presentation1 ..Zalegalizowac narkotyki, korupcje i zboczenia... 24.05.09, 16:26 Wielu z PO i SLD bedzie w swoim zywiole. Odpowiedz Link Zgłoś
fidelxxx Re: ..Zalegalizowac narkotyki, korupcje i zboczen 24.05.09, 16:48 Twój premier Jaruś jest pedałem, a to podpada według was pod zboczenie. Odpowiedz Link Zgłoś
blue911 Re: ..Zalegalizowac narkotyki, korupcje i zboczen 24.05.09, 16:52 presentation1 napisał: > Wielu z PO i SLD bedzie w swoim zywiole. PIS sie nie liczy,bo oni robia to "fachowo",po cichu. Publicznie wypierajac sie wszystkiego. Nawet korzeni w PZPR i Instytucie Marksizmu-Leninizmu. Odpowiedz Link Zgłoś
ksionc_proborzdz Re: 46 osób zatrzymanych podczas Marszu Wyzwoleni 24.05.09, 16:27 46 mniej. Selekcja naturalna. Jak ktoś jest na tyle bystry, żeby przychodzić na taką imprezę z kontrabandą, to gratuluję. Odpowiedz Link Zgłoś
carpaccio4 wasza polska państwowa policja nie popuści 24.05.09, 16:29 żadnym demonstrantom Odpowiedz Link Zgłoś
wlodzimierz.ilicz Maszerowali pederaści, teraz maszerują narkomani 24.05.09, 16:33 Każdy chce wolności i "równości". Społeczeństwo powinno obudzić się i zapytać dlaczego PO zezwala na takie zbocznone demonstacje. Odpowiedz Link Zgłoś
fidelxxx Re: Maszerowali pederaści, teraz maszerują narkom 24.05.09, 16:49 Dlaczego PiS pozwalał na demonstracje sekty rydzykowej? Toż to wylęgarnia zboczeń. Odpowiedz Link Zgłoś
puch4cz sam jestes zboczony 24.05.09, 17:04 a moze masz tylko troche skrzywiony umysl? Odpowiedz Link Zgłoś
m_gol A Ty to niby kto? 24.05.09, 17:11 A Ty to kto? Posiadacz jedynej prawdy? Każdy ma prawo demonstrować swoje poglądy, żyjemy w wolnym kraju. Jeśli PiS ma takich zwolenników jak Ty, to to jeszcze bardziej oddala mnie od tego ugrupowania. Odpowiedz Link Zgłoś
wlodzimierz.ilicz Narkotyki i zboczenia nazywasz poglądem? 24.05.09, 17:34 A to żaden pogląd tylko sposób życia degeneratów. Odpowiedz Link Zgłoś
puch4cz Re: Narkotyki i zboczenia nazywasz poglądem? 24.05.09, 18:01 Degeneratem jest czlowiek uwazajacy ze alkohol jest OK ale marihuana nie. Usprawiedliwienie dla populacji alkoholikow, dobre sobie. Marihuana wyrasta z ziemi, a nie jak alkohol ktory jest produkowany przemyslowo i uzywany jako srodek do czyszczenia itp. Czy juz uswiadomiles sobie, ze jestes degeneratem? Odpowiedz Link Zgłoś
m_gol I wracamy do punktu wyjścia :) 24.05.09, 22:21 I wracamy do punktu wyjścia - nie Ty będziesz decydował, co jest zboczeniem i degeneracją. Na szczęście. Moim zdaniem każdy powinien móc manifestować w swojej sprawie, pod jednym tylko warunkiem - że nie godzi ona bezpośrednio w bezpieczeństwo dzieci. Dlatego np. na marsz zwolenników pedofilii bym się nie zgodził. Ale reszta? Jeśli np. ktoś uważa, że każdego dnia w roku zaraz po obudzeniu się ludzie powinni oddawać cześć Szatanowi, to tylko popukałbym się w czoło. A jeśli zwolennicy tego rozwiązania chcieliby zamanifestować? Niech sobie manifestują... Odpowiedz Link Zgłoś
nikodem_73 Re: Maszerowali pederaści, teraz maszerują narkom 24.05.09, 18:39 Bo jest jeszcze takie cuś co się zowie "wolność słowa". Odpowiedz Link Zgłoś
