - nie Ty będziesz decydował, co jest zboczeniem i
            degeneracją. Na szczęście.

            Moim zdaniem każdy powinien móc manifestować w swojej sprawie, pod jednym tylko
            warunkiem - że nie godzi ona bezpośrednio w bezpieczeństwo dzieci. Dlatego np.
            na marsz zwolenników pedofilii bym się nie zgodził. Ale reszta?

            Jeśli np. ktoś uważa, że każdego dnia w roku zaraz po obudzeniu się ludzie
            powinni oddawać cześć Szatanowi, to tylko popukałbym się w czoło. A jeśli
            zwolennicy tego rozwiązania chcieliby zamanifestować? Niech sobie manifestują...
      • nikodem_73 Re: Maszerowali pederaści, teraz maszerują narkom 24.05.09, 18:39
        Bo jest jeszcze takie cuś co się zowie "wolność słowa".
      • xtc3 Re: Maszerowali pederaści, teraz maszerują narkom 25.05.09, 05:39
        ja się już obudziłem. ale chętnie wróciłbym do łóżka pospać jeszcze
        trochę. niech się budzą inni.
      • jaszczomps Re: Maszerowali pederaści, teraz maszerują narkom 25.05.09, 14:19
        no taaa i h... najlepiej wszystkiego zabronic i siedziec w domu i ogladac
        telewizje ktora ogłupia człowieka. My po prostu dążymy do wolnosci
    • dokto Jakby wpadli za pirackie płyty... 24.05.09, 16:41
      to byłbym zdziwiony, chociaż przysłowie mówi że kowalowa kobyła i
      szewcowa żona bez butów chodzą
    • svarte_sjel 46 osób zatrzymanych podczas Marszu Wyzwolenia ... 24.05.09, 17:10
      A co to takiego ta "konopa"?
    • nienerwowo Jakie państwo, taka policja... 24.05.09, 17:17
      Sprawa jest prosta. Karanie za posiadanie małych ilości marihuany (nie mówię o
      innych dragach) jest niekonstytucyjne, sprzeczne z zasadami prawa karnego i po
      prostu idiotyczne. Koniec i kropka. Tu nie ma dyskusji. Jezeli karac za male
      ilosci trawy, to rowniez za zarcie hamburgerow (w koncu mozna sie roztyc, dostac
      zawalu serca i podatnicy bede musiel placic za opieke medyczna), posiadanie
      ostrych przedmiotow w domu (mozna w szale kogos ugodzic, a nawet sprzedac to
      mordercy lub gwalicicielowI) i za glupote (masz glupie mysli - mozesz popelniac
      glupie czyny, a to niebezpieczne).
      JEzeli juz durny ustawodawca spenalizowal posiadanie, to madre organy scigania
      powinny umarzac postepowania o posiadanie malych ilosci ze wzgledu na znikoma
      spoleczna szkodliwosc czynu. Policja umarz postepowania o kradziez przedmiotow o
      malej wartosci, to chyba tym bardziej powinna za posiadanie pol gramca trawy???
      Mieszkalem rok w Hamburgu i tam posiadanie jest karalne, ale niepisana umowa
      mowi ze do 20 g (!!!) mozna miec i jezeli nie sprzedajesz to Policja ci nic nie
      zrobi. Ludzie siedza sobie na trawnikach, robia grilla, pija piwko (ktore tez
      jest nielegalnie spozywac w miejscach publicznych - tylko nikt tego nie sciga) i
      pala jointy, smieja sie i dobrze bawia. Za co tu karac?? Za radosc z zycia?
      Nieststy taki kraj, ze mozesz przechlac zycie, kirzyc na potege i wypalac 3
      paczki fajek dziennie a za nabita lufe Policja moze cie przymknac. Chore i tyle.
      • baalsaack Brak logiki 25.05.09, 09:49
        Jakim pokrętnym tokiem myślenia doszedłeś do wniosku, że karanie za posiadanie
        właśnie marihuany jest niekonstytucyjne? Albo za wszystkie narkotyki, albo za
        żadne. Bo Twój tok myślenia nie różni się od tego, jaki widać w obecnym
        prawodawstwie - alkohol i tytoń legalne, ale reszta nie.
        • nick3 Re: Brak logiki 25.05.09, 14:51

          W każdym razie karalność używek powinna być zależna od stopnia ich
          szkodliwości.