xtc3 Re: Maszerowali pederaści, teraz maszerują narkom 25.05.09, 05:39 ja się już obudziłem. ale chętnie wróciłbym do łóżka pospać jeszcze trochę. niech się budzą inni. Odpowiedz Link Zgłoś
jaszczomps Re: Maszerowali pederaści, teraz maszerują narkom 25.05.09, 14:19 no taaa i h... najlepiej wszystkiego zabronic i siedziec w domu i ogladac telewizje ktora ogłupia człowieka. My po prostu dążymy do wolnosci Odpowiedz Link Zgłoś
dokto Jakby wpadli za pirackie płyty... 24.05.09, 16:41 to byłbym zdziwiony, chociaż przysłowie mówi że kowalowa kobyła i szewcowa żona bez butów chodzą Odpowiedz Link Zgłoś
svarte_sjel 46 osób zatrzymanych podczas Marszu Wyzwolenia ... 24.05.09, 17:10 A co to takiego ta "konopa"? Odpowiedz Link Zgłoś
nienerwowo Jakie państwo, taka policja... 24.05.09, 17:17 Sprawa jest prosta. Karanie za posiadanie małych ilości marihuany (nie mówię o innych dragach) jest niekonstytucyjne, sprzeczne z zasadami prawa karnego i po prostu idiotyczne. Koniec i kropka. Tu nie ma dyskusji. Jezeli karac za male ilosci trawy, to rowniez za zarcie hamburgerow (w koncu mozna sie roztyc, dostac zawalu serca i podatnicy bede musiel placic za opieke medyczna), posiadanie ostrych przedmiotow w domu (mozna w szale kogos ugodzic, a nawet sprzedac to mordercy lub gwalicicielowI) i za glupote (masz glupie mysli - mozesz popelniac glupie czyny, a to niebezpieczne). JEzeli juz durny ustawodawca spenalizowal posiadanie, to madre organy scigania powinny umarzac postepowania o posiadanie malych ilosci ze wzgledu na znikoma spoleczna szkodliwosc czynu. Policja umarz postepowania o kradziez przedmiotow o malej wartosci, to chyba tym bardziej powinna za posiadanie pol gramca trawy??? Mieszkalem rok w Hamburgu i tam posiadanie jest karalne, ale niepisana umowa mowi ze do 20 g (!!!) mozna miec i jezeli nie sprzedajesz to Policja ci nic nie zrobi. Ludzie siedza sobie na trawnikach, robia grilla, pija piwko (ktore tez jest nielegalnie spozywac w miejscach publicznych - tylko nikt tego nie sciga) i pala jointy, smieja sie i dobrze bawia. Za co tu karac?? Za radosc z zycia? Nieststy taki kraj, ze mozesz przechlac zycie, kirzyc na potege i wypalac 3 paczki fajek dziennie a za nabita lufe Policja moze cie przymknac. Chore i tyle. Odpowiedz Link Zgłoś
baalsaack Brak logiki 25.05.09, 09:49 Jakim pokrętnym tokiem myślenia doszedłeś do wniosku, że karanie za posiadanie właśnie marihuany jest niekonstytucyjne? Albo za wszystkie narkotyki, albo za żadne. Bo Twój tok myślenia nie różni się od tego, jaki widać w obecnym prawodawstwie - alkohol i tytoń legalne, ale reszta nie. Odpowiedz Link Zgłoś
nick3 Re: Brak logiki 25.05.09, 14:51 W każdym razie karalność używek powinna być zależna od stopnia ich szkodliwości. Do pewnego poziomu szkodliwości legalne, powyżej tego poziomu - karalne. A nie tak jak jest teraz, że legalny jest alkohol, de facto narkotyk twardy, a nielegalne (3 lata więzienia) są rośliny, które w Europie Zachodniej i nawet w USA mają status ziół leczniczych. Odpowiedz Link Zgłoś
japiech 46 osób zatrzymanych podczas Marszu Wyzwolenia .. 24.05.09, 17:32 Głupki i tyle. Pytanie, czy tak sami z siebie, czy przez "niewinne konopie" ? Odpowiedz Link Zgłoś
reniaczek1980 46 osób zatrzymanych podczas Marszu Wyzwolenia ... 24.05.09, 17:36 niektorzy myla wolnosc z samowola. Odpowiedz Link Zgłoś
anjew Regularne i dlugotrwale jaranie zmienia psychike.. 24.05.09, 17:36 Sam palilem sporo w mlodosci (plus kwasy i amfa czasem) i wlasciwie nie mialo to chyba wiekszego wplywu na moje widzenie swiata w dluzszym dystansie lat. Mialem tez jednak wielu kumpli. Niektorzy sa juz na cmentarzu. W piatek pochowano kolejnego. Nie kazdy moze siegac po srodki zmieniajace swiadomosc. Na pewno nie ten, kto ma klopoty z wlasna psycha w swiecie realnym. Wielu z tego nie wychodzi (mowie o drodze od zjarki az do pompek). Pojarowicze uparcie twierdza, ze nic takiego nie ma miejsca, tymczasem prawda jest inna. Wielu, bardzo wielu ludzi zaczyna od popalania od czasu do czasu. Konczy sie na ladowaniu, zeby wstac z lozka w ogole. 'To nigdy nie bede ja'... hehehe (smiech przez lzy) slyszalem to kilkanascie razy od roznych ludzi... Racje mialo tylko 2 czy 3, zwykle tych z normalnych domow, bez wiekszych urazow, kompleksow, problemow zyciowych. Reszta predzej czy pozniej wyladowala na detoksie po waleniu w zyle, lub na cmentarzu. Wspaniali ludzie, inteligentni, szkoda, ze juz ich nia ma. Jednak nie legalizowalbym, nie chcialbym, zeby moje dzieci palily. Wlasciwie, moze wolalbym, zeby sobie zapalily pierwszy raz jak juz beda dorosle. Wtedy niech badaja swoje granice, jak juz psycha sie ulozy. Odpowiedz Link Zgłoś
puch4cz Re: Regularne i dlugotrwale jaranie zmienia psych 24.05.09, 18:03 Rozumiem to, co piszesz i chociaz nie do konca sie zgodze z dramatyzmem tej uzywki (zalezy co kto widzial i przezyl), to jednak na koniec wyciagasz odpowiedni wniosek- nie mialbys nic przeciwko temu, zeby Twoj dorosly syn sie zaciagnal. Teraz zeby w doroslym zyciu do tego dojsc, normalnie trzeba by w kontakty ze swiatem przestepczym wejsc itp. Legalizacja likwiduje ten problem. Odpowiedz Link Zgłoś
nikodem_73 Re: Regularne i dlugotrwale jaranie zmienia psych 24.05.09, 18:37 Jasne. A jak ktoś zaczyna od browarka to kończy na denaturacie. Naukowo stwierdzono, że blisko 100% żuli zaczynało od piwa. "Koszt społeczny" ich egzystencji to setki milionów złotych (detoksy, leczenie, etc.). Dodatkowo sporo ludzi po piwie (i to niejednym) wsiada za kółko. Jedynym rozsądnym wyjściem jest pełna delegalizacja alkoholu do kar za posiadanie włącznie. :> A poważniej - "efekt bramy" to wymysł zarzucający dość podstawową regułę - "correlation does not imply causation". Bo to prawda, że blisko 70% heroinistów wcześniej popalało marijuanę. Tyle tylko, że jendocześnie blisko 100% wcześniej paliło papierosy. I jakoś nikt nie utrzymuje, że palenie jest przyczyną sięgnięcia po "coś mocniejszego". Na skutek delegalizacji marijuany w Polsce nikt nie jest w stanie przeprowadzić u nas rzetelnych badań jaki odsetek użytkowników tego narkotyku "idzie dalej". Odpowiedz Link Zgłoś
fizykoterapeuta 46 osób zatrzymanych podczas Marszu Wyzwolenia .. 24.05.09, 18:47 Narkotyki są dla słabych i beznadziejnych. Myślcie trzeźwo. To nie boli. Odpowiedz Link Zgłoś