          Do pewnego poziomu szkodliwości legalne, powyżej tego poziomu -
          karalne.

          A nie tak jak jest teraz, że legalny jest alkohol, de facto narkotyk
          twardy, a nielegalne (3 lata więzienia) są rośliny, które w Europie
          Zachodniej i nawet w USA mają status ziół leczniczych.
    • japiech 46 osób zatrzymanych podczas Marszu Wyzwolenia .. 24.05.09, 17:32
      Głupki i tyle. Pytanie, czy tak sami z siebie, czy przez "niewinne konopie" ?
    • reniaczek1980 46 osób zatrzymanych podczas Marszu Wyzwolenia ... 24.05.09, 17:36
      niektorzy myla wolnosc z samowola.
    • anjew Regularne i dlugotrwale jaranie zmienia psychike.. 24.05.09, 17:36
      Sam palilem sporo w mlodosci (plus kwasy i amfa czasem) i wlasciwie nie mialo to
      chyba wiekszego wplywu na moje widzenie swiata w dluzszym dystansie lat. Mialem
      tez jednak wielu kumpli. Niektorzy sa juz na cmentarzu. W piatek pochowano
      kolejnego. Nie kazdy moze siegac po srodki zmieniajace swiadomosc. Na pewno nie
      ten, kto ma klopoty z wlasna psycha w swiecie realnym. Wielu z tego nie wychodzi
      (mowie o drodze od zjarki az do pompek). Pojarowicze uparcie twierdza, ze nic
      takiego nie ma miejsca, tymczasem prawda jest inna. Wielu, bardzo wielu ludzi
      zaczyna od popalania od czasu do czasu. Konczy sie na ladowaniu, zeby wstac z
      lozka w ogole. 'To nigdy nie bede ja'... hehehe (smiech przez lzy) slyszalem to
      kilkanascie razy od roznych ludzi... Racje mialo tylko 2 czy 3, zwykle tych z
      normalnych domow, bez wiekszych urazow, kompleksow, problemow zyciowych. Reszta
      predzej czy pozniej wyladowala na detoksie po waleniu w zyle, lub na cmentarzu.
      Wspaniali ludzie, inteligentni, szkoda, ze juz ich nia ma.
      Jednak nie legalizowalbym, nie chcialbym, zeby moje dzieci palily. Wlasciwie,
      moze wolalbym, zeby sobie zapalily pierwszy raz jak juz beda dorosle. Wtedy
      niech badaja swoje granice, jak juz psycha sie ulozy.
      • puch4cz Re: Regularne i dlugotrwale jaranie zmienia psych 24.05.09, 18:03
        Rozumiem to, co piszesz i chociaz nie do konca sie zgodze z dramatyzmem tej
        uzywki (zalezy co kto widzial i przezyl), to jednak na koniec wyciagasz
        odpowiedni wniosek- nie mialbys nic przeciwko temu, zeby Twoj dorosly syn sie
        zaciagnal. Teraz zeby w doroslym zyciu do tego dojsc, normalnie trzeba by w
        kontakty ze swiatem przestepczym wejsc itp. Legalizacja likwiduje ten problem.
      • nikodem_73 Re: Regularne i dlugotrwale jaranie zmienia psych 24.05.09, 18:37
        Jasne. A jak ktoś zaczyna od browarka to kończy na denaturacie. Naukowo
        stwierdzono, że blisko 100% żuli zaczynało od piwa. "Koszt społeczny" ich
        egzystencji to setki milionów złotych (detoksy, leczenie, etc.). Dodatkowo sporo
        ludzi po piwie (i to niejednym) wsiada za kółko. Jedynym rozsądnym wyjściem jest
        pełna delegalizacja alkoholu do kar za posiadanie włącznie. :>

        A poważniej - "efekt bramy" to wymysł zarzucający dość podstawową regułę
        - "correlation does not imply causation". Bo to prawda, że blisko 70%
        heroinistów wcześniej popalało marijuanę. Tyle tylko, że jendocześnie blisko
        100% wcześniej paliło papierosy. I jakoś nikt nie utrzymuje, że palenie jest
        przyczyną sięgnięcia po "coś mocniejszego". Na skutek delegalizacji marijuany w
        Polsce nikt nie jest w stanie przeprowadzić u nas rzetelnych badań jaki
        odsetek użytkowników tego narkotyku "idzie dalej".
    • fizykoterapeuta 46 osób zatrzymanych podczas Marszu Wyzwolenia .. 24.05.09, 18:47
      Narkotyki są dla słabych i beznadziejnych. Myślcie trzeźwo. To nie boli.
    • piwofan 46 osób zatrzymanych podczas Marszu Wyzwolenia ... 24.05.09, 18:51
      jestem osobą dorosłą i to mój wybór czy pale czy nie! skazywanie na 3 lata
      więzienia za posiadanie grama marihuany jest chore! wnoszę o ZAKAZ sprzedaży
      alkoholu ponieważ szkodzi zdrowiu i uzależnia! żal mi tego policyjnego kraju
      jakim stała się polska:/
    • wet3 Re: pamejudd 24.05.09, 19:42
      pamejudd napisał:

      > "KONOPII", idioci!
      >
      > Aż tak wyżarło wam mózgownice?!

      Nie nasz racji. Na koncu jest jedno "i". Zajrzalem do slownika PWN.
    • te_rence 46 osób zatrzymanych podczas Marszu Wyzwolenia ... 24.05.09, 19:45
      Fajki i wóda dostępne zaś w sklepie, urzędnik jednak wie lepiej co jest dla
      Ciebie dobre a co nie!
      No i można łapać ludzików z jointem - milicjanci mają wyniki!
      Ustawa sprzed 2000 roku była bardzo dobra (sprawdzała i się i sprawdza na
      zachodzie oraz u nas za komuny))ale panowie politycy potrafią robić tylko
      "szybkie" ustawy a najlepiej zakazywać.

      lysakowski.files.wordpress.com/2007/03/toxicity.jpg
      Legelize it!

      Marihuana jest mniej szkodliwa niż papierosy i alkohol - stwierdzają autorzy
      The Global Cannabis Commission Report. Jak piszą, więcej szkód przynosi
      restrykcyjna polityka narkotykowa państwa niż samo używanie tego narkotyku.
      commons.wikimedia.org/wiki/Image:Plantacja.jpg / Fot. A7nubisChoć
      marihuana na świecie jest najczęściej używanym nielegalnym narkotykiem
      - liczbę użytkowników szacuje się na ponad 160 milionów - to wiedza o niej, a
      także publiczna debata poświęcona tej używce jest stosunkowo marginalna. Z
      tego powodu The Beckley Foundation – akredytowana przy ONZ – w Izbie Lordów w
      Londynie zebrała grupę najwybitniejszych specjalistów zajmujących się polityką
      narkotykową by zweryfikować dotychczasowe przekonania z wiedzą naukową. Na
      podstawie ich pracy powstał raport - The Global Cannabis Commission Report -
      Cannabis Policy Moving Beyond Stalemate; raport, tak jak wiele innych działań
      na rzecz społeczeństwa, został sfinansowany przez The Beckley Foundation.

      Podstawowe wnioski płynące z raportu:

      Jakkolwiek mogą być negatywne oddziaływania marihuany, powoduje ona znacznie
      mniej szkód niż alkohol czy tytoń. Do tej pory odnotowano jedynie 2 przypadki
      śmierci związane z używaniem marihuany, podczas gdy alkohol i tytoń
      odpowiadają za 150 tys. zgonów rocznie w samej tylko Wielkiej Brytanii.

      Większość problemów związanych z marihuaną wynika z karania i skazywania na
      więzienie za jej posiadanie i używanie. Jak się ten problem odnosi do polityki
      narkotykowej w Polsce? Kasia Malinowska - Sempruch ze światowej organizacji
      zajmującej się regulacjami związanymi z polityką narkotykową Global Drug
      Policy OSI, potwierdza wnioski wypływające z raportu: - W Polsce - porównując
      do innych krajów Unii Europejskiej - mamy jedną z najbardziej restrykcyjnych
      ustaw antynarkotykowych, karzącą za posiadanie każdej ilości marihuany. Wg.
      raportu prof. Krajewskiego z Uniwersytetu Jagiellońskiego 76 procent osób,
      którym wytoczono sprawy o posiadanie marihuany dotyczyły minimalnych jej
      ilości, do 3 g. W większości krajów Unii, policja nie zajmuje się tego typu
      ilością. Tego typu działania nie przekładają się na wykrywanie prawdziwych
      przestępców którymi są dilerzy.