piwofan 46 osób zatrzymanych podczas Marszu Wyzwolenia ... 24.05.09, 18:51 jestem osobą dorosłą i to mój wybór czy pale czy nie! skazywanie na 3 lata więzienia za posiadanie grama marihuany jest chore! wnoszę o ZAKAZ sprzedaży alkoholu ponieważ szkodzi zdrowiu i uzależnia! żal mi tego policyjnego kraju jakim stała się polska:/ Odpowiedz Link Zgłoś
wet3 Re: pamejudd 24.05.09, 19:42 pamejudd napisał: > "KONOPII", idioci! > > Aż tak wyżarło wam mózgownice?! Nie nasz racji. Na koncu jest jedno "i". Zajrzalem do slownika PWN. Odpowiedz Link Zgłoś
te_rence 46 osób zatrzymanych podczas Marszu Wyzwolenia ... 24.05.09, 19:45 Fajki i wóda dostępne zaś w sklepie, urzędnik jednak wie lepiej co jest dla Ciebie dobre a co nie! No i można łapać ludzików z jointem - milicjanci mają wyniki! Ustawa sprzed 2000 roku była bardzo dobra (sprawdzała i się i sprawdza na zachodzie oraz u nas za komuny))ale panowie politycy potrafią robić tylko "szybkie" ustawy a najlepiej zakazywać. lysakowski.files.wordpress.com/2007/03/toxicity.jpg Legelize it! Marihuana jest mniej szkodliwa niż papierosy i alkohol - stwierdzają autorzy The Global Cannabis Commission Report. Jak piszą, więcej szkód przynosi restrykcyjna polityka narkotykowa państwa niż samo używanie tego narkotyku. commons.wikimedia.org/wiki/Image:Plantacja.jpg / Fot. A7nubisChoć marihuana na świecie jest najczęściej używanym nielegalnym narkotykiem - liczbę użytkowników szacuje się na ponad 160 milionów - to wiedza o niej, a także publiczna debata poświęcona tej używce jest stosunkowo marginalna. Z tego powodu The Beckley Foundation – akredytowana przy ONZ – w Izbie Lordów w Londynie zebrała grupę najwybitniejszych specjalistów zajmujących się polityką narkotykową by zweryfikować dotychczasowe przekonania z wiedzą naukową. Na podstawie ich pracy powstał raport - The Global Cannabis Commission Report - Cannabis Policy Moving Beyond Stalemate; raport, tak jak wiele innych działań na rzecz społeczeństwa, został sfinansowany przez The Beckley Foundation. Podstawowe wnioski płynące z raportu: Jakkolwiek mogą być negatywne oddziaływania marihuany, powoduje ona znacznie mniej szkód niż alkohol czy tytoń. Do tej pory odnotowano jedynie 2 przypadki śmierci związane z używaniem marihuany, podczas gdy alkohol i tytoń odpowiadają za 150 tys. zgonów rocznie w samej tylko Wielkiej Brytanii. Większość problemów związanych z marihuaną wynika z karania i skazywania na więzienie za jej posiadanie i używanie. Jak się ten problem odnosi do polityki narkotykowej w Polsce? Kasia Malinowska - Sempruch ze światowej organizacji zajmującej się regulacjami związanymi z polityką narkotykową Global Drug Policy OSI, potwierdza wnioski wypływające z raportu: - W Polsce - porównując do innych krajów Unii Europejskiej - mamy jedną z najbardziej restrykcyjnych ustaw antynarkotykowych, karzącą za posiadanie każdej ilości marihuany. Wg. raportu prof. Krajewskiego z Uniwersytetu Jagiellońskiego 76 procent osób, którym wytoczono sprawy o posiadanie marihuany dotyczyły minimalnych jej ilości, do 3 g. W większości krajów Unii, policja nie zajmuje się tego typu ilością. Tego typu działania nie przekładają się na wykrywanie prawdziwych przestępców którymi są dilerzy. Raport podkreśla także, iż bez względu na to jaką w danym kraju stosuje się politykę narkotykową - bardzo rygorystyczną czy liberalną - wpływ na poziom konsumpcji marihuany jest niewielki. - Debata publiczna dotycząca używania narkotyków w Polsce prawie nie istnieje - dodaje Kasia Malinowska - Sempruch. - W mediach najczęściej pojawiają się doniesienia związane z działaniami policyjnymi . Nie ma dyskusji, tym samym nie ma wiedzy, Nie mówi się np. o tym, że spośród wszystkich osób, które miały styczność z narkotykami, tylko ok 10 - 20 proc. popada w uzależnienie – a o pozostałych 80 - 90 proc., u których używanie narkotyków nie skończyło się problematycznie, nie wiemy nic. Potoczna „wiedza” na temat narkotyków opiera się więc często na obserwacji zjawisk zachodzących w grupie 10 - 20 proc. użytkowników... W alternatywnym systemie regulacji funkcjonowania narkotyku na rynku dostępność można kontrolować poprzez takie metody jak: podatki, określenie wieku osób którym można sprzedać produkt oraz informacje o sile jego działania. To mogłoby zminimalizować szkody związane z używaniem marihuany - jak choćby ograniczenie kontaktu z tzw. twardymi narkotykami wśród młodych ludzi. Zastanawiające bowiem jest, że w Holandii, gdzie marihuanę można kupić bez przeszkód w tzw. coffie shop'ach liczba osób uzależnionych procentowo jest najmniejsza w Europie. Raport w części poświęconej wnioskom i rekomendacjom przyjął formę planu dla państw poszukujących rozwiązań tego problemu – biorąc pod uwagę zarówno specyfikę danego państwa oraz stosowanych przez niego praktyk. Raport został przygotowany dla United Nation's Strategic Drug Policy Review 2009. Odpowiedz Link Zgłoś
piccolo61501 Re: 46 osób zatrzymanych podczas Marszu Wyzwoleni 24.05.09, 19:59 chcialbym zwrocic na jedenaspekt uwage,a mianowicie ,jak mi wiadomo za nielegalne drukowanie pieniedzy jest kara wiezienia.DLACZEGO BANKI CENTRALNE MOGA TO ROBIC I NIKT IC NIE KARZE ? Odpowiedz Link Zgłoś
ktopyta i co na to wasz Donek 25.05.09, 01:31 zgrajo oszustów ? chcielie ale sie boicie znomu zagłosujesz na kłamców z PO a liberalizm jest gdzie indziej ! za głupi by poszukać................... Odpowiedz Link Zgłoś
nick3 Re: A to wredna policja :))) 25.05.09, 14:56 A co, sugerujesz, że pod rządami PiS-u byłaby bardziej cywilizowana?:) A tak swoją drogą to nie napisali rzeczy najważniejszej: że większość tych zatrzymanych nie została zatrzymana za żadną amfetaminę ani nawet za ganję, lecz za to, że poszli demonstrować pod Sejm. W odpowiedzi wysłano na nich ok. 100 pałowników (10 suk) z tarczami, w hełmach i w kamizelkach kuloodpornych (jeśli to się różni od lat 80-tych, to mi powiedz czym!) Otoczonych ludzi wciągnięto do suk, przeszukiwano i sporo aresztowano. Odpowiedz Link Zgłoś
kolodziejo Re: 46 osób zatrzymanych podczas Marszu Wyzwoleni 25.05.09, 10:58 I bardzo dobrze sku...synom. Ćpunom powinno się fundować amfetaminowy lub heroinowy "złoty strzał" gratis od państwa. I wrzody na dupie zlikwidowane ;). Odpowiedz Link Zgłoś