      Raport podkreśla także, iż bez względu na to jaką w danym kraju stosuje się
      politykę narkotykową - bardzo rygorystyczną czy liberalną - wpływ na poziom
      konsumpcji marihuany jest niewielki. - Debata publiczna dotycząca używania
      narkotyków w Polsce prawie nie istnieje - dodaje Kasia Malinowska - Sempruch.
      - W mediach najczęściej pojawiają się doniesienia związane z działaniami
      policyjnymi . Nie ma dyskusji, tym samym nie ma wiedzy, Nie mówi się np. o
      tym, że spośród wszystkich osób, które miały styczność z narkotykami, tylko ok
      10 - 20 proc. popada w uzależnienie – a o pozostałych 80 - 90 proc., u których
      używanie narkotyków nie skończyło się problematycznie, nie wiemy nic. Potoczna
      „wiedza” na temat narkotyków opiera się więc często na obserwacji zjawisk
      zachodzących w grupie 10 - 20 proc. użytkowników...

      W alternatywnym systemie regulacji funkcjonowania narkotyku na rynku
      dostępność można kontrolować poprzez takie metody jak: podatki, określenie
      wieku osób którym można sprzedać produkt oraz informacje o sile jego
      działania. To mogłoby zminimalizować szkody związane z używaniem marihuany -
      jak choćby ograniczenie kontaktu z tzw. twardymi narkotykami wśród młodych
      ludzi. Zastanawiające bowiem jest, że w Holandii, gdzie marihuanę można kupić
      bez przeszkód w tzw. coffie shop'ach liczba osób uzależnionych procentowo jest
      najmniejsza w Europie.

      Raport w części poświęconej wnioskom i rekomendacjom przyjął formę planu dla
      państw poszukujących rozwiązań tego problemu – biorąc pod uwagę zarówno
      specyfikę danego państwa oraz stosowanych przez niego praktyk. Raport został
      przygotowany dla United Nation's Strategic Drug Policy Review 2009.

    • piccolo61501 Re: 46 osób zatrzymanych podczas Marszu Wyzwoleni 24.05.09, 19:59
      chcialbym zwrocic na jedenaspekt uwage,a mianowicie ,jak mi wiadomo za
      nielegalne drukowanie pieniedzy jest kara wiezienia.DLACZEGO BANKI CENTRALNE
      MOGA TO ROBIC I NIKT IC NIE KARZE ?
    • ktopyta i co na to wasz Donek 25.05.09, 01:31
      zgrajo oszustów ?

      chcielie ale sie boicie

      znomu zagłosujesz na kłamców z PO

      a liberalizm jest gdzie indziej !

      za głupi by poszukać...................
    • amanasunta A to wredna policja :))) 25.05.09, 09:51
      Tak do wyborców PO ! :))))
      • nick3 Re: A to wredna policja :))) 25.05.09, 14:56

        A co, sugerujesz, że pod rządami PiS-u byłaby bardziej
        cywilizowana?:)

        A tak swoją drogą to nie napisali rzeczy najważniejszej: że
        większość tych zatrzymanych nie została zatrzymana za żadną
        amfetaminę ani nawet za ganję, lecz za to, że poszli demonstrować
        pod Sejm.

        W odpowiedzi wysłano na nich ok. 100 pałowników (10 suk) z tarczami,
        w hełmach i w kamizelkach kuloodpornych (jeśli to się różni od lat
        80-tych, to mi powiedz czym!)

        Otoczonych ludzi wciągnięto do suk, przeszukiwano i sporo
        aresztowano.

    • kolodziejo Re: 46 osób zatrzymanych podczas Marszu Wyzwoleni 25.05.09, 10:58
      I bardzo dobrze sku...synom. Ćpunom powinno się fundować amfetaminowy lub
      heroinowy "złoty strzał" gratis od państwa. I wrzody na dupie zlikwidowane ;).

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka